Peuters van De Pluus hebben dikke pret in nieuw speelhuisje Poortvlietse onderneming 40 jaar actief Installatiebedrijf Visser grossiert in diverse jubilea Tandprotheticus nieuw aan Eendrachtsweg Tholen 1 miljoen externe bureaus Promotietoer streetdance (Z)onderdak in Holland Huis Donderdag 23 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Toine Klaassen kiest voor groeikern „We zijn een gezond bedrijf en dat willen we zo hou den!" De 65-jarige Kees Visser is ondanks zijn pen sioengerechtigde leeftijd nog energiek genoeg om de schouders onder het Poortvlietse installatiebedrijf te blij ven zetten. Hij heeft daarbij echter de steun van zijn 35- jarige zoon André, die geleidelijk aan de volledige zeg genschap over de 40-jarige onderneming gaat krijgen. Behalve dat bedrijfsjubileum viert Visser sr. privé zijn 40-jarig huwelijksjubileum, terwijl André zijn koperen jubileum bij het installatiebedrijf viert. En de vijfde re den voor een feest is dat Visser senior de meerderheid van de aandelen van de werkmaatschappij aan zoon André overdraagt. Winkel verdween Breed inzetbaar Stabiele club Erkend leerbedrijf Onvrede burgers De kinderen van peuterspeelzaal De Pluus uit Oud-Vossemeer vermaken zich direct prima met het nieuwe speelhuisje. Ze keken donderdagochtend maar gek op, de kinderen van peuterspeelzaal De Pluus in Oud-Vossemeer. De dag begon met spelen op het buitenplein en de papa's en mama's bleven langs de kant staan kijken. Leid ster Jacqueline Hommel bracht snel duidelijkheid in deze onge bruikelijke situatie. Ze vertelde dat er tijdens de fancyfair en rommelmarkt op koninginnedag en tijdens de braderie lekker veel centjes waren verdiend door de ouders en andere vrijwilli gers. „En nu gaan jullie papa's en mama's weer hun best doen om zoveel mogelijk loten van Jantje Beton te verkopen. Van dat geld kunnen wij leuke dinge tjes voor De Pluus kopen", aldus de peuterleidster. Om de span ning bij de kinderen nog wat op te voeren, verklapte ze dat er binnen in de peuterspeelzaal een verborgen schat verstopt was. Ieder kind kreeg een muziekin- strumentje en onder het zingen van een liedje van kabouter Plop ging de meute op zoek naar wat voor leuks er dan wel te vinden was. Lang hoefden de kleine speurneuzen niet te speuren, want achterin de speelruimte van De Pluus stond een groot houten speelhuis opgesteld. Pe ter Vogelaar, vader van peuter Annabel en producent van baby- en kindermeubelen en houten speelgoed, heeft het huisje ge maakt. Het kleurrijke bouw werk viel klaarblijkelijk goed in de smaak, want de jonge kinde ren gingen er direct een kijkje in nemen. Ronald ten Hove, voor zitter van de ouderraad, is even eens ingenomen met de nieuwe speelvoorziening. „We proberen de ouders zoveel mogelijk te be trekken bij het reilen en zeilen binnen de peuterspeelzaal. Ze werken goed mee bij de verschil lende activiteiten die wij door het jaar heen organiseren." Voor de leidsters Jacqueline Hommel, Anne Luysterburg en stagiaire Phébe Lock is het in het kleine onderkomen aan de Bou Kooijmanstraat vaak wat impro viseren om de groepen van ge middeld 16 peuters bezig te hou den, maar daar komt in 2006 verandering in. De peuterspeel zaal verhuist dan naar het nieu we dorpshuis, waarvan de bouw volgend voorjaar begint. „Voor lopig hoor je ons dus niet klagen. We gaan het nieuwe speelhuisje de komende weken verder in richten zodat de kleintjes er tij dens themaprojecten over 'huis en wonen' lekker op los kunnen fantaseren. Spelend leren werkt nu eenmaal het beste bij kinde ren op deze leeftijd", weten de leidsters uit ervaring. Ter ere van de ingebruikname van het nieuwe speelhuisje kregen alle kinderen cake aangeboden die ze zelf mochten versieren. Het feit dat Tholen een groeikern is, heeft voor tandprotheticus Toine Klaassen uit Bergen