CONTANT Dieleman SKELTERS Xsensiblé ■Die eman Winkelier moet inspelen op wensen van de klant ^/tholen Haarscherp b.v. ZANDIJK-THOLEN BALANZBIKE Marja Dekkers en Jac van Akkeren zijn blij met Thoolse middenstand 'Assortiment, kwaliteit, service en bereikbaarheid, daar draait het om' 'Consument stelt hoge eisen, aan ons is de uitdaging' boekhandel "005TDIJK" TRAMPOLINES TRAPTREKKERS DcoccconrcSi tiuiiimcoim Zeelanb O.N.S. COMPUTERS La G<Al1eti«A Wie hier koopt, geeft kracht aan Tholen Timmer- en Metselbedrijf Touwslagersdreef 83 4691 LW Tholen Tel.: 0166-61 71 81 06-22606006 dtp ■MlOlrl Donderdag 23 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Emily Holtkamp van Albert Heijn Tholen: De bedrijfsleiding van de Albert Heijnvestiging in Tho len kijkt al enige tijd uit naar een groter pand. Op termijn zal het er volgens Emily Holtkamp, mede-eigenaar van het filiaal aan de Kotterstraat, dan ook wel van komen dat de supermarkt verhuist. Dat moment kon echter niet worden afgewacht want in februari werd het huidige pand nog grondig verbouwd en vernieuwd. „Stilstand is nu eenmaal achteruitgang en we willen onze klanten steeds optimaal kunnen bedienen", aldus de ambitieuze ondernemer. Jurgen Stroot van supermarkt Cl000 Tholen: Jurgen Stroot is bijna drie jaar eigenaar van de Cl000 supermarkt aan de Eendrachtsweg in Tholen. Zijn win kelbedrijf heeft over klandizie niet te klagen, maar qua parkeermogelijkheden en bereikbaarheid is het minder goed gesteld. Gelukkig komt daar voor de ondernemer en het winkelend publiek snel verandering in. Cl000 verhuist nog voor het eind van dit jaar naar het pand - waar vroeger Schot Transport in zat - aan de Postweg. Klanten zijn door de jaren heen steeds mondiger en veel eisender geworden. Door die ontwikkeling moet je je volgens Mare Kranendonk, mede-eigenaar van Profile fietsspecialist Peter Terlouw, als ondernemer niet van de wijs laten brengen. „Integendeel, je moet het juist als een uitdaging zien om de moderne, kritische consument tevreden te stellen." mm/ff Voor de mooiste decoraties in huis en tuin ERKEND SCHOONHEIDSSPECIALIST INA MULDER Dalemsestraat 22 Tholen Tel. 0166-603098 vi v/d Hoek v.o.f. Onderhoud Renovatie DIERENSPECIAALZAAK M. VAN TIENEN Voor al uw dierenbenodigdheden en hengelsport! Landbouwmechanisatiebedrijf Grindweg 70, Tholen, 0166-602401 eR Po VOOR 'N GOED (ZELFMAAK)IDEE KOT, HAGE VAN DE GEIJN FINANCIEEL ADVISEURS Eetcafé The Sixties PODOLOGIEPRAKTIJK MART KOT UNIEKE OPVAL LENDE Kxv-st- NODIG? DE BLOEMENHAL B Digitaal Drukkerij Woonwinkel Kadoshop Eendrachtsweg 8 4691 EK Tholen Tel. 0166-60 63 82 De gemeente Tholen is veel meer winkelvoorzieningen rijk dan u soms denkt Vlakbij huis zijn er tal van mogelijkheden om uw inko pen te doen. Heel gemakkelijk ook, die winkels om de hoek. U hebt bovendien geen reiskosten. En wie hier koopt, geeft kracht aan de plaatselijke gemeenschap. U ondersteunt de leefbaarheid van uw ei gen woonplaats. Dit is een publicatie van de Thoolse Ondernemers Federatie (TOF) in samenwerking met de ondernemingsvereniging Tholen, de gemeente Tholen, de Kamer van Koophandel en het On dernemers Klankbord Zeeland ter stimulering van de koopkracht binding in de gemeente Tholen. (Advertentie) Ze wonen al twintig jaar in het Èwinkelharti van Tholen. Vanuit hun tussenwoning aan