Provincie Zeeland Reclameborden Koersen voor omgeving Fusie van Het Gors met ZLG Darttoernooi in Haestinge ZLM GEZINSONGEVALLEN VERZEKERING? Ring Antwerpen Scholing havenwerk Provinciehuis gesloten Officiële Mededelingen Biso pakt titel in hoofdklasse Emergo eindigt als voorlaatste Donderdag 27 inei 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 22/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Zeeuwse gevolgen Hoe Zeeland zich de komende vijftien tot twintig jaar moet gaan ontwikkelen is de kernvraag van de discussienota Koersen voor onze omgeving. Tweede pinksterdag Provinciale Staten Commissie Ruimte Commissie Sociale en Bestuurlijke zaken Omgevingsplan Zeeland mm Diversen Rapportages Faunabeheereenheid Zeeland Ontheffing Flora faunawet en Drie motorrijders rijbewijs kwijt op Hemelvaartsdag Abdij Nieuws De plaatsing van reclameborden voor huisverkoop van streekproduc ten wordt verruimd. Daarvoor moet de landschapsverordening van 2001 worden gewijzigd. Deze wijziging wordt op zijn vroegst op 1 januari 2005 van kracht. Gedeputeerde Staten is gevraagd een gedoogbesluit te nemen voor de tussenliggende periode. Twee borden mogen bij het verkooppunt of op het agrarisch bouwblok staan. Het derde mag worden geplaatst binnen een straal van 1 kilo meter vanaf het bedrijf waar de verkoop plaatsvindt. Op de borden mogen alleen de agrarische streekproducten vermeld worden; bedrijfsreclame is niet toegestaan. In de verordening worden verder eisen gesteld waaraan het derde bord moet voldoen. De landschapsverordening (Milieureeks 19) is op te vragen bij het informatiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail- adres infocentrum@zeeland.nl. De Vlaamse overheid voert deze zomer werkzaamheden uit aan de ring van Antwerpen. Vanaf half juni tot en met oktober wordt het verkeer over twee rij stroken per richting geleid. De Kennedytunnel wordt in juli gerenoveerd. Hoewel het verkeer dan omgeleid zal worden via de Liefkenshoektunnel is de ver wachting dat een deel van het verkeer uit zal wijken via de Westerscheldetunnel. De weg Heinkenszand-Wester- scheldetunnel-Terneuzen-België (N62) zal hierdoor extra druk worden en er kunnen zelfs files ontstaan. Wie deze zomer naar het zuiden reist, wordt geadviseerd Ant werpen te mijden en de actuele verkeerssituaties te volgen via de websites www.werkenantwerpen.be en www.anwb.nl en de teletekst pagina's 730 en 738. Diverse scholen in Zeeland, zoals de ROC's en de Hogeschool Zee land werken samen met het Zeeuwse bedrijfsleven in de havens van Vlissingen en Ter- neuzen. Het doel van de samen werking is de opleidingen aan de onderwijsinstituten zo veel moge lijk af te stemmen op de wensen vanuit de bedrijven. Overleg tussen de partijen heeft al geleid tot een hbo-deeltijdoplei- ding logistiek. De opleiding is op gezet door het ROC Wester- schelde, de Hogeschool Zeeland en twee hogescholen uit Gent. De scholing is gericht op mensen die al in de havens werkzaam zijn. Om van eikaars kansen en moge lijkheden op de hoogte te blijven, organiseert het havenschap Zee land Seaports een bijeenkomst voor schooldecanen. De onder wijsmensen worden dan bijge praat over de havens in het alge meen en de logistiek in het bij zonder. Dit blijkt uit een brief van Ge deputeerde Staten aan Provin ciale Staten, waarin zij de notitie Voortgang arbeidsmarkt in de Zeeuwse havens presenteren. De statencommissie economie en mobiliteit bespreekt de notitie in haar vergadering van 24 mei. Tweede pinksterdag, maandag 31 mei, zijn de kantoren van de provincie gesloten. Dat