VVD laat speerpunt zuinige overheid los Zeeverkenners wachten stel op Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS Eigen bijdrage scootermobiel 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 juni 2004 Zomeravondzang in Grote Kerk Inzamelingsactie voor Letland Zangdienst in Ichthuskerk M Nieuwe woningen in Veerstraat Botsing met bestelauto Markt bij Ger. Gemeente Jeugd WHS naar Oranje Vogelvreugd bespreekt reglement Familievoetbaltoernooi WHS een succes Vestiging groothandel papier niet toegestaan Van Gorsel kampioen klaverjassen Zeskamp bij Smerdiek Kruidenvrouwtje bij Plattelandsvrouwen Vliegreis Portugal Weinig vis Niet nuchter achter stuur Straatspeeldag Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER B. en w. halen geld voor Haestinge weer uit reservepot Auto in de slip Kamperen op voetbalveld Epilepsie Ango Onkruidbestrijding op Thoolse straten l Tholen In de Grote Kerk wordt zaterdag avond om 19.30 uur een koor- en sa- menzangavond georganiseerd. Me dewerking verlenen het christelijk mannenkoor Door Eendracht Ver bonden uit Sint-Annaland en de ge mengde koren Com nu met Sangh uit Oude Tonge en het hervormd koor Immanuël. De twee laatste koren staan beiden onder leiding van M. Klavers-Wessels en treden deze avond gezamenlijk op. De toegang voor deze zangavond is gratis. De Rooms-Katholieke parochie za melt zaterdagmorgen tussen 9 en 12 uur spullen in voor bejaarden en kin deren in Letland. De organisatie vraagt om kleding, dekens, schoe nen, knutselmaterialen en knuffels. De parochie organiseert al vijf jaar transporten naar Letland in samen werking met de zusters dominica nessen van Bethanië. Zaterdagmor gen kunnen de spullen tijdens genoemde tijdstippen worden inge leverd in het parochiecentrum aan de Paulinastraat. Ook financiële steun voor de transporten wordt door de parochie gevraagd. In de Ichthuskerk wordt zondagmid dag om vijf uur een zangdienst ge houden. Medewerking wordt ver leend door het interkerkelijk jeugdkoor Polyhymnia uit Oud-Vos- semeer onder leiding van Hannie Droogers. Voorgangers zijn Lenie ter Beek en Naomi Groenenveld en het orgel wordt bespeeld door Henri co ter Beek. Tijdens de zangdienst worden ook diverse kinderliedjes gezongen. Voor de allerkleinsten is er oppas aanwezig. Oud- Vossemeer Mevr. E.M. Hommel-Veraart heeft toestemming gekregen voor de bouw van twee nieuwe woningen met garages in de Veerstraat. De pro vincie Zeeland heeft op grond van artikel 19 van de wet op de ruimte lijke ordening een verklaring van geen bezwaar verleend. De wonin gen komen te staan op Veerstraat 21 en 23. Op de kruising Krabbenkreekweg/ Broeksedijk vond zondagmiddag omstreeks 14.30 uur een aanrijding plaats tussen een bestelauto en een personenauto. De 47-jarige bestuur der van de bestelauto uit Bergen op Zoom sloeg linksaf, terwijl een 25- jarige Bergenaar hem net met de auto aan het inhalen was. In de per sonenauto zaten een 29-jarige vrouw en een 24-jarige vrouw uit Bergen op Zoom, die beiden door de aanrij ding lichte verwondingen opliepen. Sint-Annaland De Gereformeerde Gemeente orga niseert op het parkeerterrein zater dag tussen tien en vier uur een acti viteiten- en rommelmarkt ten bate van de eigen gemeente» Naast activi teiten door diverse vrijwilligers ver lenen diverse plaatselijke onderne mers medewerking aan deze markt. De kinderen kunnen een rit maken met paard en wagen of deelnemen a^n diverse behendigheidsspelen. Ook is er een knutselkraam