Damesvoetballers Smerdiek zijn sportteam van het jaar Winnaar René Koetsier levert op groene laken constante prestatie Heren Sint-Annaland op randje degradatie Kees Lozekoot kiest voor zijn sportieve ambities Tholencup in juni bij Noad Arsenal komt naar smalstad Vrijdag 21 mei 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Het damesvoetbalteam van Smerdiek is vrijdag in zaal Meulvliet benoemd tot sportteam van het jaar 2003. Aanmoedigingsprijzen waren er voor de jonge darter Danny Steijn uit Sint Philipsland en de 8-jarige turnster Melissa Scherpenisse uit Sint Annaland. Vanwege het ontbreken van aansprekende prestaties waren er geen in dividuele sporters genomineerd voor de prijs van sport man of sportvrouw van het jaar. Trainingsarbeid Doorzettingsvermogen Aanmoedigingsprijzen voor Danny Steijn en Melissa Scherpenisse Voetbalmuseum Oud-Vossemeerse biljarter de sterkste in eigen huis bij Hof van Holland bokaal Continuïteit gewaarborgd Beslissende duels Noad 2 en Smerdiek 2 Heren Jeugd De zeventiende editie van het sport gala zette ook een tweetal interes sante gasten van Thoolse origine in het zonnetje. Oud-wereldkampioe ne Keetie van Oosten-Hage vertelde over haar wielercarrière en sport journalist Matty Verkamman ging in op Oranje Toen en Nu, het histori sche overzicht dat hij samenstelt over het Nederlands voetbalteam. Ook lichtte hij zijn plannen voor een nationaal voetbalmuseum in Middelburg toe. Het gala werd be zocht door circa driehonderd, veelal jeugdige, sporters. Aan het eind wa ren velen van hen reeds vertrokken, zodat het hoogtepunt van de avond -de uitverkiezing van het dames team van Smerdiek- voor een deels lege zaal plaatsvond. Piet van der Vlies, hoofd sportzaken bij de ge meente, was het ook opgevallen. Ondanks het afnemende bezoekers aantal in de loop van de avond, wordt een herziening van de formu le niet overwogen. „Wel is het zaak dat meer volwassenen het gala be zoeken. In de negentiger jaren is het gala dermate versoberd dat velen van hen zijn afgehaakt. We hebben in die periode heel wat goodwill verspeeld en het duurt blijkbaar een Darter Danny Steijn is met zijn team voor de tweede keer kampioen geworden. tijdje, voordat je dat weer hebt te ruggewonnen. Het huldigen van de jeugdige kampioenen willen we toch graag in het programma hou den, ook al loopt de avond daardoor wat uit. Die gastjes zijn apetrots als ze op het podium staan. En je bouwt op die manier richting de toekomst nieuwe goodwill op. Het zijn wel licht de bezoekers van morgen." In zijn openingswoord liet wethou der sportzaken F.J. Goossen de toe komst van het sportgala in het mid den. Gezien de bezuinigingen die de gemeente moet doorvoeren, lijkt ook het gala de dans niet te kunnen ontspringen. Volgens Van der Vlies moet het gala behouden blijven, in welke vorm dan ook. „Ik hoop niet dat dit mooie evenement wegbezui- nigd wordt. Mocht dat wel het geval zijn, dan moeten we ons oriënteren op andere geldstromen. Sponsoring zou een optie kunnen zijn. Wellicht leiden er meerdere wegen naar Ro me." Het liep al tegen tien uur toen wet houder Goossen de verkiezing van Smerdiek tot sportploeg van het jaar bekend maakte. De voetbalsters wonnen het van de eveneens geno mineerde springgroep van gymnas tiekvereniging Olympia uit Tholen. Onder leiding van trainer Wim Scherpenisse werd bij voetbalver eniging Smerdiek vanaf 1996 ge werkt aan een herstart van het da mesteam. Talent en trainingsarbeid