Jeugd krijgt voetballes van Wijnstekers 1 Adrie Capelle pakt opnieuw snelste duif Alle teams uitgeschakeld in de eerste bekerronde Trekpaarden beoordeeld op stap en draf Freek Boudeling opnieuw beste Zeeuwse ploeger Emergo boekt simpele winst Dees vijfde in klimcriterium Eigenheimer voor 12 cent Terriër Scherpenisse internationaal kampioen AVC '87 mikt op promotie Koersballen Donderdag 9 september 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Ondanks 2 overwinningen SPS en WHS Voor alle Thoolse voetbalclubs eindigt het bekeravontuur in de eerste ronde. Alleen SPS en WHS kunnen min of meer tevreden terugkijken op het toernooi. Beide teams wisten twee overwinningen in de wacht te slepen. WHS won dins dagavond bij Seolto (0-3) en SPS versloeg DSE met 2-4. Noad '67 en Smerdiek werkten aan het zelfvertrouwen. De Fluplanders waren opgelucht dat de nederlaag in en tegen Halsteren tot 3-0 beperkt bleef. Smerdiek toonde zich de meerdere van TPO: 4-2. Vosmeer ging in de tweede helft onderuit bij FC Bergen: 5-2. Tholense Boys blameerde zich met een 9-0 nederlaag bij BSC en verloor bovendien Niels Hopmans met waarschijnlijk een armbreuk Beste Shire veulen Vrijdag kunnen de vijftig deelnemertjes aan de voetbal- school van Ben Wijnstekers enigszins relaxed bezig zijn op sportpark De Bent in Tholen. Op de slotdag staan speloefeningen op het programma. Maar de voorgaande dagen kwamen alle facetten van het voetbalspel aan bod. „Dribbelen, drijven, kappen, draaien, afwerken op de goal en partijspel", somt oud-Feyenoorder en oud-inter national Wijnstekers op. Serieus Kansrijk Smerdiek blij met een punt VEILING Comb. Hoek pakt 9 van 10 prijzen Zeelandbeker voor René van Oudenaarde To pay or not to pay, that's the question. Bekervoetbal Tholense Boys reisde naar BSC met een geïmproviseerd elftal. Alleen Mourad Tihani, Hicham Benham- mou, Ronnie de Graaf, Jeroen Nieuwkoop en Niels Hopmans maakten zaterdag in het competitie duel tegen Seolto deel uit van de ba sis. Al vroeg in de partij haakte Hop mans af na een ongelukkige botsing. Gevreesd werd dat de talentvolle middenvelder zijn arm had gebro ken. Na dat incident was de motiva tie bij de Tholenaren verdwenen. Bij de rust stond BSC al met 3-0 voor. Na de pauze moest invaller-goalie Ibrahim el Jilali nog zes maal naar het net: 9-0. Het was voor derdeklas ser Tholense Boys de derde bekerne derlaag in successie. WHS won in Zevenbergen met 0-3 van het zwakke Seolto. Halverwege de eerste helft namen de Setallanders de leiding. Hans Leune maakte zich keurig vrij op de rand van het zes tienmetergebied en schoot in de ver re hoek binnen: 0-1. Ook na de her vatting bleef WHS de betere ploeg. Erik Post nam een voorzet van Leu ne ineens op de linker pantoffel en het stond 0-2. In de slotfase scoorde Post opnieuw, ditmaal in een scrim mage en via het lichaam van een Brabantse verdediger: 0-3. Ondanks twee overwinningen eindigt ook voor WHS het bekeravontuur in de eerste ronde. Noad '67 ging met lood in de schoe nen naar sportpark De Beek in Hal steren en vreesde voor een nieuwe afstraffing. Dankzij veel inzet en goed keeperswerk van de uitblinken de Leander Rouw kwam het niet zo ver. Voor de pauze wist de zondag tweedeklasser slechts eenmaal een bres te slaan in de Fluplandse defen sie. In de achterste linie ontbrak rou tinier Bram Filius wegens gezond heidsproblemen. Ook na de pauze kon een met overgave strijdend Noad het aardig bolwerken tegen de nage noeg op volle oorlogssterkte spelen de thuisclub. Het 3-0 verlies voelde na het drama van 's Gravendeel als een opsteker voor het