Verkoping vrouwenvereniging levert Hervormde Gemeente 3460 euro op Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 21 mei 2004 Riolering Molenvlietsestraat Vredenburchlaan afgesloten Intrede ds. Den Boer Orgelconcert Mulder Niet eten voor Afrika Perk klaverjaskampioen Groene berging Prijzen voor majorettes Leerlingenaantal chr. school op dieptepunt Plattelandsvrouwen bekijken champignonteelt PKN en schoolbestuur Motor in brand Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER EHBO-diploma's groep 8 Keepers WHS naar finale Intrede OGG 21 juli Veertien kilo vis Van Splunter wint klaverjassen Teleurstellende vangst Dronken man opgepakt in Lievensberg Zonder gordel Rijbewijs ingenomen Erik Brasz beste visser Niet alleen, maar samen Vrachtwagen kantelt bij brug Wandelvierdaagse Concordia naar Efteling Van Moort beste visser Foto's Het Kompas Tholen In de Molenvlietsestraat wordt een zogenaamd it-riool aangelegd om de overlast van het grondwater te be perken en het hemelwater af te kop pelen richting de Vest. Dit it-riool komt naast de grote rioolbuizen die in 1998 zijn gelegd. Het karwei vanaf de Regentessestraat naar de Vest zal drie weken vergen. Voor de vakantie moet het werk klaar zijn. Bij de aanbesteding door de ge meente was Merwecombinatie uit Ritthem met 38.300 euro, exclusief btw, de laagste inschrijver. Deze aannemer, die een zeer lage prijs aanbood, krijgt daarmee zijn eerste werk van de gemeente. Dijkers en Pijl uit Middelharnis, die momenteel de laatste hand legt aan de werken bij de Vest, was de hoogste inschrij ver met 55.400 euro. Rasenberg uit Krabbendijke schreef in voor 47.600 euro, gebr. Moerland uit Sint-Anna- land 48.700 en Van Haaften uit Sta- venisse 49.078 euro. Een deel van de Jonkheer van Vre denburchlaan is komende week af gesloten voor het verkeer. Via een omleiding blijven de meeste huizen bereikbaar. Ter hoogte van de huis nummers 57 en 59 wordt een snel heidsremmer (dubbele bajonet met asverspringing) aangebracht. Dat is nodig, omdat metingen uitwijzen dat in deze doorgaande straat steeds har der wordt gereden. De straat ligt in een 30-kilometerzone. Hield in 2002 nog 30% van de auto's zich aan die snelheid, vorig jaar was dat maar 20% meer. De gemeente wilde met een wegversmalling volstaan, maar na overleg met bewoners - eind vorig jaar - is dat plan aangepast. Ds. A. den Boer uit Elspeet doet woensdag 30 juni intrede in de Christelijke Gereformeerde Kerk van Tholen en Oud-Vossemeer. De dienst wordt gehouden in de nieuwe kerk van de Gereformeerde Ge meente in Stadszicht. 's Middags om vier uur is de bevestiging door ds. P. Roos uit Damwoude en 's avonds om zeven uur volgt de intrede. Ook de nieuwe predikant van de Oud Gereformeerde Gemeente Sta- venisse, ds. Gerritsen, doet intrede in de kerk van de Ger. Gem. aan de Ds. G.H. Kerstenstraat. Dit wegens het grote aantal gasten uit het land, wat veel autoverkeer met zich mee zal brengen. Parkeercapaciteit was daar om belangrijk. Die intrede is woens dag 21 juli. Op zaterdagavond 29 mei geeft Klaas Jan Mulder een concert op het monumentale Van Dam orgel in de Grote Kerk. Klaas Jan Mulder is or ganist van de Nieuwe Kerk in Kam pen en dirigent van het Christelijk Kampermannenkoor 'Door Een dracht Verbonden' en begeleidde ook al diverse keren Zeeuwse koren op het orgel. Naast orgelimprovisa- 'ties is er op de bijeenkomst tevens veel samenzang met liederen die in