Rolluik omhoog voor bruidspaar Plaatselijk nieuws Laban Zomerschool Westerschelde 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 mei 2004 Zwart-witfoto's Concert voor orgel Wandelvierdaagse Trommelen op school Verbouwingen akkoord Jaarfeest Passage Waterschap bij Plattelandsvrouwen Plaat op motorkap Villa Pardoes Kerken in de open lucht Geslaagd Ruit vernield Activiteitendag Ger. Gem. Aardappeldag Nieuwe organisten Motorrijder gewond WHS fêteert vrijwilligers Stepmarathon Geslacht in eigen slagerij "Piu/èdtentcji: Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER A58 in de Wellevaete m Statiegeldactie Opbrengst rommelmarkt Playbackshow op haven Dag voor het leven Kerkvoogden bedanken Slagboom vernield Uitbreiding Ger. Kerk Auto rijdt brommer aan Hoogste serie L. Bijl VERF NODIG? Rommelmarkt Eevliet Vernielers gepakt Geen voorrang Bestel-/Bedrijfsauto's oud-vossemeer" Zeeuwse tapijten in museum getoond Astmafonds Tholen In de maanden juni en juli zijn in de bibliotheek - tijdens de openingsuren - foto's te zien van fotogroep Kamele on. De leden houden zich vooral bezig met het maken en afdrukken van zwart-witfoto's, die ze in hun eigen donkere kamer op het gevoelige pa pier vastleggen. Ze beleven er plezier aan om - in plaats van met de compu ter - in het donker met gevoelig papier en chemicaliën aan de slag te gaan. Zwart-wit wordt gekozen omdat daar veel zeggingskracht van uitgaat, omdat de compositie en opbouw van de foto zo belangrijk is. Dit in tegen stelling tot kleurenopnamen, waar vaak de kleur de foto 'maakt'. De fo togroep komt bij elkaar om foto's te bekijken en te bespreken; de mindere foto's net zo goed als de toppers. Zo leer je van elkaar en breng je elkaar op een hoger plan. De opbrengst van het orgelconcert dat zaterdag in de Grote Kerk wordt ge houden, is voor het Van Damorgel en niet voor het kerkgebouw, zoals wij vorige week meldden. De bekende or ganist Klaas Jan Mulder brengt eigen koraalbewerkingen ten gehore, maar ook werken van Bach en Mendels- sohn-Bartholdy. Ook is er samenzang van liederen die in het teken staan van Pinksteren. Het concert begint om acht uur. Mensen die niet in het E.K. voetbal geïnteresseerd zijn en liever de buiten lucht opzoeken, kunnen van 14 tot en met 17 juni terecht bij de avondwan delvierdaagse. Elke avond wordt er om half zeven gestart bij Meulvliet en de deelnemers kunnen vijf of tien kilo meter lopen. De routes voeren langs plekjes waar men niet dagelijks komt, belooft de organiserende wandelsport club Vosmeer die de deelname in de grootste woonkern graag eens boven de honderd zou zien stijgen. Onder weg krijgen de wandelaars een versna pering en voor wie drie avonden mee doet, is er een herinnering. Ook voor de grootste groep en de oudste deelne mer zijn er attenties. Voorinschrijving is mogelijk bij Fred Janmaat, tel. 604416. De creamiddag op basisschool Ter Tolne stond dinsdag helemaal in het teken van de trommel. Een percussie groep kwam naar de school en liet de kinderen kennis maken met de djam- bee, een Afrikaanse trom. Hierna gin gen alle groepen aan de slag om zelf trommels te maken. Aan het einde van de middag musiceerden de leerlingen daar allemaal gezamenlijk mee. De provincie heeft geen planologische bezwaren tegen het plan van D. van As om de dakkapel te vernieuwen van een woning in de Stoofstraat. Dat geldt ook voor het vergroten van de verdie ping van een huis in de Oudelands- estraat, aangevraagd door M.A.M. Ve raart. Na advies gevraagd te hebben van Monumentenzorg, wordt voor beide plannen een verklaring van geen bezwaar verleend. De christelijke vrouwenbond Passage vierde met 35 leden het jaarfeest. Me vrouw A. Westra opende de avond met gebed en een meditatie naar