wierpen hun vruchten af. In het sei zoen 1997-1998 werd het kam pioenschap in de vijfde klasse bin nengehaald. De progressie in het team resulteerde twee seizoenen la ter in het kampioenschap in de vier de klasse, met aansluitend promotie naar de derde klasse. Nog bleek de formule van het inmiddels succes volle trainersduo Wim Scherpenisse en René Uijl niet uitgewerkt. In het seizoen 2002-2003 behaalde het team met glans het kampioenschap in de derde klasse, met dientenge volge promotie naar de tweede klas se. Daarin werd dit seizoen juist naast de kampioenstitel gegrepen. Het vorig jaar behaalde kampioen schap in de derde klasse mag vol gens het juryrapport als een hoogte punt in het damesvoetbal op Tholen beschouwd worden. Goossen zei te rekenen op nog meer aansprekende resultaten in de toekomst. „Dit uit een mix van routine en jeugdig ta lent bestaand team, waarin speel sters uit bijna alle kernen van onze gemeente vertegenwoordigd zijn, laat zien dat zij de top van hun kun nen nog niet bereikt hebben." Voor Conny Gulden-v.d. Laak en Diana Hendrikse was het de tweede maal dat zij deel uitmaakten van het sportteam van het jaar. Eerder kre gen beide dames die onderscheiding als lid van voetbalvereniging Vos meer. Speelster Josca Jansen liet presentator Erik Tichem weten blij te zijn met de prijs. Nader commen taar was volgens haar overbodig. „Je ziet het aan die gezichten." Goalgetter Anne Hage werd door Tichem eveneens voor het voetlicht gehaald. Ook trainer Scherpenisse toonde zich ingenomen met de be noeming. „Deze prijs hadden we nog niet." De 19-jarige Danny Steijn uit Sint Philipsland ontving een aanmoedi gingsprijs vanwege zijn talenten die volgens Goossen een belofte voor de toekomst inhouden. Na eerst lid te zijn geweest van de in de eerste divisie West-Brabant uitkomende Roosendaalse dartsvereniging No Mercy, maakte de veel progressie makende Steijn in 2002 de overstap naar het dartsteam 't Vossehol uit Willemstad. Dit team speelt in de eredivisie en werd vorig jaar onge slagen kampioen van de Roosen daalse Dartsfederatie (RDF). Ook werd de beker van deze federatie in de wacht gesleept. Hoogtepunt was de landelijke bekerfinale in Loos- drecht waar door Steijn en zijn team aansprekende resultaten werden be reikt. Na winst op de Vluchtheuvel- tjes uit Amsterdam, met daarin on der andere de crack Co Stompé, ging de beker naar Willemstad. Vol gens Steijn, tevens voetballer bij Noad '67, gaat het darten nog altijd lekker. „We zijn weer kampioen ge worden. Soms gooi ik veel 180'ers, soms minder." Het door Goossen voorgelezen juryrapport stak de lof trompet over de Fluplandse darter. „Danny Steijn is onmiskenbaar een darttalent die de laatste jaren een enorme progressie doormaakt. Hij beschikt daarnaast over de wils kracht en het noodzakelijke door zettingsvermogen om het in deze De gemeentelijke sportprijs ontbrak tot nog toe in de prijzenkast van Smerdiek dames. sport nog ver te brengen." De 8-jarige Melissa Scherpenisse staat te boek als talent en kreeg eveneens een aanmoedigingsprijs. Melissa begon twee jaar geleden met turnen bij WIK in haar woon plaats Sint Annaland. Al snel bleek zij over meer dan gemiddeld talent te beschikken en diende zij, om haar talent verder te ontwikkelen, uit te wijken naar een andere vereniging met meer faciliteiten. Via de turn vereniging Martinus in Halsteren is zij inmiddels opgenomen in de turncombinatie Zuidwest-Neder land van