Op Russische motor met zijspan Plaatselijk nieuws v Laban Aardappelen gaan stroef weg 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 september 2004 Herinrichting Eendrachtsweg VERF NODIG? Fietser geschept Rijverbod van 5 uur Zonder gordel om Kleding- en speelgoedbeurs Val met scooter Concert Urker Vissers Snuffelmarkt 23 Vogelliefhebbers Baggerspeciedepot Gaan voor goud Serie van 19 caramboles Schade door hazen Avontuurlijke start Cursus EHBO Voorgevel Haven Scooter tegen auto Botsing tegen sierhek Fixet breidt uit Geslaagd aan Erasmus Denja verbouwt Eenzijdig ongeval Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Neele wint viswedstrijd Ierse avond Bijeenkomst met gehandicapten Start klaverjassen Duiven smullen van bloemkool Poot wint wedstrijd Shampoo bij Budeipack Op de fiets Grond Ons Dorpshuis Bestel-/Bedrijfsauto's Dirigent Siol verrast fd Bedrijfsinbraak Start kinderkoor Kankerbestrijding Tholen De Eendrachtsweg ter hoogte van vishandel Deurloo en de nieuwe hui zen aan het waterfront wordt herin gericht. Aannemingsbedrijf BAM uit Bergen op Zoom voert het karwei in oktober uit. Er worden lange pla teaus aangelegd om het verkeer af te remmen en voor de fietsers komen er rode stroken langs de rijbaan, die van een nieuwe asfaltlaag wordt voorzien. Bij de aanbesteding door de gemeente schreef Rasenberg Krabbendijke in voor 46 mille, Heijmans Roosendaal voor 47.600 en Van Gelder Zierikzee voor 49.500 Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht, Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Op de kruising Reimerswaalse- weg/Bergsediepsluis is een 56-jarige fietser zondagmiddag rond kwart voor drie geschept door een auto, die bestuurd werd door een 69-jarige in woner van Antwerpen. De Belg reed over de parallelweg van de Reimers- waalseweg en sloeg op het kruispunt linksaf. Hierbij gaf hij de tegemoet komende fietser geen voorrang. Deze moest per ambulance naar het ziekenhuis in Roosendaal worden gebracht, waar zijn wenkbrauw werd gehecht. In de nacht van zaterdag op zondag is omstreeks kwart voor drie een 23- jarige automobilist op de Een drachtsweg aangehouden voor een blaastest. Uit ademanalyse bleek de man ruim 2,4 maal teveel alcohol te hebben genuttigd. Hij kreeg een be keuring en een rijverbod van vijf uren. De politie hield vrijdagmorgen tus sen acht en tien uur een verkeerscon trole op de Nieuwe Postweg. Er zijn acht bekeuringen uitgeschreven voor het niet dragen van de autogordel en één automobilist kreeg een boete wegens het ontbreken van een kente kenplaat op zijn aanhangwagen. In de hal van Timpa aan de Watt straat wordt op 22 en 23 september een tweedehands kleding- en speel goedbeurs georganiseerd. Winterkle- ding, babykleertjes, kleding voor dames, speelgoed en spullen voor de babyuitzet zijn op deze beurs onder andere verkrijgbaar. De netto op brengst van deze verkoping is be stemd voor het Ronald McDonald Kinderfonds. De openingstijden zijn woensdag van 9 tot 12 en van half 2 tot 4 uur, en donderdag van 9 tot half 12. Meer informatie is verkrijgbaar via Marga van der Dussen, tel. 603924. Een 19-jarige vrouw uit Steenbergen kwam vrijdagmorgen op de Schelde- rijnweg ten val. Rond kwart over zeven ging ze door onbekende oor zaak met haar voertuig tegen het as falt. Ze werd met diverse kneuzin gen en schaafwonden overgebracht naar ziekenhuis Lievensberg. Op zaterdag 9 oktober treedt om zeven uur het Urker Visserskoor Crescendo op in de Grote Kerk. Naast het bekende koor onder lei ding van dirigent L. Kramer verleent ook het christelijk Thools mannen koor Rehoboth onder leiding van K. v.d. Steenhoven medewerking aan deze zangavond. Het orgel wordt be speeld door Bram Bout en de piano door Harm Hoeve. Bariton Piet Baarsen zingt enkele nummers solo. Het is de derde keer dat de stichting Wereldwijde Zending dit concert