Te vaak een betoog in plaats van debat Onstuimige groei dorpentocht volgens Vosmeer geen onoverkomelijk probleem Boogschutter Hans Kloet heeft aan één pijl voldoende voor koningstitel P. Wagemaker heeft winnaar St.-Vincent Uit de staten van Zeeland Van 1900 wandelaars komt bijna één op de vijf van Tholen h Tocht in cijfers Sint-Annaland mix 2 kampioen Koersballen Donderdag 15 juli 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Genezing gevonden Goede warming-up In de voetsporen Cloveniersgilde Scherpenisse kreeg al drie keer ongewenst bezoek Doping Snelste duif twee andere vluchten in Vossemeer St. Vincent de Tyrros Chateauroux Peronne Tweede prijs Dees Derde prijs Isabel Wessels Wandelen is een populaire bezigheid, bleek zaterdag bij de start van de zestiende Zevendorpentocht maar weer eens. 'lussen 's ochtens zeven en 's middags twee uur meldden zich in dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer maar liefst 1901 wandelaars, om van start te gaan voor een lange of korte wandeltocht over het eiland Tholen. Dat zijn er bijna 300 meer dan het oude record, dat vorig jaar werd bereikt met 1612 deelnemers. Uit de gemeente Tholen deden dit keer 352 wandelaars mee, een toename van tien procent. Het evenement verliep volgens de organiserende wandelsportclub Vosmeer vlekkeloos. Volgens de ken ners was het ideaal wandelweer en dat was te merken aan het geringe aantal uitvallers. Slechts een achttal wandelaars moest vroegtijdig af haken. Behoudens wat behandelingen aan blaren was het voor de EH- BO'ers een vrij rustige dag. De groeistuipen van de wandeltocht stellen de organisatie voorlopig nog niet voor onoverkomelijke proble men. Er wordt door w.s.c. Vosmeer voor volgend jaar al wél gekeken naar extra parkeermogelijkheden. En in oktober hoopt men, in overleg met de gemeente en verenigingen uit Oud-Vossemeer, duidelijkheid te krij gen over een alternatief voor het dorpshuis dat begin volgend jaar plaats moet maken voor nieuwbouw. Volgens de voorlopige planning zal het dorp het zo'n anderhalf jaar zón der moeten zien te stellen. In die pe riode valt twee keer een Zevendor pentocht. „Voorlopig overheerst bij de vele vrijwilligers binnen de organisatie echter vooral een gevoel van tevre denheid en trots", zegt woordvoerder Leen Plandsoen. De Zevendorpen tocht is niet meer weg te denken van de nationale wandelsportkalender. Voor velen is de 50 km lange tocht door het Thoolse landschap de laatste serieuze test voor de 88e vierdaagse van Nijmegen, die van 20 tot en met 23 juli gehouden wordt. Maar naast de fanatieke, georganiseerde wande laars - die uit heel het land en zelfs van over de landsgrenzen naar Oud- Vossemeer komen - zijn door de ja ren heen ook steeds meer streekgeno ten de wandelschoenen aan gaan trekken. Onder de recreatieve lopers was vooral de tocht over 30 kilometer populair. De middenafstand werd door 559 wandelaars gelopen (vorig jaar 449), 414 lopers (vorig jaar 280) verkozen de 40 kilometer en 539 wandelfreaks (zes minder dan vorig jaar) begonnen zaterdagochtend vroeg aan de tocht van 50 kilometer. De langste wandelroutes moesten op het laatste moment nog enigszins worden gewijzigd. Vanuit Scherpe nisse vond zaterdag namelijk een be grafenis met militaire eer plaats. Hiervan werd de wandelsportclub pas vrijdagmiddag op de