It s WHS brengt bruidspaar hulde B Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 juli 2004 Autokraken Ruit vernield VERF NODIG? L a j Ongeluk op bromfiets Vacature diaken Concert aan de Kaaij Barbecue Venkelstraat en Vlasmarkt Kunstwerken Kettelerij Eegedima last toernooi af Geen herziening op bedrijfswoning Bogert Unanieme steun verkeersplan Molenstraat 25ste taptoe OVM Zomermarkt bij De Ark m Nog één vacature Bloemenring sluit Auto's vernield Vernielers veilingkisten gepakt De Hoop verliest opnieuw Tafeltennissers nemen duik Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Engels jacht verrast door golfslag Bestel-/Bedrijfsauto's 2500 euro voor prentenboeken school Playbackshow toch in dorpshuis Actie Woord en Daad Spoor van vernielingen School kampeert in Westenschouwen Kerkkoor opgeheven Uitbreiding Rehobothkerk Lindhout beste visser Orgel als nieuw Nieuw gevelschild bij restaurant Meisje op fiets geschept Container voor jongeren Nog meer bedankt Tholen Op de Contr' Escarpe werd in de nacht van zaterdag op zondag bij twee auto's ingebroken. Een eige naar van een auto ontdekte zondag middag om 12.30 uur dat uit zijn voertuig de radio was gestolen. Ook bij een andere auto was de geluidsin stallatie weggenomen. De eigenaar van deze auto, die zelf aan de Wal woont, ontdekte 's morgens om 8.30 uur de autokraak. Naast de radio werd uit zijn voertuig ook twee zon nebrillen en een aantal cd's meege nomen. Door de autokraken werd voor tientallen euro's schade aange richt aan de auto's. In de nacht van zaterdag op zondag werd rond 1.15 uur bij een woning aan de Botermarkt een ruit vernield. Van de vernieling werd aangifte ge daan bij de politie. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Een 16-jarige inwoonster verleende maandagavond omstreeks 19.45 uur geen voorrang aan een automobilist op de kruising Rijsselbergen-Doorne- haag te Bergen op Zoom. Het 16-jari- ge meisje en haar 14-jarige plaatsge- note raakten door de aanrijding gewond en werden overgebracht naar het ziekenhuis. De 16-jarige bestuur ster van de bromfiets moest ter obser vatie een nachtje in ziekenhuis Lie- vensberg blijven en haar' 14-jarige passagiere liep een gebroken onder been op. De bromfiets was door de aanrijding volledig vernield. H.D. Swijnenburg heeft bedankt voor zijn verkiezing tot diaken bij de Nederlandse Hervormde Gemeente in hersteld verband. Daarentegen heeft L. Priem het diakenambt aan genomen, evenals ouderling J.B. Ruben. De enige ouderling tot nu toe was J.C. Verheul. Hij krijgt in de kerkenraad nu versterking van twee mensen. Alleen voor het ambt van diaken blijft er een vacature bestaan. Muziekvereniging Concordia sluit vrijdag het seizoen af met een zomer avondconcert aan de Kaaij. Tijdens dit concert dat om 19.30 uur begint presenteren de verschillende onder delen van de vereniging zich, zoals de harmonie, het jeugdorkest en de slag werkgroep. Na de zomervakantie staat de muziekvereniging voor ver schillende uitdagingen. De slagwerk groep onder leiding van Barry van Bavel neemt deel aan het landelijke Slagkracht Project van de KNFM. De harmonie onder leiding van Marcel Hartendorp gaat na de vakantierust reperteren voor het kerstconcert dat in december in de Katholieke kerk wordt gehouden. De jongste leden vormen na de vakantie weer een sa- menspelgroep. Concordia hoopt op nieuwe leden en zoekt vooral verster king bij de kopergroep. Ook minder gangbare instrumenten als fagot en contrabas worden in de harmonie be speeld. Meer informatie over de acti viteiten van Concordia is te