Passantensteiger begin van verbinding haven met het dorp Feestje op het water trekt veel bestuurders Revue-achtig afscheid Geld verdienen, verkeerde houding bij vmbo-geslaagden Watersport krijgt in Sint-Annaland volop de ruimte Calvijncollege Tholen waarschuwt gediplomeerden Capaciteit nu 450 boten Donderdag 15 juli 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De watersport krijgt de ruimte. „Het provinciaal bestuur was voorheen terughoudend, maar dat hebben we laten varen. We gaan zeker meer ruimte geven aan recreatie en toerisme en dus ook aan watersport. Sint-Annaland is daar een buitengewoon goed voorbeeld. Deze uitbreiding past perfect in het Zeeuwse beleid met een groen en blauw ge bied. Wanneer we met geld van Europa, de provincie, ge meente en het bedrijfsleven samen de krachten bundelen, kan er iets fantastisch ontstaan. Deze ontwikkeling kun nen we goed gebruiken voor een vitaal platteland." Fantastisch begin Magisch getal Belangrijke injectie Wooncomplex Parachutisten Antwerpen Mogelijkheden BBL en BOL Onverdiende gave Toets idealen Dat zei gedeputeerde drs. G. de Kok jaarwisseling Sint-Annaland als zaterdagmiddag in Sint-Annaland bij de opening van de uitgebreide jachthaven. Volgens minister dr. C.P. Veerman is de combinatie van visserij, recreatie en natuur in de Oosterschelde goed te doen. „Mijn departement zal zijn best doen om 'de natuur te bewaren en de recreatie uitbreidingsmogelijkheden te bie den." De minister was vorige week over Tholen gevlogen en vanuit het vliegtuig had hij gezien dat op het eiland alles keurig was aangeharkt. „En dat is ook in deze mooie haven het geval. U kunt er op dit prachtige eiland trots op zijn." Voor de land bouwminister was het uitje naar de Krabbenkreek wel even spannend, wat hij had nog nooit een vloot geïnspecteerd. Op deze zonnige middag ging hem dat echter ook ge makkelijk af. „Ik hoop dat u veel vreugde aan deze uitgebreide jacht haven mag beleven. Ik wens de -w.s.v., de gemeente, ja heel Zeeland van harte mijn welgemeende felici taties met deze opening", aldus de minister. Overigens noemde hij Zeeland de op 1 na mooiste provincie van Ne derland en dat liet gedeputeerde De Kok niet over zijn kant gaan, ook al noemde die het ongepast om een minister tegen te spreken. De stem ming was goed en het leed dat er ze ven jaar gevochten moest worden om deze uitbreiding te bevechten, werd in het feestgedruis gauw ver geten. „We hebben een prachtige haven in een prachtige gemeente", zei ook burgemeester W. Nuis aan boord van de Brandaris, die tegenover clubgebouw de Buutengaets was af gemeerd nadat de minister de sym bolische openingshandeling had verricht met het laten zakken van een bruggetje in het nieuwe steiger gedeelte. Nuis noemde de uitbrei ding van de jachthaven de eerste aanzet van concretisering van de plannen die in drie documenten zijn ontvouwd: de toekomstvisie Be stemming Tholen 2025, de nota re creatie en toerisme en de structuur visie voor het havengebied van Sint-Annaland. „We zijn hier getui ge van een fantastisch begin dat er zeker mag zijn. De brug die gesla gen wordt met het dorp is al gedeel telijk geconcretiseerd en er zijn nog meer plannen. Sint-Annaland is een dorp waar veel gebeurt", aldus de burgemeester. Hij bedankte het Na tionaal Park Oosterschelde voor toe wijzing van de 55 extra ligplaatsen, Brussel, de provincie en de stichting recreatietoervaart Nederland SRN voor de subsidieverlening. „Ook de wsv wil ik bedanken voor de in spanningen. Deze haven is echter niet alleen voor de watersporters, maar ook voor de sportvissers, be roepsvissers, de Frisia en de binnen schippers die rond de kerst en de thuishaven hebben." De burgemees ter citeerde een damesblad dat Tho len de best bewaarde toeristische trekpleister had genoemd. „Na deze opening zal dat iets minder best be waard zijn, maar dat mag van het gemeentebestuur", aldus