Vijfde vestiging van Ardi keukens Goedhart wil productie verhogen om aan vraag te kunnen voldoen ADSL eerst alleen voor snel internet g<§>iaw<tifiiiRig Lionsclub Tholen Wandelen maakt dorstig bedankt fam. v.d. Velde Van Houte Ook grond buurman gekocht Donderdag 10 juni 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Ardi keukens uit Sint-Annaland opent dit najaar in Gouda de vijfde vestiging. „Als er kansen zijn die ons goed lij ken, pakken we die", zegt directeur Arjan van Dijke. „We hebben ook niet echt last van de recessie met een omzet groei van 15% in 2003 met behoud van onze marge." Plan voor nieuwe indeling fabriekshallen in Sint-Maartensdijk Zoomvliet college wordt opgesplitst Kerngezond Hele prestatie Veel ellende van spam en virussen Thoolse websites Alle zeilen bijzetten Goedhart in Sint-Maartensdijk en de fabriek in het Tsje chische Nymburk kunnen de opdrachten voor koeltech nische apparatuur nauwelijks aan. De ordeportefeuille is zo goed gevuld dat er maatregelen genomen moeten worden om de productiecapaciteit te verhogen. Voor de fabriek aan de Nijverheidsweg wordt gewerkt aan een plan voor een volledig andere indeling van de machines in de productiehallen. Dat moet de capaciteit met twintig procent kunnen verhogen. Dat zei algemeen directeur J. Mathijssen vrijdag na het huldigen van zeven jubilaris sen in de kantine van het bedrijf. voor binnen en buiten wonen St. Maartensdijk ék Waterschap verhuist twee maanden later voor het schenken van de voortreffelijke haring op onze haringparty. De opbrengst hiervan is bestemd voor de Nederlandse Hartstichting. van zeevishandel de Eendracht te Tholen Sint-Annaland blijft met 40% van de omzet de belangrijkste vestiging van de Ardi-groep. De in 1999 geo pende showroom in Goes verdub belde vorig jaar de omzet. Daar naast zijn er nog vestigingen in Nunspeet en Rijssen. „We komen uit een pioniersfase en hebben ons gedurende dertien jaar goed kunnen ontwikkelen door voorzichtig te opereren en te sparen voor vernieu wingen en uitbreidingen. Dankzij de meerdere vestigingen lopen we minder risico, want als het in de ene zaak wat minder gaat, kunnen we dat elders opvangen. We zien ook de grote voordelen van een bepaal de schaal, o.a. voor je automatise ring e.d." Gouda kwam in beeld voor Ardi dankzij een aanbod van Arie Tim mer van Babypark Kesteren die een dergelijke zaak in een voormalige meubelfabriek in Gouda gaat ope nen en nog een medehuurder zocht. Het bestemmingsplan moet nog aangepast worden voor de detail handelsactiviteiten. „We zochten tussen Sint-Annaland en Nunspeet al langer een vestiging, dus dit past precies." Van Dijke wil in Gouda met vijf personeelsleden beginnen. Het Zoomvliet college, met elf vesti gingen in Bergen op Zoom, Roosen daal en Etten-Leur, wordt per 1 sep tember opgesplitst in twee scholen. Er komt een mbo-school economie die Zoomvliet college blijft heten, terwijl mbo-dienstverlening/educatie verder gaat als Kellebeek college. Binnen drie jaar moet het Zoomvliet college volledig in Bergen op Zoom geves tigd zijn. Reden voor de splitsing is vooral de enorme groei van de school, die het leerlingental in vijf jaar tijd zag verdubbelen van 3000 naar ruim 6000. Het Zoomvliet college houdt de hui dige middelbare hotelschool en krijgt In Sint-Annaland wil hij in verband met de groei een hoofd verkoop er bij hebben. De showroom wordt momenteel uitgebreid en Ardi heeft voor verdere uitbreiding het bedrijf van de buurman gekocht: kraanbe- drijf Tholen van Jordy Weggemans. Het gaat om een woning met loods en 2500 m2 grond. Arjan van Dijke, die nu nog in een inpandige woning van zijn bedrijf woont, wil met zijn gezin naar het huis van de buur man. De woping moet daarvoor eerst vergroot worden. Jordy Weg gemans gaat naast