vinden op de website: www.concordia-tholen.nl Voor de tiende keer organiseren de bewoners van de Venkelstraat en de Vlasmarkt zaterdagavond een barbe cue. In totaal werd het straatfeest al twaalf keer georganiseerd, maar drie keer moest de barbecue wegens we gens het weer worden afgelast. Zater dag hopen de bewoners het tweede lustrum te vieren. De kosten van de barbecue komen dit keer op rekening van diverse echtparen die onlangs een jubileum vierden. De familie Le- ijdekkers, Copier en Smit waren 25 jaar getrouwd en het echtpaar Aal- brechts vierde onlangs het 40-jarig huwelijksjubileum. Voorafgaande aan de barbecue maken zes motorrijders uit de straat eerst een toerrit. Beeldend kunstenaar Jan Kettelerij exposeert samen met andere leden van de Zeeuwse kunstkring diverse kunstwerken in de studentenhuisves ting van de Roosevelt Academy. Op de nieuwe universiteit in Middelburg is de expositie van 17 juli tot en met 2 augustus te zien. De tentoonstel ling wordt vrijdag 16 juli geopend door Prof. dr. Albert Clement. Wer ken van Jan Kettelerij zijn ook tot eind oktober te bezichtigen in het streekmuseum De Meestoof te Sint- Annaland en tot en met september tevens in het KunstCentrum aan de Dalemsestraat, waar zijn nieuwste sculpturen in albast zijn te bewonde ren. De kunstenaar was jaren gele- 1 i den actief in de bloemsierkunst, maar heeft zijn terrein steeds meer verlegd naar ruimtelijke vormen en beeldhouwen in steen. Tennisvereniging Eegedima heeft besloten om het midzomermix/dub- beltoernooi dat voor 24 en 25 juli op het programma stond niet meer door te laten gaan. De activiteitencom missie is teleurgesteld in de geringe belangstelling onder de leden voor het toernooi. Er hadden zich negen deelnemers ingeschreven, waaron der twee introducees. De activitei tencommissie denkt dat de animo voor het toernooi wel groter is, maar dat veel leden niet de moeite nemen om zich op tijd aan te melden voor de wedstrijd. De teleurstelling in de mentaliteit van enkele leden brengt de activiteitencommissie in een brief aan alle leden van Eegedima tot uit drukking. De provincie Zeeland heeft in een brief aan de familie Bogert laten weten dat de vestiging van een be drijfswoning nog steeds niet in over eenstemming is met het bestem mingsplan voor het industrieterrein Slabbecoornpolder/Welgelegen. De familie Bogert meende dat het be sluit van het gemeentebestuur om een nieuw onderzoek te doen naar de mogelijkheden tot het vestigen van een bedrijfswoning op het bedrijven terrein mogelijk nieuw licht op de zaak zou werpen. De provincie laat echter weten nog geen gemeentelijk verzoek te hebben ontvangen om planologische medewerking te verle nen. In zijn brief had Bogert de be stuurders gewezen op de noodzaak om bij het bedrijf te kunnen wonen, maar de provincie geeft in haar schriftelijk antwoord aan niet be voegd te zijn om hierop te reageren. Oud- Vossemeer Het verkeersproject Molenstraat en omgeving krijgt de unanieme steun van de gemeenteraad. De tijdelijke maatregelen worden definitief en er worden nog extra maatregelen ge troffen. Zo blijft de dorpskern verbo den gebied voor landbouwverkeer. De Molenstraat en de Schoolstraat houden gedeelten met eenrichtings verkeer en dat wordt nog uitgebreid met de totale Burg. Versluijsstraat. In deze straten zal geprobeerd wor den nog wat extra parkeervakken te maken. In de Molenstraat aan de in gang van het dorp komt een bord dat vrachtverkeer - uitgezonderd be stemmingsverkeer - verbiedt. Dat zelfde geldt voor de C. Frankenstraat (vanuit de richting