aan leiding van Handelingen 1. Mevr. I. van Gorsel en J. van Belzen lazen het jaarverslag, waarna het financiële verslag werd goedgekeurd door de dames Vroon en Fossen. Mevr. Hage- v.d. Velde deed verslag van de uitga ven voor 'lief en leed'. Na de pauze vertelden mevrouw Patikawa en haar vriendin Nonna over de Molukse ge meenschap. In het Maleis werd eerst het lied 'Kom in mijn hart' gezongen. Op boeiende wijze vertelde me vrouw Patikawa hoe zij in 1951 met haar familie naar Nederland geko men was en daar in het doorgangs kamp Lunetten verbleef. In de zesti ger jaren werden er stenen huizen gebouwd en ontstonden er op ver schillende plaatsen Molukse woon wijken. Negentig procent van de Mo- lukkers is protestant. Wekelijks komen de geloofsgemeenschappen bij elkaar, waarbij er typische Mo lukse gebruiken zijn. De munten voor de collecte worden bewaard in een bordje (piring natzar) en worden altijd eerst gewassen. Bij het Heilig Avondmaal worden de munten in wit papier ingepakt. Voordat men naar de kerk gaat wordt er met het gezin ge beden bij de piring natzar en na de dienst wordt er gedankt. Bij doop- en belijdenisdiensten en bij begrafenis sen worden er maaltijden gehouden voor 100 tot 200 mensen, waarbij vaak een tent geplaatst wordt bij de woning. De Molukse kleding bestaat uit een lange rok, de sarong. Daar overheen een band: de tali-kain. Een onderblouse met aan de achterkant prachtig kant en daarover een lange blouse (de kebaja) maken het geheel ;compleet. Na de interessante uiteen- Zetting over het Molukse leven zon gen de dames van de Passage in het Maleis het lied: 'God is goed, ja, God is goed voor mij'. Als dank werd aan de Molukse dames een enveloppe en een bos bloemen overhandigd. Met een hapje en een drankje en het zin gen van lied 456 werd deze laatste bijeenkomst van het seizoen afgeslo ten. Dhr. Visser gaf voor de leden van de Plattelandsvrouwen een lezing over het Waterschap Zeeuwse Eilanden. De voorlichter van het Waterschap liet de aanwezigen direct hun kennis toetsen aan de hand van een quiz. Aan het einde van deze informatieve en gezel lige avonden kregen twee dames als prijs een regenjas uitgereikt. Verder kregen alle leden een informatiefolder met balpen. Als afsluiting van het sei zoen nemen de leden op 23 juni deel aan een stadswandeling in Bergen op Zoom onder leiding van een gids. Oud- Vossemeer Op de Kreekweg verloor een onbe kend gebleven bestuurder van een jeep met aanhanger maandagmorgen vijf multiplex platen. Eén daarvan beland de bij een 73-jarige Steenbergenaar op de motorkap, toen beide voertuigen el kaar rond kwart voor negen passeer den. De bejaarde bestuurder, die rich ting de brug reed, trapte hard op de rem en kwam met de schrik vrij. Maar er is schade aan zijn auto. De politie heeft al mensen gehoord, maar zoekt eventuele andere getuigen. De sponsorloop die Die Heenetrecht- school daags voor hemelvaartsdag hield, heeft liefst 2255,94 euro opge bracht. De 110 leerlingen van de school renden hun rondjes op een op het sportveld uitgezet parcours. Ze hadden tevoren huis-aan-huis in het dorp sponsors gezocht. Van de op brengst gaat 1200 euro naar Villa Par does, een vakantiehuis voor ongenee slijk zieke kinderen bij de Efteling. De rest komt ten goede aan de school. De sponsorloop werd gevolgd door een sportdag. De groepen 1 tot en met 6 werkten tien spelletjes af, de kinderen uit de twee hoogste groepen traden daarbij op als spelbegeleider. Op eerste pinksterdag organiseren de Rooms-Katholieke, Nederlands-Her vormde en Gereformeerde Kerken een gezamenlijke dienst in de open lucht. 