'We hebben te grote broek aangetrokken' I Groep akkerbouwers waagt sprong in het diepe met onbekende teelt Gift Anthoniusschool voor Cliniclowns 'Financiële expertise ontbreekt bij de raad' 1 'Waslijst bezuinigingen niet serieus te nemen' ZLM WOONHUIS- VERZEKERING? Milieucontroles in de nacht 'Schoppen tegen gemeente is soort sport geworden' CU en toekomst landbouw Zeeland Meekrap keert in brede bedden terug op de Thoolse akkers Donderdag 27 mei 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Oud-wethouder J. van der Jagt uit Tholen Koekje eigen deeg Oud-fractievoorzitter M. van Damme (VVD) uit Sint- Maartensdijk draait er niet omheen: „Sommetjes maken, daar zijn ze bij de gemeente niet sterk in. Die acht ton va kantietoeslag die vergeten is, dat zou ik zo gezien hebben. In de 12 jaar dat ik in de gemeenteraad zat, liep de curve van de salarispost altijd op. Salarissen vormden immers de grootste post en het aantal ambtenaren groeide. Ieder een die verstand van financiën heeft, kan zien dat er 8 ton ontbreekt. De financiële expertise is er echter niet meer bij het gemeentebestuur. Als je geen verstand van cijfertjes hebt, hoe kun je dan in de gemeenteraad zitten?" Slecht onderhandeld Geen oppositie A-: Pionierswerk Proefveld Rode kleur Oud-wethouder J. Versluys uit Scherpenisse Woonzorgcentrum Oud-statenlid H. Venekamp uit Tholen Terugwinnen Oud-wethouder J. van der Jagt (SGP) uit Tholen komt net terug van de bibliotheek, waar hij een aantal boeken heeft geleend. „We moeten er meer voor betalen, maar het is nog een schijntje als je ziet wat een boek kost. Voor wat, hoort wat. Als ik auto rijd, kan ik ook niet bij de ge meente aankloppen voor de benzine." Meer betalen voor het handhaven van voorzieningen ais de bibliotheek is voor Van der Jagt een optie wan neer alles niet meer te betalen is. „Als men nu eens probeert om de ei gen broek op te houden in plaats van bij de gemeente aan te kloppen om subsidie. Tientallen jaren heeft het gewerkt om een tekort te scheppen en zo een bijdrage van de gemeente los te krijgen, maar dat is een ver keerd uitgangspunt. Dat moet veran deren." De oud-wethouder wil echter ook niet terug naar de verhoging van de onroerende zaakbelasting met 16%. „Dat was ongehoord. Zoiets moet wel op een geweldige manier opbre ken bij de inwoners. De gemeente heeft een beetje te grote broek aan getrokken." De SGP'er was het in grote lijnen eens met CDA'er mr. J.A. de Boe tij dens het Meulvliet-debat. „Behalve dan ten aanzien van het gemeente huis, want het punt van ,no return' is al voorbij. De door sommige fracties gevraagde .time out' is het paard achter de wagen spannen. Dan maak je de nieuwbouw veel duurder. Ik ben dan ook niet voor uitstellen. Je moet het doen of anders nooit meer!" Van der Jagt vindt dat er wederzijds begrip moet zijn voor een goede huisvesting van de ambtenaren. „In de noodgebouwen kun je niet blijven en er is niks fnuikender dan allerlei nevenvestigingen. De arbo-wet stelt zijn eisen en daarvoor moet de bur ger toch begrip voor kunnen opbren gen. De droom in Tholen is in voor bereiding gebracht en dat moet je doen, anders zitje met de grond, e.d. Er zijn voldoende steekhoudende ar gumenten waar de burger ook begrip voor moet kunnen opbrengen." In zijn actieve bestuursloopbaan had de SGP-wethouder ook wel met schuiven en uitstellen te maken. „Maar de omstandigheden en de ei sen van de samenleving zijn anders geworden. Alleen zitten in het ge meentebestuur nog dezelfde poppet jes als voor de ingang van het nieu we duale systeem. Ik had van het dualisme al niet veel verwachtingen en die voorspelling is uitgekomen, want de raadsleden hebben de om slag die het duale systeem vereist, nog steeds niet gemaakt. Het college zou veel meer tot de orde geroepen moeten worden. Er is ook gebrek aan communicatie tussen bestuurders en ambtenaren. Er worden grotere sprongen gemaakt dan de stok lang is en als