Castria Wonen werkt aan breder gebruik van het goudkaart-idee Forse winst voor PvdA, CDA en SP Zeven mensen bij brandweer voldoende Meeste stemmen in Tholen Markiezenhof in beeld voor archief Tholen PvdA-Kamerleden kijken op Tholen naar bouwen en leefbaarheid Als er meer geld is, verder groeien Kapvergunning hoeft niet meer Raad hecht aan restauratie van drie molens Groeiscenario D66 geremd door de SGP Donderdag 17 juni 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Zeven beroepsmensen (5,5 voor de brandweer en 1,4 voor de rampenbestrijding) is voorlopig voldoende, want meer kan de gemeente Tholen niet betalen. „We moeten genoegen nemen met risico's", zei P. van Belzen woens dagavond in de gemeenteraad, die unaniem voor de pe riode 2004-2007 een keuze maakte voor een beperkt kwaliteitsniveau van brandveiligheid en hulpverlening. Goudkaart breder Overname zwembad was 6 jaar geleden Dorpsplannen Bank SGP in Stavenisse Europa Transparant vijfde partij op Tholen Partij Stemmenpercentages gem. Tholen l)e vloed aan regels waarmee woningcorporaties te maken hebben, zijn deels lastig. Er zou meer vrijheid moeten zijn om zaken aan te kunnen pakken. Die boodschap kreeg Tweede-Kamerlid dr. ir. Joanneke Kruij sen maandag mee uit Tholen, waar ze samen met haar Thoolse PvdA- fractiegenoot Luuk Blom te gast was bij Castria Wonen. De PvdA be gint een project 'vitaal platteland'en het Kamerlid vond het belangrijk om in de praktijk te zien hoe woningcorporaties daarmee bezig zijn. „Ik kom in meer regio's en het mooie is dat ze allemaal anders zijn. Dat is belangrijk om in Den Haag kenbaar te maken." De regelgeving die in het parlement tot stand komt, is vaak toegesneden op de Randstad. Maar de situatie op het platteland is anders. „Hier zijn dingen uniek geregeld en er liggen unieke wensen", aldus mevrouw Kruijsen aan het einde van haar werkbezoek. De PvdA-kamerleden Luuk Blom en Joanneke Kruijsen krijgen uideg van directeur J.J. Kloet van Castria Wonen over de huurwoningen aan de Stern- en Meerkoetlaan in Sint-Maartensdijk. Achter hen voorlichter F.A.P.M. Bakx. Volgens de normen moeten er ei genlijk 13,2 beroepskrachten zijn, maar het laagste kwaliteitsniveau is 9,6. Er is echter maar 6,9 haalbaar. „Er is niet alleen geldgebrek voor de leuke dingen, maar ook voor de noodzakelijke dingen", aldus Van Belzen, voor wie doorgroei naar een goed kwaliteitsniveau een hoge urgentie had. „Het is nu krap", constateerde ook M.J. Klippel, maar zijn voorstel om 50.000 euro meer te doen voor de brandweer en dat geld bij de biblio theek weg te halen, kreeg geen steun. „Wat de brandweer betreft, zijn we zowel qua materieel als mensen een dure gemeente. Lande lijk steken we er boven uit", zei M.A.J. van der Linde. De andere fracties gingen ook ak koord. Als er meer geld is, kan het aantal beroepsbrandweermensen verder groeien. De burgemeester vond het korte en heldere keuzes' van de raad. „De verantwoordelijk heid voor de veiligheid ligt bij de gemeente. We zijn aan het groeien om het veiligheidsniveau op te krikken, zodat we met droge ogen kunnen antwoorden als er wat ge beurt. Maar we zijn er nog niet, het gaat om een groeimodel", aldus Nuis. Nieuwbouw aan de Meerkoetlaan en een herstructureringsproject aan de Bloemenlaan in Sint-Maartens dijk, woonzorgcentrum