geplaagde team van Peter van Poortvliet. Vosmeer toonde dinsdagavond tegen FC Bergen tekenen van herstel. Den nis Vroegop kreeg in de openingsfa se een niet te missen kans, maar schoot voor een leeg doel op de bui tenkant van de paal. Rond het kwar tier sloeg FC Bergen tweemaal kort achter elkaar toe. Vosmeer raakte dit maal niet van slag na de achterstand en kwam dankzij treffers van Jacco Vaders en Arjen Verkamman snel op gelijke hoogte: 2-2. De thuisclub be schikte wel over meer voetballend vermogen, maar Vosmeer was met uitvallen soms gevaarlijk. In de 70e minuut nam FC Bergen andermaal de leiding: 3-2. Een kwartier voor het einde bouwden de Bergenaren de score verder uit (4-2), om vervolgens in de slotminuten nog een keer toe te slaan: 5-2. Ook voor Vosmeer bracht het bekertoernooi louter nederlagen. Stavenisse speelde tegen NVS een redelijke partij, maar gaf de wed strijd enkele minuten na de pauze volledig uit handen. Na een ruststand van 0-0 was de defensie van de thuis club even niet bij de les en scoorden de Brabanders driemaal op rij. Het pleitte voor Stavenisse dat het zich herpakte en zocht naar eerherstel. Wim Klippel tekende voor 1-3. Het laatste woord was voor de bezoekers: 1-4. Stavenisse bleef voor de dis trictsbeker eveneens met lege han den. Smerdiek vijzelde het geschonden zelfvertrouwen enigszins op met een goede tweede helft tegen TPO. De ploeg uit Moerdijk kwam gedurende de wedstrijd bijna niet over de mid denlijn, maar stond met de rust wel met 1-2 voor. Erik van Haaften bracht de blauwzwarten al vroeg in de partij op. voorsprong: 1-0. Souli man el Bouzzaui had pech bij een in zet op de paal. Op de rand van buiten spel scoorden de Brabanders de gelijkmaker. Nog voor de pauze werd Smerdiek bij een tweede counter ver rast: 1-2. In de tweede helft was het enkel eenrichtingsverkeer. Een fraaie pass van Jelle Rinses werd door El Bouzzaui met een machtige snoek- duik ingekopt: 2-2. Vervolgens legde Erik van Haaften de bal op maat op het hoofd van Niels Hage die met een diagonale kopbal voor 3-2 zorgde. In de slotfase bracht Nourdin Achabar nog een keer Hage in stelling. Dit maal viel de kopbal in de korte hoek binnen: 4-2. In het tweede deel raakte Smerdiek ook nog enkele malen de paal. Smerdiek-voorzitter Rien Vroegop was leidsman in de partij omdat de aangewezen scheidsrechter niet kwam opdagen. Een gehavend SPS ging zonder een zestal selectiespelers en met weinig verwachtingen naar DSE. Niettemin legde het team van Gerard van Zalin- ge een aardig potje voetbal op de mat. Thijs Niemaijer nam het enige doelpunt voor rust voor zijn reke ning: 0-1. Na de pauze kwam de ploeg uit Etten-Leur op gelijke hoog te en vervolgens legde Niemaijer een directe vrije trap in het net: 1-2. Na een strakke voorzet van Johan Uijl schoot een Brabantse verdediger de 1-3 in eigen doel. Uit een vrije trap kwam de thuisclub weer dichterbij: 2-3. Het laatste woord was aan Hil- bert van Akkeren die met een mooi afstandschot voor de 2-4 eindstand zorgde. Ondanks twee zeges in het bekertoernooi gaat ook SPS niet door naar de volgende ronde. Paardensport Arné van Vossen en Liselot Deurloo hebben goede resultaten behaald op het 'Shire Horse Event' in het Gelderse Put ten. Hun veulen RHS Lady Elisabeth werd uitgeroepen tot beste Shire veulen 2004, terwijl het paard RHS Earl reser ve-kampioen 2004 werd. Voor het eve nement waren speciaal twee juryleden overgekomen uit Engeland. Als eerste bracht Liselot de driejarige Earl onder het zadel uit voor de Walter Award. De combinatie eindigde in deze dressuurproef als zesde van