Piet Hage haalt stap voor stap 700 euro binnen voor diabetes Aantal bezoekers valt tegen, opbrengst van 600 euro mee Meeste fietsers Dorcas stappen in Poortvliet op Stavenisse-SPS opening competitie SPS C-jeugd speelt internationaal toernooi Opbrengst van 261 euro naar Moldavië WHS-Noad eerste bekerduel Cheque voor afdeling Tholen van deelnemer Vierdaagse in Nijmegen Oud Hollandse spelen Rehoboth voor Roemenië Paardrijden in Sint-Annaland Donderdag 29 juli 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 De afdeling Tholen van de diabetesvereniging Nederland is 700 euro rijker. Piet Hage uit Scherpenisse overhan digde maandagmiddag symbolisch een cheque met dat bedrag aan voorzitter Hans Visser van de afdeling. De 58-jarige Hage liet zich sponsoren tijdens de Vierdaagse van Nijmegen. Vier dagen liep hij elke dag de langste af stand van vijftig kilometer. Marathons Witte reiger Flinke blaar Primeur drie Poortvlietse vriendinnen De animo voor de oud Hollandse spelen van de Roe- menië-commissie van de Hervormde Gemeente Reho both was zaterdag in Sint-Maartensdijk matig. Met ze ventig volwassenen en twintig kinderen bleef het bezoek onder de honderd bezoekers steken. Vooral 's ochtends was het slap. Mede door het rad van avontuur viel de op brengst van 600 euro mee. Kerktoren Tholenaren top drie trekkertrek Dames en reserves Jeugdvoetbal Zestien C-junioren van SPS hebben met vier begeleiders meegedaan aan een internationaal voetbaltoernooi in Al mere. In de negentiende editie van de Hollandcup werd een vierde en een tweede prijs behaald. Twee winstpunten Isabel Wessels Het bestuur is blij met het grote be drag dat Hage door zijn sportieve prestatie bijeenbracht. Visser be dankte de wandelaar hartelijk voor de cheque. Het bedrag zal gebruikt worden voor extra activiteiten voor de leden en om de kosten voor de groeiende vereniging te dekken. Hage kreeg van zijn vrouw Cobie het verzoek om zich te laten spon soren voor een goed doel. Cobie is suikerpatiënt en bestuurslid van de vereniging. Hage is bode bij de ge meente en vond veel sponsors bij burgemeester en wethouders, de raadsleden en collega-ambtenaren. Verder maakte Hage zijn actie be kend op verjaardagen, bij vrienden en kennissen en winkeliers in zijn woonplaats. Hoewel er vorige week bijna 5000 van de ruim 43.000 wandelaars uit vielen, kostte de tocht Hage geen moeite. Van vermoeidheid of blaren had hij geen last. De bode is ge traind. Niet zozeer door het serve ren van koffie en thee tijdens de raadsvergaderingen, maar door zijn wekelijkse oefeningen. Ter voorbe reiding liep hij elke zondag zes uur over het eiland, steeds zo'n veertig kilometer. Hij nam deel aan de Ze- vendorpentocht van 50 kilometer en liep ook de nachttocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen over 75 kilometer. „Dan red je het wel." Eigenlijk is Hage meer een hardlo per. Hij liep in totaal zestien mara thons, waarvan een in New York en een in Boston. Tijdens de marathon in Rotterdam in 1996 liet hij zich sponsoren voor de Nederlandse kankerbestrijding. Dat leverde toen 1100 gulden op. „Na zoveel marathons weet je wat je wel en niet kan. Gezien mijn leeftijd hoef ik maar veertig kilo meter te lopen in Nijmegen, maar ik ga voor de vijftig." Het was Ha- ge's vierde Vierdaagse. Dinsdag was het lastig toen de deelnemers twee uur in de regen moesten lo pen. „Daar hebben er veel van ge weten. Stijve benen. Ik had een pa raplu bij me. Regenkleren trek ik nooit aan want dat sluit veel te veel af." Hage stond om drie uur op, nam een krentenbolletje met pindakaas en koffie en reed op een vouwfietsje van zijn logeeradres naar de start plaats. „Als je daar om half vier