Euterpe blaast de wolken dicht bij viering veertigjarig bestaan Dominee Den Boer doet intrede na woes tij nreis van zeven jaar Kerk leeft door afgunst ver beneden Pinksterpeil Als gezamenlijk gebruik eindigt, is breuk definitief Muziekvereniging Sint-Maartensdijk na dertig jaar in het nieuw Veel hardrijders Vossemeersedij k Twee gemeenten Donderdag 8 juli 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De uniformjassen konden in top zaterdag toen Euterpe met hef avondconcert begon. De oude jassen hingen bo venin de mast op de Markt in Sint-Maartensdijk, ten te ken dat de benodigde 10.000 euro voor nieuwe kleding er was. Voorzitter Theo Steketee kijkt terug op een ge slaagde viering van het veertigjarig bestaan. In novem ber volgt er nog een feestavond voor de leden. Gastdirigent Saxofonisten Talentenbokaal Goed opgepikt Den Boer: 'Christus gaat door met Zijn werk' Gekooide vogel God baande door de woeste baren en brede stromen ons een pad. Deze woorden uit Psalm 66 galmden woens dagavond door het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Tholen, nadat ds. A. den Boer plaats had genomen op de kansel, 's Middags was hij door ds. P. Roos uit Damwoude bevestigd als nieuwe predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerken van Tholen en Oud-Vossemeer. Een bijzondere dag voor de kleine ge meenten, maar in het bijzonder ook voor de predikant, die na een moeilijke periode van zeven jaar weer aan een gemeente werd verbonden. Veel twist Christelijke Gereformeerde Kerken na ruim 1,5 jaar weer een eigen predikant Verscheidenheid is verrijkend Een koffieconcert was iets heel nieuws voor de muziekvereniging uit de smalstad. Maar het was daar mee dat het smalstadsfeest zater dagmorgen werd geopend. De mu zikanten zaten grotendeels overdekt op een podium, ervoor stonden stoe len voor het publiek, iets verder naar achter onder partytenten nog meer stoelen en tafeltjes. De weer berichten waren niet best. „Maar we hebben afgesproken wat te doen om de wolken dicht te blazen", zei Ste ketee tegen de tientallen belangstel lenden die naar de Markt waren ge komen. Er scheen een zonnetje en er stond een stevige wind, en net voor de pauze ging het regenen. Even werd er onderbroken om alle muzikanten een droog plekje te gunnen, maar al gauw hield de neer slag op. Anders als enkele kilome ters westelijker bij Stavenisse, waar het met bakken uit de lucht viel. Eu terpe hield het verder droog. „We hebben het bijzonder goed getrof fen", realiseert Steketee zich. De muziekvereniging speelde met een gastdirigent. De Vlaming Ben van Lombeek verving zijn onlangs als Euterpe-dirigent aangetreden landgenoot Bernd van Echelpoel, die vanwege de bruiloft van zijn zus deze dag verstek moest laten gaan. „We hebben het er samen uitste kend vanaf gebracht", aldus de voorzitter. Euterpe opende met de mars 'Under the double eagle' en bracht onder meer filmmuziek uit Jurassic Park, 'The floral dance' en een medley van nummers van The Beatles ten gehore. In de pauze bood bestuurslid Mar- got Poot van Rabobank Tholen symbolisch 5000 euro aan. Een bij drage voor de uniformen uit het fonds lokale betrokkenheid van de bank. Steketee, en penningmeester Robin Pot, waren ermee in hun nop jes. „De afgelopen jaren hebben we geïnvesteerd in instrumenten en de opleiding van muzikanten. Maar on ze uniformen, die uit 1974 dateren, zijn ook dringend aan vervanging toe." De preses bedankte de bank voor de forse bijdrage. Met een sin terklaasactie hadden de Euterpe-le- den eind vorig jaar ook al 1500 euro ingezameld. En vanwege het jubi leum was