Veilig Honk kost 2000 euro 'We zouden de rust en ruimte niet graag inruilen voor jachtig Nederland' PLEUNE rtm Voor mode en wonen Femke de Wolf (19) uit Tholen Stankklachten in warm Tholen Oud-Tholenaar René van Poortvliet voelt zich thuis in Luxemburg De vakantiebaan van Vakantiepret Donderdag 12 augustus 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Routes In juni 1987 vertrok René van Poortvliet uit Oud- Vossemeer naar Luxem burg. Hij zou er tijdens de zomervakantie in een klein hotelletje in het dorpje Wil- werwiltz in de keuken gaan werken. Het vakantiebaan tje beviel de toen 18-jarige kok echter zo goed, dat hij besloot in Luxemburg te blijven. Inmiddels woont René, met zijn eveneens uit Nederland afkomstige vrouw Wendy en hun twee kinderen, al weer ruim twaalf jaar in het dorpje Drauffelt. Hij komt nog re gelmatig terug naar zijn ge boortedorp voor familie bezoekjes, en ook de kermis in Oud-Vossemeer slaat Van Poortvliet niet graag over. Maar hoe leuk en gezellig die ontmoetin gen met familie en vrien den ook iedere keer weer zijn, in Luxemburg ligt de toekomst voor hem en zijn gezin, zo weet de oud-Tho- lenaar. Buitenlands voetbal VERVOLG VAN VOORPAGINA Aan de Poortvlietsedijk in Scherpe- nisse werd een fiets met een lekke band tijdelijk gestald. Aan de Noor- derkreekweg in Halsteren waren ze ven meldingen van pech (lekke band, gebroken as) en één van een valpartij waarbij wat schaafwondjes zijn behandeld. Dit adres wordt ge passeerd door alle Thoolse middel bare scholieren die in Bergen op Zoom of Halsteren naar school gaan. De opgaven illustreren dat het aantal meldingen heel verschillend kan zijn. Een bordje met een speciale - unifor me - sticker (in de tuin of achter het raam) vormt het herkenningsteken van de veilige honken, die steeds ge vestigd zijn in een woning of een be drijf aan een doorgaande fietsroute. De deelnemers, allemaal vrijwilli gers die vaak thuis zijn, moeten een 'verklaring omtrent het gedrag' over leggen (dit om de veiligheid van de jongeren te waarborgen) en op een registratieformulier de verleende hulp bijhouden. Die hulp kan zijn het informeren van ouders en/of de séhool van de jongere, het informe ren van de politie in geval van een strafbaar feit (ruzie, mishandeling), assisteren bij het verhelpen van pech, zonodig een wondje verzorgen of een huisarts of ambulance inschake len. Het Veilig Honk beschikt - op ver zoek - over een leenfiets, die een jon gere kan gebruiken nadat hij zich met zijn schoolpas heeft gelegiti meerd. Verder is het uitgerust met een verbandtromrnel, een banden plakset, een fietspomp en registratie formulieren. Voor deze materialen zorgt de gemeente, die ook de ver klaring over het gedrag betaalt als mede een WA-verzekering. De kos ten bij het begin van het project liggen rond de 2000 euro. Burge meester Nuis en wethouder Velthuis geven op 3 september het officiële startsein voor het Thoolse project. De spreiding van de Veilig-Honk- adressen is als volgt (door overlap ping van routes zijn er twee adressen dubbel): Stavenisse-Sint-Maartensdijk: langs Stavenisseweg en Provinciale- weg 6 adressen. Sint-Maartensdijk-Tholen: langs Provincialeweg, Poortvlietsedijk, Postweg en Eeweg 5 adressen. Sint-Annaland-Sint-Maartens- dijk: langs Vierdedijk en Meliasweg 3 adressen. Sint-Annaland-Poortvliet: langs Langeweg, Bram Groenewegeweg, Engelaarsdijk en Paasdijkweg 5 adressen. Oud-Vossemeer-Scherpenisse: langs Molendijk, Flierweg en Enge laarsdijk 3 adressen. Oud-Vossemeer-Tholen: langs Zee dijk, Hikseweg, Leguitsedijk, Oud- Vossemeersedijk, Deltaweg en Nieuwlandsekruisweg 6 adressen. Een overzichtskaart van de routes met de veilige honken wordt - evenals uit voerige informatie over het project - aan alle leerlingen van het Markiezaat college Sint-Maartensdijk en het Cal- vijncollege Tholen uitgereikt. Alle Thoolse basisscholen krijgen een in formatieboekje, de scholen