op Zoom een rol gespeeld om zich aan de Een drachtsweg te vestigen. Maar ook het feit dat op Tholen veel mensen wonen met een kunstgebit, heeft daarbij meegespeeld. Daarnaast maakten eilandbewoners al deel uit van zijn klantenbestand. Klaassen opende zaterdag zijn tweede vestiging. De eerste staat in Bergen op Zoom aan de Ravelstraat. Daar was zijn praktijk met dertien medewerkers in 6,5 jaar tijd uit zijn jasje gegroeid. „Sinds februari ben ik gaan zoeken. In Bergen op Zoom waren geen mo gelijkheden. Ik wilde hier een zicht- locatie die goed bereikbaar is. Ik had dit pand op de hoek van de Een drachtsweg met de Bebouwdendam al een paar keer gezien. In juli heb ik een huurcontract getekend. Daar na is het vrij snel gegaan." In het pand zat een groenteboer en daarvoor een afhaalpunt voor Chi nese maaltijden. Daarvan is niets meer terug te vinden. De begane grond is opnieuw ingedeeld. Vloer, wanden en plafond zijn vernieuwd. Alles oogt fris en nieuw. Achter de deur is de hal met de wachtruimte. In de ruimte met de schuine hoek is de behandelkamer. Aan de andere kant de zogeheten technische ruimte waar het vervaar digen van de prothesen plaatsvindt. Hier kunnen drie mensen werken. Klaassen werkt alleen op een tande loze kaak, zegt hij. Het proces kent vele stappen. „Eerst laten we men sen proefhappen. Met een lepel ma ken we het passend. Dan wordt er een afdruk van gemaakt. Ik noem het maar een maatkostuum. Met be hulp van twee beetplaten worden de tanden en kiezen geplaatst. Daar doen we tien uur over. Mensen heb ben daar vaak geen idee van. Eerst maken we een proefsetting. De tan den gaan een voor een in een pro these van was die omgezet wordt in kunsthars. Daarvoor zijn dus heel wat afspraken nodig." Klaassen komt zelf drie dagdelen per week naar de Thoolse praktijk. Marja van der Walle wordt de tand technisch medewerkster en Rieneke van Kaam de zogeheten stoelassis- tente. Klaassen zit al vijftien jaar in het vak. Hij werkte eerst acht jaar op een tandtechnisch laboratorium voordat hij in 1988 samen met zijn vrouw Cindy in de Hoogstraat voor zichzelf begon. Hij wilde graag tandprotheticus worden, geen tand- practicus. „Een practicus werkt met dood materiaal. Je weet niet voor wie je werkt. Als het niet goed is, dan krijg je de prothese terug. Pro theses maken lag me beter. Je ziet de mensen ook zelf. Je verzorgt de volledige behandeling. Dat is het mooie van het beroep." Het vereist wel de nodige kennis en inzicht. „Door één tandje zetten kun je iemand lelijk of mooi maken. Om dat laatste gaat het. Het plaatsen van de tanden en kiezen doe ik zelf. Als we met het werkstuk bezig zijn, ge bruiken we ook altijd een foto van de klant om er op toe te zien dat het Toine en Cindy Klaassen in de behandelkamer van hun tweede praktijk in Tholen. gebit goed bij het gezicht past. Dat werkt gewoon prettiger." De praktijk kende een voorspoedi ge start. Na een goed jaar kwam het eerste personeelslid. In 2001 ver huisde de praktijk naar de Ravel straat en groeide onstuimig. Klaas sen stapte in feite in de voetsporen van zijn vader. Die is tandtechnicus en werkt in Bergen op Zoom in de praktijk aan de Ravelstraat. Ze zijn nu collega's met ieder een eigen specialisme. In de Thoolse praktijk kunnen ook reparaties worden verricht. „Ie mand met pijn, een gebroken pro these of een losse tand, kunnen we hier gewoon helpen. We hebben re- paratietanden op voorraad. Binnen een uur is een prothese gerepareerd. Klanten kunnen er op wachten." Klaassen is blij met de nieuwe ves tiging aan de Eendrachtsweg in het centrum van Tholen. „Mensen kunnen hier goed met de auto ko men. Daar heb ik in de keuze voor het pand op gelet. Ik wilde niet achter de paaltjes op de Botermarkt zitten. Vooral voor de oudere men sen die slecht ter been zijn, is dit punt beter