Smash moet tevreden zijn met twee tweede prijzen Paling zit dicht aan de kant, bij 't riet om eten te zoeken Hoek en Menheere Thoolse winnaars Jochem van Gelder in Tholen Dames Smerdiek verder in beker Koersballen Kleine nederlaag voor Emergo Donderdag 16 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Fase blinkt uit bij WHS 2 Noad 2 goed van start SPS-reserves kloppen Tholense Boys Zege Smerdiek 2 Stavenisse 2 krijgt zwaar klop Nederlaag Thol.Boys 5 WHS 4 klopt Smerdiek Valse start Vosmeer 3 Dees twee keer tweede Johan 't Hooft wint invitatietoernooi in Sint-Annaland Van der Graaf en Elenbaas finalisten Jeugd Overkant 1 begint met winst Tóch winstpunt G. Tolenaars (67) uit Scherpenisse vangt kanjer bij Oud-Vossemeer Hij vist al veertien jaar op paling. Liefst 's avonds en 's nachts. De hele zomer lang. Onlangs ving hij een grote aal in een watergang bij Oud-Vossemeer. Eentje van 1230 gram met een lengte van 82 centimeter. Paling zit altijd vlak bij het riet, zegt de 67-jarige G. Tolenaars uit Scherpenisse. Pistolen Paultje Laatste vluchten met snelheid 100 km/u Orleans Saran Zoon houdt pa van titel Jeugd Eegedima Damesvoetbal Het damesteam heeft zich door een 0-3 overwinning op Zeeland Sport geplaatst voor de volgende bekerronde. De tegen stander uit Vlissingen was te zwak voor Smerdiek. Gezien de verhoudingen in het veld had de overwinning veel ruimer moe ten uitvallen, maar niet alle spelers ston den op scherp. Pas na een half uur spelen kwam Smerdiek op voorsprong. Op aan geven van Angelique Hage scoorde Lenny Stoutjesdijk de openingstreffer. Na een mooie aanval via Tina Dujakovic en Em my Molhoek scoorde Angelique Hage 0-2. Bij Smerdiek speelde de van WHS over gekomen Miranda Snoep een goede wed strijd. Uiteindelijk bepaalde Emmy Mol hoek op aangeven van Tina Dujakovic de eindstand op 0-3. Een betere prestatie verrichtten de dames van Smerdiek zaterdag in de competitie wedstrijd tegen Peursum. Voor thuispu bliek werd er een mime 5-0 overwinning geboekt. Anne Hage zorgde in de zevende minuut voor het eerste doelgevaar, maar haar inzet werd door de doelvrouw ge keerd. Ook Tina Dujakovic kreeg enkele kansen maar ook zij was eerst niet succes vol in de afwerking. Uiteindeüjk ver dween een schot van Ttna Dujakovic via Josca Jansen in doel. Uit een vrije trap van Tamara van Boven bepaalde Anne Hage de ruststand op 2-0. In de tweede helft ging Peursum in de aanval, maar de de fensie van Smerdiek hield stand. In de vijf de minuut van de tweede helft ging een schot van Anne Hage tegen de lat. Halver wege de tweede helft bracht de uitblinken de Ilse Polderman Smerdiek op een 3-0 voorsprong. Op aangeven van Lenny Stoutjesdijk scoorde Ilse Polderman ook de vierde treffer. Bij deze mime voor sprong kopte Josca Jansen de bal tegen de lat. In de slotfase bepaalde Lenny Stoutjes dijk de eindstand op 5-0 na een mooie voorzet van Ilse Polderman. Reserve eerste klasse Het verjongd WHS 2 is goed begonnen met een 3-3 gelijkspel tegen een sterk De Meeuwen 2. In de basis stonden de jonge Dennis Vaders en Jeroen Oostdijk en ook jongeling Marco Poot speelde de tweede helft mee. In de eerste helft kwamen de Sint-Annalanders op voorsprong door een doelpunt van Erik Post. Bij WHS speelde middenvelder Rien Fase een zeer sterke wedstrijd, terwijl Johan van der Repe als routinier de defensie leidde. In de tweede helft was De Meeuwen sterker en liepen ze uit tot een 3-1 voorsprong. Bij deze tus senstand werd Sander Westdorp vervan gen door Remco Tempelaars. Twintig mi nuten voor tijd bracht Rien Fase met een fraaie treffer de spanning terug in de wed strijd. Na een solo, waarbij hij zes spelers op het verkeerde been zette, rondde hij doeltreffend af. In de slotfase benutte de uitblinkende Rien Fase ook nog een straf schop, zodat WHS een punt veroverde op de Meeuwen. Na plaatsing voor de twee de bekerronde kan het reserveteam van WHS tevens temgzien op een goede start van de nieuwe voetbalcompetitie. Reserve tweede klasse Het reserveteam van Noad 2 begon de competitie met een 3-2 overwinning tegen het gedegradeerde Pelikaan 3. De leiders van het reserveteam