Ballonnen Pluimpot voor War Child Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 augustus 2004 Aanbouw serre Mistlamp bij helder weer Poging inbraak garage Geen Engelse stagiaires Tasjes waterschap Auto's negeren verbod Optreden in muziekkiosk Expositie schilderijen 29 foutparkeerders Willem Vermandere op herhaling Intrekken vergunning gemeente Thoien BEKENDMAKING Hulp kerkbeheer Verder leren Campingdienst Vergunning Geuze Geslacht in eigen slagerij t Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Dakopbouw Met alcohol achter stuur Verbreden van dam Braderie op camping Aparte stichting VERF NODIG? M. J. Uijl biljartkampioen Duivenhok Julianastraat Frieslander op de barbecue of aardappelbergen verguld van Doré's Bestel-/Bedrijfsauto's Op het strandje bij Scherpenisse lieten donderdagavond gasten van recreatieterrein de Pluimpot 150 ballonnen de lucht in. Om klokslag zeven uur stegen de ballonnen op. Er was bijna geen wind. Toch koersten ze langzaam in westelijke richting. De opbrengst van de verkoop van de ballonnen gaat naar War Child, een organisatie die zich bekommert om kinderen die waar ook ter wereld het slachtoffer zijn geworden van oorlog. Dit jaar is het be stemd voor een project voor kinderen in Afghanistan. Onderscheiden Tholen Voor de aanbouw van een serre heeft J.M. Pieper aan de Touwslagersdreef bij de gemeente een bouwvergunning aangevraagd. Het gaat om het vergro ten van de huiskamer met twaalf vier kante meter aan de achterzijde van de woning. De welstandscommissie is akkoord. De aanvraag ligt nog tot en met dinsdag 24 augustus ter inzage in het gemeentehuis. Een automobilist kreeg maandagnacht van de politie een bekeuring omdat zijn mistlampen brandden terwijl het zicht op de weg goed was. Een andere bestuurder kreeg een bekeuring we gens het niet dragen van een gordel. Bij autobedrijf Bal aan de Wattstraat is in de nacht van maandag op dinsdag geprobeerd om in te breken. Toen de politie omstreeks 1 uur ter plaatse kwam, was de inbreker reeds vertrok ken. Wel trof de politie inbrekerswerk tuig aan bij het bedrijfspand. De voorgenomen inzet van vier Engel se meisjes in zorgcentrum Ten Anker is maandag niet doorgegaan. Een sterfgeval in de familie van de Engel se begeleiders was er de oorzaak van, dat de deelname afgelast is. De meis jes van 17 tot 20 jaar zouden een hand je hebben geholpen in het kader van het internationale uitwisselingsproject Award for young people. Waterschap Zeeuwse Eilanden kon de tasjes met informatie- en promotie materiaal vorige week dinsdagmiddag niet allemaal in de Eendrachtsweg kwijt. „Door het mooie weer werd het bij de supermarkt te rustig, zodat we maar naar de Oesterdam uitgeweken zijn. Daar waren volop recreanten,aan wie we de rest van de tasjes hebben uitgedeeld. Dat viel in goede aarde", aldus voorlichter Daniëlle Steijn. Op de weg langs het veldje bij de Bergsediepsluis bij de Oesterdam is sinds 27 juli eenrichtingsverkeer inge steld. Intussen hebben honderd ver- keersgebruikers een waarschuwing gekregen, omdat ze het verbod negeer den. De politie kondigt aan dat ze bin nenkort begint met het uitdelen van bekeuringen voor deze overtreding. Het theaterseizoen van Uit op Tholen gaat zaterdag 4 september van start met een optreden van Banda Azufaifo. Vanaf vier uur 's middags spelen de 34 muzikanten in de muziekkiosk op de Markt onder leiding van Dick van der Harst. De opening van het seizoen staat in het kader van het Zeeland Na zomerfestival. Het muziekgezelschap bestaat naast koperblazers, saxofonis ten en slagwerkers ook uit muzikanten die Spaanse rietinstrumenten bespe len. Het repertoire bestaat uit volks muziek, jazz, klassiek en hedendaagse muziek. In augustus en september zijn er in de bibliotheek 'De Vier Heemskinderen' schilderijen te zien van Adrienne Kus- ters. Deze