bereikbaar. Het scheelt toch als mensen uit Stavenisse bij voorbeeld niet meer de brug over hoeven." De behandeling vindt plaats op af spraak. VERVOLG VAN VOORPAGINA Ze zaten in een ren gemaakt van tweepersoons bedspiralen. Het bouw sel is door weer en wind roestig ge worden. „Er zaten vijftien duiven in. Die kwamen van de torens. Ze gaven overlast en vuiligheid. Het personeel van de buitendienst moest ze opvan gen en af laten maken. Ik dacht: ik kan ze ook in leven houden. Ik heb toen gezegd dat ze er maar een paar bij mij moesten brengen. Nu heb ik ze zelf naar de poelier gebracht." Er klinkt berusting in zijn stem. Wee moed, nu al. „Mijn vader en mijn oom zijn hier begonnen. In 1970. Achterin. Met 200 m2. Ik ben naar voren gekomen. Mijn neef Kees Aal- brechtse zit naast me. Hij is vracht wagenchauffeur. Is de hele week op pad, maar zit de hele zaterdag hier. De grond is hier beter. En hier zit je ook beschut achter de bomen." Vergeleken bij zijn hofje aan de Zoekweg ligt de nieuwe tuin aan de Julianastraat volgens Aalbrechtse aan een open vlakte. „Als je er niet vroeg genoeg bij bent, is het weg. Er lag nog grond braak. Een paar duizend vierkante meter. Ik heb er 400 be steld. Honderd minder dan hier. Met een kotje en een kasje erop houd ik straks zo'n 300 m2 over. Maar ik vind het echt jammer dat we hier weg moeten. Je hebt hier veel contact met de mensen. De oudste is tachtig, de jongste in de dertig. En het mooie van tuinieren is om als eerste te kun nen oogsten en grote vruchten te te len. Kijk eens naar die andijvie. Je moet twee keer steken om met een krop in de keuken te komen." Jaap Littooij, hoofd ontwikkeling van Proverko, laat desgevraagd weten niet op de hoogte te zijn van het feit dat de huurders hun tuinen aan de Zoekweg moeten verlaten. „Het is „We hebben jaren geleden al een plan uitgestippeld voor de overna me", vertelt directeur C.G. Visser. „André, die mede-directeur is, heeft nu zestig procent van de aandelen van de werkmaatschappij en binnen een aantal jaren wordt dat honderd procent. Ik vind het hele vak nog leuk en heb allerlei contacten die ik nog niet zou willen missen. Maar ik hoef er niet meer een hele week te zijn, want André is er. Ik vind het heel fijn dat hij de zaak voortzet. Ja, ik ben er groots op!" Veertig jaar geleden namen Kees Visser en zijn vrouw de winkel van Joan v.d. Graaff aan de Markt over. „De overname kwam voor ons on verwacht door zijn overlijden. Zijn vrouw was nog een ver familielid van ons en ze had twee monteurs in dienst. Zo kwamen we op 1 oktober 1964 in Poortvliet terecht en met hollen, vliegen en stilstaan zijn we hier nu al veertig jaar gevestigd." Het diploma radiodetailhandelaar uit 1964 in zijn kantoor herinnert nog aan de beginperiode, evenals een fotocollage van de werkzaam heden in de winkel en de werk plaats. Visser keek eerst de kat uit de boom. Hij verkocht radio's en tele visies, wasautomaten en strijkijzers. „Radio Electra stond er op de etala geruit. Halverwege de zeventiger jaren breidde het pakket zich uit toen we smederij Kesteloo aan de overkant van de Markt konden overnemen. Die leverde ook buta- gasflessen en had tevens een lood- gietersbedrijf. Toen hebben we het hele gawalo-pakket als installatie bedrijf opgepakt: gas, water en loodgieterswerk, naast de electra. De introductie van het aardgas was een gouden tijd voor de branche met veel werk, maar ik heb ook de tach tiger jaren meegemaakt, toen we pas een nieuw bedrijfspand aan de Paasdijkweg hadden gebouwd. Dat was een drama, maar ook daar zijn we bovenop gekomen." Met de winkel aan de Markt lukte dat op den duur niet meer. „Dochter Corinne heeft het nog een tijdje vol gehouden, maar de concurrentie is moordend op het gebied van bruin en witgoed en huishoudelijke arti kelen. Dit jaar is de winkel