Nuis. Voorzitter A.P.M. van Gurp van de watersportvereniging was blij met de positieve toespraken. „In de kracht van haar leven, op 41-jarige leeftijd, viert de wsv Sint-Annaland de zoveelste uitbreiding van voor zieningen ten bate van de water sporters. En in niet onbelangrijke mate ook ten bate van de leefbaar heid en economie van Sint-Anna land. Wij zijn er trots op, dat we de vergroting van de capaciteit van on ze jachthaven hebben weten te be vechten, want bevechten was het wel. In eerste instantie met een lo kale overheid die de noodzaak niet zo zag zitten en aanvankelijk geen keus wilde maken tussen verliesge vende handelsvaart en winstgeven de recreatie. Daarom gooiden we naar goed watersportgebruik het roer om en gingen we zien, welk deel van het beschikbare Ooster- schelde-volume we voor Sint-Anna land konden inpalmen. Het magi sche getal bleek 55 te zijn. Inmiddels was politiek gezien de tijd rijp voor een besluit over de ver deelsleutel van het havenwater tus sen handelsvaart en recreatie en zie: ook de lokale overheid ging over stag. En dat bleek het begin te zijn van een hoogst plezierige samen werking van ontwerpen en uitvoe ren van een project, waarvan we het eindresultaat bekijken: een volwaar dige, goed uitgeruste jachthaven die de clubleden een perfecte thuisha ven, de passanten een aantrekkelijke tijdelijke verblijfplaats en de ne ringdoenden van Sint-Annaland een welkome toegevoegde bron van in komen biedt. Dat schreeuwt om een gepast ,dank je' aan al diegenen die aan dit zevenjarige proces hebben meegewerkt: het gemeentebestuur van Tholen, uitvoerende ambtena ren en het Nationaal Park Ooster schelde." Van Gurp noemde het terecht, dat er subsidie werd gegeven voor de uit breiding. „Een belangrijk deel, de passantenaccommodatie, had name lijk tot doel om watersporters van elders naar Sint-Annaland te lok ken. Die passanten zullen de lokale economie ieder seizoen weer een belangrijke injectie geven. Het kon dus niet zo zijn. dat de volledige in vesteringskosten voor rekening van de wsv zouden komen. En dus bel den wij bij verschillende voordeu ren aan om financiële deelname. De gemeente, de provincie, Maya, stichting recreatie toervaart Neder- Mevrouw Veerman-Nortier, minister Veerman, burgemeester Nuis. Achter hen links de gedeputeerden De Kok en Poppelaars met daar tussenin wethouder Van Kempen. land (SRN) en daarmee het ministe rie van LNV bleken bereid om te participeren. Het Koninklijk Neder lands Watersport Verbond fungeerde als een bijzonder nuttige waterdra ger. Het gewicht van de Maya-bij drage, de rol van de provincie daar in en daarmee van gedeputeerde De Kok en zijn staf om die bijdrage los te weken, wil ik hier benadrukken. Vanzelfsprekend mogen in dit open baar dank-je-wel de aannemer en onderaannemers niet onvermeld blijven. Een complex werk met veel onderweg vragen en problemen en even zoveel oplossingen, is door hen tot een goed einde gebracht, waarvoor hulde." De wsv-voorzitter zwaaide ook en kele leden lof toe. „Zonder hun in zet, volharding en kennis van ,de weg weten' en een gezonde dosis lobbyen stonden we nu niet hier om dit werk met vlagvertoon af te ron den." Van Gurp maakte echter tegelijk duidelijk, dat er met volle kracht doorgegaan wordt met projecten rond de haven. Om te beginnen de aanleg van een kade aan de oostzij de van de haven voor Busmariteam en verhuurbedrijf Enjoy Sailing. „En dan zijn we er nog niet. Het CZAV-gebouw dient te worden in geruild en uitgebouwd tot een pas send wooncomplex van voldoende omvang om het onontbeerlijke fi- nancieel-economisch draagvlak te kunnen bieden. De Suzannapolder moet worden ingevuld en het dorp Sint-Annaland moet weer raken aan het water. Een veelbelovend to taalplan dat dit gebied prominent op de kaart zal zetten. Graag roep ik alle participanten op om de vaart erin te houden. De wsv is bereid om mee te denken omdat