beschikken over een geroutineerde spelersgroep. Op het mid denveld heeft men de beschikking over vier spelers, die ervaring hebben opgedaan in het hoofdteam. De leiding besloot ook om spits Dennis Kot op het middenveld te laten spelen en zette Sven Buijs in de spits- positie. Noad zette van het beginsignaal de tegenstander onder druk. Op aangeven van Kees-Jan Verstrate kon Erik Fonteijne via de rechterflank sterk oprukken. Hij was de verdedigers van Pelikaan te snel af en rondde de aanval doeltreffend af. Enkele minuten later ging een kopbal van Roland v.d. Velde net naast doel. In de slotfase van de eerste helft kwamen de Sint-Philipslan- ders in de problemen. Na een sliding van Michiel v.d. Est kreeg de tegenstander uit Dordrecht een strafschop toegewezen, waaruit de gelijkmaker werd gescoord. Net voor mst trof de Pelikaan nog de paal. In de mst werd de licht geblesseerde Ro land v.d. Velde vervangen door Remco Buijs. Noad begon goed aan de tweede helft en zorgde vooral via Erik Fonteijne voor dreiging. Na een mooie combinatie met Fonteijne scoorde Kees-Jan Verstrate 2-1. Enkele minuten later trof Sven Buijs voor Noad de paal. Ook Martijn Reijn- goudt was dicht bij een treffer, maar zijn inzet ging net naast. Na een overtreding van Jan Zuidweg kon Pelikaan uit een strafschop de 2-2 scoren. In de slotfase sloeg Noad toe. Sietse Geluk gaf een voor zet op Sven Buijs die met een fraaie lob de winnende treffer scoorde. Het gepromoveerde SPS 2 is de competitie begonnen met een 4-1 overwinning in de derby tegen Tholense Boys 2. De Tholena- ren verschenen met een heel jonge ploeg, maar ook SPS kon slechts compleet staan dankzij de A-junioren die hun wedstrijd afgelast zagen. De thuisclub begon met tien man en veldspeler Luc van Vossen in het doel. Toen na een kwartier de wedstrijd van het derde elftal was afgelopen, kwam keeper Johan Ligtendag zijn diensten aan bieden bij het tweede. Het stond toen al 1- 0 voor de rood-witten. In de eerste minuut maakte een Thoolse verdediger hands in het strafschopgebied. Peter Noordijke, wiens doelpoging door de overtreding was verijdeld, benutte dit buitenkansje. De be tere kansen waren voor SPS, Tholense Boys beperkte zich tot afstandsschoten. Het eerste balcontact van Ligtendag was overigens het pareren van een schot in de kruising. Halverwege de eerste helft werd het overwicht in de score uitgedrukt. Noordijke verzilverde een voorzet van A.P. v.d. Belt (2-0). Nadat v.d. Belt bij een luchtduel bovenop Luc van Vossen viel, moest deze met een mgblessure naar de kant. Aijan Dijke verving hem. Vlak voor mst werd het 3-0 voor SPS. Noordijke leg de uit een pass de bal temg op René van Vossen. Deze schopte eerst in het gras, maar scoorde in tweede instantie tóch. In de tweede helft kwam Hjalmar v.d. Mark bij SPS in de ploeg voor Joey van Akkeren, terwijl Robin Tuitert na vijf mi nuten inviel voor de geblesseerde Noordij ke. Na twaalf minuten kreeg Tholense Boys een strafschop en die werd ook benut (3-1). Hoewel de geel-zwarten wat meer balbezit kregen, creërden ze geen echte doelkansen. Vlak voor het laatste fluitsig naal ging, na een overtreding op Sjaak Quist, de bal voor de derde keer op de stip. Dick Uijl bepaalde zo de eindstand op 4-1 Reserve vierde klasse Het reserveteam van Smerdiek won met 1-2 van Colijnsplaatse Boys. Smerdiek begon sterk en kreeg in de openingsfase via Rick Zwagemaker en Ferdinand De Jong enkele goede kansen. In de 25ste minuut scoorde Rick Zwagemaker op aangeven van Daan de Viet de openings treffer. Tegen de verhoudingen in kwam de thuisploeg nog voor mst op 1-1. Voor de tweede helft kwamen Rudolf van Vossen en Danny op den Brouw in het veld voor Ramon Bijl en Peter van As. Smerdiek bleef echter slordig met de kansen omspringen. Colijnsplaatse Boys groeide in de wedstrijd en wist nog en kele keren voor gevaar te zorgen, maar Alex Hogendoorn hield zijn team op de been. Uiteindelijk kon Smerdiek via een strafschop de zege veilig stellen. Na een overtreding op Rick Zwagemaker scoor de Gert-Jan van Ham vanaf elf meter de winnende treffer. Het reserveteam van Stavenisse kreeg in het