een loterij georganiseerd. „Er moeten nog 400 loten aan de man gebracht worden en daarbij ho pen we op uw medewerking." Het lukte, 's avonds waren de laatste verkocht, en met de opbrengst van de dag zelf (gedeelte van de verko pen in consumptietent en stands van bakker en slager) werd de benodig de tien mille binnengehaald. Euterpe telt een zeventigtal leden, waarvan er een vijftig op het podi um zaten. „De rest is nog in oplei ding." Juist die morgen moesten vier leden muziekexamen doen en eerder in de week ook al drie. Ze slaagden allen met prima cijfers, zo dat het met de toekomst van Euterpe goed zit. Wél deed de voorzitter een oproep voor saxofonisten. Die heeft de muziekvereniging er slechts twee in haar midden, zodat zaterdag ter versterking een beroepskracht inge huurd werd. „We hebben best een behoorlijk aantal jonge leden. Zodra ze hun A-diploma hebben, laten we ze in het orkest meedoen. Dan kan het zijn dat ze nog maar elf zijn." Het in de jaren negentig door diri gent Peter de Rooij begonnen leer lingenorkest werpt duidelijk zijn vruchten af, aldus de voorzitter. Hij is ook te spreken over de muzikale prestaties van het blaasorkest Dak d'r af. Na de pauze waren de blauwe jas sen en rode dassen van de muzikan ten vervangen door de nieuwe paarsblauwe jas met zwarte das. Vervolgd werd met 'Festmuzik der Stadt Wien' van Richard Strauss en nog vier nummers, waarvan de mars 'Army of the Nile' de muzikale och tend afsloot. Het optreden werd, evenals de andere onderdelen deze dag, aan elkaar gepraat door Leo Troost. Euterpe had meer op het programma staan dan alleen muziek. Voor het ge meentehuis werd op een zandbed een strandvolleybaltoernooi afgewerkt. Het werd gewonnen door De Stam gasten met 8 punten, wat hen een taart opleverde. J en JenC had een punt minder, derde werd Fixet met 6 pun ten, gevolgd door BBB en De Stuntels die beide 4 punten behaalden. Euterpe zelf sloot met 1 punt de rij. Gestoken in nieuwe uniformjassen voerde Euterpe het tweede deel uit van het koffieconcert ter gelegenheid van het achtste lustrum. Ook was er een talentenjacht, waar voor helaas nog twee van de acht aan gemelde deelnemers de avond tevoren afmeldden. In de categorie tot 12 jaar werd uitsluitend geplaybackt. Win naars werden Ariëlle op den Brouw en Yvonne de Jong met het nummer 'Lady's Night' van Atomic Kitten. Quirien Bijl, Michelle Rouffaer en Louise Bazen waren de andere deel nemers. Voor de categorie 12 jaar en ouder bleven slechts twee deelnemers over, beide uit Sint-Annaland en bei de zongen live. Cynthia van Poortvliet klopte, met het nummer 'Can't fight the moonlight' van Leann Rimes, Lindsey Maasland. Beide winnaars kregen de Smalstads talentenbokaal. De optredens werden afgewisseld met muziek door de accordeonvereniging Osiveo uit Steenbergen, die een aantal Thoolse leden heeft. „De publieke be langstelling was prima en nam nog toe", geeft Steketee aan. De beurt was nu aan de Thoolse zusterverenigin gen. Concordia Tholen gaf een con cert op de Markt, Accelerando en OVM kozen voor een rondgang door het dorp, waarna drumband en majo- retten van OVM bij terugkeer nog een show weggaven. Concordia Sint-Phi- lipsland maakte 's avonds ook een rondgang. Tijdens het avondconcert dat volg de, werden de prijzen getrokken van de jubileumloterij. Daarna was het de beurt aan de band LOZ, maar mede door het frisse weer was de belangstelling toen al behoorlijk ta nende. „De rockmuziek uit de jaren '70 en '80 spreekt ook niet direct het grote publiek aan." Al met al zijn Steketee en zijn me de-comitéleden (Robin Pot, Erik