het teken staan van het pinksterfeest. Op het programma staan onder an dere koraalbewerkingen van Klaas Jan Mulder zelf en een bewerking van Psalm 72 door Cornelis de Wolf. Van Johann Sebastiaan Bach wordt de Preludium en Fuga (BWV 552) uit de Grote orgelmis gespeeld. Daarnaast worden er werken van Felix Mendelssohn-Bartholdy en Widor ten gehore gebracht. De com binatie van het Van Dam orgel met de akoestiek van het historisch kerk gebouw is zeer. geschikt voor het geven van een concert. De opbrengst van de entreegelden en de collecte is bestemd voor het onderhoud van het kerkgebouw. De kosten voor dit con cert zijn bijeengebracht door ver schillende sponsors. Het concert be gint om acht uur en vanaf half acht is het kerkgebouw open. In verenigingsgebouw 't Visnet aan de Hofstraat komen vrijdag en zater dag jongeren bij elkaar om geld in te zamelen voor mensen met aids in Afrika. Onder het motto 'Zip your lip' probeert men 24 uur lang niet te eten. De deelnemers aan deze activi teit hebben zelf sponsors gezocht. Met de opbrengst van de actie kun nen hi v-tests en medicamenten wor den aangeschaft en wordt ook voor lichting gegeven om besmetting te voorkomen. De actie start vrijdag avond om zeven uur en wordt zater dagavond om zeven uur afgesloten. Herman Perk is clubkampioen ge worden bij klaverjasvereniging Stad Tholen. Magda Noordijke werd win naar van de Jan Jansen trofee. De eerste vijf in het eindklassement van de clubcompetitie zijn: 1. Herman Perk 4937 punten; 2. Julian Poot 4715 p; 3. Coby Leijdekkers 4686 p; 4. Sonja Doelman 4611 p; 5. Peter Luten 4595 punten. De uitslag van de Jan Jansen Trofee is: 1Magda Noordijke 5036 punten; 2. Carlo Hage 4836 p; 3. Monique Kyzer 4817 p; 4. Marie Verkerke 4797 p; 5. Herman Perk 4646 pun ten. Ten behoeve van het tijdelijk ont trekken van grondwater voor de aan leg van een groene berging aan de Dorpsweg heeft de provincie ver gunning verleend. Dit op basis van een rapport van de Grontmij. te Mid delburg. Gemeente, waterschap, ZLTO en Delta zijn hiervan in ken nis gesteld. Achter het huidige berg- bezinkbassin ten noorden van het dorp wordt de groene berging aange legd. Aan de oostkant zijn op een af stand van circa 130 meter huizen ge legen. Oostelijk van de aan te leggen groene berging bevindt zich op 15 m een kas. De omliggende gronden zijn in gebruik als landbouwgrond. Volgens de provincie gaat het om een algemeen belang: onttrekking van zout grondwater. De belangen uit het oogpunt van grondwaterbe- heer spitsen zich vooral toe op de ge volgen voor de omgeving uit het oogpunt van verdroging en/of zet ting. Tegen de vergunning van de provincie kunnen belanghebbenden binnen zes weken bezwaar aanteke nen bij de Raad van State. Met twee eerste prijzen en een twee de prijs keerden de majorettes van OVM zondag terug van het KNFM concours te Klundert. Als voorberei ding op het concours hadden de ma jorettes een week eerder opgetreden bij een festival te Middelharnis. Bij het concours kwam eerst groep 3 in actie onder leiding van Jolanda van Tilburg. Op de muziek van Sister Act gaven de ervaren dames een wervelende show. Veel tijd om na te praten was er voor instructrice Lian Vroegop niet want vervolgens moest groep 2 onder leiding van Marella Buchmer opkomen. Op muziek van Faithless verzorgden zij eveneens een goed optreden. Het wachten was vervolgens op de uitvoering van de jongste groep onder leiding van