we een direct belang hebben bij de inrich ting van de coulissen van de jacht haven. We bieden onze rol van ple zierige en prikkelende luis in de pels ook na vandaag graag aan. En die steun kunt u. burgemeester en wethouders, wellicht best gebrui ken. Immers op de grens van land en water liggen er talloze hele en semi-overheidsdienaren vanuit ver schillende disciplines op de loer om bij ieder wissewasje ,dat kan niet' te roepen. Ook in ons Delta gebied zien we voorbeelden van hoe het wel kan. Sint-Annaland is reeds een juweeltje aan de Krab benkreek. Aan ons de taak om er nog wat briljantjes aan toe te voe gen." De wsv-voorzitter gunde de ope ningshandeling graag aan minister Veerman, zoals eerder minister Nijpels een vorige uitbreiding had geopend. Dit keer de minister van LNV omdat het Nationaal Park Oosterschelde en subsidiegever SRN onder dat ministerie vallen. „Bovendien bevinden we ons hier letterlijk op het snijvlak van land bouw, natuur en visserij. Maar met een ongetwijfeld overvolle agenda en problemen tot over de oren moet je wel bereid zijn een belangrijk deel van een zaterdag voor de goe de Sint-Annalandse zaak op te of feren. Onze bijzondere waardering en dank gaat daarom naar minister Veerman en zijn echtgenote", zo besloot Van Gurp. De openingshandeling was het neerlaten van twee steigerdelen in het nieuwe stuk achter het CZAV- gebouw. Kleinere boten die aan de andere kant van de steiger liggen, kunnen door die opening toch de haven verlaten. Met een druk op de knop kunnen de watersporters die opening zelf bedienen. Minister Veerman deed dat met succes voor, waarna er enige harde knallen klonken om iedereen duidelijk te maken dat het gelukt was. De minister en de andere gasten bekeken langs de havendijk een ne gental stands met watersportgerela- teerde artikelen: kleding, boten, maar ook haring en paling. Accele rando zorgde voor muziek en het Schorrekoor zong drie nummers. Het Engelse zeemanslied Wild Ro ver, het Zeeuwse zeemanslied de Kreeke en de Setallandse hymne. Vier parachutisten hadden toen al in de kleine Suzannapolder achter eenvolgens de vlaggen van Europa, de wsv, Zeeland en Tholen aan de grond gebracht. In clubhuis de Buutengaets over handigde bestuurslid Herman Na- eyaert van de royal yachtclub van België te Antwerpen een modern maritiem schilderij om de vriend schapsbanden te bezegelen. „De laatste vier jaar is er een grote ver bondenheid tussen onze clubs ge groeid en we zijn zeer blij vandaag te mogen delen in de vreugde bij deze opening. Als oude bok in de watersport hebben wij ons oog la ten vallen op een jonge freule. Er is niet alleen een kortstondige relatie opgebloeid, maar er is een mari tiem huwelijk ontstaan met als ge volg watersporters uit Sint-Anna land bij onze zeilwedstrijd. Hopelijk komen er volgend jaar nog meer", zei Naeyaert. De wsv vierde 's avonds in het clubhuis nog een feestje met de le den, waarbij het Schorrekoor o.l.v. Pierre van Broekhoven weer van de partij was. De watersportvereniging Sint-An naland gaat de investering eerst te rugverdienen, maar de penning meester kondigde de volgende wens weer al aan: een nieuwe toi letgebouw met douches. Ook daar voor hoopte hij op de steun van de diverse overheden. Zelden waren er zoveel bestuurders bij elkaar als zaterdag bij de opening van de Sint-Annalandse jachthaven. Of minister Veerman nu de trek pleister was, het zonnige weer, de rondvaart met de Frisia, feit was dat de watersportvereniging zich mocht verheugen in een royale belangstel ling. Het beneden-, midden- en bo vendek van de Frisia waren goed ge vuld. Twee gedeputeerden: De Kok en Poppelaars; drie wethouders: Van Kempen, Goossen en Velthuis; bur gemeester Nuis en gemeentesecreta ris Nieuwkoop; T\Veede Kamerlid Blom, waterschapsgezworene Mol; de statenleden Van der Wal en Pol derman; diverse raadsleden; leden van de inmiddels opgeheven stuur