Manneke, Claudia Muller en Ben te Kulve) tevreden. „Voor Euterpe was het nieuw om zo'n groot eve nement te organiseren. Maar het is door de vereniging goed opgepikt en er is geen onpuntelijk woord ge vallen. Chapeau voor de leden en andere medewerkers", aldus de voorzitter. Hij is ook blij met de be reidwilligheid van de midden standsvereniging die haar uitgave de Smalstadsbode vervroegde en de middenpagina's beschikbaar stelde voor Euterpe. Ook de felicitatiepa gina in de Eendrachtbode noemt Steketee 'een fantastische verras sing'. Beide uitgaven krijgen in wissellijsten een plekje in het repe titielokaal. De medewerking van het evenementencomité Smalstad - die stelde vlaggetjes beschikbaar en bood aan de consumptiemunten te verkopen - waardeert de jubileren de vereniging eveneens. „We zullen drie keer een optreden voor hen verzorgen als tegenprestatie", aldus een erg tevreden voorzitter Theo Steketee van muziekvereniging Eu terpe. Ds. A. den Boer deed intrede in de Christelijke Gereformeerde Kerken van Tholen en Oud-Vossemeer met een preek over Filippenzen 1 vers 18-20. Het thema van de preek was 'Paulus blijdschap over de voort gaande Christusprediking'. Hij werkte dit thema in drie punten uit: De voortgang van de prediking is onafhankelijk van menselijke bedoelin gen, vereist gebed van de gemeente en vraagt om de gehele inzet van de prediker. „Als Paulus de brief aan de ge meente te Filippi schrijft, zit hij in een benarde positie. Geboeid zit hij in de gevangenis en wellicht ligt de dood vlak voor hem. Maar als Pau lus deze brief schrijft, is hij erg te rughoudend over zijn persoonlijke omstandigheden. Het gaat niet om hem. De komst van het Koninkrijk Gods hangt immers niet af van een persoon. Wij kunnen wel gebonden zijn, maar Gods Woord niet. Juist de verdrukking bevorderde de ver kondiging van het Evangelie. Daar om is Paulus blij, ondanks dat hij in de boeien zit. Ook in de ambte lijke bediening kunnen we verke ren in de vuurlinie. Ook Paulus weet daarvan. Gevangen niet om een misdaad, maar om een wel daad. In de boeien zit hij wegens de verkondiging van Christus. Een evangelie dat bevrijdt en zondaren tot Christus leidt als de grote be vrijder. Uit de brief blijkt ook dat de predi king van Paulus zorgde voor af gunst bij andere predikers. En dit kan nog voorkomen. De ene predi ker kan meer volk trekken dan de andere. Hierin schuilt nog steeds een groot gevaar. De bedoelingen van de predikers kunnen niet op recht blijken, zodat men met elkaar gaat wedijveren.Wij hebben echter alleen te verkondigen Jezus Chris tus en Dien gekruisigd en niets an ders. Maar de boze, de satan, wil de verkondiging van deze blijde boodschap juist tegenwerken. En dat liefst door predikers door on derlinge twist tegen elkaar op te zetten. Maar al deze schermutselin gen kunnen de voortgang van Gods Woord niet verhinderen. Wat een troost is het als wij dat mogen we ten", aldus ds. Den Boer die ver volgens aandacht vroeg voor de ge zindheid van een prediker. „Predikers moeten eensgezind zijn en één van gemoed; wat is dat noodzakelijk en heilzaam. Maar toch is ten diepste ook niet de per soon van de prediker bepalend voor de voortgang van het evangelie. Wij lijden in deze tijd aan de kerk om dat ze zo ver beneden het Pinkster- peil leeft, maar ondanks alles is on ze verwachting op God. Zijn wegen zijn wonderlijk en Hij vergist Zich nooit. Paulus als de grote zendeling aller tijden zit wel in de boeien, maar hij zingt als een gekooide vo gel het schoonste lied van Zijn Ko ning. Hoe de omstandigheden ook zijn, Christus moet gepredikt