de twaalf deelnemers. Vervolgens toonde Arné voor de keuring beide paarden aan de hand voor de jury. Met Earl werd hij eerste en mocht door naar de volgende ronde. Daar moest de Tholenaar het opnemen tegen ruinen van verschillende leeftijden. Het leverde de titel reserve-kampioen op, alsmede se lectie voor het dagkampioenschap. Hier aan deden alle shires mee die tijdens de keuring eerste of tweede waren gewor den. Earl werd hier zesde. Lady Elisabeth werd in de keuring eerste en tevens uitgeroepen tot beste Shire veulen. Bovendien mocht ze door naar de keuring jeugdkampioenschap, waarin het Thoolse veulen als zesde eindigde. Mina van Broedershof, Rika la Ga- remme, Saskia van de Slaakhoeve, Irma van den Dreef, Avina de Salsa Terra. Klinkende namen van paar den die zaterdag te bewonderen zijn in Sint-Philipsland. Met de keuring van trekpaarden herleeft een tradi tie. Tot in de jaren vijftig van de vo rige eeuw gebeurde dat jaarlijks in het dorp. Maar gaandeweg verdwe nen de dieren als gevolg van de me chanisatie in de landbouw. Tegen woordig neemt het houden van trekpaarden als hobby weer toe. Reden voor heemkundekring Phi- lippuslandt om, op het idee ge bracht door Leo van Nieuwenhuij- zen van boerderij Broedershof, een keuring op touw te zetten. Meer dan 75 trekpaarden en veulens zul len zaterdagmiddag voorgeleid worden, waarbij de deelnemers is gevraagd het traditionele witte kos tuum te dragen. Uit het eigen dorp zijn L. van Nieuwenhuijzen, G. van Vossen en gebr. Van Nieuwenhuij zen present. Verder doet A. Duine uit Oud-Vossemeer mee en andere eigenaren komen uit Zeeland, Noord-Brabant en België. Tussen tien uur en half een is het 'toiletteren' van de paarden te zien op de Kerkring en in de School straat. Om één uur begint de keu ring in de Voorstraat, even tevoren verricht burgemeester Nuis de ope ning. De keurmeesters beoordelen de paarden onder andere op vorm, stap, draf en hoe ze op hun benen staan. Naast de keuring is het be slaan van een paard in een travaille te zien, een zadelmaker en een paardentandarts. Voor de jeugd staat bij de brandweerkazerne een springkussen en ook kan meegere den worden in een door paarden ge trokken wagen. „Gratis, net als de toegang tot de keuring. Mede dank zij sponsoring door het bedrijfsle ven", aldus voorzitter Jan Kempe- neers van Philippuslandt. Freek Boudeling heeft zijn Zeeuwse ploegtitel geprolongeerd. De Anna Jacobiaan was zaterdag bij Wilhel- minadorp de sterkste in de categorie tweeschaar wentelploegen. Boude ling kreeg 160 punten, 46 meer dan de enige andere kandidaat in deze categorie. Hij plaatste zich door de ze winst voor het nationaal kam pioenschap van volgend jaar. Ook op 17 en 18 september is Freek Boudeling present op het Neder lands ploegkampioenschap, dat plaatsvindt bij Swifterbant in de Flevopolder. Bij de drie- en meerscharige ploe gen waren er in Wilhelminadorp elf deelnemers, maar geen enkele Tho lenaar. De winnaar hier bleef 29 punten achter op Boudeling. Tijdens een korte pauze in het intensieve programma gaan de voetballertjes op de foto met Ben Wijnstekers. Vijf dagen achtereen is er pittig ge traind, twee keer per dag, tussen half tien en half vijf. „Twee kleinkinde ren van me deden mee en die waren iedere avond bekaf", zegt Gilles Nieuwkoop die een kijkje komt ne men. Ongeveer de helft van de voet ballertjes - tuisen 6 en 14 jaar oud - komt van Tholense Boys. Bij de rest zijn onder meer de blauwe kousen van Smerdiek en de groene van WHS te zien. Op die kousen na zijn de spelertjes uniform gekleed: zwart shirt en zwarte broek. Een cadeautje