je het dan niet droog kan houden, doet dat pijn." Van der Jagt herinnert zich nog dat de gemeenten altijd het rijk voorhiel den, dat men bepaalde taken veel goedkoper kon uitvoeren. „Nu het rijk inderdaad taken overhevelt, krij gen de gemeenten een koekje van ei gen deeg." Oud-fractievoorzitter M. van Damme uit Sint-Maartensdijk Van Damme weet ook wel, dat ach- len geweest. „Zeven jaar hebben b. teraf conclusies trekken, gemakke- en w. achter de panden van schil- lijk is, evenals van de kant roepen. „Maar ik verwijt het gemeentebe stuur toch dat men niet weet wat er onder de bevolking leeft. Er is wre vel en vooral onbegrip dat het zo uit de klauwen gelopen is. Tholen heeft net gedaan of het niet op kan. We zijn niet zuinig geweest. Als je de kranen open zet, krijg je ze nooit meer dicht. Welke partij heeft er een goede loodgieter?" De voormalige liberale fractievoor zitter wil in de eerste plaats in de personeelskosten snijden. „Het zal niet anders kunnen. Net zoals in het bedrijfsleven zullen we met minder mensen meer moeten doen. Dat kan o.a. met het afschaffen van.veel overdreven regels. Je kunt bij alles wel met de arbo-wet aankomen, maar daarmee loop je vast. De ge meenteraad is bang om risico's te nemen. Vijf brandweerploegen voor een gemeente als Tholen, dat moet allemaal maar kunnen. En ook an dere voorzieningen die er in acht- voud zijn, dat kan gewoon niet meer. In de randstad moet je ook een half uur tot drie kwartier rijden voordat je soms bij een voorziening bent." Privatiseren is voor de VVD'er ook een mogelijkheid om kosten te be sparen. Hij noemt het ,niet meer van deze tijd' om alle voorzieningen in stand te houden. „Dat is wel hard en vervelend, maar dan heb je een veel groter draagvlak nodig, anders vergt het teveel geld. Verplaatsing van het Markiezaatcollege is weggegooid geld. Laat het in Sint-Maartensdijk zolang dat kan." Van Damme is altijd tegen nieuw bouw van het gemeentehuis in Tho- dersbedrijf Hage in de Ds. de Bres straat aangelopen, want dat was de beste oplossing voor huisvesting van het gemeentelijk apparaat. In eens is dat dan omgeslagen in een plan voor nieuwbouw in Tholen. Omdat de buurman niet te koop was. Die was wel te koop, maar er is gewoon slecht onderhandeld." De oud-fractievoorzitter heeft niet zoveel vertrouwen in de rekensom men die de gemeente maakt ten aanzien van het gemeentehuis. „Eerst was Sint-Maartensdijk de beste oplossing, nu is nieuwbouw in Tholen goedkoper. Het moet toch gemakkelijk uit te rekenen zijn, hoeveel verbouwing in Sint-Maar tensdijk kost. Ik geef je op een briefje, dat als ze met het plan in Tholen stoppen, je volgens wethou der Heijboer 2 tot 3 miljoen euro kwijt bent en dan rekenen ze de ro tonde nog niet mee." Van Damme spaart zijn eigen partij niet bij de kritiek. „De grootste fout die de VVD heeft gemaakt, is de toetreding tot het college in 1998. Met het maken van een beleidspro gramma is toen alles overboord ge gooid waarvoor de VVD voorheen stond: tegen nieuwbouw van het ge meentehuis. De partij ging voor een wethouder en ieder had zijn inbreng in iedereen kreeg een beetje zijn zin in het college, waardoor het prijs kaartje almaar hoger werd eh de kosten de pan uitrezen. Mijn mooi ste tijd was de periode dat we met drie raadsleden in de fractie zaten. We waren toen controleur van b. en w„ maar nu is er geen oppositie meer in de gemeenteraad van Tho len", aldus de oud-fractievoorzitter. Is er nog toekomst voor de Zeeuwse landbouw? Op die vraag wordt woensdag ingegaan tijdens een bij eenkomst van de ChristenUnie in het kader van de Europese verkie zingen. Lijsttrekker J. Blokland van de gecombineerde CU/SGP-lijst en ZLTO-afdelingsvoorzitter E. Hage zijn de sprekers. Na hun inleidingen discussiëren de aanwezigen in groepjes over een aantal stellingen. Bijvoorbeeld: het einde van de EU- landbouwsubsidies is het einde van de Zeeuwse landbouw; een échte agrarisch