voor voortgezet onderwijs in Bergen op Zoom ontvangen de routekaart van het Thoolse project. Deze kaart zal ook op de website van de gemeente geplaatst worden. In het project werkt de gemeente - naast de vrijwilligers - samen met de middelbare scholen, de ouderraden van de deelnemende scholen en de politie. Bovendien zit Tholen in een overkoepelend overleg met de gemeenten Bergen op Zoom, Woensdrecht en Steenbergen. In Tho len coördineert het servicebureau Voor Elkaar het project. De Veilig-Honkadressen zijn herkenbaar aan een bord met een sticker. Vanuit de Thoolse wijk Dalempolder is donderdag geklaagd over stank overlast. Zowel de gemeente als de milieuklachtenlijn werden gebeld. „Wie haalt het nu in zijn hoofd om onder zulke warme weersomstandig heden mest uit te gaan rijden waar zo veel mensen last van hebben", zegt dhr. Vriens. „Je wordt er misselijk van. Ik vind dit niet normaal in de va- kantietijd. Als boeren hun mest willen uitrijden, moeten ze dat maar op een ander tijdstip doen. De mensen in Tholen hoeven er in elk geval niks van te merken, want dit is niet leuk meer." Op verzoek van dhr. Vriens en andere bewoners van Dalempolder stelde een milieumedewerker van de gemeente een onderzoek in naar de klachten. „Maar ze kunnen er niks aan doen omdat het uitrijden van mest wettelijk toegestaan is. We moeten dus maar met die stank leven. Toen we 's mor gens vertrokken om boodschappen te doen was er nog niets te merken, maar toen we terugkwamen, stonk ons hele huis naar de mest", aldus Vriens. Volgens gemeentevoorlichter Hannie Schipper hebben donderdag 30 mensen uit Tholen geklaagd. „Boeren onder Tholen waren op grote schaal mest aan het injecteren en dat deden ze op zich goed. Het was echter drukkend weer met weinig wind, waardoor de lucht bleef hangen. De gemeente heeft nog contact opgeno men met de Algemene Inspectie Dienst AID en wat er gebeurde, mag gewoon. Alleen stinkt het verschrik kelijk." Ondanks het feit dat de 35-jarige René van Poortvliet al 17 jaar in het kleinste land van de Benelux woont, is de onvervalste Zeeuwse tongval nog overduidelijk aanwezig. In eer ste instantie wordt de telefoon opge nomen in het Letzeburgs - volgens Van Poortvliet een mengel- moes van Duits en Zeeuws - maar als blijkt dat er iemand uit zijn geboor testreek aan de andere kant van de lijn hangt, schakelt René vrijwel au tomatisch over op Thools dialect. Het gaat hem en zijn gezin prima daar in Noord-Luxemburg, zo ver telt hij enthousiast. Het werk achter het fornuis in het hotel heeft hij be gin jaren negentig ingeruild voor een baantje in de houthandel van zijn schoonvader. En toen die in 2001 besloot om terug te treden, na men René en zijn echtgenote de zaak over. „Ons bedrijf is gevestigd in Heiderscheid, ongeveer dertig ki lometer van onze woonplaat Drauf felt. We verkopen zowel bouw- als tuinhout en vooral in de periode van april tot oktober is het hier erg druk. We hebben een personeelslid in dienst en Wendy doet de administra tie. Tuinhuisjes, schuttingen, pergo la's, hekwerk, bloembakken, tuin meubelen en houten speeltoestellen zijn momenteel erg in trek bij de Luxejnburgers. De zaak draait pri ma. Je kunt merken dat het besteed baar inkomen hier hoger is dan el ders in Europa. Bovendien zijn de klanten hier veel minder veeleisend dan in Nederland. Kun je een be paald product deze week niet leve ren, dan is het geen enkel probleem René van Poortvliet uit Oud-Vossemeer heeft zijn draai helemaal gevonden in Luxemburg. De ondernemer woont met zijn vrouw Wendy, dochter Mariska en zoon Ron in het dorpje Drauffelt. als het de volgende week wordt. Dat is als ondernemer natuurlijk prettig werken." Zakelijk gaat het de oud-inwoner van Oud-Vossemeer dus voor de wind, maar hoe bevalt het leven voor de rest in zijn tweede vader land? De Luxemburgers hebben volgens René van Poortvliet best veel gemeen met de Thoolse bevol