Vaders verdubbelt score en pakt titel Gemengde gevoelens tweede plek Smerdiek vjl Fraaie fietsjes Anna Jacoba Nieuwe shirts voor A-jeugd WHS Jacoba van Beieren 2 loopt in op de koploper Recreatie moet gaten gemeente dichten Raadsbrede steun recreatienota Inbreker gaat zeven jaar cel in Donderdag 6 mei 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Kampioen SPS 2 besluit met nederlaag SPS 3 op tweede plaats Simpele zege Thol.Boys 4 Thol.Boys 5 kan kampioen niet kloppen CDILLICTJil Hartstichting De ontwikkeling van de recreatie kan een middel zijn om de financiële gaten bij de gemeente te helpen dich ten. CDA en D66 hielden een warm pleidooi voor de nieuwe kansen voor de recreatie. Wethouder Van Kem pen kreeg voor zijn beleidsnota recreatie en toerisme de steun van de gehele Thoolse gemeenteraad en daar was hij blij mee. Geen snelle boten Karakteristieke bomen in het polderlandschap Hardrock in Wagenhuis Dames Jeugd I j Trefzeker ij Topscorer Na twee keer een derde plaats ach ter Patrick Ketting is het Jacco Va ders gelukt om de WHS-spits voor bij te streven in het Eendrachtbode topscorerklassement. Met twee treffers méér eist de Vosmeer-spits de gemeentelijke titel voor zich op. Vaders scoorde 20 keer, waar hij het voorgaande seizoen op tien bleef steken. Met 250 treffers waren er deze competitie iets meer doelpun ten te zien (vorig seizoen 213), maar het blijft één van de mindere van de afgelopen acht seizoenen. Jacco Vaders is de derde Vosmeer speler die topscorer wordt sinds de Eendrachtbode dit klassement bij houdt. Zijn oom Ron Vaders was in 1987 de eerste winnaar. Hij neemt de fakkel over van Ketting, die de voorgaande drie keren won. De 65 spelers die in de voorbije competitie scoorden, deden dat ieder gemid deld 3,8 keer. Slechts vijf voetbal lers kregen tien doelpunten of meer achter hun naam. De eindrangschik king is als volgt: 1. Jacco Vaders (Vosmeer) 20 doelp; 2. Patrick Ketting (WHS) 18 doelp; 3. Kees van Putte (Stavenisse) 14 doelp; 4. Corné de Frel (Noad) en Adrie Smits (Stavenisse) 10 doelp; 6. Erik van Haaf- ten (Smerdiek) en John Vroegop (Vos meer) 9 doelp; 8. Vincent de Jonge (WHS) en Niels Hage (Smerdiek) 8 doelp; 10. William de Bie (Smerdiek) 6 doelp; 11. Johan Schot, Jaben Kortland, Michael de Jong, Jan Groenewegen en Francel Kousemaker (allen Thol.Boys), Richard Wielaard en Jelle Rinses (beide Smerdiek), Matthijs Hage en Jaco Jan sen (beide SPS) 5 doelp; 20. Hicham Benhammou, Niels Hopmans en Ronnie de Graaf (allen Thol.Boys), Hans Leune (WHS), Erwin Feijtel en Wiljan Lis- seveld (beide SPS), Peter de Rijke (Sta venisse) en Atjen Verkamman (Vos meer) 4 doelp; 28. Aijan Moerland (Noad), Reinier de Groen en Simon Jan sen beide Thol.Boys), Egbert Moerland (WHS), Bart Stoutjesdijk (Smerdiek) en Hans Vaders (Vosmeer) 3 doelp; 34. Danny Steijn en Johan Reijngoudt (No ad), Matthijs Bruijnzeel, Leon de Witte en Pieter Lindhoud (allen WHS), Johan Uijl, André Scherpenisse en Martin Quist (allen SPS), Nico Nooij en Jeremy Gierman (beide Stavenisse) en Benja min Suurlant (Vosmeer) 2 doelp; 45. Martijn Reijngoudt, Jeroen Reijngoudt, Jasper van Dijke en Cenny van Splunter (allen Noad), Arie Draaijer (Thol.Boys), William Vroegop (WHS), Leander Brinkman, Daan de Viet, Carlo Opree en Stephan de Jong (allen Smerdiek), Hil- bert van Akkeren en Johan Scheermeijer (beide SPS), Sander Smits, Mattias Moerland, Martin Potappel, Peter Eer- land en Bram Smits (allen Stavenisse), Hossein Almahmoudi, Jean-Paul