Da nielle Hommel, die voor het eerst deelnam aan een officieel concours. Met een beoordeling van 78,10 pun ten en een tweede plaats kon deze groep terugzien op een prima de buut. De vreugde van OVM werd nog groter, toen bij de prijsuitreiking bekend werd gemaakt dat zowel groep 2 als groep 1 een eerste prijs had behaald. Groep 2 kreeg een be oordeling van 80,30 punten en groep 1 van 81,05 punten. Na de afmars werden de spullen in de bus geladen en keerden de majorettes met een te vreden gevoel huiswaarts. Sint-Annaland Met 166 leerlingen is er voor de School met de Bijbel sprake van een dieptepunt. Dat stelde directeur M.D. Baaij maandag tijdens de alge mene ledenvergadering, die door 23 leden en 3 begunstigers werd bijge woond. Het dalende leerlingenaantal heeft te maken met grote groepen schoolverlaters en kleine aantallen nieuwe leerlingen. In 1998 waren er nog 202 kinderen. De prognose voor 2005 is echter 175 en ook voor de komende jaren verwacht directeur Baaij een aantrekkend leerlingen aantal. In 2002 waren er 184 leerlin gen. Penningmeester W.D. Heijboer maakte duidelijk dat er vanaf augus tus 2003 al rekening is gehouden met lagere inkomsten. Het vermo gen van de school is stabiel. De per sonele reserves worden ingezet om te voldoen aan bijvoorbeeld ouder schapsverlof. De voorziening onder houd stijgt omdat er voorzichtig wordt omgesprongen met dit geld in verband met de eventuele nieuw bouw. Voorzitter M.C. den Engels man was gematigd positief over de huisvestingsplannen. Volgens hem blijft dat buiten de bezuinigingsplan nen en wethouder Van Kempen heeft dat eerder in het gemeentehuis ook zo bekend gemaakt. Er wordt geke ken wat er mogelijk is met de be staande gebouwen en welke plaatsen er zijn voor nieuwbouw. Dit gebeurt samen met De Casembrootschool. De penningmeester liet weten, dat alleen de noodzakelijke dingen qua gebouwen aangepakt worden. De post onderwijs en personeel is geste gen, evenals de automatisering. In de kascommissie maakte M. v.d. Klooster plaats voor D.L. Hage, die de controle samen doet met P.C. Scherpenisse en J.K. Boerman. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen (Vrouwen van Nu) maakte donderdag met 34 deelne mers een dagtocht naar De Witte in Bavel, een bedrijf dat paddestoelen kweekt en verwerkt. De rit was com fortabel in een pas vier dagen oude bus. Bij De Witte kregen de bezoe kers informatie over paddestoelen in Nederland tussen 1900 en nu met 16 van de mooiste soorten die ons land in de natuur te bieden heeft. Er werd ook een videofilm vertoond over de champignonteelt. Na de koffie werd een rondleiding gegeven in een grot, waar de champignonteelt in 1920 begon. Compost werd zelf gemaakt door behandeling van paardenmest. Het kweken in stellingen was in het beginstadium nog primitief, maar nu is alles geautomatiseerd. Het bleek alles bij elkaar een unieke beziens waardigheid en na de goed verzorg de demonstratie kregen alle bezoe kers een doosje paddestoelen mee. In Asperen stond de broodmaaltijd gereed, waarna een twee uur duren de rondvaart over de Linge werd ge maakt. Het Betuwse landschap met boomgaarden en karakteristieke dor pen en mooie tuinen was prachtig. Weer aan wal volgde een busrit langs de toeristische route bij Kin derdijk met diverse molens. In Lage Zwaluwe werd het diner gebruikt, 't Was een mooie reis met weinig zon, maar droog en rustig weer. Om negen uur kwamen de reizigers