wor den als de noodzakelijke, genoeg zame en dierbare Zaligmaker. Ver wacht het nooit van de persoon van de prediker. Vandaag worden ze ge roemd en morgen weer veracht. Als predikarit ben je altijd kwetsbaar en kun je onder verdenkingen worden gebracht. Het werk van een ambts drager is niet meer dan het steiger- werk voor de bouw van het Konink rijk van God, waarbij het werk van de Heere steeds meer aan het licht moet komen. Wij predikers zijn volledig afhankelijk van Gods Geest. De Pinkstergeest werkt lief de, eendracht en gemeenschap. Wij hopen dat de Heere zo ook banden wil leggen tussen ons en deze wil verstevigen. Ook Paulus wist zich getroost juist door deze geestelijke banden. Het gebed van de gemeente was als een muur rondom hem. Ge meente ook uw gebed voor mij is zo nodig en nuttig, om nodig en nuttig voor u te kunnen zijn. De vu rige pijlen van de boze zijn juist ook op Gods knechten gericht. Daarom bidt voor een blijmoedige en vrijmoedige bediening. Bidt om de Heilige Geest, want zonder die Geest tasten we in het duister. Maar door Gods Geest kan niets de voort gang van de verkondiging en de za ligheid van zondaren in de weg staan. We wensen elkaar toe dat zo Christus in u en in mijn leven groot gemaakt mag worden", aldus ds. Den Boer in zijn eerste preek als nieuwe dominee van de Christelijke Gereformeerde Kerken in Tholen en Oud-Vossemeer. Stemmen van lezers Sinds de oprichting van de Prote stantse Kerk in Nederland (PKN) per 1 mei is er in Sint-Annaland een zeer ingrijpende kerkscheuring ontstaan met de unieke situatie dat de kerk door zowel de hervormden van de PKN als die van hersteld verband wordt gebruikt. Dit is door onderling overleg tot stand gekomen. Op zich een goed streven, waardoor er moge lijk nog iets van een eenheid behou den blijft. Met een betrekkelijk klei ne meerderheid hebben de hervormden van de PKN zich uitge sproken tegen dit gezamenlijke kerk gebruik. De commissie voor bijzon dere zorg van de PKN vond dat namelijk ook niet goed. Naar alle waarschijnlijkheid moeten de her steld hervormden met ingang van 1 september op een andere plaats hun kerkdiensten houden. Dan wordt de breuk definitief, met name door de harde opstelling van de commissie voor bijzondere zorg, die alles goed vindt, als men maar met de PKN meegaat. En die niets goed vindt en harteloos oordeelt over hen die niet met de PKN mee willen of kunnen. De nawerking van de breuk in Sint- Annaland kan nog vele jaren duren. Dit loopt in negatieve zin door fami lies, gezinnen, vrienden en beken den. Een treurige situatie die zeker kan leiden tot verzieking van een plaatselijke samenleving. Dit doet zich ook op veel andere plaatsen voor. Het is het gevolg van het Sa men Op Weg-proces en de oprichting van de PKN per 1 mei. De stinkende vrucht van een proces dat veelal over de rug van de trouw meelevende kerkleden is gevoerd. Deze zijn er onvoldoende bij betrokken, vandaar dat het nu op veel plaatsen tot grote problemen leidt. Het geeft intens veel verdriet wanneer je als trouw meelevende leden die financieel veel hebben bijgedragen aan de opbouw van de gemeente, uit het kerkgebouw wordt gezet. De synode van de PKN heeft meer oog voor op papier staan de leden die nauwelijks nog meele ven en daarbij gaat het om 70% van de hervormden: 1,9 miljoen mensen. De commissie voor bijzondere zorg wijst op brute wijze alles af wat niet met de PKN mee kan. Wie niet voor ons is, die is tegen ons, dus een ver deel en heersprincipe. Zo stelt de PKN zich op als een kerk die deze naam niet eens waardig is en waar nu de rotte vrucht van