streekduel tegen Tholense Boys 4 een mime nederlaag te incasseren. De Tholenaren waren veel te sterk en won nen met 9-2. John Wilsing scoorde voor Tholense Boys de openingstreffer en maakte enkele minuten later ook de tweede treffer. De thuisploeg liep een voudig uit naar een 6-0 voorsprong. Net voor mst trof Stavenisse met een lob nog doel. In de tweede helft moest doelman Marc Hoogendoom van Stavenisse al snel voor de zevende keer de bal uit het net vissen. Een dominerend Tholense Boys voerde de score op tot 9-1, waarna Stavenisse de eindstand op 9-2 bepaalde. Tholense Boys 5 is het nieuwe seizoen begonnen met een 2-1 nederlaag tegen Vredemst 3. Net voor mst werd doelman Alex Opree voor de eerste keer gepas seerd. Vredemst liep in de tweede helft uit naar een 2-0 voorsprong. Pas in de slotfase van de wedstrijd ging Tholense Boys beter spelen. Het team met de er varen André Buscop en Leon Nelisse in hun midden scoorde de aansluitings treffer en probeerde in de slotfase nog een gelijkspel te veroveren. Jan van der Vlies kreeg nog de beste doelkans, maar zijn vrije trap belandde op de paal, zodat de eerste nederlaag een feit was. Reserve vijfde klasse De vierde keus van WHS won de derby tegen Smerdiek 3 zaterdag met 2-3. Na een kwartier spelen werd doelman John van Houdt van Smerdiek voor de eerste keer gepasseerd. Bram van der Male en Frans Ista kregen mogelijkheden voor de gelijkmaker maar waren niet gelukkig in de afwerking. Arjan Bloppoel probeerde met een afstandsschot de WHS-doelman te verrassen, maar zijn inzet werd ge keerd. Na slecht uitverdedigen liep WHS nog voor mst uit naar een 0-2 voorsprong. Na een goede combinatie met Bram van der Male scoorde Jan van Haaften voor Smerdiek de aansluitings treffer, maar enkele minuten later liep WHS uit naar een 1-3 voorsprong. Smerdiek vocht zich temg in de wed strijd. Een doelpoging van Marcel Baan belandde op de paal, waarna Jan van Haaften uit de rebound kon scoren. Ruud Cogels kreeg nog de beste kans op de gelijkmaker, maar zijn kopbal ging naast, zodat WHS de drie punten vero verde. Reserve zesde klasse Met een 1-8 nederlaag tegen BSC 13 kende de derde keus van Vosmeer, met een aantal nieuwelingen in de basis, een vervelende start van de competitie. Toch kregen de oranje-zwarten in de beginfa se enkele kansjes. Uit een strafschop kwam de thuisclub zelfs op voorsprong. Hans van Daalen, die na een combinatie met Henk Potappel vrij voor het doel kwam, werd door twee Roosendaalse verdedigers aangetikt. Arbiter Fred Jan maat wees resoluut naar de stip en Frans Havermans maakte geen fout. Hierna werd het moeilijk voor de thuisclub te gen het veel jongere BSC. Slecht uitver dedigen maakte dat de gelijkmaker op het scorebord verscheen. Vlak voor mst resulteerde een duwfout in een straf schop voor BSC en zo keek Vosmeer te gen een 1-2 achterstand aan. In de twee de helft kwamen de oranje-zwarten er niet meer aan te pas. Er werd zwak ver dedigd en doelman Arie Hage had nog zes keer het nakijken. Wielrennen Wielrenner Tim Dees baalde zondag in de Vlaamse Ardennen. Terwijl hij het gevoel had de sterkste in de koers te zijn, werd hij op de meet nét verslagen. Dees kwam in Mater-Oudenaarde met nog een renner al in de derde van twaalf te rijden ronden voorop en enkele ron den later sloten nog vijf renners aan. Op één ronde van het einde demarreerde de Tholenaar. Er kon nog net een renner aanpikken, die wegens vermoeidheid nauwelijks de kop overnam. Maar wél dmkte hij zijn wiel net iets eerder dan Dees over de finish. Zaterdag deed de Thoolse coureur in Breda mee aan een omnium, bestaande uit een tijdrit, een puntenkoers en een af- valkoers. Geert Kouters van de Jonge Renner uit Oudenbosch won alle onder delen, Tim Dees werd tweede in het eindklassement. Jacob Elenbaas (links) en Mathijs v.d. Graaf waren van de Tholenaren de hoogst geklasseerden. Johan 't Hooft van Sar '72 uit Kloosterzande won zaterdag in Sint-An- naland het invitatietoernooi van Smash '76. In de finale bleef hij Edwin Draaijer uit Woerden de baas. Vijfvoudig winnaar Christian van 't Hof van de organiserende vereniging moest met de