or ganiseert. Beide vorige keren waren er 1100 zangliefhebbers bij de uit voering aanwezig. Met het oog op de veiligheid mogen er echter niet meer dan 800 mensen in de kerk. Vanaf maandag 20 september start de voor verkoop bij boekhandel Oostdijk. De opbrengst van het concert is be stemd voor de stichting MAF-zen- dingvliegers. De Stichting Thoolse evenementen en promoties (STEP) organiseert za terdag 6 november in sport- en ge meenschapscentrum Meulvliet weer een snuffelmarkt. Op deze dag zijn er enkele tientallen kraampjes met allerlei gebruikte en nieuwe waren aanwezig. Daarnaast staan er ook mensen op deze markt die onlangs hun schuur of zolder hebben opge ruimd en op deze wijze hun spulle tjes weer willen verkopen. De snuf felmarkt begint om tien uur en duurt tot drie uur. Deelnemers voor de markt kunnen zich nog aanmelden bij dhr. Gunst, tel. 602389. De filmavond van vogelvereniging Vogelvrèugd over het wel en wee van de bloedluis werd vrijdagavond in Meulvliet door 23 personen be zocht. Zij konden genieten van prachtige beelden van vele soorten vogels. De film, die gemaakt is door dhr. Van Dam, toonde hoe de bloed luis en aanverwante mijten de vogels bedreigen. Ook kregen de vogellief hebbers te horen welke bescherming er aan de vogels geboden kan wor den. Om ongeveer elf uur kwam er een einde aan de interessante film avond. De leden van vogelvereni ging Vogelvreugd kunnen zich op gaan maken voor de verschillende tentoonstellingen die in oktober al op het programma staan. Het waterschap Zeeuwse Eilanden gaat in een depot aan de Vrouwen- dijk baggerspecie ontwateren. In het depot kan 22.000 m3 worden ver werkt. Verwacht wordt dat er iedere dag ongeveer 15 vrachtauto's naar het depot zullen komen. Maximaal zeven dagen per jaar vindt de afvoer van baggerspecie plaats, waarbij er 50 vrachtwagens per dag ingezet worden. Oud- Vossemeer De Hervormde gemeente organiseert op zaterdag 25 september voor de kinderen van vier tot en met twaalf jaar een sportieve startdag. Vanaf het verenigingsgebouw vertrekken de deelnemers om tien uur 's morgens richting De Heide in Bergen op Zoom waar de kid-olympics worden gehou den. Het thema van de dag is 'Gaan voor goud'. Naast sport staat voor de kinderen ook een bijbelverhaal op het programma en wordt er gezongen. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers maakte Jos Hommel een serie van 19 carambo les. Hij speelde in 15 beurten tevens de kortste partij van de avond en be haalde met 4,67 het hoogste gemid delde. De uitslagen zijn: J. Hommel- A. Hommel 10-6,44; C. Burgers-P. de Leeuw 9,23-10; K. Hommel-L. van Wezel 10-6,67; J. van Daalen-A. van Daalen 5,47-10; A. Deurloo-P. Goossens 10-8,40. Sint-Annaland Jachtopziener J. van Vossen heeft toe stemming gevraagd om buiten het jachtseizoen hazen met het geweer te mogen bestrijden. Voor ontheffing van de Flora- en Faunawet moet Van Vos sen kunnen aantonen dat de schade aan zijn gewassen (delphinium) meer dan 115 euro per hectare bedraagt. Van Vossen is per brief medegedeeld dat het nog verschillende weken gaat duren eer hij te horen krijgt of zijn verzoek wordt ingewilligd. De Hervormde jeugdclubs beginnen vrijdag 24 september het nieuwe sei zoen met een gezamenlijke activiteit op het recreatieterrein van Akker mans bij De Heen. Inmiddels heeft zich een zestigtal jongeren voor de seizoensopening aangemeld. Om zes uur vertrekken de deelnemers vanaf verenigingsgebouw Het Trefpunt. In Steenbergen moet er een avontuur lijk en sportief programma worden afgewerkt met onder meer krat sta pelen, muurklimmen en afdalen met een touw, maar ook worden er oud- Hollandse spelen gedaan. Deelne mers aan de startactiviteit dienen zich vooraf aan te melden bij Karla Kasteleijn, tel. 654941. De EHB wil bij voldoende deelne mers een nieuwe EHBO-cursus star ten. Op maandag 27 september