de Kerkstraat is boodschappen doen dan ook zo ge piept. Tenminste, als je niet net als Jac van Akkeren en zijn partner Marja Dekkers graag overal een praatje blijft maken. Voor het tweetal zijn de sociale contacten tijdens het winkelen erg belangrijk. Marja Dekkers heeft zelf nog twee speciaalzaken, bloemenzaken, een jaar een bloemen- en cadeaushop in Tholen gerund. In die periode on dervond ze dat het niet meevalt om als kleine zelfstandige een boter ham te verdienen. Vanuit haar eigen ervaring als middenstander en uit principe haalt de geboren Brabantse zoveel mogelijk boodschappen bij speciaalzaken. „Brood haal ik dus bij de bakker en voor vlees ga ik het liefst naar de scharrelslager bij ons in de straat. Jac en ik doen dit niet alleen omdat wij hun produc ten beter vinden. Het is in onze ogen ook de enige manier om de plaatselijke middenstand in stand te houden. Als je negatief bent inge steld kun je je afvragen wat er in Tholen nu eigenlijk te koop is. Wij zien dat persoonlijk toch iets an ders. Er zijn hier bakkers, slagers, supermarkten, drogisterijen, kle dingwinkels, een dierenspeciaal zaak, een schoenenzaak, computer kantoorboekhandel, verschillende viswinkels, een doe-het-zelfwinkel, een fotozaak, een schilderswinkel, een reisbureau, een uitzendbureau, een kachel- en sanitairzaak, een speelgoedzaak, een drukkerij, een fietsspeciaalzaak, en ga zo maar door. Naast al deze winkels is ook de Thoolse horeca zeer uitgebreid. Wil je ergens een hapje eten of een gezellig terrasje pakken? Geen en kel probleem. Heb je zin in vis, shoarma, pizza, Chinees of wil je friet, snacks of een ijsje? Je kunt het hier allemaal kopen." Jac van Akkeren sluit zich helemaal bij de woorden van zijn partner aan. „Nu de parkeerproblemen bij de Cl000 binnenkort tot het verleden behoren en de inrichting en bestra ting van de Botermarkt en de Kerk straat keurig in orde zijn, is Tholen zeker een heel aantrekkelijk stadje om te winkelen." Marja Dekkers en Jac van Akkeren kiezen bewust voor producten van speciaalzaken. Voor vlees gaan ze bijvoorbeeld naar $charrelslager Hans Poot. Emily Holtkamp (Albert Heijn) weet wat de moderne consument verlangt. Aan parkeerruimte geen gebrek bij het Thoolse filiaal van de grootgrutter. Aan de binnenkant van het winkel pand is het daarentegen wel degelijk schipperen met de beschikbare ruim te. „Er komen steeds meer verschil lende producten in de schappen en ook het assortiment in de groenten-, fruit- vlees- en versafdeling wordt alsmaar uitgebreid. Daarnaast hebben we sinds de verbouwing een aparte info-balie voor de verkoop van rook artikelen, staatsloten en buskaarten. De klant bepaalt voor een belangrijk deel zelf wat wij in ons assortiment op moeten nemen. Als er naar een be paald product weinig vraag is, ver dwijnt het vanzelf uit ons assortiment. Andersom werkt dat uiteraard ook zo. We hebben nu bijvoorbeeld een apar te afdeling voor afbakproducten", al dus Emily Holtkamp. Over de Thoolse middenstand is de uit Schouwen Duivenland afkomstige ondernemer heel positief. „Het aan bod is breed en vanuit de nieuwbouw wijken komen er gegarandeerd weer een groot aantal nieuwe klanten bij. Wij zullen inventief moeten zijn om in de gunst van de moderne consu ment te blijven. Presentatie en repre sentatie zijn van essentieel belang. De