Rens, Ed Mastbergen en Mark Timmermans (allen Vosmeer) 1 doelpunt. Smerdiek dames heeft de competitie afgesloten met een 2-4 overwinning tegen De Meeuwen. De ploeg uit Zoutelande degradeert naar de derde klasse. Nadat eerder Kloetinge we gens spelersgebrek werd teruggetrok ken, is Smerdiek nog de enige Zeeuwse ploeg in de tweede klasse. De tweede plek op één punt achter de kampioen is op zich een prima resul taat. Maar er had meer ingezeten voor de Thoolse debutant. Lang deed Smerdiek mee voor de titel. Het ver loor deze competitie ook slechts twee duels, beide vóór de winterstop. Het terugtrekken van zowel Kloetinge als Zwart Wit '28 kostte Smerdiek meer punten (de gespeelde wedstrijden werden ongeldig verklaard) dan con current Nootdorp. Volgend seizoen wil de club een tweede damesteam in competitieverband op de been bren gen. Overigens zit het er nog niet op, want het damesteam speelt zaterdag middag in Bavel de halve finale in de bekerstrijd. In Zoutelande speelde Smerdiek een verplicht nummer en om die reden bleef een aantal vaste krachten aan de kant. Het eerste kwartier waren de blauw-zwarten nergens. De opbouw ontbrak, veel ballen kwamen niet aan en er werd verdedigd ver van de te genstander af. De Meeuwen, die moest winnen om nog kans te maken op behoud, kreeg twee goede kansen om te scoren. Bij de eerste redde Jos- ca Jansen op de doellijn, daarna ging de bal uit een hoekschop rakelings over de doellat. Na twintig minuten spelen was Smerdiek voor het eerst gevaarlijk. Een vrije trap van Lenny Stoutjesdijk kwam op de lat. Even la ter kopte Josca Jansen een hoekschop van dezelfde speelster binnen: 1-0. Meeuwen leek al snel langszij te ko men, maar keepster Jane Lazerom rammelde het schot van de rechtsbui ten uit het doel. Door slecht verdedi gen op het middenveld werd het uit een afstandsschot tóch 1 -1 In de tweede helft een iets beter Smerdiek, met de jeugdige Angelique Hage en Donna Koetsier als uitblin kers. Een schot van Ilse Polderman ging net naast de kruising en even la ter keurde de veelfluitende arbiter een - in de ogen van Smerdiek geldig - doelpunt af. Uit een actie van Polder man bracht Anne Hage de Tholenaren opnieuw aan de leiding. Polderman zelf zag even later haar schot uit de hoek gedoken worden door de Wal- cherse keeper. Toen de blauw-zwarte verdediging gewoon bleef staan, kon Meeuwen uit een hoekschop de 2-2 inkoppen. Stoutjesdijk knalde van af stand de derde Thoolse treffer binnen, maar ook nu leek de vreugde van kor te duur. Lazerom redde echter op het schot van de thuisclub. Vlak voor tijd gaf Jansen een voorzet op maat en Polderman knalde de bal in het doel. Nootdorp 18 45 66-31 Smerdiek 18 44 58-20 RKDEO 18 33 41-32 Xerxes/DZB 18 26 46-43 Zwaluwen 18 23 47-34 Tricht 18 22 26-62 Quick Boys 18 20 34-43 Spijkenisse 18 17 26-46 Jodan Boys 18 16 38-41 De Meeuwen 18 11 27-55 Reserve vierde klasse Uitgerekend in de laatste competitie wedstrijd liep SPS 2 tegen de eerste ne derlaag aan. In Oosterland werd het za terdag 7-5 voor Duiveland 4. SPS kon maar tien spelers op de been brengen, inclusief de invallers Henk Zegers en Jan Elenbaas. Het tempo dat op de mat werd gelegd, was dat van een potje zo meravondvoetbal. Het' afscheid van de vierde klasse was een kampioen onwaar dig, aldus de woordvoerder van het elf tal. René van Vossen opende de score, daarna troffen ook Jan Elenbaas en Maarten Joppe doel. Maar telkens her stelde de thuisclub de schade. Vlak voor de rust namen