aankomt, dan staan er al een dui zend of drie wandelaars voor je. Maar als je zo vroeg bent, kunt je lopen waar je wilt. Dan heb je de ruimte. Dat ligt anders als je tussen de wandelaars van de 30 en 40 kilo meter loopt." Het vertrek voor de langste afstand is bij het krieken van de dag, tussen vier uur en kwart voor vijf. Hage loopt meestal alleen. „Mijn eigen tempo. Dat loopt het makkelijkst. Gemiddeld loop ik zo'n zeven kilo meter per uur. Ik ga lopen en loop het liefst door tot ik bij de finish ben. Ik kan onderweg niet even gaan zitten. Daar word je maar stijf van. Bij de nachttocht was het ver plicht om twee keer een half uur te rusten." Hage was in Nijmegen meestal voor half twaalf binnen. Dan ging hij douchen, samen met Cobie eten en dan de stad in. „Een beetje win kelen of op een terrasje zitten." Extra rust heeft de geroutineerde loper niet nodig. „Het is meer voor de ontspanning. Ik loop al zo lang. Je hele lijf staat er naar." Wel ging Hage om negen uur naar bed om voldoende nachtrust te krij gen. Het echtpaar sliep op een stu dentenkamer, niet ver van de Wed ren waar de wandelaars zich 's ochtends moeten melden. Een ka mer van de dochter van scheids rechter Rien en Janny van Haaften- Steendijk (afkomstig uit Stave- nisse). „Vijf minuutjes fietsen van de start." Hage liep de Vierdaagse vorig jaar in de tropische hitte. Dit jaar was het aanmerkelijk koeler en met re gen. Het maakte voor Hage niet veel uit. „Voor velen was hij zwaar der dan vorig jaar, maar dat kan ik niet zeggen. Vorig jaar heb ik ook geen last gehad van de warmte. Vrijdagochtend heb ik een uurtje regen gehad. Maar ook geen blaren. Ik heb onderweg wel veel wande laars zien liggen hoor, met hun voe ten omhoog." Hage is van plan volgend jaar weer mee te doen. „Bij wandelen zie je veel van de omgeving. Dat is het mooie. Bij hardlopen let je alleen maar op de weg." De ronde die Hage over Tholen maakt, is niet mis. Hij begint in Scherpenisse en loopt naar Gorishoek, langs de zee naar de Oesterdam, via het viaduct door de Mosselhoek naar het ge maal en via het Hertenkamp in Tholen via de Postweg naar de Kettingdijk en door de Klaas van Steelandpolder naar de Schelp- hoek. Daar duikt hij weer de dijk over en loopt dan langs de Ooster- schelde naar Sint-Maartensdijk via de Noordpolder naar Stavenisse en via de Provincialeweg terug naar de smalstad en uiteindelijk naar zijn woonplaats Scherpenisse. „In de Noord zag ik laatst een witte reiger. Die zie je niet als je hard loopt." Namens het bestuur kreeg Hage als dank van Visser een mandje met flesjes Belgisch bier. Ellen Harmsen en Ilona Verlaar, twee leerkrachten van montessori school de Kraal uit Tholen, liepen de Nijmeegse vierdaagse ook uit en bezorgden de Cliniclowns daarmee 1588,05 euro aan sponsorgeld. „Maar het is niet meegevallen", vertelt Ilona Verlaar, die voor de tweede keer meeliep, terwijl Ellen Harmsen al aan haar zevende vier daagse toe was. De laatste had een flinke blaar en Ilona had veel last van haar scheenbeen. „De weers omstandigheden zorgden ervoor, dat er een record aantal mensen zijn uit gevallen. De eerste dag hebben we veel regen gehad en de tweede dag was het erg benauwd. De meeste mensen kregen toen ook nog een bui te verduren. De andere twee da gen was het warm en vooral erg klam, maar onze actie heeft bijna 1600 euro opgeleverd en dat maakte veel goed", aldus Ilona Verlaar. Beide dames deden mee aan de 40 km. Dat was ook het geval bij Adrie en Amanda Manneke uit Sint-Maar tensdijk, die respectievelijk voor de veertiende en elfde keer in Nijme gen waren. „Dinsdag was het met de regen niet zo prettig, maar de an dere drie dagen hadden wij prachtig zomerweer", zegt