en een speurtochtspel. Bij de rommelmarkt wordt om 13.45 uur een verkoop bij opbod gehouden. Om 11.30, 13.00 en 14.30 uur bespeelt kerkorganist Cees van der Hart het kerkorgel. Bij ongunstige weersomstandigheden wordt de activiteiten- en rommel markt georganiseerd bij de veiling- hallen. De jeugd van voetbalvereniging WHS werd zaterdagavond al in de stemming gebracht voor het Euro pees kampioenschap voetbal dat in Portugal wordt gehouden. Het jeugd- bestuur van WHS slaagde erin om bij de KNVB kaarten te krijgen voor de oefeninterland van het Nederlands elftal tegen België. Vijftig jeugdspe lers vertrokken zaterdagmiddag met een bus richting het PSV-stadion in Eindhoven. Doordat de bus bij Ber gen op Zoom een lekke band kreeg, liepen de WHS 'ers vertraging op. Exn andere bus vervolgde de reis, zodat de jeugd nog op tijd in het sta dion arriveerde. De spelers genoten van de sfeer in het stadion, maar kon den helaas geen overwinning vieren op de terugreis. Door een strafschop wonnen de Zuiderburen het vriend schappelijk duel met 0-1Ondanks dit teleurstellende resultaat bleef de stemming bij de jeugd van WHS goed. Iets na middernacht arriveerde de bus weer veilig bij sportpark De Waaje. Op de vergadering van vogelvereni ging Vogelvreugd werd vrijdag avond in de Wellevaete het nieuwe wedstrijdreglement voor de tentoon stellingen besproken. De wijzigin gen in de regels zorgden voor een le vendige discussie onder de 17 aanwezige leden, waarbij duidelijk werd dat de inhoud van de regels vragen oproept bij de vogelliefheb bers. In het jaarverslag meldde de secretaris de komst van drie nieuwe leden bij de vogelvereniging. Na de pauze werd tevreden teruggeblikt op de viering van het 50-jarig bestaan. Vooral de belangstelling van adver teerders, andere verenigingen en keurmeesters werd door de leden als positief ervaren. Vogelvereniging Vogelvreugd heeft besloten om ook dit jaar weer deel te nemen aan de braderie, waarbij de bezoekers door middel van het kopen van een eitje mee kunnen din gen naar prijzen. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De fam. Bevelander van de Kleine Dijk is de eerste winnaar geworden van het familietoernooi van voetbal vereniging WHS. In de finale ver sloegen de Bevelanders met 3-2 de Mosselmannen. Acht teams gaven gehoor aan de oproep om zich in te schrijven voor het toernooi. In twee poules van vier teams werden de voorrondes gespeeld. De wedstrij den werden gespeeld op kleine speelvelden met pupillendoelen en met teams van vier veldspelers en een doelman. De strijd om de derde plaats tussen de De Wittes en de Van 't Hofjes eindigde in remise. De fa miliestrijd werd op het sportpark door veel toeschouwers gevolgd en door Piet Mosselman op beeld vast gelegd. Keeper Pjotr Mosselman was de pechvogel van de dag, door dat hij in de finale bij een redding zeer ongelukkig zijn pols brak. De uitslag van het toernooi is: 1. Fam. Bevelander; 2. Fam. Mosselman; 3. Fam. De Witte en Fam. van 't Hof; 5. Fam. Den Engelsman; 6. Fam. Westdorp; 7. Fam. Goedegebuure en Fam. Van Ast. Het bestuur van WHS wil volgend jaar het familietoernooi opnieuw organiseren. Stavenisse Dhr. J. Eerland krijgt geen toestem ming van de provincie Zeeland om zijn groothandel in papier en promo tieartikelen te vestigen aan de Pi- lootweg. Momenteel is zijn bedrijf gevestigd in Sint-Philipsland, maar wegens ruimtegebrek wil Eerland zijn activiteiten voortzetten in zijn geboortedorp. Naast het bouwen van