groep Tholen 2005 die het haven plan stimuleerde; afgevaardigden van de brandweer en politie; zuster vereniging De Kogge uit Tholen; Dorpsgemeenschap Sint-Annaland; middenstandsvereniging Activa; ve len waren ook nog vergezeld van hun echtgenote. Met een drankje en een hapje was het goed toeven op de Krabbenkreek, waar de gepavoi- seerde vloot van de wsv voorbij mi nister Veerman, burgemeester Nuis en voorzitter Van Gurp trok. Onder weg vonden er geanimeerde ge sprekken plaats. Zo was recreatie wethouder Van Kempen in gesprek met projectontwikkelaar De Visser en zijn rechterhand Bosters over camping de Krabbenkreek alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Bos ters had de gemeente in een artikel in de PZC luiheid verweten omdat de plaatsing van de chalets op de camping nogal wat vertraging on dervindt. In een persbericht liet de gemeente daarop weer weten, dat er van geen vertraging sprake was, maar dat de normale procedure werd gevolgd voor wijziging van het bestemmingsplan. De Visser distancieerde zich van de uitspra ken van Bosters en zei tot nu toe al le medewerking van de gemeente gekregen te hebben om de eerste fa se van camping de Krabbenkreek succesvol af te ronden.Van Kempen kon zaterdag dan ook gerust een to ast uitbrengen met De Visser op de goede afloop. De Sint-Annalandse jachthaven biedt nu capaciteit voor 350 vaste ligplaatsen en in de zomerperiode een mogelijkheid voor ruim 100 passanten. Vorige uitbreidingen von den in 1994 en 1996 plaats, nadat in 1990 de voormalige landbouwhaven al een opknapbeurt had gekregen. Met het clubhuis de Buutengaets, het daarboven gelegen havenkantoor en de ernaast gelegen toilet- en was- gebouwen. Is er sprake van een vol waardige accommodatie. De laatste investering bedroeg voor de wsv 800.000 euro, waarin het ministerie van LNV via de stichting SRN 90.000 euro subsidieerde. De pro vincie gaf uit de pot vitaal platteland Zeeland 18.000 euro voor het pas- santen-Avinkelsteiger. VERVOLG VAN VOORPAGINA Twee leerkrachten van de school uit Roemenië zijn in Tholen geweest en bekeken naast de Veste ook het on derwijs op basisschool De Regen boog in Tholen en op het Markie- zaat college in Sint-Maartensdijk. 'Toneel en theater' is komend schooljaar het thema. Omdat de deelname aan het project maximaal drie jaar is, zoeken de scholen ieder in eigen land naar mogelijkheden om er op een andere manier een ver volg aan te geven. De elf schoolverlaters van de Veste kregen in januari twee onderzoeken: naar hun capaciteiten en naar de di dactische vaardigheden. Ze vormen, samen met een advies van de school, de basis voor het aangeven welke niveau van vervolgonderwijs geschikt is. Heel vaak is dat het praktijkonderwijs (dat niet opleidt voor een diploma) of de basisbe roepsgerichte leerweg van het vm- bo. „De kaderberoepsgerichte leer weg komt ook voor. Maar een advies voor de gemengde leerweg (met één praktijkvak) is heel bijzon der. En dit jaar hebben twee jongens dat advies gekregen. Hoewel ze er de capaciteiten voor hebben, zullen ze tóch een stapje lager in de kader beroepsgerichte leerweg beginnen. Dat heeft ermee te maken dat ze van een heel kleine school komen waar ze veel extra begeleiding kregen." Het illustreert volgens Pekelsma dat beide leerlingen hun leerproblemen zodanig onder de knie hebben, dat ze dezelfde vervolgmogelijkheden hebben als kinderen uit groep 8 van het basisonderwijs. Dat is een beeld dat weinig mensen van het sbo zul len hebben, zegt ze. „Net zo min als ze weten dat er ook uit groep 8 kin deren naar het praktijkonderwijs gaan. Het is allemaal afhankelijk van de mogelijkheden die kinderen in zich hebben." Vijf kinderen van de Veste gaan na de zomervakantie naar het Markie- zaat college in Sint-Maartensdijk, drie naar de vestiging van dezelfde school aan de Pomonalaan in Ber gen op Zoom (voorheen de Schutse) en drie naar Het Kwadrant