Coentjesweg), waardoor de Prins Mauritsstraat wordt ontzien. Vanuit de Coentjes weg worden vrachtwagens door de Hofstraat en John F. Kennedystraat geleid. Een uitbreiding van het oor spronkelijke plan is, dat ook de Ka- lisbuurt verboden wordt voor vracht verkeer. Op de kruising van deze weg met de Vogelsangsedijk en de Veerstraat komt een verkeersrem mer. Ook in de Coentjesweg worden maatregelen getroffen om de snel heid van het verkeer omlaag te bren gen. Vorig jaar trok de gemeenteraad al 118.850 euro uit voor het realise ren van de maatregelen. De extra werkzaamheden vergen nog eens 40.938 euro en ook dat bedrag heeft de gemeenteraad er voor over. OVM is begonnen met de voorberei dingen voor de jaarlijkse taptoe. Dit jaar staat de 25ste uitvoering op het programma en daarom probeert OVM er een extra feestelijke show van te maken. Op zaterdag 2 oktober zijn er naast OVM ook optredens van drumfanfare Drumguards uit Delft en show- en drumfanfare IJs- selband uit Rheden. OVM probeert nog een derde gastoptreden te rege len voor de viering van het jubileum. Naast de taptoe heeft OVM diverse rondgangen en concerten op het pro gramma staan, waaronder rondgan gen door het dorp op woensdag 1 september en dinsdag 14 september. School met de Bijbel De Ark organi seert donderdag 15 juli tussen half drie en zeven uur een zomermarkt. Tijdens de markt is er een snoep- kraam, een ijscokar, verkoop van le vensmiddelen en een terras. De kin deren kunnen op een pony rijden of meedoen aan spelletjes. Tevens is er een knutseltafel, verkoop van speel goed en een boekenbeurs. Sint-Annaland Diaken H.W. van Eenennaam heeft bedankt voor zijn verkiezing tot ou derling van de Hervormde Gemeente in hersteld verband. Daardoor blijft er nog een vacature bestaan omdat het de bedoeling is om drie ouderlin gen te krijgen. M. den Engelsman heeft zijn verkiezing aanvaard, zodat C. Scherpenisse er niet meer alleen voor staat. De andere kandidaten waren diaken H. de Ruiter en oud ouderling J.B. Moerland, die beiden niet gekozen zijn. Wel werd er nog een kerkvoogd gekozen naast J. van Dijke, namelijk E.W. van Vossen, die zijn verkiezing heeft aanvaard. De te genkandidaat was J.J. Ketting. De Bloemenring gaat vrijdag a.s. de deuren sluiten. De familie Stoutjes- dijk-Lindhout begon drie jaar gele den in het voormalige pand van kle dingzaak Mary Ann met de bloemenwinkel. Of het pand een an dere winkelbestemming krijgt of dat het voortaan alleen als woning benut gaat worden, is nog onduidelijk. Vol gens mevr. Stoutjesdijk kan het nog alle kanten op. Het dorp is met deze sluiting niet van bloemen verstoken, want in de Voorstraat is Coen Moer land er nog en aan de Winkelzeese- weg tuincentrum Eiland Tholen van de fa. Ligtendag. En ook supermarkt Cl000 verkoopt bloemen. Op de Hoenderweg zijn tussen vrij dagavond 18.00 uur en zondagmor gen 9.30 uur twee auto's beschadigd. Bij een auto werden vier wieldoppen weggenomen en de ruitenwissers verbogen. Ook werd er een deuk in het dak aangebracht. De eigenaar vond drie van de vier wieldoppen later terug aan de Langeweg. Van een andere auto werd de linker bui tenspiegel afgebroken. De veilingkisten die op de rotonde op de Langeweg als versiering zijn geplaatst en dienst doen als bloem bakken waren in de nacht van zater dag op zondag opnieuw het doelwit voor baldadige jongens. Nadat eer der geprobeerd werd om de kisten in brand te steken, werden dit keer de planten uit de bakken gehaald en op het wegdek geworpen. De politie kwam de daders echter op het spoor. Om drie uur 's nachts zijn aan de