een bedrijfsloods wil dhr. Eerland ook een bedrijfswoning bouwen aan de Pilootweg 11Het betreffende perceel heeft echter een agrarische bestemming. Ook is verplaatsing van de groothandel naar deze locatie in strijd met het bundelingsbeleid, dat concentratie van bovenlokale be drijvigheid wil op de bedrijfsterrei nen in de dragende kernen. Donderdag 10 juni wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. >'7 Sint-Maartensdijk J. van Gorsel is clubkampioen gewor den van klaverjasvereniging De Pen delaars. Met een totaal van 97.741 punten eindigde hij ruim 4000 punten voor M. den Haan. De eerste tien in de eindrangschikking zijn: 1. J. van Gorsel 97.741 punten; 2. M. den Haan 93.469 p; 3. L. Kampman 92131 p; 4. M. Vermaas 90913 p; 5. J. van Splunter 90.022 p; 6. P. Bazen 89.005 p; 7. R. van Putten 88937 p; 8. A. Arts 86.937 p; 9. M. v.d. Molen 85620 p; 10. G. van Ham 85.136 pun ten. De laatste clubavond werd met 4752 punten gewonnen door R. van Putten. De marsenprijs ging met 31 marsen naar L. Kampman. J. van Gorsel en M. Vermaas behaalden res pectievelijk 25 en 24 marsen. Voetbalvereniging Smerdiek organi seert vrijdag voor de zesde keer een zeskamp op het sportpark. Veertien teams strijden vanaf zeven uur om de hoogste eer en de daarbij beho rende wisselbeker. Smerdiek 2 heeft zich weer ingeschreven en zal de wisselbeker op deze avond proberen te verdedigen. Het kampioensteam van vorig jaar moet het opnemen tegen: Smerdiek 4, Smerdiek dames, Rojo, Timmerfabriek De Pluumpot, de Gemeente 1 en 2, de Gladiolen, de Deurdouwers, Jacoba van Beieren, Smerdiek C, A.T.Z.W., de Zeeuwse Babbelaar en de Outsi ders. Naast het bekende spel in het zwembad, het brandweerspel en de tobbedansbaan zijn als nieuwe on derdelen toegevoegd: 'Stoeien op de balk', een hindernisbaan en de voet- balboarding. In het gebouw van Scaldis Naturalis hield mevr. Dini Wolt van Kruiderij kruidentuin 't Klokkebaaike uit Hoogerheide voor de Plattelandsvrou wen een lezing over kruiden. Veel verse kruiden waren uitgestald, men kon ruiken en proeven en het bleek dat zelfs de meeste bloemetjes ook eet baar zijn. De dames kregen te horen hoe van een oranjebloem gouds- bloemzalf wordt gemaakt, die weer geschikt is voor het bestrijden van ec zeem en ontstoken en droge huid. Het 'kruidenvrouwtje' had ook heel wat geneeskrachtige middelen meege bracht, die gemaakt waren van kruiden en planten uit de eigen tuin of de vrije natuur. Volgens Dini Wolt is er voor elk kwaaltje wel een olie, zalf of tinc tuur, maar niet iedereen nam dit van haar aan. Na afloop bedankte de voor zitter Dini Wolt voor haar leerzame, leuke en interessante presentatie. De leden werden nog herinnerd aan de ag rarische dag die 17 juni wordt gehou den en de avondvierdaagse die van 14 t/m 17 juni wordt gehouden. Een groep van 21 winkeliers/horeca bedrijven houdt tot en met 12 juni een actie waarbij men kans maakt op een vliegreis naar Portugal en een toe gangsbewijs voor de voetbalwedstrijd Nederland-Tsjechië. Bij een bepaalde besteding kan men de kassabon in een emmer in de desbetreffende winkel deponeren. Uit al die bonnen wordt zaterdagmiddag 12 juni om vijf uur op de Markt de winnaar getrokken. Hij of zij vliegt met een door hem/haar aan gewezen persoon naar Portugal, zodat de prijs voor twee personen is. Scherpenisse De 40 deelnemers aan de koppel wedstrijd van hengelsportvereniging De Zeebaars vingen zaterdag aan de Annavosdijk te Sint-Annaland slechts 1,92 