'Geef het vuur door' is het thema dat zowel naar het pinksterfeest als de ko mende olympische spelen verwijst. Medewerking verlenen pastoraal me dewerker Jaap Verbruggen, pastoor Alex Schuerman en Fooitje Polder man van de kindernevendienst. Het Kerkkoor van de hervormde gemeente en Sint Cecilia van de Willibrorduspa- rochie vormen een gezamenlijk koor, terwijl eeii groep koperblazers de sa menzang begeleidt. De gezamenlijke viering is - evenals beide voorgaande jaren - in de boom gaard van de familie Van Dijk aan de Langeweg. Ze begint om vier uur. Ie dereen is er welkom, het advies is om bij goed weer op de fiets te komen en zelf iets mee te brengen om op te zit ten. Sint-Annaland Evert Goedegebuure (21) is aan de Hogeschool Zeeland (hogere zee vaartschool) geslaagd voor de vieijari- ge opleiding maritiem officier. De kersverse ingenieur gaat aan de slag in de kustvaart en vertrekt volgende maand als stuurman. In deze functie is hij mede verantwoordelijk voor schip en lading. Zijn reizen kunnen hem van Israël tot het noorden van Noorwegen brengen en een oversteek naar Ameri ka is niet uitgesloten. Evert Goedege buure hoopt door het opdoen van er varing en het volgen van aanvullende cursussen in de nabije toekomst als ka pitein het zeegat uit te kunnen. Van het praathuisje op het Havenplein is het afgelopen weekeinde weer maar eens een ruit vernield. De daders zijn onbekend, dus mag de gemeenschap opdraaien voor de kosten, die onge veer 160 euro bedragen. Op het grote parkeerterrein naast de kerk in de Weststraat organiseert de Gereformeerde Gemeente zaterdag 5 juni voor het eerst een activiteiten- en rommelmarkt. Verschillende zusterge- meenten, zoals in Tholen en op Goe- ree-Overflakkee, doen dat al een aan tal jaren met groot succes. Er zijn tal van artikelen te koop, maar men kan ook aan attracties meedoen als de spij- kerbalk, kinderspelen, een speurtocht- spel, e.d. Ook een rit met een paard en wagen behoort tot de mogelijkheden. In het kerkgebouw kan men luisteren naar orgelbespelingen van Cees van der Hart. De activiteiten- en rommel markt duurt van tien tot vier uur. Aansluitend op de eerste aardappel veiling van woensdag 2 juni om 9.30 uur wordt de promotiecampagne ,met de Thoolse aardappel aan tafel' gestart door dhr. Th.A.M. Meijer, voorzitter van het hoofdproductschap akker bouw. Er worden 350 gasten ver wacht: telers, kopers en afnemers, zodat er in de bankjes van de mijnzaal meer mensen dan anders verwacht worden. In de veilinghal is er een in formatiemarkt met diverse stands en kok Maurice de Coninck uit Scherpe- nisse zal daar rond het middaguur al lerlei aardappelgerechten bereiden. Daarvoor gaan er groepjes gasten per pendelbus naar een demonstratieveld, waar het aardappelrooien in kisten wordt gedemonstreerd. De scheuring in de Hervormde Ge meente heeft ook zijn gevolgen voor de organisten. Speelden Lené de Graaf en Lies Wesdorp aanvankelijk voor beide groepen, bij nader inzien hebben ze voor de bezwaarden gekozen, die al een organist hadden in de persoon van Bram Fase. De PKN heeft Katie van Winkelen-van Vossen en Mariëlle Klaver-Wessels uit Tholen bereid ge vonden om de samenzang in de dien sten van 9.00 en 16.30 uur te begelei den. Of de sinds 1 mei ontstane situatie met vier diensten op zondag in de N.H. kerk voortgezet kan worden, is de vraag na het bezoek van de commissie van bijzondere zorg van de generale synode. Beide kerkenraden zijn ge hoord en hebben veel stof tot naden ken gegeven. Een 23-jarige motorrijder uit Breda is zondag, na een aanrijding op de Vei- lingweg, met een gebroken sleutel been naar ziekenhuis Lievensberg ge bracht. Het ongeval gebeurde rond het middaguur. De motorrijder wilde links afslaan, maar juist op dat moment haalde een 41-jarige automobilist hem in. Een botsing was het gevolg, waar bij de motor volledig werd vernield