geldt zowel het provinciehuis in de Abdij als de kantoren in Het Groene Woud in Middel burg en de regiokantoren van de provinciale directie Infra structuur en vervoer in Zierik- zee, Goes en Terneuzen, als ook de stafafdeling afbouw Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland in Vlissingen. Alleen de bedieners van de provin ciale bruggen zijn in touw. Gedeputeerde Staten (GS) heb ben de discussienota Koersen voor onze omgeving vastgesteld zonder dat er al standpunten in genomen zijn. Leden van Provinciale Staten (PS) gaan met deze nota de boer op. De reacties van burgers en de opmerkingen die gemaakt wor den tijdens bijeenkomsten met deskundigen, maatschappelijke organisaties en overheden zullen uiteindelijk mee bepalen hoe het omgevingsplan voor Zeeland er in grote lijnen gaat uitzien. Daar gaan GS mee aan de slag en in mei 2005 moet het ont werpplan beschikbaar zijn. Na een inspraakperiode zal het definitieve omgevingsplan in 2006 klaar zijn. Dat is op tijd om de huidige provinciale plannen voor ruimte (Streekplan), milieu (Groen Licht) en water (Samen slim met water) te vervangen. Uitgangspunten Uitgegaan wordt van het zogehe ten tweesporenbeleid: een even wichtige en duurzame ontwikke ling van Zeeland door het verster ken van de economie (rood) en natuur en landschap (groen). De kern van de discussienota wordt gevormd door vier hoofd onderwerpen: vormgeven aan ecologie en milieu; omgaan met economische dynamiek; bewoon baar Zeeland en tot slot beheer en instrumenten. Elk onderwerp is onderverdeeld en behalve een analyse wordt per onderwerp ook een stellingname met varianten vermeld. Een volledig overzicht van de stellingen en varianten is te vin den op www.zeeland.nl waar een discussieruimte is ingericht en waar statenfracties kunnen wor den benaderd. Wie schriftelijk wil discussiëren, kan zich richten tot Provinciale Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middel burg. Deltaspel Omdat Provinciale Staten ook de jeugd willen betrekken bij het Omgevingsplan Zeeland is een educatief digitaal spel ontwikkeld: het Deltaspel. De rol van water in onze natte provincie is heel belangrijk bij het maken van ruimtelijke plannen. Met het spel kunnen jongeren zelf zien wat de gevolgen kunnen zijn van de inrichting die gekozen wordt. Tot 1 oktober 2004 kan er mee gedaan worden aan het spel via www.zeeland.nl. Het resultaat levert een score op. In de statenvergadering van 8 oktober wordt de prijswinnaar bekend gemaakt. Die krijgt een rondvlucht boven Zeeland, waarbij de Commissaris van de Koningin, drs. W.T. van Gelder als piloot optreedt. Zeeuws Palet In Zeeuws Palet, de informatie krant van de provincie over ont wikkelingen rond het Omgevings plan Zeeland, wordt veel aan dacht besteed aan de stellingen en varianten uit de discussienota. Vijf statenleden vertellen over hun nieuwe rol na invoering van het duale stelsel en hun verwachtin gen omtrent de discussienota. Ook is er aandacht voor het nieu we provinciaal sociaal-econo misch beleidsplan (PSEB) dat gelijktijdig ontwikkeld wordt. Ook in het economische plan wordt uitgegaan van het tweespo renbeleid. Tussen het omgevings plan en het sociaal-economische plan moet goede afstemming worden bereikt om aan de duur zame ontwikkeling van de provin cie te kunnen werken. Koersen voor onze omgeving en Zeeuws Palet zijn te bestellen bij het informatiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Post bus 6001,4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. «Zeeland i Commissievergaderingen zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom voor het bijwonen van de vergadering. Indien u wenst in te spreken ver zoeken wij u vriendelijk dit uiterlijk een half uur voor aanvang van de betreffende vergadering te mel den bij de commissiegriffier. Datum: 28 mei 2004 Aanvang: 09.00 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis, Middelburg Voorzitter: mw. H.A. Polder man-Martin Commissiegriffier: Alma van Wallenburg statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631265 Agenda: - Voorstel inzake jaarrekening Provincie Zeeland - Voorjaarsnota - le Bestuursrapportage Volgende vergadering 11 juni 2004 Datum: vr 28 mei 2004 Aanvang: 13.30 uur Locatie: 2e commissiekamer, Provinciehuis, Middelburg Voorzitter: mw. M. le Roy Commissiegriffier: Margreeth Trimpe statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631437 Agenda: - Jaarrekening 2003 - Voorjaarsnota - le Bestuursrapportage 2004 - Jaarrekening 2003 Fonds Nazorg gesloten Stortplaatsen - Interprovinciale reglementering waterschap Brabantse Delta - Volgende vergadering 11 juni Hoe ziet onze provincie er over pakweg vijftien jaar uit? Zijn er meer mogelijkheden voor recre atie dan nu of is het juist het be drijfsleven dat een grotere rol speelt en meer plek opeist? Heeft het water wel genoeg ruimte in onze natte provincie? Zitten we nog wel veiiig achter onze dijken, want de zeespiegel stijgt toch? Zijn er genoeg woningen en voor zieningen in onze steden én op het platteland? Dit zijn zomaar wat vragen waarin op het Omgevingsplan Zeeland een zo duidelijk mogelijk ant woord moet komen. Het plan is nu in de maak en u kunt er uw bijdrage aan leveren door uw visie te laten horen. De pap is nog niet gestort, dus com municeer met het provincie bestuur door vragen aan de sta tenleden te stellen of door te reageren op de stellingen op de website www.zeeland.nl/ omgevingsplan. Via dit contact kunt u recht streeks met de politieke partijen communiceren. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provin ciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet ontheffingen verleend aan de Faunabeheereenheid Zeeland. Het betreft ontheffingen voor het doden van overwinterende grau we gans, kolgans en smient, het schudden van eieren van grauwe gans en canadese gans in Zeeuwsch-Vlaanderen en het schudden van eieren van grauwe gans op Noord-Beveland, ter voorkoming van belangrijke scha de aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wate ren. Conform de voorschriften in de ontheffingen heeft de Fauna beheereenheid Zeeland gerappor teerd over de wijze waarop van de ontheffingen gebruik is ge maakt. Deze rapportages liggen van 28 mei 2004 tot en met 24 juni 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan Maatschap De Stelberg te Anna Jacobapolder voor het doden van ree met gebruik van het geweer. De ontheffing wordt verleend voor de periode van heden tot en met 31 mei 2004 en heeft betrekking op een per ceel fruitbomen (peren) gelegen aan de Sluisweg/Lange Weg te Anna Jacobapolder, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangegeven, gelegen in de ge meente Tholen. Bezwaar De ontheffing ligt van 28 mei 2004 tot en met 8 juli 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118- 631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 8 juli 2004 bezwaar tegen de ontheffing indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middel burg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. ■1 Pak even uw zakboekje THOLEN 29 mei Afgifte hulpgoederen voor Dorcas bij fam. Van der Velde, Re- gentessestraat 50,9.30 u. 2 jun. Discussieavond ChristenUnie over toekomst Zeeuwse landbouw, de Wingerd, 19.45 u. 9 jun. Oecumenisch avondgebed, Ou- delandsestraat 11,19.30 u. 10 jun. Informatiebijeenkomst borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. 