Brandveiligheid is financieel probleem 'We houden wel van een beetje levendigheid bij ons in huis' Ponton in haven van Sint-Annaland maakt inschepen rolstoelers mogelijk Koi Joeniek PLEUNE Voor mode en wonen Echtpaar Potappel-Hoek in Tholen 65 jaar samen Style Van Doorn treft geen verwijt Omroeper De Moed gaat naar Nisse Ook aanlegvoorziening voor nieuw fiets/voetveer naar Zijpe Zêêuws in Frankriek Staatssecretaris vindt helft arbo- regels overbodig Drie raadhuizen halen, 2 betalen Y° u n Donderdag 10 juni 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Raad wil geen geld bij bibliotheek halen Niet weinig In hun bejaardenwoning aan de Burg. van Vrijberghe- straat in Tholen vieren Marien en Marina Potappel-Hoek dinsdag een bijzonder jubileum: het paar is die dag 65 jaar getrouwd. Bovendien hoopt Marien dan negentig te worden. De geboren en getogen Stavenissenaars zijn de laatste paar jaar door lichamelijke gebreken wat meer aan huis gebonden. „Maar de gedachten zijn gelukig nog goed", zegt de 88-jarige mevrouw Potappel. Watersnood Sint-Annaland speerpunt Garantiesubsidie Stemmen van lezers Het laagste kwaliteitsniveau van brandveiligheid. Voor meer is er voor lopig geen geld bij de gemeente Tholen. Dat werd donderdag duidelijk in de commissie algemeen bestuur. Meer dan twee extra beroepskrach ten bovenop de bestaande 5,4 banen zitten er niet in. Een voorstel van de SGP om hiervoor een extra bezuiniging op de bibliotheek te gebrui ken, werd door geen enkele andere fractie gesteund. Het normenboek brandweer kent drie niveaus. Het optimale - een tien met een griffel noemde de burgemeester dat - is 13,2 beroepskrachten voor brandweer en rampenbestrijding. Maar het laagste niveau - 9,6 be roepskrachten - is op dit moment fi nancieel al niet haalbaar. Het moet echter wél het uitgangspunt zijn, want gemeenten worden er in de toekomst op beoordeeld door de provincie. „U als gemeenteraad bepaalt het veilig heidsniveau van de inwoners", aldus de burgemeester. De commissie koos voor de goed koopste optie, waarbij het aantal be roepskrachten komt op 5,5 voor de brandweer en 1,4 voor de rampenbe strijding. Pro-actie, repressie, nazorg en rampenbestrijding kunnen dan op het vereiste niveau uitgevoerd wor den. Preventie en preparatie (dat laat ste behoeft een inhaalslag) blijven achter. In de meerjarenraming is met deze optie rekening gehouden, er is 80.000 euro opgenomen voor perso neelsuitbreiding. De brandweer kun je niet verwaarlo zen, aldus de CU. En PvdA en D66 zouden meer willen doen, maar er is geen geld voor. Ook het CDA had geen extra geld gevonden, zei J.P. Bout. „Laat ons jaarlijks bekijken wat er uitgevoerd kan worden." Overi gens benadrukte M.A.J. van der Lin de (PvdA) dat Tholen niet weinig uit geeft aan de brandweer. „Het Cen traal Bureau voor de Statistiek geeft een gemiddeld bedrag aan van 35 eu ro en Tholen zit op 48 euro per inwo ner." De burgemeester gaf hem gelijk. SGP'er M.J. Klippel stelde dat de mogelijkheden om extra geld te vin den, beperkt zijn. Een mogelijkheid zou zijn om de bibliotheek met 50.000 euro extra te korten. „De bibli otheek moet dan, net als de brand weer, veel meer gebruik gaan maken van vrijwilligers. Ik heb me door vrij willigers laten vertellen dat dat heel goed mogelijk is." Geen enkele ande re fractie wilde daaraan. „De bieb mag, kan en wil niet met meer vrij willigers werken, dat is uitentreure besproken. We moeten niet het ene gat met het andere stoppen", aldus P. van Belzen (CU). „Dan zullen we het moeten doen met