ondernemer verdient in de landbouw een goede boterham. Na de groepsdiscussie volgt een eind debat waarin tot een gezamenlijke conclusie wordt gekomen als ant woord op de vraag die als uitgangs punt voor de bijeenkomst diende. De discussiebijeenkomst wordt ge leid door gemeenteraadslid A.L. Piet. Ze begint om kwart voor acht in het verenigingsgebouw De Win gerd aan het Nieuwepad in Tholen. De politie heeft in de nacht van woensdag 12 mei op donderdag 13 mei diverse milieucontroles uitge voerd op de industrieterreinen van Tholen, Poortvliet, Sint-Maartens dijk, Sint-Philipsland en Oud-Vosse- mecr. De controles werden uitge voerd in het kader van een landelijke 24-uurs handhavingsestafette. De po litie controleerde ondermeer op het zonder toezicht afleveren van LPG, de stankoverlast door de opslag van afval en de stank die afkomstig is van de intensieve veehouderij. De bedrij ven die in overtreding waren worden aangeschreven om de overtreding binnen een vastgesteld termijn op te heffen. Naast de nachtelijke bedrijfs- controles werden bedrijven gecontro leerd op de naleving van het bouw stoffenbesluit, CFK besluit en de verwerking van de vetafscheiders. Enkele ondernemers bleken niet te beschikken over de controlerappor ten en onderhoudgegevens. Tijdens een controlebezoek bleek ook dat een ondernemer bedrijfsafvalstoffen heeft afgegeven aan een particulier. Voor deze overtreding werd een pro- ces-verbaal opgemaakt. Mariët Reins-Hage en Jan de Wilde richten zich samen met acht collega-akkerbouwers uit de gemeente Tholen op de teelt van meekrap. Op een perceel aan de Boshoeveweg in Oud-Vossemeer inspecteert het tweetal de jonge plantjes die onlangs de grond in zijn gegaan. In het begin van de negentiende eeuw stond de Zeeuwse meekrap in hoog aanzien. De plant werd geteeld voor de wortels waaruit een rode kleurstof werd gemaakt die bijzonder geschikt was voor het verven van textiel en leer. Nadat chemische kleurstoffen hun intrede deden, ver dween het gewas van de Nederlandse akkers. De laatste jaren komt er vanuit de textiel- en lederwarenindustrie echter weer steeds meer vraag naar natuurlijke kleurstoffen. Sinds begin vorig jaar is er in Zuidwest- Nederland dan ook een aantal akkerbouwers bereid gevonden om zich met de meerjarige teelt van de wortelplant bezig te gaan houden. Zij zien het verbouwen van mee krap vooralsnog als een grote uit daging, waarbij in eerste aanleg vooral veel tijd en geld geïnves teerd moet worden in het uitdokte ren van allerlei zaken die met het planten, telen en oogsten van het voor hen onbekende gewas te ma ken hebben. In de gemeente Tholen gaan zich tien akkerbouwers - ver enigd in teeltgroep De Dellevers - bezighouden met het verbouwen van meekrap. Of de hernieuwde teelt van mee krap van hen ook 'gouddelvers' maakt, moet nog even worden af gewacht. De plantjes zijn half mei de grond in gegaan en eind volgend jaar vindt pas de eerste oogst plaats. Mariët Reins-Hage uit Oud- Vossemeer en Jan de Wilde uit Sint-Maartensdijk zijn samen met acht Thoolse collega's vol goede moed aan het meekrapproject be gonnen. De afgelopen weken zijn er, verdeeld over verschillende per celen (in totaal 20 hectare), zo'n 760.000 meekrapplantjes de grond in gegaan. De Wilde: „De Thoolse en Fluplandse telers hebben bij loonbedrijf Koopman in Sint- Maartensdijk de vraag neergelegd om een aardappelfrees om te laten bouwen voor het maken van extra brede bedden „Weer een ander loonbedrijf - de firma M. Gunter en zonen uit Sint-Annaland - heeft, ook speciaal voor deze teelt, een plantmachine ontwikkeld waar mee we de meekrap in twee rijen naast elkaar in de bedden hebben geplant. Met de landbouwers die vorig jaar ja hebben gezegd tegen het plan van Dinteloorder Anco Sneep, de initiator achter de terug keer van de meekrapteelt in het zuidwesten, werken we zo veel mogelijk samen. Het is voor ieder van ons een onbekende teelt en we zullen