de Oosterlanders zelfs een voorsprong (4-3). In de tweede helft eenzelfde spelbeeld: een naar hartelust counterend Duiveland en SPS-voor- waartsen die kansen bleven missen. De thuisclub kwam op 5-3, waarna SPS via René van Vossen en Jan Elenbaas op ge lijke hoogte wist te komen. Twee coun ters waren voor Duiveland voldoende om naar 7-5 uit te lopen, waarna Luc van Vossen nog een strafschop miste. Ook in het doordeweekse treffen met Colijnsplaatse Boys 3 begon SPS met tien man. Vijf minuten na het beginsig- naal completeerde Hans Hage hét elftal. Na zeven minuten stond het al 3-0 voor de Tholenaren, door een hattrick van Pe ter Noordijke. De Noord-Bevelanders werden aan alle kanten voorbijgelopen. Bij de rust stond de teller op 7-0, door treffers van Sjaak Quist, Maarten Joppe (2x) en René van Vossen. Ondanks een aantal missers wisten de rood-witten er in de tweede helft nog vijf doelpunten aan toe te voegen. Peter Noordijke (2x), Hilbert van Akkeren, Sjaak Quist en René van Vossen waren de makers. De derde keus van SPS is tweede gewor den in de competitie, met 40 punten uit 20 wedstrijden. Op de slotdag werd Chrislandia 2 met 4-1 verslagen. De SPS'ers hadden aan één punt genoeg voor de tweede plek, die werd behaald ten koste van Tholense Boys 4. Het was voor SPS in de eerste helft zoe ken naar de juiste vorm. Na een half uur werd Jan Hage neergehaald in het zes tienmetergebied. Scheidsrechter Kees de Graaf (die floot zodat vaste arbiter Rien Voshol een keer kon meevoetballen) wees naar de stip en Frenk Wiens bracht zijn team op voorsprong. Enkele minu ten later beoordeelde SPS een hoek schop van de Brabanders niet goed, zo dat een aanvaller ongehinderd de gelijkmaker in kon koppen. Voor de tweede helft kwam Kees v.d. Maas in de spits voor Hans Elenbaas. De thuisclub was volop in de aanval en het was Wiens die met een schot vanaf de zestienmeter lijn de Chrislandia-doelman kansloos liet. Even later kwam Elenbaas weer te rug in het veld voor Michel v.d. Jagt. Hij schoot de derde erin, vanaf de zijkant via onderkant lat. En ook de vierde SPS- treffer kwam op naam van Hans Elen baas. SPS scoorde in deze competitie 52 keer en kreeg de minste tegentreffers (31). Tholense Boys 4 sloot de competitie af met een 7-1 overwinning tegen ZPR 2 en is op de derde plaats geëindigd. De score werd geopend door Johan Schot, nadat Marco van Velzen de Halsterse doelman belette om de bal te pakken. Met twee treffers voerde Marco v.d. Wielen de voorsprong voor de rust op naar 3-0. In de tweede helft stond Rini Potappel in het veld en dat bleek een ge lukkige wissel. Na eerst een kans om zeep te hebben geholpen, vond hij daar na wél het net. ZPR slaagde er vervol gens in om doelman Jan v.d. Vlies te passeren (4-1), wat gezien hun spel ver diend was. In het vervolg hadden de Tholenaren met fel spel de Bergse spit sen onder controle. Potappel maakte 5-1 en daarna bracht Van der Wielen - die ook nog een paar kansen miste - met twee treffers het totaal op zeven. De vijfde keus van Tholense Boys is er niet in geslaagd om kampioen Halsteren 2 een nederlaag toe te brengen. De Bra banders - een goed voetballende ploeg met snelle spitsen - wonnen met 4-3. Tholen wist de nul lang vast te houden, maar moest op een gegeven moment ca pituleren. Maar ook de bezoekers creëer den kansen. Gastspeler Arno van Dijke zorgde voor de gelijkmaker en Rien van Vossen bracht de geel-zwarten op voor sprong (1-2). Nog voor de rust nam de thuisclub met