Grote opkomst dodenherdenking Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 mei 2004 Polder- en Louisestraat Voorjaarsverkoping Buitenschoolse opvang gaat voetballen Versieringen vernield Oranjevissers Versierde fietsen Jeugdkerk Expositie in Kunstcentrum Gezamenlijke jeugddienst Klavecimbelconcert Uitwisseling jeugdorkesten Kleurwedstrijd Wereldwinkel Passage op reis Excursie natuurvereniging Perk wint klaverjassen Vier bands in The Sixties Botsing Twee huizen Veerstraat Straatvolleybaltoernooi Geslacht in eigen slagerij Mo Uentemarkt voor Cliniclowns Jeugddienst met koor Bomen illegaal geveld 150 euro voor actie kerk Ring vol versierde fietsen wm Zendingsavond en markt Scheldecollege helpt manegepaarden Gezinspuzzeltocht Bedreiging op camping Film op vrijdag Tholen Stichting STAD had de bevolking voor het vierde opeenvolgende jaar opgeroepen om hun huis feestelijk te versieren met koninginnedag. Veel inwoners hadden daaraan gehoor ge geven en negen straten hadden zich aangemeld om in aanmerking te komen voor de eretitel mooist versierde straat van Tholen. Door de deelnemers was op vaak cre atieve wijze ingespeeld op het thema Tholen-stad sprookjesstad. Van sul tans op zwevende tapijten tot elven en feeën en van heksen tot kabouters, alles uit de sprookjesboeken werd uit de kast gehaald en de kleur oranje en ,het rood-wit-blauw ontbraken natuur lijk niet bij de uitbundige versierin gen. Zelfs de pasbewoonde straat Voorerf in de nieuwbouwwijk Stads- zicht had zich aangemeld als versier de straat. De jury had het niet gemak kelijk om uit al die pracht en praal een winnende straat te kiezen maar uitein delijk ging de eerste plaats naar de Polderstraat en Louisestraat die samen onder de naam Voorstad aan de 'wedstrijd deelnamen. 1. Voorstad 44 punten 2. Molenvlietsestraat 42 p 3. Pr. Beatrixstraat en Venkelstraat(win- naar 2002 en 2003) gedeeld 40 p 4. Vössemeersepoort 35 p 5. Stoofstraat 33 p 6. Regentessestraat 32 p 7. Voor erf 27 p. Op het terrein en in de zalen van de Gereformeerde Gemeente wordt op vrijdag en zaterdag een voorjaars verkoping gehouden. Een heel scala „van artikelen zullen worden aange boden, zoals nieuwe boeken, kle ding, tuin- en perkplanten, crea-arti- kelen en snoep en koek. De opbrengst van deze actie gaat naar de nieuwbouw van de kerk, De Klimroos en de Mekkerstee. Op za terdag wordt een kindervrijmarkt ge organiseerd op het parkeerterrein van de kerk. De kinderen kunnen dan voor moederdag een bakje of mandje met plantjes versieren of voor zichzelf een eierkoek versieren. Ook is er een kraam met tweede handse boeken aanwezig. De markt is vrijdag geopend tussen 16.60 en 21.00 uur en zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur. De buitenschoolse opvang die in de kantine van Tholense Boys is onder gebracht, gaat samen met de instel lingen uit Halsteren en Bergen op Zoom woensdagmiddag tussen twee en vijf uur een voetbaltoernooi hou den aan de Zoekweg. Vorig jaar ge beurde dat voor het eerst en dat is goed bevallen. De stichting Kobalt, die de buitenschoolse opvang in Tholen en Bergen op Zoom exploi teert, heeft negen ploegen ingeschre ven: 4 in de categorie 4-6 jaar en 5 in de groep 6-12 jaar. De kinderen heb ben zelf shirtjes gemaakt. De win nende ploeg krijgt een beker. Het bestuur van de stichting STAD betreurt het vandalisme, waardoor in de nachten van donderdag op vrijdag en van vrijdag op zaterdag straatver sieringen werden vernield. In de Molenvlietsestraat moesten op de ochtend van koninginnedag diverse vernielingen hersteld worden. In de Vössemeersepoort is van zaterdag op zondagnacht zelfs geprobeerd om vlaggetjes in brand te steken. Ook werd een spandoek