gedeelde derde plaats (samen met zijn teamgenoot Anné van Dijke) genoegen nemen. De ver- enigingsprijs was voor Witac '89 uit Willemstad. Mathijs v.d. Graaf en Jacob Elenbaas hielden met een tweede plaats in de C- en de D-klasse de Sint-Annalandse eer hoog. In sportzaal De Wellevaete namen zaterdag 49 senioren en 13 jeugd spelers het tegen elkaar op, allemaal tafeltennissers die in competitiever band spelen. De deelname bij de jeugd bleef tot dertien beperkt (waarvan 8 Smash-leden) doordat er elders in de regio een toernooi voor jeugdspelers was. Afmeldingen wa ren er verder nauwelijks, wél moest het Belgische de Leugenberg ver stek laten gaan door competitiever plichtingen, meldde toernooileider Kees Vroegop in zijn welkomst woord. Smash organiseerde het in vitatietoernooi voor de achttiende keer. In de A-klasse, het hoogste niveau, waren er tien deelnemers. Onder hen vier Smashers, met Merijn v.d. Klooster als debutant. Er werden twee vijfkampen gespeeld, waarvan de nummers een en twee doorgingen naar de halve finale, 't Hooft was de grote favoriet. Hij bereikte voor het vierde jaar op rij de finale en won deze voor de tweede keer. 't Hooft speelde sterk in de poule en verloor tegen zowel Van de Klooster als Van 't Hof maar één game. Van Dijke boekte onder andere een overwin ning tegen Kimberley 't Hooft, die uitkomt in de eerste divisie dames. In de halve finale stuitte Van 't Hof op Draaijer. De Sint-Annalander kwam in games met 0-3 achter te staan, maar knokte zich terug naar 3-3. In de beslissende game trok Draaijer aan het langste eind en was daarmee finalist, 't Hooft bereikte de finale door Van Dijke kansloos te la ten. In vijf sets pakte de speler van Sar '72 uiteindelijke de titel (11-3, 11-5, 11-5, 11-13 en 11-6). Christian van 't Hof en Anné van Dijke vielen met de gedeelde derde plaats net buiten de prijzen. Hun clubgenoten Ad Verhage en Merijn v.d. Klooster deelden de laatste plaats. In de B-klasse werden een zes- en een zevenkamp afgewerkt. Hier speelde de van een blessure herstel lende Remco Vroegop goed, door vier van de zes partijen te winnen. Dat betekende een gedeelde tweede plaats, maar gezien het onderlinge resultaat liep de Sint-Annalander de halve finale mis. Datzelfde over kwam Harm Westdorp. Die had voor plaatsing moeten winnen van Pieter Kortweg (Witac), maar hij verloor met 1-3 van de latere kam pioen. Kortweg klopte in de finale Erik Schuurman (Arnemuiden). Pe ter Bazen bleef in de poule op twee overwinningen steken. Oud-Sint- Annalander Adri Fase eindigde in de onderste regionen. Onder de veertien spelers in de C- klasse waren vijf Smashers. In de twee zevenkampen werden zowel Mathijs v.d. Graaf als Rafaël Fruc- tuoso tweede en gingen door naar de halve finale. Van der Graaf wist zich voor de finale te plaatsen, maar verloor die van Rinus Huijbregts (Witac) die ook in de poule al te sterk voor hem was. Opvallend was het optreden van Peter Dieleman, die in de poule onder meer won van zijn clubgenoot David van Driel. Marnix v.d. Graaf zoekt nog naar zijn oude vorm, hij wist geen enkele keer te scoren. Esther Bruijnzeel en Jacob Elenbaas vormden de Thoolse inbreng in de D-klasse, waar twee zeskampen werden afgewerkt. Elenbaas verloor alleen van de latere winnaar, Maar ten Kuip (Woerden): in de poule met 1-3 en in de finale met 0-3. Bruijnzeel eindigde in de midden moot. Een jeugdtoernooi in Kruiningen speelde Smash zaterdag parten, zo dat naast acht eigen leden slechts vijf van elders inschreven voor het invitatietoernooi. Geen van de Smashers bereikte de halve finale. Op zich geen verrassing, want de Sint-Annalandse club moet de ko mende tijd juist bouwen om weer talentvolle jeugd te krijgen. Met een derde plaats in de poules waren Cin dy v.d. Klooster en Erik Bruijnzeel de beste Sint-Annalanders. In de fi nale won Melanie van Berkum (Woerden) van Tristan Benschop (Witac). Witac uit Willemstad won voor het eerst de verenigingsprijs, de Pedro van Heumenbeker. Woerden werd tweede en Smash moest met de vijf de plaats genoegen nemen. Komend weekeinde begint de NT- TB-competitie. Zaterdagmiddag om twee uur zijn er in