bouwbedrijf Jan van Dijke aan de Spastraat bouwen. Arjan van Dijke is blij met de aan koop, al loopt het vergunningentra ject bij de gemeente dan niet van een leien dakje. „Maar voor de toe komst van ons bedrijf biedt de grond van de buurman perspec tief." Na zijn verhuizing wordt de bestaande inpandige woning benut voor de uitbreiding van de kantoor ruimten. Over de montage heeft Ardi minder zorgen omdat de helft daarvan uit besteed is aan het bedrijf van Mar- tien van Dijke, broer van Arjan. Zo kan Ardi zich bezighouden met de kerntaak: de verkoop van keukens. er de afdeling handel, administratie, itc.en multimedia bij. In het Kelle beek college worden de opleidingen uiterlijke verzorging, verpleging en verzorging, welzijn, apothekers-, dok ters- en tandartsassistente, volwasse neneducatie, NT2- en trajectonder- wijs opgenomen. Beide colleges zijn een onderdeel van het ROC West-Brabant. Dat geldt ook voor het Prinsentuin college, waar eveneens veranderingen op stapel staan. Die betreffen de vestigingen in Halsteren (voorheen Thomas mavo) en Steenbergen (AOC). Komend voorjaar wordt aan het Koestraatje aan de rand van de Halsterse nieuw bouwwijk De Schans één nieuw ge bouw voor beide opleidingen neerge zet. Dat zou schooljaar 2006-2007 in gebruik genomen moeten worden. Om de capaciteit te verhogen, moe ten de drie productielijnen worden aangepakt. De verschillende fabri- cageonderdelen worden met kranen verplaatst van het ene punt naar het andere. Dat gebeurt in de lengte richting van de hallen, maar ook in de dwarsrichting. Van dat laatste wil men af. „Het is de bedoeling dat alle transport van de verschil lende onderdelen en eindproducten in de fabriek in de lengte gaat ver lopen, op de expeditie en de aan voer van materiaal na." De drie productielijnen zijn koper- aluminium koelers, roestvrijstalen koelers en staalverzinkte koelers. De laatste vormt echter het kleinste segment. Daarvan verwacht Ma- thijssen dat die over zal gaan naar de koper-aluminium afdeling. Het plan voor de interne verbouw wordt nu doorgerekend en moet ge presenteerd worden bij de moeder maatschappij GEA. Goedhart is be gin dit jaar overgenomen door Grasso uit Den Bosch, dat eigen dom is van GEA, onderdeel van de Metallgesellschaft in Frankfurt am Main. Wordt er in Sint-Maartensdijk Hink geïnvesteerd, ook in Tsjechië zal dat het geval zijn. Daar werken nu zo'n negentig mensen, in 2006 zou den dat er 140 moeten zijn. In de smalstad werken 170 personeelsle den. Om aan de vraag te voldoen wordt momenteel met 32 'inleen- krachten' gewerkt. Mathijssen: „In beide vestigingen krijgen we meer opdrachten dan we kunnen produceren. Dat betekent ook dat de levertijden oplopen. Als we daar niets aan doen, dan verlie zen we klanten." Goedhart kent veel buitenlandse af nemers, maar Mathijssen wijst er op dat er ook veel koeltechnische apparaten geleverd worden aan Ne derlandse bedrijven die op hun beurt complete inrichtingen expor teren. „Het gaat bijvoorbeeld om kippenslachterijen van Stork voor Thailand waar de koeling, die hier gemaakt wordt, onderdeel van uit maakt. Een opdracht van 500.000 euro." Ook Zuid-Korea neemt producten af van Goedhart. En dat is uitzon derlijk, zegt Mathijssen. „We zijn een van de weinige Europese be drijven die een importvergunning voor twee jaar heeft gekregen. Het is volledig te danken aan het succes dat Guus Hiddink had als voetbal- coach van het nationale elftal van Korea. Ook al produceren ze zelf heel veel, toch kopen ze bij ons. De Koreanen zijn hier geweest om dé apparatuur te testen. We kregen vo rig jaar de opdracht voor 450.000 euro." Dit jaar boekte Goedhart al twintig procent meer omzet dan vo rig jaar, aldus Mathijssen. Directeur H. Zevenhuizen bedankte de zeven jubilarissen voor 'datgene waaraan ze