de KNGB. Op 17 juli van het vorig jaar behaalde Melissa tij dens regionale wedstrijden in Hal steren een gouden medaille en brak zij later ook op landelijk niveau door. Tijdens de Bosan Gymnastic- cup op 15 november te Woerden pakte zij in de categorie instap op de onderdelen sprong en brug respec tievelijk een tweede en derde plaats. De jonge turnster traint zeventien uren in de week en reist hiervoor bijna dagelijks naar onder meer Bergen op Zoom, Middelburg en Prinsenbeek. „Een en ander is aan leiding om dit aan het begin van haar carrière staand turntalent de aanmoedigingsprijs toe te kennen", aldus Goossen. De carrière van de oorspronkelijk uit Sint Maartensdijk afkomstige oud-wielerkampioene Keetie van Oosten-Hage werd uitgebreid be licht. Achter haar rug waren op een groot scherm archiefopnamen te zien. Van Oosten werd vijf keer op rij Nederlands kampioen en legde beslag op twee wereldtitels. Zowel in 1968 als 1976 was zij mondiaal de sterkste, beide keren op Italiaan se bodem. Ook op de baan behoorde zij op het onderdeel achtervolging tot de besten. Een vergelijking met Leontien Zijlaard-Van Moorsel ligt voor de hand. Van Oosten bleef be scheiden. „Ik was af en toe ook niet goed en heel erg moe. De andere meiden reden over het algemeen niet aanvallend genoeg." Tijdens haar loopbaan stond dameswielren- nen niet op het olympisch program ma. Daardoor behaalde Van Oosten nooit een gouden plak. Zij stopte in 1979. Pas vijf jaar later, in 1984, kreeg wielrennen voor vrouwen een olympische status. „Ik had de tijd niet mee, wat dat betreft." De in Tholen geboren Matty Ver kamman behoort als verslaggever van Trouw tot de bekendste voet baljournalisten van het land. Ook staat Verkamman te boek als spe cialist van Oranje. Tot najaar 2015 moet er jaarlijks een deel verschij nen van een serie naslagwerken over het nationale voetbalelftal. Op dit moment is hij bezig met deel vier, dat de periode voor de Twee de Wereldoorlog in kaart brengt. Oranje Toen en Nu moet zijn le venswerk worden. „Tot mijn vijf enzestigste ben ik wel onder de pannen." Verkamman viel in Tho len op met een roodverbrand hoofd, het gevolg van een vaar tocht eerder op de dag op de Wes- terschelde met Willem van Hane- gem. Verkamman is betrokken bij een televisiedocumentaire over de in Breskens geboren voetballer, die 7 juni aanstaande wordt uitgezon den tijdens een avondvullend pro gramma dat in het teken staat van het naderende EK. De felle zon op zee had Verkamman getekend. „Voor we het wisten zagen we eruit als een kolonie indianen. Voor de rest heb ik geen klachten." De zon had in ieder geval het ge heugen van de tegenwoordig in Kats residerende journalist niet aangetast. Ontroerend waren zijn jeugdherinneringen aan Tholen waar hij tot zijn veertiende woon de. Ab Vijfwinkel, Siem Berre- voets en Jo Geuze van het toenma lige Tholense Boys waren zijn grote idolen. Voetballer/judoka Cor Bakker was zijn buurman. De da tum 7 september 1966 staat in het geheugen van Verkamman gegrift. Op die dag zag hij Johan Cruijff in Oranje debuteren tegen Hongarije. „Ik ben hem altijd blijven volgen. Hij is echt geweldig." Cruijff heeft Verkamman inmiddels ook alle steun toegezegd bij het realiseren van een nationaal voetbalmuseum in Middelburg. Eerdere pogingen om het museum in Amsterdam of Rotterdam te vestigen leden schip breuk. Het ligt in de bedoeling om het museum in de zomer van 2006 te openen. „Ik heb er een goed ge