hoogte gebracht door de gemeente. Plandsoen: „We hebben toen razendsnel de route ver anderd, zodat we niet door Scherpe nisse heen hoefden dit jaar. De veran dering heeft geen enkel probleem opgeleverd." Op de korte afstanden verkozen 262 wandelaars (vorig jaar 181) de 15 kilometer en nog eens 127 lopers (vorig jaar 157) gingen op pad voor een wandelroute van 5 of 10 ki lometer. Het is enerverend om onderweg een kijkje te nemen bij de diverse verzor- gingsposten en rustplaatsen langs de routes. De wandelaars, die van hein de en verre naar Tholen komen (er wandelen dit keer 76 Belgen en 2 Duitsers mee), roemen de organisatie van de Zevendorpentocht om de prachtige omgeving, de rustige routes en de prima verzorging onderweg. Aan sommigen lijkt de schoonheid van het Thoolse polderland echter volledig voorbij te gaan. Zij lopen stoïcijns en in stevige pas door, zon der op of om te kijken. Voor deze groep mensen is wandelen pure sport. Soms lopen ze alleen, maar vaker ge groepeerd en als wandelclub herken baar aan dezelfde outfit. Op de dijk bij camping de Pluimpot staat een vrouw met een goudkleuri ge vlag te zwaaien. Haar signaal wordt op het pad onderaan de dijk be antwoord door een wandelaar die met een rode vlag komt aangelopen. De wandelaarster blijkt uit het Brabantse Veghel afkomstig. Ze vertelt dat ze onlangs spontaan van reuma is gene zen. „Ik zat nog niet zo lang geleden in een rolstoel. Maar via mijn geloof heb ik genezing gevonden. Uit dank baarheid loop ik nu deze tocht om sponsorgeld bijeen te brengen voor een liefdadigheidsproject in India." In totaal gingen er 1901 wandelaars op pad. Onder hen bevonden zich 352 inwoners van de gemeente Tholen: 110 uit Oud-Vossemeer, 92 uit Tholen, 43 uit Poortvliet, 39 uit Sint-Maartensdijk, 27 uit Sint-Philips- land, 24 uit Sint-Annaland, 15 uit Scherpenisse en 2 uit Stavenisse. De grootste groep was van de Wandelende Krabben uit Bergen op Zoom met 69 wandelaars, gevolgd door Wiego Breda met 58 personen. Van de organiserende wandelsportclub Vosmeer deden 33 leden mee, brandweer Tholen was met 20 man present en hondenclub CVAB uit Tholen kwam met 12 wandelaars aan de start. De 17e editie van het wandelsportevenement staat voor zaterdag 9 juli 2005 op het programma. 9 juli, de laatste provinciale-statenvergadering van voor de zomervakantie. Of het te merken was dat de vakantie voor de deur stond, kan ik niet echt bevestigen. Maar er was deze dag op een enkele uitzondering na een zeer ge moedelijke stemming, waarbij er niet veel voor nodig was om de lachers aan de gang te krijgen. Op zich vind ik het wel fijn als er een goede en gemoedelijke sfeer is in de statenzaal. Het komt het debat, als daar dan al sprake van is, ten goede. Nog te vaak zie ik dat er, in plaats van een debat tussen de statenleden onderling, een be toog wordt gehouden, zoals dat ook de afgelopen statenpe- riode plaatsvond richting de gedeputeerde. Als er dan al eens iets van een onderling de bat ontstaat, ontaardt dit nogal eens in het elkaar vliegen af vangen, wat dan weer ten kos te gaat van de kwaliteit van het debat. Nee, ik vind dat we nog veel moeten leren als het hier over gaat. Wel denk ik dat in ie der geval in onze fractie een ie der zijn best doet hieraan een positieve bijdrage te leveren. Kijk ik alleen maar even naar het