meter vis. De uitslag is: 1. A. Munter/W. van Popering 55 centimeter; 2. K. de Graaf/H. van Popering 35 cm.; 3. T. Vroon/G. Bijl 27 cm.; 4. H. Fase/A. Arts en M. Mosselman/J. den Engelsman 26 cm; 6. J. Bijl/C. Westerlaken 23 cm. s Poortvliet In de nacht van zaterdag op zondag werd rond 2 uur een 19-jarige auto mobilist aan de Langeweg door de politie aangehouden voor een alco holcontrole. Uit ademanalyse bleek dat de jongeman ruim 2,7 maal te veel alcohol had genuttigd. Hij kreeg een dagvaarding en zijn rijbewijs werd ingenomen. Het activiteitencomité van het dorp Runder gehakt 1 kg Procureurlapjes naturel of gepaneerd 500 gr Gemar. satévlees 500 gr Kipschnitzels 5 halen Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere runderlappen 1 kg 7,90 JSucadelappen 1 kg €7,90 ^Drumsticks naturel ♦of gemarineerd 1 kg 3,50 ♦Diverse soorten roerbakreepjes: ♦biefstuk, kalkoen, varkens, enz. Gegrilde ham 100 gram 1,35 Ham-kaasrollade 100 gram 1,25 Snijworst 100 gram 0,80 Beckers frikandellen 10 stuks 2,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. B. en w. hadden in de kadernota 2004 de vernieuwing van Haestin ge uitgesteld en het vrijkomende geld gestopt in de reservepot ove rige doeleinden (niet geoormerkt). Er wordt op deze manier echter tot en met 2007 ingeteerd op de al op gebouwde reserve voor Haestinge. Aangezien het college nu vast van plan is om de vernieuwing van het gemeenschapscentrum in 2007 te laten doorgaan, dient de financie ringsmaatregelen teruggedraaid te worden. Met ingang van 2005 komt daarmee 2,5 miljoen euro voor een vernieuwd Haestinge be schikbaar. doet woensdag deel aan de Natio nale straatspeeldag. Tussen 14.00 en 16.00 uur kunnen de kinderen zich vermaken op de Markt met tal van activiteiten. De Markt is gedu rende deze uren afgesloten voor het verkeer, zodat de kinderen on gestoord op de straat kunnen spe len. Een 81-jarige automobilist verloor zondagochtend omstreeks 11.20 uur bij de Poortvlietsedijk de con trole over zijn voertuig. Vanaf de rotonde reed de bejaarde bestuur der de Poortvlietsedijk op. Door onbekende oorzaak raakte de auto in de slip, waardoor het voertuig in de rechterberm kwam en op de rand van de sloot tot stilstand kwam. De auto liep door het eenzijdig on geval aan de voorzijde lichte scha de op. Sint-Philipsland De E- en F-pupillen van voetbal vereniging Noad '67 sliepen van vrijdag op zaterdag in een tent op het voetbalveld. Met behulp van de ouders werden de 22 luchtbedden voor de voetballertjes opgeblazen en de slaapzakken klaargelegd. Eerst werd er een voetbaltoernooi gespeeld, waarna de Kameleonfilm werd bekeken en het kampvuur werd aangestoken. Bij het EK- voetbaltoernooi kwam het team van Nederland als winnaar uit de bus. De droomfinale tegen de ploeg uit Duitsland eindigde in een 2-2 gelijkspel, maar dit keer wist Nederland de strafschoppen te be nutten. Een scenario dat velen graag ook over enkele weken in Portugal zien. Na afloop van dit toernooi kreeg iedere speler een EK-toernooi diploma en een snoepzak. De wedstrijden hadden zoveel kracht en zweet gekost dat een verfrissende douche werd in gelast. Vervolgens werden de jeugdspe lers op een ijsje getrakteerd, waar na genoten werd van de film 'De schippers van de Kameleon'. Na de film werd het kampvuur aange maakt wat de sfeer verhoogde. Met moppen, raadsels en wensen ver maakten de jongeren elkaar. Ook werd stilgestaan bij het ver trek van Remco van Tiggele naar RBC. Hij kreèg als