hebben bijgedragen'. „Een kerngezond bedrijf met een schitterende toekomst in een nieuw perspectief", daarbij doelend op de overname door Grasso en de moge lijkheden die dat biedt. Er waren drie jubilarissen die een kwart eeuw in dienst zijn van Goedhart: Oele Hermansen uit Kanonloop. De atletiekclubs Olympia en Spado organiseren, samen met de vereniging Neder landse vestingsteden en de ge meente Moerdijk, op 19 juni een loop van Bergen op Zoom naar Willemstad (28 kilometer). Het startschot is om half tien op de Grote Markt. Scootmobiel. In het Zeeuwse is een draaiboek ontwikkeld voor het organiseren van verkeerscursus- sen voor scootmobielrijders en elektrische-rolstoelgebruikers. Steenbergen, Wim van Vossen uit Tholen en Merien Klippel uit Sta- venisse (afwezig). Zevenhuizen blikte terug op de ontwikkelingen in het bedrijf in deze periode. Want 25 jaar in de geschiedenis van Goedhart levert vele verschillen op. De kantoren waren klein (nu is de •gang van de voordeur naar de kanti ne langs de verschillende kantoor ruimtes zestig meter). De afdeling verkoop zat in de 'kantine.' Er wa ren toen twee productiehallen. De nieuwe expeditiehal met laadput werd 's winters gebruikt als cara vanstalling, zo zei hij. Er was toen ook een nissenhut op het terrein waar de afdeling onderhoud in was ondergebracht, maar die ook als kantine werd gebruikt. Er werkten eind jaren zeventig vol gens Zevenhuizen nogal wat oudere werknemers die afkomstig waren uit de landbouw. „Er heerste toen en sfeer van niet kletsen, maar doorwerken." Het -voortbestaan van de fabriek was toen minder zeker dan nu, al dus Zevenhuizen. De inflatie was toen hoog. Soms werd er geen winst gemaakt. En als die er was, dan schommelde ze tussen de 1 en 5 procent per jaar. Veilig werd het weer pas rond 1982 toen de economie aantrok en Goed hart bij een ander bedrijf in de keu ken had mogen kijken. Daar bleek uit dat 'onze kwaliteit en dus de kostprijs te hoog lag.' De bakens werden verzet en de winst steeg. Ook de neiging om nieuwe investe ringen te doen, nam toe. Volgens Zevenhuizen (die de pira mide van Maslow als leidraad voor zijn praatje gebruikte) ontstond er een groepsgeest onder het perso neel toen het voortbestaan van het bedijf zeker was. Van belang is ook dat het personeel gewaardeerd wordt: „Dat leidt tot zelfrespect en zelfrespect leidt tot persoonlijke ontwikkeling. Ieder bedrijf behoort te werken aan voortdurende verbe tering. En met medewerkers die zichzelf ontplooien, gaat dit bijna vanzelf." Nu Goedhart onderdeel is van GEA kan het individu verloren gaan in de massa. Maar volgens Zevenhuizen vormt dat geen gevaar omdat afge sproken is dat de dochters van GEA hun eigen doelstellingen mogen na streven. Zevenhuizen sprak de jubilarissen stuk voor stuk toe. Wim van Vossen uit Tholen kwam in augustus 1978 in dienst. Hij begon op de plaatwer kerij/eindmontage. Hij heeft vol gens Zevenhuizen in de jaren alle, soms de meest ingewikkelde, koe lers gebouwd. Hij hield zich ook al tijd bezig met buitengewone koe lers, apparaten die niet volgens de standaardmethode gebouwd kon den worden. „De enorme know how die je bezit, was de reden dat je sinds 2,5 jaar de eindcontrole doet." Van Vossen is lid van de on dernemingsraad. Merien Klippel uit Stavenisse (af wezig) werkte al vanaf augustus 1970 bij Goedhart, tot hij in militai re dienst moest. Begin 1979 kwam hij opnieuw in dienst bij het bedrijf, op de bankwerkerij als elektrisch lasser. Daarna werd hij autogeen lasser. De laatste tien jaar is hij ge specialiseerd in de nieuwe product groepen aluminium/aluminium en roestvrijstaal/aluminium. De uit Noorwegen afkomstige Oele Hermansen uit Steenbergen kwam in mei 1979 in dienst. Hij werkte aan de bouwtafel voor stalen lamel len. Toen hij lichamelijke