is er in de Wellevaete om half acht een info-avond. Mensen kunnen vrijblij vend deze bijeenkomst bezoeken. Meer informatie is verkrijgbaar via Sylvia Menheere, tel. 652715. Stavenisse Op donderdag 23 september wordt er voor de zending en Adul- lam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Gedeputeerde staten van Zeeland hebben dinsdag een verklaring van geen bezwaar verstrekt voor het wij zigen van de voorgevel Haven 20 door A.D. Bloppoel. De rijksdienst voor de monumentenzorg is erover gehoord en planologische bezwaren zijn er ook niet. Een 17-jarige jongen reed vrijdag morgen rond kwart voor elf met zijn scooter tegen de auto van een 33-ja- rige man. Komende vanaf de Dokter Tazelaarstraat stak de jongeman de Provincialeweg over zonder voor rang te geven aan de automobilist. Door de val liep de bestuurder van de scooter een pijnlijke knie op. Zijn scooter raakte door het ongeluk rondom beschadigd. Een 14-jarig meisje en haar 15-jari- ge vriendin uit Bergen op Zoom bot sten vrijdag met een scooter tegen een sierhek van een woning aan de Zuidsingel. De tmeisjes hadden de scooter zonder toestemming geleend van een vriendin. Beide meisjes moesten met verwondingen naar de doker. De 14-jarige liep een ont wricht been op en haar knie moest worden gehecht. Haar vriendin uit Bergen op Zoom hield aan het onge val een hersenschudding over. Door de aanrijding raakten het hek en de scooter beschadigd. Aan de Nijverheidsweg 4 gaat de doe-het-zelfzaak Fixet van M.C. Muller flink uitbreiden. Dankzij de aankoop van een stuk grond van de voormalige zilveruienfabriek kan de winkel met 281 m2 worden vergroot. Het nieuwe deel wordt aan de west kant van het bestaande pand ge bouwd. Een klein deel aan de voor zijde van het huidige gebouw. Het krijgt een plat dak. De entree wordt ook in westelijke richting verlegd. Muller voert de bouw zelf uit. Vol gens de aanvraag bij bouwvergun ning is de bouwsom 59.500 euro. Nu bedraagt de winkelfunctie 1280 m2 vloeroppervlakte, straks wordt dat 1535 m2. De aanvraag ligt tot en met dinsdag 28 september ter inzage in het gemeentehuis. Oud-inwoonster Heieen Diallo- Koopman is aan de Erasmus univer siteit in Rotterdam geslaagd voor de studie gezondheidswetenschappen. Gisteren nam ze de bul, die bij een doctoraal examen wordt uitgereikt, in ontvangst. De 48-jarige is hoofd paramedische dienst van het Diacon- nessenziekenhuis in Leiden en stu deerde af aan de richting zorgma- nagement. Ze woont in Oegstgeest en mag zich nu doctorandus noemen én master of science, de nieuwe titel die is ingevoerd om aan te sluiten bij de Europese benamingen. Denja, de fabriek voor gebakken uit jes aan de Nijverheidsweg 5, gaat de vrijstaande loods achter op het ter rein slopen. Ook een deel van de aanliggende bebouwing gaat tegen de vlakte. De bestaande bedrijfs ruimte wordt aangepast en uitge breid. De werkzaamheden vinden vooral aan de achterzijde van het complex plaats. Nu is de ruimte 3944 m2 groot, straks wordt dat met 3829 m2 iets minder, maar de bruto vloeroppervlakte stijgt van 4032 m2 naar 4169 m2. De kosten bedragen 654.500 euro. Een 50-jarige inwoner verloor zon dagmorgen om kwart over tien op de Rijksweg A58 bij Roosendaal de con trole over zijn auto. Hij raakte de macht over het stuur kwijt nadat hij over iets heen gereden was. De be stuurder werd met verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. Zijn voertuig raakte door het ongeval be schadigd. 