king. „De mensen zijn hier niet zo open en spontaan. Het duurt een poosje voor je geaccepteerd wordt. We hebben hier veel kennissen, maar eigenlijk geen echte vrienden. Via de kinderen heb je uiteraard ook snel contact met anderen. Ons zoon tje Ron is 7 jaar en hij zit in groep 3. Na de zomervakantie gaat de jong ste, dochtertje Mariska van 4, voor het eerst naar de basisschool. Drauf felt heeft maar iets meer dan hon derd inwoners, dus je begrijpt dat het voorzieningenniveau in de di recte omgeving ook niet veel voor stelt. Het is hier allemaal nog lekker rustig en gemoedelijk. Luxemburg heeft een oppervlakte van 2586 vierkante kilometer en er wonen ruim 420.000 mensen. De ouders van Wendy zijn begin jaren tachtig al naar Luxemburg geëmigreerd en hun kinderen hebben later het voor beeld van pa en ma gevolgd. Mijn schoonfamilie is afkomstig uit Wor- merveer, maar heel het gezin is uit gewaaierd over Luxemburg. Wij zijn eigenlijk niet van die familie mensen, maar het is wel leuk als je elkaar zo regelmatig eens op kunt zoeken", aldus de houthandelaar. Zijn ouders en oudere broer Ad zijn Oud-Vossemeer trouw geble ven en René komt ze zo'n keer of vijf per jaar opzoeken met zijn ge zin. „Mijn vader en moeder zijn op leeftijd en zij zijn niet meer in staat om zelf met de auto naar ons toe te komen. Een of twee keer per jaar ga ik ze halen, of mijn broer brengt ze bij ons. Wendy en de kinderen vinden het ook altijd leuk om een paar dagen bij oma en opa Van Poortvliet te logeren." In zijn jeugd voetbalde René bij v.v. Vos meer en vanaf zijn veertiende jaar was hij een verdienstelijk wielren ner bij de nieuwelingen en junio ren. Na zijn vertrek naar Luxem burg hing hij de racefiets al snel aan de wilgen. „Ik kan echter wel zeggen dat ik bij een buitenlandse club voetbal", grapt de sportieve dertiger. Op zijn vrije zondag is Van Poortvliet namelijk op het sportpark van het nietige dorps clubje Wilwerwiltz te vinden. „Schrief ma da 'k ier in 't êêste spele. Geintje natuurlijk, we zijn al blij dat we iedere week elf voet ballers uit ons dorp in het veld kunnen brengen. Het is wel heel gezellig in ons team en dat vind ik het belangrijkste." René van Poortvliet leerde zijn vrouw destijds kennen in het hotel waar hij als kok werkzaam was. „Wendy was daar serveerster en het klikte vrijwel meteen tussen ons. Zij werkt nog steeds 1 a 2 avonden per week als serveerster in dat hotelletje. Er komen daar erg veel bezoekers uit met name Nederland en België. Er zijn ook al enkele keren groepen (voetbal teams en dweilorkest de Lamsóö- ren) uit Oud-Vossemeer deze kant op gekomen voor een paar gezelli ge dagen. De sfeer in het hotel was op zich heel leuk, maar omdat ik altijd in de keuken bezig was, kreeg ik er niet zoveel van mee. Na verloop van tijd was ik echt uitgekeken op dat werk. Nu zit ik weer al ruim tien jaar in dit bedrijf. Zo zie je maar dat het raar kan lo pen in het leven. Nederland blijft me zeker trekken en ik houd me via radio en televisie goed op de hoogte van wat er zich bij jullie al lemaal afspeelt. Daarnaast pik ik, onderweg naar mijn werk, iedere dag een Nederlandse krant op voor het laatste nieuws. Een terugkeer naar Nederland zit er echter wat ons betreft niet in. Het leven bevalt ons gezin hier prima en we hebben een florerend bedrijf. De rust, de ruimte en al het natuurschoon om ons heen zouden we niet graag in ruilen voor een nieuwe - onzekere - toekomst in het jachtige en dicht bevolkte Nederland." Vier weken, daarna ga ik zelf op va kantie. Wat voor vakantiewerk doe je? Ik ben inpakster bij Interpak in Tho len. Er worden hier talloze produc ten verpakt en daar help ik bij. Is dit je eerste baantje of heb je eerder gewerkt? Vorig jaar heb ik bij de Hema achter de balie van de brood-, banket- en vleeswarenafdeling gestaan. Twee jaar geleden was ik ook al enkele weken bij Interpak actief. Hoe ben je aan je huidige