twee doelpunten de lei ding weer over. Ook in het begin van de tweede helft was Halsteren sterk en via een goede actie verruimde de spits de voorsprong. Tholen kon hierna wat meer druk zetten en dat resulteerde in een doelpunt van Wim Tichem (4-3). Maar de gelijkmaker konden de bezoekers niet meer afdwingen. De collecte voor de Hartstichting heeft in Oud-Vossemeer 833,68 eu ro opgebracht. Dit is een veelgehoorde uitdrukking. Bedoeld wordt dat het op richten van slechts één B.V. als het ware als 'half werk' wordt ge zien. Toelichting: als een ondernemer besluit om zijn (geldt uiteraard o.ok voor: haar) onderneming te drijven in de vorm van een B.V., dan heeft hij daarvoor vaak meerdere redenen. Deze redenen kunnen o.a. zijn het beperken van de civielrechtelijke aansprake lijkheid of fiscale - en dus financiële - oorzaken. Ook speelt vaak de toekomstige bedrijfsoverdracht al een rol. Als de zaken goed gaan, maakt de structuur niet direct zoveel uit. Maar als de zaken slecht gaan, dan geldt meestal bij één B.V.: weg pensioenuitkeringen weg stamrechtuitkeringen weg liquide middelen Is er slechts één B.V.dan betekent dat bij een bedrijfsoverdracht verkoop): bij verkoop van de aandelen van de B.V. 25% inkomstenbelasting bij verkoop van de activa/passiva 29 - 34,5% vennootschapsbelasting en "later" nog eens 25% inkomstenbelasting (dividend). Het alternatief is een zogenoemde Holdingstructuur. Deze ziet er in zijn grondvorm als volgt uit. Directeur/aandeelhouder 100% Holding B.V. 100% 'Werk-' B.V. Voordelen van deze structuur kunnen zijn: - als de resultaten van de Werk-B.V. slecht gaan, dan kunnen de crediteuren niet aan het vermogen van de Holding-B.V. komen. Het is dus duidelijk zaak om de liquide middelen zoveel als mogelijk naar de Holding-B.V. over te brengen - in de Holding-B.V. kunnen de pensioen- en stamrechten vande directeur/aandeelhouder worden gehouden. Bij een eventueel faillissement van de Werk-B.V. kunnen deze rechten in stand worden gehouden - bij een verkoop van de onderneming de Werk-B.V.) is de verkoopopbrengst voor de verkoopster/Holding-B.V. onbelast. Zijn er dan geen nadelen? Ja, die zijn er wel, maar die blijken in de praktijk vaak overkomelijk te zijn. Een belangrijk nadeel zijn de instandhoudingskosten van de extra-B.V. U kunt dan denken aan o.a. de extra kosten van de Kamer van Koophandel en de extra accountantskosten. Conclusie: één B.V. kan voor vele ondernemingen de juiste rechtsvorm zijn. De holding-structuur heeft echter in de praktijk bewezen meer fiscale - en dus financiële - soepelheid te geven en in het kader van een toekomstige bedrijfsoverdracht is een hol ding-structuur vaak te prefereren. E.T.M. (Gidy) Jansen, Federatie-belastingadviseur De Rijke Partners Adviesgroep Oud-Vossemeer Telefoon (0166) 678250, e-mail: jansen@derijke-partners.nl Advertentie I.M. De koninginnedag wordt in Anna Jacobapolder jaarlijks op prak tisch dezelfde manier gevierd. Maar de animo ervoor is in de kleine gemeenschap goed. Er stonden dan ook heel wat inwo ners bij Ons Dorpshuis voor de aubade samen met Concordia. Achter de muziek gingen de kin deren met hun prachtig versierde fietsjes, karren e.d. het dorp door. Heen en terug door de Langeweg, de Noordweg en Steintjeskreek naar het dorpshuis. Onderweg ble ven de muzikanten twee keer stil staan om het tochtje iets te verlen gen. Toen de kinderspelen begonnen, brak ook nog de zon door. Bij de spelletjes en de puz- zeltocht toonde de groep bestaan