gestolen. De be woners hadden veel energie in de versieringen gestoken en ook kosten gemaakt, zodat ze flink teleurgesteld waren. „Er worden al lager aange brachte versieringen binnengehaald en als nu ook nog de versieringen die 4 meter boven het wegdek hangen, verwijderd moeten worden, dan is het eigenlijk niet meer te doen", zegt bestuurslid Jan Slabbekoorn. Aan de viswedstrijd op koninginne dag, die werd georganiseerd door de Pieterman, deden 83 (vorig jaar 65) vissers mee. De uitslagen bij de jeugd tot en met 12 jaar: 1. Jeroen Verburg 146 cm 2. Bert Barens 130 crn(zijn kaart was bij de prijsuitrei king ove rhet hoofd gezien, zodat de anderen nu een plaatsje opgescho ven zijn) 3. Robbert de Wolf 12Q cm 4. Nasser Broekart 95 cm 5. Martijn Nouwen 80 cm 6. Piet Bouwt 44 cm 7. Jan Willem Westdorp 43 cm 8. Kees Bout 42 cm. Jeugd 13 t/m 15 jaar: 1Arie Knuist 242 cm 2. Nat han Mol 170 cm 3. Daan Moerland 101 cm 4. Nick van Bam 81 cm 5. Robin Schouten 76 cm 6. Johan Ver burg 69 cm 7. Danny de Graaf 54 cm 8. Harm van Gorsel 24 cm. Op koninginnedag trok er 's avonds een optocht met versierde fietsen door de stad. Voor de kinderen van groep 1 t/m 3 Was er een kleinere route dan voor de jeugd uit groep 4 t/m 8. Van de 90 deelnemers waren Linda en Judith v.d. Kruk, Pim Nelen, Marit Wiens, Melissa Bal, Inge van Dijke en Manon Nelen de winnaars. De Christengemeente organiseert zondagmiddag om 16.00 uur een jeugddienst in de Oesterschelp aan de Simon Lindhoutstraat. Het thema is: 'Stop!! This will change you're mind!'. Naast het zingen onder lei ding van een band zal Jan den Ouden, die werkzaam is voor de stichting Operatie Mobilisatie, spre ken op deze jongerenbijeenkomst. In het KunstCentrum zijn werken te zien van de deelnemers aan de cur sus Tekenen en Aquarelleren, die de afgelopen maanden werd gegeven door Francesco Atonietti. Zowel de werken van de basiscursus als de cursus voor gevorderen worden geëxposeerd. De onderwerpen varië ren van zeegezichten en portretten tot stillevens en landschappen. Ook worden in het KunstCentrum ver schillende werken getoond van: Le onard van Voorst (potlood), Nico Ri chard (pastels), Anneke van Riessen (gouaches), Andrea Cook (collages), Eefje de Jonge (gedichten), Kees den Braber (aquarel en olieverf), Tjitske van den Ende (olieverf), Greet van Beers (acryl), Dini Si mons (acryl), Swen Bogaards (pot lood en acryl), Herman van Meer, Sonja en Reintje (sculpturen) en Francesco Antonietti (etsen, aquarel len en pastels). De expositie is gratis te bezichtigen op woensdag- en vrij dagmiddag en zaterdags tussen 10.00 en 12.30 uur. In de Ichthuskerk aan de Doelweg organiseert de Gereformeerde Kerk in samen werking met de Hervorm de gemeente Immanuel op zondag 16 mei een jeugddienst. Voorganger Martien Jansen zal spreken over het thema: 'Een droom of werkelijk heid'. De dienst begint om 17.00 uur en kinderoppas zal in het Visnet aan wezig zijn. Op uitnodiging van de stichting An- thonie Keldermans concerten geeft klavecinist Pieter-Jan Beider op za terdag 22 mei om 20.15 uur een con cert in het stadhuis. Het programma bestaat uit muziek van J.S. Bach. So nates zullen worden uitgevoerd uit Domenico Scarlatti en het Italiaanse concert. Kaarten zijn te reserveren via J. de Viet, tel. 603544. De jeugdorkesten van Concordia en van Crescendo uit Krimpen a.d. Lek houden zaterdag een uitwisseling, 's Middags wordt er gerepeteerd voor twee gezamenlijke stukken. Om vier uur geven beide orkesten - die elk ongeveer 40 leden tellen - een con cert op de Markt (bij goed weer). Ze brengen hun eigen repertoire en slui ten gezamenlijk af. Na het concert wordt er voor beide verenigingen een speurtocht georganiseerd