Provincie Zeeland Burgerjaarverslag 2003 Tentoonstelling In beroep Bogert krijgt steun van ondernemer i WOLTERS ESKES De nieuwe Microcar MC1maximaal comfort AUTOBEDRIJF Vergaderingen irt^nynlmv lankkuLS llH' De koffie staat klaar. Ruime keus uit gebruikte auto's Renault Scenic 1.6-16V 2003 Renault Clio 1.4-16V 2001 Renault Laguna 1.6-16V 2001 Renault Laguna 1.6-16V 1998 BMW 525 Diesel automaat 2002 BMW 318i Executive 1999 Ford Escort Clipper 1995 Daewoo Nexia 1.5 GTX 1996 en nog veel meer. Iedere werkdag open tot 21.00 uur Zaterdag open tot 17.00 uur Garantie tot 2 jaar. Prijzen vanaf 500,- carrosserie elenbaas HflJHO Donderdag 16 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 38/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Door de invoering van de Wet Dualisering Provinciebestuur moet de commissaris van de Koningin ieder jaar een zogeheten burgerjaarverslag uitbrengen. Provinciale Staten Inspraakbijeenkomst over Provinciale cultuur nota in de Mythe te Goes Consultatie maatschappe lijke organisaties door commissie Economie en Mobiliteit 'Meer sociale controle op industrieterrein Ondernemer M. Koudenburg van Allplast aan de Schelde Rijnweg in Tholen neemt het op voor aannemer A. Bo gert die met zijn gezin op het industrieterrein wil komen wonen, maar daarvoor geen toestemming krijgt van de gemeente. Maandagavond laakte Koudenburg de opstel ling van de gemeente in de commissie ruimte. Wachtkamer AUTODEMONTAGEBEDRIJF FIRMA HOOGERWERF U ontvangt officieel vrijwaringsbewijs Molenweg 2 Bruinisse tel. 0111 -481400 Voor alle onderhoud en schade- reparatie naar Autobedrijf BOVAE Uitleen service Abdij Nieuws De Provinciale Onderwijs Raad heeft op donderdag 16 septem ber om 13.00 uur een extra ver gadering. Deze wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Het eindrapport pilot afstemming jeugdbeleid-jeugd- zorg Oosterschelderegio staat op de agenda. Op vrijdag 17 september om 14.00 uur vergadert de Provin ciale Commissie Omgevings beleid in het provinciehuis, Abdij 6 Middelburg. Op de agenda staan: Streekplanherziening Rondom het Veerse Meer; Streekplanafwijking camping Het Zuiden en de ontwerp-woonvisie. Vanaf 18 september tot en met 7 november presenteren het Zeeuws Museum en De Vleeshal in de Vleeshal, Markt, Middelburg de tentoon stelling "Superstudio: Life without Objects. De productie van deze groep radicale architecten (1968-1978) is voor het eerst in Nederland te zien. De groep verzette zich tegen de gangbare architectuur, die inspeelde op een hang naar luxe en machtsvertoon. Superstudio stelde zich de vraag of er ook een alternatief bestaat, zodat er statusonge- voelig gebouwd kon worden, zonder objecten die de zucht naar con sumptie bevorderen. In hun werken en ontwerpen zijn invloeden terug te vinden van beeldende kunst, antropologie, film en performance. De openingstijden zijn van dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur. De entree is gratis (vrijwillige bijdrage). Symposium Op 18 september wordt de tentoonstelling geopend met een symposi um over politiek en architectuur. Het debat begint om 13.