voel over dat het doorgaat." De organiserende werkgroep sport gala had in Meulvliet ook voor het nodige entertainment gezorgd. Het uit Steenbergen afkomstige Nes gaf demonstraties streetdance. On der de noemer Idols traden de van diverse muziekevenementen in Sint Annaland bekende Lennard Hage, Ronnie Keur en Linsey Maasland op. Een gastrol werd vervuld door gitarist Leen van der Kleijn uit Tholen. In drie blokken marcheerden ook alle (jeugdkam pioenen uit de gemeente op. Zij ontvingen allen een aandenken. Melissa Scherpenisse vindt het fijn om een prijs te winnenzegt ze. Acht regionale topbiljarters bon den met elkaar de strijd aan om de felbegeerde Hof van Holland bokaal. Verdeeld over vier dagen speelden de gladiatoren in café Hof van Holland in Oud-Vosse- meer in de disciplines bandstoten en driebanden tegen elkaar. De onderlinge verschillen waren mi nimaal, maar René Koetsier - die als lid van biljartvereniging Hof van Holland een thuiswedstrijd speelde - mocht zich uiteindelijk als winnaar laten feliciteren. Ber- genaar Marius van Nispen, de winnaar van vorig jaar, moest dit keer genoegen nemen met de tweede plaats en zijn plaatsgenoot John Simons eindigde als derde. De tweede Thoolse deelnemer, de butant Kees Nagelkerke uit Sta- venisse, eindigde in het toernooi op de zevende plaats. Biljarten, het lijkt zo'n makkelijk spelletje als je ervaren spelers bezig ziet. Maar wethouder F.J. Goosssen kwam er donderdagavond bij de opening van het Oud-Vossemeerse biljarttoernooi achter dat het hante ren van een keu de nodige oefening vraagt. De wethouder van sportza ken sprak in zijn openingswoordje al waarschuwend over het feit dat hij in zijn jeugdjaren al eens een bil jartlaken had vernield. En toen hij onder het toeziend oog van de acht geroutineerde biljartspelers de ope- ningsstoot plaatste, bleek de heer Goossen (tot hilariteit van het pu bliek) alleen de afspeelbal te hebben geraakt. Bij de misser bleef het bil jart gelukkig gespaard, zodat het echte werk kon beginnen. Verdeeld over twee wedstrijdtafels ontspon zich direct vanaf de openingspartij en een felle strijd waarbij de onder linge verschillen uiterst gering wa ren. Tijdens de speelronden op vrijdagavond en zaterdagmiddag kwam er meer tekening in de strijd om de ereplaatsen. Zondag, de fina ledag, maakten nog drie biljarters aanspraak op de eindzege: de op voorhand favoriete Marius van Nis- pen, John Simons en plaatselijk fa voriet René Koetsier. Uiteindelijk bleef de 46-jarige biljarter uit Oud- Vossemeer zijn Brabantse collega's nipt voor met in totaal 27 wedstrijd- punten. Tekenend voor zijn constan te prestatie is het feit dat Koetsier deze punten bijna gelijk verdeeld behaalde bij de spelsoorten drieban den (13 punten) en bandstoten (14 punten). De hoogste serie bij het driebanden kwam op naam van Si mons met 12 caramboles en bij het bandstoten liet Ton van Eekelen uit Nieuw-Vossemeer een serie van 33 noteren. Het zijn cijfers die aangeven hoe hoog het spelpeil bij de strijd om de Hof van Holland bokaal was. Na af loop van de finalepartij liet ereklas- ser René Luijsterburg uit Ouden bosch de echte biljartliefhebbers nog even smullen tijdens een de monstratiepartij waarbij hij het op nam tegen de kersverse toernooi- winnaar Koetsier. Bijna achteloos speelde de Brabander series van 33 en 49 caramboles bij elkaar. En als smakelijk toetje liet de gastspeler ook nog een staaltje kunststoten zien. Het publiek in