de uit Amy Schults, Twan Goense, Gijs van Alphen, Patricia Tichem, Manouk Verhage en Falco van Gaans zich de beste. Ook de oude re jeugd kwam aan bod bij de volksspelen. Het ringsteken op de fiets is gewonnen door Han v.d. Velde. Een geslaagd koninginne- bal sloot de feestelijke dag af in de kleinste Thoolse woonkern. SGP en CU (en in mindere mate ook D66) plaatsten wel kanttekeningen ten aanzien van nieuwe bungalow parken en de Speelmansplaten, maar de positieve onderdelen overheer sten. P.W.J. Hoek liet weten dat de SGP-fractie in een lastig parket zit gezien de aantasting van de zon dagsrust. „Gezien de vele positieve elementen gaan wij toch akkoord met de recreatienota." Hij verklaar de zich echter tegen uitbreiding van campings en de watersport, zowel in verband met de zondagsrust als de aantasting van de natuur. Rust en ruimte zijn wel de speerpunten van Tholen als het om recreatie gaat, maar als het toerisme uitbreidt, staan die (zondags)rust en ruimte toch on der druk. De SGP was tegen wer vingscampagnes voor watertoeristen en ook tegen aanleg van de bunga lowparken Wulpdal bij Scherpenisse en Suzannapolder bij Sint-Anna- land. „Een goed stuk, maar er hadden nog betere, nog scherpere keuzes ge maakt kunnen worden", concludeer de drs. A.L. Piet namens de CU- fractie. Bij hem was de zondagsrust niet in het geding, want volgens de CU kunnen toeristen die zondags rust ook in ere houden. Wel was hij evenals de SGP tegen Wulpdal, Su zannapolder en uitbreiding van de jachthavens. Volgens Piet moeten er ook geen vaste kampeerplaatsen bij komen en evenmin dienen de Speel mansplaten sterk ontwikkeld te wor den. J. van den Donker uitte ook zijn zor gen over de snelle watersport op het Zoommeer. „Overigens ben ik zeer gebrand op uitbreiding van het toe risme. Groei is nodig in verband met de financiële toestand van de ge meente. De mogelijkheden moeten we benutten, dus ben ik van harte akkoord met de nota", zei het D66- raadslid. Ook J.P. Bout was vol lof. „Snel er mee aan de slag. Benut de mogelijk heden. Veere is een hele goedkope gemeente dankzij de recreatie. Dan heb je de wind in de rug. Recreatie is dus in ons aller belang, want we willen niet de duurste gemeente van Zeeland blijven", aldus het CDA- raadslid. „Nu aan het werk", was ook de mening van VVD-woord- voerder G.J. Hoek. J. Oudesluijs zei ook verheugd te zijn over de nota. Hij stipte nog wat punten aan die wat de PvdA betreft meer accent mogen krijgen: een be tere toegang van duikersgebieden en de aanleg van toeristische fietspaden. Wethouder Van Kempen nam de complimenten graag in ontvangst. Het komt nu aan op de uitwerking van de plannen. De Nieuweweg/Poesdreef bij Stave nisse en de Hikseweg/Kreekweg bij Oud-Vossemeer. Dat zijn voorbeelden van plekken waar het waterschap bo men zou kunnen planten die karakte ristiek zijn voor het landschap. Veer tig beeldbepalende bomen - zoals eiken, linden en essen - wil het schap komend najaar in Noord- en Midden- Zeeland planten op markante plek ken. In het kader van plattelandsont wikkeling krijgt men daar 9000 euro subsidie voor van de EU. De bomen zullen zo'n zes meter hoog en 20 cm dik zijn als ze neergezet worden. Ge kozen wordt voor soorten die 80 jaar oud kunnen worden en die goed al leen kunnen groeien. Met de Zeeuwse milieufederatie en stichting land schapsbeheer Zeeland, alsmede ver schillende terreinbeherende, natuur- en cultuurorganisaties wordt overlegd over welke soorten worden aange plant