weer thuis. D.V. maandag 24 mei wordt er door de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Tijdens de ledenvergadering van de School met de Bijbel heeft M. Elen- baas (diaken Gereformeerde Ge meente) de gevolgen van de vor ming van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN) per 1 mei voor het schoolbestuur aan de orde gesteld. In de statuten is vermeld, dat het be stuur bestaat uit leden van de Neder landse Hervormde Kerk en de Gere formeerde Gemeente. De eerste is per 1 mei voortgezet door de PKN. Elenbaas vroeg zich af, of er wel be stuursleden gekozen konden worden omdat eerst de statuten aangepast zouden moeten worden. Hij wees op de tweedeling in de Hervormde Ge meente met een PKN-groep en daar naast een groep bezwaarden. Voor zitter M.C'. den Engelsman zei nog geen wijzigingen in de statuten te kunnen aanbrengen. Er lopen lande lijk nog rechtszaken van de be zwaarden over het behoud van de naam N.H. kerk en de eigendom men. Dat kan veel tijd in beslag nemen. Na de nodige discussie werd toch besloten om te stemmen, nadat de voorzitter had toegezegd om de leden op de hoogte te houden van de ontwikkelingen in deze kwestie. De zaak was actueel in verband met het aftreden van vice-voorzitter E.W. van Vossen die zich niet herkiesbaar stelde nu zijn zoon de basisschool vorig jaar had verlaten. Behoort Van Vossen tot de bezwaarden, de twee kandidaten voor de vacature zijn van de PKN. De betrokkenen waren ove rigens al voor 1 mei als kandidaat gevraagd. M. de Vos werd met 15 stemmen gekozen, A.C. van 't Hof kreeg 5 stemmen; 3 stemmen waren er blanco. De voorzitter bedankte Van Vossen, die acht jaar bestuurslid is geweest en vanaf 1998 tweede voorzitter was. Hij maakte deel uit van de commissie onderhoud en on derhield de contacten met de ge meente over het lokaal onderwijsbe leid. Naast een bronzen beeldje ontving Van Vossen een driedelige statenbijbel en bloemen voor zijn vrouw. J. Moerland was periodiek aftredend maar herkiesbaar en kreeg met 21 van de 23 stemmen opnieuw het vertrouwen. A.J. Fase vergaarde 2 stemmen. Het schoolbestuur be staat nu uit 3 leden van de bezwaar de hervormden, 2 van de PKN en ook 2 van de Gereformeerde Ge meente. De voorzitter kondigde voor 29 sep tember de jaarlijkse kerkdienst voor de School met de Bijbel aan met dit keer als voorganger ds. P.C. Hoek. Op de Oude Zeedijk kwam een 48- Donderdag, vrijdag en zaterdag uuMaandagdinsdag en woensdag Magere hamlappen 1 kg. 5t- Varkens schnitzels 500 gr. 3,80 X Bami/nasivlees 500 gr. €2,25 Gehakt half om 500 gr. 1,75 X Magere speklappen 1 kg 3,50 Saucijzen rund of varken 500 gr 2,- Rundervinken 5 halen 4 BETALEN Barbecue assortiment laag geprijst, zie de barbecuehoek in de toonbank of vraag om de barbecuelijst Schouderham 150 gram 1,- Boterhamworst 150 gram 1 ,- Varkensrollade 100 gram 1,- Rundvlees of huzarenslaatje uit eigen keuken500 gram 2,25 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. jarige man maandagnacht om 4.15 uur met zijn motor ten val. Komende uit het dorp verloor hij ter hoogte van het fietstunneltje de controle over zijn voertuig. De motorrijder schrok van iets dat overstak en gooi de zijn stuur om. Hierdoor belandde hij in de berm waar hij van zijn motor sprong. De man kwam tegen de vangrail te liggen, terwijl de motor het talud afrolde, waarna ze in brand vloog. De brandweer rukte uit om het vuur te blussen. De motorrij der