de Wellevaete vier thuiswedstrijden. Darten De competitie van de Roosendaalse Darts federatie is afgelopen week ook weer be gonnen, met liefst zestien Thoolse teams in de verschillende klassen. Oliphant uit Sint-Maartensdijk is verdwenen, maar daarvoor in de plaats is De Babbelaar ge komen. De Zeester keert evenmin terug, maar The Oldies uit Tholen en Noad uit Sint-Philipsland zijn nieuwe deelnemers. Op het hoogste niveau, de eredivisie, was er nog geen succes. Pole Position verloor met 6-4 van Bordertown Thrillers, terwijl De Babbelaar 1 met 1-9 onderuit ging te gen titelverdediger Vossenhol. In divisie IA verloor The Pub 1 met 6-4 van Kanne- buis. Maar d'n Overkant 1 deed het beter, door Spinooltjes 3 met 2-8 te kloppen. In divisie 2A bleef Sol 1 met 4-6 de baas over Distel 3 en in 2B moest d'n Overkant 2 met 8-2 de meerdere erkennen in Burger hout. The Pub 2 deelde in divisie 3A de punten met Distel 5: 5-5. In 3G debuteerde Noad met een 7-3 overwinning tegen Groene Paard en in 3D won Sol 2 met 8-2 van Distel 7. Naast de competitie zijn er regelmatig darttoernooien. Zo staat op_23 oktober in Haestinge in Sint-Maartensdijk het eerste Thoolse open dartkampioenschap op het programma. En 24 oktober organiseert camping De Zeester haar eerste open sing le darttoernooi. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. C. van Mierlo en C. van Gorsel 37 p; 2. W. Lutt en B. Bij- nagte 30 p; 3. L. Poot en J. Nijstadt 28 p; 4. L. Wielaard en W. Bijl 21 p; 5. T. Breure en C. Breure 17 p; 6. L. Wielaard en J. Bij- nagtelóp. Meulvliet: 1. R. Bolier en R. Vroegop 44 p; 2. G. Bolier en J. Vroegop 43 p; 3. W. Schot en L. van Bale 25 p; 4. B. Schot 24 p; 5. T. Goode en L. Verschoor 22 p. Tholen stad, 9 sept.: 1mevr. R. Burrows 33 p; 2. L. Soomers 32 p; 3. mevr. R. van Driel 27 p; 4. D. Schellinger en N. Moer kerken 16 p; 6. mevr. F. Schellinger 15 p. 2 sept.: 1. mevr. R. Nagtegaal en R. v.d. Houten 34 p; 2. mevr. F. Schellinger en N. Moerkerken 25 p; 3. W. Scherpenisse en L. Soomers 22 p; 4. mevr. R. Burrows en mevr. R. van Driel 21 p; 5. D. Schellinger en mevr. A. Scheipenisse 11 p. Isabel Wessels deed met Tebbens mee aan een dressuurwedstrijd (klasse B) in Dirksland. In de eerste proef vloog het jonge onstuimige paard het vak uit, wat de combinatie op twee strafpunten kwam te staan die van het totaal van 156 werden afgetrokken. Daardoor liep ze een winstpunt mis. Vóór de tweede proef ging Tebbens opnieuw in de fout, maar tijdens de proef verliep alles goed zodat er 163 punten uit de bus kwamen en nu wél een winstpunt. Tolenaars is een kenner. Door jaren lange ervaring weet hij waar de pa ling zit. Als het kan dan zit hij in de maanden juni, juli en augustus 's nachts aan de waterkant. Tot een uur of zes. Vooral aan het spuikanaal van de Schelderijnverbinding vond Tole naars een vaste stek. Maar ook langs de opengestelde vakken in de watergangen op Tholen is hij vaak te vinden. Alleen niet zo lang. „Tot twee uur na zonsondergang. Daarna mag het niet meer." Tolenaars zag Patrick Moerland uit Stavenisse pasgeleden in deze krant staan met een exemplaar van 76 cm en 968 gram, uit de watergang bij Stavenisse. „Bij elk dorp is een stukje watergang waar je mag vis sen. Het is leuk voor die jongens, want dan zijn ze van de straat af," vindt Tolenaars. De hengelaar vond het wel aardig om te laten weten dat hij ook een flinke knaap had gevan gen. In zijn schuurtje ligt de paling in een emmer. „Ik ving hem met mijn werphengel. Ik gebruik altijd twee hengels, aan ieder maar één haak. Gevangen langs de Kreekweg in de buurt van de molen bij Oud-Vosse- meer. Tussen het riet was plek om te zitten." Eerst zag Tolenaars dat er een klein snokje aan de hengel werd gegeven. „Toen was het even stil. Ik dacht eerst dat het een karper was. Die punniken zo maar een beetje. Maar ineens schoot mijn hengel van de standaard af. Ik vloog mijn stoel uit. Het beest ging enorm te keer. Ik dacht dat ik hem eerst kwijt zou ra ken. Door de waterpest die er groeit kun je de lijn zo aftrekken." Dat gebeurde niet. Tolenaars wist de vis op het droge te krijgen en was verrast door de