E Poloshirt heren BUIJSSE MODE A KOSTUUM-AKTIE Hemelvaartsdag 2e Pinksterdag Voor een Zorgzame Begeleiding Deze week bij uw warme bakker Op Hemelvaartsdag 20 mei en vrijdag 21 mei zijn al onze kantoren woensdag 19 mei open van Zanco Mode GROTE ROMMELMARKT De kantoren in Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Tholen en Sint Philipsland zijn ROY ROBSON nü 279,- Mededelingen van het waterschap Donderdag 13 mei 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Verse appelflappen per stuk €0.90 Vers Bourgondisch wit broodje (smaakt heerlijk met verse aardbeien) 0.95 Reuzenschelp gevuld met Zwitserse room, verse aardbeien en slagroom €5.25 5 Franse broodjes 1.95 g((g\/<z> donderdag 20 mei en maandag 31 mei. 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur Rabobank Tholen tel. (0166) 66 53 00 Rabobank www.rabobanktholen.nl GRAFMONUMENT steenhouwerij de kort zondag 23 mei 2004 Tel. 0164-61 51 18/0165-302682 per stuk 4 2 voor 3 9, dit is het kleine kamertje en dit het grote probleem de Waz verdwijnt, maar Interpolis komt met de Waz-vervanger Kostuums kunt u overal kopen, maar merkkostuums van topkwaliteit voor deze prijs is een ander verhaal. Een Bui jsse verhaal.... MIDDELHARNIS Zandpad 24 Tel 0187-482052 =V" Uit onze winkeloven... MARKT 21 Tel. 0166-612380 ZORG- EN DIENSTVERLENING De kantoren van Allévo zijn de hele dag gesloten op: Allévo is actief op Noord- Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint-Philipsland. Zij biedt een breed Ook is er die dagen geen uitleen. pakket van zorg-en dienstverlening. De zorg vindt doorgang zoals met de cliënten is afgesproken. HOOFDVESTIGING Voor dringende vragen 24 uur per dag 0113-2491 11. Hollandiaplein l,Goes telefoon Allévo 0113-2491 11 zorg- en dienstverlening gesloten Dag en nacht bereikbaar op (0111) 45 07 17 of (0111) 46 26 00 Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen Vraag om ons gratis informatiepakket! Te ontbieden op Schouwen-Duiveland, Goeree-Overflakkee en Tholen UITVAARTVERZORGING „SCHOUWEN-DUIVELAND" NI. DE BRUIJNE J. C. HOEKMAN Werckendetstraat 4, Zierikzee Postbus 189, 4300 AD Zierikzee NIIYV*^ www.uitvaartzorgcentrum.nl ..-fff" Koop uw rechtstreeks bij: NATUURSTEENBEDRIJF Bergen op Zoom Zonder bemiddeling tussenpersoon altijd een stuk voordeliger Bijna 70 jaar ervaring in ambachtelijk vakmanschap. Bezoek onze showroom en showtuin met o.a. vele modellen grafmonumenten. Abraham de Haanstraat 6 4624 HX Bergen op Zoom Tel. 0164-234109 Fax'0164-24 5100 u -.Ai M t/m XXXL Zanco Mode Kortemeestraat 9 (in 't Vierkantje) 4611 TK Bergen op Zoom Tel. 0164-26 3485 Het zal u maar gebeuren. U komt erachter dat u iets mist, net op het moment dat u het heel hard nodig hebt. Opeens zit u veel minder comfortabel dan u dacht. Zeker als het om uw inkomen gaat. Toch is het niet ondenkbaar, want de overheid gaat de Wet arbeidson geschiktheidsverzekering zelfstandigen (Waz) afschaffen. Dus als u nu niets doet, valt straks uw basisinkomen weg. Gelukkig utCTpo//^ heeft Interpolis de Waz-vervanger. Die biedt u dezelfde zeker- heid met een aantal extra voordelen. Meer weten? Informeer bij Rabobank Tholen, telefoonnummer (0166) 66 53 70. (overmaten 299,-) -Voor u hebben wij kostuums in kunnen kopen voor een speciale prijs! Keuze uit meer dan 100 kostuums! Normaal van 339,- tot 499,- Kostuums in de maten 46-62, lengtematen 47-57 en kwartmaten 648-662 Deze aktie geldt niet voor de normale kollektie van Roy Robson en geldt zolang de voorraad strekt. maandag v.a. 13.00 uur - vrijdag koopavond - www.buijsse.nl Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt het volgende bekend: Verkeersbesluiten 1. Het op Zuid-Beveland in het gebied tussen Goes, Kapelle en 's-Gravenpolder zonaal invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de Gasjesweg, Abbekinderse Zandweg, Groeweg (4260), Groeweg (4395), Wrangeweg, Pietersweg, Zaaidijk (deel vanaf de Goesestraatweg tot viaduct Nieuwe Vierwegen), Daniëlsweg, Stadhoekweg, Spaanweg en de Kasteelweg, door de plaatsing van de verkeerstekens E10 (A1) 60 en E11 (A1) 60 van bijlage 1 van het RVV 1990; 2. Het op Zuid-Beveland bij Kattendijke: a. op