afscheid een foto aangeboden van zwaaiende spelers van het El- en E2-team. Pas om half drie viel de laatste jon gen in slaap en 's morgens om half zeven waren de eersten alweer aan het voetballen.Met een ontbijt werd het kamperen afgesloten. Stemmen van lezers De hoofdredacteur van de Een- drachtbode is er op een handige en professionele manier in geslaagd mij vorige week uitspraken te ont lokken die bij mij al jaren voor op de tong lagen. Knap gedaan! In een interview liggen de accenten soms anders dan de bedoeling was. Dat op zich is niet erg, als de conclusies maar hetzelfde zijn. In de vele reacties die ik heb gekre gen, is mij opgevallen hoeveel on wetendheid er onder de Thoolse be volking is, en dan met name bij de VVD aanhang. Heeft men ons bewust informatie onthouden? In de trant van: mensen niet zeuren, ga maar lekker slapen, wij zorgen wel voor u. Nadat minister Colijn (1939) dit soort woorden had gesproken, brak de Tweede Wereldoorlog uit. En in Tholen? Babylonische spraak verwarring. Ja Chiel van der Linde (PvdA fractievoorzitter), er is veel uit te leggen. Voor een goede analyse van de ont stane situatie is het goed twee perio des onder de loep te nemen. 1998: Verkiezingen. Er tekent zich een meerderheid af die nieuwbouw van het gemeentehuis wil, SGP- PvdA-CDA. De VVD houdt zich strategisch politiek op de vlakte, 't Kan vriezen, 't kan dooien. Wel be looft de VVD een gedegen onder zoek naar de noodzaak en de finan ciële haalbaarheid van nieuwbouw. Voor mij stond als een paal boven water dat: A. een onafhankelijk onderzoek en studie met deskundige mensen, ook van buiten de politiek uit onze ge meente, zou uitwijken dat reorgani satie van het huidige gemeentehuis, eventueel met aankoop van naburi ge ruimte, voldoende zou zijn. B. de kapitaalslasten van de nieuw bouw zouden een dusdanige aanslag op de begroting leggen dat, tenzij men de lokale belastingen drastisch zou verhogen, nieuwbouw geen haalbare kaart zou zijn. De onder A genoemde stelling wordt nu grotendeels onderschreven door Van der Zwan en Boogaart! De onder B genoemde stelling is al lang door de Thoolse bevolking aangedragen! Verkiezingsuitslag 1998: VVD wint een zetel. Toeval? De onderhandelingen over een nieuw te vormen college beginnen. Men formuleert een stevig pakket van plannen, inclusief gemeentehuis Tholen. Men belooft de VVD een vierde wethouder (een novum, vier de wethouder) als ze het contract ondertekenen en hun onderzoek en studie in de prullenbak gooien. Met de VVD fractie en nog enkele deskundige mensen heb ik het pro gramma besproken. Ik heb daarbij gesteld dat dit programma veel te ambitieus en onbetaalbaar was. Ik heb ze op termijn belastingver hogingen van 15% in het vooruit zicht gesteld en dat de Thoolse bur ger dit nooit zou pikken. Bij mijn voorstel dit plan door te laten rekenen werd ik gesteund door Guus de Kaper. Alzo besloten, tot volgende week. Hier eindigt mijn inbreng. Het verdere verloop lees ik in de krant. Er zullen heus wel an dere belangrijke argumenten zijn meegenomen om tot een besluit te komen, maar men kiest voor deelna me aan een breed vier-partijen-col- lege. Was deze handelwijze gelegaliseerd door de ledenvergadering van de VVD, maar toch zeker door alle 20 kandidaten op de lijst, dan zou ik mij er als goed democraat bij neer hebben gelegd. Maar dat is nooit ge beurd. Als liberaal is mijn grootste grief dat, naast zovele goede VVD-pro- grammapunten, men het speerpunt van het