afmeting en het ge wicht van het dier. „Ik heb wel va ker grote palingen gevangen, hoor. Eentje van 1400 gram en eentje van 1700 gram. Die was langer dan een meter. Die blies en sprong drie keer uit mijn emmer." Dat was op de Steenbergsche Vliet. Tolenaars lag er met een bootje. „Dat hadden we met een touw rond het riet gebon den om het te leggen. Toen ik die paling aan de haak had, trok hij de boot gewoon los van het riet. Zo sterk zijn ze." Tolenaars is lid van de hengelsport- vereniging de Zeebaars. Hij vist het liefst alleen op paling. Als aas ge bruikt hij kleine blinkende visjes uit de Westerschelde waarvan hij de naam niet kent. Die knipt hij door midden en steekt ze aan de haak. Of regenwormen die hij uit de tuin ach ter zijn woning aan de Wilhelmina- straat haalt. Tolenaars vist het liefst op' binnen water. „In het buitenwater is je haak zo leeg. De krabben vreten het aas van je haak. Aan het binnenwater kan je ook beter zitten. Ik wil graag een beetje rust en niet te lang staan." Vorig jaar ging Tolenaars nog door het dorp als 'Pistolen Paultje'. Aan het spuikanaal had hij een pistool op gevist. Hij meldde dat bij de politie en die maakte er werk van. Er kwam een duiker aan te pas, de brandweer en de politie zette de duikplaats op aanwijzingen van Tolenaars af en vonden een tas met gestolen voor werpen. „Toen ik hier door het dorp reed, werd ik aangesproken met Pis tolen Paultje. Zo'n nieuwtje gaat gauw door het dorp, hè." De paling die in de binnenwateren wordt gevangen is volgens Tole naars donker van kleur. Die uit het buitenwater is lichter, zegt hij. Het G. Tolenaars vist al veertien jaar op paling. vissen 's nachts aan het spuikanaal is nu verboden. Tolenaars betreurt dat. „Dat is heel jammer. Als het licht is, dan vang je ook wel eens een palinkje, maar 's nachts veel va ker. Vlak bij het riet. Daar zoeken ze voedsel." In de watergangen kan hij het hele jaar door (tot twee uur na zonsondergang) terecht. Het weer is intussen verslechterd. „Ach, er komen vast nog wel een paar mooie dagen." Duivensport Het vluchtseizoen zit erop voor de duivenliefhebbers. Zaterdag stonden nog twee wedstrijden op het programma. In Hensies gin gen om kwart over negen 495 Thoolse duiven de lucht in voor een trip van zo'n 130 kilometer, bij een zuidwestenwind. Combi natie Hoek in Sint-Philipsland no teerde de snelste duif en had bij de eigen vereniging zes vogels bij de eerste tien. De gemiddelde snelheid lag tegen de 100 km/u en dat gold ook voor de Thoolse win naar van de vlucht uit Orleans- Saran, D.J. Menheere van de Reisduif. Om half negen werden hier 383 Thoolse duiven gelost voor een afstand van ongeveer 435 kilometer. De Vredesduif Sint-Philipsland, 146 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 10.36.26 u. is 1665,973 m/min, laatste duif 10.42.14 u. is 1554,606 m/min. Comb. Hoek 1, 2, 6, 7, 8, 9, 19; R. Rei- jngoudt 3, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 24, 27, 29, 30, 31, 36; J. Reijngoudt 4, 5, 20; comb. Reijngoudt en Zn. 21, 22, 234, 28, 33, 34, 35; J.C. Verwijs 25, 26; comb. Reijngoudt 32, 37. De Reisduif Scherpenisse, 140 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 10.31.11 u. is 1666,018 m/min, laatste duif 10.39.23 u. is 1504,122 m/min. J.J. Bolier 1, 2, 3, 4, 19, 20, 21, 33, 34, 35, 39; C. de Graaf 5, 6, 9, 22, 25, 43, 45; H. Krijger 7; J.W. Heijboer 8, 17, 29, 32, 42, 44, 46; A. Hage 10, 15, 23, 31; M.Y. Ponse 11,24,28,38,40,41; L. Ha ge 12, 47; W.J. Beurkens 13, 16, 26; J. Moerland 14, 18; A. Moerland 27, 30, 36; P. Potappel 37. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 32 duiven van 4 deelnemers. Eerste duif 10.40.10 u. is 1591,006 m/min, laatste duif 10.38.49 u. is 1509,528 m/min. I. Quist 1, 2, 3, 4, 6, 7; D. de Wilde 5; J. Benningshof 8. De Trouwe Duif Tholen, 40 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 10.33.12 u. is 1640,22 m/min, laatste duif 1549,608 m/min. K. v.d. Berge 1, 7; J. Kegge 2, 8, 10; P. Laban 3,6,9; J. van Dijke 4; J. Baay 5. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 137 dui ven van 16 deelnemers. Eerste duif 10.34.51 u. is 1642,892 m/min, laatste duif 10.41.30 u. is 1517,552 m/min. D. Vaders 1,2,16, 22, 23,25, 30, 31,32; J. Capelle 3,11,15,26,27, 33; A. Capel- le 4, 5, 6,13, 14, 24; J. Toetenel 7; I. Ber- key 8; P. Vis 9, 20, 28, 29, 34; A. Haver mans 10; P. Hommel 12; A. Vis 17, 18; C. Hommel 19; F. Bal 21; J. Egberts 35. De Vredesduif Sint-Philipsland, 235 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 12.57.38 u. is 1647„389 m/min, laatste duif 13.24.59 u. is 1494,039 m/min. Comb. Hoek 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 31, 32; J.D. Quist 6, 24, 25, 30, 38; P. Wagema- ker 8, 9, 11, 13, 14, 17, 18, 29, 33, 37, 42, 45, 47, 50, 57, 58; J.C. Verwijs 12, 27, 28, 53, 54; R. Reijngoudt 15, 16, 19, 20, 21, 40, 43, 46, 55; comb. Reijngoudt en Zn. 22; M. Meijer 23, 48; K. de Frel 26, 34, 35, 36, 41, 56; J. van Dommelen 39,44,49,51,52,59. De Reisduif Scherpenisse, 65 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 12.48.44 u. is 1669,849 m/min, laatste duif 13.12.32 u. is 1528,816 m/min. D.J. Menheere 1, 8, 9; J.J. Bolier 2, 4, 10, 12, 13,15, 17, 22; C. de Graaf 3, 21; W.J. Beurkens 5; gebr. Suurland 6, 7, 14, 18, 19, 20; J. Moerland 11; J.W. He ijboer 16. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 24 duiven van 4 deelnemers. Eerste duif 13.09.48 u. is 1575,1 m/min, laatste duif 13.16.22 u. is 1507,889 m/min. I. Quist 1, 2, 3, 4; H.T. van Hemert-Rijn berg 5, 6. De Trouwe Duif Tholen, 13 duiven van 2 deelnemers. Eerste duif 12.58.51 u. is 1614,189 m/min, laatste duif 13.06.10 u. is 1571,423 m/min. C. Laban 1,2,3,4. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 46 dui ven van 6 deelnemers. Eerste duif 12.52.03 u. is 1668,773 m/min, laatste duif 13.12.03 u. is 1549,131 m/min. A. Capelle 14, 8; F. Bal 2, 5, 11I. Ber- key 3; J. Toetenel 6; C. Rijnberg 7,9,10; D. Vaders 12. Bolnes 4 was zaterdag net iets te sterk voor Emergo. De ploeg uit Ridderkerk won met 12-10. De tweede keus van de korfbalclub uit Sint-Maartensdijk boekte daarentegen een ruime 4-15 zege tegen Hoogerop 1. In Ridderkerk was de thuisclub in de eerste helft sterker. Na een min der goede start wist Emergo terug te komen tot 4-3. Maar Bolnes liep naar 8-4 uit en die kloof kon Emer go voor de rust niet overbruggen. Na de rust leek de ploeg uit Sint- Maartensdijk terug te komen. Toen raakte Marianne Rombouts onge lukkig geblesseerd. Emergo had geen wissels en moest noodge dwongen met zeven spelers verder. Desondanks verkleinden de Thole naren de achterstand tot twee treffers. De numerieke meerderheid van Bolnes bleek echter een te groot struikelblok. Marchel de Frel en Ja- co van Heemskerk scoorden ieder vier keer, terwijl invaller Jaco Rip en Justine Weijenberg één treffer voor hun rekening namen. Na het nipte verlies in de eerste wed strijd was Emergo 2 gebrand op een overwinning. In Hoogerheide werd Hoogerop het slachtoffer. De Braban ders keken bij de rust al tegen een 1-6 achterstand aan. Ook in de tweede helft bleef Emergo veruit de betere ploeg. Via 3-11 werd het uiteindelijk 4-15, wat niet eens geflatteerd was. Ad Farla vond vier keer de korf, Maddy Muis drie keer. Voor twee treffers tekenden Irene Farla, Marco v.d. Hoek en Leo Overbeeke. Ook Marian Bazen en Aswintha Konij nenburg pikten hun doelpuntje mee. Bij de jeugd wist alleen het E-team van Emergo een overwinning te boeken. Het B-team verloor met 3-6 van Korbatjo. De Tholenaren speelden een angstige eerste helft, kreeg redelijk wat kansen om bij te blijven, maar benutte die niet. Bij de rust leidde de tegenstander uit Oud-Beijerland dan ook met 0-3. De score liep na de hervatting op naar 0-6, maar toen voltrok zich een ommekeer. Pascal Farla, Jeffrey Pals en Charlotte Weijenberg scoorden voor de thuisclub, maar daar bleef het bij zodat de neder laag een feit was. De B-meisjes speelden voor het eerst in deze samenstelling en verloor met 1-4 van Good Luck. Tóch waren beide ploe gen redelijk aan elkaar gewaagd, maar het team uit Middelharnis benutte de kansen beter. Na een 0-2 ruststand liep Good Luck uit naar 0-4. Charlotte Ou- desluijs redde vervolgens nog de eer voor Emergo. Tegen een sterk Good Luck konden