veel dingen uit de praktijk moeten leren. Op zich niet zo'n probleem natuurlijk, want met an dere gewassen is het ook eens van uit het niets begonnen. Iedere ge was wordt door ervaringen uit de praktijk en aan de hand van onder zoeksresultaten op proefvelden steeds verder doorontwikkeld en zo zal het ook met meekrap gaan." Zijn collega Mariët Reins vindt het best spannend allemaal. „In de landbouw kom je in de regel niet vaak in de gelegenheid om je met een - voor deze tijd - nieuwe teelt bezig te gaan houden. Zo'n kans moet je in mijn ogen dan ook met twee handen aangrijpen. Het wordt door de buitenwacht soms wel eens vergeten, maar akkerbouwers zijn ambitieuze ondernemers en onder nemen is vernieuwen en vooruit kijken. Deze doelstellingen sluiten perfect aan bij wat de provincie Zeeland voor ogen stond toen ze in 1998 met het project Vitaal Platte land Zeeland (VPZ) kwam. Mis schien kunnen we bij ons pioniers werk dus nog een beroep doen op subsidie in het kader van het VPZ- project. Als akkerbouwers investe ren we met de teelt van meekrap natuurlijk in de eerste plaats in on ze eigen toekomst. Maar het is te vens een project dat bij kan gaan dragen aan het vitaal houden van het Zeeuwse platteland. Tot nu toe heeft alleen proefboerderij De Rusthoeve uit Colijnsplaat van di verse instanties subsidie gekregen voor het voorbereiden van beroeps matige teelt van meekrap." Nu de plantjes in de grond zitten, komt het er voor de akkerbouwers op aan dat het ge\yas tijdens de twee- of driejarige teelt goed be schermd wordt. Om lering te trek ken uit de wijze van gewasbescher ming, is er op het proefveld van de zaadteeltstudieclub aan de Lange- weg in Sint-Annaland een stuk met meekrap aangeplant. „Bij ons werk krijgen we erg veel steun van colle ga-meekrapteler Wil Boogaard uit Sint-Annaland. Boogaard weet erg veel van gewasbeschermingsmid delen en als lid van de zaadteeltstu dieclub zit hij bovenop de ontwik kelingen op het proefveld. In september gaan we de meekrap op het proefveld oogsten en dan zullen we ook gelijk zien hoe dat ver loopt. Voor ons is alles de eerste keer bij deze teelt en we zullen nog best met wat tegenslagen te maken krijgen. Op zich maakt dat ook he lemaal niet uit, als het werk maar uitzicht biedt op een stuk inkomen voor onze bedrijven. Tot nu toe vind ik het al een prachtig avon tuur, waarbij me vooral de nauwe samenwerking met de andere mee kraptelers erg goed bevalt. Je merkt aan iedereen dat ze het best apart vinden om nu eens niet alleen met de teelt van bekende land bouwproducten als aardappelen, tarwe en suikerbieten bezig te zijn", aldus akkerbouwer De Wil de. Meekrap doet na een afwezigheid van zo'n 150 jaar zijn herintrede in drie verschillende teeltgebieden: Oost-Brabant, West-Brabant. Tho len en Sint-Philipsland. In totaal wordt er in deze gebieden 60 hec tare meekrap verbouwd. „Deze ge bieden zijn vanwege hun lichte grondsoort het best geschikt voor de teelt van meekrap. In zwaardere grondsoorten zou het oogsten van de wortelplant problemen opleve ren. We zijn binnen de overkoepe lende vereniging van meekrapte lers met 25 akkerbouwers." Dat de teelt van meekrap nog vol ledig in de kinderschoenen staat, blijkt wel uit het feit dat er nog be gonnen moet worden met de in richting van een fabriek waarin de rode kleurstof uit de wortels wordt gehaald. Benamingen van straten (Stoofstraat en Stoofdijk) en openbare gebouwen - dorps huis de Stove in Stavenisse en streekmuseum de Meestoof in Sint-Annaland - doen ons er welis waar nog steeds aan herinneren, maar de tijd dat er op het Thoolse platteland diverse meekrapstoven stonden waarin het kleurstofpoe der via diverse bewerkingen uit de meekrap werd gehaald, komt met de terugkeer van het gewas zeker niet meer terug. In vroeger jaren (rond 1820) had men in Frankrijk namelijk al een fabricageproces uitgedokterd waardoor het onge zuiverde meekrappoeder via een