Amanda Manne ke. „Deze 88ste vierdaagse is weer erg gezellig en probleemloos verlo pen. Echt een feestelijk evene ment." Drie Poortvlietse vriendinnen die elkaar nog van de basisschool ken nen, liepen voor het eerst mee. Sa- scha Winkel (19), Mascha Fride- richs (21) en Jacomien Krijger (20) besloten in februari iets spectacu lairs te doen en dat werd meedoen aan de Nijmeegse vierdaagse. Ze trainden elke zaterdag en bouwden de afstanden langzaam op: eerst 20, vervolgens 30 en tenslotte de 40 km. De Zevendorpentocht op Tho len was hun laatste voorbereiding en dat bleek voldoende om vrijdag huppelend over de eindstreep te ko men. „Dat hadden we afgesproken en we hebben het waar gemaakt ook", vertelt Jacomien Krijger. „Onze moeders waren bij de intocht aanwezig en ze waren trots op ons dat het gelukt was. Overigens was het wel zwaar, maar het was ook erg leuk. Prachtig was het om mee te maken dat je zo aangemoedigd wordt door het publiek. Op den duur krijg je overal last van: je voe ten en je spieren, maar het is best goed gegaan." Onderweg kwamen ze Nel van Vliet uit Poortvliet nog tegen, die de 30 km liep. Of ze volgend jaar weer meedoen, is nog de vraag. „Het is wel goed voor de gezondheid", zegt Jacomien Krijger, derde jaars stu dente geneeskunde aan de rijksuni versiteit in Leiden. Sascha Winkel studeert aan de hogere hotelschool in Maastricht en Mascha Friderichs doet fysiotherapie in Nijmegen. „We konden op haar kamer slapen en dat was ideaal, want wij hoefden niet in een tentje. De training voor zo'n vierdaagse kost echter best veel tijd en daarom weten we niet of we daar volgend jaar de gelegen heid voor hebben", aldus Jacomien Krijger. Annemarie en Adriënne Ponse lopen samen met hun moeder op skilatten op het terrein van Wielaard aan de Wouthoekweg in Sint-Maartensdijk. Op het terrein bij A. Wielaard aan de Wouthoekweg waren allerlei spelletjes uitgezet. Jong en oud kon er onder meer hoepelen, sjoelen, ke gelen, zaklopen, ringwerpen, stelt lopen, skilatten lopen, spijkers slaan en spijkers vissen, vier-op-een rij spelen, een muntje in een borrelglas in een aquarium mikken. Wielaard had een aantal spellen zelf gemaakt zoals een wiegende koe met hoorns waar deelnemers ringen om moeten zien te gooien en een uit de kluiten gewassen vier-op-een rij spel. Ook konden bezoekers hun be hendigheid oefenen door gootsteen ontstoppers op een ronde schijf te werpen. Deze vorm van darten bleek nog niet zo eenvoudig maar het leverde wel vermakelijke tafere len op. Er was ook een trekbiljart. Bezoekers konden er koffie drinken. Er werden pannekoeken gebakken, 's Middags kon men bij het terras genieten van een optreden door twee accordeonisten. 's Ochtends kwamen er, tussen elf uur en half een, nog geen vijftien bezoekers waardoor het terrein een lege indruk maakte, 's Middags be zochten meer mensen de spelletjes. Peter de Viet van de Roemenië- commissie had wel op meer bezoe kers gehoopt. „Het was de eerste keer. 's Middags heeft het redelijk goed gelopen. Over de opbrengst zijn we best tevreden. De harde kern is gebleven. Vooral het rad van avontuur heeft geld opgebracht. Aan het eind van de rit hebben we ge zegd dat het zeker wel voor herha ling vatbaar is. Maar dan moeten we het misschien op een ander tijdstip doen." Het was zaterdag de eerste vakan tiedag. Bovendien mooi weer, na een wisselvallige week. De bezoe kers betaalden een entreebedrag. De opbrengst is bestemd voor het op knappen van de kerk in Scekelykal, een dorp in de buurt van Tirgu Mu res in Roemenië (Transsylvanië). Leden van de commissie die uit ze ven leden bestaat, hebben de plaats bezocht. Er is een plan gemaakt om de kerktoren te renoveren. Ook