de C-meisjes geen vuist maken. De bezoe kers onderschepten veel ballen, bleven constant gevaarlijk en liepen steeds ver der uit. De eindstand was 0-9 in het voordeel van de bezoekers uit Middel harnis. Emergo E sloot de eerste wedstrijd van het seizoen af met een 1-0 overwinning tegen All Ready. Beide teams verdedig den prima en gaandeweg werd Emergo sterker. Agressief spel leverde vroeg in de tweede helft de enige treffer op, van de hand van Sven Bentvelsen. Tussen Emergo W en Hoogerop ging het gelijk op en dat resulteerde in een 2-2 ruststand. Na de hervatting benutten de Brabanders de kansen net iets beter en wonnen dan ook met 4-3. Voor Emergo maakte Tim Franke alle doelpunten. Emergo wil de komende weken kinde ren laten kennismaken met de korfbal sport. Op 21 en 28 september en 5 okto ber om half zeven zijn ze welkom op speciale trainingen - gratis - voor nieu welingen. De vereniging heeft brieven met informatie verspreid op de basis scholen in Sint-Maartensdijk, Scherpe nisse en Sint-Annaland. Programma zaterdag: Emergo-Olym- pia 16 u., Emergo 2-Zevenbergen 3 13.30 u.; Oranje Zwart-Emergo B 13 p., Emergo B meisjes-Vios 10.30 u„ Julia- na-Emergo C meisjes 10 u„ Good Luck- Emergo E 10 u., Emergo W-KVK 9.30 u. Tennis Bij de clubkampioenschappen van tennis vereniging Sint-Annaland hield Curtis Goedegebuure zijn vader I-een van diens twintigste titel af. Bij de dames zorgde Es ther den Engelsman voor de wisseling van de wacht, ze klopte Hanna Moerland. In de herenfinale won Leen Goedegebuure de eerste set. In de tweede had Curtis, na een 40-0 voorsprong op 6-5, alle kansen om de winst te pakken. Leen sleepte er echter een tie-break uit. Daarin nam Curtis een 5-1 voorsprong en pakte alsnog de set. Het was gedaan voor Leen en Curtis won de derde set eenvoudig met 6-1In de ver liezersfinale klopte jonkie Jeroen den En gelsman in een spannende driesetter Wim Vermaas. Bij de dames moest Esther den Engelsman flink strijd leveren tegen Jolita Dekker, om vervolgens via winst op Katinka Elenbaas vrij gemakkelijk de finale te bereiken. Hanna Moerland voldeed als eerste ge plaatste aan de verwachtingen door o.a. Ellen den Engelsman in de halve finale te verslaan. De finale werd een enerverende wedstrijd. Hanna Moerland won de tie break van de eerste set. Esther den Engels man pakte nipt de tweede, zodat een derde set de beslissing moest brengen. Die be sliste Esther in haar voordeel met 6-7, 6-4 en 7-5. Bij Eegedima in Tholen streden achttien jeugdleden op woensdagmiddag om de clubtitels. In poule 1 won Koen Wilsing al zijn wedstrijden en werd daarmee overduidelijk winnaar. De strijd om de overige plaatsen bleef spannend, maar fiet zilver ging naar Stephanie Geluk en het brons naar Anne-Wil Moerland. In poule 2a werd Bart Nieuwkoop kampioen, ook hij won alle wedstrijden. Tweede werd Collin van 't Hof, met een klein verschil ten opzichte van de nummer drie Jens de Rond. De nummer zeven, Maurits Bo venberg, won wél van Pim Werkman die eerste werd in poule 2b. Hier was de tweede plaats voor Amie Maartense en de derde voor Romy van Haaften. Na de prijsuitreiking werd er friet gege ten in de nieuwe kantine en daarmee zat het clubkampioenschap erop. Woensdag 6 oktober wordt het seizoen voor de jeugd afgesloten met een verrassings middag. Jochem van Gelder, bekend van de televisieprogramma's Praatjesma kers en Buya, komt naar Tholen. Woensdagmiddag 20 oktober brengt hij, op uitnodiging van Step, in Meulvliet zijn show 'De meester gek'. Met een sfeervol en kleurrijk klaslokaal als decor wordt een voor stelling gegeven waarin muziek, spel, toneel en show worden gecom bineerd. In de leukste klas van Ne derland doet het publiek, kinderen van 6 t/m 12 jaar, actief mee. Alle vakken worden gegeven, maar net op een andere manier. Tussendoor wordt de 'sleukste' (slimste en leuk ste) leerling gezocht en die krijgt een bokaal. De voorstelling begint om half drie. Kaarten voor 'De meester gek' zijn verkrijgbaar bij boekhandel Diele man en Meulviet in Tholen, boek handel Heijboer in Sint-Annaland en de VVV in Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15