wat er is", conclu deerde Klippel. A. Beeke benutte het spreekrecht om zijn beklag te doen over de handelwij ze rond een oud-papieropslag in Scherpenisse, waar enkele jaren gele den brand uitbrak. Hij had er de brandweercommandant bijgehaald omdat de schuur nooit afgesloten was en er een gevaarlijke situatie was. Toen voorzitter mevr. Van der Wal hem vroeg om zijn betoog af te ron den, stelde de Scherpenissenaar: „Mocht de commandant ooit op de nominatie staan voor een onderschei ding, geef die dan aan Kees Rijnberg (actievoerder tegen het nieuwe ge meentehuis - red.)." Oud-wethouder L.J. van Doorn kan geen verwijt gemaakt worden over de voortgang van het project mu- ziekoefenlokaal/tafeltennishal in Sint-Annaland. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van de ABT-fractie. Tafel tennisvereniging Smash '76 re ageerde boos toen in december be kend werd dat de gezamenlijke accommodatie van de baan is en de club in de Wellevaete moet blijven. Vojgens wethouder mevrouw Vel thuis was er sprake van een misvat ting. Ze stelde toen ook, dat de tus sentijds opgestapte ABT-wethouder Van Doorn veel zaken had laten lig gen. Volgens ABT werd daarmee gesuggereerd dat daardoor de ac commodatie niet doorging en par tijleden werden daarover in het dorp aangesproken. Maar onder zoek door de fractie wees uit, dat van Doorn 'totaal geen bemoeienis' had met de tafeltennisaccommodatie. Ze vinden dat mevr. Velthuis de goede naam van ABT beschadigd heeft. B. en w. gaan op dat laatste niet in. Ze geven in hun antwoord aan, dat mevr. Velthuis de eerstverantwoor delijk wethouder voor dit project was en is. Van Doorn, die sportza ken in zijn portefeuille had, voerde met de schietvereniging besprekin gen over de schadeloosstelling voor het verlaten van de Sakofahal. Ver der was hij in de collegevergaderin gen waar dit punt aan de orde kwam, formeel bij het project be trokken. En in het kader van colle giaal bestuur was hij gedurende zijn wethouderschap mede verant woordelijk voor de voortgang. In middels hebben b. en w. hun eerde re standpunt herzien en het college overlegt nu met Accelerando en Smash over de uitbreiding van de Wellevaete. Dorpsomroeper Gatze de Moed uit Stavenisse doet volgende week za terdag mee aan het Zeeuws kam- pieonschap stads- en dorpsomroe- pen in Nisse. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse schaapscheerdersdag in het Zuid-Bevelandse dorp. Dit jaar vindt het voor de 25ste maal plaats. Reden óm er iets extra's van te ma ken. De Moed zal 's morgens sa men met zeven andere deelnemers tussen 11 en 12 uur optreden op de muziektent om een verplichte tekst in het Nederlands om te roepen (over Nisse). 's Middags tussen twee en drie is hij te horen met een zelf geschreven vrije tekst in het Zeeuws. Het uit Stavenisse afkomstige echtpaar Potappel-Hoek woont naar tevredenheid in Tholen. Nadat de heer Potappel tien jaar ge- Potappel haar hobby handwerken leden door een hartinfarct werd ge troffen, verhuisde het echtpaar naar Tholen. Daar woonde de oudste zoon, Leen, en in Stavenisse hadden ze geen kinderen of kleinkinderen die een oogje in het zeil konden hou den. Voor Potappel zelf trok Tholen al langer als woonplaats, maar zijn vrouw was erg aan haar geboorte plaats verknocht. Hun tweede zoon Izaak, die deze maand als politieman in de vut gaat, woont er inmiddels weer. Een verknoeide operatie na een gebroken heup, twee jaar geleden, maakt dat mevrouw Potappel niet meer zonder hulp kan lopen. Maar met een hulp op twee dagen in de week bereddert