Fiets/voetveer Provincie Zeeland Jaarverslag en jaarrekening 2003 Delta moet beter gaan communiceren CF'S TUIN- EN PARKMACHINES EN TUINKASSEN Uit de staten van Zeeland Wenst u uw buitenleven te verrijken... dan moet u beslist bij CF komen kijken! Stijlvolle de Spa nibbeDbaden Vrijdag 21 mei 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 21/2004 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Sluiting provinciehuis In beroep Milieureeks 26 Het jaarverslag 2003 is het laatste in de huidige vorm in verband met de invoering van het duale stelsel WÉËËÈÉËÊÊÊISÊm Provinciale Staten commissie vergaderingen ast VÊÊmemm Provinciale staten van Zeeland kregen 14 mei het eerste burgerinitiatief-voorstel in de vergadering. In Walcheren is het rijk al jaren bezig met de voorbereidingen van de nieuwe Rijksweg N57. De provincie moet dat in zijn ruimtelijke plannen voorbereiden en de gemeenten ook. Perikelen Delta met exclusieve Tuinkassen, Victoriaanse Kassen, Prielen, Oranjerieën en Veranda's Popular 86 Popular 106 Popular 86 groen Schitterende Water ornamenten Popular 106 groen De meest uitgebreide collectie... Tijdens de open dag op 1 mei hebben veel mensen kennis gemaakt met de nieuwe veerbo ten "Prins Willem Alexander" en "Prinses Maxima" die met voet gangers en fietsers varen tussen Vlissingen en Breskens. Niet alleen de namen van de schepen zijn vorstelijk. Ook het comfort aan boord en de tech niek maken daar deel van uit. Het provinciaal bestuur van Zeeland is eigenaar van de sche pen; de exploitatie is in handen van BBA in Breda. Het bedrijf onderhoudt de veerdienst onder de naam BBA Fast Ferries. De schepen Zijn van het type SWATH: Small Waterplane Area Twin Hull, gebaseerd op het prin cipe van een catamaran. De capaciteit per schip is 181 passagiers, 50 fietsen, 20 brom mers en vijf voertuigen voor gehandicapten, maar geen brom- mobielen. De tijden en tarieven van de fiets/voetveren zijn te vinden via internet www.bba.nl en 'zijn ver krijgbaar bij de aanlegplaatsen en de BBA. Informatieblad Ook techniek van het schip wordt uitgebreid omschreven in het informatieblad over het fiets/ voetveer dat aangevraagd kan worden bij het informatiecentrum van dé provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118- 631400, e-mailadres infocen- trum@zeeland.nl Op donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag), vrijdag 21 mei (collectie ve verlofdag) en maandag 31 mei (tweede Pinksterdag) is het pro vinciehuis gesloten. Het informatiecentrum is wel te bereiken via e-mail infocentrum@zeeland.nl. maar eventuele aanvragen zullen pas na de diverse vrijde dagen afgehandeld worden. Woensdag 26 mei om 9.00 uur begint de eerstvolgende zitting van de hoorcommissie bestem mingsplannen, Abdij 6 te Middel burg. Behandeld worden de bezwaar schriften tegen een gedeelte van het bestemmingsplan "Buitenge bied" van de gemeente Reimers- waal. Naar aanleiding van de uitspraak van de Raad van State op 28 mei 2003 is een principestandpunt vastgesteld en de volgende belanghebbenden hebben aange geven hierop te willen reageren. De heer Kuzee uit Yerseke; Maatschap Kole en dressuurstal Elles Kole uit Vlake. Zij worden in de gelegenheid gesteld hun standpunt toe te lich ten en eventuele vragen van de hoorcommissie te beantwoorden. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Reimerswaal uit Kruiningen is uit genodigd om daarop te reageren en ook eventuele vragen van de commissie te beantwoorden. Nummer 26 uit de milieureeks geeft een beeld van duurzaam heid in de praktijk. Eind 2003 is het vierjaarlijkse programma Leren voor duurzaamheid 2000- 2003 afgerond. Om te kunnen beoordelen wat de projecten heb ben opgeleverd komen de pro jectleiders zelf aan het woord in de brochure. Niet alleen de succesverhalen worden belicht, juist ook degenen die niet het verwachte resultaat hebben behaald, vertellen hun verhaal. De brochure is te bestellen bij het provinciaal informatiecen trum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tele foon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl In het jaarverslag zijn de eerste resultaten te lezen van de uitvoe ring van