openbaar komt. Daarom ben ik ervan overtuigd, dat de komende jaren het hele SOW-pro- ces en de PKN gedoemd is te mis lukken. Dat is nu al merkbaar en dat kan ook niet anders als de basis niet goed is. De hersteld hervormden in Sint-Annaland zijn trouwe kerkgan gers die financieel veel bijdragen. Ik hoop dat de PKN-kerkenraad het ge zamenlijk gebruik zal voortzetten, want dat zal beter zijn om toch een zekere eenheid te bevorderen, ook voor de hele gemeenschap van Sint- Annaland. De hersteld hervormden blijven op deze manier ook bijdragen aan het onderhoud van het kerkge bouw. Plaatselijk is er absoluut geen leergeschil, maar in classicaal en sy nodaal verband is dat er wel. De PKN kan plaatselijk nog wel zichzelf blijven, maar het is een pluriforme kerk en de hersteld hervormden kun nen daarin niet mee. In de nieuwe kerkorde zijn enkele dubieuze belij denisgeschriften toegevoegd en dan de grote hoeveelheid zaken die bin nen de PKN maar moeten kunnen en gelegaliseerd zijn. Daarom moet er wel gescheiden opgetrokken wor den, maar men kan van hetzelfde kerkgebouw gebruik blijven maken. Dat de Heere God er Zijn zegen over moge gebieden. Eerder las ik in de EB, dat ds. Blom uit Poortvliet en ds. Hoek uit Sint- Annaland uit hun ambt zijn gezet. Deze predikanten hadden al voor 1 mei aangegeven, niet tot de PKN te willen behoren. Daarom kunnen ze ook nooit hun ambt binnen de PKN beëindigd hebben, maar omdat de PKN zich juridisch de voortzetting vindt van de Nederlandse Hervorm de Kerk moest men dit op deze wijze kenbaar maken. Overigens hebben ze hun ambt binnen de Hersteld Ne derlandse Hervormde Kerk voortge zet. Het is te hopen, dat ook hun werk door de Heere God tot een ze gen mag zijn voor velen. Voor ieder een die trouw en oprecht naar Gods Woord wil leven, zal steeds weer de bede moeten zijn: wat wilt Gij Heere God dat we doen zullen. In alle on zekere tijden is dat zeer wel het bes te. Daarmee kunnen we verder de toekomst in. Dat dit onze hoop en verwachting moge zijn. Dat geve God. C. Kwaak, Noordsingel 146, Bergen op Zoom. (oud-inwoner Sint-Maartensdijk). Bij politiecontroles op drie ver schillende plaatsen zijn woensdag 83 hardrijders bekeurd. Op de Oud- Vossemeersedijk bij Oud-Vosse- meer (waar notabene een flitspaal staat) blijken verhoudingsgewijs de meeste bestuurders in de fout te gaan: ruim elf procent. De radarwa gen stond 's morgens van kwart voor negen tot twaalf uur op deze 80-km-weg en registreerde 49 over tredingen bij 439 passanten. Op de Priestermeetpolder in Poortvliet (de provinciale weg tussen Sint-Anna land en Oud-Vossemeer) werd van half drie tot half vijf gecontroleerd. Eén op de twaalf bestuurders reed te hard: van de 321 gingen er 26 op de bon. De minste overtredingen werden op de Paasdijkweg in Poortvliet geconstateerd. Tussen één uur en twintig over twee pas seerden 295 bestuurders, waarvan er slechts acht zich niet aan de maximum snelheid hielden. De controle - overigens niet de plaat sen - was tevoren door de politie aangekondigd. De bevestiging- en intrededienst van ds. A. den Boer werd wegens de beperkte ruimte in de eigen kerkgebouwen aan de Visstraat te Tholen en de Molenstraat te Oud-Vossemeer gehouden in het nieuwe kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente te Tholen. Ds. P. Roos uit Damwoude leidde 's middags de bevestigingsdienst en preekte over Spreuken 27 vers 23-26. Thema van zijn preek was 'Het werk van een herder'. Bij de feestelijke diensten werd het orgel bespeeld door: Jan van Luik, Johan Schot en Arie Knuist. Het beroep op ds. A. den Boer was het vijfde beroep dat de gemeenten hadden uitgebracht na het ver trek van ds. A. van der Zwan naar Sliedrecht. De Christelijke Gerefor meerde Kerken hebben een gemeente in Tholen en Oud-Vossemeer. In Tholen zijn er ruim 130 leden en in Oud-Vossemeer ruim 90. „Wij zijn vervuld met verwonde ring en grote dankbaarheid dat de Heere het geeft dat ik na zeven jaar nu twee gemeenten mag gaan dienen. 