Open dag vrijdag 10 september: Ravelstraat 5 in Bergen op Zoom Last van een droge mond? Oralbalance helpt! oral balance Kunstgebitproblemen zijn nu verleden tijd Ecosym: voor een natuurlijke reiniging van uw kunstgebit Implantaten, de oplossing voor u? oralbalance Bezoek de open dagen 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 9 september 2004 BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Deze maand is het 6,5 jaar geleden dat de Tandprothetische Praktijk Toine Klaassen werd gevestigd in Bergen op Zoom. Tijdens de open dag van vrijdag 10 september heeft het publiek de gelegenheid een kijkje achter de schermen te nemen bij het pand aan de Ravelstraat in Bergen op Zoom. En het is dubbel feest: op zaterdag 18 september is de officiële opening van de vestiging in Tholen, eveneens gecombineerd met een open dag. Uitdagend vak Implantaten in de kaak Tandprothetische Praktijk Toine Klaassen houdt op vrijdag 10 september open dag in het pand aan de Ravelstraat 5 in Bergen op Zoom. Belangstellenden kunnen tussen 13.00 - 18.00 uur de praktijk bekijken. Deskundige specia listen geven de bezoekers uitleg over de pro ductie van gebitsprotheses en wat daar zoal bij komt kijken. Zaterdag 18 september is de fee stelijke opening van de tweede praktijkruimte in Tholen, aan de Eendrachtsweg 9. Ook hier zijn belangstellenden die dag van harte wel kom om een kijkje te nemen. Deze open dag is van 11.00 - 15.00 uur. Steeds vaker hebben mensen last van een droge mond. Uit onderzoek is gebleken dat steeds meer mensen medicijnen gebruiken, waarvan een aantal als bijwerking droge mond oftewel 'xerostomie' veroorzaken. Bovendien kan droge mond ook ontstaan bij diabetes, bij chronische ziektes, na radio therapie of chemokuur, tijdens hormoon veranderingen en bij mondademhaling. Langdurig werkzaam Betere kleefkracht mvocwa&M m mmom m omm mam Oralbalance en de Biotène-mondverzorgings- producten zijn te koop bij Tandprothetische Praktijk Toine Klaassen, aan de Ravelstraat 5 in Bergen op Zoom (telefoon 0164-2464 72) en vanaf 18 september ook bij de vestiging in Tholen. BERGEN OP ZOOM - In Nederland zijn er zo'n 3 miljoen mensen die een kunstgebit dragen. Meer dan de helft daarvan ondervindt daarbij kleine tot grote problemen. Dat de meeste klachten tegenwoordig probleemloos kunnen worden verholpen is helaas nog onvoldoende bekend, zo stelt Dyna Dental Engineering in Bergen op Zoom. Kleine ingreep Nog geen 200 euro BERGEN OP ZOOM - Wie een kunstgebit heeft weet dat een goede reiniging van de mondpro- these van groot belang is. Verkeerde reinigings methoden kunnen vervelende bijwerkingen heb ben en brengen schade toe aan het gebit. Met Ecosym is uw kunstgebit in goede handen. Eenvoudig onderhoud Ecosym is ondermeer verkrijgbaar bij Tandprothetische Praktijk Toine Klaassen aan de Ravelstraat 5 in Bergen op Zoom en de Eendrachtsweg 9 in Tholen. Tandprothetische Praktijk Toine Klaassen: ruim zes jaar een begrip in Bergen op Zoom Na een start aan de Hoogstraat groeide Tandprothetische Praktijk Toine Klaassen al snel uit haar jas. Al in 2001 bleek de ruimte te klein en verhuisde de praktijk naar de Ravelstraat. Het medewerkersbestand groeide sindsdien uit tot een hecht team van 13 perso nen. De groei van de praktijk zette zich in snel tempo door en inmiddels is er opnieuw uitbrei ding nodig. Omdat de plannen voor een ver bouwing op korte termijn niet haalbaar zijn, is gekozen voor een tweede vestiging in Tholen. Deze opent op 18 september de deuren. Tandprothetische Praktijk Toine