Provincie Zeeland Nieuwsbrieven Vitaal Platteland Zeeland In een ochtendje 6000 euro bij elkaar Ds. De Goei los van Rehoboth lOfficiële Mededelingen Bakkerij 't tóieltje v wordt" OPENINGSKNALLER: Donderdag 8 juli 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 28/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Mensen met ideeën voor een vitaal platteland kunnen subsidie aanvragen voor 2005. Milieu Ontwerp-besluit wijziging vergunning Diversen Ontheffingen Flora- en faunawet MÊÊÊÊÊÊKÊÊWÊmÊÊÊmh Actie Calvijncollege voor Vluchtheuvel „Een prachtige actie met een schitterend resultaat", zegt een trotse directeur P.M. Kunst van het Calvijncollege in Tholen. „In een ochtendje brachten 278 leerlingen giste ren ruim 6000 euro bij elkaar voor de Vluchtheuvel.'Op een zespersoons skelter kwamen leerlingen uit Stavenis- se naar Tholen. Anderen kwamen met een bolderkar of op de step uit Sint-Philipsland. En allemaal dik gespon sord door bedrijven, familie en vrienden. Artsen Provinciale Staten Vergadering van Provinciale Staten Discussies over de toekomst van Zeeland! 9 l 7 l&dzt&l int- 'Maartensdijk V. IVe vertrouwen erop dat u ons hier weer weet te vinden! Aanbiedingen a.s. vrijdag/zaterdag gratis badstippers Aardbeienschelpjes 5 halen 4 betalen!! Elke maandag: eierkoeken 10 halen 8 betalen Elke dinsdag: bolussen 5 halen 4 betalen Elke woensdag: gevulde koeken 5 halen 4 betalen Elke donderdag: rozijnenbollen 5 halen 4 betalen 'Bakkerij 'Bazen Nieuws Rondom het Veerse Meer In de nieuwsbrief Rondom het Veerse Meer veel aandacht voor het doorlaatmiddel bij de Zand- kreekdam dat op 23 juni officieel geopend is. Door de afsluiting van het Veerse Gat in het kader van de Deltawer ken is het Veerse Meer ontstaan. Al het overtollige water van het poldergebied rond het Veerse Meer stroomt in het meer (15.345 ha poldergebied tegen 2030 ha meergebied). Het meer vervult dus een heel belangrijke functie bij de water huishouding van zowel Walcheren als de Bevelanden. Tot nu toe is het winterpeil 70 cm lager dan het zomerpeil, maar het streven is om op termijn tot één waterpeil te komen voor zomer en winter van circa -0.10 m NAP. Pas als alle onderzoeken afgerond zijn kan hier naartoe gewerkt worden. Eind oktober 2004 zal het peil nog gewoon met 0.70 m NAP verlaagd wor den en begin april 2005 weer verhoogd tot het huidige zomer peil. Het Veerse Meer heeft andere functies dan alleen het ontvangen van oppervlaktewater zoals natuur, recreatie, scheepvaart en buitendijkse landbouw. Vooral de functies natuur en recreatie hebben ertoe geleid dat het doorlaatmiddel gebouwd is. Door de afsluiting kreeg het Veerse Meer steeds meer zicht bare en ruikbare problemen. Het doorlaatmiddel zal ervoor zorgen dat het voedselrijke water uit de polders (stikstof- en fos faathoudend) sneller wordt afge voerd en vers zout water wordt ingelaten, zodat algenbloei en verrotting een minder grote rol zullen gaan spelen. Om na te kunnen gaan of het doorlaatmiddel aan de verwach tingen voldoet heeft Rijkswater staat een zogeheten monitorings- programma opgesteld om de nieuwe toestand te vergelijken met de huidige situatie. Milieutijdingen Dit jaar wordt op Walcheren een aantal natuurontwikkelingsplannen uitgevoerd. In het voorjaar is begonnen met de ontwikkeling van Schellach. Dit archeologsiche monument met aanliggend perceel is ca. 2.88 ha groot. In het Natuurge biedsplan Zeeland is dit gebied begrensd als nieuwe natuur om de cultuurhistorische waarde van het voormalige kerkhof te be schermen. In het najaar zal nog een aantal plannen worden uitgevoerd binnen het kader van de Landinrich-ting Walcheren: Ooster-Nieuw-landpolder, Oranjebosch, Beeks-hoekpolder, Zandvoortseweg en