kunstenares werkt met Chi nese verf op Chinees rijstpapier, voor zien van een aluinlaag. Zij gebruikt absorberende materialen, zoals ver schillende soorten zout in combinatie met verf en water. Daardoor ontstaan er mogelijkheden voor spontane en gecontroleerde processen in haar schilderijen. De schilderijen zijn te be kijken gedurende de openingsuren van de bibliotheek. Sint-Annaland Door het zomerse weer en de vele toe risten is het deze dagen druk bij de jachthaven en het strandje. Vele auto mobilisten hebben echter in de afgelo pen dagen ontdekt dat de politie niet op vakantie is en zij weinig tolerant is. In de afgelopen vijf dagen werden 29 bekeuringen gegeven aan automobi listen die hun auto hadden weggezet op onder meer de toegangsweg rich ting de jachthaven, op de Havenweg, Havendijk of Nieuwslandseweg in de parkeerverbodzone. Er was ook een automobilist die geen rijbewijs bleek te hebben. En een ander reed zonder gordel. Maandag 9 augustus haalt de ko ninklijke fanfare Accelerandond oud papier op. Advertentie I.M. Willem Vermandere komt op uitnodi ging van stichting Uit op Tholen zater dag 4 september een optreden verzor gen in gemeenschapscentrum De Wellevaete. De Belgische zanger en verteller verzorgde al eerder een avond voor Uit op Tholen en kreeg toen bij het publiek veel waardering. Begeleid door Freddy Desmedt op fluiten en klarinet en Pol Depoorter op gitaren en mandoline brengt Verman dere luchtige, maar ook droevige lied jes, wat hij afwisselt met het vertellen van verhalen. Het optreden begint om 20.15 uur. B. en w. gaan op verzoek van de pro vincie een procedure beginnen om de milieuvergunning voor de opslag van vuurwerk in het pand Hoenderweg 60 in te trekken. De provincie kwam hier achter in verband met het plan voor de bouw van acht huizen op de plaats van de voormalige sloperij Je- roense. Volgens de gemeente is de vergunning echter al drie jaar niet ge bruikt. Toch wil de provincie dat op korte termijn de milieuvergunning voor de vuurwerkopslag ingetrokken wordt. B. en w. hebben met het maken van het nieuwe bestemmings plan de mogelijkheid voor vestiging van agrarische bedrijven in het eerste gedeelte Langeweg nabij de Welle vaete ingetrokken. Dit op basis van het streekplan Zeeland, dat aangeeft dat er tussen agrarische bebouwing en huizen 100 meter moet zitten. Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke, Economische, Recreatieve en Onroerende Zaken van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend dat Gedepu teerde Staten van Zeeland bij besluit van 20 juli 2004, nr. 0406980/60/10 het door de gemeenteraad op 29 januari 2004 vast gestelde bestemmingsplan "Buitengebied" gedeeltelijk hebben goedgekeurd. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met ingang van 6 au gustus 2004 gedurende 6 weken voor een ieder ter inzage: in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk op werkdagen van 09.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur (met uitzondering van de maandagmiddag); in de openbare bibliotheek in Tholen (Dalemsestraat 23), open op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 14.00-17.00 uur, dinsdag en vrijdag van 18.00-20.00 uur en op zaterdag van 10.00-12.00 uur. in de uitleenpost van de openbare bibliotheek te Sint-Philips- land (Eendrachtstraat 52, dorpshuis "De Wimpel"), open op woensdag van 14.00-15.00 uur en van 18.45-20.15 uur en op donderdag van 18.45-19.45 uur. Gedurende de termijn van ter inzageligging kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden inge steld door: degene die zich tijdig op grond van artikel 27, eerste of twee de lid van de Wet op de ruimtelijke Ordening met bedenkin gen tot Gedeputeerde Staten heeft gewend, belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig het bepaalde in artikel 27, eer ste of tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; door eenieder voorzover het besluit strekt tot onthouding van goedkeuring. Het besluit van Gedeputeerde Staten treedt in werking met in gang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt. Indien gedurende de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voor ziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is gedaan, wordt de werking van het besluit op geschort totdat op het verzoek is beslist. Het beroepschrift moet worden gezonden aan de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's Gravenhage. Een eventueel verzoek om voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van genoemde afdeling. Sint-Maartensdijk, 5 augustus 2004 Advertentie I.M. De kerkenraad heeft J.H. Fase, A.C. van 't Hof en L. Hofland benoemd tot leden van de commissie van bijstand van de Hervormde Gemeente. Dit is gebeurd op bindende voordracht van het college van kerkrentmeesters. Sinds de kerkscheuring van 1 mei was er maar 1 commissielid overgebleven. P. Ligtendag. Hij heeft nu versterking gekregen voor de beheerstaken van de PKN-gemeente. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Van de negentien schoolverlaters van de School met de Bijbel gaan er 9 naar het Calvijncollege in Tholen en 2 naar het Markiezaatcollege in Sint-Maar tensdijk. De Prins Maurits scholenge meenschap in Middelharnis is in trek bij 7 jongens en meisjes. Eén leerling gaat naar 't Rijks in Bergen op Zoom. De christelijke basisschool heeft voor groep 1 t/m 3 een nieuwe leesmethode aangeschaft: de leessleutel. Dit sluit beter aan bij het BAS-project: bouwen aan een adaptieve school, waarbij beter omgegaan wordt met verschillen bij de leerlingen. Naast de themamap pen, lees- en verwerkingsboekjes, liedjes en computerprogramma's wor den er ook thuisboekjes gebruikt. De ouders worden zo bij het leesproces betrokken. In de leessleutel introdu ceert 'Raai de kraai' verschillende the ma's. De nieuwe methode sluit goed aan bij 'Goed gelezen'en 'Taal actief', de leesmethodes die in de bovenbouw gebruikt worden. Staven isse Op camping Stavenisse wordt zondag avond door het evangelisatieteam een dienst belegd, die geleid zal worden door evangelist Matthijs van Welie. De dienst begint om acht uur. Mede werking wordt verleend door enkele leden van de jeugdkoren van Mario Riedijk en Hannie Droogers. Sint-Maartensdijk Straatbedrijf C.A. Geuze aan de Nij- verheidsweg 15 heeft een wijziging aangevraagd op de milieuvergunning van de gemenete. Het bedrijf, gespe cialiseerd in het stralen en coaten van diverse producten, gaat het spuitpro- ces met tien procent verminderen en het coaten met poeder introduceren. Verder wordt het straalproces uitge breid met een werpstraalmachine. En ten behoeve van de kwaliteit van het afvalwaer wordt er een oliewateraf- scheider bij de afspuitplaats geplaatst. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag J Verse kipfilet Biefstukreepjes naturel of gekruid Shoarma of gyros Bamiballetjes X uit eigen keuken Gevuld stokbrood uit eigen keuken 500 gr. 3,50 250 gr. 500 gr. 2,80 3,95 Saucijzen rund/varken Vet spek Gehakt half om 2,- 3,50 X 250 gr. 2, 1,50 Schouderham 150 gram 1,- Gebraden gehakt 150 gram 1,- Varkensrollade 100 gram 1,- Komkommersalade 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 500 gr. 1 kg 500 gr. 1,75 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN Advertentie I.M. De aanvraag ligt nog tot en met don derdag 19 augustus ter inzage in het gemeentehuis. Voor een dakopbouw met nokverho- ging heeft C. van Dijke van Achter 't Bos 23 een bouwaanvraag ingediend bij de gemeente. Van Dijke wil de uit breiding gebruiken als berg- en hobby ruimte. De welstandscommissie ging akkoord met de vormgeving aan de achterzijde van de woning. De dakka pel wordt uitgevoerd met kunststof en krijgt