en samen gegeten. Een disco sluit de uitwisseling van de muzikanten af. De leden van de jeugdorkesten vol gen nog allemaal een opleiding via de muziekschool of via eigen docen ten. Concordia kan nog steeds muzi kanten gebruiken. Met name het zwaar koper, bariton, bas en hoorn, vraagt versterking. Maar ook klari nettisten zijn welkom. De Wereldwinkel besteedt zaterdag door middel van een kleurwedstrijd voor kinderen aandacht aan de Euro pese Wereldwinkeldag. Ludwin Schouten en Bianca Hugens, die schrijvers en illustrators zijn van kinderboeken, zullen de inzendingen beoordelen. De kleurplaat is al onder de kinderen verspreid en kan tot vrij dagavond worden ingeleverd. Extra kleurplaten zijn nog verkrijgbaar in de winkel in de Kerkstraat. Zater dagmiddag om 15.00 uur worden in de Wereldwinkel de prijzen uitge reikt. De kinderen worden dan in al lerlei talen begroet als ze een kijkje komen nemen in de winkel. In af wachting van de bekendmaking van de prijswinnaars kunnen de kinderen inkopen doen voor moederdag. Er zijn prijzen voor de deelnemers tot vier jaar, de jongeren tussen 4 en 8 jaar en voor de oudere kinderen. Veertig leden van de Passage namen deel aan het dagreisje dat georgani seerd was door het bestuur. Met de bus vertrok men naar Erichem om daar een bezoek te brengen aan het Fruitteéltmuseum. Na ontvangst met koffie en een warme appelflap kre gen de dames een rondleiding door het museum. Na de lunch vertrok de groep met de bus naar de haven van Drimmelen. Met een rondvaartboot werd een tocht gemaakt door het na tuurgebied De Biesbosch. Vervol gens ging men naar Wagenberg waar met een diner de dag werd af gesloten. Tijdens het reisje deed het bestuur een oproep voor nieuwe be stuursleden, zodat de bijeenkomsten van de Passage gecontinueerd kun nen worden. De jeugdwerkgroep van de natuur vereniging Tholen organiseert zater dag 15 mei een excursie naar Neeltje Jans. Met deze excursie wil men de kinderen een beeld geven van de ontwikkeling van de waterloopkun- de en aandacht vragen voor de na tuur in en rondom de Oosterschelde. Om negen uur 's morgens vertrekt men per bus vanaf het parkeerterrein bij Meulvliet. 's Middags rond 15.00 uur verwacht de organisatie weer terug te zijn. Op zaterdag 19 juni or ganiseert de natuurvereniging een vaartocht. Op deze dag kunnen deel nemers zich vanaf 9.00 uur inschrij ven bij Scaldus Naturalis te Sint- Maartensdijk. Meer informatie is verkrijgbaar via R. v.d. Laan, tel. 604149. Herman Perk won met 5199 punten de laatstgehouden clubavond van klavetjasvereniging Stad Tholen. De eerste vijf in de uitslag zijn: 1. Her man Perk 5199 punten; 2. Edward Tazelaar 5169 p; 3. Anita Aarnoudse 4763 p; 4. Marie Verkerke 4668 p; 5. Frans Bahnerth 4491 punten. In afwijking van de maandelijkse jam-sessie organiseert de stichting Sunday Sessions aanstaande zondag in café The Sixties een optreden van vier bands. Diverse deelnemende bands zijn ontstaan uit ontmoetingen tijdens de jam-sessies die in het eet café gehouden zijn. Vanaf 16.00 uur zijn er optredens van de blues/rock formatie Great Faces PDPI, de nieu we band lei Piek, de bluesband Fast Lane en de rockband Massive met als bassist Arie Fase uit Sint-Anna- land. De bands verzorgen optredens van drie kwartier. De organisatie heeft nog plaats voor een vijfde mu ziekgroep. Aanmelden is mogelijk via: Jos Rijnkels, tel. 06-53681953. Een 26-jarige automobiliste verleen de maandagmiddag om 12.29 uur op de Leguitsedijk geen voorrang aan een auto di^ haar van rechts vanaf de Leguitsedreef naderde en bestuurd werd door een 53-jarige automobi liste. Door de aanrijding raakten beide voertuigen beschadigd. De gemeenteraad gaf donderdag