Klaassen heeft in korte tijd een uitstekende reputatie weten op te bouwen. "Door de steeds grote re naamsbekendheid en de goede resultaten die wij hebben behaald komen er steeds meer klanten met meer gecompliceerde problemen of met een hulpvraag bij ons", zo verklaren de specialisten van Tandprothetische Praktijk Toine Klaassen de snelle groei. "Het is dan juist de uitdaging ook voor deze mensen een goed resultaat te behalen." Inmiddels is de praktijk ook HKZ-gecertificeerd. Steeds vaker doet men een beroep op de praktijk om implantaten in de kaak te laten plaatsen, als extra houvast voor de vaak loszit tende prothese. Dit gebeurt in nauwe samen werking met een tandarts-implantoloog in Bergen op Zoom. Het grote voordeel is dat de implantaatfabrikant in Bergen op Zoom is gevestigd en eventuele problemen dus heel snel opgelost kunnen worden. Hieruit is een zeer prettige samenwerking ontstaan waarbij de praktijk steeds meer meedenkt over de ont wikkeling van nieuwe producten. Naast het vervaardigen van gebitsprotheses besteedt Tandprothetische Praktijk Toine Klaassen veel aandacht aan advies en voorlichting. Steeds vaker krijgt de praktijk vragen over complica ties die optreden bij het functioneren met de gebitsprotheses. Meestal gaat het om mensen met een complexe medische situatie. Vaak is zo'n klacht niet meteen technisch op te lossen, maar doordat er steeds meer hulpmiddelen beschikbaar zijn -zoals goede prothese reini gingsmiddelen en producten die de speeksel- aanmaak stimuleren- kunnen gebruiksproble- men binnen afzienbare tijd fors verminderd en soms zelfs geheel verholpen worden. Voor gebitsprotheses is in veel gevallen een vergoe ding mogelijk vanuit ziekenfonds of particulie re verzekering. Soms wordt gedacht dat men uitsluitend met een tandartsenverzekering in aanmerking kan komen voor een vergoeding. Dit is echter volledig verkeerd begrepen: de verzekeraars vergoeden vanuit de basisverze kering een volledige prothese voor 75%, waar na er (op dit moment) een eigen bijdrage van ongeveer 200 euro resteert. Met een aanvul lende verzekering is het meestal mogelijk ook dit eigen risico af te dekken. De gevolgen van droge mond zijn vérstrekkend. Zo ontstaat er een verhoogde kans op tand vleesontstekingen en gaatjes omdat de natuur lijke bescherming, die speeksel normaal biedt, afwezig is. Ook ontstaat een hinderlijke geur en heeft men vaak een vieze smaak. Bovendien wordt eten, slikken en spreken een probleem en is de nachtrust vaak verstoord door het droge gevoel. Oralbalance is een mondbevochtigingsgel die langdurig werkzaam is, waardoor de slijmvliezen en de tong weer zacht en soepel worden. Oralbalance bevat tevens natuurlijke enzymen die de weerstand in de mond verhogen, waardoor tandvleesontstekingen en het ont staan van gaatjes geremd worden, de adem en smaak geneutraliseerd worden. Het eten, slikken en spreken gaan weer gemakkelijker. Oralbalance kan onder de gebitsprothese wor den aangebracht. Hierdoor wordt de kleefkracht verhoogd en blijft de prothese beter op zijn plaats zitten, waardoor irritatie en beschadiging voorkomen worden. Voor de dagelijkse mond- verzorging zijn er aanvullend Biotène tandpasta, mondspoeling en suikervrije kauwgom, allemaal I.AMÖOURMSB Be VOCHTIG ING EN COMFORT BIJ DROÖ6 MONO MONDBEVOCHTIGINGSGEL Voor prothesedragers is een droge mond een extra belasting omdat een prothese vocht nodig heeft om goed te kunnen passen en functione ren. "Voor de behandeling van deze klacht zijn wij op zoek gegaan naar een product dat de monddroogheid