ze het huishouden samen met haar man. „Koken doe ik zelf, maar met warme pannen lopen gaat niet meer." De heer Potappel heeft altijd veel gefietst, lopen deed hij nooit. Maar het lichaam is stram mer geworden, merkt hij. Daarom laat hij de tweewieler tegenwoordig staan. Een rollator biedt uitkomst bij het wandelen buiten. Haar oogkwaal maakt dat mevrouw heeft moeten opgeven. Maar ze leest, of kijkt televisie. „Maar daar is steeds minder op, het is allemaal mu ziek", aldus haar man. Het nieuws volgen hij en zijn vrouw in ieder ge val. En Potappel houdt zijn tuintje bij. Wat ze samen ook veel doen, is rummycub spelen. „Je blijft er scherp van, zeggen ze." Als het goed weer is, zit het echtpaar graag buiten, achter hun woning. De beide zoons komen vaak langs en ook de vier kleinkinderen zien ze regelmatig. Tijdens het interview belt een klein dochter op. „Dat zal wel voor haar verjaardag zijn", zegt mevrouw Pot appel. Inmiddels hebben ze negen achterkleinkinderen en ook die zijn welkom. „We houden wel van een beetje leven in huis, en van kinde ren." Marien Potappel en Marina Hoek trouwden op 15 juni 1939 na vijfjaar verkering. Beiden kwamen uit een arbeidersgezin en ze leerden elkaar op het dorp kennen. Tien weken na de bruiloft werd de mobilisatie afge kondigd. Potappel werd opgeroepen en werd in Brabant gelegerd, bij Her pen en later bij Oss. Na de Duitse in val trokken de soldaten via Tiel terug op Zuid-Holland, waar de wapens ingeleverd werden, op 25 mei 1940 mocht Potappel naar huis. Zijn vrouw woonde die maanden bij haar ouders. Potappel werkte vanaf zijn veertien de als landarbeider en ook zijn latere vrouw werkte op het land. Tot haar achttiende, toen ze als dienstbode aan de slag kon bij de familie Droogendijk in de Buurtweg. Het paar woonde na hun trouwen aan het Bos en Marien Potappel was 25 jaar in dienst bij boer Potappel (achter de kerk). De watersnood zorgde voor een ommekeer. Puur toevallig was het gezin Potappel dat weekeinde op bezoek in Gelderland, bij het gezin waar ze na de evacuatie in 1944 goed waren opgevangen. „Die zondag was het zulk noodweer, dat we zei den: we kunnen niet naar de kerk", herinnert mevrouw Potappel zich. „Er kwam een kennis binnen die mi litair was. Toen we hem vertelden dat we uit Stavenisse kwamen, zei hij dat we goed weg kwamen omdat daar alles onder water stond. Nou, dan is het alsof je een klap in je ge zicht krijgt." Toen ze contact hadden gelegd met de familie, bleken er twee tantes en een neef onder de slachtoffers te zijn. Maar .ook een zwager van Potappel uit Vlissingen, die in Stavenisse was om bij zijn moeder te waken. Mevrouw Potappel wilde het liefst in Gelderland blijven, maar Potappel wilde terug. Een maand of drie woonde het gezin toen in Tholen. Potappel kwam bij de wederopbouw in de bouw terecht. Eerst bouwde hij huizen in Stavenisse, daarna op Schouwen-Duiveland. Maar zijn ge zin miste hem en daarom ging Potap pel weer als landarbeider aan de slag, bij De Rooij en bij zijn oude baas Potappel. Toen hij het werk beu werd, ging hij bij de Heidemij aan de slag, in Rotterdam. Potappel werkte als opperman bij bestratingswerk, la ter als bijrijder en ook nog als beheer der van een directiekeet. In zijn vrije tijd was er de grote moestuin die aan dacht vroeg. Tijd voor het vereni gingsleven was er niet, zegt hij. Mevrouw Potappel had enkele jaren de zorg over haar dementerende va der, een hele opgaaf. „Hij is nog eens boven uit het raam in de tuin geval len. We schrokken er geweldig van, maar hij