Brigdamme. Milieutijdingen besteedt verder aandacht aan: Afgifte van gevaar lijke afvalstoffen. Gemeenten willen hun reguliere handhavingsfunctie efficiënter invullen en hebben daarom dit voorjaar informatie verstrekt aan bedrijven plus een retourfomulier; Eerste Zeeuwse klimaatexcursie. Zeeuwse bestuurders van provin cie en gemeenten hebben een bezoek gebracht aan de wijk Ouverture in Goes, de windmo lens bij de Oesterdam en de nieuwbouwwijk De Keen in Etten- Leur; DDT-houdende baggerspecie Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft met betrokken (voormalige) fruittelers een plan opgesteld om de DDT-verontreinigingsproblema- tiek aan te pakken; Volkerak-Zoommeer op termijn weer helder. Alle overheden die betrokken zijn bij het Volkerak-Zoommeer heb ben een intentieverklaring onder tekend om te onderzoeken welke maatregelen op de middellange termijn kunnen worden genomen om het blauwalgenprobleem in het Volkerak-Zoommeer op te los sen; Duurzame kansen MKB Gedeputeerde Staten van Zee land heeft het strategie- en uit voeringsplan Duurzame kansen voor het Zeeuwse MKB vastge steld voor de periode 2004- 2008. In kort nieuws tenslotte aandacht voor het Deltaspel op www.zeeland.nl over de inrichting van Zeeland en de verstrekte subsidies voor vuilwatertanks tot en met 2003. Aanvragen De beide nieuwsbrieven kunnen aangevraagd worden bij het infor matiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl Bij het informatiecentrum kan ook een gratis abonnement op de nieuwsbrieven aangevraagd wor den. De komende jaren neemt de ver grijzing onder de agrarische beroepsbevolking verhoudingsge wijs het meest toe. Om het platteland leefbaar te houden zullen alle functies, die het platteland heeft, benut moe ten worden; van agrarisch bedrijf tot toeristische voorziening. In 1998 is het project Vitaal Plat teland Zeeland gestart. In het Bestuurlijk Consortium zit ten vertegenwoordigers van Zeeuwse organisaties van land bouw, natuur en landschap, recreatie, het bedrijfsleven, de verwerkende industrie, gemeen ten, waterschappen en de provin cie Zeeland. De Dienst Landelijk Gebied treedt op als adviseur. Doelstellingen Om de doelstellingen te bereiken zijn een viertal prioriteiten vastge steld: Verhoging van de kwaliteit van water, milieu, natuur en land schap; Bevordering van duurzame land bouw (ecologisch en economisch verantwoord); Bevordering van de verscheiden heid aan economische dragers (in belangrijke mate gericht op recreatie en toerisme); Bevordering van de leefbaarheid (veiligheid, bereikbaarheid, socia le verbanden en culturele iden titeit zijn de kernbegrippen). Subsidies 2005 Zowel vanuit Europa als vanuit de rijksoverheid en de provincie Zeeland is geld beschikbaar voor projecten die binnen de doelstel lingen vallen en bijdragen aan de versterking van de plattelands economie. Mensen met ideeën voor een vitaal platteland kunnen voor 2005 in twee tranches subsidie aanvragen. De sluitingsdata zijn: 15 juli 2004 (le tranche) 1 december 2004 (2e tranche) De provincie Zeeland heeft één loket opgezet voor alle platte landsontwikkelingsprojecten, zodat aanvragers niet van het kastje naar de muur worden gestuurd. Een subsidieformulier kan telefo nisch aangevraagd worden via de telefoonnummers 0118 631443 of 631531 en per e-mail via vitaalplatteland@zeeland.nl Downloaden kan ook door naar www.zeeland.nl te gaan en ver volgens naar digitaal loket, publi caties, folders en dan "vitaal idee voor het platteland" aanklikken. Het formulier kan opgestuurd worden naar: Provincie Zeeland, t.a.v. J. Broodman, Postbus 153, 4330 AD Middelburg. Nadere informatie kan daar even eens verkregen worden. Brochure In 2003 is de brochure Vitaal Platteland Zeeland verschenen. Behalve informatie over subsidie mogelijkheden is er aandacht voor praktijkvoorbeelden, die hal verwege het project gerealiseerd zijn. De brochure kan opgevraagd worden bij het provinciaal infor matiecentrum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg, telefoon 0118 631400, e- mailadres infocentrum@zeeland.nl Het informatiecentrum is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Gedeputeerde Staten van Zee land willen de vergunning Wet milieubeheer van Auto Unie Zeeland B.V.