chemisch proces, met behulp van water en zwavelzuur, werd gefil terd. Daardoor ontstond garancine, dat een hogere concentratie kleur stof bevatte dan het traditionele meekrappoeder. De kleurstofwin ning zal nu volgens een geheel nieuw procédé gaan plaatsvinden. De rode kleurstof uit de meekrap wortel werd vroeger onder meer gebruikt in de Nederlandse en Franse vlag en voor de overhem den van het leger. Of er echt een nieuwe toekomst is voor meekrap, zal de komende jaren moeten blijken. Aan het en thousiasme en de inzet van De Dellevers uit Tholen en Sint-Phi lipsland zal het zeker niet liggen. Op een raam verhullen acht witte ballonnen het papier waarop een be drag staat geschreven. Geld dat de Sint-Anthoniusschool in Oud-Vosse- meer bijeen heeft gebracht voor de Cliniclowns. Maandagmiddag is Ni- colette Vermeulen van deze organisatie naar de basisschool gekomen om de bijdrage in ontvangst te nemen. Op het plein staan alle kinderen te wachten tot het bedrag zichtbaar wordt. Uit elke groep mag een leer ling een ballon kapot prikken. En zo komt het getal 750 voor de dag. Mevrouw Vermeulen is blij met deze bijdrage voor het werk van de stichting. De Cliniclowns bezoeken zieke kinderen in ziekenhuizen en proberen hen wat op te vrolijken, vertelt ze. Hoe die clowns dan wel he ten, wil één van de kinderen weten. „Brammetje en Hansje", zegt me vrouw Vermeulen. De school heeft een lentemarkt georganiseerd, met een fancyfair en een rommelmarkt. En ook een gezinsfietstocht met sponsoring. „De laatste twee jaar hebben we de opbrengst van de lente markt gebruikt om speeltoestellen en andere zaken voor de school aan te schaffen", vertelt lerares Fien Cools. „Maar dit keer wilden we ook een goed doel steunen." Onder het toeziend oog van de kinderen over handigt ze symbolisch een cheque. Oud-wethouder J. Versluys (CDA) uit Scherpenisse vraagt zich af of de grote waslijst met bezuinigingen die b. en w. op verzoek van de gemeen teraad gepresenteerd hebben, allemaal wel zo serieus zijn. „Ik kan het nauwelijks geloven. Het kan gebeurd zijn om een keuze te maken om de belastingverhoging van 16% alsnog te laten doorgaan. Ik ben het eens met de beperkte ozb-stijging van 5%, maar het moet wel kunnen." Andere inkomsten ziet de oud-wet houder echter niet zitten, zodat hij ook tot de conclusie komt, dat er ge kozen zal moeten worden om zaken na te laten. Als het niet anders kan, het nieuwe gemeentehuis in Tholen en de verhuizing van het Markiezaat college. „Sluiting van bibliotheken vind ik een verkeerde keuze. Wel moet men grondig naar verkeersrem mers kijken en ook kritisch de be stratingen onder de loupe nemen." De voormalige wethouder van on derwijs heeft zijn twijfels of de ver huizing van het Markiezaatcollege van Sint-Maartensdijk naar Tholen de redding is voor openbaar voort gezet onderwijs. „Uit Tholen gaat men toch naar scholen in West-Bra bant en dan vraag je je af, is zoveel geld op dit moment dan wel goed besteed? We verkeren niet in een luxe positie. Ik ben ook de laatste om terug te komen op besluiten, zo als voor het nieuwe gemeentehuis, maar er is wel een groot financieel probleem. Aan de andere kant moet er wat met de huisvesting gebeuren. De vraag is: wat bespaar je als je in Sint-Maartensdijk blijft. Als het de enige oplossing is, moet er naar uit stel van de nieuwbouw in Tholen gegrepen worden, want dat levert een grote bezuiniging op." Versluys wil namelijk ook geld scheppen om nieuwe dingen te kun nen doen. „Als er tot 2008 niets meer kan, dan ben je bezig om als gemeente uitverkoop te houden. Aan het gebied Scherpenisse/Sint- Maartensdijk/Stavenisse wordt te weinig gedaan. Tholen en Sint-An naland hebben voldoende perspec tief, maar de zuidkant moet econo misch opgepept worden. Dat gebied heeft nu te weinig vooruitzichten. Er moet dus financiële ruimte zijn voor nieuwe dingen zoals een woonzorgcentrum met huisartsen praktijk en