mankeerde niets." Zij had één zus, haar man kwam uit een ge zin van zes kinderen. „Mijn zuster in Vlissingen is 102 geworden", vertelt hij. Hoewel het vooral in de beginja ren een armoedige tijd was en er al tijd hard gewerkt moest worden, kijkt het echtpaar Potappel terug op een gelukkig leven. Dat ze samen zo oud mogen worden en dit bijzondere huwelijksjubileum mogen beleven, stemt hen dankbaar. Ze vieren het vrijdag met familie en kennissen. Vanuit de haven van Sint-Annaland maakten leden van de Recron, Ho reca Nederland, Vekabo en MKB in Zeeland, West-Brabant en Goeree- Overflakkee maandagmiddag een vaartocht met de Frisia. Dat gebeur de op uitnodiging van de stichting Fiets een rondje met een pontje. Vijf van de negentien daarbij aangesloten toeristische fiets/voetveren doen Tholen of Sint-Philipsland aan. Nieuw is de verbinding tussen Sint-An naland en Zijpe (met het motorschip Eendracht), waarvoor in de Sint- Annalandse haven speciaal een beweegbare steiger is geplaatst. Die kan tevens dienst doen om mensen in rolstoelen op en van de Frisia te bren gen. Het nieuwe vaarseizoen staat voor de deur. Schipper Ko van Oevelen begon maakt - telde op het traject Tholen met de Eendracht twee jaar geleden op het traject Anna Jacobapolder- Zijpe en hij voegt daar nu Zijpe- Sint-Annaland aan toe. „Regëlma- tig vroegen passagiers me of uitbreiding met een vaart op Sint- Annaland mogelijk was. Dus we denken baat te kunnen hebben bij deze nieuwe verbinding", zegt Van Oevelen. Zijn schip, waarop ruimte is voor dertig passagiers (inclusief fietsen), gaat twee keer per dag vanuit Sint-Annaland varen (ver trektijden 11.30 en 14.30 uur) en drie keer vanuit Anna Jacobapolder (vertrek 10, 13 en 16 uur). De Een dracht vaart van 13 juli tot 3 sep tember, van dinsdag tot en met za terdag. Bij de aanlegsteiger van de Frisia in de Sint-Annalandse haven is in samenwerking met de gemeen te een ponton geplaatst - dat met eb en vloed op en neer gaat - met twee meerpalen, waar de Eendracht kan afmeren om te laden en te lossen. De Frisia kan de voorziening ook gebruiken, voor mensen met rol stoelen. „Ons schip is aangepast, we hebben een lift en een aangepast toilet", vertelt Coby Hoogstad. De Frisia verzorgt twee routes. Tussen 15 juni en 14 september vaart het schip op dinsdag tussen Sint-Anna land en Zierikzee (vertrek Sint-An naland 9 uur, in jufii en september om 10 uur). En tussen 16 juli en 27 augustus op vrijdag tussen Tholen en Bergen op Zoom (vertrek Tholen 13 en 15 uur). Er kunnen 250 men sen mee en dertig fietsen. Fiets een rondje met een pontje gaat aan het achtste seizoen beginnen, maar het eerste Zeeuwse fiets/voetveer vaart al langer. Het is de Harpoen (24 passagiers en fietsen) die sinds 1988 de verbinding onderhoudt tus sen Gorishoek en Yerseke. Tussen 28 juni en 31 augustus wordt er ge varen van maandag tot en met za terdag (vertrek Gorishoek 9, 13 en 17 uur). Vorig jaar vervoerden de veren bij Gorishoek en Anna Jaco bapolder rond de 1300 passagiers. De Frisia - die veel minder vaarten zo'n 50 en uit Sint-Annaland een negentigtal passagiers. De opzet van de stichting is om het fietstoerisme te bevorderen met be hulp van de veerverbindingen tus sen de verschillende Zeeuwse ei landen. Overheden, het toeristisch bedrijfsleven en het publiek erken nen in toenemende mate het belang ervan. Stichtingsvoorzitter C.J. van Liere zei dat maandag in Sint-An naland. De stichting geeft sinds een aantal jaren een almanak uit waarin van alle aangesloten veerverbindin gen de gegevens