(vestigingen Goes, Vlissingen en Terneuzen), Goese metaalhandel, Demontagewerk plaats Zeeland te Goes, Goud Aannemings-en verhuurbedrijf, Groenrecycling Fa. Simon de Feyter, gemeente Vlissingen voor het gronddepot te Vlissingen, Waterschap Zeeuwse Eilanden (gronddepot met werkplaats te Sint Maartensdijk, rioolwaterzui veringsinstallatie te Ritthem, werkplaats te Eindewege, werk plaats te Wissenkerke), H4A lei dingen B.V., Heijmans Wegen bouw B.V., HOI te Breskens, HOI te Terneuzen, Jowenko Fabrikage en Industriële Dienstverlening B.V., gemeente Noord-Beveland, voor het kga-depot te Kortgene, Rijkswaterstaat, directie Zeeland (voor de Landfarming te Rilland en voor gronddepot te Schoon- dijke), Maral B.V., Van der Valk en De Groot B.V., Watco Recycling Roosendaal, Cojab European Shell Store B.V., N.V. Electriciteits Productiemaat schappij Zuid Nederland (EPZ), gemeente Tholen voor de groen- compostering Tuttelhoek, Schrootverwerking Zeeuws Vlaan deren B.V., Sealake Terminal B.V. (locatie Middelburg en Nieuw- dorp), SITA Recycling Services, SITA - B.F.I., Terneuzen Powder Technologies B.V., Van Ganse-win- kel Zuidwest Nederland B.V., Bik Sloopwerken B.V., Flushing Marine Terminal Stevedoring B.V., Groenleer Metaalrecycling B.V., H4A Infrabouw B.V. voor de inrichting te Kloosterzande, Leenhouts Aannemingsbedrijf B.V., Koninklijke Wegenbouw Stevin B.V., Schroot recycling Hulst B.V., Van Dalen Middelburg B.V., Zeeuwgrond B.V., O.L.A.Z. Compostering B.V. en Verstrae- ten en Verbrugge Compost B.V. (samenwerkend in Afvalscheiding Zeeland V.O.F.), De Jonge Sebra B.V., Hoondert Beheer B.V. (s'-Heerenhoek, Middelburg), O.L.A.Z. Groencompostering, O.L.A.Z. Sloegebied (overslag), Ontwikkelings Reinigingstechnie ken Influenten Zeeland B.V. (O.R.T.I.), Puin breek exploitatie Sinke B.V., Sagro Recycling Zee land B.V., Sturm en Dekker B.V. en Wielemaker B.V. te wijzigen. De reden hiervoor is een wijziging van het Besluit stortverboden afvalstoffen. De wijziging betreft, naast wijziging van de titel in Besluit stortplaatsen en stortver boden, de verplichting voor het bevoegd gezag om in de vergun ning voor opslaginrichtingen een maximum termijn voor opslag van afvalstoffen op te nemen. Met wij ziging van ge-noemde vergunnin gen hebben we aan deze ver plichting voldaan. Het ontwerp-besluit en overige stukken kunnen op verzoek (tele foon 0118-631 071) worden ingezien bij de Directie ruimte, milieu en water. Een ieder kan tot en met 22 juli 2004 schriftelijk bedenkingen tegen het ontwerp-besluit indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantoo ruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118 -631071). Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan 1. M. van Strien te Anna Jacoba- polder voor het doden van overzomerende grauwe gans met gebruik van het geweer van heden tot en met 15-08- 2004. De ontheffing heeft betrekking op een perceel graszaad gelegen aan de Lageweg te Anna Jacobapol- der, gemeente Tholen, zoals op de bij het besluit behoren de kaart aangegeven. 2. D.B. Goense te Anna Jacoba- polder voor het doden van overzomerende grauwe gans met gebruik van het geweer tot en met 15-08-2004. De ontheffing heeft betrekking op percelen graszaad gelegen aan de Oostdijk en de Oude Weg te St. Philipsland en de Lageweg te Anna Jacobapol- der, gemeente Tholen, zoals op de bij het besluit behoren de kaart aangegeven. 