Vierde Dijk twee jongens van 18 en 19 jaar aangehouden. Tegen de ver nielers is proces-verbaal opgemaakt. Biljartvereniging De Treffers uit Oud-Vossemeer was vrijdagavond opnieuw te sterk voor biljartclub De Hoop. Het verschil was wel kleiner dan een week eerder, toen de beide verenigingen elkaar in Oud-Vosse- meer ontmoetten. Kees van Gorsel maakte met 24 caramboles de hoog ste serie en noteerde met 3,94 tevens het hoogste gemiddelde. In zestien beurten speelde Karei Hommel de kortste partij. De einduitslag was 108,02-98,82. Cees Burgers was bij De Treffers slecht op dreef en verloor kansloos zijn partij tegen Els van Poortvliet. De uitslagen waren: P. de Leeuw-M. Elenbaas 10-6,56; J. Hommel-K. van Gorsel 8,8-10; N. Rooijakkers-W. van Oudenaarde 10- 8; H. van Daalen-K. Smits 6,86-10; K. Hommel-D. van Wijk 10-6,15 en C. Burgers-E. van Poortvliet 4,80-10. Maandag 12 juli haalt de konink lijke fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. De jeugdleden van tafeltennisvereni ging Smash '76 sluiten zaterdag het seizoen af met een bezoek aan het zwembad. Om tien uur 's morgens vertrekt de groep vanaf de Wellevae- te naar Sportpunt Zeeland te Goes waar de jongelui zich tot drie uur 's middags kunnen vermaken met zwemmen, duiken en het glijden vanaf de diverse glijbanen. Na het zwemmen worden de tafeltennissers getracteerd op friet met een snack en een ijsje. Op dinsdag 20 juli mag Smash nog gebruikmaken van de sportzaal, Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Verse kippebouten friki 1 kg Magere runderlappen 1 kg ^Sucadelappen 1 kg ♦Rundvlees of huzarenslaatje ♦uit eigen keuken ca 500 gr. 1,75 7,90 7,90 2,50 Rundergehakt 1 kg Rundvlees met randje 1 kg Spekblokjes 250 gr. Blinde vinken 5 halen Rundertong eigen gekookt 100 gram 1,50 Achterham 100 gram 1,25 Cornetbeef 150 gram 1,20 Beckers vleeskroketten 10 stuks 2,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. maar mogelijk organiseert men dan een ander spel. De jeugdleden heb ben onlangs geprobeerd een diploma te halen bij de tafeltennisclub. Bij aanvang van het nieuwe seizoen krij gen de spelers hun diploma uitge reikt. Stavenisse In het Brabantse vaarwater op de Oosterschelde kwam vrijdagavond het Engelse jacht Collie in de pro blemen. Via de marifoon zond de be manning een sos-signaal uit. Door de harde wind was er hoge golfslag, waardoor er water in de gasolietanks kwam. Hierdoor stopte de motor ermee en begon het jacht hevig te slingeren, zodat er paniek uitbrak bij de vier bemanningsleden. Samen met acht andere boten was men uit Londen vertrokken met als doel om met een filmploeg de werkzaamhe den van de Koninklijke Nederlandse Reddings Maatschappij (KNRM) te gaan filmen. Onderweg op de Noordzee was er met windkracht zes al een jacht gezonken. Een ander jacht had zijn motor opgeblazen en moest door de Engelse kustwacht worden opgepikt en twee jachten hadden besloten de reis te staken. Met vijf boten was men uiteindelijk in Enkhuizen gekomen waar de film ploeg opnames maakte. Op de terug reis had men echter zelf dringend hulp nodig. Twee reddingsboten vertrokken vanuit de Roompotslui zen bij de Oosterscheldekering. Bergingsbedrijf Van den Berge had echter ook het sos-signaal opgepikt en rukte met de Mistral uit. Als eer ste arriveerde men bij het Engelse jacht, waarna de bemanning met het jacht veilig in de haven werd ge loosd. De Engelse bemanning be sloot met het vliegtuig terug te gaan naar Engeland en komt bij gunstige weersomstandigheden de boten op halen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De