avond groen licht voor de bouw van twee huizen met garages aan de Veerstraat 21 en 23, waarvoor J.F. Hommel een plan had ingediend. Het bouwplan is in strijd met be stemmingsplan Kom omdat er ge bouwd wordt op gronden met de be stemmingen bedrijven-agrarisch nevenbedrijf en ook nog eens de toe voeging ponder bebouwing.' Aan gezien het plan voldoet aan de huidi ge planologische inzichten vonden b. en w. en de raad de invulling van de Veerstraat toch aanvaardbaar. Daarvoor nam de gemeenteraad een vrijstelling via een zogenaamde arti kel 19 procedure. Op zaterdag 5 juni wordt voor de tiende keer het straatvolleybaltoer nooi georganiseerd op het sportpark van voetbalvereniging Vosmeer. Er kunnen teams gevormd worden van vier spelers met minimaal één dame. Deelnemers kunnen zelf een team Donderdag, vrijdag en zaterdag mMaandagdinsdag en woensdag ♦Haaskarbonades *Ribkarbonades ♦Biefstuk reepjes 1 kg 1 kg 250 gr. 5,70 5,20 2,80 Runderookvlees 100 gram Grill worst 150 gram Leverkaas 150 gram Vleessalade 150 gram Beckers fricandellen 10 stuks 1,50 1 1f- V 2,50 sPet 'v'aa/ Rundvlees met randje 1 kg 6,- Boerenhamlappen 1 kg 4,50 Spekblokjes 200 gr. 0,70 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN X BH V°°r derdagi Brunch-schotel nu maar 5, - Bestel tijdig! Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. vormen of zich persoonlijk aanmel den bij de leiders van de verschillen de straten. Dit zijn: Piet Potappel (Damasstraat), Talitha van Treijen (Hofstraat), Els Bolier (Klaverveld), Yvon Havermans (Dorpsweg), Corné van Halem (Voorstraat), Peter Rog geband (Molenstraat), Bea Mosch (Kalisbuurt), Greet Heijboer (Bou Kooijmanstraat), Ad van Gorsel (Vierwindenstraat) en Mischa van Treijen (Coentjesweg). De leiding van het toernooi is in handen van Frans van Treijen, Coentjesweg 40. Op de Sint-Anthoniusschool wordt zaterdag 15 mei tussen 12.00 en 16.00 uur de jaarlijkse Lentemarkt georganiseerd. Er is onder andere een fancy-fair met spelletjes voor groot en klein, zoals sjoelen, visspel, enveloppentrekken, ballenbaan, dar ten, flessenschuiven en spijkerslaan. Voor de allerkleinsten is er een grab belton. Ook wordt er een gezinsfiets tocht georganiseerd, waarvoor de kinderen van de school sponsors hebben gezocht. Deze fietstocht wordt in de directe omgeving van het dorp gereden. Deelnemers aan de fietstocht kunnen tussen 11.30 en 13.00 uur van start gaan. Na afloop van de fietstocht kunnen de kinderen gratis deelnemen aan enkele spelle tjes. Op deze activiteitendag wordt ook een rommelmarkt gehouden. Daarnaast is er voor de bezoekers een terras aanwezig. De opbrengst van de Lentemarkt wordt verdeeld onder de school en de stichting Cli niclowns. Een ambassadeur van de Cliniclowns bezoekt na de Lente markt de school om de opbrengst van de activiteiten in ontvangst te nemen. De jeugdraad van de Hervormde ge meente organiseert zondag 16 mei weer een jeugddienst. Ds. W. Lolke- ma uit Roosendaal zal spreken over het thema 'Oud en jong'. Ook het gospelkoor Polyhymnia verleent medewerking aan deze dienst. Er zal gecollecteerd worden voor de stich ting Kelder, die een vakantieweek organiseert voor kinderen die pro blemen hebben op sociaal, emotio neel en/of medisch gebied en voor kinderen die uit een gezin komen waar te weinig financiële middelen zijn om op vakantie te gaan. Ingrid Bras zal het collectedoel tijdens de dienst toelichten. De bijeenkomst begint om 18.30 uur. Sint-Annaland Op het terrein van camping Krabben- kreek aan de Nieuwlandseweg zijn in de maanden februari en maart ille gaal bomen gekapt. Uit een onder zoek van de Provincie Zeeland blijkt het te gaan om een totale oppervlak te van bijna 91 are. In