vakan- tiebaan gekomen? Doordat ik hier eerder werkzaam was, kende ik het bedrijf. De vorige keer kwam ik bij Interpak terecht via een paar klasgenoten die er va kantiewerk deden, maar nu heb ik gewoon zelf gesolliciteerd. Ze ken den me nog en ik kon ook dit jaar weer enkele weken aan de slag. Wat bevalt je beter, werken of school? Als ik naar mijn laatste studie kijk, is het antwoord zonder meer: school. Mijn grootste hobby, mu ziek, was een van mijn hoofdvak ken. Als je daar veel mee bezig kunt zijn, is dat natuurlijk altijd leuk. Bo vendien vond ik het erg gezellig om een hele week met mijn schoolge- noten samen te leven in het studie huis. Heb je al een bestedingsdoel voor het geld dat je nu verdient? Eigenlijk wil ik aan mijn rijbewijs beginnen. Als ik echter toch hier of daar op kamers moet gaan wonen voor mijn studie, dan zal dat plan even moeten wachten. Met de in richting van een eigen woonruimte is namelijk ook een behoorlijk be drag gemoeid. Maak je veel geld op of ben je een spaarzaam type? Als ik geld bezit, kan ik het goed uitgeven. Het afgelopen jaar moest ik rond zien te komen van het zak geld dat ik van mijn ouders kreeg. Omdat ik naar een particuliere scho lingsinstantie ging, kwam ik niet in aanmerking voor een studiebeurs en ov-jaarkaart. Van alleen zakgeld doe je geen gekke dingen, maar ik moet daar wel bij opmerken dat kost en inwoning bij het studiegeld - dat mijn ouders aan het begin van de opleiding betaald hadden - was in begrepen. Waaraan geef je het meeste geld uit? Vooral aan kleding. Maar uit mijn vorige antwoord kun je wel opma ken dat ik niet veel financiële arm slag had om me regelmatig in het nieuw te steken. Het meeste geld ging tot nu toe op aan het openbaar vervoer van en naar de school. Wat is voor jou de ideale vakan tie? De Griekse eilanden met hun mooie stranden en schitterende natuur spreken mij wel aan. Dit jaar ga ik samen met mijn ouders en twee broertjes naar het eiland Thossos. Mijn vriend, Evert-Jan Poppe uit Renswoude (Gelderland), gaat ook mee. Vorig jaar ben ik, na het beha len van het havo-diploma, samen met mijn moeder naar Corfu - een ander Grieks eiland - geweest. Geef mij maar een klein gezellig cafeetje of leuk restaurantje met een groepje aardige mensen om me heen. Dan voel ik me veel beter thuis dan in die overvolle toeristenoorden met discotheken vol schreeuwerige jon geren. Hoe zie je je eigen toekomst, en ligt die in de gemeente Tholen? Ik ben er voor mezelf nog niet uit wat ik nu eigenlijk wil gaan doen. Een carrière in de professionele mu ziek zit er waarschijnlijk niet meer in. Zingen gaat me best goed af en ook als songwriter (liedjesschrijver - red.) kan ik goed uit de voeten. Om je brood te verdienen met dit werk moetje echter heel veel talent en nog veel meer geluk hebben. Een loopbaan in de muziek heb ik nog niet helemaal uit mijn hoofd gezet, maar waarschijnlijk zal ik me toch op een ander beroep moeten gaan richten. Werken met mensen heeft in dat geval mijn voorkeur. Of ik me later met mijn gezin in de gemeente Tholen vestig, is vooral afhankelijk van waar mijn vriend na zijn studie kan gaan werken. Hij studeert in Amsterdam, en als hij ergens een goede baan kan vinden dan zullen we daar in de buurt gaan wonen. In principe woon ik prima in Tholen. Maar of mijn/onze toekomst hier ook zal liggen, zal de tijd moeten uitwijzen. Zolang ik voor mezelf nog geen duidelijke studie- of be roepskeuze gemaakt heb, blijft het moeilijk om aan toekomstplanning te doen. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Maar om de week blijf ik op zater dag de pomp bedienen, anders moet Aarnoudse de laatste maanden ook el ke zaterdag aan de pomp staan. Ik doe het werk heel graag. Op zaterdag staat hier het hele parkeerterrein stampvol. Daar trek je een berg klanten van. Volgens Aarnoudse is het straks ook een aderlating voor de klanten die met contant geld betalen. „Er zijn mensen van bedrijven bijvoorbeeld die dat hier kwijt willen. Die zullen er aan missen." De prijzen voor euro loodvrij, euro ongelood 98, super plus en lpg moeten regelmatig worden aangepast. „Maar de laatste weken is het gekkenwerk. De benzine is weer duurder. Daar moest 0,6 cent bij, lpg een cent, diesel 1,6 cent. Die is nog nooit zo duur geweest." In de 'shop' kunnen klanten naast de gebruikelijke middelen voor hun au to, ook sigaretten en shag kopen. Maar ook allerhande versnaperingen, tot ijs aan toe. Aarnoudse: „Dat is wel leuk. Het geeft wat extra activiteiten. Maar in Tholen was de omzet vele malen hoger omdat je daar in het cen trum zat en dicht bij de scholen." Beheerder Breure betreurt het dat het station een zelfbediening krijgt. „Het is voor mij ook een aderlating, want er valt toch weer een deel inkomen weg. Maar de CZAV doet het in heel haar district, dus er is geen ontkomen aan." Als exploitaint van restaurant Tiffany in de woonboulevard was het toezicht voor Breure gemakkelijk. „Het is goed te combineren. Je kunt er snel bij zijn als het nodig is." Breure moest er op toezien dat de tanks op tijd werden bijgevuld, of dat er bij storingen actie ondernomen werd. Aarnoudse en Dorst stonden bij hem op de loonlijst. „Ik heb altijd naar volle tevredenheid met hen ge werkt. Het zijn ontzettend goede werknemers. Zeer plichtsgetrouw en meedenkend. Van Aarnoudse vind ik het heel knap dat hij het werk van Dorst nu nog overneemt." De dienst verlening aan de klanten gaat er ook volgens Breure op achteruit. „Ik wil de het beheer graag doen, maar alleen met bediening. We hebben een gigan tische omzet gecreëerd. Het is een succes geworden en gebleven." Advertentie I.M. DAMES- HEREN- EN KINDERMODE TEXTIEL- INTERIEURVERZORGING Voorstraat 5-7, 4697 EH St. Annaland, tel. 0166-657084 e-mail: pleune@sint-annaland.com www.sint-annaland.com/pleune.htm Wat voor opleiding heb je ge volgd? Nadat ik in 2003 mijn havo-diploma op het Mollerlyceum in Bergen op Zoom heb gehaald, ben ik een tus- senstudie gaan volgen aan de cre atieve bijbelschool - HQ-school Bi ble Arts - in Voorthuizen op de Veluwe. Wat houdt die opleiding precies in? Het is een eenjarige opleiding voor creatieve, persoonlijke en religieu ze vorming. Ik heb me vooral ge richt op de vakrichtingen muziek en zang. Maar bij alle vakken vormde het christelijk geloof de basis. We zaten met alle 20 leerlin gen en de vijf teamleiders/docenten bij elkaar in een huis dat aan de school verbonden is. We hadden een hechte groep en onderling was het heel gezellig. Door het jaar heen kreeg je toetsen te maken, en als afsluiting van de opleiding kreeg je een beoordelingslijst en diploma. Wat zijn je plannen voor na de zo mervakantie? Ik had eigenlijk mijn zinnen gezet op een opleiding aan de Rock-aca- demie in Tilburg. Door de eerste au ditie kwam ik heen, maar bij de tweede schifting strandde ik. Nu ben ik dus op zoek naar een andere passende opleiding, maar wat dat gaat worden weet ik op dit moment nog niet. Hoe lang heb je vakantie? Ik was begin juli klaar op school en het is, nu even afhankelijk van welke opleiding ik ga volgen. De meeste scholen beginnen begin september weer aan het nieuwe schooljaar. Hoeveel weken werk je in de va kantieperiode? Wat is dat toch, dat wij met de vakantie in zicht ineens massaal de drang krijgen om tijdelijk naar elders te verhuizen? Met liefde en plezier ver ruilen we onze riante woning voor een verblijf in een caravan, vouwwa gen of bungalowtent. Ons gezinnetje onderscheidt zich, wat vakantiege- voelens betreft, niet van de overgrote meerderheid van Nederland. De campinggids wordt er in het najaar al op nageslagen om een aanspre kend vakantiedorpje te selecteren. En als het beoogde kampement niet te ver uit de buurt ligt, gaan we er zelfs - voordat we boeken -even op ver kenning. In de wintermaanden komt de komende zomervakantie bij ons niet