gebakken pannen. Op de Sportlaan is in de nacht van donderdag op vrijdag een 28-jarige automobilist betrapt op het rijden in zijn auto onder invloed van alcohol. De politie gaf de man een rijverbod van vier uur en maakte een proces verbaal op. M. Noom heeft toestemming gekre gen van het provinciebestuur om zijn aan de Provincialeweg gelegen dam te verbreden. De oprit krijgt een verhar dingsbreedte van zeven meter. Scherpenisse Op camping Gorishoek wordt maan dag tussen tien en vijf uur een braderie gehouden. Voor de kinderen en vol wassenen zijn er verschillende spelle tjes te doen, waarbij prijzen zijn te winnen. Poortvliet Als gevolg van de kerkscheuring per 1 mei hebben de bezwaarde her vormden een stichting Vermogens beheer Nederlandse Hervormde Ge meente Poortvliet in hersteld verband opgericht. Daarmee kan een bankrekening worden geopend en kunnen de collectegelden veilig worden gesteld. De PKN zegt name lijk wettige eigenaar te zijn van de kerkelijke gebouwen en gelden van de Hervormde Gemeente. Voorzitter van de nieuwe stichting is H.J.W. Quist, secretaris/penningmeester G.B. van Dam. Bestuursleden zijn de heren M.W. Hage en J.A. den En gelsman. Eerder werden dergelijke stichtingen opgericht in Sint-Anna land en Tholen. En in Sint-Maar tensdijk bestaat zo'n stichting voor vermogensbeheer al jaren. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING f H Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. De onderlinge biljartcompetitie van 't Centrum is gewonnen door J. Uijl. Hij behaalde 160,82 punten en bleef daar mee voorzitter R. Elenbaas ruim een punt voor, want die scoorde 159,7 winstpunten. De competitie kon net voor de zomervakantie afgerond wor den. Er moesten 153 partijen gespeeld worden en daarbij waren maximaal 170 punten te behalen. Opvallend was dat de spelers met het hoogste gemid delde over het algemeen het laagst scoorden. Ook de poedelpot deed goede zaken. Over de totale competi tie werden maar liefst 2718 poedels gemaakt, goed voor een bedrag van 135,90 euro. De eindstand: 1. J. Uijl, 2. R. Elenbaas, 3. J. Langenhuizen, 4. R. Gebraad, 5. G. de Jonge, 6. A. Bur gers, 7. J. van Dijke, 8. L. Bijl, 9. R. Polderman, 10. R. Poot, 11. R. Elings, 12. M. Hage, 13. A. Schot, 14. W. Bijl, 15. S. de Wit, 16. J. Goudzwaard, 17. C. Nagelkerke, 18. M. Uijl. Sint-Philipsland J.D. Moedt wil op het perceel Julia nastraat 3 een duivenhok plaatsen. Daarvoor is een lichte bouwvergun ning nodig. Hij heeft er een bouw- 'Een aardappel die werkelijk wonder baarlijk smaakvol past bij de barbe cue is de Frieslander', zo prijzen de gezamenlijke Thoolse veilingen in hun eerste nieuwsbrief de pieper aan. Dit als vervolg op het project 'Met de Thoolse aardappel aan tafel' ter sti mulering van de afzet. In de maanden juni en juli zijn er ruim 9000 ton aard appelen via de veiling verkocht. De piek lag in de eerste volle week van juli met een aanvoer van ruim 700 ton Doré's en dik 400 ton Frieslanders. Wat prijsvorming betreft, hebben de Eigenheimer en de Bildtstar lang de top gevormd, maar in de laatste weken van juli hebben zij de eer aan de Doré moeten laten. Voor Première wordt het minst betaald. De Frieslan der zit daar nog boven. Met een stabiele aanvoer zijn de aard appelprijzen op de veiling Sint-Anna land ten opzichte van vorige week wat gedaald. Zo liep de Doré terug van 22 naar 20 cent, de Eigenheimer van 17 naar 15 en de Frieslander van 14 naar II eurocent per kilo. Heel voordelig dus voor de barbecue. Vol gens de 'tip van de kok'moet je een grote Frieslander in de lengterichting in tweeën snijden. 