bleef ongedeerd. De 36 leerlingen van de groepen 8 van de basisscholen zijn allen ge slaagd voor het EHBO-diploma jeugd A. Van de School met de Bijbel zijn dat: Jochem v.d. Klooster, Jolanda Polderman, Laurens den Engelsman, Jorien Fase, Niels Heijboer, Matjo- leijn de Rooij, Hendrik Brons, Marin- da Duijzer, Mattheo Baaij, Jolita Elenbaas, Gertjan v.d. Berg, Leonie Heijboer, Wilbert van Dijke, Gosine Roeland, Vera Fase, Annerie Hofland, Kailey Scherpenisse, Nienke Kats en Michael Overbeeke. Van de De Casembrootschool zijn dat: Iris Kodde, Jan-Pieter Koopman, Yoran Hendrickx, Febe Noordijk, Mi- chiel Westdorp, Angelique v.d. Velde, Jordy Hommel, Atjan van Tiggele, Nick den Engelsman, Edina Demero- vic, Renaldo de Witte, Michael Was- sink, Rini Bravenboer, Robert van 't Hof, Elisabeth Geluk, Kevin Wielaard en Wouter Borst. Op een oefenmiddag lieten de leerlingen maandag zien wat ze tijdens de lessen hebben geleerd, waarna het diploma met een attentie werd uitgereikt. Renaldo de Witte (12 jaar), Mike Scherpenisse (11 jaar) en Pjotr Mos selman (10 jaar) van voetbalvereni ging WHS mogen vandaag in Rosma len strijden om de titel 'Beste keeper van Nederland'. In iedere leeftijdsca tegorie wordt als prijs een gouden handschoen uitgereikt. In totaal namen 6000 doelmannen aan de voor rondes deel, waarvan ruim 400 kee pers nu mogen strijden om de hoofd prijs. Frans Hoek, ex-doelman van FC Volendam, en ex-keeperstrainer van Ajax, het Nederlands elftal en Barce lona, organiseert het evenement. Stavenisse De nieuwe predikant van de Oud Gereformeerde Gemeente, ds. Ger ritsen, hoopt woensdag 21 juli intre de te doen. De kerkenraad had we gens het grote aantal gasten, naast de eigen gemeenteleden, eerst de N.H. kerk te Sint-Annaland op het oog. Wegens de parkeercapaciteit wordt echter uitgeweken naar de nieuwe kerk van de Gereformeerde Ge meente in Tholen. Sint-Maartensdijk Bij de vierde bekerwedstrijd van hen gelsportvereniging De Oosterschelde- vissers werd door de 37 deelnemers 14 kilo vis gevangen, waaronder een geep. De eerste tien in de uitslag zijn: 1. Rini Neele 1090 punten; 2. R. Ver maas 756 p; 3. mevr. B. v.d. Rhee 550 p; 4. Sj. Lindhout 502 p; 5. H. den En gelsman 486 p; 6. Jóhnny Noom 476 p; 7. R. Lindhout 464 p; 8. Gert-Jan Koopman 422 p; 9. Marcel van Een- ennaam 384 p; 10. Johan van Hemert 302 punten. De volgende wedstrijd is op 5 juni van 16.30 tot 19.30 uur. De uitslag van de laatstgehouden clubavond van Klaverjasvereniging De Pendelaars is: 1. J. van Splunter 5139 punten; 2. M. den Haan 5062 p; 3. L. Kampman 4852 p; 4. J. van Zetten 4744 p; 5. P. Bazen 4367 p; 6. J. van Gorsel 4233 p; 7. A. Arts 4113 p; 8. R. van Putten 2854 punten. Scherpenisse De 42 deelnemers aan de door hen gelsportvereniging De Zeebaars ge organiseerde wedstrijd vingen zater dag weinig vis. Aan de Annavosdijk te Sint-Annaland bleef de vangst be perkt tot ruim drie kilo vis. De uitslag is: 1. G. Bogaard 475 p; 2. A. Arts 450 p; 3. mevr. A. Bijl-Jansens en W. de Graaf 365 p; 5. T. Vroon 355 p; 6. K. Wessels 350 p; 7. J. den Engels man 300 p; 8. D. Westdorp 255 p; 9. T. Deurloo-Bos 150 p; 10. J. Kodde 50 p; 11. R. Anemaet 1 punt. Poortvliet Een 41-jarige inwoner is vorige week in ziekenhuis Lievensberg door de politie aangehouden. Onder invloed van alcohol was de man het ziekenhuis ingelopen, waarna hij op een afdeling problemen veroorzaak te. Toen de politie de man vorderde