Bij DELTA kiest u tussen voordeel en een vaste prijs. Bereikbaar Agenda 18 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 juni 2004 Géén eigen bijdrage Mogelijke rechtszaak? De Wet Maatschappelijke Ondersteuning Zeeland Proefregio? Zittend ziekenvervoer 10 juni: 'Op zoek naar mogelijkheden' Ook al gaat de energiemarkt pas op i juli 200*4 open, als klant van DELTA kunt u nu al kiezen. Tussen de aantrekkelijke voordelen van DELTA Extra of DELTA Voordeel en de zekerheid van een vaste prijs met DELTA Vast. Kies vóór 11 juni aanstaande. U profiteert dan al vanaf 1 juli 200*4! DELTA DELTA Comfort 6.1/ Obstakel van de maand... Bibliotheek Middelburg op de helling Gouden Klaver voor... de heer De Maertelaere en Jean de Kraker >3 Klaverblad actueel cT"3 T- De regering was van plan een eigen bij drage in te voeren voor "awbz-begelei- ding". Vooral door protesten uit de gees telijke gezondheidszorg, ook de Zeeuwse, gaat deze maatregel niet door. En dat is goed nieuws voor iedereen die geen drempels wil voor mensen die dit soort zorg nodig hebben. Hulde dus aan iedereen die zich heeft ingezet voor deze acties. Inlichtingen: Yvonne van Renswoude of www.klaverbladzeeland.nl ^"3 (K~ Vanaf I april is er een nieuwe landelijke vervoersregeling voor mensen met een functiebeperking: deValys. Belangengroepen hebben zich fel uitge sproken tegen deze regeling. Op geen enkele manier wordt rekening gehouden met individuele omstandigheden. Belangengroepen bekijken nu of ze een rechtszaak hierover gaan beginnen. Maar eerst is er nog extra overleg met de staatssecretaris. Het Klaverblad heeft al laten weten dat het een eventuele rechts zaak zal ondersteunen. Inlichtingen: John Westdorp of www.klaverbladzeeland.nl,www.cg-raad.nl enkele citaten De citaten komen uit een toespraak van staatssecretaris mevrouw Ross op 17 mei, het commentaar is van ons. Citaat: "De wet zal daarom voorschrijven dat onder de regie van de gemeente acht prestatievelden worden ingevuld Commentaar: als niet wordt aangegeven dat het geld alleen maar aan deze taken mag worden uitgegeven, bestaat de kans dat gemeenten het geld anders gaan besteden. Citaat: "Bovendien moeten zij (burgers zoals ouderen en cliëntenplatforms, red) hun mening geven over de uitkomsten van het beleid (van de gemeente, red) waarna gemeenten onderling vergeleken kunnen worden". Commentaar: belangengroepen moeten dus actief wor den betrokken bij opzet en controle van gemeentelijk beleid. Er wordt niet aange geven hoe dit moet, hoe ze zullen worden toegerust. Citaat: "De relatie tussen klant en hulpverlener moet zo direct mogelijk worden". Commentaar: Prima! Hoe minder bureaucratie en papierwerk hoe beter. Maar wel graag zo objectief mogelijk en voor de klant con troleerbaar. Citaat over de mantelzorgen: "Niet voor niets wordt er voor hen een apart prestatieveld binnen de Wet Maatschappelijke Ondersteuning benoemd" Commentaar: Ook prima! Maar niet als doekje voor het bloeden! Niet tegelijkertijd steeds meer zorg doorschuiven naar diezelfde mantel zorgen Inlichtingen: Peter van den Berg of www.klaverbladzeeland.nl ^"3 c. Op I I mei organiseerde Het Klaverblad: "Vermaatschappelijking: van knelpunten naar oplossingen". Over de gevolgen van de veranderingen in de zorg voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en verslavingszorg. De belangstelling was zeer groot. Een van de ideeën was Zeeland voor te dragen als een proefregio voor die veranderingen. Het zou de kans geven gezamenlijk met nog meer aandacht te zoeken naar nieuwe vormen van zorg die passen bij wat cliën ten nodig hebben.Alle aanwezigen vonden dit een prima idee. Nu wordt bekeken hoe we dit verder kunnen