Maartens- hof in de smalstad, de nieuwe prak tijkruimte van huisarts Veldman in Stavenisse, dorpshuis De Vossen- kuil in Oud-Vossemeer, zorgcen trum Ten Anker en het kunstcen trum in Tholen. Dat zijn de projecten die directeur Jaap Kloet en Ko Droogendijk van Castria met het Kamerlid bezochten. Het moest haar een indruk geven van wat de woningcorporatie zoal aanpakt om, samen met andere partijen, de dor pen leefbaar te houden. Kruijsen, ooit werkzaam bij een adviesbureau dat nieuwe woonvormen ontwikkel de, vond het leuk om weer eens een dag de praktijk mee te maken. In de Haagse politiek gaat het bij wonen vaak grotendeels over de steden, zegt ze bij het afsluitende persge- sprek. „Maar het wonen op het plat teland, hoe houd je dat vitaal? Hoe pak je dat op met het voorzienin genniveau zoals de middenstand en de huisarts?" Via een project vitaal platteland gaat de PvdA-fractie hier aandacht aan schenken. De regelge ving zal ruimte moeten bieden om nieuwe dingen te ontwikkelen, al dus het Kamerlid. 's Morgens sprak ze, samen met Blom (die 's middags terug moest naar de Kamer voor een vergade ring), met de mensen van Castria over onder meer het goudkaart-con- cept en de volkshuisvestingsknel punten op het platteland. Kruijsen ontmoette hen in het Engelse Man chester, waar het goudkaart-idee vandaan is gehaald. „Ik kende de Engelse versie, maar wilde graag zien hoe het in Nederland in prak tijk wordt gebracht." De kortings bonnen voor huurders gekoppeld aan plaatselijke middenstanders - het buurtwinkelconcept - slaan goed aan. Het moet eraan bijdragen dat winkelvoorzieningen in de dorpen overeind blijven. „Als winkels hun deuren sluiten, ligt dat vaak aan onszelf. Dat moeten we ons realise- „Een schot hagel dat niets heeft ge raakt." Zo karakteriseerde wethou der F.J. Goossen de beweringen van D66-raadslid J. van den Donker over de plannen van een bedrijf om zwembad de Spetter in Tholen over te nemen. En het raadslid sugge reerde daarbij, dat het gemeentebe stuur niet adequaat had gereageerd. Optisport uit Gorkum zou naast het openluchtbad een overdekt bad in Tholen willen bouwen. Volgens Goossen heeft dat zes jaar geleden gespeeld. Hij sprak over ,een informatiemoment met een be drijf dat wellicht plannen had in Tholen.' Concrete vormen heeft het volgens de wethouder nooit aange nomen. ren", zegt Kloet. Castria bekijkt momenteel samen met de winke liers hoe het concept verbreed kan worden. „Met name bij de aanbie dingen voor onze goudkaarthouders lopen winkeliers tegen problemen aan, namelijk van morrende vaste klanten die geen huurder zijn van Castria", legt Perry Bakx van de woningcorporatie uit. De gedachten gaan uit naar een zegeltjessysteem waarbij deelnemende winkeliers aan al hun klanten deze zegels (voor korting) kunnen verstrekken. „Je zou ook andere partijen, zoals ban ken en de gemeente, een rol kunnen geven in dit stimuleringssysteem", aldus Dolf Becx die Castria advi seert bij het goudkaart-concept. Een advertentiecampagne om het belang van de plaatselijke middenstand voor de leefbaarheid onder de aan dacht te brengen, is een idee dat eveneens wordt geopperd. Een an der facet is het belonen van goede huurders, door hen extra of meer service te bieden. Bakx: „We zijn dat aan het bekijken." Was de basis voor woningcorpora