en waar dat zal gebeuren. De hardrockbands Onyx en Nodal Point treden zaterdagavond op in 't Wagenhuis te Nieuw-Vossemeer. Nodal Point bijt om negen uur de spits af. De band staat voor stevige gitaarrock en heeft de uit Sint-Phi- lipsland afkomstige zangeres Mireil le Quist in de gelederen. De rock-coverband Onyx, met als gi taristen Ton van Riet uit Sint-Anna- land en René Smout uit Oud-Vosse meer, staat om half elf op het podium. Een 33-jarige inwoner van Bergen op Zoom moet zeven jaar de cel in. Hij heeft in een half jaar tijd inge broken in 95 woningen, waarvan in Tholen, Goes, Krabbendijke en Middelburg in 22 huizen. In Ze venbergen is de man in januari op heterdaad betrapt en op het station opgepakt. Zijn buit bestond veelal uit geld, bankpassen en computers. De Bergenaar pleegde 's nachts een aantal inbraken in één plaats (vaalt in de omgeving van het sta tion), een vriend haalde hem ver volgens op (deze man moet nog voorkomen). Hij zat sinds 1989 al twaalf jaar vast voor vermogens delicten. De officier van justitie had negen jaar cel geëist en de man moet aan drie gedupeerden totaal 2700 euro schadevergoeding betalen. werd door Antal Joppe gescoord (6-7,6-2, 2-6). De dubbelpartij van Theo de Hond en André van Damme was bijzonder spannend, maar ze trokken net aan het kortste eind (6-4,6-7,7-5). Het 35+-team van Jacoba van Beieren verloor de derde wedstrijd op rij. Goblin bleef hen met 1-3 de baas. Alleen het kop pel Martin de Haan/Cor Weeland wist een partij te winnen (6-4, 7-6). De 55-plussers van de club uit Sint-Maartensdijk kregen medekoploper Hansweert op bezoek en wonnen met 10-2. Daardoor nestelt Jaco ba van Beieren zich stevig aan de leiding. Het Thoolse optreden begon niet best, want Hans van Dijke en Octaaf van Cleemput kwamen met 0-8 achter te staan. Ze wisten dat echter om te buigen naar een 16-9 zeje. Wilfried Aerts en Wim Brevet waren in de eerste ronde niet opgewassen tegen hun tegenstanders. Daarna boekte het koppel Brevet/Van Dijke een 12-6 zege, terwijl Van Cleem- put/Aerts krap wist te winnen. De beide laatste dubbelpartijen werden met een punt verschil in het voordeel van de Tho lenaren beslist. TOV 1 verloor met 1-3 van Golfbreker 2 uit Zoutelande. Het enige punt voor de Vossemeerse dames kwam van Mariëtte Boonman en Lony Hommel, die de eer ste partij wonnen met 6-2 en 7-5. Abra van Vossen en Stina van Driel beslisten nog wel de eerste set in hun voordeel (6- 4), maar moesten de tweede en derde aan de tegenstander laten (3-6,0-6). Ook het duo Boonman/Van Driel verloor in drie sets (4-6, 6-2, 4-6). En het koppel Hommel/Van Vossen ging met 3-6 en 4- 6 onderuit. Een week eerder verloren de Vossemeerders van Sjef 1 uit Aarden burg, dat alle wedstrijden al had gewon nen. Boonman en Van Driel dwongen nog een driesetter af (6-2, 4-6, 5-7), maar de koppels Van Vossen/Havermans en Van Driel/Havermans kwamen er nauwelijks aan te pas (0-6, 2-6 en twee keer 0-6). Het duo Boonman/Van Vossen verloor de tweede set in de tie-break (2- 6,6-7). In Temeuzen kreeg TOV 2 maandag het deksel op de neus. Het team, met reserve Corrie Havermans in de gelederen, ver loor met 4-0 van Animo 6. Een week eer der stond ook al een ontmoeting in het verre Zeeuws-Vlaanderen op het pro gramma. De volle winst zat er niet in voor Corry Douw, Jessie Aarden, Juliëtte Ge luk en Els Frigge. Ze kwamen met 2-2 te rug van Sjef 2 uit Aardenburg. In beide partijen werd één driesetter gespeeld. Ruucstoppelen 1 kon geen vuist