en de auto schade had aan de zijkant. Zo'n 75 vrijwilligers en partners had den donderdag een gezellige avond in de kantine van voetbalclub WHS. Voorzitter Anco Fase sprak in zijn openingswoord zijn waardering uit voor het werk dat de vrijwilligers doen, want dat is belangrijk voor een vereniging. Zij zijn voor het bestaan van de club net zo belangrijk als spe lers, begeleiding en supporters. Fase zei te hopen, dat ze in het nieuwe sei zoen met net zoveel enthousiasme en inzet hun werk zullen doen. Kantine baas en 'activiteitencommissielid André van Ast opende hierna het In disch buffet. Dat werd nog gevolgd door een dessertbuffet, waarna d'n Teun - een Brabantse tonprater - voor entertainment zorgde. Hij nam de ver schillende bestuursleden flink op de hak, tot hilariteit van de aanwezigen. Onder het genot van een drankje en een dansje werd de geslaagde avond voortgezet. Zaterdag organiseert WHS een fami- lietoemooi. Op kleine veldjes nemen ploegjes van vijf het tegen elkaar op. Elk team mag één gastspeler uitnodi gen, de andere spelers moeten familie van elkaar zijn. Aanmelden kan nog bij Chris van 't Hof. De Engelsman nen, Westdorpjes en Van 't Hofjes heb ben al ingeschreven. Voor de toernooi- winnaar staat een grote beker te wachten. Met een reuzenstep wordt zaterdag 12 juni een marathon gehouden rond de Ring. Teams van vijf personen steppen om de beurt twintig minuten en probe ren op deze manier geld in te verza melen voor de kinderen in Sudan. Voor deze actie van de Hervormde Gereformeerde Jeugdbond en de Ge reformeerde zendingsbond worden op deze dag tal van activiteiten georgani seerd. De organisatie heeft van het ge meentebestuur toestemming gekregen om voor de stepmarathon de Ring ge deeltelijk af te sluiten, 's Middags kunnen teams zich inschrijven voor een wedstrijd, waarbij de ploeg die het snelst rond de Ring gaat een prijs krijgt. Naast de stepmarathon is er een verkoping in verenigingsgebouw Het Trefpunt, een kinderbraderie, een spel letjescircuit en is er de mogelijkheid om door ervaren kappers je haar te laten knippen. Tevens zijn er optre- Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag jMalse biefstuk ♦Bieflappen ♦Soeppakket 250 gr. 500 gr. 1 stuks 3,25 Malse riblappen 1 kg 5,20 Nasi/bami 500 gr 3,20 Babi pangang 400 gr. Slavinken 5 halen Vers kalfsvlees, barbecueschotels, saladeschotels, diverse rollades, enz. BESTEL TIJDIG! Tong eigen gekookt 100 gram 1,50 Ham uit eigen keuken 100 gram 1,25 Cornedbeef 150 gram 1,20 Kip-kerry salade 100 gram 1,00 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN J Advertentie I.M. dens van het kinderkoor Soli Deo Glo ria, zangvereniging VZOS en het man nenkoor Door Eendracht Verbonden. De actiedag, die georganiseerd wordt door de Hervormde gemeente en de NHG in hersteld verband, wordt 's middags om vier uur afgesloten met een ballonnenwedstrijd. Het grote koor A58, dat eerder samen met Accelerando in de veiling optrad, zingt zaterdag 29 april 2005 in de Wel levaete. Dit gebeurt op uitnodiging van Uit op Tholen. Stavenisse Het comité van Woord en Daad houdt in juni een statiegeldbonnen-actie bij Meermarkt De Koster. De opbrengst van de ingeleverde bonnen wordt be stemd voor een project van de refor matorische hulpactie in Burkina Faso, namelijk de uitbreiding van vakschool Léon. Het ICCO, een organisatie voor ontwikkelingssamenwerking, verdub belt de opbrengst. De rommelmarkt van de zendings commissie van de Hervormde Ge meente voor het GZB-steunfonds van Christiaan Nieuwenhuize heeft 1441 euro opgebracht. De Stichting Actief Stavenisse heeft een nieuwe locatie genomen voor de jaarlijkse playbackshow. In plaats van dorpshuis De Stove kunnen de deelne mers zaterdag 3 juli in de openlucht