klachten kreeg van het zware werk is er an der werk voor hem gezocht, eerst solderen en later eindmontage. Met een kleine tussenpoos is Herman sen ook al vanaf de tachtiger jaren lid van de ondernemingsraad. De jubilarissen die 12,5 jaar in de dienst zij: Dies Lindhout uit Sint- Maartensdijk. Hij was ook al eer der, van 1981 tot 1985 werkzaam bij het bedrijf en kwam in 1991 te rug als machinebediener op de af deling voorbereiding. Hij is een allround medewerker, algemeen in zetbaar, aldus Zevenhuizen. Erik de Jonge uit 's-Heer Abtskerke begon eind 1990 als uitzendkracht en is vanaf 1991 in vaste dienst als hoofd kwaliteit, speciale producten en ontwikkeling. Samen met Ze venhuizen bezocht De Jonge het Amerikaanse bedrijf Colmac Coil in Washington waar koelers ge maakt worden van aluminium/ aluminium. De belangrijkste pro ducten van nu zfln volgens Zeven huizen door De Jonge ontwikkeld. Ook het opzetten van een ISO-sys- teem, gevolgd door de certificatie, staat op zijn conto. In 1999 kreeg De Jonge er de afdeling logistiek bij. Sinds 2001 is hij directeur lo gistiek en productie. Annemarie Munter uit Roosendaal (afkomstig uit Scherpenisse) kwam ook als uitzendkracht en bleef. Ze begon op de tekenkamer, ging naar het bedrijfsbureau, werd parttime telefoniste en werkte op het ver koopsecretariaat. Nu is ze al weer jaren succesvol verkoopster. „In een door mannen gedomineerde maatschappij een hele prestatie." Arnold Rosema uit Hoogerheide begon in 1991 als tekenaar. Hij ging de technische documentatie verzorgen en is nu verkoper van on derdelen en waarnemer voor de ser vice-afdeling. Rosema is ook lid van de o.r., was ook een tijd secre taris. Zevenhuizen overhandigde een en velop met inhoud aan de jubilaris sen. Dat deed ook personeelschef M. Smits namens de personeelsver eniging. De huldiging werd gecom bineerd met een uitpstapje van de personeelsvereniging. Er hadden zich 210 personen (personeel en partner) aangemeld voor een boot tocht vanuit Willemstad door de Biesbosch met een diner in Geer- truidenberg. De boot bracht de gas ten 's avonds naar Tholen. Onder weg werd ook een verloting gehouden. Die dotten van motten, van Dorus (Tom Manders), dat was de goeie, ouwe tijd van de radio. Nu worden de mensen overspoeld met spam (ongevraagde en ook veelal ongewenste berichten) en virussen op hun computer via internet. Drs. Richard Lamb schetste die tegenstellin gen voor een vijftigtal Thoolse ondernemers in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk tijdens een lezing over 'De toekomst is ook niet meer wat het geweest is.' In de huidige jachtige tijd met veel mobili teit en continue onrust bespeurde de 'trendwatcher' een hang naar huiselijkheid. Hoewel allerlei wijzigingen niet van de lucht zijn, willen mensen volgens Lamb eigenlijk niet veranderen. „Ver anderen vinden ze vervelend. In het bedrijfsleven en ook bij de overheden is er echter continu sprake van onrust. Reorganisaties, aanpassingen, noem maar op. Je wordt ook jachtig en on rustig van de hoeveelheid e-mail. Steeds meer komt er via de digitale snelweg en steeds minder via de post. Met de mobiele telefoon wordt er ook veel onnodig gebeld. Je ziet het op straat. Wanneer als leidinggevende in het bedrijfsleven je telefoon niet gaat, heb je je werk beter gedelegeerd." Lamb schetste ook positieve kanten van de betere communicatiemogelijk heden. Zo liet hij zien dat het verstu ren van fotobestanden e.d. via breed band internet (ADSL) stukken sneller kan verlopen. Verbeteringen zelfs van 42 minuten naar 13 seconden en met dvd's van 11 dagen naar 50 seconden. Internet biedt klanten de mogelijkheid om zich vooraf te oriënteren voordat ze naar de winkel gaan, dus de onder nemer krijgt een kritischer klant in zijn zaak en moet zelf beter