betoog van Eric Hageman (PvdA) waarbij hij inging op de kadernota zorgvisie Zeeland en nadrukkelijk de collega-staten leden uitnodigde voor het de bat. Maar helaas, ook nu werd het weer een vraag-en-ant- woordspel tussen gedeputeer de staten en de staten. Waar zagen we nog even het debat? Bij de motie van de SP over het terugbrengen van de statenvergoeding was het niet zo zeer de strekking van de mo tie die de staten als door een wesp gestoken deed reageren, maar in het bijzonder de onder bouwing die de SP-voorman hierbij gebruikte. Statenbreed werd hier geproefd dat er werd gesuggereerd dat zij onzorg vuldig met gemeenschapsgeld zouden omgaan, dat namen de statenleden niet. Ze trokken massaal ten strijde en lieten een verbouwereerde SP'er be duusd achter. Ondanks het felle verweer van de staten bracht hij nog wel de motie in stem ming, hoewel deze geen schijn van kans meer had. Ook bij het initiatiefvoorstel van de leden Timmermans en Wiersma (GroenLinks) over de bestuurlijke inrichting van het waterbeheer ontstond bij het betoog, naar aanleiding van de verdediging door de heer Marti net (CDA), enig debat waarbij hij terloops de opmerking plaatste de kwaliteit van het col lege op bepaalde momenten in twijfel te trekken, wat wel weer enige hilariteit in de statenzaal teweeg bracht. Het voorstel haalde het overigens niet. Ik sluit mijn impressie van deze statendag af met het in ont vangst nemen van de pluim welke de PvdA-fractie kreeg van de collega-statenleden en de gedeputeerde inzake haar vasthoudendheid en inventivi teit waardoor de fietsbrug over de Sloeweg (N62) er nu, met een dikke twee ton aan bezuini ging, tóch kan komen. Gemeentebode Piet Hage uit Scherpenisse middenlaat onderweg zijn deelnamekaart controleren door vrijwilliger Henk van Daalen uit Oud-Vossemeer. Haar vriendin uit het Gelderse Ede doet ook een duit in het zakje. Zij speelt op diverse plaatsen langs de wandelroute op haar blokfluit om geld in te zamelen. Bovendien deelt ze aan toeschouwers en wandelaars religieuze teksten uit. Het extravag ante duo verwacht zo'n 2000 euro aan zijn Thoolse missie over te hou den. Terwijl de twee vaandeldragers haast huppelend hun weg vervolgen, ko men er ook steeds meer mensen uit eigen streek aangemarcheerd. Onder hen de broers Han en Jan van Tiggele en Rien Konings uit Poortvliet. Het drietal heeft er flink de sokken in en bevindt zich in de kop van het pelo ton dat de 50 km loopt. Niet veel later melden de Thoolse postbode Piet van Dijke en zijn maat (en plaatsgenoot) Arvid Gaakeer zich bij de controle post van vrijwilliger Henk van Daal en. De mannen zien er nog fris uit en ze genieten beide van de gezelligheid onderweg. „Je ziet veel bekenden en je wisselt wat ervaringen uit met an dere wandelaars. Daarbij is het goede weer natuurlijk ook in ons voordeel", zegt Van Dijke. Even verderop komt gemeentebode Piet Hage uit Scherpe nisse samen met zijn buurman Wout Suurland via de betonnen trap de zee dijk af. Hage is daags voor de Zeven dorpentocht 58 jaar geworden, maar van stramme ledematen heeft de sportieve vijftiger nog geen last. „Ik loop deze tocht al voor de zevende keer. Het is voor mij een goede war- ming-up voor de vierdaagse van Nij megen. Daar ga ik dit jaar voor de vierde keer aan meedoen. Tijdens Nederlands grootste wandelsporteve