Jachthoornkorps eert oprichters bij presentatie nieuwe uniformen Skaten en zweten in Vossemeer Brochure afvalstoffen Provinciale verordening topsport evenementen en bijzondere sport evenementen 2005-2007 Onder wijsdag in Meulvliet Donderdag 9 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 37/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Leerling en zorg In 2001 is de huidige nota en subsidieregeling provinciale topsportevenementen vastgesteld. Na drie jaar is deze geëvalueerd. Provinciale Staten Commissie Ruimte Commissie Sociale en Bestuurlijke zaken Zeeuwse Milieuprijs Abdij s=Ês Nieuws Beleid en regels over afvalstoffen zijn gewijzigd. Voor aanbieders van afval heeft de provincie een brochure samengesteld. Alle afvalregels staan in de Wet milieubeheer. Alle teksten over regelgevingen die met deze wet te maken hebben zijn te vinden op de website www.overheid.nl. In de brochure wordt nader inge gaan op de volgende onderwer pen: - wat is afval; - welke eisen volgen rechtstreeks uit de Wet milieubeheer; - Europese afvalstoffenlijst; - onderscheid tussen gevaarlijk afval en niet-gevaarlijk afval; - preventie van afval; - gescheiden houden van afval; - eisen aan opslagvoorzieningen; - aan wie mag u de afvalstoffen afgeven en wie mag u hiervoor inschakelen; - welke administratieve regels gelden er? Vervoersregelgeving In de brochure ook aandacht voor de vervoersregels, die vast gelegd zijn in de Wet vervoer gevaarlijke stoffen. De vervoersregeling geldt niet alleen voor het vervoer zelf, maar ook voor het laden, verladen, opslaan en lossen. De regeling is niet op alle gevaarlijke stoffen van toepassing en onder bepaal de omstandigheden gelden vrij stellingen. Meer informatie hier over is te verkrijgen bij het Vervoerinformatiecentrum, tel. 070-3052444 of op een speciale website die in de brochure ver meld staat. Informatie De administratieve verplichtingen kunnen per situatie verschillen, afhankelijk van de afvoer van gevaarlijk en niet-gevaarlijk afval. Nadere informatie en advies kan gegeven worden door de provin ciale afvalinformatielijn, telefoon 0118-631990, de gemeente of de ontvangers van afval. De informatiebrochure Afval stoffen kan besteld worden bij het provinciaal informatie centrum, Nieuwe Burg 42, Post bus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail- adres infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is op werkdagen geopend van 9.30- 12.30 en van 13.30-16.30 uur. De scholen in Zeeland vragen erkenning van hun centrale rol in de hulpverlening aan leerlingen. Zij geven aan dat voor sommige probleemkinderen de school nog de enige constante factor in hun leven is. Toch wordt vaak gecon stateerd dat als de stichting Jeugdzorg en Emergis in beeld komen en de hulpverlening ter hand nemen, de scholen daarna niets meer horen. Zodoende ont staan gescheiden trajecten, waar bij de ene hulpverlener van de andere niet weet of en hoe het kind wordt gesteund. Dit blijkt uit het jaarverslag 2003 van de Provinciale Onderwijsraad, dat vorige week is gepresen teerd. De scholen kunnen zelf ook meer systeem in hun aanbod in de hulpverlening brengen door zich te houden aan één methode voor alle kinderen tot hun achttiende jaar. Overdracht van informatie kan zodoende veel gestroomlijn- der worden, bijvoorbeeld als een kind van school wisselt. De problematiek kwam aan de orde bij de voorbereiding van de scholen op de nieuwe wet op de Jeugdzorg. Volgens die wet wordt het Bureau Jeugdzorg de eerste instantie bij wie kinderen met problemen en hun ouders kunnen aankloppen. Verwacht wordt dat door de cen tralisering van de hulpvraag de wachtlijsten inkorten. Nu staan dezelfde kinderen op diverse lijs ten, waardoor dubbeltellingen ontstaan. De raad vindt dat na de eerste aanmelding van de hulpvraag de procedure bij het Bureau Jeugdzorg traag verloopt. Verder wordt aandacht gevraagd voor gebruikmaking van de informatie van de sociaal-medische teams bij de bepaling van de hulpverle ningstrajecten voor leerlingen. De evaluatie heeft geleid tot een ontwerp voor een nieuwe Provin ciale