14 t/m 17 jun. Avondwandelvierdaag se. 25 jun. Concert Urker mannenensem- ble, Grote Kerk, 20 u. OUD-VOSSEMEER 2 jun. Busreis Anbo, vertrek 8.30 u. Burg. Versluijsstraat. 2 jun. Bowlen en barbecue alg. vrouwenbond, Vossenkuil. 11 en 12 jun. Kermis. 16 jun. Fietstocht Anbo, vertrek Vossenkuil, 13.30u. SINT-ANNALAND t/m 30 okt. Exposities Visie op Tho len, Ondergoed in de loop der tijd en Stavenisse in beeld, De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 29 mei Bosspel jeugd Smash, ver trek Wellevaete 13 u. 15 jun. Optreden Kerkkoor Oud- Vossemeer, de Vroonhof, 19.30 u. 15 en 22 jun. Diploma-avond jeugd tafeltennisver. Smash, Wellevaete, 19 u. SINT-MAARTENSDIJK 3 jun. Vergadering comm. alg. be stuur, Haestinge, 19.30 u. 5 jun. Rondleiding door Pluimpot met aandacht voor orchideeën, ver trek Scaldis Naturalis. 9 jun. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 29 mei Afgifte hulpgoederen voor Dorcas bij fam. De Groen, Platteweg 9.30 u. 12 jun. Alpha-jeugdsoos, zolder oude gemeentehuis, 20 u. SINT-PHILIPSLAND 7 t/m 10 jun. Avondwandel vierdaag se. 19 jun. Braderie. BERGEN OPZOOM t/m 29 aug. Expositie beelden Marga Steendijk, Markiezenhof, 11 u. 28 t/m 31 mei Concours hippique, Kijk in de Pot, 9.30 u. 29 mei VOF de Kunst met kinder popconcert, De Maagd, 14 u. 29 mei Open Ned. kampioenschap pen voor mensen met een beperking, sportpark Rozenoord. 30 mei Latijnse hoogmis, Gertrudis- kerk, Grote Markt, 10 u. 31 mei Boekenhof, Markiezenhof, 10.30 u. 2 jun. Inloopochtend whiplash-pa- tiënten, Lievensberg, 10-12 u. 12 jun. Concert Gheselscap Goet en- de Fyn, 20 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The day after tomorrow - do, di en wo 20 u., vr 18.30 en 21.15 u„ za 13.45, 18.30 en 21.15 u„ zo 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u., ma 13.45, 16.15 en 20 u. Harry Potter en de gevangene van Azka- ban - wo 13.45 u. ROXY II: Troy - do, di en wo 20 u., vr 20.45 u., za 14 en 20.45 u., zo en ma 14 en 20 u. In oranje - vr en za 18.30 u., zo en ma 17 u., wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Verrassingsvoorpremière - do 20 u. In oranje - vr 18.30 u., za 14 u., zo 13.45 en 16 u., wo 14 u. Inkingut - zo 19 u. The forbidden quest - ma 20.30 u. The gold rush - di 20.30 u. Harry Potter and the prisoner of Az- kaban - wo 13.45, 16.15 en 20 u. The day after tomorrow - do en di 20 u., vr 18.30 en 21.30 u., za 14, 18.30 en 21.30 u., zo 13.45, 16, 18.30 en 21.15 u., ma 14, 18.30 en 21.30 u., wo 21.15 u. Harry Potter en de gevangene van Azkaban (Ne- derl. gespr.)- wo 13.45, 16.15 en 18.45 u. Troy - do, di en wo 20 u., vr, za, zo en ma 18.30 en 21 u. Scooby Doo 2 - za en ma 14 u., zo en wo 13.45 u. Van Helsing - vr 21.30 u., za 18.30 en 21.30 u., zo 18.30 en 21.15 u., ma 18.30 u. en wo 16.15 u. Drie Tholenaren die op Hemel vaartsdag met hun motor een toer tocht maakten door Zeeland moes ten hun tocht voortijdig beëindigen. Op de Oude Rijksweg bij Krabben- dijke werden zij door de politie be trapt op onverantwoord rijgedrag. In plaats van de geldende limiet van 80 kilometer per uur scheurden de mo torrijders met 131 en 150 kilometer per uur langs het meetpunt. De mo torrijders van 32, 33 en 52 jaar kon den hun rijbewijs inleveren bij de politie en kunnen een forse bekeu ring tegemoet zien. Het Gors, de stichting