liberale gedachtengoed - EEN EFFICIËNTE EN VOORAL ZUINIGE OVERHEID - heeft los gelaten, en dat doet echt pijn. Ik kom later terug op de verkiezin gen 2002, l'histoire se repète (De geschiedenis herhaalt zich). Tinus van Damme, Sint- Maartensdij k. De collecte voor het epilepsiefonds heeft in Sint-Philipsland en Anna Ja- cobapolder 681,23 euro opgebracht, dat is 43 euro meer dan vorig jaar. Handicap.nl, de fondswervingsor ganisatie van de Ango (algemene Ned. gehandicaptenorganisatie), houdt van 7 tot en met 12 juni de na tionale collecte. De opbrengst wordt gebruikt om belemmeringen weg te nemen voor mensen met een func tiebeperking. Ook ouders van ge handicapte kinderen, die het on danks de bestaande regelingen financieel niet redden, kunnen er een beroep op doen. Leendert Zandijk en Jacqueline Keur mogen twee duiven loslaten nadat ze de erehaag met zeeverkenners zijn gepasseerd. Roeien met de riemen die er zijn. Ook in het huwelijksbootje. Dat moe- teYi de vijftien zeeverkenners vrijdag gedacht hebben toen ze hun leider Leendert Zandijk en Jacqueline Keur opwachtten nadat ze in de echt waren verbonden in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Leendert Zandijk (31) was zelf bij scouting Tholen, Heenetrechtgroep welp, zeeverkenner, stapte over naar de wilde vaart en de stam en is al weer enige jaren leider van de groep die regelmatig met de sloep het water opgaat. De zeeverkenners (van elf tot en met veertien jaar) vorm den een erehaag en hielden de roeispanen tegen elkaar toen het echt paar naar huiten kwam. Met de bruidsmeisjes Daphne en Sophie (doch ters van de bruid) voorop, schreed het echtpaar onder de riemen door. Ze mochten daarna ook twee witte duifjes loslaten die S. Vermaas uit Sint-Annaland in een speciaal wit geverfd mandje had meegebracht. Zandijk is hovenier van beroep. Toen hij de tuin bij Jaqueline deed, werden ze verliefd. Zij werkt bij drukkerij Dieleman-Limovi. Het hu welijk werd bevestigd in de Rehobothkerk aan de andere kant van de Markt. Het gezelschap kon de afstand te voet afleggen. De zeeverken ners mochten 's avonds ook naar de receptie komen om daarna door te gaan naar het Zeeuws waterkamp in Veere. Het echtpaar woont in Tho len. Predikbeurten Zondag 6 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Duijvenboden, Den Bommel. 18.30 u. ds. Vernooij. NH HERSTELD VERB. 11 u. ds. Verheul, Amersfoort. 15.30 u. ds. Gielen, Middelharnis HERV. GEM. IMMANUEL 10 u» mevr. Van der Meer, Baren- drecht. GEREF. KERK 10 u. ds. De Zeeuw, Zierikzee. 17 u. zangdienst m.m.v. Polyhymnia. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Reinders, Zwaag- westeinde. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse (H.A.). R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Bie, Papendrecht. 18.30 u. ds. Catsburg, Goes. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Breukel, Kapelle. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. stud. Huijgen. 14.30 u. ds. Reinders, Zwaagwest- einde. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 9 u. ds. Janse, Middelburg. 16.30 u. ds. Van Binnendijk, Capelle a/d IJssel. NH HERSTELD VERB. 11 u. ds. Hoek. 18.30 u. ds. Van Estrik, Goedereede. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. za 5/6 19 u. ds. Mallan, Alblasser- dam. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van der Sluijs, Noordwijk. 18 u. ds. Adriaanse, Dinteloord. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK NH HERSTELD VERBAND 9.30 u. ds. Smelt, Stellendam. 