een schooltje wordt opgeknapt. De Viet: „Het is een leuke actie. Hiermee hebben we het gevoel dat we het geld zelf verdiend hebben. De diaconie steunt het project, maar ook de plaatselijke middenstand. Eind september of begin oktober gaan we er weer naar toe." Het is de bedoeling dat de spellen die Wielaard heeft gemaakt (spij- kervissen, ringwerpen rond hoorns koe, trekbiljart, dartspel met ont stoppers), tegen een gering bedrag verhuurd worden aan andere vereni gingen. De opbrengst daarvan is voor het project in Roemenië be stemd. De fietstocht voor Dorcas heeft zaterdag 261,80 euro opgebracht. Er deden 75 fietsers mee en één wandelaar. Ze legden 31,4 kilometer af door de polders rond Scherpenisse, Poortvliet en Sint-Maartensdijk. De bedoeling was ook om toeristen mee te laten doen. Maar op het startbureau van het recreatieterrein de Pluimpot in Scherpenisse schre ven zich slechts zeven deelnemers in. Het hoogste aantal deelnemers meldde zich bij de boerderijwinkel van de familie Deurloo aan de Ho- geweg in Poortvliet: 48. Opvallend dat hier een groep fietsers uit Schouwen-Duiveland en uit Zuid- Beveland de routebeschrijving kwam ophalen. En dat René Voshol (jeugdleider bij SPS en vrijwilliger van het jaar 2003) zich meldde om de tocht te voet af te leggen. Hij hield er flink de pas in want Voshol startte om 12.15 uur en kwam om 17.15 uur om zijn laatste stempel. Voshol is ook betrokken bij de jaar- lijke meerdaagse wandeltochten in zijn dorp. Volgens Witte Andriesse van Dorcas is de route dan ook evengoed geschikt om wandelend af te leggen. „Misschien kunnen we er volgend jaar een wandel- en fietstocht van maken, een gecombi neerde tocht. Maar dat moeten we nog maar eens rustig bekijken." Bij de familie Andriesse aan de Ma luslaan in Scherpenisse schreven zich 21 fietsers in. De weersom standigheden waren goed. De zon scheen, de temperatuur was aange naam. Later in de middag trok de wind wat aan. De christelijke hulporganisatie hield het evenement voor de vierde keer. En probeerde ditmaal ook de toeristen de mogelijkheid te bieden mee te doen. In de kantine van de Pluimpot bleef het met 7 inschrij vingen onder de verwachtingen. Andriesse: „Dat is niet uit de verf gekomen. Het waren er maar enke len, terwijl de campings nu toch vol zitten. We hadden de tocht ook juist nu in de vakantieperiode gepland. Via de campings is het ook goed gepromoot. Misschien zaten ze bij de caravan of aan de zeedijk want het was ook goed strandweer." Niettemin noemt Andriesse 76 deelnemers een mooi aantal. Vorig jaar waren het er 59, het jaar daar voor 90 en in 2001 stapten 85 per sonen op de fiets voor Dorcas. Het geld is bestemd voor het project mobiele klinieken in Moldavië, tus sen de Oekraïne en Roemenië. Art sen en verpleegkundigen bezoeken afgelegen plaatsen waar geen medi sche voorzieningen voorhanden zijn. Ze doen dat met een bus met medische apparatuur en medicij nen. Fietsen voor het goede doel op weg naar Poortvliet. Drie Tholenaren hebben bij trekker- trekwedstrijden in Aagtekerke don derdag de bekers gewonnen in de sportklasse tot 3 ton. Adrie Houke werd eerste met een volle baan, Dirk Uyl legde beslag op de tweede plaats met 82,76 m en Rien Menheere werd derde met 62,96 m. Corné Gaakeer eindigde als vijfde met 55,42 m. Marcel Heijboer werd zesde in de landbouwklasse tot 4,7 ton met 88,08 m. Marco van der Slikke ein digde op de vijfde plaats met 82,19 m in de landbouwklasse tot 6 ton. Ronald Tichem werd in de sportklas se tot 3,5 ton vierde met 75,84 m. Hij deed ook mee in de sportklasse tot 4,5 ton en daar werd hij derde met 64,87 m. Saroya Joppe reed voor de ittc-competitie in de 3,5 ton super stock naar 