gestopt en gaat onze schoonzoon aan de Markt alleen met fietsen verder. Dat loopt goed." Zoon André heeft vier jaar voor zijn zus de winkel nog gedaan, maar hij legde zich vooral toe op het installa tiebedrijf, waar hij 12,5 jaar geleden kwam werken. „Als monteur ben ik hier binnengestroomd, na eerst el ders ervaring te hebben opgedaan. Maar als tienjarige jongen sprong ik op zaterdag en in de vakanties al bij. Na de m.t.s. in Vlissingen (afdeling electra) heb ik tijdens mijn militaire dienst al vervolgopleidingen ge daan. In Den Bosch leerde ik twee jaar voor mijn diploma's op het ge bied van gawalo en cv-installaties en in De Meem volgde ik een jaar een cursus voor alarminstallaties. Na in Tilburg bij een installatiebe drijf gewerkt te hebben, werd ik monteur bij mijn vader, waar ik ver volgens calculator en tekenaar Kees Visser, hier voor het bedrijfspand aan de Paasdijkweg, begon 40 jaar geleden een installatiebedrijf in Poortvliet en viert dat jubileum nu tegelijk met de bedrijfsovername door zijn zoon André. ftyurttn - lutn V J Uw flexibele betrouwbare partner op het gebied van Secretariële diensten en Management ondersteuning! Voorstraat 514697 EJ Sint-Annaland Tet. 0166 65 39 30, Mob. 06 53 32 48 75 www.mmg-t.nl,info@mmg-t.nl Advertentie I.M. werd. Om stapsgewijs naar een be drijfsovername toe te werken werd ik werkvoorbereider/projectleider. Eigenlijk wilde ik vrachtwagen chauffeur worden en varen en vis sen leek me ook wel leuk, maar dat doe ik alleen in mijn vrije tijd in Yerseke, waar ik nu woon. Over de Oesterdam ga je ontspannen naar huis en de volgende morgen ga je weer vol goede moed naar Poort vliet. Het voordeel van mijn nieuwe woonplaats is, dat we nu ook werk in Zuid-Beveland hebben, terwijl we voorheen alleen op het eiland Tholen en in West-Brabant zaten." André Visser herstelt bij particulie ren een stopcontact of een waterlei ding, maar maakt bij bedrijven ook ingewikkelde installaties. „We zijn niet gespitst op 1 opdrachtgever of 1 type werk. We zijn breed inzetbaar, maar aan de andere kant nemen we ook niet alles aan omdat het instal- latiewerk zo uitgestrekt is. Je moet ook werk hebben dat bij onze schaalgrootte past. Een serie van 9 huizen in Halsteren is een mooie klus voor ons. We maken ook koel cellen voor de landbouw of hallen voor andere bedrijven. Voor de ge meente Tholen werken we en voor diverse aannemers en architecten. Met sommigen hebben we al 35 tot zelfs 40 jaar contacten. Het Poortvlietse installatiebedrijf schommelde de afgelopen veertig jaar tussen minimaal 15 en maxi maal 25 medewerkers. „Momenteel hebben we een stabiele club van 18 mensen, maar de laatste tientallen jaren zaten we rond de 20. Er is nu wel werk, maar je moet er harder aan trekken. Goed opletten, dus scherp en alert blijven. Ten eerste moet je organisatie goed zijn, ten tweede je contacten. We denken met de klanten mee om o.a. energie besparing toe te passen en betere verlichting. Met deskundige en vak kundige medewerkers hebben we een meerwaarde. We mogen niet mopperen op Tholen, al komt daar de laatste jaren 40% van het werk vandaan en 60% van buiten het ei land. Nu is dat andersom, o.a. door een leuk karwei bij de nieuwbouw van woninginrichting Van Houte in Tholen." André noemt het veertigjarige Poortvlietse installatiebedrijf 'een vast gegeven op Tholen.' „We zijn alle jaren flexibel gebleven en de praktijk heeft bewezen dat je niet te snel moet groeien." Kees Visser is als mede-oprichter van de midden standsvereniging in Poortvliet en mede-organisator van de zwemtocht in de Oosterschelde, altijd samen- werkingsgezind geweest. „Elkaar aanvullen, op collega's terugvallen, dat vond ik altijd een goed uitgangs punt, maar mijn voornemens zijn niet altijd uitgekomen. Zo had ik plannen voor samenwerking met Maasair