1 kg 1 kg 500 gr. Haaskarbonade jRibkarbonade ♦Rosbieflapjes naturel/gekruid t Beckers frikadellen 10 stuks Donderdag, vrijdag en zaterdag uMMaandagdinsdag en woensdag 6,20 Magere speklappen 1 kg 3,80 5,70 Boerenhamlappen 1 kg 5,- Speklappen zonder zwoerd naturel/ 5,20 gemar./gekruid 500 gr. 2,25 2,50 Kip cordonbleu 5 halen 4 BETALEN Runderrollade uit eigen keuken 100 gram 1,25 Gebraden rosbief uit eigen keuken 100 gram 1,50 Boterhamworst 150 gram 1,- Leverworst uit eigen keuken 200 gram 0,80 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. De achtste bekerwedstrijd van hengel sportvereniging De Oosterscheldevis- sers is gewonnen door Rini Neele. Van de 41 deelnemers gingen er veertien vissers met vis naar huis. De uitslag is: I. Rini Neele 822 p.; 2. J. v.d. Rhee 524 p.; 3. A. Aarden 506 p.; 4. J. Noom 452 p.; 5. J. Noom 138 p.; 6. P. Opree 100 p.; 7. C. Koopman 100 p.; 8. H. de Vos 50 p.; 9. S. Lindhout 50 p.; 10. H. Westerlaken 50 punten. In Haestinge wordt zaterdag 25 sep tember vanaf acht uur voor de ze ventiende keer een Ierse avond geor ganiseerd. De' band Jolly Beggars verleent aan de feestavond haar me dewerking. Elf jaar geleden maakte de uit deze regio afkomstige band haar debuut in Haestinge en inmid dels treedt de groep op in binnen- en buitenland. Zanger Dirk de Vreugd staat bekend om zijn karakteristieke stemgeluid en zijn tin whistle, mondharmonica en lead vocals. Ver der behoren tot de band geluidsman Dirk de Vreugd sr., Tholenaar Freek Smits (mandoline, gitaar, banjo en mandola), Hans Kortekaas (trom/gi taar) en Leo Adriaanse (accordeon/ harmonica/basgitaar). Bij dit optre den zal als gastmuzikant Jan van Pul de gitaar bespelen. Op het program ma staan diverse nummers die ook op de cd 'When history was made' staan. Als aanvulling op het feest treedt de band 'Dubble dice and the aces Cajun' op. De zaal van Haestin ge zal weer geheel in Ierse stijl wor den aangekleed en ook de drankjes zijn afgestemd op Ierland. De Ierse avond is gratis te bezoeken in party centrum Haestinge. Scherpenisse De stichting Helpende Handen orga niseert zaterdagmiddag in de zaal van de kerk van de Gereformeerde Gemeente weer een contactbijeen komst voor mensen met een handi cap. De vereniging voor gehandicap tenzorg nodigt mensen met en zonder handicap voor deze ontmoe ting uit, waarbij een Bijbelverhaal verteld wordt, er gezongen wordt en de jarigen worden gefeliciteerd. In de pauze krijgen de aanwezigen gra tis iets te drinken aangeboden. De bijeenkomst begint om kwart over twee en duurt tot kwart over vier. Klaverjasclub De Roemers start dinsdagavond om acht uur in café Zeelands Welvaren de nieuwe club competitie. Er zal gespeeld worden volgens het Rotterdams systeem. De speelavonden zijn elke dinsdag van acht tot tien uur. Deelnemers aan de competitie kunnen zich aanmelden bij W. van Haaften, tel. 662261. Voorafgaande aan de eerste klaver- jasavond houdt De Roemers om half acht een korte jaarvergadering. Landbouwer L. Bijnagte heeft op zijn perceel met bloemkolen aan de Bob- beweelweg veel schade gehad van duiven. De pas geplante bloemkool plantjes werden door de duiven kaal gevreten. De landbouwer nam diver se maatregelen om de duiven van het perceel te verjagen. Zo plaatste hij een elektrisch raster, vlaggen, zak ken, lappen, een knalapparaat en pro beerde hij het gewas te bespuiten om de kleur- en smaakstoffen te wijzi gen. Dit bleek echter ontoereikend te zijn, zodat de landbouwer ontheffing vroeg om de holenduif met het ge weer te verjagen. Aan de landbouwer is echter geen ontheffing van de Hora- en Faunawet verleend, omdat in het verzoek te weinig inzichtelijk was hoeveel de werkelijke schade be draagt, zodat volgens de provincie het onvoldoende aannemelijk is dat er belangrijke schade veroorzaakt is door de holenduiven. Hengelsportvereniging De Zeebaars ving bij Moggershil met 36 deelne mers in totaal 3370 gram vis. De uit slag is: 1mevr. D. Poot 665 punten; 2. H. van Popering 535 p.; 3. mevr. A. Bijl 365 p.; 4. A. Heijboer 305 p.; 5. R. van Tiggele en G.M. Bijl 300 p.; 7. G. Boogerd 295 p.; 8. L. Poot 290 p.; 9. K. de Graaf 265 p.; 10. L. de Graaf (eerste jeugd) 50 punten. Poortvliet Voor het bouwen van een loods voor de productie van