zijn opgenomen in zowel het Nederlands als het Duits. Nieuw is een boekje met 29 fiets routes 'Over Zee over Land', wat volgens Van Liere een extra dimen sie geeft aan de stichting. Beide uit gaven zijn via de VVV verkrijg baar. Eén van de routes is maandagmiddag door de genodig den gereden. Want zij voeren van Sint-Annaland naar De Val op Schouwen-Duiveland, aan de oost kant van de Zeelandbrug. Daar stonden fietsen gereed voor een rit van zo'n 19 kilometer naar Zijpe, met een tussenstop bij het Waters noodmuseum in Ouwerkerk. In Zij pe lag de Frisia gereed om de deel nemers terug naar Sint-Annaland te brengen en daarmee was het rondje af. Bij de ingebruikname van de veersteiger in Anna Jacobapolder, twee jaar geleden, opperde burge meester Asselbergs van Schouwen- Duiveland het idee om met zijn collega's van Tholen en Noord-Be veland een rondje met een pontje te maken en daar speelde dit onder deel op in. Asselbergs, Nuis en Van Liere fietsten dan ook mee. De Thoolse recreatiewethouder W C. van Kempen vertelde de aan wezigen dat de gemeente Sint-An naland als speerpunt voor de wa- Een speciale steiger is bij de afmeerplaats van de Frisia gelegd om rolstoelers aan boord te kunnen nemen én om er met de Eendracht aan te leggen voorde vaart naar Zijpe. Ko van Oevelen (links) van de Eendracht en Coby en Gerard Hoogstad van de Frisia zijn blij met de voorziening. tersport heeft aangewezen. Hij meldde de uitbreiding van de jachthaven met 55 ligplaatsen (waarvoor de laatste steigers nog aangelegd moeten worden). Ook vertelde hij dat in de loop van vol gend jaar een aantal gebruikers van de handelshaven een andere ligplaats krijgt. Er worden 35 tot 40 plaatsen gerealiseerd voor een jachtenverhuurbedrijf, dat nu al tien plaatsen heeft bij de CZAV- loods. „Het loopt als een trein." Achter de westelijke havendijk in de Joanna Mariapolder wordt een onderhoudsbedrijf voor jachten gevestigd. En de gemeente zal de trap vanaf de haven naar het dorp (Havenplein) verbeteren. De in vesteringen in de haven staan voor dit jaar gepland, aldus de wethou der. Hij meldde ook de plannen voor zomerwoningen en apparte menten in de Kleine Suzannapol- der en het CZAV-gebouw. Maar dat is volgens hem planologisch nog lang niet rond. Ook ontwikke lingen in het gebied tussen Haven weg, Spuistraat en havendijk gaan nog wel vijf tot tien jaar duren. Secretaris T. van Elsacker van de stichting vulde aan dat de gemeen te Tholen zich al jaren inzet voor de toeristische pontjes. Ze geeft een garantiesubsidie om exploita tietekorten af te dekken (1625 euro voor elk van de drie ondernemers), stak geld in de steiger in Anna Ja cobapolder en legde recent het ponton in Sint-Annaland. Ook is er dit jaar bij Gorishoek gebaggerd. Andere gemeenten werken even eens mee als het om afmeervoor- zieningen gaat. En de provincie heeft voor de komende drie jaar fi nanciële steun toegezegd aan zo wel de stichting als de schippers. De stichting komt altijd geld te kort, zei Van Liere. Hij was dan ook blij met de cheque van 500 eu ro die hem werd aangeboden namens de groepsaccommodaties Walcheren. Dat is een samenwer kingsverband van, inmiddels twaalf, ondernemers in deze bran che dat vijftien jaar bestaat. Geachte lezers, 'k Weun a 27 jaer in Frankriek. Mee m'n kinders, an we bie mekoare binne, praete me oal- tied nog plat Setallans. In de klein- kinders oak, ze behriepen oalles as we Zêêuws praete. A 'k op kantoor komme en d'r binne ménsen op be zoek bie m'n zeune of m'n vrouwe, praete ze Ollans. Ma ons onder me koare praete Zêêuws. D'r binne wel 's Ollanders die vraehen: jullie weu- ne noe a zolang in Frankriek, jullie praete zeker de Franse taele onder mekoare? Dan zèhhen we: Bin je hlad gek, we praete onze moers tae le, die verheet je nööit. Ik kan nie begriepe a je over de bruhhe bin, da je dan hêên Zêêuws mï kan. Nog even wat over 't hemêêntuus. 