klanten bepalen uiteindelijk zelf waar zij heen gaan voor hun boodschap pen. Sommigen maken daarbij een keuze die vooral op de laagste prijs gebaseerd is. Die mensen zouden ech ter ook eens moeten beseffen dat het niet goed is voor de werkgelegenheid en de leefbaarheid in hun eigen woonplaats als zij altijd elders gaan winkelen." In Tholen kun je heerlijk winkelen, zo beaamt Jurgen Stroot. „Door de diversiteit aan winkels is er hier van alles te koop. Het gezellige centrum nodigt ook zeker uit om lekker te .shoppen.' Als je ziet dat er in onze supermarkt wekelijks zo'n 6000 klanten over de vloer komen, dan begrijp je dat die mensen ook vaak nog even bij andere winkels in de buurt binnenwippen. Dat moet ook de kracht zijn van de lokale mid denstand. Elkaar aanvullen en pro fiteren van de aantrekkingskracht die grotere supermarkten altijd heb ben." De ondernemer vindt het daarom ei genlijk jammer dat hij met zijn zaak binnenkort verkast naar de rand van Tholen. Anderzijds is hij echter om verschillende redenen blij met de verhuizing. „Het is hier voor de deur altijd dringen geblazen. Er zijn maar enkele parkeerplaatsen be schikbaar en lossende vrachtauto's belemmeren regelmatig het verkeer. Deze situatie is natuurlijk niet be vorderlijk als je je wilt profileren als klantvriendelijk winkelstadje. Naast een breed assortiment, kwaliteit en service is ook de bereikbaarheid van het winkelgebied erg belangrijk. Ons vertrek uit het centrum heeft natuurlijk op de eerste plaats voor delen voor onze eigen klanten. We hebben straks een parkeerterrein voor 50 auto's, en ook de winkel wordt een flink stuk groter. Het is even afhankelijk van wat er in de toekomst in ons oude winkelpand komt. Maar ik denk dat het er voor de collega-winkeliers en het winke lend publiek in het centrum van Tholen een stuk fijner op wordt zonder al die geparkeerde auto's van onze klanten en die grote vrachtauto's van onze leveranciers voor de deur." mm* ï5* ijtni MtfcJ|j| De verhuizing van de C1000 naar de Postweg zal volgens eigenaar Jurgen Stroot ook een positief effect hebben op de bereikbaarheid van de overige winkels in het centrum van Tholen. Het is voor fietsenhandelaar Mare Kranendonk een uitdaging om het de klanten steeds weer naar de zin te maken. Mare Kranendonk van fietsspecialist Peter Terlouw: De fietsenzaak aan de Bebouwden- dam is dit voorjaar grondig ver bouwd. Het pand is anders inge deeld waardoor er veel meer ruimte is ontstaan voor zowel de showroom als de werkplaats. De .facelift' die zijn bedrijf heeft on dergaan en het feit dat de onderne ming sinds vorig jaar is aangeslo ten bij de Profile-formule, sluit aan bij de filosofie die Kranendonk er op nahoudt. „Binnen zo'n grote or ganisatie zijn er veel meer moge lijkheden om je professioneel te presenteren. Wij mogen bovendien de gunstig geprijsde Altra fietsen - het huismerk van Profile - verko pen. Daarnaast hebben wij een heel groot assortiment van bijna alle be kende fietsmerken - nieuw en ge bruikt - in onze winkel staan. Maar ook voor onderdelen, accessoires, reparaties en onderhoud is men bij ons aan het juiste adres." Het is volgens de fietsspecialist belangrijk om je als lokale mid denstander te onderscheiden van de concurrentie in omliggende plaatsen. „De mensen moeten er van doordrongen raken dat