van de sponsor, zoals iedere deelne mer ook een bal kreeg. Op het hoofdveld zijn zeven groep jes bezig met de spelonderdelen, waaronder één groepje meisjes. In een groep zitten spelers van onge veer gelijk niveau, die zijn 's maan dags gevormd aan de hand van enke le partijtjes spelen. „Dan zie je dat gauw genoeg. Door niveaus bij el kaar te zetten, zorg je dat iedereen er plezier in blijft houden en ook nie mand zich aan anderen hoeft te erge ren", legt Wijnstekers uit. Hij werkt met een aantal assistenten - waaron der F-pupillenleider Hans de Korte van Tholense Boys - en is zelf dage lijks aanwezig. Centraal op het veld houdt de voormalige profvoetballer het tijdschema strak in de gaten. Hij geeft aan wanneer er van spel gewis seld moet worden, maar geeft ook aanwijzingen aan de kinderen. Na een uur bezig zijn, is er een korte drinkpauze in de kantine. Dat is wel kom, want het is warm op het voet balveld. Ingespannen voert de jeugd de op drachten uit. De meisjes moeten proberen met een bal een andere bal die op een pyloon ligt, eraf te schie ten. Elders op het veld ligt een ring waarin een bal geschopt moet wor den vanaf een zekere afstand. Dat valt niet mee: veel schoten zijn te zacht, enkele te hard. Maar ook heel wat keren rolt de bal links of rechts van de ring. Even zijn de jongens af geleid als er een wesp in hun buurt vliegt. Maar dan concentreren ze zich weer op de oefening. Eten doen de voetballertjes tussen de middag gezamenlijk in de kanti ne. En 's avonds gaat iedereen ge woon naar huis, om de volgende morgen weer terug te komen. Wijn stekers wil de deelnemers aan zijn voetbalschool niet laten overnach ten. „Dan gaan ze keet schoppen en dergelijke. En mijn bedoeling is juist om serieus met voetbaltrainingen bezig te zijn, de kinderen iets te le ren." Natuurlijk moeten de voetbal lers er plezier in hebben. „Als ze zich hiervoor aanmelden, zijn ze in ieder geval enthousiast en voetballen ze graag. Velen vinden het ook een leuke afsluiting van de zomervakan tie", zegt Wijnstekers. Het contact tussen hem en Tholense Boys ont stond enkele jaren geleden, toen de Feyenoorder als begeleider van het elftal van zijn zoon bij een jeugd- toernooi op De Bent was. Volgens Wijnstekers zullen de deelnemers bij hun eigen vereniging merken dat ze een voorsprong hebben.„Ze hebben immers al acht trainingen gehad, daar doen ze anders een hele maand over." Aan het einde van de week krijgt iedere deelnemer een diploma, als tastbaar bewijs van deelname. En later dit jaar gaat de groep nog een keer naar stadion de Kuip in Rotter dam, voor een rondleiding en het be kijken van een wedstrijd van Feye- noord. Damesvoetbal Smerdiek dames is de competitie begonnen met een gelijkspel tegen MVV '27: 0-0. Beide ploegen wa ren tevreden met die uitslag, gezien de kansen aan weerskanten. Maar volgens leider Wim Scherpenisse had er voor Smerdiek meer ingeze ten als het in normale doen was ge weest: „Sommige dames hadden zaterdag zeker hun dag niet." In Maasland bij Vlaardingen waren de eerste doelkansen voor de be zoekers. Een hoge bal van Emmy Molhoek werd door de keepster goed gered. Dezelfde speelster schoot ook nog rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Uit een hoekschop van Lenny Stoutjesdijk bleef de bal een paar meter voor het doel liggen. De keeper was de bal kwijt, maar ook Anne Hage zag de ze niet liggen. Bij een zenuwachtig Smerdiek ging nogal eens wat ver keerd, passes waren niet nauwkeu rig en de dekking liet af en toe te wensen over. Het sterk uit de derde klasse gepromoveerde MVV loerde op de counter. De