Slavernijverleden Provincie Zeeland Gebiedende wijsheden EENDRACHTBODE GROOTS STAD THOLEN ESSEL in Mannenmode Bouwvakantie ei iiuabo DE MEEST CELEZEN KRANT VAN THOLEN SINT-PHIILIPSLAND Scheldekrant In beroep Provinciale Staten 15?° 17,50 15?° 15» Maandag 19 juli t/m vrijdag 13 augustus De specialist in Mode voor de grOt6 en lange man Donderdag 15 juli 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 29/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Zeeuwse Milieuprijs 2003-2004 ■Officiële Mededelingen Ontheffingen Flora- en faunawet Verkeer en Vervoer Inhaalverbod GLEN GRANT CRODINO aperitief PROSECCO FRIZZANTE Botermarkt 13, tel. 0166 - 60 72 70, e-mail: stadtholen@zeelandnet.nl Aanbiedingen geldig t/m 28 juli 2004 Casual en klassiek www.bogersherenmode.nl MOLENSTRAAT 5, ROOSENDAAL T 0165-537889 Abdij Gebouw van de voormalige Oost-Indische Compagnie (VOC) Middelburg. Begin juli is het Jaar van het Zeeuwse slavernijverleden ge opend. Van juli 2004 tot juli 2005 wor den diverse activiteiten georgani seerd. In het Zeeuws Archief is tot 8 ja nuari de tentoonstelling 'Geboeid door het Zeeuwse slavernij verleden' te bezichtigen. Het thema van de expositie is de transatlantische driehoekshandel. Er wordt aandacht besteed aan de aankoop, het vervoer en de verkoop van Afrikanen en het leven aan boord van een slaven schip. In Middelburg is een speurtocht uitgezet, die voor €2.50 verkrijg baar is bij het Zeeuws Archief. Middelburg heeft veel gebouwen die aan het Zeeuwse slavernijver leden herinneren. Aan de hand van korte verhaal tjes met illustraties worden kinde ren langs de geschiedenis van het Zeeuwse slavernijverleden geleid. In de loop van het jaar zijn er nog andere activiteiten, zoals discus siebijeenkomsten, lezingen en een literaire tocht lang Zeeuwse scholen door een Antilliaanse en Surinaamse schrijver, waarin de slimme spin Anansi een hoofdrol speelt. In juni 2005 wordt een driedaags internationaal congres georgani seerd onder de titel 'Slavery from within'. Het jaar wordt 1 juli 2005 afge sloten met de onthulling van het Zeeuwse slavernijmonument op de Balans in Middelburg. Op de website www.zeeuws- slavernijverleden.nl kan alle infor matie over de activiteiten worden nagelezen. De Scheldekrant is een initiatief van het Schelde Informatie Centrum en het Scheldefonds, beide Vlaams-Nederlandse or ganisaties met als doel de be trokkenheid van bevolking met de Schelde te vergroten. In de krant is aandacht voor de dijkversterking langs de Wester- schelde. Veerman Ronny van Hemelrijk van het veer Sint Amands wordt geïnterviewd. Er is een rubriek met Scheldecultuur en -literatuur en er wordt informa tie geboden over Scheldetrips. In aparte rubrieken worden de natuur en de economie op en rond de Schelde beschreven. De krant is gratis en kan bij alle bibliotheken en gemeentehuizen langs de Westerschelde worden afgehaald. Ook bij het provinciaal informatiecentrum is de krant beschikbaar: Nieuwe Burg 42 in Middelburg. Bij veel toeristenbureaus en bezoekerscentra kan de krant eveneens gratis worden meege nomen. Via e-mail kan de krant besteld worden bij info@scheldenet.nl of bij info@scheldenet.be. Dinsdag 20 juli houdt de adviescommissie bezwaarschriften zitting in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De commissie hoort om 14.30 uur Ronald Zwolle Makelaars te Middel burg tegen de gedoogbeschikking voor het veranderen en in werking hebben van Scheepswerf Reimerswaal B.V. te Hansweert voor scheepsbouw- en reparatiewerkzaamheden. Vogelbescherming Zeist wordt om 15.30 uur gehoord over het besluit van gedeputeerde staten dat geen milieu-effectrapportage nodig is voor de uitvoering van verbeteringswerkzaamheden van de gezette steenbekleding van de Everinge-, Zuid- en Baarlandpolder in de ge meente Borsele Meer informatie kan tijdens kantooruren gegeven worden door de secretaris van de adviescommissie mevrouw C.W. Ramondt, telefoon 0118-631377 of 631274. De zittingen zijn openbaar. Nieuws Onder de naam 