verordening voor topsport evenementen en bijzondere sportevenementen 2005-2007. Uit het groeiende aantal aanvra gen dat de afgelopen jaren is bin nengekomen blijkt dat de rege ling in een behoefte voorziet. De subsidiecriteria blijken echter las tig te hanteren en de indienings- termijn functioneert niet goed. De nieuwe regeling zal daarom op een aantal punten verschillen van de huidige regeling. Aller eerst is het budget verhoogd tot 50.000,- per jaar voor de periode 2004-2007. Ook zal er onderscheid worden gemaakt tussen topsportevenementen en bijzondere sportevenementen. Topsportevenementen zijn sport activiteiten met een kwalificatie van een landelijke sportbond en NOC*NSF. De deelnemers dienen sport te beoefenen op het hoog ste niveau van de betreffende tak van sport. Voor topsportevene menten op het gebied van aange past sporten gelden dezelfde regels. Bijzondere sportevenementen zijn sportactiviteiten die een grote toeristische en/of economische uitstraling hebben. Omvang van het evenement, publiek bereik en het unieke karakter van een bij zonder sportevenement is daarbij bepalend. Subsidieverzoeken voor topsportevenementen kun nen het hele jaar ingediend wor den en zullen worden voorzien van een advies van SportZeeland. Het maximale subsidiebedrag zal 10.000,- zijn. Voor bijzondere sportevenemen ten kan twee maal per jaar een subsidieverzoek gedaan worden. Vóór 1 januari als het evenement in de eerste helft van het jaar plaatsvindt en vóór 1 juli als het evenement gepland staat voor de tweede helft van het jaar. Bij de afweging van de subsidieverzoe ken zullen de beleidsterreinen betrokken worden, waarmee het bijzondere sportevenement raak vlakken heeft, bijvoorbeeld eco nomie, zorg of recreatie en toe risme. Ook deze verzoeken zullen worden voorzien van een advies van SportZeeland. Bovendien zal rekening gehouden worden met spreiding over zoveel mogelijk takken van sport en zal gestreefd worden naar spreiding over alle Zeeuwse regio's Besluitvorming Op 10 september zal de ontwerp verordening behandeld worden in de commissie Sociale en Be stuurlijke Zaken ter voorbereiding op de behandeling van de ver ordening in Provinciale Staten van 8 oktober. De commissie vergadering is openbaar en er is spreekrecht voor het publiek. Wie hiervan gebruik wil maken, wordt verzocht dit uiterlijk een half uur voor het begin van de vergade ring kenbaar te maken bij de commissiesecretaris. De verga derstukken zijn in te zien bij het informatiecentrum van de provin cie, Nieuwe Burg 42 in Middel burg. Als Provinciale Staten akkoord gaan met de nieuwe verordening zal deze zowel via AbdijNieuws als de websites van de provincie en SportZeeland onder de aan dacht gebracht worden. Commissievergaderingen zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom voor het bijwonen van de vergadering. Indien u wenst in te spreken ver zoeken wij u vriendelijk dit uiterlijk een half uur voor aanvang van de betreffende vergadering te mel den bij de commissiegriffier. Datum: 10 september 2004 Aanvang: 9.00 uur Locatie: 2e commissiekamer, Provinciehuis, Middelburg Voorzitter: mw. H.A. Polder man-Martin Commissiegriffier: Alma van Wallenburg statencommissie@zeeland.nl Tel. 0118-631265 Agenda: - Statenvoorstel Kaderstelling Omgevingsplan - Ontwerp woonvisie - Ontwerp Provinciaal beleids kader - Statenvoorstel inzake wijziging 2004 Landschapsverordening Zeeland 2001 I Procedures m.b.t. uitbreiding Seafarm - Overzicht financiën gebieden- beleid Volgende vergadering 15 okto ber. Datum: 10 september 2004 Aanvang: 13.30 uur Locatie: 2e commissiekamer, Provinciehuis, Middelburg Voorzitter: mw. M. Ie Roy Commissiegriffier: Margreeth Trimpe statencommissie@zeeland.nl Tel. 0118-631437 Agenda: - Statenvoorstel Evaluatie document - 'Een jaar dualisme provincie Zeeland' - Statenvoorstel Opheffing Inter provinciale Ziektekostenregeling - Statenvoorstel Verordening rechtspositie gedeputeerden, staten- en commissieleden - Evaluatie van de nota 'De kracht van cultuur' - Beleidsinformatie jeugdzorg - Projectplan voor het project 'Deregulering Zeeland" Volgende vergadering 15 okto ber. Op initiatief van de statencommis sie Ecologie en Water wordt een maal per twee jaar door de pro vincie Zeeland de Milieuprijs uit gereikt. Een aanmeldingsformulier en een brochure zijn aan te vragen bij de commissiegriffier mevrouw M. Trimpe, tel. 0118-631437 of via e-mail: statencommissie@zeeland.nl. Op de provinciale website www.zeeland.nl treft u uitvoerige informatie over deze prijs aan. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg HM Bij skaten komt het vooral aan op behendigheid. Maar als je de sport intensief beoefent, ga je er behoor lijk van transpireren. Bij de ruim veertig deelnemers aan de eerste skatedag in Oud-Vossemeer liepen de zweetdruppels dan ook in straal tjes van het hoofd. Onder zomerse omstandigheden en begeleid door swingende muziek vertoonden Thoolse en West-Brabantse skaters zaterdag hun kunsten. Het plezier stond voorop, maar voor diegenen die de mooiste en spectaculairste sprongen maakten, was een prijs be schikbaar. De 15-jarige Jeffrey Scheepsbouwer uit Oud-Vossemeer ging uiteindelijk met de hoofdprijs, een nieuwe skateplank, aan de haal. Jongens met ontbloot bovenlijf. De pet achterstevoren op hun hoofd, een enkeling draagt zelfs een wollen muts. Harde muziek met zware bas tonen, graffitispuiters die de zij wand van het jeugdhonk kleurrijk decoreren en de walm van een fri- tuurkraam. De Thoolse skatelief- hebbers vermaakten zich prima in deze ambiance. B-Sports uit Ber gen op Zoom, een organisatie die gespecialiseerd is in het verkopen van skatebenodigdheden en het or ganiseren van skate-evenementen, tekende samen met het jeugd- en jongerenwerk van de gemeente Tholen voor de organisatie. Vol gens Pieter Noordijk van B-Sports ontstond het idee voor de Thoolse skatedag door het enthousiasme waarmee steeds meer jongeren aan het skaten zijn geslagen. „Bij ons kloppen steeds meer jongeren uit Tholen aan om skateborden of ska- te-accessoires te kopen. Ik ben daar om eens een kijkje gaan nemen op de skatebaan in Oud-Vossemeer en ik zag direct mogelijkheden om hier ook eens een skatedag te houden. De jongerenwerkers van de ge meente Tholen waren al even en thousiast over het plan en je ziet met hoeveel plezier de jeugd zo'n dag beleeft." Onder de deelnemers be vinden zich Jeffrey Scheepsbouwer, Patrick Schetters, Francis van Dijke, Coen Smit, Ricky de Klerck, Timo Buijs en Jacob Siemaszko. Deze skaters uit Oud-Vossemeer zijn vrij wel dagelijks op de skatebaan aan de Patrijzenweg te vinden. De ge drevenheid waarmee de jongens de uit Amerika overgewaaide sport be oefenen, klinkt ook door in de on derlinge gesprekken op de baan. Je praat met deze insiders niet over ,de mooiste sprong' maar over 'the best trick.' En als je aan de 15-jarige Pa trick Schetters vraagt wat zijn favo riete kunstje is, antwoordt hij zon der aarzelen: de 270 Axelstall Big spin-out. Zelfs als hem om nadere uitleg over dit staaltje waaghalzerij wordt gevraagd, volgt Engelstalig jargon. „De echte kenners weten wel wat ik bedoel", zegt de bezwete skater als hij het onbegrip bij de in terviewer ziet. De ene stunt volgt na de andere en voor een leek is iedere sprong spectaculair. Een enkele keer gaat het mis, maar ook als je naast je plank hard op de baan terecht komt, houd je je als skater flink. De juryleden van B-Sports volgen de kunststukjes, die op de verschillen de banen worden uitgevoerd, oplde voet. Aan het eind van de skatedag blijkt dat Jeffrey Scheepsbouwer de Thoolse eer hoog gehouden heeft. Op zijn 'thuisbaan' laat Jeffrey de Bergenaar Kevin van Kaam (2e) ,en nummer 3 Jos Welling uit Roosen daal achter zich. Kwaliteit en onderwijs is het thema van een studiedag die de federatie van acht openbare basisscholen in de gemeente Tholen woensdag 29 sep tember in Meulvliet organiseert. Naast de plenaire zitting over 'de kwaliteit van een goede basisschool' zullen de leraren drie presentaties kunnen bijwonen: 1de kwaliteit van de leerkracht; 2. de kwaliteit van het kind 3; de kwaliteit van de omgeving van het kind. Het programma wordt afgesloten met een komisch