nement ga ik sponsorgeld inzamelen voor de afdeling Tholen/Sint-Philips- land van de Diabetesvereniging Ne derland (DVN)." In de kantine van de camping zitten de EHBO'ers Tinus de Rijke uit Sta venisse en Han Hage uit Sint-Maar tensdijk rustig aan een bakje koffie. Ondanks het feit dat het gros van de wandelaars hun post al is gepasseerd, hebben de twee hulpverleners van het Rode Kruis nog geen enkele patiënt op de behandeltafel gehad. „Dat was vorig jaar wel anders", weet De Rijke. De wandelsportfederatie beweert weliswaar dat wandelen leuk is voor heel het gezin, maar als zo'n wande ling over een afstand van 50 km gaat, haken de meeste kinderen af. Zo niet broer en zus Van Vossen uit Scherpe nisse. Martin van 11 en zijn 13-jarige zus El ine lopen dit jaar voor het eerst met hun wandelgekke ouders Wim en Valentyna mee. Voor Wim en zijn vrouw is deze tocht een peulenschil. „We hebben een paar weken geleden nog meegedaan aan de Nacht van Vlaanderen. Dat is een wandeltocht van 100 km met start en finish in Tor hout (vlakbij Brugge)." Ondanks het feit dat de kinderen zich niet op de wandeltocht hadden voorbereid, be reikten ze toch vrij probleemloos de eindstreep. „Op het laatste stuk van Tholen naar Oud-Vossemeer klaag den ze nog wel in de trant van 'dit nooit meer'. Maar nu de ergste spier pijn weer over is, worden er al plan nen gesmeed voor een volgende wan deltocht", laat lange-afstandswande- laar Wim van Vossen via de telefoon weten. Ook de Thoolse brandweer is met twintig man sterk aan het vertrek van de Zevendorpentocht gekomen. On der hen commandant J. de Feijter en de gemeenteraadsleden J. Oudesluijs en Chr. Koopman. Pratendeweg wor den de kilometers afgelegd en af en toe wordt er gepauzeerd om de in wendige mens te versterken. Een maal terug in Oud-Vossemeer hoeven de wandelaars zich dit keer geen weg meer te banen door het publiek dat de braderie bezoekt. Net buiten het cen trum worden de lopers met bloemen verwelkomd door familie, vrienden en bekenden. Via de achterzijde van het dorpshuis komen ze zonder hin demissen terug bij het startbureau. Daar wacht de laatste controlepost. En voor diegenen die daar prijs op stellen, is er een blijvende herinne ring aan het volbrengen van de Ze vendorpentocht 2004. De traditionele tegel toont dit keer het watersnood monument 'de Vis' bij Stavenisse. PvdA-statenlid R.P. van der Wal kon zaterdag na de statenvergadering op de Krabbenkreek ontspannen met o.a. minister Veerman. Hans Kloet uit Scherpenisse had zaterdagmiddag aan één pijl voldoende om de koningstitel binnen te halen. De handbogen konden nooit eerder zó snel worden opgeborgen bij de koningsschieting van schuttersvereniging Cloveniersgilde. „Het kan een flinke poos duren voor de nieuwe koning bekend is", had voorzitter Peter Suurland zaterdagmiddag voorafgaand aan de jaar lijkse koningsverschieting verteld. Niets bleek echter minder waar. Want de onderlinge strijd om het koningsschap van schuttersvereni ging Cloveniersgilde uit Scherpenisse gaat, door toedoen van boog schutter Hans Kloet, de boeken in als de kortste wedstrijd in het negen jarig bestaan van de vereniging. De Scherpenissenaar had aan één pijl voldoende om de houten vogel van de 22 meter hoge 'staande wip' te schieten. Omdat geen van de overige leden hem dat kunstje nadeed, gingen