prikpost/zuigelingenbu- reau in Scherpenisse. Zo'n voorzie ning, die alle andere woonkernen hebben, is dringend nodig. Voor aanleunwoningen is nu al meer be langstelling dan er gebouwd kunnen worden." Dat Haestinge in Sint-Maartensdijk nu wel op het programma staat, is volgens de CDA'er meer dan te recht. „Dat werd tijd ook, want de bevolking hoor je constant negatief praten over het gemeentebeleid. Dat komt ervan als je plannen als Haes tinge gaat uitstellen omdat het geld ergens anders aan besteed is. Het moet er nu echt van komen", aldus oud-wethouder Versluys. Oud-statenlid H. Venekamp (PvdA) uit Tholen was tot voor kort rede lijk tevreden over de gang van zaken in de gemeente Tholen. „Ik vond dat er een evenwichtig beleid werd gevoerd, maar als je met voorstellen als de sluiting van het zwembad in Tholen komt en het korten van bibli otheekvoorzieningen, dan ben je heel raar en ook heel dom bezig. Er worden verkeerde prioriteiten gelegd." De nieuwbouw van het gemeente huis heeft volgens de PvdA'er een te grote claim gelegd op het ge meentebudget. „Een goed functio nerend beleid wordt daardoor van wege de centen ter discussie gesteld. We moeten nu echt de te ring naar de nering zetten, want Tholen komt een flinke cent tekort. Wat de gemeenteraad nodig heeft, is een totaalplaatje waarin heel goed duidelijk wordt gemaakt wat er no dig is. Ook de inwoners moeten geïnformeerd worden. De avond in Meulvliet vond ik een mooi initia tief. Er is openheid van zaken no dig, maar als het eenmaal beroerd gaat, is er niks meer goed. Dan wordt er overal tegenaan geschopt en dat is nu een soort sport gewor den. Daar heb ik geen goede gevoe lens bij, want voorheen kon de meerderheid van de mensen het niet veel schelen wat de gemeente deed. Het gemeentehuis ligt niet lekker bij de bevolking en 8 ton vakantie toeslag vergeten is ook niet slim. De oplossing voor de tekorten moet uit de lengte of de breedte komen, zo dat er harde, ingrijpende maatrege len nodig zijn. Wanneer echter voor nieuwbouw van het gemeentehuis allerlei voorzieningen getroffen worden, moet je dat project op de langere baan schuiven. Ik ben nooit voorstander van verhuizing ge weest. Het gemeentehuis mag in Sint-Maartensdijk blijven en als dat te krap is, moet je andere ruimten gebruiken. Alles bij elkaar kan wel ideaal zijn, maar als dat nu teveel kost, dan moetje dat niet doen." Venekamp realiseert zich, dat de plannen in Tholen in een vergevor derd stadium zijn. „Maar het is ook een enorme last die je aangaat. Kan het wat minder, kan het wat anders? Om de normale dingen te laten doorgaan, zeg ik: voorlopig niet doen. Temporiseren, want je krijgt de handen niet op elkaar voor een nieuw gemeentehuis." Verplaatsing van het Markiezaatcol lege ziet de oud-leraar wel zitten. „Ik heb er zelf jaren gewerkt en met de gebouwen is niks mis, maar in Tholen kun je leerlingen terugwin nen. Toen de gemeentelijke ihavo destijds verhuisde naar Sint-Maar tensdijk, zijn we veel leerlingen uit Tholen en Oud-Vossemeer kwijt ge raakt. Met een volwaardige vmbo- school in Tholen kun je meer jonge ren hier houden, al gingen er ook in de periode van de gem. mavo al veel leerlingen naar Bergen op Zoom. Als de nieuwe school in Tholen 8 miljoen euro kost en de gemeente moet daarvan 3 miljoen betalen, vind ik dat wel verant woord. De gemeenteraad dient dat echter af te wegen in het kader van een totaal financieel beeld van de gemeente. De raad moet een keuze maken en ik kan ze niks lenen", al dus voormalig PvdA-statenlid Ve nekamp. Advertentie I.M. Assurantiekantoor Van Dijke Burgemeet 25 - Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 ff Jan P.M. Overboekt- -j- Ten Ankerwe'g 72 - Tholen - Tel: (0166) 602 888 Advertentie I.M. Nicolette Vermeulen links) van de stichting Cliniclowns neemt met plezier de bijdrage in ontvangst uit handen van lerares Fien Cools.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 5