twee snelle spit sen werden van achterin aange speeld. Bij één zo'n snelle actie, vlak voor de rust, kwam Smerdiek goed weg dat de bal tegen de doel paal belandde. De tweede helft was nog maar net begonnen, toen een tegenstander na een actie van Tina Dujakovic de bal met de hand wegsloeg in het straf schopgebied. De scheidsrechter be woog de fluit al naar de mond, maar zag tóch maar van een strafschop af. Even later stond de lat een treffer van Dujakovic in de weg. Smerdiek kreeg meer kansen, maar verzuimde die af te maken of vond de keeper op zijn weg. Dat laatste overkwam Molhoek, Anne Hage en Ramona van Tiggele. Aan de ande re kant raakte MVV tot twee keer toe de doellat. Vlak voor tijd leek Lenny Stoutjesdijk het duel in het voordeel van de Tholenaren te kun nen beslissen. Via de knie van de MVV-keeper werd het harde schot echter onschadelijk gemaakt. Emergo is de korfbalcompetitie begonnen met een simpele 17-5 overwinning tegen Argento. Het tweede team verloor nipt met 5-6 van KVK 3. Tegen Argento leidde Emergo bij de rust al met 7-2. De Tholenaren wisten de gevaarlijkste heren van de bezoekers goed uit het spel te houden. De rood-zwarten hielden het tempo na de rust hoog, waar door de ploeg uit Schoonhoven geen moment gevaarlijk kon wor den. De score liep op naar 12-3, om uiteindelijk op 17-5 uit te komen. Jaco van Heemskerk nam zes treffers voor zijn rekening. Verder werd er gescoord door Marchel de Frel (3x), Nicole Dam (2x), Kris- tian van Heemskerk (2x), Marco v.d. Hoek (2x), invalster Marianne Rombouts en Justine Weijenberg. Tegen KVK kwam Emergo 2 met 0-3 achter. In een spannend duel werd het nog voor de rust een 3-4 stand en na de hervatting kwam Emergo langszij. De ploeg uit Kapelle liep naar 4-6 uit en dat bleek net teveel voor de Tholenaren. Die hadden meer verdiend dan de 5-6 waarop de teller uiteindelijk stil bleef staan. De Thoolse treffers kwamen van Jaco Rip (2x), Marian Bazen, Ad Farla en Aswintha Konijnenburg. De B-jeugd van Emergo, samengesteld uit de B- en C-teams van vorig seizoen, won met 4-2 van Ventura Sport uit Strij- en. Na een moeizaam begin kwam Emergo gaandeweg de eerste helft beter in het spel en nam een 1-0 voorsprong. De tweede helft leverde veel meer kan sen op én doelpunten. Dat leverde een 4-2 eindstand op, dankzij doelpunten van Pascal Farla (2x), Rick Bazen en Ja- net Moerland. De C-meisjes van Emergo, vorig sei zoen nog een E-team, had het moeilijk tegen DSO en verloor met 0-4. Qua spel ging Emergo redelijk mee, maar de ploeg uit Klundert benutte de kansen veel beter. Het vorig seizoen als tweede geëindigde Emergo W was veel sterker dan tegen stander Blauw Wit, maar het wist de korf niet te vinden. Het duel eindigde zodoende in 0-0 en ook de strafworpen werden gedeeld: 8-8. Programma: Bolnes 4-Emergo 1, Hoogerop 1-Emergo 2; Emergo Bl- Korbatjo, Emergo B2-Good Luck, Emergo C-Good Luck, Emergo E-All Ready, Hoogerop-Emergo W. Wielrennen Tim Dees uit Tholen en Lauran de Win ter uit Oud-Vossemeer kwamen zaterdag in actie in het Limburgse Munsterge- leen, bij het klimcriterium voor NK-ge- selecteerden. Bij de nieuwelingen bleef na 41 kilometer een kopgroep van acht renners over, waarbij Dees. Hij finishte in de sprint als vijfde. De Winter eindig de bij de junioren op de dertiende plaats. Dees zat een dag later in de ronde van Lage Zwaluwe opnieuw in de kopgroep, nu van zeven coureurs. Na enkele mis lukte ontsnappingspogingen sprintte de Tholenaar naar een derde plek. H. van Dijke uit Tholen eindigde in de ronde van de Jordaan in Bergen op Zoom bij de amateurs als