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis van Middelburg. Inschrijving voor dit Engelstalige symposium dient te gebeuren bij het Zeeuws Museum, telefoon 0118-653000. De kosten bedragen €5,-. Onderwijsactiviteiten Zowel voor het basisonderwijs als het voortgezet onderwijs zijn spe ciale programma's opgezet rond de tentoonstelling. Informatie hierover kan ingewonnen worden bij Annelies Trommel van de Vleeshal, telefoon 0118-652200 of bij Dorine Zelders van het Zeeuws Museum, telefoon 0118-653056. Dinsdag 21 september houdt de adviescommissie bezwaar schriften zitting in het provincie huis, Abdij 6 te Middelburg. De Stichting Duif te Vlissingen wordt om 15.15 uur gehoord over hun bezwaar tegen een besluit over verlening van een ontheffing in het kader van arti kel 68 van de Flora- en Fauna wet. De Vereniging "Van 't Zeeuwse Land" te Wissenkerke kan het bezwaar toelichten tegen een besluit om geen subsidie meer te geven voor het project Streekproducten winkels Zeeland. Woensdag 22 september om 10.00 uur is er een zitting van de Hoorcommissie Bestem mingsplannen, Abdij 6 te Mid delburg. Bezwaarmakers tegen het bestemmingplan "Kom Tholen" krijgen gelegenheid hun bezwaar toe te lichten. Ook het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen is uitgenodigd. De Wet Dualisering Provincie bestuur heeft als doel de regio nale politiek voor de gemiddelde burger interessanter te maken. Provinciale Staten (PS) leggen de kaders vast en controleren of het dagelijks bestuur, het college van Gedeputeerde Staten (GS), haar uitvoerende taak goed heeft gedaan. Dualisme gaat uit van een scheiding van verantwoorde lijkheden en een zekere afstand tussen PS en GS op basis van gelijkwaardigheid. Door de taken van PS en GS helder af te bake nen moet de politiek vooral trans paranter worden. De commissaris van de Koningin is door de wet als rapporteur aangewezen. Inhoud De naam burgerjaarverslag doet vermoeden dat het uitgebracht wordt voor de burgers in Zee land, maar het is in eerste instan tie bedoeld voor de leden van Provinciale Staten. De commissa ris van de Koningin rapporteert over de kwaliteit van de procediï res op het vlak van burgerpartici patie en over de kwaliteit van de provinciale dienstverlening. Het is dan ook meer een onder zoeksrapport dan een echt jaar verslag. Bovendien is ervoor gekozen ook de kwaliteit van de procedures met betrekking tot de afhandeling van klachten en bezwaar- en beroepschriften mee te nemen in het verslag. Over de volgende vormen van burgerpariticipatie wordt gerap porteerd: wettelijke inspraak procedures, referenda, burger initiatieven, inspreekrecht, peti ties, interactieve besluitvorming, werkbezoeken en spreekuren. Aangezien informeren komt voor participeren wordt begonnen met uiteen te zetten hoe de burger door de provincie wordt geïnfor meerd. Conclusies De provincie houdt zicht goed aan de wettelijk vastgelegde pro cedures. Voor de meer informele procedures is die beoordeling moeilijker omdat er geen kaders zijn vastgesteld op basis waarvan de kwaliteit kan worden beoor deeld. Een aanbeveling is dan ook om een discussie- of startno titie op te stellen over burgerpar ticipatie. De telefonische bereik baarheid kan vooral worden ver beterd door medewerkers de technische mogelijkheden van de telefoons beter te laten benutten. Ook de afhandeling van telefoon tjes van afwezige collega's, kan beter. De provincie is in principe fysiek bereikbaar van 7.00 tot 19.00 uur. Dat geldt natuurlijk niet voor individuele ambtenaren of collegeleden. Voor persoonlijk contact kan beter van tevoren een afspraak worden gemaakt. De afhandeling van de electroni- sche post is goed geregeld, maar kan door de burger als onbevredigend worden ervaren. Dit heeft vooral te maken met de juridische mogelijkheden om de echtheid van digitale documenten vast te stellen. Het meest voorkomende pro bleem bij de behandeling van bezwaar- en beroepschriften is de overschrijding van termijnen. Ambtenaren zullen moeten pro beren sneller een voorstel te maken richting GS na binnen komst van het advies van de commissie, zodat de wettelijke termijn wel gehaald