3. J. Boudeling te Anna Jacoba- polder voor het het doden van overzomerende grauwe gans met gebruik van het geweer van heden tot en met 01-08- 2004. De ontheffing heeft betrekking op een tweetal per celen graszaad gelegen aan de Noordweg en de Lage-weg te Anna Jacobapolder, gemeente Tholen, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangegeven. Bezwaar De ontheffingen liggen van 9 juli 2004 tot en met 19 augustus 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoo ruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 19 augustus 2004 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voor ziening te vragen bij de presi dent van de rechtbank te Middel burg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. „Enkele weken geleden kwam wel de leerlingen als de leerkrach- spontaan het idee op om de laatste lesdag iets te organiseren voor een goed doel", vertelt directeur Kunst. „We waren benaderd door de Vluchtheuvel, een organisatie die vanuit de Gereformeerde Gemeen ten hulp biedt bij zowel persoonlij ke als relatieproblemen. De instel ling bestaat 25 jaar en kon wel een jubileumgeschenk gebruiken. Zo- ten vroegen we om op een alterna tieve manier naar school te komen. Het plan werd enthousiast ontvan gen en de wildste ideëen werden bedacht.' Vanuit alle hoeken van het eiland Tholen en Sint-Philipsland kwamen de leerlingen naar school: 15 km lo pen, 10 km op een paard, samen 12,5 km met een kruiwagen. „Zo gek kun je het niet bedenken, of het was te zien op de Thoolse wegen", vertelt Kunst. Zware prestaties wa ren de tocht in een rolcontainer uit Sint-Maartensdijk, op een zesper soons ski door Tholen (goed voor 372 euro), met een rollator en rol stoel uit Poortvliet, op paard met dameszadel in zigeunerrok uit Sint- Maartensdijk, op een eigengemaak te step uit de Garnalenstraat, op een bureaustoel uit Scherpenisse en wat te denken van op één skeeler en op één schoen. Op het Calvijncollege aan de Zoek weg werden de vermoeide leerlin gen ontvangen met een blikje fris en een koek. „We willen begin 2005 nog een grote actie organise ren en tussendoor verkopen we re gelmatig producten in onze kantine ten bate van de Vluchtheuvel", al dus Kunst. De instelling heeft een kantoor in Goes, naast vestigingen in Amers foort, Apeldoorn, Woerden en Dor drecht. De Vluchtheuvel helpt bij o.a. identiteitsproblemen, rouwver werking, psychische- en opvoe dingsproblemen. In het sociaal-me disch team van het Calvijncollege zit een maatschappelijk werker van de Vluchtheuvel. De school zelf deelt nog drie prij zen uit aan de leerlingen die het hoogste bedrag, het opvallendste al ternatief en de grootste prestatie hebben geleverd. VERVOLG VAN VOORPAGINA De Scherpenissenaar zegt zich niet te hebben verzet. „Tegenstrib belen heeft geen zin. Ik moest bukken tegen de motorkap en toen hebben ze de boeien omgedaan. Een politieman reed mijn auto naar Tholen, waar ik van 13.00 tot 16.45 uur ben vastgehouden. Een GGD-arts heeft me daar onder zocht en adviseerde me om de vol gende dag naar de huisarts te gaan. Die constateerde dat mijn hoofd dik was, net boven mijn lin ker oor." In het proces-verbaal Ds. J. de Goei en de Hervormde Gemeente Rehoboth in Sint-Maar tensdijk moeten van elkaar losge maakt worden. Dat is de uitspraak van het college voor opzicht Zeeland van de PKN inzake de problemen die gerezen zijn tussen de predikant en de ker kenraad. Er is nog een beroepsmo gelijkheid die in de loop van juli verstrijkt. Daarna zal het generale college voor opzicht de definitieve beslis sing nemen. vermeldt