ze voor hun dagelijkse boodschap pen, kleding, doe-het-zelfartike- len, elektronische apparatuur en dergelijke, net zo goed in hun ei gen woonplaats terecht kunnen. Dat besef kunnen wij ze alleen maar geven als we ons aanbod goed afstemmen op de wensen van de consument. Winkelen in Tho len is zeker de moeite waard. Dat blijkt wel uit het feit dat veel nieu we inwoners uit de wijken Stads- zicht en Waterfront gewoon gezel lig in Tholen al hun boodschappen doen. Bovendien valt ook uit de positieve reacties van de toeristen die in de Thoolse haven afmeren, af te leiden dat we hier best een aantrekkelijk winkelaanbod heb ben." U slaagt zéker in Tholen N ef i t houdt N e d e r I a tl d it> a r m Is uw cv-ketel 12 jaar of ouder? Dan kunt u een van de 100 gratis Nefit W HR-ketels winnen. Niet zomaar HR ketels, maar 100 'Beste koop' Nefit EcomLine Excellent HR combi ketels. Met Aquapower voor méér en sneller warm water. En met de absolute zekerheid van Nefit, het meest voorkomende merk bij ei genhuisbezitters. Alles wat u hoeft te doen, is een slagzin origineel afmaken. Vraag ons naar de actiefolder Fa. CONTANT ZOON Gas - Water - C.V. - Elektra Sanitaire Installaties Loodgieters- en Dakdekkers-werken Onderhoud alle Gastoestellen Dalemsestraat 5, 4691 CV Tholen Tel.: 0166-602581 fax 0166-603104 Bloem Sr 'VSbondeooratte Tfaoisa Eendrachtsweg 10, Tholen, tel. 0166-602662 4 ^1' i Behandeling op-afspraak. Ook 's avonds'. Samen komen is mogelijk, 2 bekandelstoelen aanwezig. Windsingel 9, (nieuwbouwwijk Stadszicht) Tel. 0166-60 30 29 Kerkstraat 19, 4691 CD Tholen Tel. 0166-604901 Fax 0166-605316 e-mail: boekhandeloostdijk@rdnet.nl N.B.: Loop eens wat vaker bij uw boekhandel binnen. k Boekhandel en Kantoorinrichting Hoogstraat 14-16 Tel. 0166-602597 4691 CB Tholen Fax 0166-603954 E-mail: boek-kant.vakh.dieleman@hetnet.nl Bakstraat 3 - Tholen Open: Iedere eerste zaterdag van de maand van 10.00 tot 17.00 uur en op afspraak: 0166 - 60 45 85 Meanderlaan 26, 4691 LJ Tholen Tel. 0166-602909 Mob. 06-22635347 Bakstraat 11Tholen, Tel. 0166 - 60 32 22 Kerkstraat 5-7 Tholen, tel. 0166-604167 WOL - STOF - FOURNITUREN - HANDWERK en HOBBYARTIKELEN - GORDIJNEN - VITRAGE - TEXTIEL - LINGERIE - SPEELGOED Uur specialist mor em- zekere fuuuiciële- toekomst Telefoon 0166-60 64 24 Fax 0166-60 53 56 Botermarkt 5 E-mail info@khgadvies.nl 4691 CZ Tholen Internet www.khgadvies.nl Hotel - Restaurant Kaaij 6, Tholen, tel. 0166-604297 Gespecialiseerd in: Vis, vlees, schaal- en schelpdieren in het wildseizoen: wild Kaay 3, 4691 EE Tholen Tel. 0166-60 24 51 Fax 0166-60 25 06 QjeniHgstiietefi: Wo. t/m ma. 10.00 -02.00 uur Dinsdag gesloten THOLEN 'S-GRAVENPOLDER Tel. 0166-606971 Grootste dealer in Zeeland van het merk kAArt Slachtveld 11, 4691 RA Tholen Tel. 0166-6027 80 Voor al uw: bloemen en planten tuinplanten potterie en cadeau-artikelen bruidsboeketten rouwarrangementen Oudelandsestraat 9 4691 BJ Tholen Tel.0166-604150, Fax 0166-604085 Website: www.dieleman-limovi.nl E-mail: info@dieleman-limovi.nl Computerreparatie aan huis op het bedrijf en ook op schepen! Monitorenreparatie Gespecialiseerd in oplossen van softwareproblemen. Botermarkt 4-6, Tholen, tel. 0166-600440, fax 0166-600447 www.onscomputers.nl, e-mail: info@onscomputers.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 11