'Gebiedende Wijsheden' is een evaluatie gemaakt van het integraal gebiedenbeleid in de provincie Zeeland. Gebiedenbeleid is er voor Schou wen, Walcheren, het Veerse Meer en West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Doel van het beleid is verschillen de partijen, elk met hun eigen belangen, een ontwikkelingsplan voor een deelgebied van de pro vincie te laten maken en te laten uitvoeren. Deelnemers zijn door gaans de provincie, de gemeen ten en het waterschap in het gebied, de georganiseerde land bouw- en recreatieondernemers, de natuur- en milieubeweging, de kamer van koophandel, rijkswa terstaat en de dienst landelijk gebied. De evaluatie van de regionale aanpak moet een bijdrage leve ren aan het omgevingsbeleid dat voor heel Zeeland gaat gelden. Conclusies Uit het rapport, dat in opdracht van het provinciaal bestuur is ge maakt door NovioConsult, komt naar voren dat de gebiedsgerich te benadering wordt gewaar deerd. Vooral omdat partijen gezamenlijk de problemen in het gebied analyseren en er oplossin gen voor zoeken. Wel zou er meer aandacht moeten zijn voor de economische en sociale aspecten; nu ligt nog te veel de nadruk op de ruimtelijke orde ning. Aan het begin van het proces zou de provincie de te stellen doelen en de volgorde waarin zij ver wezenlijkt kunnen worden, duide lijker moeten aangeven. Daarbij moet onderhandelingsruimte wor den geboden aan de partijen. Een lastig element in het geheel wordt gezien in de taken voor de projectsecretarissen die zowel inhoudelijk als procesmatig moe ten werken. Bij de uitvoering van de projecten blijken persoonlijke factoren soms een grote rol te spelen. Dat kan bij een personele wisse ling leiden tot problemen bij de voortgang. Doordat vooral de financiering vanuit het rijk niet altijd even hel der is, is het moeilijk de uitvoe ring van het gebiedenbeleid te plannen. Aanbevelingen De provincie blijkt, volgens het rapport, uitstekend in staat om een regisseursfunctie te vervul len, maar voor de proceskennis moet naar externe oplossingen worden gezocht. Voor een goede integratie van beleid moeten ruimtelijke ontwik kelingen niet langer los worden gezien van economische en sociale factoren. Gedurende het planproces moe ten ijkmomenten worden inge bouwd die kunnen leiden tot bij stelling van de plannen. Partijen verwachten dat de pro vincie ook het uitvoeringstraject organiseert. Dat kan ze eventueel uitbesteden, maar ze blijft wel de eindverantwoordelijke in het hele proces. Zeeland hhhi Een maal per twee jaar wordt door de provincie Zeeland de Milieuprijs uitgereikt. Vanaf 1997 is op initiatief van de statencom missie Ecologie en Water (voor heen Milieu) deze Zeeuwse Milieu prijs ingesteld. Doel Het doel van het uitreiken van deze prijs is het stimuleren van: - Initiatieven en activiteiten met als doel het milieubewustzijn te vergroten of het maatschappe lijk draagvlak voor de uitvoering van het milieubeleid te verbre den; - vernieuwende ontwikkelingen of werkwijzen die bedoeld zijn om de kwaliteit van het milieu duur zaam te verbeteren; 1 activiteiten op het gebied van natuur- en milieu educatie; - duurzame landbouw. Criteria De jury beoordeelt de inzendin gen en baseert zich op vier crite ria: het innovatieve karakter, de mate van milieubesparing, het uit stralingseffect en de samenwer kingsvorm. Daarnaast moet het project in zijn geheel of grotendeels zijn afge rond in de periode 2003/2004. Een andere voorwaarde is dat deelnemers aan een project of anderen die betrokken worden bij een project zich bewust worden van de gevolgen voor het milieu van hun gedrag. Om voor een prijs in aanmerking te komen moet een project aan meer dan één van de genoemde criteria voldoen. Prijs De eerste prijs is een kunstwerk, speciaal ontworpen door een Zeeuws kunstenaar en een geld bedrag van €4.000. De tweede prijs is een geldbe drag van €2.500 en de derde prijs van 1.000. Voordragen van genomineerden Voordrachten voor een project dat voor de Zeeuwse Milieuprijs 2003-2004 in aanmerking komt, kunnen vóór 15 november 2004 gericht worden aan: Statengriffie t.a.v. de voorzitter van de commissie Ecologie en Water Postbus 5001 4330 LA Middelburg Het aanmeldingsformulier en een brochure zijn aan te vragen bij de commissiegriffier mevrouw M. Trimpe, tel. 0118-631437 of via e-mail: statencommissie@zeeland.nl. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Diversen Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan 1.H.A.T. van Onna te Sint Philips- land voor het doden van over- zomerende grauwe gans met gebruik van het geweer van heden 1/m 15-08-2004. De ontheffing heeft betrekking op een viertal percelen graszaad gelegen aan de Oostdijk te Sint Philipsland, gemeente Tholen, zoals op de bij het besluit be horende kaart aangegeven. 2.A.J. Buyck te Sint Philipsland voor het doden van overzomer- ende grauwe gans met gebruik van het geweer van heden 1/m 15-08-2004. De ontheffing heeft betrekking op een drietal percelen graszaad te Sint Philipsland, gemeente Tholen, zoals op de bij het besluit be horende kaart aangegeven. 3.P.J.C. van Nieuwenhuijzen te Sint Philipsland voor het doden van overzomerende grauwe gans met gebruik van het ge weer van heden t/m 15-09- 2004. De ontheffing heeft be trekking op een aantal perce len graszaad, wintertarwe en suikerbieten aan de Lageweg, Nieuwe Dijk en Zeedijk te Sint Philipsland, gemeente Tholen, zoals op de bij het besluit be horende kaart aangegeven. Bezwaar De ontheffingen liggen van 16 juli 2004 tot en met 26 augustus 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 26 augustus 2004 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Inhaalverbod op de prov. weg Grens Noord-Brabant- Stavenisse (N286), gedeelte rondweg Tholen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten om een verkeersmaatregel te treffen op de provinciale weg Grens Noord- Brabant-Stavenisse (N286), ge deelte rondweg van Tholen. Volgens de uitgangspunten van 'Duurzaam Veilig' zal een inhaal verbod worden ingesteld door middel van een dubbele doorge trokken asstreep op de hoofdrij baan. Nadat in 1998 nabij de Thoolse brug reeds zo'n inhaalverbod was aangebracht volgt nu het deel tot het kruispunt van de provinciale weg Rilland-Tholen (N659). Het betreffende verkeersbesluit ligt vanaf 16 juli tot en met 27 augustus 2004 ter inzage bij de Directie Infrastructuur en ver voer te Middelburg, Abdij 6, kamer B3.06 en in het regio kantoor te Zierikzee, Havenpark 8, op werkdagen van 9-16 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten de kantoor uren, een mondelinge toelichting of kopieën van de ter inzage ge legde stukken, kunt u zich wen den tot de heer J. Luitwieler, tele foonnummer 0118-631028. Belanghebbenden kunnen tot en met 27 augustus 2004 tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de voorzieningenrechter te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. 7/ N r. sfy'te/H/ - (oi/fi/ia/u/el BOOMSMA Jonge jenever liter 10,75 GORTER Jachtbitter liter SANDEMAN Sherry 0,7 liter JOSEPH GUY Cognac 0,7 liter Pure malt whisky 0,7 liter Alcoholvrij tray, 8 flesjes 3?° MANSION HOUSE Schotse whisky liter TIA MARIA Koffielikeur 0,7 liter 00 Sprankelende lichtvoetige wijn fles 5,15 3 voor 15?° Vestiging te Middelharnis: Onze vestiging te Middelharnis is van zaterdag 24 juli t/m zaterdag 7 augustus gesloten. In week 30 (19 tot 23 juli) en 33 (9 tot 14 augustus) is onze showroom, ons profcenter en magazijn met een beperkte bezetting geopend van 08.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Er kan dan in overleg worden bezorgd. Vestiging te Zierikzee: Onze vestiging te Zierikzee is van maandag 26 juli t/m zaterdag 14 augustus gesloten. Openingstijden: di-vr: 08.00-17.00 uur, vr.avond: 19.00-21.00 uur, za: 09.30-16.00 uur EEN DYNAMISCHE GROEP IN BOUWMATERIALEN Middelharnis - Industrieweg 35 - Tel. 0187-475 440 - Fax 0187-484 210 E-mail: info@esselink.nl - Internet: www.esselink.nl Bé>GERS

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17