aanpakken. Inlichtingen: Yvonne van Renswoude of www.klaverbladzeeland.nl r"3 c_. Op I juni gaan er nieuwe regels in. Gebruikt u nierdialyse, radiotherapie of een chemokuur? Bent u visueel gehandicapt of gebruikt u een rolstoel? Met een verklaring van uw huisarts kunt u naar uw verzekeraar. Deze bepaalt dan voor welke (soort) ver goeding u in aanmerking komt. Inlichtingen: John Westdorp of www.klaverbladzeeland.nl Het Klaverblad Postbus 2054 4460 MB Goes 0113-249 325 Op werkdagen van 09.00-17.00 uur aigemeen@klaverbladzeeland.nl www.kiaverbladzeeland.nl Redactie: Peter van den Berg, Mieke van Marissing, Angelica van Amstel Informatie-en Klachtenbureau Gezondheidszorg Zeeland Telefonisch spreekuur op werkdagen van 09.30-12.00 u. 0113-249 490 lkg@klaverbladzeeland.nl WAO-Platform Zeeland Telefonisch spreekuur op werkdagen van 09.30-11.30 0113-249 315 wao-platform@klaverbladzeeland.nl ZSG adviesbureau Telefoon 0118-623 592 Fax. 0118-627 690 Herengracht 52,4331 PX Middelburg Bezoek op afspraak Cliënt Vertrouwens - Persoon Jeugdzorg Telefoon 06-55 80 08 88 cvp@klaverbladzeeland.nl Alle vestigingen hebben een invalidenparkeerplaats De zorg verandert. De overheid wil dat we meer en langer voor onszelf blijven zorgen. En hulp inroepen van huisgenoten. Als dat niet meer kan kun je een beroep doen op de overheid. Op de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten bijvoorbeeld, de awbz. Veel van wat nü door de awbz is geregeld moet vanaf 2006 door gemeenten worden geregeld. Er komen steeds meer en hogere eigen bijdragen. Verzorgingshuizen verdwijnen. Ziekenhuizen komen geld tekort. Kortom: goede redenen om ons zorgen te maken. Maar zijn er ook kansen? Op 10 juni gaan we daar naar op zoek. In een openbare bijeenkomst met vier workshops. We laten ook voorbeelden zien van wat er wèl kan. De workshops gaan over: 1 een voorbeeld van goed werkende ketenzorg 2 een voorbeeld van kleinschalige samenwerking wonen, welzijn, zorg 3 vasthouden aan wat je als cliënt belangrijk vindt 4 de kracht van onderhandelen. Deelname is gratis, aanmelden noodzakelijk. 10 juni,Theater de Mythe in Goes, van 13.00 tot 17.00 uur. Meer informatie: www.klaverbladzeeland.nl of bel ons. lllï DELTA Comfort B.V., Postbus 5048, A330 KA Middelburg, www.delta.nl, telefoon 0800 - 55 11 550 Zouden ouderen, minder validen en mensen met beperkt uithoudingsvermogen geen behoefte hebben aan het bezoeken van een bibliotheek? Die indruk krijg je bij de Zeeuwse Bibliotheek, niet de kleinste maar wel één van de minst toegankelijke van Zeeland. Om binnen te komen moet eerst een forse helling genomen worden. Dit is voor sommige mensen een flinke opgave, voor sommigen is het niette doen. Een lift zou voor hen echt geen luxe zijn. De provincie Zeeland heeft hier zelfs geld voor beschik baar gesteld. Het bestuur van de Zeeuwse Bibliotheek vindt echter. Is dit dan toegankelijkheid voor iedereen? Suggesties voor: 'Gouden Klaver' en 'Obstakel van de maand' kunt u melden bij de redaktie. Te lange helling foto: Marcel de Ronde De heer De Maertelaere, eigenaar van de JUMBO supermarkt teTerneuzen, heeft zich er voor ingezet dat Jean de Kraker, een jongen met een functiebeperking, beter aan de samenleving kan deelnemen. Eerst bood hij Jean een weekendbaantje aan. Na een snuffelstage kon Jean via een stage van de praktijkschool als vakkenvuller aan de slag bij de supermarkt. Nu heeft hij een vast contract voor 20 uur per week. Jean staat midden in de samenle ving en begeleidt nu zelf jongeren die stage lopen bij de Jumbo. Hopelijk doet goed voor beeld goed volgen! Jean de Kraker en de heer De Maertelaere foto: Petra Vinke

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 18