café Hof van Holland genoot met volle teugen van het vertoonde spel en de organi satie - ook dit jaar in handen van vertegenwoordigers van verschil lende Oud-Vossemeerse biljartver enigingen - keek zeer tevreden te rug op de tweede editie van het biljartevenement. Woordvoerder Jos Hommel sprak tijdens de prijsuitrei king zijn waardering uit voor de sportieve manier waarop de heren biljarters strijd hadden gelevérd en hij dankte de arbiters en vrijwilli gers, die de puntentelling bijhiel den, voor hun inzet tijdens het toer nooi. „Het niveau van dit toernooi was erg hoog. En gezien de positie ve reacties van zowel de deelne mende biljarters als het publiek, denk ik dat we hier ook de komende jaren verzekerd zijn van een biljar tevenement met regionale uitstra ling", aldus Hommel. Hij baseert zijn vertrouwen voor de toekomst van het biljarttoernooi mede op het feit dat zich een grote sponsor heeft gemeld die het evenement in Oud- Vóssemeer de komende jaren extra financiële ondersteuning wil geven. De eindstand: 1. René Koetsier 27 p; 2. Marius van Nispen 24 p; 3. John Simons, Bergen op Zoom, 24 p; 4. Ton van Eekelen, Nieuw-Vos semeer, 15 p; 5. Alvaro Schepers, Bergen op Zoom. 14 p; 6. Urbain Oppenbrouwer, Halsteren, 13 p; 7. Kees Nagelkerke 9 p; 8. Henk Sche pers, Bergen op Zoom, 5 p. Biljarter René Koetsier uit Oud-Vossemeer troefde al zijn tegenstanders af tijdens de strijd om de Hof van Holland bokaal. In de reserve derde klasse valt zaterdag middag de beslissing over de degradatie. Smerdiek 2 ontvangt om vijf uur Drecht- streek 3. De ploeg uit Papendrecht won af gelopen zaterdag met 5-1 van Noad 3. De Sint-Philipslanders verloren ook het eerde re duel tegen Smerdiek en degraderen in ieder geval. Smerdiek moet per se winnen van Drechtstreek om derdeklasser te blij ven. Om half drie zaterdagmiddag krijgt Noad 2 bezoek van Wieldrecht 2. Dat is een duel in de strijd voor promotie naar de eerste klasse reserve. De Sint-Philipslan ders klopten eerder The Gunners 2. Dat zelfde deed Wieldrecht, zodat alleen een overwinning Noad in de finale van de na- competitie brengt. In de eerste juniweek nemen de zeven Thoolse voetbalclubs het tegen elkaar op in de strijd om de Tholencup. Dat gebeurt in Sint- Philipsland, waar Noad '67 als or ganisator een herkansing krijgt nadat het toernooi vorig jaar voor het eerst in de bijna veertigjarige geschiedenis niet doorging (we gens de uitgedroogde velden). Op dinsdag I juni spelen Tholense Boys, Smerdiek en WHS in poule A wedstrijdjes van twee keer 20 minuten. Poule B volgt op don derdag 3 juni met partijtjes van ■twee keer een kwartier tussen Vosmeer, SPS, Stavenisse en Noad. Op de finaledag, zaterdag middag 5 juni, spelen de poule winnaars om vijf uur de finale. Tevoren nemen de andere vijf teams het vanaf half twee in toer- nooivorm tegen elkaar op. Om kwart over vier staat de finale ge pland van de penaltybokaal voor C- en D-jeugd van de clubs. Een sponsorloop van Die Heene- trechtschool in Oud-Vossemeer bracht woensdag 2255,94 euro op. Daarvan is 1200 euro voor een goed doel: Villa Pardoes. Tennis De dames van De Ruucstoppelen heb ben de competitie afgesloten met een overwinning. Zer Oirts verloor met 3-1 en degradeert daardoor naar de tweede klasse. Toch bleek de ploeg uit Seroos- kerke geen zwakke tegenstander. Lenie Verwijs en Betsie Huijsmans wonnen eenvoudig met twee keer 6-2. Maar Elly van Dijke en Anja Jansen moesten in een zware tweesetter