op het havenplateau optreden. Deelne mers voor de playbackshow kunnen zich tot 26 juni opgeven bij Elles Steendijk, tel. 697081. Vooraf moet aangegeven worden welk lied men gaat uitvoeren. Wanneer er meerdere deelnemers met hetzelfde liedje willen deelnemen, zal degene die zich het eerst heeft opgegeven het liedje uit voeren. Deelnemers kunnen als groep of als solist aan het evenement deelne- Sint-Maartensdijk De VBOK-werkgroep Laat Leven viert zaterdag de 'dag voor het leven'. De leden staan tussen tien en één uur met een kraam op de Markt, voor het gemeentehuis. Er zijn leuke activiteiten, lekkere en leuke dingen te koop. In een huifkar kan een rondrit gemaakt worden. En de win naars van de fotowedstrijd zijn bij de kraam bekend. De werkgroep hoopt op veel belangstelling. Dhr. De Wit en dhr. Van Iwaarden hebben bedankt als lid van de kerk voogdij van de Nederlandse Hervorm de gemeente in hersteld verband en maken ook geen deel meer uit van de stichting Vermogensbeheer. Dhr. De Wit trok zich om persoonlijke redenen terug uit het kerkbestuur, terwijl dhr. Van Iwaarden moeite had met het be leid van de kerkenraad met het oog op het voorgaan van predikanten van de PKN in erediensten. Aan de waterkering bij de Gemaalweg is een week of twee geleden een slag boom van het waterschap vernield. Dat gebeurt vaker, en ook andere slag bomen en de sloten moeten het regel matig ontgelden. Zeeuwse Eilanden wordt in heel het werkgebied regelma tig geconfronteerd met vernielingen - aan beplanting bijvoorbeeld - en dief stal, zoals van verkeersborden. Er wordt altijd aangifte gedaan bij de po litie en de schade hersteld. De maat schappelijke kosten van deze zinloze vernielingen zijn hoog. Poortvliet De Gereformeerde Kerk aan het Zuid plantsoen wordt uitgebreid. Wegens de groei van de gemeente is de consis torie te klein geworden voor de kin dernevendienst en andere vormen van jeugdwerk. Daarom is er aan de ach terkant een aanbouw gepland. De grond is al uitgegraven en wanneer de bouwvergunning van de gemeente binnen is, wordt het karwei zoveel mogelijk in eigen beheer uitgevoerd. De Geref. Kerk is een streekgemeente met kerkgangers uit Scherpenisse, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Sint- Annaland naast mensen uit Poortvliet zelf. Het ledental onderging eerst een daling van 190 naar 170, maar de laat ste jaren is er weer sprake van een stij gende lijn, zodat er nu 220 leden zijn met nogal wat jeugd. Op de Paasdijkweg zijn dinsdagmor gen rond acht uur een bedrijfsauto en een bromfietser met elkaar in botsing gekomen. Het liep goed af, want er was alleen materiële schade. De auto, bestuurd door een 52-jarige Tholenaar, reed rechtsaf de Schapenweg in. Hij zag daarbij een 16-jarige bromfietser over het hoofd, die naast hem op het fietspad reed. De automobilist ver klaarde tegenover de politie dat hij ten tijde van het ongeval stil stond op het fietspad. In de onderlinge competitie van bil jartclub 't Centrum speelde L. Bijl zijn partij uit in zestien beurten, met een hoogste serie van dertien caramboles. W. Bijl tekende voor het beste gemid delde van 2,95. De uitslagen: R. Poot- M. Hage 10-7,08; J. van Dijke-L. Bijl 4,55-10; J. Uijl-S. de Wit 8,72-10; J. Goudzwaard-R. Elings 10-8,78; W. Bijl-J. Goudzwaard 8,55-10; G. de Jonge-M. Hage 7,78-10; A. Burgers- R. Elenbaas 8,81-10; R. Polderman-A. Schot 10-6,43. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING f Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Op het plein van de Eevlietschool wordt zaterdag 26 juni van twee tot vier uur 's middags de jaarlijkse rom melmarkt en fancyfair gehouden. Er zal een diversiteit aan goederen te koop zijn en voor de kinderen zijn er verschillende activiteiten. Twee 17-jarige jongens uit Tholen vernielden in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Schoolstraat een fiets. Ze zijn rond tien voor twee door de politie aangehouden en voor een alter natieve straf doorverwezen naar bu reau Halt. Bij een aanrijding op de Paasdijkweg raakten vrijdagmorgen twee auto's be schadigd. Rond half twaalf stak een 63-jarige vrouw met haar auto vanuit de Molenstraat over naar de Hogeweg. Ze zag daarbij een van links over de Paasdijkweg - een voorrangsweg - na derende auto over het hoofd, bestuurd door een 54-jarige man. Een botsing was onvermijdelijk. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De zomerschool voor ouderen heeft dit jaar als thema: Westerschelde, le vensader van het Zeeuwse land. Het centrum voor vorming en training van het ROC geeft de cursus van 19 tot en met 23 juli in het ROC-gebouw aan het Schuttershof in Tholen. De deel nemers (die geen vooropleiding hoe ven te hebben) wacht een uitgebreid en gevarieerd programma, waarin al lerlei facetten van de Schelde aan de orde komen. Zo is er de eerste dag een inleiding over kansen en bedreigin gen. De tweede dag staat een excursie op het programma naar de havens van Terneuzen en naar het Verdronken land van Saeftinge. De geschiedenis van de Schelde en het gebied eraan komt aan bod in een lezing en een be zoek aan Fort Rammekens. Als het getij gunstig is, zal ook het strandje van de Kaloot vlakbij Borssele wor den bezocht (in beeld voor aanleg van de Westerschelde containerterminal). Veder staat een lezing gepland over de verdieping van de Schelde. Afluitend is er een excursie naar het Belgische deel van de Schelde, met een vaar tocht vanuit Temse en bezoeken aan het Scheldemuseum en aan Antwer pen. De leiding van de zomerschool is in handen van Engel Reinhoudt. Voor informatie en aanmelding kunnen be langstellenden terecht bij het ROC in Goes, tel. 0113-558128 of 558000. Pieter Elenbaas draagt zijn bruid Katinka Smits de drempel over. Nu eens geen vrachtwagen of een rij kinderen met bogen, maar een kozijn met een rolluik op de Markt voor het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Pieter Elen baas (30) droeg er woensdagmid dag zijn bruid Katinka Smits door. De 29-jarige bruid werkt als secretaresse bij het bedrijf in Sint-Annaland waar de kozijnen met rolluiken worden gemaakt. Het personeel had samen met de familie van Katinka bedacht het stel op passende wijze te verwel komen nadat ze in de echt waren verbonden. Eerst was het de bedoeling dat het echtpaar zelf het luik naar boven zou trekken. Maar Elenbaas (monteur bij Budelpack in Poort vliet) besloot zijn eega in zijn armen te nemen en haar over de drempel (van het huwelijk) te til len. Het openen van de roldeur liet hij over aan de deskundigen. Meteen daarna werden ze met een regen rijstkorrels begroet. Het stel woont in Sint-Annaland. Predikbeurten Eerste en Tweede Pinksterdag 30 en 31 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij. 18.30 u. ds. Verboom, Bleskensgraaf. ma 9.30 u. ds. Vernooij. NH hersteld verb. (Calvijn college) 9 u. ds. Hoek, St.-Annaland. 18.30 u. ds. Oorschot. ma 9 u. ds. Hoek, St.-Annaland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van Benthem, Ge- nemuiden. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. ma 10 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. prof. dr. Cosée, Rotterdam. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering, ma 9.30 u. regioviering in Halsteren. HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Gerritsen, Oud-Alblas. 16 u. openluchtdienst, Langeweg, dhr. Verbruggen, Tholen. ma 10 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Benthem. 18.30 u. ds. Van Vuuren. ma 9.30 u. ds. Van Benthem. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. 16 u. interkerkelijke viering open lucht. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 9 u. kand. Kooij, Barendrecht. 16.30 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. ma 9 u. ds. Adriaanse, Dinteloord. NH hersteld verb. (geb. N.H. kerk) 11 en 18.30 u. ds. Hoek. ma 11 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Schipper. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Catsburg, Goes. 18 u. ds. Vernooij, Tholen. ma 10 u. ds. Boon, Krabbendijke. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. do 3/6 19.30 u. stud. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK NH HERSTELD VERBAND 9.30 en 14.30 u. ds. Oorschot, Tholen. ma 9.30 u. ds. Veldhuizen, Wouden berg. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. mevr. kand. Scholten-de Jong. 19 u. kand. De Kwaadsteniet, Rotter dam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. ma 9.30 u. ds. Lohuis (bevest. lidma ten). GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Brugge. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. ma 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET NH HERSTELD VERBAND 10 en 18 u. ds. Blom. ma 10 u. ds. Blom (H.D.). GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. Verwey, Yerseke. ma 10 u. ds. Moens, Goes. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. Jongeneel, Alblasserdam. ma 9.30 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman. 'De slag bij Bergen op Zoom' is het oudste van zes grote wandtapijten die ruim 400 jaar geleden in opdracht van de Staten van Zeeland zijn geweven. Het herinnert aan de overwinning die de Zeeuwse vloot in 1574 op de Span jaarden behaalde. Dat gebeurde op de Oosterschelde bij Bergen op Zoom, ten zuiden van Tholen. In 1595 was dit tapijt gereed en erna lieten de Zeeuw se bestuurders er nog vijf maken van strijdtonelen uit de Tachtigjarige Oor log. In detail zijn oorlogshandelingen op open water, schermutselingen in de havens en silhouetten van steden op de tapijten te zien. De afgelopen halve eeuw zijn ze in Haarlem gerestau reerd. Drie van de tapijten hangen tot 12 september in het Zeeuws Museum te Middelburg. Naast Bergen op Zoom worden tapijten getoond over de slag bij Rammekens en het beleg van Zier- ikzee. Het museum is geopend dins dag t/m zondag tussen elf en vijf uur. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Meilust-Tuinwijk, Zand straat 34, tel. 0164-254980. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Remijn, Burg. de Rocklaan 33, Bergen op Zoom, tel. 0164- 210151." 31/5 Tandarts Franken, Ravelstraat 3, Bergen op Zoom, tel. 0164- 253270. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor re serveringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30- U.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9- 10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 uur. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij' problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 604275 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30-12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 06-0730 of 0166-692861 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 mei t/m vrijdag 4 juni donderdag 27 9.42 -22.02 vrijdag 28 10.57 -23.22 zaterdag 29 12.15 - zondag 30 0.37 -13.17 maandag 31 1.42-14.15 dinsdag 1 2.35-15.05 woensdag 2 3.22 -15.52 donderdag 3 4.12-16.42 vrijdag 4 4.57 -17.27 do 27/5 9.55 EK do 3/6 6.21 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Om roep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). De collecte voor het astmafonds heeft in Stavenisse 388,83 euro op gebracht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2