in Ber gen op Zoom (praktijkonderwijs). Dinsdagavond is er voor hen de af sluiting van hun periode op de Ves te. „Na een aantal jaren een musical te hebben opgevoerd, doen we nu iets anders. Het wordt revue-achtig, ieder kind presenteert iets waar het goed in is. Maar meer wil ik er niet over kwijt", zegt locatieleider Har- ma Pekelsma. Watersport op t.v. De provincie heeft 4000 euro subsidie verleend voor een tv-uitzending over de wa tersport in Zeeland, die deze zomer door de commerciële zender RTL 4 wordt gemaakt. Van Arend Aarnoudse tot en met Leendert Hendrik Zwaai ontvingen de geslaagden van het Calvijncollege in Tholen hun diploma. Daar om heen werden verschillende ernstige woorden gesproken en ook vrolijke noten gekraakt. En bij deze feestelijke gelegenheid was er zelfs gebak met daarop het logo van het Calvijncollege. Er was veel te vieren: 37 van de 38 kandidaten geslaagd, na de zomervakantie 30 leerlingen meer op school en een omvangrijke uitbreiding staat op stapel. En deze diploma-uitreiking was de eerste keer voor de nieuwe directeur P.M. Kunst. Met een lach en een traan werden de geslaagden uitgezwaaid. Vrij wel iedereen gaat verder studeren aan het Markiezaatcollege in Ber gen op Zoom. het Hoornbeeckcol- lege in Goes, het Albedacollege in Oude Tonge of het Groencollege in Goes. Negen leerlingen volgen een technische opleiding (bouw-, motor-, installatietechniek), 8 leerlingen gaan in de zorgsector verder (verpleegkunde, tandarts assistente, apothekersassistente, doktersassistente, sociaal-pedago gisch werk), 4 geslaagden bekwa men zich verder in de economie (verkoop, handel), 3 leerlingen kiezen voor de plantenteelt/tuin bouw en eveneens 3 voor de sportopleiding aan het Cios. Steeds 1 geslaagde volgt een op leiding voor onderwijsassistente, woningstoffeerder, directiesecre taresse, politieman of gaat verder in toerisme/recreatie, vrede en veiligheid, automatisering (iet). Deze jongens en meisjes gaan al lemaal naar een ROC en doen daar niveau 3/4. Van drie leerlin gen is nog niet helemaal duidelijk wat zij gaan doen. In het vervolgtraject kunnen leerlin gen kiezen voor de BBL (beroeps begeleidende leerweg) of BOL (be roeps opleidende leerweg) oplei ding. In doorsnee gaat een BOL- leerling 4 dagen per week naar school en 1 dag stage lopen. Dit wordt geregeld door het opleidings instituut. De BBL-leerlingen moe ten maar 1 dag per week naar school en gaan 4 dagen werken. Die werk plek moeten ze zelf regelen. Lukt ze dat niet, dan kunnen ze geen BBL- opleiding volgen. „Vaak willen leerlingen die een he kel aan studeren hebben - of aan school - zo'n BBL-opleiding doen, maar dat is een verkeerde instel- Keety Ponse uit Sint-Maartensdijk ontvangt het vmbo-diploma theoretische leerweg van directeur PM. Kunst. Het lukte haar door een zevende examenvak te kiezen (6 is verplicht) alsnog te slagen. Voor Kunst was het zijn eerste diploma-uitreiking. ling", zegt schooldecaan C.H.P. Dickhout. „BOL en BBL zijn vol gens de wet aan elkaar gelijk, want dezelfde hoeveelheid theorie moet gekend worden. De BOL-leerling krijgt dat in 4 dagen op school, maar de BBL-leerling moet dit in eigen tijd doen. Dat laatste vereist discipline en dat hebben leerlingen die voor de BBL kiezen meestal niet. Ze kiezen de BBL juist om van het op school zitten en de theorie te bestuderen af te zijn. Geld verdie nen is het credo, maar dat is uiter aard een verkeerde houding. Ik pro beer dat mijn examenklas ook altijd duidelijk te maken", aldus Dick hout. De leraren van het Calvijncollege in Tholen hadden overigens geen kind aan de 38 jongens en meisjes. „Een hele rustige klas, want weinig leer lingen zijn bij mij geweest omdat ze straf hadden", vertelde directeur P.M. Kunst. „We hebben jullie ver blijf hier als heel prettig ervaren en tijdens de barbecue en de afscheids- reis leer je elkaar beter kennen. Schooldecaan Dickhout zat een