zevende. Je hoort wel eens klagen dat alles veel duurder geworden is en dat de vroegere prijzen in guldens nu even hoog in euro's zijn. Wie echter een kilo Eigenheimers wil hebben, het puikje van de aardappelen, is heel goedkoop uit. Op de veiling Sint- Annaland werden ze voor 12 euro cent per kilo verkocht. De prijzen daalden wat ten opzichte van vorige week donderdag, maar de aanvoer was dinsdag ook het dubbele. Dinsdag 7 september: Doré 14, Frieslander 10, Eigenheimer 11-12, Bildtstar 10-11, drielingen 4-6, kriel 13-28, aanvoer 152 ton. Donderdag 2 september: Doré 9- 12, Eigenheimer 12-13, Bildtstar 12, bonken 12, drielingen 3, kriel 15-25, aanvoer 76 ton. Lotte van Dominique du Fossé uit Scherpenisse is internationaal kampioen behendigheid geworden. Dominique du Fossé uit Scherpenisse is met haar Jack Kussel Terrier Lotte internationaal kampioen agility (behendigheid) geworden. In drie van de vier wedstrijden werd ze kampioen van de dag, wat in het algemeen klassement een eerste plaats oplever de. „Volgend jaar gaan we onze titel in een hogere klas se verdedigen en in 2006 willen we meedoen aan de wereldkampioenschappen, die dan in Nederland worden gehouden", vertelt de winnares. „Lotte is nu 4 en hopelijk kan ze nog heel lang meedraaien in de sport. Binnenkort krijgt ze er een zusje bij, een Shetland Sheepdog. Dit hondje mag natuurlijk eerst lekker pup zijn en na een jaar op behendigheidscur sus. Of ze ook net zo goed wordt als Lotte, wachten we rustig af. Plezier in de sport staat voorop. Nu ge niet ik van mijn kleine kampioen, waar ik heel erg trots op ben", zegt Dominique du Fossé. De federatie hondensport Nederland is dit jaar sa men gaan werken met de Belgische federatie VOE. Gezamenlijk hadden ze vier wedstrijden georgani seerd: in elk land twee. Van de 1044 Thoolse duiven die zaterdagmorgen om acht uur de lucht in gingen in het Franse Creil, kwamen de snelsten teruggevlogen met een gemiddelde snelheid van zo'n 78 km/u. Bij Adrie Capelle in Oud- Vossemeer viel na ongeveer 285 kilometer de snelste duif uit de regio, de tweede werd bij Kevin v.d. Berge in Tholen genoteerd. Capelle (vori ge week winnaar uit Morlincourt) had bij zijn eigen vereniging vijf dui ven bij de eerste tien. Bij De Reisduif had Jan-Jaap Bolier uit Scherpe nisse er zeven bij de eerste tien. Maar combinatie Hoek in Sint-Philipsland sloeg alles, want die pakte bij De Vredesduif negen prijzen in de toptien. De Vredesduif Sint-Philipsland, 411 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 11.46.42 u. is 1277,209 m/min, laatste duif 12.22.51 u. is 1102,234 m/min. Comb. Hoek 1, 2, 3,4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 17, 20,21, 22, 23, 25, 30, 31, 32, 34, 35, 38, 39, 41,49, 55,63, 66, 67, 69, 100, 101; P. Wagemaker 7, 14, 16, 26, 27, 28, 29, 36,43,44, 46,50, 59, 60, 62, 79, 83, 86, 87, 88, 89, 93, 103; R. Reijngoudt 18, 19, 24, 33, 37,40,45,47, 52, 53, 54, 68, 71, 74, 76, 80, 85, 102; comb. Reijngoudt en Zn. 42, 56, 58, 72, 75, 78, 84,91, 94, 96; comb. Reijngoudt 48, 57, 90, 92; gebr. Reijngoudt 51,61, 70, 73; K. de Frel 65, 81; J. van Dome- len 77; M. Meijer 82, 99; J. Reijngoudt 95; A. Vermaas 97,98. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 124 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 11.47.15 u. is 1230,422 m/min, laatste duif 12.06.23 u. is 1147,076 m/min. D. de Wilde 1, 3, 19, 26, 27, 28, 29; I. Quist 2, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 21, 22, 23, 25, 30; H.T. van Hemert- Rijnberg 4, 17, 20; A.W.A.P. Bolijn 6, 7, 18; C. Potappel 24; J. de Rijke 31 De Reisduif Scherpenisse, 266 duiven van 15 deelnemers. Eerste duif 11.38.57 u. is 1281,419 m/min, laatste duif 12.01.39 u. is 1159,923 m/min. J.J. Bolier 1,2, 3, 6, 7, 8, 10, 11, 13, 16, 21, 22, 23, 25, 30, 31, 36, 39,42,49, 56, 61, 62, 69, 70, 77, 78, 84; C. de Graaf 4, 5, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 24, 34, 35, 37, 38, 43, 47, 57, 64, 72, 75; P. Potappel 9, 63, 76; D.J. Menheere 12, 29, 44, 46. 