ties ooit om te zorgen voor betaal bare huisvesting voor met name de onderkant van de samenleving, de taken zijn verbreed, geeft Droogen dijk aan. Wonen, zorg en welzijn, dus in feite: wonen en leefbaarheid, somt Kloet op. Samenwerking tus sen betrokken instanties is daarbij van belang. „Ik heb bijvoorbeeld geen verstand van zorg", geeft de Castria-directeur aan. Maar hij ziet zich geconfronteerd met een groei ende vraag naar ouderenwoningen, waarbij het aanbod achterblijft. Bakx: „In 2010 moeten er in Tholen 300 zorgwoningen gerealiseerd zijn. Maar in het stadje Tholen zijn der gelijke huizen in 1994 voor het laatst door - toen nog - Beter Wonen gebouwd." Hoewel er verschillende projecten op de rails staan, zal het niet meevallen om dat aantal te ha len. Voor de gemeente is hier een belangrijke rol weggelegd, vinden de mensen van Castria. „Bijvoor beeld in de wijk Stadszicht hebben Wie voortaan minder dan 20 bo men wil kappen, hoeft daarvoor geen vergunning meer aan te vra gen bij de gemeente. Tenminste als het geen beeldbepalende of waardevolle bomen zijn. En om dat te weten te komen, moet er eerst een inventarisatie komen, die 7000 euro vergt. Dat besloot de gemeenteraad woensdag op voor stel van de VVD. Minder regels, dat is het uitgangs punt van de liberalen en dat stand punt werd door de overgrote meer derheid van de Thoolse raad gedeeld. Als je meer dan 20 bo men gaat kappen, val je onder de Boswet en daarvoor heb je ver wij geen kans gekregen om te bou wen", zegt Kloet. Hij hoopt dat de woonvisie van de gemeente er dit jaar komt, evenals de dorpsplannen. Castria gaat in ieder geval het hui zenbestand en de woonwensen per dorp op een rij zetten", aldus Droogendijk. En hoewel de vraag naar huurwoningen groot is, zullen er mogelijk tóch weer huizen ver kocht worden. Kloet: „We hebben nog teveel eengezinswoningen." Dat in het algemeen nu de corpora ties erop worden aangekeken dat er onvoldoende sociale woningen be schikbaar zijn, vindt hij niet terecht. „We kregen bijvoorbeeld geen con tingent. Toen we destijds met leeg stand zaten en er geen huurvraag gunning van de provincie nodig. Maar de provincie geeft die ver gunning voor VVD-raadslid G.J. Hoek gratis, terwijl de gemeente er 70 euro voor rekent. En dat is eigenlijk overbodig. „Je kunt een heleboel ellende voorkomen als je de kapvergunning afschaft", zei Hoek, die direct steun kreeg van CU-raadslid Piet. „Ik heb er al eerder op gewezen, want 70 euro leges is gewoon belachelijk. De meeste inwoners kappen hun bo men gewoon om", zei Piet. De SGP ging ook akkoord met de afschaffing. „Dit is een meer praktische regelgeving", zei J.M. Aarnoudse. Alleen de PvdA-frac tie was tegen. De afschaffing is pas een feit, wanneer de Algemene Plaatselijke Verordening is aange past. was, ging de gemeente - via project ontwikkelaars - koopwoningen bou wen. Wij hebben steeds gewaar schuwd voor de gevolgen." En hoewel er een gemeentelijke toe komstvisie Tholen 2025 ligt, moet je oppassen om verwachtingen te wekken die je niet waar kunt ma ken. Als je als woningcorporatie je maat schappelijke taak serieus wilt nemen, is samenwerking belangrijk, aldus Becx. Die samenwerking is er in Tho len met gemeente en zorgverleners als het over ouderenhuisvesting gaat. Ook het ontwikkelen van isv-projec- In