het beleidsprogramma "Alle zeilen bij" en de speerpun ten. Voorbeelden daarvan zijn handha ving op milieugebied, kwaliteits verbetering in de toeristisch- recreatieve sector en toenemen de aandacht voor het openbaar vervoer. PSD Voor de Provinciale Stoomboot diensten (PSD) is het doek geval len. Na de allerlaatste overtocht op 15 maart is de afbouwfase begonnen. Alle schepen zijn inmiddels aan twee Italiaanse rederijen verkocht en zullen elkaar straks beconcur reren tussen Sicilië en het vaste land van Italië. Economie en milieu Een nieuw sociaal-economisch beleidsplan is in voorbereiding en zal samen met het nieuw op te -- s - s w stellen omgevingsplan de basis vormen voor beleid op het ge bied van landbouw en visserij. In het omgevingsplan worden het huidige streekplan, het waterhuis- houdings- en milieubeleidsplan geïntegreerd. Aandacht is er voor de resultaten en het vervolg van de imagocam pagne, ontwikkelingen op de arbeidsmarkt en ICT-beleid. Voor milieu, duurzaam onderne men, externe veiligheid, vervoer gevaarlijke stoffen en handhaving lag in het verslagjaar vooral veel nadruk op duurzame ontwikkelin gen en het strakker optreden tegen overtredingen, vooral bij berdrijven met een slecht naleef- gedrag. Eind 2004 besluiten PS definitief over het al dan niet doorgaan van de Westerscheldecontainertermi- nal (WCT). Verkeer en vervoer Uiteraard aandacht voor de ope ning van de Westerscheldetunnel. Het verkeers- en vervoersplan "Mobiliteit op maat" en de nota "Verkeersveiligheid op maat" zijn vastgesteld. Grote infrastructurele werken zijn gestart en/of afgerond. Werkzaamheden die voortvloeien uit het Actieplan Goederenver voer en het Actieplan Fiets komen eveneens aan bod. Stad en platteland Onder het hoofdstuk cultuur aan dacht voor musea, bibliotheken, participatie, cultuurhistorie en monumentenzorg. De samenwerking met andere overheden, zorgaanbieders, con sumenten en verzekeraars krijgt de nadruk bij zorgvoorzieningen. Er is ingezet op versterking van de leefbaarheid en door invoering van collectief vraagafhankelijk vervoer (CW) in Walcheren is deze vorm van openbaar vervoer in heel Zeeland beschikbaar. Zowel het beleid op stedelijk gebied als de ontwikkelingen op gebiedenbeleid in diverse delen van de provincie worden toege licht. Zoet en zout De deelstroomgebiedsvisie, de integrale visie op de Deltawate ren en het Zeeuwse kustbeleids- plan zijn vastgesteld. Op vijf plaatsen langs de Wester- schelde zijn de dijken verbeterd en diverse natuurontwikkelings projecten zijn gerealiseerd. Het jaarverslag (gratis) en de rekening met balans en bijlagen 9.00) zijn te bestellen bij het informatiecentrum van de provin cie. ■hmhhmmmmi Zeeland De commissievergaderingen zijn openbaar, belangstellenden zijn van harte welkom voor het bijwo nen van de vergadering. Indien u wenst in te spreken wordt u vriendelijk verzocht dit uiterlijk een half uur voor aanvang van de betreffende vergadering te mel den bij de commissiegriffier. Commissie Economie en Mobiliteit Datum: ma 24 mei 2004 Aanvang 09.00 uur Locatie 2° commissiekamer, Provinciehuis, Abdij 6, Middelburg Voorzitter: A.A.D. Saman Commissiegriffier: Annemieke Lobik statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631888 Agenda - Statenvoorstel Jaarrekening 2003 - Voorjaarsnota 11' bestuursrapportage 2004 - Statenvoorstel Zeeland Seaports en begroting 2005 - Notitie voortgang arbeidsmarkt in de Zeeuwse havens - Notitie Kenniscentrum Recreatie en Toerisme Zeeland - Bijdrage onderwijshuisvesting Roosevelt Academy Het aanvangstijdstip van de com missievergadering is gewijzigd in 09.00 uur! Volgende vergadering: 7 juni Commissie Ecologie en Water Datum: wo 26 mei 2004 Aanvang: 13.45 uur Locatie: 2' commissiekamer, Provinciehuis, Abdij 6, Middelburg Voorzitter: mw. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: M. Trimpe statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631437 Agenda: - Jaarrekening Provincie Zeeland 2003 - Voorjaarsnota - Is bestuursrapportage 2004 - Vaststellen intrekken verorde ning op de waterkering en waterbeheersing Zeeland - Zeeuwse milieuprijs Volgende vergadering: 9 juni Prijs winnen op www.zeeland.nl? Speel het Deltaspel en maak kans op een rondvlucht boven Zeeland met de Commissaris van de Koningin, drs. W.T. van Gelder. Provincie Zeeland Bezoek wvm.zeeiaftdni/omgevingsptan en tnaak kans op een rondvlucht met de Commissaris v® <fe Koningin BOUWEN HOE RICHT JIJ HET DELTAGEBIED IN? Vragen, opmerkingen en ideeën over hoe Zeeland er volgens jou over 15 jaar uit moet zien, kun je kwijt op wvw.zeeiand.nl Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de websi te: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 TfiffMmif 4330 LA Middelburg Het rijksgeld ligt klaar, dus kunnen de details uitgewerkt worden. Maar een groep bezorgde inwo ners van het gebied is bang dat de nieuwe weg de 'kwaliteit en vitali teit' van Walcheren zal aantasten. Zij zijn in actie gekomen; hebben handtekeningen verzameld en via een burgerinitiatief hun zorgen aan de Staten overgebracht. Mevr. Bal mocht dus in de statenvergadering het woord voeren om de mening van de actiegroep te verduidelij ken. De SGP vond dat 'er iets anders met een burgerinitiatief in de toe komst moet worden omgegaan.' Na jarenlang overleg en brede maatschappelijke discussies, hoort er niet op het laatst nog een extra protestactie. Het CDA en de VVD wilden ook niet aan het vastgestel de tracé rommelen, want dan zou de 100 miljoen euro van het rijk wel eens in gevaar kunnen komen. En dat bevestigde gedeputeerde Poppelaars later ook. Een goede landschappelijke inpassing werd de actie groep van het burgerinitia tief wel toegezegd. Gedeputeerde Suurmond, die de staten van Zeeland in de aandeel houdersvergadering van Delta N.V. vertegenwoordigt, kreeg alle perikelen van de afgelopen tijd van Delta nog eens duidelijk te ho ren. En of hij Delta maar eens wil vragen nu eindelijk eens zorgvul dig te communiceren met de klan ten. Het bedrijf doet het economi-. sche wel goed, maar de wijze van communiceren met zijn klanten moet verbeterd worden( VVD). Het gebied rond het Veerse meer zal een flinke kwaliteitsimpuls krij gen de komende jaren. De recreatieondernemers krijgen meer kansen op verbeteringen, Mevr. H.A. Polderman-Martin WD, Tholen. maar ook de natuur en het water zullen vooruitgaan. Waar de staten het nog niet over eens zijn, is de invoering van een vast waterpeil en de gevolgen daarvan vooral voor de landbouw. CDA, VVD en SGP willen eerst het resultaat van de pas in gebruik ge nomen ververskoker afwachten en dan later zien of er nog aanvullen de maatregelen nodig zijn. De PvdA wil wel een vast water peil in het Veerse Meer, maar de meerderheid van de staten kozen voor de motie van de VVD en het CDA. Als laatste kwam er nog een motie 'vreemd aan de orde van de dag', dat wil zeggen dat de motie niet aan een agendapunt van de sta tenvergadering gekoppeld is. Een motie (CDAAA/D) met de vraag; de nota over de vernieuwing van de verblijfsrecreatie, verder uit te bouwen tot een meer brede visie op de totale sector recreatie en toerisme. Er is door gedeputeerde De Kok toegezegd, die nota bij de beslispunten notitie van het nieu we sociaal-economisch beleids plan mee te leveren. 193 x 257 x 195 cm. vanaf Motormaaiers V_ Frontmaaiers \T Zitmaaiers V Zweefmaaiers Elektromaaiers 1 Accumaaiers Taludmaaiers Handmaaiers Tuintrekkers Ruwterreinmaaiers Grondfrezen Bosmaaiers Heggenscharen Verticuteermachines Beluchtingsmachines Onkruidbranders enz. enz. 193 x 319 x 195 cm. vanaf 193 x 257 x 195 cm. inclusief funderingsrand €695 193 x 319 x 195 cm. inclusief funderingsrand €730 348x 310x 200 x274 ind. funderingsrand, zaaibak, schap, 1 aut. raamopen, 2 dakramen, gootafvoerpijp >Aaa van 2509,- voor TÏ fcVïf 3f spoorlijn richting Goes OPENINGSTIJDEN: ma. Om vr. 8.00 - 12.00 en 13.00 -17.00 en zat. 9.00 - 12.00 en 13.00 - 15.00 uur. Molen Industrieterrein OOSTPOLDER J.W. Frisostraat Maak een afspraak met één van de specialisten voor begeleiding naar de juiste keuze! richting Bergen op Zoom specialist in tuin- en parkmachines en tuinkassen www.cftuintechniek.nl J.W. Frisostraat 31 4413 CB Krabbendijke Tel. (0113) 501255 volop parkeergelegenheid CF7

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15