Fase: 'We laten zien dat ons eilandje toch echt wel wat kan' Nieuwe kantine van Eegedima open met een elektronisch slot Proficiat tennisvereniging Eegedima met de nieuwe accommodatie Totaal installateur Ziii- en Dl OOVGPS IC GP EPDM GespetiJiseerd in EPDMD altedekkiiïj Dé Staal èecialisten! r \Lg I Minheere Installatietechniek Wij wensen bestuur en leden van Eegedima veel ontspanning in de nieuwe accommodatie ;werKza SYSTEMS Donderdag 9 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Meer bezoekers bij trekkertrek op warme nazomerdag aan de Weerweg De Stille Kracht geeft zich niet zo gemakkelijk gewonnen. Het gewicht op de sleep wagen doet zijn naam eer aan. Lang zaam schuift het zware blok beton naar voren en drukt de wagen verder tegen de klei bij de poging van de trekker om de afstand van 100 meter te halen. De ene na de andere po ging, de ene na de ander klasse. Er zit vaart in de wedstrijden en dat waardeert het publiek dat zaterdag in groten getale is afgekomen op het evenement van de Thoolse Dagen. Stranddag Uitslagen Met een soort sleutelhanger opende Emiel van Dongen zondag officieel de nieuwe kantine met kleedkamers van tennisvereniging Eegedima in Tholen. Een simpele han deling maar wel met een verhaal. En voorzover bekend is het elektronische slot niet eerder toegepast bij de Thoolse sportverenigingen. Teruggestuurd Bouw en ontwikkeling van woningen en utiliteitswerken. Onderhoud en renovatie Slabbecoornweg 36. 4691 RZ Tholen. Tel: 0166 - 60 39 81. Fax: 0166 - 60 71 80 Wij feliciteren Eegedima met het nieuwe clubgebouw gas- water- electra- verwarming verlichting- en sanitaire installaties STEK Uw adres voor: Nieuwe kozijnen Renovatie kozijnen Schuifpuien Trappen Gildenstraat 12 Tel/Fax: 0166-603983 Tholen Mob: 06-25575148 Dak- en gevelbeplating Staalkonstrukties Stalen trappen Lichtstraten Bordessen Er waren 140 trekkercoureurs en 40 grond begonnen te malen dat de kluiten de lucht in vlogen. Met de twee speakers Sjaak en Ar jan Fase (achterneven) op de baan die het publiek in het dialect op de hoogte hielden van de deelnemers en het aantal getrokken meters. Sinds vorig jaar doen ze dat samen. Als Kees Hage uit Scherpenisse in de sportklasse aan zijn beurt begint, komt hij na een paar meter al tot stilstand. Ook bij een tweede po ging. „Het zit nie mee bie Kees." is het commentaar. Maar bij de derde keer lukt het wel en trekt hij 95,50 meter. Maar dat is lang niet genoeg want Johan de Visser uit Domburg heeft dan al een full pull getrokken. Hage wordt uiteindelijk derde op dit onderdeel (tot 3500 kg). Een van de organisatoren is Anco Fase: „Er zijn veel stukken in de kinderen die meededen aan de wed strijden voor traptrekkers en skel ters. Bijna 1400 toeschouwers ge noten zaterdag van de verrichtingen op de twee banen. Aan beide kanten stond het publiek achter de drang hekken. Opvallend veel gezinnen met kinderen kwamen op het evene ment af. Er waren zo'n 170 kinde ren. Ze zaten in het gras voor de af scheiding op de eerste rang. En keken hun ogen uit naar het aan en af rijden van de deelnemers aan de wedstrijden, en traktoren die de baan weer rechttrokken na iedere poging om full pull te halen. Naar de rookpluimen die de lucht in wer den gespoten als de trekkermotoren op volle toeren draaiden en met de voorwielen van de grond kwamen. Of zo met hun achterwielen in de sportklasse. Zes trekkers zijn kapot gereden, waarvan vier in de profile pull. Maar ja, het is de laatste wed strijd van het seizoen, dus ze kun nen weer gaan sleutelen." Het toespreken van het publiek in het dialect, is niet meer dan logisch, zegt Fase: „We zitten 'ier in Zêe- land Het publiek kwam vooral in de mid dag. Tot vijf uur kwamen er mensen bij de caravan om een kaartje te ko pen. Op de Veerweg hielden ook voorbijgangers even stil om van af stand een blik te werpen op het ter rein. De trekkertrek was in de wijde omtrek van grote afstand zichtbaar. Door de zwarte rookpluimen maar