die in Sint- Annaland het gezinsvervangend te huis De Annewas exploiteert, fu seert per 1 juli met de stichting Zorg Lichamelijk Gehandicapten (ZLG). De naam van de nieuwe or ganisatie wordt volgende week be kend gemaakt. Deze gaat zorg en ondersteuning bieden aan zo'n 750 cliënten in heel Zeeland. Er werken bijna net zoveel part- en fulltimers, vanwie de banen worden gegaran deerd. De nieuwe stichting krijgt een eenhoofdige raad van bestuur, gevormd door J.B. Hulstein. Hij vervult momenteel diezelfde func tie bij Het Gors. Het Gors richt zich op verstande lijk gehandicapten, ZLG heeft li chamelijk gehandicapten als doel groep. De zorg op deze terreinen is volop in beweging en daarop wordt met de fusie ingespeeld. Marktwer king en eindfinanciering nopen tot het bieden van ondersteuning en zorg die klanten zowel kwalitatief als kwantitatief en prijstechnisch aan de nieuwe stichting bindt. Vooral organisatorisch denkt men winst te halen: er komt meer ruim te voor vernieuwing en investerin gen, kostenbeheersing en een bete re risicospreiding. Omdat beide sectoren - verstandelijke en licha melijke beperkingen - in stand blij ven, zal de fusie voor de cliënten nauwelijks tot veranderingen lei den. Eurocracy. Een team van zes leerlingen van vwo-4 van scholen gemeenschap 't Rijks te Bergen op Zoom is doorgedrongen tot de finale van het spel Eurocracy. Dit Spel, onderdeel van het project in ternationalisering op de school, vindt plaats in het kader van de Europese verkiezingen. De finale is woensdag in Den Haag, tevoren krijgen de finalisten een rondlei ding door het gebouw van de Eer ste Kamer. Rolstoelhockey Het rolstoelhockeyteam van Biso '65, met Patrick en Mark van Dijke uit Sint-Annaland in de gelederen, is in Goirle kampioen geworden van de landelijke hoofdklasse. Biso won drie wedstrijden en werd daardoor onbereikbaar voor de con currentie. Dat gebeurde zónder Mark van Dijke, die tot zijn eigen teleur stelling door een zware buikgriep niet kon meespelen. Zijn broer Pa trick beleefde een van zijn topdagen en wist maar liefst tien keer te sco ren. In de eerste wedstrijd, tegen de gradatiekandidaat Keistad rollers, nam Van Dijke vijf treffers voor zijn rekening. Biso won met 12-1. Tegen Kampong Wheelys vond de Sint- Annalander al na 35 seconden het net. Omdat de tegenstander vervol gens besloot om met alle spelers voor het doel te gaan staan, bleef de zege voor Biso tot 4-0 beperkt. In de laatste wedstrijd besliste een fel spe lend Biso de competitie met een rui me 8-1 overwinning op Stick Flyers. Mede dankzij de sterk spelende spel verdeler kon Patrick van Dijke in dit duel vier keer scoren. De Nederlandse kampioenen zijn za terdag, de laatste competitieronde, gehuldigd in Overveen. Doordat Marc van Dijke met spoed naar het ziekenhuis moest, is een feestelijk onthaal in Sint-Annaland uitgebleven Darten 1 langstelling wordt er ook een apar te damespoule gestart. Voor de hoogste uitworp is er een extra geldprijs en voor elke worp van 180 punten ontvangt een deelne mer een consumptiebon. De wed strijdleiding is in handen van Peter Lammers uit Bergen op Zoom. In totaal zijn er voor dit toernooi 26 dartbanen opgesteld in Haestinge. De eerste ronde is een poulesys teem met vier tot maximaal zes deelnemers, zodat iedere deelne mer minimaal drie wedstrijden speelt. Daarna wordt de winnaars- en verliezersronde gespeeld vol gens het knock-out systeem. De darters zijn rechtstreeks te volgen op een videoscherm in de foyer van Haestinge. Deelnemers kunnen zich vooraf in schrijven bij Annemieke en