een aangete kende brief is de eigenaar van de grond opgedragen om voor 19 maart 2007 zorg te dragen voor herbeplan ting. Volgens dhr. P.M. Scherpenisse is bij de sloop op camping Krabben- kreek asbest vrijgekomen. Hij heeft via het bureau GPS Europe te Gro ningen een klacht ingediend over de handelswijze van de Gemeente Tho len. De Provincie Zeeland heeft de klacht doorgezonden naar de inspec tie van het VROM-ministerie. Maandag 10 mei haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Bij de kinderspelen op Koninginne dag was de Hervormde gemeente pre sent met een koffietafel. De opbrengst van deze actie is gegaan naar de actie 'Operatie Lifeline' van de Hervormde Gereformeerde Jeugdbond (HGJB), die met een landelijk project aandacht vraagt voor de kinderen in Sudan. De netto-opbrengst was 150 euro, waar door er in totaal al ruim 500 euro is opgehaald voor deze actie, die op za terdag 12 juni met een actiedag rond om de kerk wordt afgesloten. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Het was op koninginnedag 's avonds een feestelijk gezicht aan de Ring met 325 versierde fietsen en karren. Per groepen uit de basisschool en de peuterspeelzaal stonden de kinderen vanaf het Trefpunt tot aan de Bloe- menring opgesteld, in afwachting van Accelerando, die de rondgang begeleidde. De organisatie was in handen van gymnastiekvereniging WIK, die onderweg de inzendingen beoordeelde. Per groep werd steeds een jongen en een meisje een prijs toegekend. De deelnemers hielden het niet droog, want in de Anna van Bourgondiëstraat kreeg de optocht op weg naar de Wellevaete met een fikse regenbui te maken en dat druk te de pret wel enigszins. De prijs winnaars waren: peuters Marleen van de Moere en Kees Slager, kleu ters groep Laura Vroegop en Coen Fase, groep 3/4 Leona Heijboer en Pim, Fase, groep 5/6 Sharon den En gelsman en Ruud en Sophie Droogendijk, groep 7/8 Kimberley Bals en de groep van Jordy Hommel, Michael Wqssink, Nick den Engels man, Jeffrey Rijnberg, Robert van 't Hof, Renaldo de Witte, Wouter Borst en Kevin Wielaard. Tijdens het Oanje Boven, afgelo pen Koninginnedag in de Welle vaete, ben ik mijn digitale came ra kwijt geraakt. Wil degene die de camera heeft gezien of per abuis heeft meegenomen contact opnemen met André van Ast, tel. nr. 652622. P.S. Er stonden voor ons leuke foto's op van deze dag. Advertentie I.M Stavenisse De zendingscommissie van de Her vormde gemeente organiseert don derdag 13 mei samen met de vrou wenvereniging een zendingsavond. Maria van 't Hof uit Sint-Annaland, die namens de Gereformeerde Zen- dingsbond (GZB) werkzaam is in Kyrgyzstan, vertelt op deze avond met behulp van dia's over haar werkzaamheden. De avond wordt gehouden in verenigingsgebouw De Schuilplaats en begint om 19.30 uur. Zaterdag wordt er tussen 9.30 en 15.00 uur een rommelmarkt gehou den in het verenigingsgebouw. De opbrengst van deze verkoopdag gaat naar het werk dat oud-inwoner Christiaan Nieuwenhuize voor de zending verricht. Sint-Maartensdijk De leerlingen van het Scheldecolle ge voeren actie voor de stichting Paardenwelzijn Na Gedane Arbeid die gevestigd is in Oud-Vossemeer. Deze stichting helpt oude manege- paarden en wil voorkomen dat deze dieren geslacht worden. Dankzij sponsorgelden en subsidies heeft de Zoals elk jaar houden leden van de nationale reserve de erewacht bij het oorlogsmonument. Ondanks het gure weer kwamen dinsdagavond veel belangstellenden naar de dodenherdenking in Tholen. Ouderen en volwassenen maar ook opvallend veel jonge kinderen. „Ik zie ieder jaar toch weer^ meer jonge ren," zegt J. Renes van het vier mei comité. Al jarenlang kent de plech tigheid een vaste vorm. Zeven leden