beetje in zijn maag met zo'n zoete klas, want hij is altijd gewend om de gediplomeerden in dichtvorm op de korrel te nemen. Dat viel nu niet mee, maar dankzij de evenementen dag en de barbecue waren er toch ingedrediënten voldoende. Zeker als werkelijkheid en fantasie door el kaar gehutseld worden. Dickhout had nog een cd vol met foto's en teksten over de vertrekkende leer lingen. De geslaagden hebben mogelijk een vakantiebaantje kunnen bemachti gen. Directeur Kunst had er destijds ook één in de tulpenbollen. En tus sendoor haalde hij zijn mavo-diplo ma op bij 't Rijks in Bergen op Zoom. „Jullie krijgen nu een diplo ma van een reformatorische school, maar ook dat heeft geen eeuwig heidswaarde. Alleen het bloed van Christus is nodig", zo hield hij de leerlingen voor. Bestuurslid W. Prosman overhandigde alle geslaag den een bijbel of een exemplaar van het boek de Christenreis. Namens de ouders van de geslaag den sprak Chr. Cornet. „Het stemt tot dankbaarheid en verwondering dat we met zovelen dit heugelijk feit mogen meemaken", zei hij. „Als kind zijn de geslaagden naar deze school gekomen en nu zijn jullie bijna volwassen. Opvoeden is een hele moeilijke opdracht met de in vloeden van de verwereldlijking in school, gezin en kerk. Die drie moe ten een eenheid vormen en we die nen onze kinderen niet alleen toe te rusten voor de maatschappij, maar ook voor de eeuwigheid." Cornet noemde het diploma geen vanzelf sprekendheid, maar een onverdien de gave van de Heere. Hij bedankte de leerkrachten voor het delen van de zorgen en het meele ven. Ik wens u de leiding van de Heere en Zijn zegen toe." De vertegenwoordiger van de ou ders waarschuwde de geslaagden wanneer ze verder de wijde wereld intrekken. „Een nieuwe periode breekt nu aan en jullie gaan de ver trouwde en beschermde omgeving verlaten. Je komt nu in een wereld waarin het eigen ik en het genot ze geviert, waar norm- en schaamte loosheid is. Zijn jullie er echt klaar voor om die stap te maken? Veront reinig je niet aan de spijs van deze wereld, zoals er in Romeinen 12:2 staat: wordt deze wereld niet gelijk- vorming. Bidt voor het eten op je werk en vraag de Heere steeds om kracht", aldus Cornet. Namens de leerlingen stond Wieke Geuze uit Tholen (geslaagd voor het vmbo-diploma theoretische leerweg zorg en welzijn) achter de micofoon om in dichtvorm de leer krachten te bedanken, in het bij zonder ook lerares Engels mevr. W. v.d. Veen en leraar Frans dhr. J. de Jonge, die beiden na de zomer vakantie hun opvolgers inwerken en dan afscheid nemen. De algemeen directeur van het Calvijncollege uit Goes, dhr. A.J. Vogel, hield de geslaagden bij zijn felicitatie het verhaal van Jacob en Ezau uit Genesis 33:1-11 voor. Ezau koos voor macht, kracht en rijkdom en was trots. „Jacob had dat ook wel allemaal, maar in af hankelijkheid van Gods zegen. Wat zijn jullie idealen? Een goede proef is om na te denken hoe je si tuatie over 20 jaar is, wanneer je achter in de 30 bent. Ben je ge slaagd in het leven als je een mooie baan hebt, een gezin, een auto en een huis? Heb je dan alles? Is het waard om je daarvoor 20 jaar ingespannen te hebben? Toets je idealen en wie genade van God verwacht, die verwacht het niet van de verkeerde. Jacob en Ezau gingen na bedrog en met haat uit elkaar. Op school hebben we je al tijd voorgehouden om iets uit te praten wanneer het verkeerd ging. Ga je nu weg met de Heere? Dan gun ik jullie het allermeest!", al dus directeur Vogel. De diploma-uitreiking werd beslo ten door bestuurslid Prosman met samenzang en gebed. De geslaag den trokken vervolgens nog langs alle leraren om ze de hand te druk ken. Wieke Geuze bood directeur Kunst nog bloemen aan met in het boeket een foto met de naam van alle geslaagden. Deze gediplomeerden van het Calvijncollege hadden het prima naar hun zin tijdens de pauze.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 5