rommel- en activiteitenmarkt van de Rehobothschool leverde zaterdag ruim 2500 euro op. De opbrengst wordt gebruikt om prentenboeken aan te schaffen voor de schoolkinde ren. Tijdens de verkoopdag boden kinderen op een kleedje ook zelf di verse artikelen te koop aan. Ook waren er scholieren die een visspel voor de actiedag hadden gemaakt. Andere kinderen bespeelden een muziekinstrument om geld in te za melen. Ook ondernemers waren op de markt aanwezig en verkochten onder andere speelgoed, nieuwe en tweedehandse boeken en stoffen. Ook aan de inwendige mens was door de organisatie gedacht. Zo waren er op de markt taarten en koe ken te koop die door ouders waren gebakken en was er tevens verkoop van snacks. De Stichting Actief Stavenisse be sloot zaterdag om gezien de weers omstandigheden de playbackshow te verplaatsen naar dorpshuis De Stove. De bedoeling was eerst dat de deelnemers in de buitenlucht op het havenplateau zouden optreden. De twaalf deelnemende groepen be zorgden de ongeveer 180 bezoekers een sfeervolle avond. De opgevoerde acts waren zeer verschillend en lie pen uiteen van Nederlandstalig tot hardrock. Na afloop van de wedstrijd waagden diverse bezoekers zich op de dansvloer voor een dansje. Bij de volwassenen ging de eerste prijs naar Martin en Jeffrey Moer land en Peter en Martin Neele met een uitvoering van het nummer Wishkey in a jar van Metallica. Ralf Smits en Annet Vroegop eindigen op de tweede plaats met een uitvoering van het nummer Time of my Life van Dirty Dancing. De Zuiderzee- ballade door Jaap Moerland, Tim Smits en Koos v.d. Hoek leverde een derde prijs op. Bij de volwassenen kwamen in totaal zeven groepen in actie. Bij de kinderen ging de eerste prijs naar Danielle, Michelle en Moniek met een uitvoering van het liedje Su perstar van Jamilia. Maartje, Jennif er en Claudia brachten het liedje Hey boy en werden beloond met een tweede prijs. De derde prijs ging naar Silvy met het liedje Left outside alone door Anastacia. In totaal namen bij de kinderen vijf groepen deel. De statiegeldbonnenactie voor Woord en Daad, de afgelopen weken bij Meermarkt De Koster, heeft 179,60 euro opgebracht. Het bedrag, dat wordt verdubbeld door het ICCO, wordt gebruikt voor uitbrei ding van een school in Burkina Faso. Sint-Maartensdijk In de nacht van zaterdag op zondag zijn er diverse vernielingen ge pleegd. In een steegje ter hoogte van de Markt werd een stroomkastje van de muur getrokken en bij de huisarts werd een lamp van de muur gehaald. In de richting van de Provincialeweg werd de buitenspiegel van een perso nenauto omgebogen. Ook werd een bloembakje op een auto kapot ge gooid. Op de hoek van de Dr. Taze- laarstraat en de Parallelweg werden drie bloembakken van de gemeente op zijn kop gezet. De politie heeft de zaak in onderzoek en verwacht dat ze de daders zullen vinden. Dertig leerlingen van groep 7 en 8 van de Juliana van Stolbergschool vertrokken dinsdagavond naar Wes tenschouwen voor het schoolkamp. Bij aankomst bij het kamphuis werd er eerst een flinke wandeling ge maakt en de omgeving verkend. De volgende dag werd een bezoek ge bracht aan de strand en duinen waar proefjes en onderzoeken werden ge daan met bomen, struiken, diertjes en planten. Vervolgens werd er ge zwommen. Na de maaltijd stond er een spelcircuit op het programma. Vandaag gaan de leerlingen met de fiets naar Burgsluis-haven waar men op de boot gaat richting Zierikzee. Tijdens de boottocht worden de zee hondjes opgezocht en moeten door de leerlingen allerlei opdrachten worden uitgevoerd. In Zierikzee wordt na het beklimmen van de toren het stadhuismuseum bezocht, waarna de kinderen mogen winke len. 