inter mezzo en een gezellige nababbel. Prachtig weer en hoorngeschal vormden vrijdagmiddag de entourage bij de viering van het 30-jarig bestaan van het Eerste Zeeuwse Jacht hoornkorps en de presentatie van de nieuwe uniformen. De vereniging zelf eerde oprichter Wim Gaakeer en leraar Ko van Driel die al vanaf de oprichting actief zijn. En verschillende sprekers zwaaiden de vrij willigers lof toe en boden geschenken aan. De blazers gaven een serena de bij de jachthut van jachtopziener Han van Vossen en het naastgele gen zorgcentrum de Schutse in Sint-Annaland. De ouderen genoten in het zonnetje van het onverwachte bezoek van de hoornblazers en beloonden de muzi kale gasten met applaus. De verschil lende sponsors die de aanschaf van nieuwe uniformen mogelijk hadden gemaakt, woonden het optreden ook bij. Onder hen wethouder F.J. Goos- sen, die namens het gemeentebestuur lovende woorden sprak. „Als je na 30 jaar nog het Enige Zeeuwse Jacht hoornkorps bent, dan kun je trots zijn op je vereniging", zei de wethouder. „In de heer Gaakeer hebben jullie ook een uitstekende voorzitter, want hij komt je halen als je geen zin hebt om de veertiendaagse repetitie op dins dagavond te bezoeken. Hartelijk gefe liciteerd met deze mijlpalen: het 30- jarig bestaan en de nieuwe uniformen. Het gemeentebestuur wenst jullie ver der buitengewoon veel succes en wil dat met deze enveloppe ook nog eens onderstrepen", aldus wethouder Goossen. „Dertig jaar is niet niks", zei Wim van Doom namens de jagers vereni ging en de wildbeheereenheid Tho- len/Sint-Philipsland. „Ik heb de op richting van het jachthoornkorps van nabij meegemaakt en Wim Gaakeer was echt de stimulator. Hij gaf lei ding aan een enthousiaste groep en was met zijn blazers overal present om het wild alle eer te bewijzen. Het Eerste Zeeuwse Jachthoornkorps sti muleerde de weidelijkheid van de jacht. In het verleden zijn er nog wel eens twee blazersgroepen geweest, maar jullie vormen nu het enige jachthoornkorps in Zeeland. Het bla zen ging al niet slecht en nu zien jul lie er - dankzij sponsoring - in de. nieuwe uniformen ook nog eens fat soenlijk uit." Van Doom bracht ook de felicitaties van de Zeeuwse jachthondencom missie over. „Bij wedstrijden treden jullie niet alleen als blazers op, maar ook als helpers. Wim Gaakeer heeft trouwens in 1953 als secretaris-pen ningmeester aan de wieg gestaan van de jachthondencommissie. Hij is hier ook met wedstrijden begonnen, maar hij heeft het nooit voor elkaar gekre gen dat hij een A-diploma kreeg of de kwalificatie uitmuntend ontving. Dat wil ik vanmiddag daarom goed ma ken met de gouden speld van de Zeeuwse jachthondencommissie voor Wim Gaakeer plus nog een bij drage voor de verenigingskas", aldus Wim.van Doom, waarna de blazers het 'Lang zal ze leven' aanhieven, ge volgd door een driewerf hoera. Bestuurslid Adrie Elenbaas zette voorzitter Gaakeer en leraar Van Driel in het zonnetje met een attentie. „Jullie zijn beiden 30 jaar lid en daar willen we bij deze gelegenheid zeker aandacht aan schenken. De attentie is wel wat minder dan bij het zilveren jubileum, maar vergeten doen we het zesde lustrum beslist niet. En voor de dames hebben we bloemen meege bracht." Elenbaas bedankte met name Marie Gaakeer, die tijdens de veer tiendaagse repetitie altijd voor de koffie zorgt. Hij overhandigde Han en Diny van Vossen ook nog bloemen voor het beschikbaar stellen van de jachthut. Voorzitter Gaakeer sprak een dank woord en uitte zijn waardering voor de sponsoring. „Want zonder uw bij dragen hadden we deze mooie nieu we uniformen nooit kunnen aan schaffen." De 16-jarige Marijn Vroegop uit Scherpenisse springt haast letterlijk een gat in de lucht tijdens de skatedag in Oud-Vossemeer. De hoofdprijs, een nieuwe skateplank, ging echter aan zijn neus voorbij. Voorzitter Wim Gaakeer (links) en leraar Ko van Driel zijn al vanaf de oprichting, 30 jaar geleden, lid van het Eerste Zeeuwse Jachthoornkorps. Met hun echtgenotes werden ze vrijdagmiddag in de jachthut te Sint-Annaland gehuldigd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17