artikelen voor huishoudelijke en persoonlij ke verzorging bij Budeipack is een wijziging van het bestemmingsplan bedrijventerrein nodig. Het gaat om een nieuwe activiteit van het bedrijf. Niet langer wordt er alleen ingepakt, er wordt straks ook ge produceerd, onder meer vaatwa- smid- delen en shampoo. In de nieuwe hal worden de grond stoffen die in bulk worden aange voerd, gemengd, geroerd en ver warmd. De middelen worden ter plekke vermengd met leidingwater, verpakt en vervolgens gedistribu eerd. Voordeel van deze aanpak is dat de aanvoer over de weg aan zienlijk vermindert omdat het water via de leiding wordt aange voerd. Om dit proces mogelijk te maken moet het bestemmingsplan gewij zigd worden. De gemeente wil vrij stelling verlenen via artikel 11 van de wet op de ruimtelijke ordening. De aanvraag ligt tot en met dinsdag 21 september ter inzage in het ge meentehuis. Maandag 20 september haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Sint-Philipsland De leden van de Plattelandsvrouwen hebben een tocht van ruim 43 kilome ter gemaaklt door het Brabantse land schap. Onderweg werd in Nieuw-Vos semeer een museum van molens bezichtigd. Peter Jansen gaf uitleg over de verschillende molens en gaf tevens een rondleiding door zijn molen. Na het nuttigen van een kopje koffie fietsten de dames verder rich ting Steenbergen, waar een tweede kopje koffie werd genuttigd. Daarna werd er nog een uur door de polders gefietst, waarna in De Heen werd ge picknickt. De bezemwagen volgde de groep fietsers, maar mede door de gunstige weersomstandigheden kwam iedereen op eigen kracht weer in het dorp aan. De volgende bijeenkomst van de Plat telandsvrouwen is woensdag 29 sep tember. Dan zullen medewerkers van de Wereldwinkel uitleg geven over hun activiteiten en worden er ook pro ducten te koop aangeboden. De bij eenkomst begint om acht uur in dorps huis De Wimpel. Belangstellenden kunnen vrijblijvend één of meerdere activiteiten van de Plattelandsvrouwen bijwonen. De raadscommissie samenleving heeft dinsdagavond ingestemd met de voor genomen vernieuwing van Ons Dorpshuis te Anna Jacobapolder voor 175.000 euro naar een ontwerp van ar chitectenbureau Moerland uit Tholen. Het dorpshuis wordt kleiner. VVD- raadslid mevr. M.K. van Gorsel-de Oude informeerde daarom wat er met de overblijvende grond gebeurt. „Die wordt verkocht en de opbrengst beste den we aan de inrichting van het dorpshuis", liet wethouder Velthuis weten. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In dorpshuis De Wimpel gaf mu ziekvereniging Concordia zaterdag samen met Volharding uit Steenber gen een concert. Marjan Nell heette de aanwezigen, waaronder wethou der mevr. Velthuis, welkom. Na haar openingswoord en de aankondiging van het eerste nummer begonnen de muzikanten te spelen, maar na vijf maten te hebben gespeeld stopten ze. Een verbaasde dirigent Walter Siol werd vervolgens toegesproken door Marjan Nell. Hij werd in het zonne tje gezet, omdat hij het muziekkorps al 12,5 jaar dirigeert. Wegens zijn ju bileum mocht de dirigent het diri geerstokje overdragen aan gastdiri- gent Pierre van Broekhoven en zelf plaats nemen tussen het publiek. Walter Siol was door deze verrassing geheel van slag, maar kon de aan dacht voor zijn jubileum zeker waar deren. Voor de pauze werd de jubile rende dirigent nog toegesproken door dhr. De Vries van de KNFM. Namens de muziekfederatie speldde hij Siol een bronzen speld op. Na af loop van het geslaagde concert kreeg de dirigent nog een mooie collage overhandigd. Concordia maakte maandagavond een rondgang door Anna Jacobapol der. Op vrijdag 8 oktober organiseert de muziekvereniging een lampion optocht. De lampions worden 's avonds vanaf zeven uur verkocht en om half acht vertrekt Concordia vanaf dorpshuis De Wimpel voor een feestelijke rondgang door het dorp. Op een