14.30 u. ds. Teunissen, Melissant. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Nauta, Middelburg. 19 u. drs. Schipper, Kerkwerve. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9/6 19.30 u. ds. Roodsant, Dirks- land. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET NH HERSTELD VERBAND 10 u. ds. Oorschot, Tholen. 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman, Anna Jacobapol- der. 14.30 u. ds. Krol, Gorinchem. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verboom, Bleskensgraaf. 17 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's-Heer Arendskerke. Krinkels uit Wouw gaat voor 34.740 euro, exclusief btw, alle straten in de gemeente Tholen onkruidvrij maken. De helft van de verhardingen wordt met 'selectspray' gespoten, het ande re deel van de straten wordt mecha nisch geborsteld. Daarvoor moet dan weer een dieselmotor ronken, dus waar het milieu aan de ene kant wordt ontzien, krijgt het aan de ande re zijde weer voor de kiezen. Bij stra ten waarin riolering ligt waar het re genwater via een apart circuit naar open water wordt geleid, mag niet worden gespoten. Geleidelijk aan zal dit aandeel steeds verder stijgen, waardoor de kosten van de onkruid bestrijding zullen toenemen. Borste len is namelijk duurder dan spuiten. Bij de aanbesteding was BTL uit Bruinisse tweede met 39.750 euro en Braber uit Renesse was derde met 48.725 euro. De overige drie in schrijvers zaten daar ver boven: Blom uit Oudenbosch 56.457 euro, Joosen uit Etten-Leur 58.472 euro en Van de Velde uit Zonnemaire diende een prijs in van 58.833 euro. Om aan de steeds stijgende kosten die met de wet voorzieningen gehandi capten gemoeid zijn, een halt toe te roepen, denken b. en w. aan vier be zuinigingsmogelijkheden. Ten eerste het verstrekken van lagere financiële vergoedingen. Ten tweede minder verstrekkingen, ten derde het verho gen van de eigen bijdrage voor een scootermobiel en ten vierde invoering van het draagkrachtbeginsel. Mensen die bijvoorbeeld nu subsidie krijgen voor hun taxirit naar de verjaardag van tante Dien in Goes kunnen dat mogelijk hest zelf betalen omdat ze pensioen genieten of andere inkom- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo.' APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Meilust-Tuinwijk, Zand straat 34, tel. 0164-254980. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Van Geest, Antwerp sestraatweg 72, Hoogerheide, tel. 0164-612390. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 1/6 CWI, Haven 11St.-Maartens dijk, 9-12 u. Afspraken: 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 juni donderdag 3 4.12 -16.42 vrijdag 4 4.57 -17.27 zaterdag 5 5.47 -18.15 zondag 6 6.37 -19.05 maandag 7 7.29 -19.52 dinsdag 8 8.22 - 20.42 woensdag 9 9.19-21.37 donderdag 10 10.22 -22.42 vrijdag 11 11.32 -23.52 do 3/6 6.21 VM wo 9/6 22.04 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). sten hebben. Hetzelfde geldt voor de aanschaf van een rollator. Wie een fiets of een auto koopt, krijgt ook geen subsidie van de gemeente. Vooralsnog is het voor de gemeente niet mogelijk om de bezuiniging per maatregel aan te geven. De scenario's kunnen nader uitgewerkt worden. Mogelijk treedt met ingang van 1 januari 2006 de wet maatschappelijke ondersteuning in werking, waarin de wvg opgaat. Bij stelling van het huidige wvg-beleid zou deze nieuwe wet kunnen door kruisen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2