beslagen ten ijs komen. „Later is al lang begon nen", was de stelling van Lamb, die met de snelheid van breedband zijn woordenstroom over de Thoolse on dernemers liet komen. Zijn veelal algemeen verhaal door spekte hij nog met een aantal websites van Thoolse bedrijven, alsmede die van de organisatoren van deze kleine ondernemersavond: de gemeente Tholen en de ABN/AMRO-bank. Hij gaf een aantal tips voor een goede website.Je moet zorgen dat je op in ternet bestaat en inmiddels heeft ne gentig procent van het bedrijfsleven wel zo'n elektronische folder. Een website moet actueel en gebruiks vriendelijk zijn. In de iet-wereld wor den veel vage begrippen gebmikt, maar iet is als noodzakelijk kwaad of als uitdaging onmisbaar voor vernieu wing. Overigens is alles al bedacht, dus kijk eerst bij een ander via inter net." Lamb schetste verder hoe de mens op zoek is naar gemak. Met computer systemen waarbij alles aan elkaar ge knoopt kan worden en vele megabits beschikbaar zijn, komen er vele mo gelijkheden. „Zo is ADSL met name gunstig voor bedrijven met eerdere vestigingen, die hun dure huurlijnen kunnen opheffen. Je kunt meer doen met beeldverzending, maar breed band is voorlopig alleen een sneller internet. Maak ook steeds een bewus te keuze, want er zitten soms onge wenste ontwikkelingen achter elek tronisch zakendoen. Dat zie je met spam. Bepaal je grenzen." Tijdens de discussie kwam er veel .el lende' over tafel zoals spam en virus sen. Er kunnen maatregelen getroffen worden, al hangt daar ook weer een prijskaartje aan. Wie spam verspreidt, kan in Nederland beboet worden, maar veel van die rommel komt uit het buitenland. Ook de onpersoonlijk heid werd als negatief effect van in ternet genoemd. Maar een onderne mer bracht naar voren, dat dankzij die automatisering er juist meer tijd voor persoonlijk contact is. Via iet kan men soms ook een gat in de markt ontdek ken en dat biedt weer kansen. Zo heeft elk nadeel zijn voordeel, zei Jo- han Cruyff al. R. Bakker van Syntens uit Vlissingen liet in elk geval weten, dat zijn organi satie kosteloos en onafhankelijk ad vies verstrekt over o.a. het project Ne derland gaat digitaal, zodat ook Thoolse ondernemers zich daar ver der kunnen oriënteren. „In een economisch mindere tijd moeten alle zeilen bijgezet worden", zei wethouder van economische za ken K.A. Heijboer. „Niet alleen voor de ondernemingen zelf, maar ook voor de gemeenschap als geheel want als gemeentebestuur zien wij graag zoveel mogelijk werk voor de Thool se gezinnen." Hij noemde het verras send dat het eiland nog vrij onver wacht de beschikking krijgt over ADSL, wat ondanks diverse pogin gen van gemeente en bedrijfsleven sa men eerst niet lukte bij telefoonbe drijf KPN. „Met communicatie staat of valt veel en ADSL is daarbij zeker een hulpmiddel." De wethouder stipte de plannen aan voor oprichting van een sociaal-economisch platform in At gemeente Tholen, waarvoor ronde tafelgesprekken met diverse belang hebbenden zijn gevoerd. Zowel wat grond voor bedrijven als woning bouw betreft, is er volgens Heijboer van alles mogelijk. „In alle hoeken van de gemeente kan men naar eigen lust bouwen." F. Hommel van de ABN/AMRO- bank bedankte inleider Lamb met een attentie. „Internet is nog geen uitge kauwd onderwerp. Je hebt het met een enerverend en enthousiast betoog meer levend kunnen maken. Maar in ternet blijft een hulpmiddel, persoon lijk contact is net zo belangrijk", al dus Fred Hommel en dat werd daarna tijdens een informeel samenzijn in het gemeentehuis met een drankje en een hapje in de praktijk gebracht. Markt 23 Telefoon (0166) 66 23 82 Fax (0166) 66 34 54 info@vanhoute.nl www.vanhoute.nl Advertentie I.M. Nederlandse w Hartstichting r|UU 'll*W De jubilarissen (met of zonder partner) op de voorste