de politie ,op de linker kant van het voorhoofd een ver dikking; ook is de onderlip opge zet.' Bij hoofd voorlichting Van Mou- rick is het echter niet bekend dat een arts de man in het politiebu reau heeft onderzocht. Volgens de Scherpenissenaar zijn de filmrolletjes uit de twee foto toestellen gehaald, maar Van Mourick laat weten ,er niks van te kunnen zeggen of er rolletjes uit gehaald zijn.' Over deze zaak is er wel overleg met het Openbaar Ministerie ge weest en omdat er een politieman bij betrokken is, doet de recherche uit Middelburg het onderzoek. Eerst werd dat door collega's van de 55-jarige gedaan. Behalve van mishandeling heeft de Scherpenissenaar ook aangifte gedaan van vrijheidsberoving. Hij is al vaker in aanraking met de po litie geweest en kent de 55-jarige ook van eerdere situaties. De vergaderingen van Provinciale Staten zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribu ne de debatten bij te wonen. Datum: vr 9 juli Aanvang: 10.00 uur Locatie:Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.:drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn Statengriffier@zeeland.nl Agenda: Streekplanherziening Vitaliteit en Kwaliteit; I Omgevingsbalans 2003; verlen ging looptijd van het milieube leidsplan en het waterhuishou dingsplan; 4" begrotingswijziging; - Project Duurzaam Veilig Verkeer West Zeeuwsch-Vlaanderen; - Fietsbrug Sloeweg N62 i Kadernota Zorgvisie Zeeland 2004-2008; Co-financiering Europees subsi dieprogramma 'Innovatieve Acties'; - Initiatiefvoorstel van de leden Timmermans en Wiersma inza ke bestuurlijke inrichting van het waterbeheer; - Initiatiefvoorstel van de leden Wiersma en Luijt-Verheij inzake natuurontwikkeling c.a. Westerschelde. In juni hebben ongeveer 200 ver tegenwoordigers van Provinciale Staten, gemeenteraden en maat schappelijke organisaties met elkaar van gedachten gewisseld over de toekomst van Zeeland. Aanleiding tot deze goed bezoch te bijeenkomsten in Goes, Terneuzen en Vlissingen was de ontwikkeling van het 'Omgevings plan Zeeland'. Het omgevingsplan is een plan waarin het provinciaal beleid voor ruimtelijke ordening, milieu en water als ook natuur, landschap en wonen geïntegreerd zullen worden. Op basis van deze nota en de daarover te voeren discussies zullen Provinciale Staten in het najaar de kaders voor het omge vingsplan Zeeland vaststellen, geheel overeenkomstig de duale spelregels. De Staten willen dat echter niet doen voordat zij de opvattingen uit de Zeeuwse samenleving heb ben gehoord. Op de provinciale website www.zeeland.nl/omgevingsDlan/ discussieplatform kunt u uw mening kwijt en kunt u een impressie van de gehouden bij eenkomsten lezen. Ook wordt u hier de mogelijkheid geboden om met de politieke vertegenwoordi gers te communiceren. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de websi te: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie —aanMmÊÈÊÊBHKËmmsÈUtKm Balans 25 Postbus 6001 WÊÊËÊÊÊÊÊtËÈÊÊKHKÊÊÊÊÊI 4330 LA Middelburg Wij kregen het vertrouwen van u als klant dat wij nu al uit ons jasje zijn gegroeid. We kregen de kans om aan Markt 22 een groter pand tot bakkerswinkel te creëren. A Vanaf morgen vrijdag 9 juli openen wij onze nieuwe winkel aan de Markt 22 te Sint-Maartensdijk. Hierdoor zijn wij a.s. donderdag 8 juli geopend tot 16.00 uur. Vrijdag 9 juli staan wij vanaf 8.00 uur weer voor u klaar met spetterende aanbiedingen. Tot ziens! 1 wit, bruin of volkorenbrood 6 botermalse witte puntjes 1/2 ontbijtkoek 5 zachte of brosse eierkoeken 1 roombotercake Nu voor: Markt 22 Sint-Maartensdijk Tel/fax 0166 664489 ma, di, do en vrij. 8.00 - 17.30 uur woensdag 8.00 - 13.00 uur zaterdag 7.30 - 13.00 uur Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17