'Dit is van de Heere ge schied en het is wonderlijk in ons ogen'. Door deze woorden uit Psalm 118 werden mijn vrouw en ik bijzonder aangesproken bij het beroep dat tot ons kwam. Een be roep ontvangen, onverdiend en on verwachts en dat alleen uit Gods goedertierenheid. Er ligt een weg achter ons van beproeving en ver twijfeling, maar God zij dank ook van overgave. Laten we ons dan ook verheugen en verblijden in de Heere", aldus ds. Den Boer. De nieuwe predikant van de Chris telijke Gereformeerde Kerken uit Tholen en Oud-Vossemeer heeft een moeilijke periode achter zich liggen. Hij was eerder als predi kant verbonden aan de Nederlands Gereformeerde Kerken en dien de de gemeenten Deventer-Heino, Bunschoten-Spakenburg en Urk. Hij verliet het kerkgenootschap, nadat ondermeer de discussie over de vrouw in het ambt begon. Ds. Den Boer ging vervolgens naar de Christelijke Gereformeerde Kerk van Siegerswoude-De Wilp in Friesland, maar werd wegens een conflict formeel losgemaakt van die gemeente. „En toch geloven wij dat de zeven jaren die volgden van zwerven en rondtrekken geen verlies zijn geweest, zodat het be leden kan worden: 'Het is goed voor mij verdrukt te zijn geweest'. Juist in deze moeilijke periode zijn wij getroffen door het mede leven van zovelen. Wij hebben te midden van alle beproevingen er varen de voorzienigheid van God en geloven dat wij deze woestijn- reis van zeven jaar nodig hadden om vervolgens hier te mogen ko men.", aldus ds. Den Boer. Het gezin met 11 kinderen, van wie er vier reeds getrouwd zijn, woont in de pastorie aan de Mach- teld van Gelrestraat te Tholen. Onder de gasten bij de bevesti- gings- en intrededienst waren naast veel familieleden ook afge vaardigden van de gemeenten waar Ds. Den Boer eerder werk zaam was. "Gedeelde smart is halve smart en gedeelde vreugde is dubbele vreugde", aldus de pre dikant tot hen. "Op de moeilijke weg die achter ons ligt was er vaak ook kleingeloof en moede loosheid. En dat is beschamend, zeker nu we deze dienst meema ken en wij terugzien op de weg die achter ons ligt. Altijd waren er echter mensen die bleven bidden en worstelen voor ons. En iedere zondag gaf de Heere het dat ik er gens de dienst mocht leiden", al dus Ds. Den Boer, die in zijn dankwoord ook de gemeente van Nieuw-Balinge betrok waar hij pastoraal werk verrichtte en het Lodensteincollege te Amersfoort waar hij twee jaar godsdienston derwijs gaf. Ook de hervormde predikant in hersteld verband ds. P. de Vries uit Elspeet woonde de dienst bij. Het gezin De Boer woonde in Elspeet in de hervormde pastorie en had veel contacten met ds. De Vries. Vorig jaar mei preekte ds. Den Boer voor het eerst in Tholen en Oud-Vossemeer. "Vanaf deze eer ste ontmoeting onder het Woord van God leefde het al dat wij met elkaar verbonden zouden worden en dit werd bevestigd door het be roep dat 18 maart werd uitge bracht." Zowel in de preek, als in het gebed en het dankwoord stond de nieuwe predikant van de Chris telijke Gereformeerde Kerken stil bij de kerkelijke verdeeldheid. "Er is veel twist in de kerk. Broe ders van hetzelfde huis gaan uit- Ds. A. den Boer (51) met zijn echtgenote mevr. M. den Boer-Gelderblom en de kinderen