rij v.l.n.r. Annemarie Munter, Oele Hermansen en Wim van Vossen met partner. Daarachter v.l.n.r. Dies Lindhout en partner, partner Annemarie, Erik de Jonge met partner en Arnold Rosema met partner. De 150 (vorig jaar 156) deelnemers aan de avond wandelvierdaagse in Sint-Philipsland treffen warm weer en dat maakt dorstig. Bij de controlepost in de Kramerspolder bij het landbouwbedrijf van Wim van Nieuwenhuijzen in Anna Jacobapolder had de limonade maandagavond dan ook gretig aftrek. Toen begonnen er 119 mensen aan de 5 km en 26 aan de 10 km. Dinsdagavond kwamen er nog 5 deelne mers bij op de kleinste afstand. De EHBO-helpsters moesten de eerste twee dagen een paar pleisters plakken, maar voor de rest liep alles op rolletjes. Er Hepen nogal wat honden mee, die ook dorst hadden. Een enkeling liep op klompen, een ander weer met een wandelwagen. Onderweg was er naast de limo nade ook steeds een versnapering in de vorm van een stroopwafel of een appel. Dinsdagavond liep de route via de boerderij van Leo van Nieuwenhuijzen en gi steren gingen de wandelaars opnieuw de polder in. Vanavond wordt er gedeeltelijk langs het Schelde- Rijnkanaal gelopen, maar om acht uur wordt ieder een in de Zijpestraat verwacht. Daar staat muziek vereniging Concordia klaar voor een rondgang door het dorp, met de Druiventros in de Voorstraat als eindpunt voor de uitreiking van de medailles. VERVOLG VAN VOORPAGINA In de raadsvergadering van 29 janu ari 2004 heeft de raad aangegeven dat dit geldt voor uitbreiding van schoolgebouwen 621.000 euro, on derwijskundige vernieuwingen 329.000 euro, uitbreiding Calvijn- college 1.064.000 euro, huisves tingsbeleid bibliotheken 336.000 eu ro, aanvulling uitbreiding de Wellevaete 375.000 euro, uitvoering waterplan 75.600 euro en achterstal lige baggerwerkzaamheden 310.000 euro en project wettelijke regelingen 1.824.000 euro. Dit laatste onder werp betreffende veiligheidsvoor zieningen in scholen is dus nadruk kelijk genoemd, maar b. en w. hebben dat niet aan de raad gemeld. Vroeger was de werkwijze anders, want tot en met 2002 werden alle kredieten afzonderlijk beschikbaar gesteld, ook al waren die al bij de begrotingsbehandeling aanvaard. Met ingang van het begrotingsjaar 2003 zijn een groot aantal kredieten gelijktijdig beschikbaar gesteld. De oude werkwijze was volgens het college voor de ambtelijke organi satie tijdrovend en weinig efficiënt, terwijl bedrijfsmiddelen en kleine investeringen voor de raad - die zich met de hoofdlijnen van bestuur bezighoudt - minder interessant zijn. Wat 2004 betreft, zijn volgens b. en w. alle investeringskredieten beschikbaar gesteld. Maar over de genoemde onderwerpen had de ge meenteraad vooraf ingelicht moeten worden om de zeven fracties in staat te stellen wensen en bedenkin gen kenbaar te maken. Ten aanzien van de uitbreiding van schoolge bouwen en onderwijskundige ver nieuwingen voorzover een deelin- vestering de 250.000 euro zou overschrijden en bij de overige pun ten omdat het om politiek gevoelige zaken ging. Het nieuwe hoofdkantoor van wa terschap Zeeuwse Eilanden is la ter klaar dan gedacht, zodat de voorgenomen verhuizing van Goes naar Middelburg twee maan den later plaatsvindt. De bedoe ling was in de eerste week van juli over te gaan, maar het gebruiks klaar maken van het pand vergt nog de nodige tijd, zodat het na de zomervakantie wordt. Voor de Thoolse medewerkers geen pro bleem, maar het waterschap moet het kantoor in Goes nu wel langer huren van de vastgoedmaatschap- Pij- Of aannemer HBG een schade claim krijgt nu de verhuizing tot september uitgesteld moet wor den, wordt door Zeeuwse Eilan den nog bekeken. Henny Verkerke voorziet de wandelaars in Sint-Philipsland van iets te drinken. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 5