van de nationale reserve houden de erewacht. Commandant Koen Zuid hof staat vooraan, het dichtst bij het publiek dat zich tegenover het mo nument op het pad door het bosje aan de Vössemeersepoort verza meld. De vlag hangt halfstok en staat bij tijd en wijlen strak in de harde zui denwind. De meesten belangstellen den hebben hun winterjas weer op gezocht, de kraag van hun jas hoog opgezet. Zoals gewoonlijk loopt het eerst onderaan het talud vol met mensen. De oud-militairen Indië- gangers zijn in uniform, de burge meester heeft zijn ambtsketen om en de dochter van oud Indiëganger Dies Kaashoek uit Sint-Maartens dijk komt met een tuinstoel voor haar vader die met een stok loopt. Een aantal kinderen staat al met bosjes bloemen klaar. Als de koninklijke fanfare Concor dia en het gezamenlijke zangkoor zich opstelt, dan stroomt in een mum van tijd de rest van het terrein onder de hoge bomen vol. Onder leiding van dirigente Andrea Slab bekoorn speelt Concordia Bist du bei mir en Sinfonia en een aantal koralen van Bach. De elastiekjes om de bladmuziek voor de muzikanten vast te klemmen op de houders, zijn hard nodig. Na de muzikale bijdrage geeft Zuid hof het commando Geef acht en wordt de Last Post geblazen. Dan is het stil. Een rode poes rent plotse ling de dijk af, langs de menigte, blijft even zitten en verdwijnt tussen de benen van het publiek. De mili tairen salueren terwijl het Wilhel mus wordt gespeeld. Het koor zingt mee, ook omstanders heffen het volkslied aan, zij het bescheiden. De klanken verwaaien op de wind. Dan hijsen twee leden van de natres de driekleur in top en legt burgemees ter Nuis samen met zijn echtgenote namens de gemeente de eerste krans bij het monument Gedenk allen die voor onze vrijheid vielen. Dan de oud-Indiëgangers onder de gedenkplaat met de negen namen van de gesneuvelden in het voorma lig Nederlands Indië. Tweemaal. Na mens het bataljon Zeeland. Maar ook namens de vrienden van 3-10RI (derde bataljon, tiende regiment in fanterie). Jan Niemantsverdiet uit Oud-Vossemeer legt de krans. Kaas hoek, ondersteund door zijn dochter brengt bloemen. Het vier mei comité legt bloemen bij het algemene mo nument, de Anbo, het echtpaar Hage uit Sint-Maartensdijk, plattelands vrouwen Tholen, schoolkinderen en individuele burgers, nabestaanden. Voor de koorleden kost het ook enige moeite de bladmuziek bijeen te houden in de wind, maar hun stemmen zijn vast. Gelukkig is het land, Agnus Dei en Mijn Herder is de Here God zingt het gelegenheids koor onder leiding van D. Letzer. Daarna maken bezoekers van de ge legenheid gebruik het monument en de gedenkplaat met de kransen en bloemen van dichtbij te bekijken. De natres houdt nog steeds de ere wacht als de menigte alweer ver trokken is en het terrein leegloopt. De vlag waait nog strak in de wind. Tot negen uur, een kwartier voor zonsondergang, zo bepaalt het pro tocol. Predikbeurten Zondag 9 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Eijsden, Driebrug- gen. 18.30 u. ds. Vernooij. NH hersteld verb. (Calvijn college) 9 u. ds. Hoek, St-Annaland. 18.30 u. ds. Bijl, Moordrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van de Heuvel, Oud-Be- ijerland. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Brons,Urk. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Fr. Ouweneel. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Van Buren, Amsterdam. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vemooij, Tholen. 18.30 u. kand. Van Beek, Ridder kerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zanden. Middel burg., CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Brons. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 9 u. kand. Kleinbloesem, St.