het hoofd buigen (4-6, 4-6). In de volgende partij hadden Ver wijs en Jansen in de eerste set niets in te brengen (2-6), maar de volgende viel met dezelfde cijfers in hun voordeel uit. In de derde set kwamen de Sint-Philips- landers 2-5 achter te staan. Maar ze wil den niet verliezen en de tie-break bracht hen de winst (7-6). Vervolgens verloren Van Dijke en Huijsmans een lange eerste set (4-6). Daarna kwamen ze beter in hun spel en wonnen de tweede met 6-2. In de derde ging het tot 3-3 gelijk op, de Sint-Philipslanders konden daarna wat meer druk zetten en wonnen (6-3). Na afloop van de partij huldigde competitie leider Giel v.d. Est ook het tweede en het vierde damesteam vanwege een kam pioenschap. Gaat het standaardteam het in de hoofdklasse proberen, dames 2 promoveert naar de tweede klasse en da mes 4 naar de derde klasse. De kampioenen van Ruucstoppelen 3 le den op de slotdag van de competitie de eerste nederlaag. Tegen Goes werd het 1-3. Anja Everaers en Joke Bomas won nen hun partij gemakkelijk (6-1, 6-1), maar bij dat ene punt zou het blijven. Lia Buijs en Lia van Dijke kregen geen grip op het spel van de tegenstander en ze verloren beide sets met 1-6. Het kop pel Bomas/Van Dijke ging in de eerste set met 2-6 onderuit. In de volgende ging het beter (6-3 winst) en ook in de derde ging het tegen elkaar op. Bij 4-4 lukte het Goes om het vijfde punt te sco ren. Bomas moest serveren, maar ze zat er doorheen en verloor haar service- beurt. Goes profiteerde, maakte het zes de punt en won de partij. Van der Giesen speelde in de slotpartij met Buijs niet goed. De eerste set ging met 2-6 naar Goes. De tweede liep niet geweldig. Tot 5-5 ging het gelijk op, maar uiteindelijk moest men met 5-7 de meerdere erken nen in Goes. Tegen het sterke Krabbendijke slaagde TOV 1 er niet in om een punt te halen in de damesdubbelcompetitie. Ze kwamen met een 4-0 nederlaag terug naar huis. Mariëtte Boonman en Abra van Vossen verloren de eerste partij met 6-3 en 6-2. Stina van Driel en invalster Corrie Ha- vermans gingen met 6-2 en 6-0 onderuit. In hun tweede partij ging het bij Boon man en Van Driel iets beter. Ze wonnen de eerste set (1-6), maar verloren de tweede en de derde (6-4, 6-0). Een drie setter zit er bij dit team altijd wel in. Veel hebben ze er al gewonnen, maar dit keer lukte dat niet. Het koppel Van Vos- sen/Havermans bleef eveneens met lege handen staan (6-2,6-3). De heren van Sint-Annaland verloren met 4-2 van Heynkensort. Met nog één wedstrijd voor de boeg zijn ze vrijwel zeker van degradatie uit de zesde klasse van de zondagcompetitie. Het begin was goed, want Curtis Goedegebuure won zijn enkelpartij snel en eenvoudig (6-1, 6-1). Bij Luud van Dijke ging het daarna minder goed, hij moest na een zwarê strijd het hoofd buigen (6-2, 6-1). Ver volgens was het de beurt aan René Moerland. Hij verloor de eerste set (6-0) en kwam in de tweede goed terug, maar moest tóch buigen (6-3). Merien Poot kwam voor het laatst in actie en pakte verrassend zijn eerste competitiezege (7- 6, 6-4), waardoor het 2-2 stond. Bij de dubbelpartijen was er een beetje wind gekomen en dat maakte het een stuk aangenamer. Poot verloor met Arjan Mosselman van de sterkere tegenstan ders (6-4, 6-1). Ook Van Dijke en Moer land slaagden er niet in om het derde punt voor Sint-Annaland te scoren (6-1, 6-4). Jacoba van Beieren deelde in Vlissingen de punten met Schelde 2: 3-3. De tennis sers uit Sint-Maartensdijk