66,14 m. De Thoolse trekkertrekwedstrijd is 4 september, maar op 28 augustus rij den er nog een aantal Tholenaren in Abtskerke. In Aagtekerke waren de omstandigheden goed. Onder een stralende zon werd 's morgens proefgereden. Na de wedstrijdtrek 's middags mochten 's avonds de beste drie van iedere klasse meedoen in de finale. Tussen die twee onderdelen in reden 30 old timer trekkers een showronde. Verschillende keren kwamen ook de specials in actie met brullende motoren en grote rook wolken. Het spektakel duurde tot laat in de avond en trok veel belang stelling. De derby Stavenisse-SPS in de vierde klas opent zaterdag 4 septem ber de voetbalcompetitie. Ook WHS en Tholense Boys spelen dan al lebei thuis, respectievelijk tegen MZVC en Seolto. Dat komt door de gescheiden indeling van de twee Thoolse derde klassers, die vorig seizoen nog voor twee derby's zorgden. Bij het damesvoetbal is er nog wel zo'n streekduel: zaterdag 18 september tussen Smerdiek 2 en Tholense Boys. Bij de mannen zijn er in de vierde klas de meeste derby's: 9 oktober SPS-Smerdiek en 23 oktober Smerdiek-Stavenis- se. De hoogst spelende ploeg, tweede klasser Noad '67, begint de competitie 4 september met een uitwedstrijd bij 's Gravendeel. Vier de klasser Smerdiek begint thuis tegen ZPR en Vosmeer begint 5 september met de Eendrachtderby tegen NVS in Nieuw-Vossemeer. Voordat de competitie begint, is er zaterdag 28 augustus echter eerst bekervoetbal met de derby WHS- Noad o.l.v. de Poortvlietse scheids rechter Lisseveld. De beide ploegen zitten samen met derde klasser Se olto en zondag-tweedeklasser Hal steren (met o.a. Leon v.d. Ouden) in poule 12. Tholense Boys begint voor de beker tegen tweedeklasser Dinteloord en in poule 10 komen ook de zondag-derdeklassers BSC en VVR uit. Vosmeer zit samen met tweedeklas ser Dosko, vierdeklasser Alliance en vijfdeklasser FC Bergen in poule 57. Stavenisse duelleert om de beker met zondag-vierdeklasser NSV en de zondag-vijfdeklassers NVS en Kruisland in poule 60. Smerdiek acteert in poule 61 met de zondag-vierdeklassers Victoria '03 en HSC '28 en zondag-vijfde klasser TPO. SPS moet in poule 62 vierdeklasser DSE en de zondag-vijfdeklassers Schutters en Vivoo zien te verslaan. De dames van Smerdiek spelen in poule 2 met WIK '57(tweedeklas), Terneuzense Boys (derdeklas) en Zeeland Sport (vierde klas). De dames van Tholense Boys ko men in poule 6 uit met de vierde klassers Gastel en Nieuwdorp en vijfdeklasser Kruiningen. Ook de reserves spelen bekervoet bal op 28 augustus. WHS 2, SKNWK 2, Duiveland 2 en Hoede- kenskerke 2 in poule 104, Noad 2, Krabbendijke 2, Yerseke 2 en Mevo 2 in poule 110, SPS 2, Smerdiek 2, Dinteloord 2, Halsteren 2 (za) in poule 111, Tholense Boys 2, DVO 2, Klundert 2 en Chrislandia 2 in poule 112. Evenals vorig seizoen doet Stave nisse 2 niet mee aan de beker. Behalve op 28/29 augustus wordt er ook op dinsdagavond 31 augus tus bekervoetbal gespeeld, evenals op dinsdag 2, zaterdag/zondag 4/5 (reserves) en dinsdag 7 september. De dames spelen op woensdag avond 1 en zaterdag 4 bekervoet bal, zodat de competitie voor de dames (evenals voor de reserves bij de mannen) pas 11 september aan vangt. De data voor de volgende bekerronden zijn 16 oktober, 27 november, 18 december en 8 janu ari. Dat zijn tevens inhaaldata voor eventueel afgelaste competitiewed strijden. In het jeugdvoetbal brengen drie Thoolse clubs een A-juniorenelftal op de been: Tholense Boys, SPS en WHS. Bij de B-junioren is het aanbod groter, namelijk vijf clubs: Noad, Smerdiek, SPS, Tholense Boys en Vosmeer. De grootste deelname is echter bij de C-junioren met zes Thoolse deelnemers: Noad, SPS, Stavenis se, Tholense