kan worden. Bij overige juridische procedures kan geconcludeerd worden dat deze goed uitgevoerd zijn. Zeeland MÊÊÊÊmmmmm Ter voorbereiding van de behande ling van de concept-cultuurnota 2005-2008 door de commissie Sociale en Bestuurlijke zaken in oktober wordt een inspraakbijeen komst gehouden. Organisaties van culturele aard worden hier in de gelegenheid gesteld om hun visie aan de leden van de Statencommissie kenbaar te maken. De inspraakbijeenkomst van de commissie Sociale en Bestuurlijke zaken vindt plaats op donderdag 23 september in theater De Mythe, Bleekveld 1 te Goes en begint om 19.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst wordt per inspreker 5 minuten uitgetrokken. Indien u het woord wenst te voeren wordt u verzocht dit te melden voor 21 september a.s. bij voor keur via e-mail statencommissie@zeeland.nl of telefonisch 0118-631437. Maandag 6 september jl. hebben de leden van de commissie Eco nomie en Mobiliteit, voorafgaand aan de gebruikelijke vergadering, maatschappelijke organisaties geconsulteerd. Vertegenwoordigers van de Sociaal Economische con- sultatiegroep, Coördinatiegroep Toerisme Zeeland, Landbouw- contract en Provinciaal Visserij Coördinatie Orgaan waren hiervoor uitgenodigd. Samenvatting De samenhang tussen de WCT, het Omgevingsplan Zeeland en het Sociaal Economisch Beleidsplan kwam in de verschillende betogen naar voren. Het is vrijwel onmoge lijk om plannen te maken voor de economische toekomst van Zee land zonder de WCT hierin te betrekken. De consequenties van het wel of niet doorgaan van een Westerschelde Container Terminal bleek uit vrijwel alle presentaties. Vanuit de sector landbouw was iedereen die gehoord werd van mening dat het strikt toepassen van zones waarin slechts bepaalde activiteiten mogen worden uitge voerd, niet zinvol is. Als er in een aangewezen gebied voorkeur is voor specifieke landbouwontwikke lingen dan houdt dat niet auto matisch in dat andere activiteiten daar zouden moeten verdwijnen. De sprekers uit de recreatieve hoek constateerden dat het vergro ten van de toeristische sector met name zou moeten gebeuren door het verlengen van het seizoen. De voorkeur gaat hier uit naar het organiseren van activiteiten/dage venementen etc. gedurende het hele jaar en niet alleen gedurende een zomerseizoen. De vertegenwoordigers van de vis serijsector maakten de aanwezigen duidelijk dat er nieuwe ontwikkelin gen, zoals wetenschappelijk onder zoek van zeeculturen, mogelijk zijn. Het bestuur van de Provincie Zee land kiest voor een twee sporen beleid. Dat wil zeggen enerzijds het beschermen van de groen/blauwe oase en anderzijds, waar mogelijk, ontwikkeling van andere sectoren (bijvoorbeeld industrie). De discus sie over de (on)mogelijkheden van dit beleid wordt in de vergadering van Provinciale Staten op 7 okto ber gevoerd. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Dat gebeurde na de presentatie van de enquête Ondernemen? Dat doen we samen, van de SGP-jongeren waarin naar voren komt dat het nogal schort aan het overleg tussen gemeente en Thoolse ondernemers. „Is dit nu samen ondernemen? Dat is voor een buitenstaander zoals ik, wel essentieel. Als dat niet gebeurt, dan doet zich de vraag voor of je hier wilt blijven, of je naar Brabant gaat of terug naar het westen. Het bedrijf van Bogert is zeer actief. Ik zie niet in waarom het gezin niet in de bedrijfswoning kan wonen." De geluidsbelasting vanaf de brug wordt er volgens 'Koudenburg bij gehaald om het wonen te verbieden. Maar dat kan volgens de onderne mer van het kunststofverwerkend bedrijf geen argument zijn als Bo gert zelf daar geen