de versierselen en de eretitel dit jaar naar Kloet. De stemming onder de leden van de schuttersvereniging was voor aanvang van het jaarlijks hoogte punt wat bedrukt. „In de nacht van donderdag op vrijdag hebben die ven voor de derde keer toegeslagen in het clublokaal op het Pluimpot- terrein aan de Westzeedijk. Er zijn enkele handbogen en een aantal pijlen ontvreemd. Het voorval is een flinke tegenvaller voor onze kleine vereniging", aldus voorzitter Suurland. Ook zijn etenswaren weggenomen. De ruim twintig boogschutters van het Cloveniers gilde gaan echter niet bij de pakken neerzitten. Enkele leden moeten vanwege de inbraak noodgedwon gen gebruik maken van een andere boog, maar over die handicap hoor je niemand zeuren. Onder aanvoe ring Van Rinus Snelleman uit Sta venisse, de uittredende koning van 2003, wordt het strijdperk betre den. Snelleman heeft als winnaar van de vorige editie het voorrecht dat hij als eerste schutter drie keer aan mag leggen. Zijn pijlen missen het doel slechts op een haartje, maar omdat de vogel niet naar be neden komt is het vervolgens de beurt aan een ander. De oudste van het gezelschap mag dan aanleggen en vervolgens gaat de reeks op leeftijd verder tot iedereen zijn kans gewaagd heeft. Peter Suurland moet wegens een blessure toekijken. Dat geeft hem alle gelegenheid om de spelregels uit te leggen, maar veel tijd wordt de voorzitter daarbij niet gegund. Hans Kloet slaagt er als vierde schutter al bij zijn eerste poging in om de houten vogel uit de torenho ge mast te schieten. Als vervolgens blijkt dat hij de enige is die dat voor elkaar krijgt, kan al worden overgegaan tot de kroning van de nieuwe koning. De grappen en grollen zijn niet van de lucht als Kloet de felicitaties van zijn collega-schutters in ont vangst neemt. Sommigen beweren dat de pijl van de winnaar zijn doel niet eens geraakt heeft, maar dat de wind een handje heeft geholpen. De kersverse koning kan er wel om lachen. Hij krijgt uit handen van de voorzitter de 'beuk' - een fluwelen borstlap met daarop de schilden van de vorige koningen - en de ko ningsstaf uitgereikt. Gevraagd naar het geheim van de succesvolle boogschutter, volgt een ontboeze ming. „Ik heb voor de konings schieting een paar borreltjes ge dronken. Dat werkt als doping, je krijgt er een vaste hand van." Dit blijkt echter maar een deel van het verhaal te zijn. De ervaren boog schutter behaalt, sinds hij anderhalf jaar geleden een andere boog aan geschaft heeft, veel betere resulta ten. „En je moet bij deze wedstrijd in de buitenlucht ook altijd het no dige geluk hebben. Door de forse wind zwiept de top van de mast be hoorlijk heen en weer. Je kunt als schutter nog zó goed mikken, maar als je doel op het laatste moment van positie verandert, heb je onher roepelijk een misser." Hans Kloet is al sinds 1972 lid van het clove niersgilde in zijn woonplaats. Tot de schuttersvereniging is hij direct na de oprichting (in 1995) toegetre den. De handbogen konden dit jaar dus eerder dan gebruikelijk worden opgeborgen. Als afsluiting van de verschieting hielden de schutters een barbecue bij het clublokaal. Het lossen van de duiven in St.