aanpakt en het comfort ver schaft van een langdurig bevochtigde mond en ontdekten toen Oralbalance", is de ervaring van Tandprothetische Praktijk Toine Klaassen in Bergen op Zoom. op basis van natuurlijke speekselenzymen. De Biotène Supersoft tandenborstel is extra zacht, waardoor goed poetsen in zelfs de meest gevoelige mond pijnloos is. Veel terugkerende klachten, waar mensen liever niet mee te koop lopen, zijn pijnlijke rode mondhoeken, geïrriteerd tandvlees, spraakbelemmering en ver minderd kauwvermogen. Het is bekend dat er zelfs maag- en spijsverteringsproblemen en/of hoofdpijn en oorpijn uit voortkomen. Deze problemen, die het traditionele kunstgebit met zich kunnen meebren gen, ontstaan hoofdzakelijk doordat het kaakbot langzaam slinkt waardoor het gebit na verloop van tijd telkens weer zijn pasvorm verliest en los komt te zitten. Steeds weer terugkerende correcties zijn hierdoor noodzakelijk of dagelijks gepruts met kleefpasta's. Dat dit afbreuk doet aan het zelfver trouwen van veel mensen is duidelijk. Gelukkig is er de laatste jaren in de wereld van de tandprothetici veel veranderd en volgen de nieuwe technische mogelijkheden elkaar snel op. Dit geldt vooral voor het toepassen van kunstwortels of implantaten. Op dit gebied heeft zich een ware revolutie voltrokken. Vroeger was het nog een vrij stevige ingreep maar vandaag de dag stelt het vrij weinig meer voor. In twee bezoeken van ongeveer 30 minuten worden de implantaten in de kaak geplaatst en twee tot drie maanden later (ondertus sen kan het oude kunstgebit gewoon worden gedragen) wordt het kunstgebit er muurvast op geklikt. Het gevolg is dat het kauwvermogen weer helemaal terug is en er gerust in een appel of bief stuk kan worden gebeten. Ook komen de natuurlijke spraakklanken weer terug. Er bestaan veel misverstanden over de kosten van een click-in/click-out kunstgebit. Het plaatsen van implantaten is een dure aangelegenheid, maar dat het ziekenfonds en vele particuliere zorgverzeke raars deze behandelingen gewoon vergoeden is nauwelijks bekend. Men betaalt niet meer dan de eigen bijdrage van nog geen 200 euro. Niet veel om weer breeduit te lachen, eten en... zoenen. Dus niet telkens weer een seniorenmenu bij diezelfde, bekende restaurants. Ecosym is een kunstgebitreiniger op biologische basis die het gebit niet poreus maakt en geen ver velende bijwerkingen zoals slijmvliesirritatie veroor zaakt. In vergelijking met andere reinigingsproduc ten, die waterstofperoxide, zoutzuur of natriumper- boraat bevatten, tast het middel het kunstgebit niet aan. Kwaliteitsbewaking van het gebit staat voorop en daarom bevat Ecosym uitsluitend natuurlijke werkzame stoffen en lichaamseigen elementen, zoals citroenzuur. Onderhoud van het kunstgebit met Ecosym is eenvoudig. Eén druppel op het kunstgebit is vol doende voor de dagelijkse reiniging. Vervolgens worden de tanden en het gehemelte met de spe ciale, zachte gebitsborstel gereinigd -vooral om etensresten te verwijderen- en nadien gespoeld. Ecosym Gel is geschikt voor het reguliere dage lijks onderhoud: daarnaast is er Ecosym Forte tegen aanslag van koffie, rode wijn, nicotine en tandsteen. Ravelstraat 5,4614 XA Bergen op Zoom, tel.nr.: 0164 - 24 64 72, fax.nr.: 0164 - 24 88 44, e-mail: toine.klaassen@wanadoo.nl. Eendrachtsweg 9,4691 EK Tholen, tel. nr. 0166 - 60 64 44, fax. nr. 0166 - 60 60 98, e-mail: toine.klaassen@wanadoo.nl, Website www.toineklaassen.nl. Lid ONT. reg.nr. 310 HKZ gecertificeerd

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 8