Hans Visser, tel. 662865. Het toernooi begint zondagmiddag om 12.30 uur. Op de wedstrijddag kunnen de darters zich vanaf elf uur laten in schrijven bij Haestinge. Dartvereniging Haestinge organi seert zondag voor de derde keer een open darttoernooi. Vooraf gaand aan dit toernooi wordt er za terdag in Haestinge een competitie georganiseerd voor de jeugd. Vanaf 14.30 uur kunnen de jongeren tus sen zes en achttien jaar in actie ko men. Bekers zijn er te winnen in de categorie van zes tot veertien jaar en in de categorie van veertien tot en met achttien jaar. Tevens tellen de resultaten mee voor de ein drangschikking. Op zondag vindt het open darttoer nooi plaats voor senioren, waar voor de organisatie extra banen heeft gehuurd bij de Roosendaalse Darts Federatie. De eerste drie in de eindrangschikking en de' top drie in de verliezersronde winnen een geldbedrag. Bij voldoende be- De hoofdmacht van Emergo ver loor met 13-16 van ZKV uit Zuid- land. De Thoolse korfballers staan voorlaatste in de vierde klasse reserve van de veldcompe- titie. Emergo begon goed en kwam op een 3-1 voorsprong. Maar de bezoe kers kwamen terug. In een span nend vervolg golfde het spel op en neer, met treffers voor beide ploe gen. ZKV leidde bij de rust met 5-7. Na de rust kwam Emergo vier doel punten achter te staan. De rood zwarten verkleinden het gat nog tot twee treffers (9-11), maar dichterbij kwamen ze niet. Uiteindelijk werd het 13-16. De Thoolse doelpunten werden gemaakt door Marchel de Frel (4x), Jaco van Heemskerk (4x), Kristian van Heemskerk (2x), Mar co v.d. Hoek, Patricia Pelgrim en Justine Weijenberg. Emergo B speelde tegen Juliana uit Oud-Gastel een goede wedstrijd, die in 1-2 eindigde. De ploegen waren aan el kaar gewaagd. Hoewel er voor beide teams scoringskansen kwamen, stond de teller bij de rust op 1-1. Voor Emergo scoorde Charlotte Weijenberg. In de tweede helft kregen de rood-zwarten op nieuw volop mogelijkheden om te doel punten, maar treffers bleven uit. Uitein delijk ging Juliana met een nipte overwinning aan de haal. Tegen Springfield leed Emergo C de tweede nederlaag van het seizoen. In een zwakke wedstrijd verloren de Tholena ren met 0-4. Ze verdedigden matig en konden aanvallend nauwelijks kansen scheppen. Het meisjesteam (El) van Emergo blijft na de 5-1 zege tegen Hoogerop bovenin meedraaien. De bezoekers werden met vlagen weggespeeld en bij de rust stond het al 3-0. ïn de tweede helft redde de te genstander uit Hoogerheide nog wel de eer, maar daar bleef het bij. Voor de ploeg uit Sint-Maartensdijk scoorden Lotte Muis (2x), Annet Bentschap Knook, Janine Dorst en Anouk van Puij- felik. De E2-jeugd speelde verdiend gelijk te gen ScheldeVogels. Emergo verdedigde geconcentreerd en via de sterkere heren werd er goed aangevallen. Een moment van onoplettendheid bracht echter de te genstander uit Bergen op Zoom op voor sprong. De rood-zwarten verhoogden het speltempo en dat resulteerde nog voor de rust in de gelijkmaker door Juli- un Zimmerman. Die stand bleef in de tweede helft onveranderd. Het welpenteam dwong koploper Hoogerop een doelpuntloos gelijkspel af. Van beide kanten werd er goed verde digd, en hoewel de bezoekers uit Hoogerheide na de rust iets meer kansen kregen, leverden die hen niets op. De strafworpen vielen met 13-11 in het voordeel van Emergo uit. ""MWIflfll f Assurantiekantoor Van Öijke Burgemeet 25 - Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 Jan P.M. Ovcrheckc T' Ten Ankerweg 72 Tholen - Tel: (0166) 602 888 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17