de meeijarenbegroting 2006 staat al 473.000 euro voor het oud archief in het nieuwe gemeentehuis, maar bij de bespreking van de kademota 2005 kwam dat weer ter discussie te staan. In het Markiezenhof te Bergen op Zoom komt een aantrekkelijk alterna tief uit de lucht vallen. Steenbergen en Woensdrecht willen daar ook hun oud archief onderbrengen. De Bergse gemeenteraad neemt er in september een besluit over en voor die tijd moet Tholen melden of er serieuze belang stelling is. En dat is er, zo bleek bij de discussie over de kademota 2005. „Bergen op Zoom is wel erg dichtbij Met 377 stemmen meer dan in 1999, is op Tholen van de zittende partijen de PvdA het beste uit de bus gekomen. De groei ten opzich te van de vorige Europese verkie zingen - die zich ook landelijk ma nifesteerde - was 44%. De sociaal democraten kregen 124 stemmen meer dan het CDA. Landelijk moesten de christen-democraten inleveren, maar op Tholen groeide de partij van premier Balkenende met 28%. Vooral dankzij flink meer stemmen in Tholen-stad. De PvdA boekte in vergelijking met vijf jaar geleden met name winst in Sint- Maartensdijk, Sint-Annaland en ten loopt volgens Kloet goed. „In der gelijke projectgroepen zit veel ken nis." Voorbeelden zijn de Vijfhoek (combinatie wonen met gezondheids centrum) in Tholen en het dorpshuis- nieuwe-stijl (wonen, dorpshuis, ge zondheidscentrum, peuterspeelzaal, jeugdhonk) in Oud-Vossemeer. Kloet vindt het bijvoorbeeld belangrijk om als Castria te zoeken naar mogelijkhe den om een huisarts voor een dorp te behouden. Bijvoorbeeld in Stavenis se, waar de voormalige bank nu dienst doet als praktijkruimte. „Natuurlijk moet in zo'n geval ook de bank mee willen werken." Een aspect dat tijdens het bezoek eveneens aan de orde kwam, was de automatisering. „We zijn als woning en het schijnt aanzienlijk goedkoper te zijn", zo juichte SGP-fractievoor- zitter Klippel het idee toe. Zijn PvdA-collega Van der Linde sprak over ,een lucratief aanbod' in het Markiezenhof. „Verhuizing van het archief naar Bergen op Zoom moeten we zeker bespreken." Vol gens een berekening van b. en w. van Tholen is het Bergse alternatief 144.250 euro goedkoper dan handha ving van het archief in het eigen ge meentehuis van Tholen. Ook het CDA was voor hernieuwde bespreking gezien het voordeel in Bergen op Zoom en de VVD sprak Thoien. Dik de helft van de stem menwinst van de SP (die D66 en LPF voorbijstreefde) werd in Oud- Vossemeer en Tholen behaald. De ze twee woonkernen zijn ook ver antwoordelijk voor bijna de helft van het hogere opkomstpercentage. 6555 van de opgeroepen 17.818 kiezers kwamen opdagen en acht daarvan stemden blanco. Met 7,3% van de stemmen deed Europa Transparant van Van Buite nen ook in Tholen goede zaken. Waren dit gemeenteraadsverkiezin gen geweest, dan zou de partij één raadszetel veroverd hebben. Tho len, Sint-Maartensdijk en Oud corporatie gewend om in huisjes te denken, maar dat moet meer klantge richt", geeft Kloet aan. Programma tuur moet ontwikkeld en aangepast worden. Omdat meer sectoren in de samenleving daarmee geconfronteerd worden; zou de overheid mogelijk fa ciliteiten kunnen bieden. De klantge richtheid, bijvoorbeeld via de goud- kaart, is iets wat grote woning corporaties na jaren overwegen nog altijd niet aandurven, aldus Becx. „Castria