maken te gen Zierikzee, de nummer twee op de ranglijst, en verloor met 3-1. Desondanks blijven de Sint-Philipslanders met vier punten verschil - en nog twee wedstrijden te gaan - koploper. Leni Verwijs en Anja Jansen troffen sterke opponenten. Er was geen kruid tegen gewassen (de invalster drukte met slize-ballen een groot stempel) en ze verloren met 6-3 en 6-2. Betsie Huismans en Elly van Dijke hadden ver volgens meer kansen. In een trage wed strijd bleven ze geconcentreerd en rond den de partij in twee sets winnend af (4-6, 4-6). Het zou bij dat ene punt blijven. Want ook voor het koppel Jansen/Huis mans was het niveau van de tegenstander te hoog (6-3, 6-2). Verwijs en Van Dijke verloren in de laatste partij de eerste set na pittige rally's (6-3). In de tweede kwamen de Sint-Philipslanders met 2-5 voor. Zie rikzee liet zich niet van de wijs brengen en dwong een tie-break af, die het ook nog won (7-6). Ruucstoppelen 2 klopte Schelde 2 uit Vlissingen met 4-0. Tie eerste partij, van Maddy Filius en Anja Koldijk, bleef span nend tot het laatste punt (6-4, 7-5). Lies- beth van Dijke en Riet Sondermeijer had den een driesetter nodig om de winst te pakken (6-4, 3-6, 7-6). Voor Rian Baauw en Filius liep het gemakkelijker (6-4,6-3), maar het koppel Koldijk/Van Dijke had twee keer een tie-break nodig om te win nen (7-5,7-5). Ook Ruucstoppelen 3 sleepte in Vlissin gen vier punten in de wacht. Toch ging het niet vanzelf tegen Schelde 3, want Anja Everaers en Els v.d. Giesen verloren de eerste set (4-6). In de tweede kregen ze meer vat op het spel en met lange rally's wonnen ze met 6-4. In de derde set kwa men de Sint-Philipslanders 5-1 voor te staan. De Vlissingers wisten tot 5-5 terug te komen en een tie-break moest de beslis sing brengen. Die won Ruucstoppelen, en daarmee de partij. Ook Lia Buijs en Lia van Dijke hadden lange rally', ze wonnen met 6-3 en 6-3. Vervolgens had het duo EveraeiWan Dijke geen moeite met de tegenstander (6-1, 6-1). Tenslotte gingen Buijs en Van der Giesen voor het vierde punt. Ook nu lange rally's en Ruucstoppe len won na een 3-5 achterstand de eerste set met 7-5. De tweede werd moeiteloos met 6-0 gewonnen. In de Thoolse jeugdcompetitie verloor TOV 1 met 8-4 van Jacoba van Beieren 2. Sam Douw verloor van Milo Oppelaar (6- 1) en Gaston v.d. Weijer moest in een moeizame strijd de winst aan Mark van Gorsel laten (4-3). Leroy van Mierlo leed een zware nederlaag tegen Roy Guequièr- re (7-2). Kevin Kostermans maakte korte metten met Kevin Verwijmeren (1-9) en dat leverde TOV de eerste punten op. De beide dubbelspelen eindigden gelijk, re spectievelijk 5-5 en 4-4. Het eerste team van Jacoba van Beieren boekte een mime 11-1 zege tegen Eegedima 1. Vedad Had- zie en Duncan Weeland wonnen de eerste dubbelpartij met 5-2 van Koen Nieuw- dorp en Koen Wilsing. De mix Nathan de Viet en Chantal Bentvelsen bleef met 8-0 de baas over Jimmy Jansen en Maik Brugman. Van de vier enkelpartijen ein digden er drie in een mime winst voor de bezoekers. Alleen Koen Wilsing wist Na than de Viet te weerstaan (4-4) en vero verde daarmee het enige punt voor Eege dima. De A-jeugd van WHS is zaterdag in nieuwe shirts gestoken dankzij de steun van twee sponsors. Aan de voorkant presenteert bistro 't Baeken zich, het bekende restaurant en cafetaria van de Molendijk, en autobedrijf Maat maakt naamsreclame op de achterkant. Daarmee investeren beide bedrijven in de toekomst van de Sint- Annalandse voetbalvereniging, want