ook door de weerkaatsing van het zonlicht op de honderden auto's op het parkeerterrein en langs de Veer weg. Het springkussen voor kinde ren is de hele dag bezet. Fase denkt er aan om volgend jaar meer attrac ties voor de kleintjes te brengen. Voor de wedstrijden zijn de zoden van de baan gereden. De stichting huurde er twee shovels voor in. Het is droog maar niet stoffig. Volgens Fase is de ondergrond zelfs iets te drassig. De veenachtige bodem deint als de zware jongens aan de bak komen. „Zeker bij de zwaarste klasse, 7,5 ton en zwaarder, zie je de grond golven." M.J. Stoutjesdijk uit Tholen is langs de baan van de Stille Kracht druk in de weer met twee vlaggen, een rode en een groene. Zo gauw de baan vlak is geveegd, geeft hij met de groene vlag het startsein voor de coureur die klaar staat. Dat gebeurt ook op de andere baan waar de Big Benz wordt voortgesleept. G.L.D. Gaakeer uit Oud-Vossemeer loopt met een krat limonade en be kertjes rond om de vrijwilligers te voorzien van vocht. Het is warm. Meer een stranddag, maar het pu bliek laat het niet afweten. „De boe ren zijn pas na één uur gekomen," zegt Gaakeer. „Ze waren vanoch tend nog druk met het binnenrijden van stro bezig. Logisch." De deelnemers komen van Tholen en de andere Zeeuwse eilanden, maar ook uit Zuid-Holland en Noord-Brabant. Er is belangstelling uit België. Fase ziet het met genoe gen aan. „Het groeit. We laten zien dat ons eilandje toch echt wel wat kan." Fase staat zelf regelmatig op de sleepwagen om de trekker na zijn beurt los te maken zodat de sleep wagen teruggetrokken kan worden naar de startpositie. Terwijl de chauffeur op de trekker zijn machi ne laat brullen, kruipt de Stille Kracht naar voren. Fase is blij met de nieuwe klasse die is toegevoegd, vanwege de spon soring. „Het bedrijfsleven denkt er goed aan mee. Het is voor de loon bedrijven ook een mooie dag. Voor hen is het ook een soort competitie. Schitterend. Het is echt een boeren- dag." De resultaten in de verschillende klassen zijn als volgt: Standaardklasse tot 2600 kg. 1 Leon Heijboer, Tholen met 64,0 m. 2 Rien Menheere, Poortvliet 57,85 m. 3 De Vries, Sprundel 45,65 m. Tot 3500 kg. 1 Christoffel Brouwer, Aagtekerke 76,80 m. 2 Jan Geertse, Vrouwenpolder 64 m. 3 Dirk Uyl, Scherpenisse 60,30 m. Tot 4500 kg. 1 Frank Dekker, Aag tekerke 84 m. 2 Corné Maljaars, Oostkapelle 72,55 m. 3 Martijn Freysen 71,51 m. Tot 5500 kg. 1 René Heijboer, Sint- Annaland 82,30 m. 2 Wilbert Dunki Jacobs, Sint Annaland 81,15 m. 3 Marcel Heijboer, Sint-Annaland 80,60 m. Tot 7500 kg. 1 Brian Lindhout, Scherpenisse full pull, 2 Wim Elen- baas. Poortvliet 89,45 m. 3 David De voorwielen gaan omhoog als het gewicht op de sleepwagen te zwaar wordt en de coureur gas blijft geven. Warren, Goes 88,15 m. Boven de 7500 kg. 1 Ben Voogd, Zuidland full pull, 2 Christiaan Sjouw, Zuidland 52,24 m. 3 Anco van der Slikke, Sint-Maartensdijk 46,53 m. Sportklasse 3000 kg. 1 Kees Tichem, Poortvliet 80 m. 2 Leon Heijboer, Tholen 78,30 m. 3 Hubertje Kerthof, Zaltbommel 77,40 m. Sportklasse 3500 kg. 1 Johan de Visser, Domburg full pull en 79,90 m. 2 Majke, Zuid-Beijerland full pull en 69,95 m. 3 Kees Hage, Scherpenisse 95,50 m. Sportklasse 4500 kg. 1 Johan de Visser, Domburg 97,23 m. 2 Krijn in 't Veld sr, Zuid-Beijerland 71,65 m. 3 Ronald Tichem, Poortvliet 65,15 m. In het deurgat van Henny Polderman de nieuwe kantine spreekt Emiel van Dongen de aanwezigen toe, waaronder wethouders F.J. Goossen (rechts), voorzitter en de bestuursleden Peter Farinaux en Marjet Bakx. Van Dongen mocht de accommoda tie openen nadat het toernooi - het Thools Open - was afgerond. Met een simpel gebaar voor het lampje naast de deur werd de toegang ont sloten. Alle senioren van de club krij gen zo'n hanger, voorzien van een codenummer zodat ze toegang heb ben tot de kleedkamers die alleen via de kantine te bereiken zijn. Raakt iemand zijn hanger kwijt, dan kan het nummer snel en gemakkelijk geblokkeerd