Boys, Vosmeer en WHS. Een zevental van Vosmeer komt als enige Thoolse club uit bij de meis jes junioren. De SPS-delegatie in Almere: bovenste rij van links naar rechts: Dennis Boer, Jurriën Tuitert, André van Vossen, Rowin Konings, Leander Rijstenbil, Stefan Bogers, Gerard van Zalinge. Middelste rij van links naar rechts: Wilco van Vossen, Sven Zegers, Feike Hoornweg, Martin Quist, Eric Boer, Marcel van Dijke, Bart Poot. Onderste rij van links naar rechts: Job Zegers, Ronald Elenbaas, Bart Vane, Corné van Dijke, Jasper Slooten. Op de foto ontbreekt: Arno Anthonisse, die dit beeld verzorgde. Aan het toernooi, dat van 19 tot 24 juli juli werd gehouden, deden ploe gen uit Polen, Frankrijk, Denemar ken, Noorwegen en Nederland mee. In vier dagen speelde SPS tien wed strijden van twee keer 25 minuten. Bij de challengecup werd SPS vier de en bij de sportiviteitsprijs eindig de SPS op de tweede plaats. De deelname werd mogelijk gemaakt dankzij de steun van de supporters club van SPS en de ABN Amrobank. Yvon Schouten uit Heinkenszand gaat bij de familie Bevelander aan de Kleine Dijk te Sint-Annaland paard-rijles geven. Per 1 oktober gaat ze op park de Krabbenkreek wonen, waar ook haar kantoor ge vestigd wordt. „Twee jaar geleden bereed één van mijn leerlingen een paard van de familie Tebbens uit Sint-Annaland en Thoolse paarden mensen in contact gekomen", ver telt Yvon Schouten. „Verschillende keren is me al gevraagd om hier les te komen geven en dat gaat er nu ook echt van komen. De accommo datie die de familie Bevelander aan de Kleine Dijk me bood - inclusief stalverhuur - sprak me bijzonder aan. Ik heb er al diverse mensen les gegeven en daarbij kwam ik tot de ontdekking, dat er vooral behoefte was aan continue begeleiding voor mensen met een paardje aan huis of gestald in een pensionstal. Bij pro blemen kunnen ze vragen stellen aan een instructrice. Daarom vestig ik me in Sint-Annaland, waar ik nieu we mensen - zowel kinderen als vol wassenen - enthousiast wil maken voor de paardensport. Jarenlang heb ik een manege gehad en na onder breking van een paar jaar begint het paardenvirus weer te kriebelen. De accommodatie bij de familie Beve lander is uitstekend geschikt voor privélessen, kleine groepslessen en wedstrijdbegeleiding. Ook aan huis kan ik lessen verzorgen." Yvon Schouten heeft als jurylid in Zeeland haar sporen in zowel de dressuur als de springsport verdiend. Paardensport Isabel Wessels uit Sint-Annaland heeft met haar paard Tebbens twee winstpunten behaald tijdens een concours in Stad aan 't Haring vliet. In haar eerste proef werd ze eerste met 165 punten. In de twee de proef was Tebbens wat onrusti ger, waardoor hij op de vierde plaats eindigde met 159 punten. Ook drie leden van de Eendrach- truiters reden in Stad aan 't Ha ringvliet. Helma van cfer Slikke uit Poortvliet kwam met Lucky uit in de Z2 dressuur. Haar eerste proef leverde 185 punten op, 1 winstpunt en een vierde prijs. Haar tweede proef was goed voor 187 punten, I winstpunt en een tweede prijs. Eefke Bastianen uit Sint-Annaland kwam met Steef uit in de Ml dres suur. Haar eerste proef was goed voor 160 punten, 1 winstpunt en een vierde prijs. De tweede proef leverde 162 punten op, 1 winstpunt en een derde prijs. Jolanda Breure uit Sint-Maartens dijk reed met Hilton eveneens de M1 dressuur. Haar eerste proef was goed voor 165 punten, 1 winstpunt en een tweede prijs. De tweede proef was bijna gelijk met 166 punten, 1 winstpunt en een tweede prijs. Piet Hage biedt voorzitter Hans Visser de cheque aan. Tussen hen in v.l.n.r Corina Laban en Marieke Bolier, rechts Cobie Hage, de vrouw van Piet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 9