weg te gaan voldeed hij niet aan dit bevel. De dronken man werd uitein delijk aangehouden en werd ter ont nuchtering opgesloten, waarna hij met een proces-verbaal het politie bureau weer mocht verlaten. Op de Postweg werd vorige week donderdag omstreeks 11.40 uur een 45-jarige automobilist uit Baren- drecht bekeurd voor het niet dragen van een autogordel. Op de Lageweg werd een 19-jarige inwoner zaterdagavond omstreeks tien uur door de politie aangehouden voor een alcoholcontrole. De man was even daarvoor met zijn auto op de Lageweg tegen een lantaarnpaal gereden. Uit ademanalyse bleek dat de jongeman 2,7 maal teveel had ge dronken. Hij kreeg een dagvaarding en zijn rijbewijs werd ingenomen. De vierde klassementswedstrijd van hengelsportvereniging De Knorhaan is gewonnen door Erik Brasz. Ge zien de slechte vangst was de bot van 28 centimeter die hij ving vol doende voor de overwinning. Op de tweede en derde plaats eindigden respectievelijk Kees van 't Hof en Wim Quist. De volgende viswed strijd wordt vrijdagavond 28 mei ge houden om half negen aan de Oes- terdam. Het voorjaarsseizoen sluit de visclub af met een barbecue. De kinderen van de School met de Bijbel houden acties voor het project 'Niet alleen, maar samen'. De op brengst van de activiteiten is be stemd voor de VKS en SOS, die zich bezighouden met medisch onder zoek bij stofwisselingsziekten. De kinderen van de bovenbouw gaan voor dit project een week op dieet, waarbij zij zich laten sponsoren. Twee juffen en een meester gaan voor de actie een flink eind lopen. Op donderdagmiddag worden vanaf 15.15 uur aardappels, appels, uien en andere spulletjes verkocht op de marktplaats op het plein van de school. Kinderen uit de onderbouw starten deze week in het dorp met de actie 'een heitje voor een karweitje'. Sint-Phiiipsland Door een klapband kwam donder dagavond rond kwart over zes een vrachtwagen met oplegger ter hoog te van de brug over het Schelde- Rijnkanaal tegen de vangrail terecht. Door het ongeval kantelde de vrachtwagen en schoot de ongeveer 21 ton wegende container van het voertuig. De container moest met behulp van een telescoopkraan uit de dijk worden getakeld en werd op een andere vrachtwagen gezet. Het ver keer werd omgeleid over de parallel weg. De chauffeur kwam met de schrik vrij. Van maandag 7 juni tot en met don derdag 10 juni wordt de avondwan- Er was zaterdag volop belangstelling voor de verkoping en rommelmarkt van de Hervormde Gemeente in Scherpenisse. De jaarlijkse verkoping en rom melmarkt van de vrouwenvereni ging van de Hervormde Gemeen te in Scherpenisse trok zaterdag veel volk. Mede door het goede weer was er in en om verenigings gebouw De Hoeksteen volop be langstelling voor het uitgebreide assortiment aan versproducten, gebruikte spullen en de activitei ten die speciaal voor de jeugd waren opgezet. Binnen konden de mensen terecht voor onder meer groenten, fruit, bloemen, kamer planten, snoep, levensmiddelen, kinderkleding, speelgoed en vis. Dominee J. Lohuis keerde voor de gelegenheid even terug in zijn oude beroep als bloemist en hij had bij zijn bloemenstal niet over klandizie te klagen. Op het plein tegenover de hervormde kerk konden de echte rommelmarkt liefhebbers ondertussen hun har tje ophalen. Er lag van alles uitge stald en veel van de tweedehands artikelen verwisselden voor een zachte prijs van eigenaar. De jeugd kon zich bezighouden met sjoelen, een behendigheidsrace met kruiwagens of het maken van een bloemstuk. Zelfs voor het kopen van friet of snacks hoefde men niet van het terrein aan de Margrietlaan af. Tijdens de ver koping was de kerk voor het pu bliek geopend. De opbrengt van 3460 euro komt ten goede aan de Hervormde Gemeente in Scher penisse. Predikbeurten Zondag 23 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij (H.D.). 