vaak ter sprake. Maar als we in het voorjaar de tuinmeubelen weer van de zolder halen, begint het toch al wel te kriebelen. Niet zozeer bij mij hoor. Ik zie altijd een beetje op tegen het moment waarop ik de rust van mijn kantoor in moet wisselen voor geknutsel met haringen, tent- stokken en een wirwar aan scheerlijnen. Maar ondanks mijn scepsis over de primitieve leefomstandigheden waaronder wij vakantie 'vieren', kan ik weer wel enorm genieten van de typische sfeer die er op zo'n camping heerst. Van enig onderscheid tussen de verschillende lagen der bevolking is bij het passeren van de slagboom al geen sprake meer. Top ondernemers, hoogleraren, chirurgen, burgemeesters, notarissen en an dere notabelen gaan in hun joggingpak hand in hand met jan-met-de-pet en mien-plezier van vierhoog achter. De algehele integratie levert altijd koddige beelden op. Het installeren van ons optrekje van tentdoek vind ik een regelrechte ramp. Maar als we eenmaal staan, vermaak ik me pri ma. 's Ochtends wandel ik al bij het krieken van de dag om harde brood jes voor het ontbijt. Als ik zo door de campingwinkel schuif, geniet ik van al die ongewassen, ongeschoren en onopgemaakte dames en heren om me heen. Wie zou er in werkelijkheid schuilgaan achter die vent in korte broek, pyjamatrui en badslippers? Wat zou die blonde dame in haar weinig verhullende zomerjurkje voor werk doen? Al fantaserend baan ik me een weg naar de kassa en dromend loop ik terug naar onze tent. Op de camping weet niemand van niemand wat hij of zij doet voor de kost, hoe de ander leeft, woont en denkt. Dat is wat mij betreft de grote charme van kamperen. Je onttrekt je voor even aan de - soms ab surde - sociale controle in je eigen woonplaats en je kunt iedereen onbe vooroordeeld aanspreken over ieder willekeurig onderwerp. Tegenwoor dig willen we alles van elkaar weten en als dat eenmaal een feit is, blijkt het onderlinge contact plots niet zo interessant meer. De intense vriend schap die je vermoedde, was dus blijkbaar louter op nieuwsgierigheid gebaseerd. Met dergelijk complex gedrag heb je tijdens een kortstondig verblijf op de camping niet te maken. Iedereen is nieuw voor elkaar en je krijgt in die paar weken niet eens de tijd om een hartgrondige hekel aan je buren te krijgen. Nee, naast het gemis van praktische zaken zoals een koffiezetapparaat, magnetron en afwasmachine, is het voor een filo sofisch iemand als ik puur smullen tijdens zo'n kampeervakantie. Zeg nu eerlijk, waar kun je in een week tijd badmintonnen met de vrouw van de huisarts uit Zeewolde, een wandeltocht maken met een orthodontist uit Schagen, barbecuen met het gezin van een kno-arts uit Nijverdal, jeu de boules spelen met een melkboer uit Ubach over Worms, zwemmen met een bouwvakker uit Hillegom en bingoën met een gepensioneerde mari nier uit lJmuiden? Heerlijke ontmoetingen vind ik dat. Gezellig tijdens de heerlijke zomeravonden, met zo'n walmende kaars op de tuintafel. Glaasje wijn en blokje kaas erbij en keuvelen over alles wat het leven interessant en leuk maakt. Je bent vreemden voor elkaar, maar dat maakt het contact juist zo ongedwongen. En de kinderen, waarom zou den die de camping zo leuk vinden denkt u? Simpel, door het feit dat nie mand een schutting, poort of hekwerk om zijn kampeerplaats heeft staan. Kortom, er zijn geen obstakels die het onderlinge contact tussen de kids belemmeren. Ze hoeven bij niet één tent of caravan aan te bel len, niet vooraf een telefonische afspraak te maken. Je vraagt gewoon aan het jongetje of meisje of hij of zij met je wil spelen en klaar is kees. Er wordt bovendien niet zo nauw gekeken met etenstijden, je hoeft niet op tijd naar bed en als je je heel erg vies gemaakt hebt, wordt daar ook niet moeilijk over gedaan. U ziet, iedereen heeft zo z'n eigen redenen om het leven op de camping leuk te vinden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 3