Corine, Marlin, Suzanne, Anne-Willem en Jonathan. een. Het werpt een smaad op de Koning van de kerk. Het is onza lig, onzuiver en schandelijk. Maar wat een troost dat wij mogen we ten dat God door gaat met Zijn werk. Deze schermutselingen kun nen de voortgang van Gods Woord niet verhinderen." Hervormd predikant ds. P. Ver- nooij heette ds. Den Boer namens de Gereformeerde Gemeente en de Hervormde Gemeente hartelijk welkom. "Wij hopen dat u met uw vrouw en kinderen zich snel thuis zult voelen in het Zeeuwse. Ons gezamenlijk uitgangspunt is het onfeilbaar Woord van God en het gereformeerde belijden. Daardoor weten we ons op elkaar betrokken. Samen staan wij voor de procla matie van Koning Jezus. Het is geen boodschap naar de mens, maar juist wel een boodschap die voor de mens bestemd is", aldus ds. Vernooij die in zijn korte toe spraak wees op de roeping van de profeet Ezechiël. "Hij moest het Woord van God spreken tot een wederspannig huis. Het lijkt een onmogelijke opdracht, maar het is mogelijk door God die Zelf in staat voor Zijn Woord. Daarom mogen wij het zaad van het Evan gelie niet karig, maar ruim uitwer pen met het gebed of de Geest het zaad doet ontkiemen in de kerk aan de Visstraat, in Oud-Vosse meer, hier in de Rehobothkerk, in de Hervormde Gemeente, ja over al waar het Woord verkondigd wordt. En daar waar het mogelijk is wens ik dat wij op broederlijke wijze kunnen samenwerken tot eer van Gods naam en tot redding van zondaren." Als reactie op ds. Vernooij kwam ds. Den Boer nog een keer terug op de verdeeldheid en de verschei denheid tussen kerken en gemeen ten. "Aan de verdeeldheid van de kerk mogen we nooit gewend ra ken en we kunnen en mogen er ook nooit vrede over hebben. Maar naast gescheidenheid is er ook verscheidenheid en deze ver scheidenheid kan juist verrijkend zijn om naar elkaar om te zien en eikaars lasten over de kerkmuren heen te dragen." Ds. C. de Jongste van de Gereformeerde Gemeente kon bij de intrededienst van ds. Den Boer niet aanwezig zijn, doordat hij zelf elders moest pre ken. Namens het gemeentebestuur was wethouder K.A. Heijboer aan wezig, maar hij voerde niet het woord. Namens de classis Middelburg van de Christelijke Gereformeerde Kerken richtte ds. A.C. Uitslag zich tot de nieuwe predikant. "De Heere heeft uw weg wonderlijk geleid. Niemand rekende erop, maar de Heere geeft u dit plekje in Zijn wijngaard. En u bent terecht gekomen in een gemeente waar mep zich wil verdiepen in het Woord", aldus ds. Uitslag die in de vacante periode catechese gaf aan de Thoolse jeugd. "U gaat deel uitmaken van de kleinste classis qua aantal gemeenten, maar wel van een classis met grote onderlinge betrokkenheid. Een ge zegende tijd toegewenst en dat ve le gemeenteleden door uw werk gedreven mogen worden tot de troon van Gods genade." Ook de toespraak van ouderling W. Otte stond in het teken van blijdschap en verwondering over de komst van ds. Den Boer. "Na een vacature van 1,5 jaar werden wij op 31 maart verblijd door het bericht dat u met vrijmoedigheid het beroep mocht aanvaarden. De Koning van de Kerk heeft het wel gemaakt en omgezien naar de kleine gemeenten. De Heere schenkt u nu twee gemeenten om te arbeiden. Dat u het Woord zui ver mag laten klinken tot verheer lijking van Zijn Naam en tot uit breiding van Gods Koninkrijk. Hij schenkt u hulp en kracht door Zijn Geest. Wij wensen u een gezegen de tijd toe in Oud-Vossemeer en Tholen. Als afsluiting van de in trededienst werd na 2,5 uur door de aanwezigen staande Psalm 133 vers 3 gezongen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 7