en Klimaatservice in Tho len, maar dat is niet gelukt. Met Contant in Tholen is dat gelukkig wel het geval. Alleen kun je niks, dat heb ik in de middenstandsver eniging ook altijd aan collega-on dernemers voorgehouden." Binnen de branche droeg Kees Visser zijn steentje bij in de opleidingscom missie en in de examencommissie. „Zo'n mooi vak als het installatie- werk is, mag niet ter ziele gaan, dus dan moet je ook investeren in scho ling en verdere opleiding van nieuwe, jonge medewerkers. Zelf zijn we dan ook een erkend leerbedrijf. Boven dien is onze onderneming gecertifi ceerd. Zolang ik gezond ben en wat kan betekenen voor dit bedrijf blijf ik directeur. Een mijlpaal als het veer tigjarig bestaan met de andere jubilea willen we niet ongemerkt voorbij la ten gaan", aldus Kees Visser. Vrijdag 1 oktober viert het Poortvlietse instal latiebedrijf in Meulvliet een feestje met de medewerkers, oud-perso neelsleden en klanten. Aansluitend is er voor de familie en kennissen nog een privéfeest ter gelegenheid van het veertigjarig huwelijksjubileum van Kees Visser en zijn vrouw. ook absoluut niet onze bedoeling om hen dwars te zitten. Wij gaan in over leg met de verkopende partij een op lossing zoeken." Proverko koopt de grond van Geense uit Bruinisse, die de tuinen weer koopt van Jebbink uit Eindhoven, de zaakwaarnemer van de werkelijke grondeigenaar. „Het is vervelend dat wij hierbij betrokken worden", zegt Littooij. „In principe zijn wij afnemer van Geense en de tuinen hoeven voor ons nog niet weg. Wij verwachten en hopen dat de ge meente de grond over een aantal ja ren nodig heeft voor woningbouw of voor scholenbouw. Het is voor ons een strategische aankoop, waarbij we onder voorwaarden voortgezet ge bruik zullen toestaan", aldus Littooij. Thoolse jongeren die geïnteresseerd zijn in streetdance, kunnen zaterdag op drie plaatsen meedoen aan workshops. De bedoeling is dat er vanaf oktober lessen streetdance ge geven worden in Tholen en Sint- Maartensdijk. Het initiatief komt van de jongerenraad. Joth organi seerde anderhalf jaar geleden een 'dance-in' in het kader van het sportstimuleringsproject WhoZnext. Dat sloeg aan en bij zowel jongeren als volwassenen was er vraag naar een vervolg. De gemeente heeft nu contact gezocht met Bobby's Gym in Tholen en Island Power in Sint- Maartensdijk om te proberen daar Kleinkunstenaar Adrie Oosterling treedt morgen (vrijdag) op in het Holland Huis in Scherpenisse. De Zeeuws-Vlaming brengt op uitnodi ging van Uit op Tholen zijn pro gramma '(Z)onderdak'. Daarin troont hij zijn publiek mee in de we reld, waar onderdak en zonderdak vlak naast elkaar blijken te liggen. De mensen en sferen die Oosterling in zijn voordracht oproept, zijn de genen die we zojuist nog ontmoet hebben, waarmee we samen leven of die we in de spiegel zien. Hij koppelt zijn liefde voor taal aan mu zikaliteit en een persoonlijke pre sentatie, met piano, accordeon, key board en Indisch harmonium als instrumenten. De voorstelling begint om kwart over acht. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Sint-Maartensdijk, boekhandel Dieleman in Tholen en - indien voorradig - aan de zaal. lessen op te zetten. Zaterdag is er een promotietoer, waarbij streetdancedocent Steven Grando workshops en informatie geeft. Iedereen die ouder is dan acht jaar, mag daaraan gratis meedoen. De promotoer begint 's morgens om tien uur in de Wellevaete te Sint- Annaland, is om half twaalf in Ha- estinge in Sint-Maartensdijk en om drie uur in Meulvliet in Tholen VERVOLG VAN VOORPAGINA Het personeelsbestand steeg van 164 voltijdsbanen in 2000 tot 191 nu. De belangrijkste oorzaken hier van zijn de uitbreiding van de brandweer/rampenbestrijding, acti viteiten voor jongeren, gehandi capten, vrijwilligers en ouderen, introductie van de raadsgriffie