's Avonds komen de delegaties van de verschillende schoolcommis sies een bezoek brengen aan het kamp. Op vrijdag moet het kamp huis worden schoongemaakt, waarna er onder leiding van de boswachter diverse karweitjes uitgevoerd moe ten worden, 's Middags wordt de Plompe Toren nog beklommen, waarna de leerlingen met de auto thuis worden gebracht. De fietsen worden door een vrachtauto opge haald en weer thuis afgeleverd. Na 13,5 jaar is het koor van de Hervormde Gemeente Rehoboth opgeheven. Met grote meerderheid van stemmen werd daartoe tijdens een bijzondere vergadering beslo ten. Vergrijzing en het ontbreken van nieuwe aanwas leidde met pijn in het hart tot dit besluit. Kwalita tief was er geen goed optreden meer te verzorgen. Er is nog wel een jeugdkoor, Clarity, o.l.v. Mario Riedijk. Voorlopige uitslagen van het milieu kundig en archeologisch onderzoek zijn positief voor de uitbreidings plannen van de Rehobothkerk aan de Westvest. De Hervormde Gemeente wilde grond kopen voor het verwe zenlijken van de uitbreiding en nu er geen oudheidkundige vondsten zijn gedaan en van bodemverontreini ging geen sprake is, kan de procedu re voortgezet worden. Bij een stormachtige zuidwesten wind namen 33 hengelaars deel aan de zevende clubwedstrijd van hen gelsportvereniging De Oosterschel- devissers. De uitslag is: 1. J. Lind hout 1020 punten; 2. J. Noom 1004 p; 3. Mevr. B. v.d. Rhee 988 p; 4. H. Hartog 866 p; 5. J. van Hemert 686 p; 6. P. Polderman 654 p; 7. Mevr. v.d. Velde 604 p; 8. P. Troster 560 p; 9. E. op den Brouw 552 p; 10. S. Lindhout 488 punten. De volgende wedstrijd, die meetelt voor de zomercompetitie, wordt op 17 juli tussen 15.30 en 18.30 uur gehouden. Bij deze viswedstrijd mag met alle aas worden gevist, be halve zachte krab. Tijdens een twee weken durende opknapbeurt door de fa. Nijsse is het orgel van de Hervormde Ge meente Rehoboth onder handen ge nomen. Alle 600 pijpen zijn van hun plaats geweest. Het gehele bin nenwerk werd gecontroleerd op lekkage en gangbaarheid. Het draaimechanisme van de registers aan de rechter kant werd ver nieuwd. Alles is schoongemaakt en opnieuw afgesteld. Ook zijn twaalf extra pijpen aangebracht voor de registers roerfluit en holpijp. Alle pijpen zijn teruggeplaatst en op nieuw gestemd. De intonatie en het stemmen van de pijpen is een zeer secuur werk. De organisten zijn en thousiast over de verbetering. Jeugdige voetballers van WHS brachten vrijdagmiddag bij de Wellevaete in Sint- Annaland hulde aan het bruidspaar Matthijs Bruijnzeel (22) en Diana Heijboer (20). Een sportief paar, want beiden kennen elkaar van tafeltennisvereniging Smash '76, maar Matthijs bleek ook voetbaltalenten te hebben en schopte het tot basisspeler van het eerste elftal. Hij verdient de kost bij auberginekweker gebr. Van Duijn in Lepelstraat, terwijl Diana in de winkel van slagerij C. Slager werkt. Het paar gaat in de Tuinstraat in Sint-Annaland wonen. i Predikbeurten Zondag 11 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dr. Balke, Hilversum. 18.30 u. ds. Vernooij. N.H. HERSTELD VERBAND 9 u. ds. Hoek, St.-Annaland. 14.30 u. ds. Smelt, Stellendam. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Broere (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Tanis, Werken dam. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Voortman, 's Hertogen bosch. 18.30 u. ds. Bos, Serooskerke. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 9 u. ds. De Koeijer, Neder-Hard- inxveld-Giessendam. 