de A-jeugd van nu zal hopelijk over een aantal jaren het hart van het eerste elftal vormen. Het team eindigde de afgelopen competitie in de middenmoot en ook in het nieuwe seizoen behoudt WHS een A-elftal, al gaan er diverse junioren dan over naar de senioren. Er kunnen echter ook weer li- junioren doorstromen. Leider Laban Hage en bestuurslid Peter Wielaard (rechts) bedankten de Chinese eigenaren van 't Baeken voor hun steun aan voetbalvereniging WHS. Het A-team bestaat uit Hans Ridderhof, Marco Poot, Dennis Vaders, Richard, Armando en Ronald v.d. Repe, Didier van Ewijk, Patrick van Schetsen, Bart Fase, Mark Potappel, Chris van de Leur, Arjan Heijboer, Arjan Bevelander en Andreas Vroegop. Degradatie uit de zesde klasse komt voor het zondagteam van Sint-Annaland dich terbij na de 4-2 nederlaag tegen medede gradatiekandidaat Polanen. Komend weekeinde zullen er tegen de Zoom pun ten gepakt moeten worden. Aijan Mossel man had in de eerste partij een taaie tegen stander, maar hij was tactisch net iets beter en pakte het eerste punt (6-3, 6-4). Ook Curtis Goedegebuure won. Na een wat minder begin was de eerste set met 7- 5 voor de Sint-Annalander, de tweede ging een stuk makkelijker (6-1). Een 2-0 voorsprong, dus dat was een goede start voor de Tholenaren. Robert van 't Hof verloor vervolgens zijn eerste set kansloos (6-0), maar in de tweede was het de om gekeerde wereld (6-2 winst). In de derde set kantelde het duel opnieuw en zo kwam Polanen aan het eerste punt (6-3). Routi nier Merien Poot trok in een spannende en gelijkopgaande partij net aan het kortste eind (6-4, 5-7, 4-6). Zo stond het 2-2 en moesten de dubbels uitsluitsel geven. En toen bleek de tegenstander een maat te groot voor de Tholenaren. Poot en René Moerland verloren met 6-2 en 6-3. Ook Luud van Dijke en Goedegebuure konden geen vuist maken (6-3,6-2). Jacoba van Beieren 1 deelde de punten met Smash 2: 3-3. In de eerste partij was Vincent de Kerf de betere tennisser. Maar zijn tegenstander bracht alles terug en won. Vervolgens gaf Tonny Veijaal zijn tegenstander geen enkele kans. Ook Kees Lindhout won, hij had daarvoor drie sets nodig. Timo Bocxe daarentegen kwam net tekort om zijn partij tot een goed einde te brengen. De eerste dubbelpartij was al binnen veertig minuten beslist, De Kerf en Vetjaal sloegen hun tegenstanders met 6-0 en 6-1 van de baan. Lindhout en Bocxe waren er in het begin niet helemaal bij en verloren de eerste set al gauw (6-1). Het koppel herstelde zich, en bracht in de vol gende set de stand in evenwicht (6-2). De beslissende derde set werd een ware thril ler waarin de Tholenaren aan het kortste eind trokken (7-5). Het eerste zondagteam speelde 3-3 tegen Oudenbosch 2. Het tweede team van Jacoba van Beieren blijft in de race voor de titel. Het won zelf met 6-0 van de Klappers en de koploper verspeelde punten, zodat de achterstand tot vier punten is verkleind. Beide dubbel spelen werden snel in twee sets gewon nen. In de enkelpartijen liep het eveneens goed. Bij Patrick Wildenberg leek het eerst mis te gaan, want hij verloor de eer ste set met 6-0. Hij herstelde zich echter en won beide volgende met 6-4. Martijn van Nijnatten is in het enkelspel nog altijd ongeslagen, maar de tegenstand wordt wel steeds zwaarder. Na een zware strijd en veelal goed tennis verloor Jacoba van Beieren met 5-1 van SVD. De thuisclub was een maatje te groot voor de Tholenaren. Het enige punt

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 19