en inspanningen op het gebied van riolering en grond waterbeheersing. De gemeente Tholen heeft vorig jaar een record bedrag van ruim 1 miljoen euro uitgegeven aan exter ne adviesbureaus en aan uitzendbu reaus. Met name bij de zwembaden en langdurige ziekte of openstaan de vacatures. In 2001 en 2002 werd hiervoor ruim 7 ton uitgegeven, dit jaar 354 mille. B. en w. hebben de diverse cijfers ook nog gespecifi ceerd, waarmee ABT een stort vloed van gegevens krijgt. Volgens ABT-fractievoorzitter J.J.P.A. Boulogne heerst er 'op gro te schaal onvrede bij de burgers.' „Bij ons bestaat sterk de indruk dat de verhouding tussen het kostenpa troon en de prestatie van de ge meentelijke organisatie is scheefge groeid. De meerjarenbegroting en de daarop geprojecteerde bezuini gingsoperatie bieden dan ook een zorgelijk beeld. ABT wil zich gron dig bezinnen op de mogelijkheden om tot de noodzakelijke verande ringen te komen." Boulogne wil duidelijk gespecifi ceerde overzichten over de jaren 2000 tot en met 2004 waarin de volgende gegevens tot uiting ko men: 1. de uitkeringen en subsidies van rijk en provincie; 2. de op brengsten van belastingen en heffin gen; 3. de toevoegingen en ontrek kingen aan reserves en fondsen; 4. de huisvestingskosten, tevens van ten dele onbenutte gebouwen; 5. de personeelsformatie met vermelding van functieniveau/salarisschaal per afdeling of dienst; 6. de inschake ling van externe adviesbureaus en de daaraan verbonden kosten. De vragen van ABT blijken al 30 augustus gesteld te zijn, maar zijn pas dinsdag door de raadsgriffie openbaar gemaakt, terwijl de VVD-fractie er kennelijk wel weet van had. De liberalen hebben er na melijk vrijdag op gereageerd en willen de andere fracties vanavond in de raadsvergadering zover krij gen, dat b. en w. de vragen niet gaan beantwoorden, hoewel ze daar al veertien dagen mee bezig kunnen zijn. Dat er op grote schaal onvrede bij de burgers heerst, is bij de VVD niet bekend. „ABT heeft het ook niet onderbouwd en daarmee is het niet meer dan een politiek getinte aanname. ABT en de door die par tij ingezette wethouder (L.J. van Doorn) was twee jaar mede-verant woordelijk voor het beleid. Kenne lijk is men dat vergeten of kwam die gedachte niet goed uit of de wethouder heeft als 'puinruimer' slecht gefunctioneerd. Inhoudelijk vraagt ABT om tal van gegevens die in de betreffende jaarstukken te vinden zijn. Kennelijk wenst men zo de appels van 2000 te vergelij ken met de peren van 2004. Wij zijn benieuwd naar de geur en de smaak van deze appel/perenmoes", aldus VVD-fractievoorzitter G.J. Hoek. VERVOLG VAN VOORPAGINA Dochter Angela mocht geregeld met haar moeder mee en vond het heer lijk in het water. Op haar zesde ging ze lessen volgen. „Dat is de ideale leeftijd om te beginnen. Juf Marjan heeft haar de beginselen bijgebracht, daarna is ze bij mij gekomen." Co- linda zegt dat ze erg streng is ge weest voor haar dochter, die een vlotte leerling bleek. Want na één seizoen (vier maanden) was ze klaar om af te zwemmen, terwijl daar voor die leeftijd drie tot vier seizoenen voor staan. Zaterdag was, het zover. Gadegeslagen door haar ouders, grootouders, tante en overoma werkt Angela vlot alle onderdelen af. Oma Liesbeth ziet duidelijke verschillen met de tijd dat zij het diploma haal de. „Er wordt veel meer gevraagd nu. Toen ik het A-diploma had, kon je niet eens kopje onder in het water. En bij het watertrappelen hield je je vingers omhoog, terwijl ze nu juist met hun handen onder water moeten krikken." Als de kinderen borstcrawl doen, reageert mevrouw Van Dijk: „Dat hebben wij er destijds niet bij geleerd." Alle kinderen slagen en Colinda reikt na afloop de diploma's uit. Ook aan haar dochter Angela, natuurlijk vergezeld van een kus.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 13