motor van Russische makelij uit 1948 rijdt Jarno Goetheer zijn bruid Inge Wessels naar het gemeentehuis. Op een Russische motor met zijspan uit 1948 reden donderdagmiddag Jarno Goetheer (31) en Inge Wessels (31) uit Sint-Maartensdijk naar het gemeentehuis om zich daar in de echt te laten verbinden. Jarno haalde zijn bruid op bij haar ouders aan de Kastelijnsweg om vervol gens zonder helm, maar in trouwkledij en met zonnig weer, naar de Markt te rijden. Goetheer kon de driewieler lenen van een kennis. De in gebroken wit gespoten motor, een M72 URAL, was nagemaakt van een model van BMW, de Duitse producent van auto's en motoren. De Rus doet het nog goed. De bruid zat laag in het wagentje, lekker zacht op een bontje. Binnen was het geen motor, maar hondje Jelle (een Jack Rus sell) van de bruid die de aandacht trok. Via het hondje heeft het stel el kaar leren kennen. Jelle mocht de ringen voor het bruidspaar naar voren brengen. Die hingen aan het halsbandje van het hondje. Toen het echtpaar binnen was, werd hun woning aan de Viermeistraat door vrienden versierd en dichtgeplakt. Binnenkort verhuist het stel naar de Markt waar ze een huis hebben gekocht en grondig opgeknapt. Goetheer werkt als grondwerktuigbouwkundige bij Fokker in Woens- drecht. Predikbeurten Zondag 19 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Vernooij. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Blom, Poortvliet. 16.30 u. kand. Britstra, Lunteren. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere jeugddienst. CHR..GEREF. KERK 10 u. ds. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Boiten. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 en 16 u. dhr. Wisse en dhr. Van der Wiel, themadiensten 'Verspil je leven niet'. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. De Kruif, Utrecht. 18.30 u. ds. Van Veluw, 's Graven- zande. GEREF. KERK 10 u. ds. Vlaardingerbroek, Rotter dam. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Uitslag, Kerkwerve. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse, Bilthoven (H.D.). 18 u. ds. Den Hoed, em. pred. Slie- drecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Blom, Poortvliet. 18.30 u. ds. Van Wijk, Herkingen. GEREF. GEM. 9, 14 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Duijvenboden, Apel doorn. 18 u. ds. Meeuse, Bilthoven. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. wo 22/9 19.30 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEÈNTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van den Berg, Nieuw-Lekkerland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Walhout, Kapelle. 19 u. ds. Groen, Sliedrecht, m.m.v. Clarity. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 23/9 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Boer, Nieuwe-Tonge. 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman, Anna-Jacobapol- der. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Harten. 17 u. ds. Molenaar. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 23/9 19.30 u. ds. Moens. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. In de nacht van maandag op dinsdag is er ingebroken in een bedrijf aan de Kerkring. De toegang werd geforceerd en er is computerapparatuur weggeno men met een onbekende waarde. De eerste repetitieavond van kinder koor De Regenboog wordt vrijdag vanaf kwart voor zeven gehouden in het jeugdgebouw aan de Schoolstraat. Alle kinderen van zes tot en met der tien jaar die van zingen houden zijn dan welkom. Meer informatie over het kinderkoor is verkrijgbaar via het tele foonnummer 573066. De aardappelafzet stagneert. Op de veiling Sint-Annaland is de markt heel stroef geworden. Dinsdag kon er zelfs geen notering opgemaakt worden voor de Bildtstar, Eigenhei mer en Doré, wat vorige week don derdag nog wel lukte. Dinsdag 14 september: Frieslander 10, Nicola 10-11, bonken 12, drie lingen 3, kriel 20-26, aanvoer 167 ton. Donderdag 9 september: Doré 15- 16, Frieslander 10, Nicola 10, Ei genheimer 13, Bildtstar 11-12, kriel 26, aanvoer 167 ton. Zeeuwse Molen. De vereniging de Zeeuwse Molen te Tholen krijgt 2300 euro subsidie van de provin cie. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Ant werpsestraat 101-103, tel. 0164- 259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Schaffer, Ooitas 7, Bergen op Zoom, tel. 0164-234329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 16 t/m vrijdag 24 sept. donderdag 16 5.37 -17.50 vrijdag 17 6.12 -18.25 zaterdag 18 6.49 - 18.59 zondag 19 7.22 -19.32 maandag 20 8.02 -20.12 dinsdag 21 8.47-21.02 woensdag 22 9.42 - 22.07 donderdag 23 10.47 - 23.37 vrijdag 24 12.22 .-- di 21/9 17.55 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 30 okt. Expositie schilderijen met bloemen door Marlou Mercx, zorgcentrum Ten Anker. 16 sept. Informatieavond over borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. 20 sept. Biotechnologie, Plattelands vrouwen, Oudelandsestraat 11, 20 u. 22 sept. Thoolse avond door dhr. Kot, de Passage, Het Visnet, 19.45 u. 25 sept. Afgifte hulpgoederen Dor cas, Regentessestraat 50, 9.30-12 u. OUD-VOSSEMEER 18 sept. Familiedag chr. geref. kerk met verkoping en fietstocht, de Voorhof, 10-17 u. 21 en 28 sept. Koersballen Anbo, Vossenkuil, 14 u. 22 sept. Fietstocht Anbo, vertrek Vossenkuil, 13.30 u. SINT-ANNALAND t/m 30 okt. Exposities Visie op Tho len, Ondergoed in de loop der tijd en Stavenisse in beeld, De Meestööf, di t/m za 14-17 u. 24 sept. Barbecue Plattelandsvrou wen, recreactiepark Oud Kempen, Stavenisse, 18.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 21 sept. Informatieavond diabetes ver. over dipper, hypo's en hypers, Haestinge, 19.30 u. SCHERPENISSE 18 sept. Alpha jeugdsoos, oude ge meentehuis, 20-23.30 u. 24 sept. Theater (Z)onderdak, Adrie Oosterling, Holland Huis, 20.15 u. 25 sept. Afgifte hulpgoederen Dor cas, boerenschuur fam. De Groen, Platteweg, 9.30-12 u. BERGEN OP ZOOM 18 sept. Krabbenwandeltocht, Roze- noord 24, 8 u. 23 sept. Umoja, The Spirit of To getherness, De Maagd, 20.15 u. 23 sept. Introductielezing over strijkkwartet, Hofzaal Markiezen hof, 20 u. 24 sept. La Traviata, Opera van Kra- kau, De Maagd, 20.15 u. 25 sept. Bierfestival, Café Het Zwijnshoofd, 14 u. 25 sept. Rockin' on heavens door, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++fllm+++film+ ROXY I: The Terminal - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.30 en 21.15 u„ zo 13.45, 16.30 en 20 u. Garfield, de film - za en wo 13.45 u. ROXY II: White chicks - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za 13.45, 18.45 en 21.15 u., zo 13.45, 16, 18.30 en 20.45 u„ wo 13.45 u. Ladiesnight: Ellis in glamourland - wo 20 u. CINEM'ACTUEEL: Chronicles of Riddick - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16 en 21.15 u. Les invasions barbares - ma 20.30 u. The bourne supremacy - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16, 18.45 en 21.15 u. Verrassingsvoorpremière - do 20.30 u. Mean girls - vr 18.45 u., za 13.45 en 18.45 u., zo en wo 13.45 u. Garfield - vr 18.45 u., za en wo 13.45, zo 13.45 en 16 u. The girl with the pearl earring - zo 19 u., di 20.30 u. Paniek op de prairie - za, zo en wo 13.45 u. The village - vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 en 21.15 u., wo 20 u. De collecte voor het Koningin Wil- helminafonds heeft in Oud-Vosse- meer 1540 euro opgebracht, in Sint- Philipsland en Anna Jacobapolder 1507,87 euro (85 euro meer dan vorig jaar), in Sint-Annaland 2190,37 euro en in Tholen 4004,49 euro. In laatstgenoemde plaats collecteerden de dames T. Hage en A. Verwijs voor respectievelijk de 25e en de 12e keer. Zij kregen een speldje.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2