doet het wél en wil zo snel mogelijk het resultaat bij de klant zien. De oplossing zul je dan ook bij de kleinere corporaties moeten zoe ken." Mevrouw Kruijsen noemde het leuk om te zien 'dat de kleintjes door zetten en de grote niet'. het idee ook aan. „Het is een goed al ternatief want naar Zierikzee of Mid delburg ben je langer onderweg. Bo vendien zijn we toch al gewend om in Bergen op Zoom inkopen te doen. Het is zeer dichtbij en goed bereik baar voor onze inwoners', zei VVD- raadslid G.J. Hoek. Het enige vraag teken kwam van de CU: „Geeft het archief in Bergen op Zoom wel de zelfde service?" De Thoolse archivaris J.P.B. Zuur deeg gaat begin 2006 met pensioen. Archiefmedewerkster mevr. Boom sluiter is de enige kandidaat voor de tachering in het Markiezenhof. An ders zou ze elders in het gemeentehuis ingepast moeten wor den. Het kan ook zijn, dat de ge meente Bergen op Zoom haar over neemt en dan valt bij Tholen een post van 40.000 euro weg. Vossemeer zijn de plaatsen waar de voormalige ambtenaar uit Breda - die misbruik van gelden in Brussei aan de kaak heeft gesteld - de meeste sympathisanten heeft. De indruk bestaat dat landelijk veel proteststemmen op deze partij zijn uitgebracht. Maar in een regionale krant laat Van Buitenen weten, wél pro-Europa te zijn. Een andere nieuwkomer, de Partij voor de Die ren, kreeg in Tholen het dubbele aantal stemmen in vergelijking met de Kamerverkiezingen van vorig jaar. Daarentegen loopt de steun voor de LPF terug. De 182 Thole- naren die donderdag op de knop van deze partij drukten, waren er alweer minder dan vorig jaar bij de statenverkiezingen (257) en de Ka merverkiezingen (810). Grote verliezers op Tholen zijn D66 en CU/SGP geworden. De de mocraten vergaarden een schamele 2% van de stemmen, bijna twee derde minder dan vijf jaar geleden. Vooral in Tholen, Oud-Vossemeer en Anna-Jacobapolder (van 40 naar 3 stemmen!) lieten de kiezers de partij in de steek. Weliswaar blijft D66 in het Europees parlement vertegenwoordigd, maar de enige Zeeuwse europarlementariër Jo hanna Boogaard valt buiten de boot Niet alleen de standerdmolen in Sint- Annaland, ook de molens in Scher- penisse en Sint-Philipsland worden gerestaureerd en bedrijfsklaar ge maakt. De laatste twee zouden in het kader van de bezuinigingen alleen voor noodzakelijk onderhoud mee genomen worden. Daar stak de raad op initiatief van de CU een stokje voor. „Uitstel van restauratie bete kent kiezen voor slopen", stelde drs. A.L. Piet. „In Sint-Philipsland was men verbijsterd dat de SGP niet voor een opknapbeurt van de molen was. Of we renoveren of we slopen", zo probeerde Piet de staatkundig-gere formeerde om te krijgen. Dat lukte. J.M. Aarnoudse noemde de CU-mo- tie positief, maar hij wilde nog wel weten of de financiële onderbouwing klopte. Dat voorbehoud maakte ook de PvdA. „Hoe langer het duurt, hoe kleiner de kans op subsidie is", zei Piet. Hij was echter bereid zijn motie wat te verzachten met de toevoeging: ,mits de uitgaven binnen de reeds ge voteerde gelden blijven.' Wethouder Van Kempen was niet en thousiast. Hij verbaasde zich erover dat de raad terugkomt op uitspraken Volgens D66 is bevolkingsgroei de enige mogelijkheid om voorzieningen overeind te houden. J. van den Don ker opperde eerder het idee dat Tho len van 