'k Lees oaltied de inhezonde stik ken van Kees Rijnberg. Vin 'k mooi oaltied in die ei geliek. 't Zou 'n burgemêêster weze. In wat zouwe ze wèrke dan in zeker geld overou- we. In Frankriek 'k geweund in Prades in noe in Maurilhan. Ier ze nie zukke mööie hemêêntuzen. In Prades sur Vernazobre ze 'n hemêêntuus uut 1898. Nog oaltied net êênder, heen spieker verslohe. De stoelen in de raedzaele, in de taefels, zouwe allank a op Tutte- loekje lèhhe. En 'r is ma êên man persenêêl die oalles rehelt. z' Ouwe in Prades oak êêl wat over op de begrööting. In dat geld öör gebruukt voor ouwe-van-daehen en voor 'n hezèllehe maeltied mee êêl 't durp in de ouwe schole die is verbouwd as durspsuus. We betaele oak nie vee belasting, omda we op 't hemêêntuus ma twee man persenêêl en: 1 sikreterèsse en 1 klusjesman die vanoalles doet (vuulnisman, tuinman, onderoud wehen enz.). In ze wérken ard, in heen atv-daehen. De burhemêêster, die hekozen is - 'n êêrebaentje - wérkt oak nog vee mee. Op Smur- diek zouwe ze amtenaeren overoU- we, in oak ruumte. Oeve ze hêên nieuw hemêêntuus te bouwen in oak nie te verbouwen. Kiek, wat is de öörzaek, dienk ik. Bie ons öört de burhemêêster hekoze. As die nie goed mee de centen van de burgers omgaet, öört ie nie herkoze. In Ol- land öört de burhemêêster benoemd in as die 'n gat in z'n and eit, dan zit je mee de hebakke peren. Je kan 'n nie wegstiere. In Frankriek öör je nae 'n slecht beleid nie herkoze, zie je. As je 'n kêêr in Frankriek op ve- kansie komt, mo je daer 's op lette: die ouwe hebouwen, i' ouwen 't oamael in waerde. Ik ope da iederéén 't kan leze en ik wènse Joakob Duijzer in z'n vrou we vee stérkte toe, want die doen vee voor 't be'ouwen van de Zêêuwse taele. De arteleke groeten uut Frankriek van Hans Moerland. Vroeher, toen ik klein was, zeije ze oaltied Hans van Grietje van Wul- lempje van Vossen de jachtopziener uut de Tienhoven nr. 12. Hans Moerland 3 Ave. de la Condamine 34370 Maurilhan. Volgens staatssecretaris Rutte: helft arboregels overbodig. Dat in de ar- bo-wet vele regelgeving overbodig is, was reeds door de critici aange geven, maar is nu ook doorgedron gen tot Den Haag. De opgestelde regelgeving wordt betiteld als 'be lachelijk' en dat hebben de colleges van Tholen steeds hoog in het vaan del gehad ter 'verdediging' van hun nieuwe gemeentehuis. Dat stokpaardje is nu niet meer te berijden, want in het NOS-journaal van 2 juni wordt dat stokpaardje van de colleges onderuitgehaald. Er wordt het volgende gezegd: Het aantal arbo-regels moet sterk wor den verminderd en kan zelfs wor den gehalveerd. Staatssecretaris Mark Rutte heeft dat op een VVD- bijeenkomst in Eindhoven ver klaard. (Waar blijven de voorstan ders - SGP, PvdA en VVD - nu?). Vooral kleine bedrijven klagen veel over de in hun ogen belachelijke re gelgeving. Alleen voor zware in dustrie en met gevaarlijke stoffen wil de staatssecretaris de regelge ving handhaven. Een gevoelige klap voor de verde digers, omdat hun hoofdargument nu niet meer kan worden voorge wend. Gezien de lege bureaus en de bijstelling van de arbo-regelgeving blijkt het toch mogelijk om in het bestaande gemeentehuis een goed en adequaat bestuur te