-Maar- tensdijk. 16.30 u. kand. De Jong, Bergam bacht. NH hersteld verb. (geb. N.H. kerk) 11 en 18.30 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. De Wilde, Ridderkerk. 18 u. ds. Quist, Groot-Ammers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Heikamp, Stap horst. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. 19 u. dhr. Sinke, Oost-Souburg. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 11/5 19.30 u. ds. Reinders, Maar tensdijk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE do 6/5 19.30 u. ds. Lohuis. 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10(H.A.) en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Melse, Vrouwenpolder. 14.30 u. ds. Scholing, Arnemuiden. GEREF. GEM. do 6/5 19.30 u. ds. Van Krimpen, Oud-Beijerland. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u.dr. Van Harten, Ridderkerk. 17 u. kand. mr. Kooij, Barendrecht. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze. stichting al twee pony's op kunnen nemen. Pennen met het logo van de stichting worden door de scholieren verkocht. De leerlingen die de mees te pennen weten te verkopen krijgen van de stichting een prijsje. Meer in formatie over de actie is te vinden op de website: www.paardenwelzijn.nl. De gezinspuzzeltocht op koninginne dag trok vrijdagmiddag 84 deelne mers. Het bleek een ontspannende, gezellige tocht. De middenstandsver eniging deelde negentien prijzen uit aan degenen de de meeste goede ant woorden hadden: fam. Westdorp, Reigerlaan; Caliti, Markt; fam. Ver boom, Bosdreef; fam. Ponse, West poort; Romie Lindhout, Plevierlaan; Wilma Heijboer, Oostsingel; Sharon Vermeulen, Bosdreef; Lotte Vanden- bergh, Anjerstraat; Annette Bent- schap Knook, Bloemenlaan; Jacco Hage, Ds. de Bresstraat; Kevin Kloet, Bosdreef; Peter v.d. Ree, Molendijk; Daniëlle Ista, Oostsingel; Niels Lind hout, Oostsingel; Gerwin de Hond, Reigerlaan; Marinda Heijboer, Oost singel; fam. Bijnagte, Bloemenlaan; Jet Hage, Provincialeweg en Maaike de Graaf, Pieter Werrecorenplein. Scherpenisse Op de camping is donderdagmiddag tussen 17.00 en 17.15 uur een 46-ja- rige man bedreigd met een mes. De man sprak een campinggast aan toen deze op een quad over het terrein reed, waarna de campinggast een mes toonde en hem bedreigde en met het mes ook de auto beschadigde. De 31-jarige dader bleek een inwoner te Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Centrum Apotheek Van Kalmthout, Grote Markt 12, tel. 0164-234371. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Verkouteren, Voorstraat 19, St.-Annaland, tel. 0166-653366. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743i VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr9.30-ll.30u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 11/8, CWI, Haven 11, St.-Maar tensdijk, 9-12 u., afspraken: 0118- 673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m 14 mei donderdag 6 5.17-17.45 vrijdag 7 6.02 -18.27 zaterdag 8 6.45 - 19.12 zondag 9 7.32 -20.02 maandag 10 8.25 -20.52 dinsdag 11 9.27 -21.52 woensdag 12 10.42 -23.12 donderdag 13 12.02 - vrijdag 14 0.32 -13.22 di 11/5 13.06 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,6 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). zijn van de gemeente Tholen en werd door de politie rond 17.45 uur op de camping aangehouden. De extra vertoning van de dorpsfilm is vrijdagavond in het Holland Huis, en niet op zaterdag zoals wij vorige week abusievelijk meldden. Het dorp en zijn bewoners zijn in 1994 in opdracht van de oranjevereniging vastgelegd door J. Claerhout. De voorstelling begint om acht uur. ZIE VERDER PAGINA 15

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2