52, 58, 65; comb. Wols 26; gebr. Suurland 27, 32, 60, 67, 73, 83, 88; A. Moerland 28, 48, 54; L. Hage 33, 51, 55, 81, 85; J. Moerland 40, 41, 66, 87; J.W. Heijboer 45, 68, 71, 74, 86; H. Krijger 50, 79, 80; L. de Kwak Koolaard 53, 59, 89; M.Y. Ponse 82. De Trouwe Duif Tholen, 54 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 11.38.09 u. is 1297,898 m/min, laatste duif 11.58.27 u. is 1187,404 m/min. K. v.d. Berge 1,9, 14; L. v.d. Kleijn 2; J. Kegge 3, 5, 13; J. Baay 4; P. Laban 6; C. Moeliker 7; C. Laban 10,11,12. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 189 dui ven van 16 deelnemers. Eerste duif 11.40.00 u. is 1300,514 m/min, laatste duif 12.01.56 u. is 1182,258 m/min. A. Capelle 1, 6, 8, 9, 10, 15, 17, 20, 22, 23, 24, 35, 37, 42; A. Havermans 2, 4, 11, 12, 31, 33, 41; F. Bal 3, 13, 36; D. vaders 5, 16, 18, 26, 27, 28, 34, 38, 44; C. Hommel 7, 19; I. Berkey 14, 25, 46; J. Capelle 21, 30, 32, 40, 45, 48; A. Vis 29,47; P. Hommel 39; J. Toetenel 43. Zwemmen Zwemmer René van Oudenaarde uit Sint-Annaland is winnaar geworden van de Zeelandbeker op de 2000 meter schoolslag in open water. Van Oudenaarde wist zaterdag na een tweede plaats in Wilhelminadorp ei genlijk al dat de trofee hem niet meer kon ontgaan. Zijn leidende po sitie kwam zondag niet meer in ge vaar tijdens de afsluitende wedstrijd in Vlissingen. Het is voor Van Ou denaarde de tweede maal op rij dat hij de Zeelandbeker wint. „Eén keer de titel halen is mooi, maar prolon gatie is eén stuk moeilijker. Je legt jezelf onwillekeurig toch extra spanning op." In Wilhelminadorp zwom Van Ou denaarde een regelmatige wedstrijd. Hij had drie seconden achterstand op de snelste Zeeuw Ruud Hame link. In Vlissingen ging het veel minder en legde de Setallandse zwemmer beslag op de achtste plaats. „Na een goeie start kwam ik helemaal in de verdrukking. Ik ver krampte totaal. Misschien was het de spanning, de angst dat het toch nog mis zou gaan." Zo ver kwam het niet. Van Oudenaarde legde met afstand beslag op de eerste plaats in het Zeeuwse regelmatigheidsklasse ment op de schoolslag. Met de wed strijd in het kanaal bij Vlissingen is het buitenseizoen voor de zwem mers in feite afgesloten. Op 18 sep tember volgt nog het langebaangala in Hulst, de traditionele afsluiter waar alleen op uitnodiging mag worden gestart. De 1500 meter schoolslag wordt er wel in een bin nenbad gezwommen. Van Ouden aarde is inmiddels alweer begonnen met de voorbereidingen op het bin- nenseizoen. Het eerste herenteam van volley balvereniging AVC '87 mikt voor het komende seizoen op een plek in de topdrie. De eersteklasser wil proberen promotie af te dwingen naar de promotieklasse. Gezien de potentie in het team behoort dat tot de mogelijkheden, daarom zal er extra getraind gaan worden. De overige seniorenteams moeten in staat zijn om goed mee te draaien in hun poule. Heren 2 komt uit in de tweede klasse en heren 3 in de derde. Voor dames 1 ligt er een ex tra uitdaging, omdat het is gepro moveerd naar de tweede klasse. Dames 2 speelt een klasse lager. De competitie begint op 25 sep tember, die voor dames 1 op maan dag 20 september. Naast de senioren brengt AVC twee jongensteams