voeren. Mogelijk hebben de colleges dit nieuws nog niet gezien, of bewust achterwege gelaten, maar dat argu ment kan dus van tafel! C. Rijnberg, Sint-Maartensdijk. De raad weet geen raad met de raadhuizen. Je kunt ze aan de straatstenen niet kwijt, zei raadslid J. v.d. Donker. De gemeenteraad lijkt wel op een boer. Als die één kippenhok of één varkensschuur heeft, bouwt hij er nog één. Er zijn misschien nog wat liquide midde len, of er komen subsidies los of de hypotheek wordt groter. Hoe het dan later afloopt? Van de wal in de sloot! Bij de gemeente van hetzelf de laken en pak: veel tekorten en dan nog een groot raadhüis erbij. Ze lopen er ook nog met molens die in particuliere handen moeten komen. Wat zal de reclamestunt worden? Drie raadhuizen halen, twee betalen of bij 1 raadhuis een molen cadeau. Over het archief in het gemeente huis is ook het nodige gesproken. Plaatsen zijn er te over, maar mis schien zijn die niet brandveilig ge noeg. Dat kan commandant J. de Feijter als specialist wel beoorde len. We moeten met z'n allen de schou ders eronder zetten, zei raadslid M.J. Klippel. Dat hebben we ge daan, ook nadat het eiland twee keer onder water kwam te staan. De burger mag en kan niet de dupe van de bezuinigingen bij de ge meente worden. Klippel zei: als het getij verloopt, moet men de bakens verzetten. Ik heb al heel wat ba kens uitgetrokken, maar ik weet niet waar ik ze terug moet zetten. Vroeger was er een loods, die witte pispotten aan de bakens hing, zodat ze in de schemer en het donker be ter te zien waren. Op de avond van de demonstratie voor de informele raadsvergade ring op 11 mei had de burgemees ter een aanrijding. Waarom is hij niet blijven staan totdat de politie proces-verbaal had opgemaakt. Tijdnood. Geen tijd en te veel la waai op dit mooie en rustige ei land. Moesten er al kinderen uit Tholen en omgeving komen demonstreren om hun ongenoegen kenbaar te maken over de voorgenomen slui ting van het zwembad. Als je van een hond iets afneemt, bijt hij, maar een kind gaat huilen en heeft slapeloze nachten. De ouders zitten ermee, worden in het harnas ge jaagd en de handtekeningen komen op tafel zo snel als bij Overtoom. Het is geen "goede zaak voor kinde ren om het zover te laten komen. Voor een aquarel in het nieuwe ge meentehuis is wel geld. Zou dat niet beter gebruikt kunnen worden voor behoud van kinderboerderij 't Lamsoortje. Dan hoeven niet nog eens een keer kinderen uit Sint- Maartensdijk en van de campings naar de Markt te komen. A. Beeke, Scherpenisse. Drukkerij 14 - 4651SL Steenbergen - Reinierpolder 2 (industrieterrein) Voor een origineel vaderdagcadeau! a.s. Zondag geopend! Bij ons binnen vindt u diverse showvijvers met bijbehorende filtersystemen en grote keuze aan diverse afwerkingsmogelijkheden Unieke Koi Collectie: o.a. Handpick magnoy, Handpick Ornafish, Japanse Tevens diverse soorten koudwatervissen Vijveraanleg Uniek: op maat gemaakte RE. Vijvers in alle vormen en maten (tevens natuurzwembaden, geheel biologisch!) Diverse Accessoires o.a.: Oase, superfish, Colombo en Hikari Tevens sierbestrating en Tuinaai Geopend: Dinsdag en donderdag: 10.00 - 17.00 uur Vrijdag: 10.00 - 20.00 uur Zaterdag 9.00 - 17.00 uur ;Éijft Zondag om de week 11.00 - 17.00 uur Maandag en woensdag geslote^! Advertentie I.M. DAMES- HEREN- EN KINDERMODE TEXTIEL- INTERIEURVERZORGING Voorstraat 5-7, 4697 EH St. Annaland, tel. 0166-657084 e-mail: pleune@sint-annaland.com www.sint-annaland.com/pleune.htm Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 3