-Vincent de Tyrros werd vrijdagmiddag uitgesteld wegens het slechte weer. Maar ook zaterdag vielen er buien en stond er een westenwind, toen om één uur de oude duiven aan hun zo'n 979 kilometer lange terugreis begonnen. In de streek viel de vroeg ste duif bij Piet Wagemaker in Sint-Philipsland. Hij klokte om één mi nuut over tien zijn winnaar, die een gemiddelde snelheid van 67,7 km/u liet noteren. Bij de andere Thoolse verenigingen (van De Trouwe Duif bereikte ons geen uitslag) vielen de duiven één tot twee uren later. Duivensport Er was een tweede vlucht voor oude duiven, vanuit Chateauroux. Een reis van zo'n 560 kilometer, waar voor om kwart voor zeven 472 Thoolse duiven de lucht in gingen. Ook hier stond een westenwind en was het buiig. André Havermans in Oud-Vossemeer klokte de snelste uit de regio, met een snelheid van 80 km/u. Jan Jaap Bolier uit Scher penisse pakte bij zijn vereniging De Reisduif de eerste drie prijzen en datzelfde deed Kees Moeliker uit Tholen bij De Trouwe Duif. 1264 jonge duiven werden om vijf over half acht in Peronne gelost. Zij moesten, met een zuidwestenwind, ruim 200 kilometer afleggen terug naar Tholen. Ook hier was de regio winnaar een Vossemeerder: Dick Vaders noteerde een gemiddelde snelheid van 90,4 km/u. En bij De Trouwe Duif pakte M.J. Laban en Zn. de eerste drie prijzen op deze vlucht. De Reisduif Scherpenisse, 22 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 12.18.42 u. is 964,968 m/min, laatste duif 16.07.12 u. is 785,596 m/min. A. Moerland 1P. Potappel 2; J. Moer land 3; M.Y. Ponse 4, 6; J.J. Bolier 5. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 108 duiven van 13 deelnemers. Eerste duif 11.12.00 u. is 1043,065 m/min, laatste duif 15.36.43 u. is 804,94 m/min. J. Walpot 1,2,6,7,11, 17,19,21,26;A. Gebraad 3, 14, 16, 20, 23, 25; comb. Bo- lijn 4, 13; L. v.d. Berge 5, 8, 12, 15, 27; A. Bijl 9, 18; A.W.A.P. Bolijn 10; D.J. Bentschap Knook 22; D. de Wilde 24. De Vredesduif Sint-Philipsland, 141 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 10.01.25 u. is 1127,926 m/min, laatste duif 15.11.47 u. is 831,436 m/min. P. Wagemaker 1, 9, 12, 24, 26; J.C. Ver wijs 2, 4, 8; J. van Dommelen 3, 15, 23, 29; K. de Frel 5, 11, 13, 18; J.D. Moedt 6,21,28; A. Vermaas 7, 30,31; L. Reijn- goudt 10; J. Walpot Gzn. 14; comb. Rei- jngoudt 16, 19, 20, 34; S. Vermaas en Zn. 17, 27, 33; W. van Dommelen 22; M. Meijer 25; comb. Hoek 32; J. Zuid- weg 35; A. Goudzwaard 36. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 52 dui ven van 8 deelnemers. Eerste duif 12.22.53 u. is 960,138 m/min, laatste duif 15.27.10 u. is 811,846 m/min. A. van Luijk 1, 2, 4, 11, 13; C. Rijnberg 3, 5, 6, 10; comb. Fonteijne 7; J. Capelle 8; F. Bal 9, 12. De Reisduif Scherpenisse, 107 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 13.52.54 u. is 1295,472 m/min, laatste duif 14.39.20 u. is 1172,891 m/min. J.J. Bolier 1,2, 3,5, 10, 21, 30, 33; C. de Graaf 4, 8, 11, 16, 17, 23, 24, 25, 31; H. Krijger 6, 12, 19, 20, 28; A. Moerland 7, 13, 35; D.J. Menheere 9, 32; M.Y. Ponse 14, 29, 34; P. Potappel 15, 22; A. Hage 18; J. Moerland 26, 27; L. de Kwak Koolaard 36. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 145 duiven van 13 deelnemers. Eerste duif 13.45.49 u. is 1315,486 m/min, laatste duif 15.04.49 u. is 1113,691 m/min. D. de Wilde 1, 17, 26; J. Walpot 2, 8, 10, 13, 16, 18, 23, 24,25, 34; I. Quist 3,4,5, 12, 19, 32; H.T. van Hemert-Rijnberg 6; L. v.d. Berge 7, 14, 22, 28, 31; comb. Bolijn 9, 15, 21, 27; C. Potappel 11, 33; A.W.A.P. Bolijn 20, 29; A. Gebraad 30, 36; D.J. Bentschap Knook 35. De Vredesduif Sint-Philipsland, 86 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 14.08.06 u. is 1276,855 m/min, laatste duif 15.18.22 u. is 1105,475 m/min. J. van Dommelen 1,4, 18; P. Wagemaker 2,9, 11, 12,15; comb. Hoek 3, 8. 16, 17, 19; J.C. Verwijs 5; S. Vermaas en Zn. 6; J.D. Quist 7, 20, 21; L. Reijngoudt 10; comb. Reijngoudt en Zn. 13; A. Vermaas 14, 22. De Trouwe Duif Tholen, 44 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 13.48.12 u. is 1313,229 m/min, laatste duif 14.52.48 u. is 1140,136 m/min. C. Moeliker 1, 2, 3,5,7,10; J. van Dijke 4; C. Laban 6; K. v.d. Berge 8, 11; P. van Driel 9. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 90 dui ven van 14 deelnemers. Eerste duif 13.46.10 u. is 1334,212 m/min, laatste duif 14.44.48 u. is 1170,741 m/min. A. Havermans 1, 4, 7, 11, 12, 22; A. Ca pelle 2, 3, 6, 8, 14; 1. Berkey 5, 18, 23; D. Vaders 9; J. Capelle 10, 17, 19, 20; C. Rijnberg 13; P. Hommel 15, 16; F. Bal 21. De Reisduif Scherpenisse, 256 duiven van 14 deelnemers. Eerste duif 9.48.31 u. is 1480,024 m/min, laatste duif 10.09.46 u. is 1286,112 m/min. Gebr. Suurland 1, 4, 9, 14, 60, 85; J.J. Bolier 2, 3, 5, 8, 18, 25, 28, 34, 36, 46, 53, 56, 70. 73, 75; H. Krijger 6, 51; A. Moerland 7, 49, 59, 79, 80; L. Hage 10, 21,35,40,62,64,68,74; P. Potappel 11, 15, 20, 24, 38, 47, 58, 76, 77; L. de Kwak Koolaard 12, 13, 32, 82; D.J. Menheere 16, 33, 54, 55, 57, 67, 69; C. de Graaf 17, 19, 22, 23, 30, 37, 39, 48, 50, 65; J. Moerland 26, 27, 31, 61, 83, 84; J.W. Heijboer 29, 43, 44, 63, 71, 72; C.D. Uijl 4145, 52, 78, 81A. Hage 42, 66. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 208 duiven van 13 deelnemers. Eerste duif 9.48.44 u. is 1472,424 m/min, laatste duif 10.28.11 u. is 1201,088 m/min. D. de Wilde 1, 4, 20, 51; H.T. van He mert-Rijnberg 2, 3, 14, 15, 17, 18, 26, 30, 32, 40, 47, 48; W.H. Openneer 5, 42; I. Quist 6, 7, 9, 13, 16, 22, 25, 33, 50; J. de Rijke 8, 36, 38, 43; J. Benningshof 10, 11, 12, 29, 39; L. v.d. Berge 19, 27, 28, 34, 35, 44, 49; A.W.A.P. Bolijn 21, 24, 31, 37, 45; C. Potappel 23, 41, 46; comb. Bolijn 52. De Vredesduif Sint-Philipsland, 219 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 9.56.02 u. is 1464,879 m/min, laatste duif 10.17.24 u. is 1272,685 m/min. R. Reijngoudt 1, 6, 19, 26, 34, 35, 39, 43,47; comb. Hoek 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 18, 20,21, 22,24, 25, 28, 32, 37, 38,45, 52; J.D. Quist 11, 27, 29, 31, 50, 51; L. Reijngoudt 12, 23, 40; gebr. Reijngoudt 13, 16, 41; J. van Dommelen 17, 44, 48, 53, 54, 55; J. Zuidweg Jzn. 30, 42, 46; M. Meijer 33; comb. Reijn goudt en Zn. 36; A. Vermaas 49. De Trouwe Duif Tholen, 151 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 9.53.28 u. is 1441,927 m/min, laatste duif 10.07.04 u. is 1312,969 m/min. M.J. Laban en Zn. 1, 2, 3, 6, 8, 15, 16, 24, 26, 33, 34, 38; J. Baay 4, 7; P. Laban 5, 9, 19, 21, 25, 28, 30, 35; C. Moeliker 10, 12, 18, 22, 23; C. Laban 11, 17; J. van Dijke 13, 32; J. Kegge 14, 29; K. v.d. Berge 20,27,31,36, 37. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 430 dui ven van 20 deelnemers. Eerste duif 9.49.51 u. is 1505,88 m/min, laatste duif 10.11.46 u. is 1297,076 m/min. D. Vaders 1, 6, 20, 30,41,45, 51, 58, 59, 63, 96, 98, 99, 100, 105; P. Vis 2, 12, 15, 79, 85, 94, 104; C. Hommel 3, 13, 26, 46, 48, 76; P. de Wilde 4, 9, 54, 56; A. Havermans 5, 7, 23, 24, 27, 40, 52, 53, 55, 77; I. Berkey 8, 14, 50, 65, 66, 88, 90, 102, 103; A. Capelle 10, 11, 21, 22, 31, 38, 42, 61, 64, 78; J. Capelle 16, 28, 29, 43, 69, 70, 75, 82, 83. 108; comb. Fonteijne 17, 18, 19, 32, 35, 37, 62, 81, 86; C. Rijnberg 25, 67, 71, 72, 93; M. de Graaff 33, 95; J. Toetenel 34, 36, 57, 60, 80, 84, 97, 101; J. Buitenhuis 39, 49, 73; P. Hommel 44, 68, 89, 107; A. Vis 47, 74; H. Rensink 87; F. Bal 91,92, 106. Tennis Het tweede mix-team van Sint-An naland is zaterdag ongeslagen kam pioen geworden in de tweede klas se. De tennissers eindigden in punten gelijk met Hontenisse 2, maar behaalden de titel doordat ze één set meer hadden gewonnen. De Tholenaren beslisten vier duels in hun voordeel en speelden drie keer gelijk, wat 27 punten opleverde. Bij terugkeer uit Aardenburg (2-4 winst) werd het team in de bloemen gezet. In Aardenburg moest ook met mini maal 2-4 gewonnen worden om het kampioenschap te behalen. Tot twee keer toe kwamen de Sint-Annalan- ders terug van een achterstand, om vervolgens de leiding over te nemen en in een bloedstollende laatste par tij via een driesetter het noodzake lijke vierde punt te pakken. Trijnie Goedegebuure en Carina Droogen- dijk troffen een dubbel waarvan één dame een maatje te groot was en ze verloren dan ook met 7-5 en 6-1. Daarna pakten Leen en Trijnie Goe degebuure met 7-5 en 6-2 het eerste punt voor de Tholenaren. Maar ver volgens verloren Perry Bakx en Hanna Moerland (6-2, 6-3), zodat alle resterende partijen gewonnen moesten worden. Adrie Goedege buure en Hanna Moerland deden dan ook hun plicht (6-2, 6-2). Adrie won ook zijn tweede mix, met Cari na Droogendijk, in een spannende tweesetter (7-5, 7-6). Nu kwam het aan op de laatste partij, de heren- dubbel van Leen Goedegebuure en Perry Bakx. Het tweetal verloor de eerste set kansloos (6-0). Maar in de tweede set kwamen de ervaren ten nissers langzaam terug en wonnen uiteindelijk in de tie-break (10-8). Het verzet was gebroken en ook de derde set eindigde in winst voor de Tholenaren (6-3). Wielrennen Tholenaar Tim Dees moest in de ronde van Sprundel genoegen nemen met de tweede plaats. Op de meet werd hij ge klopt door Niel Tielemans, die eerste staat in het landelijke regelmatigheids klassement voor nieuwelingen. In Nieuwdorp legde Dees zaterdag beslag op de zesde plaats. De Tholenaar gaat zich voorbereiden op het Nederlands kampioenschap dat eind augustus wordt gehouden. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. mevr. R. Burrows 23 p; 2. R. v.d. Houten 22 p; 3. L. Soomers en N. Moerkerken 19 p; 5. D. Schellinger 13 p; 6. mevr. C. Wilsing 12 p; 7. mevr. R. Nagtegaal 11 p; 8. mevr. F. Schellin ger 7 p. Paardensport Met het paard Tebbens behaalde Isabel Wessels in Halsteren 165 punten, goed voor een derde plaats met winst, in een drukbezochte dressuurwedstrijd. Het kostte heel wat moeite om het jonge paard de ring in te krijgen, alle drukte was nieuw en het dier deed een ontsnap pingspoging en maakte nog bijna een duik in een sloot. Eenmaal in de ring tussen de andere paarden liep Tebbens echter als een zonnetje. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15