'Doe op de snij vlakken wat kruidenboter en leg de twee helften weer tegen elkaar. Doe hier naar behoefte nog wat knoflook bij en wikkel het geheel in alumini umfolie. Leg dit op de barbecue en je weet niet watje proeft als de Frieslan der eenmaal gaar is'. En wie niet van barbecue houdt, kan altijd nog 'Pommes de terre mont d'or' maken: vergulde aardappelber gen, gemaakt van Doré's. Woensdag 4 augustus: Doré 18-20, Première 7, Gloria 11Frieslander 11 Nicola 13-14, Eigenheimer 15, Bildt star 15, bonken 30, drielingen 6, kriel 41, aanvoer 163 ton. Dinsdag 3 augustus: Doré 12-20, Glo ria 11, Frieslander 11-12, Nicola 14, Eigenheimer 14-15, Bildtstar 15, bon ken 20-32, drielingen 6, kriel 39-45, aanvoer 158 ton. Maandag 2 augustus: Doré 12-20, Frieslander 12, Nicola 13-14, Eigen heimer 15, Bildtstar 15, bonken 31, drielingen 6, kriel 22, aanvoer 168 ton. Donderdag 29 juli: Doré 12-22, Fries lander 11-14, Nicola 15, Eigenheimer 17, Bildtstar 17, bonken 21-33, drie lingen 5-7, kriel 46-47, aanvoer 189 ton. aanvraag voor ingediend bij de ge meente. Het hok krijgt 33 vierkante meter vloeroppervlak. De wel standscommissie is akkoord met de bouw. Het hok krijgt houten wan den in een donkergroene kleur. Op het dak komen gebakken dakpan nen in de kleur antraciet. De aan vraag ligt nog tot en met dinsdag 24 augustus ter inzage in het gemeen tehuis. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANDSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Op het strandje bij Scherpenisse werden de ballonnen door de gasten van de Pluimpot lucht in gelaten. De Pluimpot is een van de 21 Zeeuwse campings en recreatie parken die meededen aan de derde ballonnendag voor War Child. Ineke Meeuwse-Zwikker van De Pluimpot: „We hebben een plekje gezocht zo ver mogelijk van de bomen vandaan. Er zijn er 150 verkocht voor een euro per stuk, maar we hebben er als recreatie- bedrijf 250 gekocht. Dus voor de onverkochte dragen wij bij." De ballonnen mochten niet te hard worden opgeblazen. „Als ze stij gen, worden ze groter. Als ze dan te vol zijn opgeblazen, klappen ze." Voor het startsignaal lieten enkele kinderen de ballon echter al los. Toen was nog niet te zien welke richting de rest op zou gaan, want de ballonnen gingen loodrecht omhoog. Enkele minu ten later echter was er een zuchtje wind en dreven de ballonnen in de richting van het aangeplante po pulierenbosje in de Muyepolder. Maar ruim voordat de eerste bal lonnen het bosje hadden bereikt, waren ze al zo hoog gestegen dat ze niet in de kruinen van de bomen terecht kwamen. Enkele ballonnen hadden duidelijk te weinig lucht gekregen en dreven op een meter boven het zand. Kin deren zetten er de achtervolging voor in. De Pluimpot besteedde via de eigen kabelkrant aandacht aan de actie. Ook werd er door de leid sters van het animatieteam een rondgang over de camping ge maakt om kinderen aan te sporen mee te doen. Een parade met veel herrie, zegt een van hen. Het straattheater en het knutselen met de kinderen stonden in het teken van de ballonnenactie. De actie wordt gehouden door Footzy.nl, de nationale consumen ten-website van de 1700 recreatie- bedrijen die aangesloten zijn bij de branche-organisatie Recron. Meeuwse: „We zoeken als recre atieterrein wegen om ons op een bepaalde manier te onderscheiden. Dit is er een van." De Pluimpot zit nu twee weken vol, maar volgens Meeuwse wordt het na 7 augustus al weer wat min der. „Vorig jaar zaten we vier weken vol. Dat kwam door de warme zomer. Als het nu mooi weer blijft, dan blijven de mensen misschien nog wat langer." De kinderen kunnen met de bal lonnenactie ook nog prijzen 'bin nen. Vanaf vandaag (5 augustus) is via www.footzy.nl te zien hoe ver hun ballon is gekomen. Predikbeurten Zondag 8 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Talsma, Middelburg. 18.30 u. ds. Born, Brakel. N.H. HERSTELD VERBAND 9.00 u. ds. van Kooten, Soest. 18.30 u. ds. Gielen, Middelharnis. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. 17 u. ds. Zaadstra, Sint-Laurens. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Catsburg, Goes. 18.30 u. ds. Van Bennekom, Som- melsdijk. GEREF. KERK 10 u. mevr. Koppenaal, Stellendam. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en I8.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 9 u. ds. Van Haaften, Ridderkerk. 16.30 u. ds. Kooien, IJsselstein. N.H. HERSTELD VERBAND 11 u. ds. Van Kooten, Soest. 18.30 u. ds. Kot, Borssele GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dhr. Westerhuis, 's-Gravenpol- der. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Gerritsen. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK N.H. HERSTELD VERBAND 9.30 en 14.30 u. ds. Bijl, Moordrecht. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. de Graaf, Waalwijk. 19 u. ds. De Boer, Gouda. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 12/8 19.30 u. ds. Kort, Krimpen a.d. IJssel. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van de Voorde, 's-Gre- velduin-Capelle. 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET N.H. HERSTELD VERBAND 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Brakema, 's-Heer Abtskerke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Zorge. 17 u. ds. Burger. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 31 aug. Expositie schilderijen deelnemers A.C. Oosterschelde, zorgcentrum Ten Anker. 7, 14 en 21 aug. Zomerconcert, stadhuis, 14.30 u. 27 en 28 aug. Braderie; vr 13-21 u., za 9-21 u. SINT-ANNALAND t/m 30 okt. Exposities Visie op Tholen, Ondergoed in de loop der tijd en Stavenisse in beeld, De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 7 aug. Nattelaarzentocht, einde Sluispolderweg, 13.30 u. 12 aug. Nattelaarzentocht, einde Sluispolderweg, 15 u. 14 aug. Braderie, 10-21 u. 17 aug. Visavond tafeltennisver. Smash, vertrek haven 19 u. SINT-MAARTENSDIJK 7 aug. Braderie, 10-19.30 u. 7 aug. Disco-avond, Haestinge, 20- 2 u. SCHERPENISSE 9 aug. Braderie, camping Goris hoek, 10-17 u. POORTVLIET 21 aug. Zomermarkt, 13-21 u. BERGEN OP ZOOM t/m 29 aug. Expositie beelden Marga Steendijk, Markiezenhof, 11 u. 5 aug. Optreden Plane Vanilla, Wilhelminaveld, 19.30 u. 19 aug. Optreden Looiziana Meb, Wilhelminaveld, 19.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Robot - do, ma t/m wo 13.45 en 20 u., vr en za 13.45, 18.45 en 21.15 u„ zo 13.45, 18.45 en 21.15 u. ROXY II: Shrek 2 (Ned.) - do t/m wo 13.45 u. Shrek 2 (Eng.) - do, ma t/m wo 20 u., vr en za 21.15 u., zo 18.45 en 21 u. Harry Potter en de gevangene van Azkaban (Ned.) - vr en za 18.30 u., zo 16 u. CINEM'ACTUEEL: King Arthur - do, ma t/m wo 18.45 en 2115 u„ Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Centrum van Kalmthout, Grote Markt 12, tel. 0164-234371, vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Navest, Wilgenstraat 1, Ossend- recht, tel. 0164-672475. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9- 10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 604275 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL dinsdag 10 aug. CWI, Haven 11, Sint-Maartensdijk, 9-12 u. Afspraken: tel. 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 5 t/m vrijdag 13 aug. donderdag 5 7.47 -19.57 vrijdag 6 8.29 -20.37 zaterdag 7 9.09 -21.17 zondag 8 9.55 -22.02 maandag 9 10.42 -23.02 dinsdag 10 11.47 - woensdag 11 0.22-13.02 donderdag 12 1.42-14.17 vrijdag 13 2.52 -15.15 zo 8/8 0.03 u. LK. Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.15 u. Letter to America - di 20.30 u. I, Robot - do, zo t/m wo 13.45, 18.45 en 21.15 u., vr en za 13.45, 18.45 en 21.30 u. Mean girls - do, vr, zo t/m di 13.45 en 18.45 u., za 18.45 en 21.30 u., wo 18.45 en 21.15 u. Thunderbirds (Ned.) - za en wo 13.45 u., zo 16.15 u. Spiderman 2 - vr 21.30 u, zo 16.15 en 21.15 u., ma 21.15 u. Shrek 2 (Ned.) - do t/m wo 13.45 u. Verrassing voor première - do 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2