16.30 u. ds. Cammeraat, em. pred. Veenendaal. N.H. HERSTELD VERBAND 11 en 18.30 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bennekom, Som- melsdijk. 18 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJssel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK N.H. HERSTELD VERBAND 9.30 en 14.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Walhout, Kapelle. 19 u. ds. De Graaf, Waalwijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 13/7 19.30 u. ds. Monster, Bar- neveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET N.H. HERSTELD VERBAND 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Brandenburg, Bergen op Zoom. 14.30 u. geen dienst. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 17 u. prof. dr. Balke, Hilversum. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman (H.A.). Scherpenisse Restaurant De Gouden Leeuw bena drukt met een nieuw gevelschild dat men bij het bereiden van het eten uit sluitend verse streekproducten ge bruikt en dat men streeft naar het be houd van natuurzuivere smaken aan de gerechten. Met deze doelstelling behoort het restaurant tot de Euro- Toques organisatie, die in dertien Europese landen leden heeft. Op het nieuwe schild staat de tekst 'Europe se koks ambachtelijk werkend in het belang van gezonde voeding'. Sint-Philipsland Een 8-jarig meisje werd zaterdag avond omstreeks 18.20 uur geschept door een auto. Een 23-jarige auto mobiliste uit Goes kon het meisje niet meer ontwijken op het kruispunt van de Schelpkreekstraat met de Eendrachtstraat. De aanrijding ont stond doordat het meisje op haar fiets de binnenbocht nam. Door de aanrijding liep het 8-jarig meisje en kele kneuzingen op. Zelfs een hangplek wordt nog offi cieel geopend. Vanavond om zeven uur komt burgemeester W. Nuis met wethouder mevr.drs. M.A.E. Vel thuis naar het havenplateau, waar de zogenaamde jop (jongeren ontmoe- tings plaats) in gebruik zal worden genomen. De jongerenraad Joth is daarbij aanwezig met de jongeren en omwonenden. Eerst was de be doeling dat de hangplek bij de 1 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Extra Van Lunen, Past. Ju- tenlaan 2a, tel. 0164-255888. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Kaemmeker, Dorpsstraat 98, Halste ren, tel. 0164-686388. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 13/7 CWI, Haven 11, Sint-Maar tensdijk, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 juli donderdag 8 8.59 -21.12 vrijdag 9 9.52 -22.05 zaterdag 10 10.47 -23.02 zondag 11 11.52 - -.— maandag 12 0.02 -12.47 dinsdag 13 1.12-13.52 woensdag 14 2.12-14.47 donderdag 15 3.12-15.37 vrijdag 16 3.57 -16.17 ma 24/11 23.59 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Tramput zou komen, maar daar rezen teveel bezwaren tegen van omwonenden. Een container op het havenplateau bleek een betere optie. Naast diaken A. Steijn heeft ook diaken A. v.d. Reest bedankt als lid van de kerkenraad van de Oud Ge reformeerde Gemeente. De bij de laatste verkiezingen tot ouderling gekozen L. Verloop, die op een tweetal stond samen met oud-dia- ken P. van Vossen, heeft ook be dankt. De kerkenraad bestaat nu nog maar uit twee leden: ouderling H. van Westen en de in 1985 geko zen diaken P.J. Florijn, naast ds. A.P. van der Meer. Door deze situ atie zijn de zorgen binnen de Oud Gereformeerde Gemeente toegeno men. Er is nog wel een nieuwe kerkmeester benoemd: W. Kosten vervult de al langer bestaande vaca ture die ontstond na het stoppen van C. v.d. Reest.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2