zijn op een gedeelde derde plaats geëindigd. Ze be gonnen hun slotwedstrijd met de dubbel partijen. Kees Lindhout en Timo Bocxe maakten daarin te veel onnodige fouten, zodat de tegenstander ruim won. Jan Leeuwenhaag en Vincent de Kerf daar entegen waren veel te sterk voor hun Vlissingse opponenten. In de eerste en kelpartij raakte De Kerf de ballen lekker strak, maar ze gingen vaak nét uit en dat kostte hem de overwinning. Leeuwen haag had vervolgens nauwelijks tegen stand en was binnen '35 minuten klaar. Maar Bocxe was niet opgewassen tegen zijn tegenstander. Tenslotte zorgde Lind hout voor de puntendeling. Hij won de eerste set vrij gemakkelijk, waarna het in de tweede nog even spannend werd maar ook deze besliste de tennisser uit de smalstad in zijn voordeel. Het 35-plus team werd voor de strijd te gen Stoof geplaagd door afzeggingen. Liefst vier spelers ontbraken, maar Fuat Hadzic, Johan Meijer en Ben Schot ble ken bereid de opengevallen plaatsen op te vullen. Het werd een 1-3 nederlaag, want alleen Schot wist samen met Wil- fried Aerts een dubbelpartij te winnen. Het jongensteam tot 17 jaar klopte kop loper Kapelle met 4-2. Toch was het be gin niet best, want Sandro Duric moest al na één game zijn partij geblesseerd opgeven. Vedad Hadzic (heel knap met 7-6, 6-1), Ruud Schot en Bas Vroegop wonnen hun partijen wél. Vroegop moest erg diep gaan en stapte pas na 2,5 uur als winnaar van de baan. Samen met Schot won hij de eerste dubbelpartij, maar Hadzic en Maarten Pot moesten in Kapelle de meerdere erkennen. Overige uitslagen: Stoof 1-Jacoba van Beieren 2 5-1; Haene-Jacoba van Bei eren 55-plus 2-10. Het meisjesteam van De Ruucstoppelen (13-17 jaar) won met 4-2 van Bongerd. Marloes v.d. Est won overtuigend in twee sets (6-0, 6-2). Voor Leonie Neele was het werken geblazen, maar ze ver loor (4-6, 1-6). Antoinette v.d. Giesen won haar eerste set - na ellenlange ral ly's en een gelijke stand - met 6-4, gaf in de tweede een 3-1 voorsprong prijs (6-3) en wist in de derde set alsnog de partij te winnen (6-2). Debutante Sylvia van Duuren verloor de eerste set (1-6). In de tweede was het spannender, maar de Sint-Philipslandse verloor nipt (5-7). Van der Est en Van der Giesen wonnen de eerste dubbelpartij. Na 6-2 in de eer ste set kreeg Van der Est kramp, maar ze herstelde zich en het duo won met 6-3. Neele en Van Duuren hadden evenmin moeite met de tegenstander (6-3,6-4). In de woensdagmiddagcompetitie ging TOV 2 in Tholen op bezoek bij Eegedi- ma. Pim Douw, Melissa en Jesper Hom mel, Lonneke en Jorrit van de Weijer de den er alles aan om het de tegenstander moeilijk te maken. Maar ze verloren al les, dus een 12-0 nederlaag. De kersverse Thoolse sportploeg, Smer diek dames, speelt donderdag 3 juni te gen een gerenommeerde tegenstander. Het Engelse Arsenal - dat zaterdag landskampioen kan worden - komt naar de smalstad. Gisteren speelde Smerdiek in Goirle de districtsbekerfinale tegen Braakhuizen 2, dat in de competitie kampioen werd in de derde klasse (het standaardteam van de club uit Geldrop speelt in de hoofdklasse). Het internatio nale toernooi van Smerdiek dames is op zaterdag 29 mei. Er doen zestien ploe gen mee, onder meer uit België, Duits land en Zwitserland. Volgend seizoen krijgt de tweedeklasser versterking van Emmy Molhoek, die overkomt van Kloetinge. Ook Ramona van Tiggele uit Oud-Vossemeer trekt de voetbalschoenen weer aan. En uit het meisjesteam maakt Esra Bicer de