24.000 naar 40.000 inwoners zou moeten groeien. „Maar de SGP zet de rem op de ontwikkelingen in de gemeente en weert burgers van bui ten. Dat zeggen ze nooit openlijk, maar het is wel heel duidelijk en dat is vervelend voor onze gemeente", al dus Van den Donker. „Wij zijn realistisch", hield SGP- raadslid P.W.J. Hoek hem voor. „Evenwichtige spreiding van de be door het stemmenverlies. De CU/SGP-combinatie verspeelt eveneens een zetel in Brussel. In Tholen deed de lijst het ronduit slecht, met ruim negen procent min der stemmen dan in 1999. Welis waar werkt een hogere opkomst al tijd in het nadeel van de kleine christelijke partijen, maar feit blijft dat 217 kiezers minder op de knop van lijst 5 drukten. Dat een groep predikanten vóór de verkiezingen opriep om thuis te blijven, lijkt met name in Stavenisse effect te hebben gehad. Daar viel de SGP-steun met eenderde terug (85 stemmen) en de in juli in het dorp aantredende predi kant Gerritsen van de Oud Gerefor meerde Gemeente behoorde tot de ondertekenaars. Zijn collega Van der Meer in Sint-Philipsland vond min der gehoor, want hier bleef de terug val tot eenzesde beperkt. En in op 11 maart, toen besloten werd om 274.000 euro te besparen op de mo lens. „Als je subsidie wil, moet je een compleet bestek hebben. Boven dien gaat het om een bijdrage van een subsidiabele kosten. Er is dus be hoorlijk wat af te dingen op het ver haal van de CU. Er zal meer voor re kening van de gemeente komen. Daarom ga ik niet met bedragen goo chelen." ABT-raadslid mevr. C. van der Horst hield de wethouder voor, dat de toe stand van de drie molens .zorgwek kend' is. „Zowel de vereniging de Zeeuwse Molen als de Hollandse Molen hebben de gemeente hulp aangeboden; daar kunnen b. en w. gebruik van maken." Wethouder Van Kempen vond dat ,te simpel geredeneerd.' Volgens hem ben je in Sint-Philipsland met 10.000 euro klaar. „Er zitten een paar plan ken los en aan de kap moet wat ge daan worden." De wethouder ont raadde de motie. De raadsvergadering werd daarop geschorst voor intern beraad van b. en w. Na de hervatting zegde wet houder Van Kempen toe, akkoord te zullen gaan met de CU-motie. „We komen op termijn met een nieuwe berekening voor restauratie van de drie molens." De hele raad ging daarop akkoord met het voorstel van Piet. volkingsgroei is ons uitgangspunt, waarbij Tholen als groeikern is aange wezen en de overige woonkernen voor opvang van de natuurlijke groei zijn bestemd. In Sint-Philipsland wordt nu in één keer veel gebouwd en daar zie je dat ze de huizen aan de straatstenen niet kwijt raken." Fractievoorzitter Klippel herinnerde aan een eerdere opmerking van het D66-raadslid om de SGP-achterban in te schakelen om de gemeente Tho len explosief te laten groeien. „Dat is gewoon belachelijk. Wij zien uw ideeën over de sterke groei als pure luchtfietserij en adviseren u om uw ei gen achterban te consulteren voor uw probleem." Van den Donker noemde het SGP-standpunt belachelijk en ver weet die partij een geheime agenda te hebben. „Van randstedelingen en bui tenstaanders moeten ze niks hebben." Scherpenisse stemde zelfs 10% méér op de SGP terwijl toch ook do minee Van der Sleen de oproep steunde. Ook in Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland en Tholen kregen de staatkundig-gereformeerden