worden. Het systeem zorgt er voor dat ongenode gasten niet zomaar binnen kunnen komen en dat er niet om de paar jaar vanwe ge slijtage een nieuw slot in de deur moet worden gemaakt. Het nieuwste snufje vormt het sluitstuk van een wederopbouwperiode van anderhalf jaar. In de nacht van 2 op 3 maart 2003 brandde de kantine helemaal af. Na veel vijven en zessen kon er nieuw bouw worden gepleegd. Van Dongen behoort tot een van de leden die de handen uit zijn mouwen stak. Hij zorgde onder meer voor de afwer king van het gebouw dat door archi tect Tom Moerland werd ontworpen en bouwbedrijf De Korte uit Tholen werd neergezet. Voorzitter Henny Polderman gaf hem dan ook de eer de kantine te openen. Dat gebeurde in bijzijn van wethou der F.J. Goossen van openbare werken en sport, een vertegenwoor diging van de KNLTB, zustervereni gingen uit Sint-Philipsland, Oud- Vossemeer en Sint-Maartensdijk en sponsoren. Na het toernooi en de lo terij op een zeer zomerse dag waarbij de spelers op de gravel het nodige zweet achterlieten. Goossen feliciteerde de vereniging met de nieuwbouw. Hij zei dat de brand ook weer tot inspiratie onder het bestuur en de leden leidde. Maar dat een en ander ook veel inspanning heeft gekost. Zodanig dat Eegedima nu weer met het nieuwe clubgebouw 'uit de brand is' is. Hij is overigens de derde wethouder waarmee het bestuur sinds de brand te maken heeft. Eerst was het L.J. van Doom (ABT), na diens aftreden M.A.E. Velthuis (PvdA). Goossen (VVD) noemde de kantine meer dan een clubhuis, doelend op de inrchting en de uitstraling met de glazen pui die uitziet op de banen. Hij overhandigde de voorzitter een envelop met inhoud. De voorzitter zette de vrijwilligers in het zonnetje die aan de totstandko ming van het gebouw hebben meege werkt. Ze had ze onderverdeeld in groepjes. Zoals de denkers van de bouwcommissie. Ze prees Moerland voor zijn inzet. Hij kon door ziekte niet aanwezig zijn, maar zijn vrouw Ria Moerland-Dane ontving een bos bloemen. Dan waren er de 'werkers', van slopen en opknappen. Aad Völ- werk kreeg een attentie. Net als Nel Breker die samen met anderen de kwast ter hand nam. Pery Bakx ging op pad om sponsoren te vinden. De ploeg die de inrichting, het schoon maken en de kantine verzorgde, wer den ook naar voren geroepen: Nela Fontijne en Els van Elzakker. De 'niet te missen ploeg,' bestond uit Van Dongen en de overige bestuurs leden Marjet Bakx, Vivian van Kaam en Peter Farinaux. De inzet van Van Dongen was enorm, zo de voorzitter. „Niet te be schrijven." Hij kreeg een attentie en mocht het lokaal openen. Van Don gen op zijn beurt zette het bestuur in het zonnetje waarna het speciaal ge schreven openingslied werd gezon gen, op de wijs van Heb je even voor mij: 'Hier bij Eegidima/ zijn we bij elkaar/ want na de brand en de bouw/ staat nu echt hier voor jou/ zo'n prachtig gebouw' Voor de jeugd was er een tenniskli- niek. Die werd niet geleid door de in gehuurde promotor maar door B-spe lers van Eegedima en spelers van Jacoba van Beieren uit Sint-Maar tensdijk. Zij sprongen op verzoek van het bestuur in omdat de tennis- promotor een uur te laat arriveerde en bij het uitpakken van zijn spullen zijn auto in het slot liet vallen. Hij werd teruggestuurd. Er waren zo'n twintig jeugdleden die meededen. Er was op ongeveer 45 gerekend. Door het warme weer zochten ze verkoe ling in het zwembad of aan de Oes- terdam. Wij verzorgden de TOSHIBA DEALER ■SffM Officieel dealer Umeto Vni O Oesterstraat 3, 4691 KV Tholen tel. 0166-6051 42 fax 0166-606931 E-mail: info@minheeremit.nl www.minheeremit.nl NEFIT v Dealer VCA* gecertificeerd Erkend installatiebedrijf VftN Geulweg 33,4695 RE Sint-Maartensdijk Bel nu voor een vrijblijvende offerte Tel.: 0166 - 677003 Mobiel: 06 - 222 121 72 f jmHBsJk Dak- en aevelbeDlatina r THOLEN: Slabbecoornweg 25 telefoon (0166) 60 44 89 De kantine heeft een glazen wand die uitkijkt op de banen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 9