de Kattendijksedijk invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur; b. aanwijzen van het nieuwe fietspad langs de Kattendijksedijk als verplicht fietspad; c. zodanig regelen van de voorrang bij de kruisingen van het fietspad langs de Kattendijksedijk bij Kattendijke-oost, Kattendijke-west, de Monnikendijk, het aan te leggen uitkijkpunt en de Schellemoerswegeling, dat het verkeer op het fietspad voorrang moet verlenen aan het verkeer op de hoofdrijbaan; d. zodanig regelen van de voorrang bij de aanslui tingen van de Kattendijksedijk en de Oude Zeedijk met Kattendijke-oost, Kattendijke-west, de Zeedijkweg en het parkeerterrein aan de Oude Zeedijk dat aan het verkeer op de hoofdrijbaan (Kattendijksedijk en Oude Zeedijk) voorrang moet worden verleend; e. zodanig regelen van de voorrang bij de aansluiting van het parkeerterrein op de Oude Zeedijk en de aansluiting van de Zeedijkweg op de Kattendijkse dijk, dat aan de fietsers op het fietspad voorrang moet worden verleend, door de plaatsing van de verkeerstekens E10 (A1) 60 en E11 (A1) 60, G11, B4, B5 en B6 van bijlage 1 van het RW 1990 en het aanbrengen van haaientanden. 3. Het op Schouwen-Duiveland tussen Schuddebeurs en Dreischor op de Roterijdijk en een deel van de Zuiddijk zonaal invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur, door de plaatsing van de verkeerstekens E10 (A1) 60 en E11 (A1) 60 van bijlage 1 van het RW 1990. 4. Het op Tholen: a. zonaal invoeren van een maximum snelheid van 60 km per uur op de Ceciliaweg, Oostweg, Kleinedijk, Priesterweg, Sluisweg, Weihoekweg, Boneputteweg, Essendijkweg, Pelleweg, Zwarteweg, Roolandsedijk, Bartelmeetweg, Flierweg, Turkseweg, Kadijk (gedeelte Roolandse- dijk-Hogeweg), Groenhoven, Schapenweg, Hogeweg (gedeelte Paasdijkweg-Kadijk), Zoeten- dijk, Kruisweg, Roolandseweg, Molendijk, Boshoeveweg, Rijkebuurtseweg, Tichelaarsweg, Puitsedijk, Watervlietsedijk, Vrouwendijk, Langeweg, Nieuwlandsedijk, Peukseweg, Nieuw- landseweg, Nieuwlandsekruisweg en de Groene- of Hokseweg, door de plaatsing van de ver keerstekens E10 (A1) 60 en E11 (A1) 60 van bijlage 1 van het RW 1990; b. voor vrachtwagens gesloten verklaren van de Ceciliaweg, Oostweg, Kleinedijk, Priesterweg, Sluisweg, Weihoekweg, Essendijkweg, Roolandsedijk (gedeelte Kadijk-Molendijk), Flierweg, Turkseweg, Groenhoven, Zoetendijk, Kruisweg, Roolandseweg, Molendijk, Boshoeveweg, Rijkebuurtseweg, Tichelaarsweg, Puitsedijk, Watervlietsedijk, Vrouwendijk, Langeweg, Nieuwlandsedijk, Peukseweg, Nieuwlandseweg, Nieuwlandsekruisweg en de Groene- of Hokseweg, met uitzondering van bestemmingsverkeer, door de plaatsing van de verkeerstekens C7 van bijlage 1 van het RW 1990, met onderborden; c. gesloten verklaren van de Boneputteweg, Essendijkweg, Kadijk (gedeelte Roolandsedijk- Hogeweg), Schapenweg en de Hogeweg (gedeelte Paasdijkweg-Kadijk) voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, met uitzondering van bestemmings- en landbouwverkeer, door de plaat sing van de verkeerstekens C6 van bijlage 1 van het RW 1990, met onderborden; d. zodanig regelen van de voorrang bij de kruisingen van de doorgaande wegen Zwarteweg, Roolandsedijk en de Bartelmeetweg met de krui sende wegen Roolandsedijk, Pelleweg, Essendijk weg en de Flierweg, dat het verkeer op de kruisen de wegen voorrang dient te verlenen aan het verkeer op de doorgaande wegen, door de plaat sing van de verkeerstekens B3, B4, B5 en B6 van bijlage 1 van het RW 1990 en het aanbrengen van haaientanden. Ter inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen vanaf 17 mei tot en met 27 juni 2004 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes. Voor een monde linge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan iedere belanghebbende vanaf 17 mei tot en met 27 juni 2004 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet in ieder geval een datum en een motivering bevatten en gezonden worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, postbus 114, 4460 AC Goes. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Zo'n verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Van kracht De besluiten zijn van kracht vanaf 28 juni 2004, tenzij met toepassing van artikel 8:81 Awb een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening en hierop positief is beschikt. Flora- en Faunawet van invloed op maaitijdstip Het waterschap heeft afspraken met pachters over het maaien van wegbermen voor de opbrengst van het gras. Deze afspraken geven mensen in beginsel de vrijheid ten aanzien van het tijdstip en de wijze van uitvoering van het maaiwerk. Sinds enige tijd is de Flora- en Faunawet van kracht en die is wel van invloed op het tijdstip van maaien. Deze wet heeft tot doel de in het wild levende dieren in Nederland te beschermen. Dat betekent dat bij het uitvoeren van onder andere maaiwerkzaamheden het zogenaamde zorgvuldigheidsbeginsel in acht moet worden geno men. Dit zorgvuldigheidsbeginsel houdt in dat werk zaamheden zo moeten worden uitgevoerd dat het verstoren, verwonden of doden van planten en dieren zo veel en zo goed mogelijk moet worden voorkomen. Deze regel geldt uiteraard voor het waterschap, maar ook voor anderen die in opdracht van het waterschap maaiwerkzaamheden uitvoeren. Het waterschap geeft invulling aan het zorgvuldig heidsbeginsel door niet te maaien in het broedseizoen (15 maart tot 15 juli). Indien vanwege andere belangen (bijvoorbeeld verkeersveiligheid of efficiënte inzet van maaimachines) in deze periode toch moet worden gemaaid, zorgt het waterschap ervoor dat vóór het maaien de berm wordt gecontroleerd op de aanwezig heid van vogelnesten of schuilplaatsen van jong wild. Als deze worden gevonden, treft het waterschap passende matregelen. Het zorgvuldigheidsbeginsel geldt ook voor de maai werkzaamheden die pachters uitvoeren. Zij zijn zelf verantwoordelijk voor het opvolgen van deze verplich ting. Dit kan bijvoorbeeld door het hanteren van dezelfde richtlijnen als het waterschap. Het niet nakomen van de wet kan leiden tot strafvervolging door de provincie of het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en tot hoge boetes. Parkeerkaart voor drie Walcherse terreinen Waterschap Zeeuwse Eilanden beheert en onderhoudt een aantal parkeerterreinen langs de Walcherse kust en langs de Veerse Dam en Banjaardweg. Voor de laatste twee genoemde terreinen bestaat reeds de mogelijkheid een parkeerkaart te kopen. Vanaf 18 mei kunt u nu ook een parkeerkaart kopen die te gebrui ken is op de terreinen De Vier Hoogten (Duinweg, Oostkapelle), Oranjezon (Vrouwenpolder) en de Galge- weg (Koudekerke). Momenteel wordt bij Westhove (Oostkapelle) een nieuwe parkeerplaats aangelegd. Als deze locatie gereed is, dan kan de parkeerkaart ook voor deze locatie worden gebruikt. De periode van betaald parkeren geldt dagelijks van 7.00 tot 19.00 uur in de maanden april tot en met oktober (voor de Galgeweg van mei tot en met september). Als u vaak van deze terreinen gebruikt maakt, is een kaart al snel voordeliger. Hoe komt u aan een parkeerkaart? 1. Vul onderstaande bon in en stuur deze in een gefrankeerde envelop naar: Waterschap Zeeuwse Eilanden, t.a.v. mevrouw W.N.J. Coppoolse, Postbus 114, 4460 AC Goes. Per 1 juli: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Maak gelijktijdig €45,- over op gironummer 258333 onder vermelding van "Parkeerkaart Walcheren". Zodra het bedrag bij het waterschap binnen is, wordt de kaart naar u opge stuurd. 2. Een snellere methode is de kaart tegen contante betaling afhalen bij het hoofdkantoor van het waterschap, Piet Heinstraat 77 in Goes (per 1 juli: Kanaalweg 1 in Middelburg) of bij de VW's in Vrouwenpolder, Domburg, Oostkapelle, Zoutelande en Vlissingen. Inlichtingen: mevrouw W.N.J. Coppoolse, 0113 - 241000 of info@wze.nl. P I I I I I I I I I I I I I I I k Naam: Adres: Postcode/woonplaats: Telefoonnummer: Stuur mij een parkeerkaart voor de parkeer terreinen De Vier Hoogten, Oranjezon en Galgeweg (en binnenkort ook Westhove). Ik heb het bedrag (€45,-) overgemaakt op gironummer 258333. De parkeerkaart wordt mij dan op bovenstaand adres toegezonden. Piet Heinstraat 77 Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon 0113-241000 Fax 0113-227528 info@wze.nl www.wze.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 11