in de Nevobo-com- petitie. Het streven is om in de tweede helft van het seizoen ook met een meisjes- of een gemengd team aan de competitie mee te gaan doen. En dan zijn er ook twee mi ni-teams. Voor deze allerkleinsten is het mini-circulatievolleybal ont wikkeld. Er zijn daarvoor tien toer nooien gepland, waarvan twee in Tholen. AVC kan nog altijd leden gebrui ken, zowel bij de jeugd (vanaf zes jaar), de senioren als de recreanten. Belangstellenden kunnen vrijblij vend een training op dinsdag- of vrijdagavond bezoeken, in sporthal Meulvliet in Tholen. Informatie over de Thoolse volleybalclub is te vinden op internet: www.avc87.nl. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. C. Breure en W. Bijl 32 p; 2. C. van Gorsel en A. Wiel aard 31 p; 3. T. Breure en M. Dane 26 p; 4. C. van Mierlo 23 p; 5. B. Bijnagte en J. Bijnagte 21 p; 6. W. Lutt en L. Wiel aard 20 p. Meulvliet: 1. W. Bijl en R. Vroegop 40 p; 2. B. Schot en J. Vroegop 33 p; 3. T. Goode en G. Bolier 24 p; 4. R. Bolier (6 p; 5. L. Verschoor en W, Schot 10 p. Sirids 1 januari 2004 heeft een zieke werknemer na 12 maanden recht op 'slechts' 70% van zijn of haar laatstverdiende salaris. De regering heeft deze maatregel in het leven geroepen om zieke werknemers een financiële prikkel te geven om toch maar eerder te gaan werken (oftewel: minder lang ziek te zijn). Direct na het bekend worden van deze maatregel hebben de (vak)bonden aangegeven dat zij in de CAO-onderhandelingen zullen eisen dat werkgevers die 70%-uitkeringen aanvullen tot 100%. Via een omweg zou dus de financiële prikkel, om eerder op het werk terug te keren, weer ongedaan worden gemaakt; en dat wil de regering absoluut voorkomen! De regering heeft daarom het wetsvoorstel Baltz ("Bovenwettelij ke aanvullingen op de verplichte loondoorbetaling in het tweede ziektejaar", hoe verzinnen ze het toch iedere keer weer) voor ad vies bij de Raad van State ingediend. De wet Baltz houdt een aan tal sancties in als werkgevers en werknemers in een CAO afspra ken maken over het aanvullen van de 70%-uitkering. De voorgestelde sancties zijn: - maximaal 70% loondoorbetaling in het 2e ziektejaar - in het 2e jaar is de loondoorbetaling maximaal 43.000,- 1x modaal) - voor de werknemer geldt dat bij een aanvulling een eventuele I WAO-uitkering dan wordt gebaseerd op het minimumloon en niet op zijn of haar laatstverdiende salaris. Een zieke werkne mer geraakt zo eerder op bijstandsniveau! - wanneer het loon in het 2e jaar toch wordt aangevuld (al dan niet tot 100%), moet de werkgever net zolang loon blijven betalen tot een periode van 12 maanden is verstreken, in welke periode er geen aanvulling op die 70% is geweest. Uitzondering: Wanneer een zieke werknemer in het 2e jaar ten minste 13 weken heeft gewerkt en hij/zij aanvullingen op die 70%j norm heeft ontvangen, dan volgen er geen sancties. Deze sancties gelden echter alleen voor afspraken, welke in een CAO worden neergelegd. Is er geen CAO van toepassing, dan kunnen werkgevers en werknemers wel afspraken maken over eventuele aanvullingen. Wanneer het wetsvoorstel in de huidige vorm wordt ingediend en ook zo wordt aangenomen, kan dit erg grote financiële gevol gen hebben voor situaties dat in een CAO afspraken worden ge maakt over aanvullingen boven de 70%-norm. Gezien de voorge stelde sancties zal het naar alle waarschijnlijk-heid zover niet komen. E.T.M. (Gidy) Jansen, Federatie-belastingadviseur De Rijke Partners Adviesgroep Oud-Vossemeer Telefoon(0166) 678250 Email: jansen@derijke-partners.nl Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15