problemen in ziet. „De gemeente moet initiatie ven honoreren, want daar heeft het midden- en kleinbedrijf juist zo'n behoefte aan." A.L. Piet (CU) wilde weten of de huisvesting van Bogert beperkingen zou opleggen aan de ondernemers in de buurt. Koudenburg ontkende dat. Het zou zelf beter zijn, zei hij. „Nu worden er wel eens ruiten in gegooid. Als de woning bewoond is, is er meer sociale controle en lij den we minder schade." Bogert zelf vroeg de commissie waarom hij zo lang op de uitkomst van het onderzoek moest wachten dat in de commissievergadering in juni was toegezegd. „We zijn nu dertien weken verder en ik heb er nog niets over vernomen. Dat is een beetje teleurstellend." Piet vond ook dat het te lang duurde en wilde van wethouder K.A. Heij- boer weten of er al wat bekend is. J.P. Bout (CDA) zei dat alle leden in de wachtkamer zitten. „Ook wij wachten op de uitslag." Daar waren de VVD en D66 het mee eens, maar J.J. van 't Hof (ABT) vond het be langrijk dat de commissie nog eens terugkeek op de affaire. „Het ver haal is verwaterd. Er wordt met Bo- gerts voeten gespeeld." Bout ontkende dat. „Er wordt geke ken wat er voor mogelijkheden zijn. We zijn er al tien keer op terugge komen. We wachten het onderzoek af." Dat vond ook J. Oudesluys (PvdA). De wethouder liet weten dat het on derzoek langer op zich liet wachten dan was gedacht. Hij deelde mee dat de 'ruimtelijke onderbouwing' intussen wel binnen was gekomen. Maar dat moet weer doorgestuurd worden naar het bureau dat de kwestie onderzoekt. De wethouder beloofde dat de uitkomst in de com missie van 11 oktober aan de leden zal worden voorgelegd. Zwemverbod. De concentratie blauwalg in het water bij de Speel mansplaten heeft opnieuw de norm overschreden. Daarom kondigde de provincie zaterdag voor de tweede keer een zwemverbod af voor de re creatiepias. Eerder gebeurde dat op 5 augustus en dat werd veertien dagen daarna ingetrokken. ruime sortering onderdelen, gebruikt en nieuw In- en verkoop schadeauto's, aangesloten bij autorecycling Nederland Lid-Stiba Ohmstraat 2 Tholen Tel. 0166-603682/603304 WONINGEN '~éW" UL" MET WOLTERS VALT TE BOUWEN! Geef samen met onze architect vorm aan uw droomhuis. Vraag onze vernieuwde documentatie. WOLTERS woningen Touwslagerij 3 4762 AT Zevenbergen Tel. 0168 - 33 04 42 E-mail info@wolterswoningen.nl Ook met verzekerde garantie De grootste brom- mobiel met het meeste comfort Rijbewijsvrij Gratis rij-instructie 2 jaar garantie en 1 jaar ANWB- Wegenwacht 35 dealers door heel Nederland Autobedrijf de Buitenvest Buitenvest 44 4614 AD Bergen op Zoom Tel: 0164 235295 www.microcar.nl Ja, ik wil graag informatie over de nieuwe en meest comfortabele MICROCAR: Naam M V Straat Postcode Plaats Tel.nr Stuur deze coupon in een portvrije enveloppe naar: GMS Import, Antwoordnummer. 2422, 6710 WB EDE. Bijvoorbeeld C.Bal Wattstraat 3, 4691 RC Tholen, tel. 0166-602440, fax 0166-604440 Uw adres voor: c nieuwbouw bedrijfswageninrichtingen C schadeherstel bedrijfswagens design spuiterij reclame uitingen op elk gewenst object door middel van eigen snijmachine reclame en huisstijl ontwerpen C leveren en aanbrengen van full colour afbeeldingen De nieuwe Bott Vario bedrijfswageninrichting schittert door functionaliteit.Een complete range van producten welke uiterst modulair van opzet is zodat voor eik type bedrijfswagen in elke branche de juiste systeemconfiguratie is samen te stellen. Bezoek voor meer informatie de website: www.bottvario.nl Paasdijkweg 11 4693 RE Poortvliet T 0166-612310 F 0166-612758 E info@elenbaas.nl www.elenbaas.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17