tiental len stemmen minder. Daarentegen was er een fikse groei in Oud-Vosse meer. Met 32% van de stemmen blijft CU/SGP de grootste in Tholen. En waren dit gemeenteraadsverkie zingen geweest, dan zou de combi natie zijn acht zetels behouden heb ben. De achteruitgang van de VVD be droeg in Tholen 13%. Vooral in Sint- Maartensdijk en Tholen verloren de liberalen terrein. De groei in andere plaatsen kon dat niet goedmaken. Ook GroenLinks moest aan steun in boeten, voornamelijk in Tholen-stad waar het leeuwendeel van de aan hang woont. In de bijgaande tabellen vindt u gedetailleerde informatie over de uitslag (vergeleken met 1999) en de opkomstcijfers. opgek. kiesger. EP 04 EP 99 PS 03 Tholen 2086 5099 40,91 37,34 56,74 Oud-Vossemeer 701 1914 36,62 27,39 51,52 St.-Annaland 913 2569 35,54 30,70 54,40 Stavenisse 380 1157 32,84 38,16 64,84 St.-Maartensdijk 908 2710 33,51 28,28 50,15 Scherpenisse 493 1261 39,10 34,03 59,86 Poortvliet 458 1243 36,85 28,08 59,06 St.-Philipsland 488 1528 31,94 29,27 56,84 Anna Jacobapolder 128 337 37,98 37,57 48,55 GEMEENTE THOLEN 6555 17.818 36,79 32,38 55,61 De 1022 Thoolse kiezers die donderdag méér kwamen stemmen dan vijf jaar geleden, hebben vooral Europa Transparant, PvdA en CDA winst bezorgd. D66 en de CU/SGP-combinatie moesten daarentegen flink inleveren. In mindere mate was dat ook bij de VVD het geval. De partij van de voormalige EU-ambtenaar Van Buitenen kreeg de steun van 475 Thoolse kiezers, en de SP zag zijn aanhang verdubbelen. Bijna 37% van de kiezers maakte de gang naar de stemmachine. Hoewel dat 4,4% meer is dan vijf jaar geleden, liet Brussel bijna tweederde van het Thoolse electoraat koud. Tholen-stad had met 40,9% de hoogste op komst en zit daarmee op het Zeeuwse gemiddelde. Europees parlement Lijst 1 CDA Lijst 2 PvdA Lijst 3 VVD Lijst 4 Gr.Links Lijst 5 CU/SGP Lijst 6 D66 Lijst 7 SP Lijst 13 LPF Lijst 8 DE 9 LE 10 PvhN 11 NR 12 ET 14 PvdD 15 RN Ove rige F.P04 EP99 EP04 EP99 EP04 EP99 EP04 EP99 EP04 EP99 EP04 EP99 EP04 EP99 EP04 EP04 EPÖ4 EP04 EP04 EP04 EP04 EP04 EP99 Tholen 370 288 277 206 209 242 79 113 739 780 46 105 71 28 44 5 6 - 5 85 53 3 22 Oud-Vossemeer 141 126 148 91 93 90 22 20 120 92 14 49 42 14 30 1 - 2 2 65 19 - 8 St.-Annaland 158 124 208 133 84 82 20 20 298 345 14 42 39 26 21 2 1 2 5 41 18 2 6 Stavenisse 48 43 69 60 38 41 7 10 160 245 6 13 12 4 12 - 3 - - 21 4 - 3 St.-Maartensdijk 121 79 284 206 78 116 20 18 178 233 30 31 41 26 28 3 3 22 7 8 39 1 19 Scherpenisse 62 47 85 61 35 44 8 11 238 215 8 20 12 3 10 1 - - - 20 12 1 6 Poortvliet 94 76 75 38 34 33 7 15 146 141 5 26 20 17 15 - - - 2 34 26 - 3 St.-Philipsland 73 39 54 38 34 56 6 7 219 260 12 30 15 6 17 - 1 - 11 29 17 - 6 Anna Jacobapolder 35 35 26 16 17 11 9 4 10 14 3 40 5 4 5 - 1 - 1 13 3 - 3 TOTAAL 1102 857 1226 849 622 715 178 218 2108 2325 138 356 257 128 182 12 15 6 28 475 191 7 76 EP'04 EP '99 PS '03 CDA 16,83 15,51 19,83 PvdA 18,72 15,37 18,81 VVD 9,50 12,94 11,35 Groen Links 2,72 3,95 1,40 CU/SGP 32,20 42,09 38,97 D66 2,11 6,44 1,75 SP 3,93 2,32 2,56 LPF 2,78 - 2,65 Democratisch Europa 0,18 - - Leefbaar Europa 0,23 - - Partij v.h. Noorden 0,09 - - Nieuw Rechts 0,43 - - Europa Transparant 7,26 - - Partij v.d. Dieren 2,92 - - Respect Nu 0,11 - - Overige - 1,37 2,68

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 13