18.30 u.ds. Van Dijk, Ridderkerk. NH HERST. VERBAND (Calvijn college) 8.45 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk 18.30 u. ds. Verheul, Amersfoort. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Ham, Meerkerk. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Berk. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. woord- gebed en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Maasland, Scheveningen. 18.30 u. kand. De Wilde, Ridder kerk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Ruiter, Genderen. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Ham. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 9 u. ds. Van Schoonhoven, Hardinx- veld-Giessendam. 16.30 u. kand. Molenaar, Papen- drecht. NH HERST. VERBAND (geb. N.H. kerk) 11 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 18.30 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Sonnevelt. wo 26/5 19.30 u. ds. Van der Heiden. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gorissen, Voorthui zen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK NH HERSTELD VERBAND 9.30 en 14.30 u. dhr. Klootwijk, Al- blasserdam. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Heijden, Heinen- oord. 19 u. ds. Mast, Vlaardingen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Boer, Graf horst. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET NH HERSTELD VERBAND 10 u. ds. Oorschot, Tholen. 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Kwakkel, Westmaas. 14.30 u. ds. De Ruiter, Genderen. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Harten, Ridderkerk. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. delvierdaagse weer georganiseerd. Vanaf zeven uur kunnen de wande laars van start gaan vanaf café De Druiventros aan de Voorstraat. Deelnemers kunnen zich hier op de eerste dag vanaf zes uur inschrij ven. Muziekvereniging Concordia be zocht samen met de drumband za terdag pretpark De Efteling. Om 11.30, en om 13.00 uur werd een rondgang over het park gemaakt. De bezoekers waardeerden het op treden van Concordia met applaus. Na het optreden konden de korpsle den zichzelf vermaken op het park. Rond zeven uur keerden de leden in twee bussen weer huiswaarts. Jan van Moort won zaterdag de vis wedstrijd van hengelsportvereni ging De Makreel. Door de deelne mers werd bijna negen kilo vis gevangen. De uitslag is: 1. Jan van Moort 890 punten; 2. Jan van Kolt- hoorn 855 p; 3. Jan Kaashoek 835 p; 4. Gert Jan Glasbergen 645 p; 5. Leo van Sas 535 punten. Uitslag junioren: 1. Marco Glasbergen 985 punten; 2. Arjan van Moort 825 p; 3. Jorian van Duuren 405 punten. Op de christelijke basisschool Het Kompas liggen drie fotoboeken ter inzage met foto's die genomen zijn tijdens de viering van het 100-jarig bestaan van de 'school in Anna Ja- cobapolder. Tot en met 10 juni is het mogelijk om foto's na te bestel len. Gedurende de schooltijden kunnen de albums bezichtigd wor den. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2); ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Extra Apotheek Oost, Ericalaan 12, tel. 0164-236930. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Van Doesburg, Gribkeshof 8, Hal steren, tel. 0164-684166. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 mei donderdag 20 5.15 -17.32 vrijdag 21 5.49-18.05 zaterdag 22 6.22 - 18.32 zondag 23 6.55 - 19.02 maandag 24 7.29 -19.37 dinsdag 25 8.02 -20.15 woensdag 26 8.47 -21.02 donderdag 27 9.42 - 22.02 vrijdag 28 10.57 -23.22 do 27/5 9.58 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 22 mei Recital klavecinist P.J. Beider, stadhuishal, 20.15 u. 29 mei Afgifte hulpgoederen voor Dorcas bij fam. Van der Velde, Regen tessestraat 50, 9.30 u. 9 jun. Oecumenisch avondgebed, Ou- delandsestraat 11, 19.30 u. 10 jun. Informatiebijeenkomst borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. OUD-VOSSEMEER 25 mei Koersbal Anbo, Vossenkuil, 14 u. 16 jun. Fietstocht Anbo, Vossenkuil, 13.30 u. 25 mei Roos van lood maken, AVB. SINT-ANNALAND t/m 30 okt. Exposities Visie op Tho len, Ondergoed in de loop der tijd en Stavenisse in beeld. De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 24 t/m 27 mei Avondwandelvier daagse WHS. 26 mei Werkgroep genealogie, De Meestoof, 20 u. 29 mei Bosspel jeugd Smash, ver trek Wellevaete 13 u. 15 jun. Diploma-avond jeugd (be ginners), tafeltennis Smash'76, Wel levaete, 19 u. 22 jun. Diploma-avond jeugd (ge vorderden) tafeltennis Smash'76, Wellevaete, 19 u. SCHERPENISSE 22 mei Rommelmarkt, Ons Huis, 13.30-17 u. 29 mei Afgifte hulpgoederen voor Dorcas bij fam. De Groen, Platteweg 9.30 u. 12 jun. Alpha-jeugdsoos, zolder oude gemeentehuis Scherpenisse, 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 22 mei Show 'Het groot niet te vermijden', De Maagd, 20.15 u. 22 en 23 mei Lifestylebeurs, De Stoe- lemat, 11 u. 25 en 26 mei Bedrijvenbeurs, De Stoelemat, 15 u. 27 mei t/m 29 aug. Expositie beelden Marga Steendijk, Markiezenhof, 11 u. 27 mei Expositie beelden Marga Steendijk, Stuart Galerie, Zuidzijde Haven 39a, 11 u. 28 t/m 31 mei Concours hippique, Kijk in de Pot, 9.30 u. 29 mei VOF de Kunst met kinder popconcert, De Maagd, 14 u. 29 mei Open Ned. kampioenschap pen voor mensen met een beperking, sportpark Rozenoord. 31 mei Boekenhof, Markiezenhof, 10.30 u. 2 jun. Inloopochtend whiplash-pa- tiënten, Lievensberg, 10-12 u. 12 jun. Concert Gheselscap Goet ende Fyn, 20 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Troy - do en zo 14 en 20 u., vr en za 14 en 20.30 u., ma, di en wo 20 u. Brother Bear - vr en za 18.30 u. Scooby-Doo 2 - do en zo 17 u., wo 14 u. ROXY II: Van Helsing - do 14 en 20 u., vr 14 en 21.15 u., za 18.45 en 21.15 u., zo 16 en 20 u., ma, di en wo 20 u. In oranje - do 17 u., vr 18.45 u., za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Verrassings voorpremière - do 20 u. In oranje - do en wo 14 u., vr en za 14 en 18.30 u., zo 13.45 en 16 u. Starsky Hutch - do 14 u., vr en za 14 en 21.30 u., zo 13.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Van Helsing - do, vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 16, 18.30 en 21.30 u., ma, di en wo 20 u. Alaska Spirit of the wild - zo 19 u. Troy - do, vr en za 18.30 en 21 u., zo 16, 18.30 en 21 u., ma, di en wo 20 u. Atanarjuat, the fast runnen - ma 20.30 u., Nanook of the north - di 20.30 u. Scooby Doo 2 - do, vr, za en wo 14 u., zo 13.45 u.. f 1 V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2