over stap naar de senioren. Keeper Noad '67 vertrekt naar eersteklasser Rillandia Doelman Kees Lozekoot van No ad '67 stapt over naar eerste klasser Rillandia. Lozekoot maakte zijn besluit deze week bekend aan trainer Peter van Poortvliet, het bestuur en mede spelers. De 23-jarige sluitpost kiest voor zijn sportieve ambi ties. „Het was zeker geen gemak kelijke keuze om Noad te verla ten. Het is tenslotte mijn cluppie en dat zal het ook altijd wel blij ven. Aan de andere kant: ik ben ambitieus en ik wil aan het eind van de rit niet het gevoel hebben dat ik niet alles uit mijn voetbal carrière heb gehaald." Lozekoot, eerder in beeld bij Kloetinge, kreeg vorige week een telefoontje van Rillandia dat dit seizoen sterk debuteerde in de eer ste klasse. Na een mondeling ge sprek vroeg Lozekoot enkele da gen bedenktijd. Vrijdag hakte hij de knoop definitief door. „Ik heb me altijd het halen van de hoofd klasse tot doel gesteld. Dat is in deze contreien niet gemakkelijk. Je komt al snel bij Hoek terecht en dat vind ik ook weer overdreven. Zeeuws-Vlaanderen is tenslotte niet naast de deur. Rillandia is ook een ambitieuze club en dat past wel bij mij. De eerste klasse is een mooi podium. Waarschijnlijk ko men er volgend jaar vijf Zeeuwse clubs in die afdeling uit en we spelen vaak in Zuid-Holland. Wie weet speel ik me op die manier in die regio ook wel in de kijker. Ik zie Rillandia als een mooie opstap richting hoofdklasse." De in de F-pupillen bij Noad '67 begonnen Lozekoot droeg er dit seizoen in belangrijke mate aan bij dat de Fluplanders zich in de tweede klasse wisten te handha ven. Met name in de wedstrijden tegen Groote Lindt, Zaamslag en Arnemuiden hield hij de ploeg overeind. De prestaties van de boomlange goalie trokken ook el ders in Zeeland de aandacht. Scouts van Kloetinge volgden hem, maar het kwam nimmer tot een contact. Rillandia, op zoek naar een opvolger voor de wegens studieredenen gestopte eerste keeper, wilde Lozekoot wel graag inlijven. „Natuurlijk gaf het een vreemde smaak om Noad te verla ten en het te vertellen. Gelukkig gunt iedereen het me van harte. Het was voor mij ook een kwestie van nu of nooit. Naod zit in de tweede klasse op de top van haar mogelijkheden en ik wil graag verder. Dan moet je een keer de stap durven zetten." Het vertrek van Lozekoot betekent voor Noad wel een probleem. Kees Ligtendag, keeper van het tweede elftal, is al ruim in de der tig en wilde juist komend jaar een stapje terug doen. Van Poortvliet had hem inmiddels overgehaald om zich toch nog een jaar voor de reserves beschikbaar te stellen. Nu lijkt Ligtendag de enige kandidaat om de vacature van Lozekoot in te vullen, tenzij Noad een keeper van elders weet te interesseren. Van Poortvliet zegt het besluit van Lo zekoot te respecteren. „Als trainer vind ik het natuurlijk niet leuk dat iemand met zijn kwaliteiten ver trekt. Aan de andere kant kan ik me het best indenken. Kees heeft de kwaliteiten om ook hogerop te slagen en hij wil die stap maken. Als iemand die weg zoekt, dan moet je daar ook niet moeilijk over doen. Zeker niet bij iemand die zoveel verdiensten voor de club heeft gehad. We kijken rond in de regio naar een geschikte op volger. Het zal niet makkelijk worden om iemand te vinden van hetzelfde niveau als Kees. Betalen doen we niet. Het moet voor die jongen een uitdaging zijn om het in de tweede klasse te proberen."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 11