Groei ligplaatsen Zoommeer noopt tot grotere capaciteit Bergsediepsluis Watersportdag stimuleert zeilen Nog geen zicht op andere huisvesting Groenplan per woonkern wordt pas later gemaakt ZLM AUTOVERZEKERING? Gespreksgroep voor familie en andere relaties van thuiswonende dementerenden In Graefnisse is niets aan de hand Donderdag 29 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Met een vaartocht voor genodigden, en één voor de le den, over het Zoommeer viert watersportvereniging De Kogge uit Tholen zaterdag het zilveren jubileum. De club telt 250 leden en beschikt over zo'n 160 ligplaatsen in de jachthaven. Actuele zaken op dit moment zijn de bouw van een nieuw clubhuis en de capaciteit van de Bergsediepsluis. Havencommissaris Kees Bal en secre taris Arno van Loon zijn respectievelijk 20 en 18 jaar be stuurslid en dus vertrouwd met het reilen en zeilen in de club. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan verschijnt een jubileumboek, waarin Patty Roeten en Grada van Loon heel wat uurtjes hebben gestoken. Bergsediepsluis Zilveren De Kogge werkt in belang van aangesloten watersporters Vijftig Belgen Clubhuis Initiatief van Zorgcentrum Ten Anker en Emergis Vertrouwen Naar 30 schepen Ook zeilles SGP bang dat kleine dorpen minder krijgen Per woonkernen moeten er plannen worden gemaakt voor het openbaar groen. In de nieuwe groenvisie van de gemeente wordt in hoofdlijnen het beleid voor de ko mende tien tot vijftien jaar vastgelegd. Dat is nodig om dat er in de huidige groenstructuur volgens het college te weinig samenhang is of deze zelfs ontbreekt. Het is te veel versnipperd. Over de bekostiging van de toekomsti ge plannen is nog niets bekend. En dat punt stoorde de SGP-fractie maandag in de commissie gemeentelijke ontwikkeling. Bert Stolk bij Rode Kruis herkozen Gevechten De Baai van Duivendijk was na de kanalisering van de Eendracht begin jaren zeventig de plek waar plezier- vaarders hun scheepjes afmeerden. „Alleen met laag water kon je daar weg met je zeilboot, want je moest onder de oude brug door" (die is eind 1975 weggehaald - red.), ver telt Arno van Loon. Een aantal van deze mensen nam het initiatief om een vereniging op te richten. Een bijeenkomst in café De Kroon in november 1978 trok liefst tachtig belangstellenden. Van Loon was er daar één van. „We woonden al in Tholen, maar onze boot lag toen in Numansdorp", vertelt hij. Op 23 maart 1979 werd de oprichtingsakte van De Kogge gepasseerd. De eer ste voorzitter was C. v.d. Berge, verder zaten J. van Elsacker, S. de Korte, J. Boelhouwers, M. van Dui vendijk, J. van 't Hof en W. Evertse in het oprichtingsbestuur. Toen burgemeester E. Baerends in augustus 1981 de Thoolse jachtha ven officieel opende, was inmiddels D.J. Binkhorst preses geworden. Het aanvankelijke plan voor een ha ven met ruim 700 ligplaatsen, tal van voorzieningen en zelfs een hou ten ophaalbrug naar de landtong, werd nooit gerealiseerd. In plaats daarvan kwam er 'een goede, dege lijke steigervoorziening zonder al te veel poespas'. Er kwamen 150 lig plaatsen. Baerends noemde het des tijds belangrijk dat de historische contouren van de rede van Tholen intact bleven. Met de ontwikkeling van woningbouw in Waterfront ver dwijnen die contouren momenteel alsnog volledig. Het door Jacques Boelhouwers ontworpen monument met logo van De Kogge, dat 23 jaar geleden werd onthuld, staat nog al tijd aan de Contr' Escarpe. „Ze heb ben er op de werf van Van Duiven- dijk nog een nacht aan doorgewerkt om dat op lijd gereed te krijgen", herinnert Van Loon zich. Voorzie ningen zoals toiletten waren er in die begintijd niet. Dat kwam pas toen De Kogge in 1983 de voorma lige brandweerkazerne op de hoek Wal/Kaaij ging huren. Aanvankelijk deelde men dat gebouw met de scouting, maar toen die naar de voormalige oesterputten vertrok, kocht De Kogge het gebouw - dat het Koggedek werd gedoopt - aan. Vanaf het eerste moment lag er een overeenkomst, dat alle exploitatie kosten die de gemeente voor de jachthaven maakte, voor rekening kwamen van de vereniging. Op die basis wordt nog altijd gewerkt. Van Loon: „We hebben weieens gepro beerd dat te veranderen, maar de ge meente reageerde terughoudend. Toch meen ik dat wij' zelf zaken sneller kunnen realiseren. De afge lopen jaren is het steeds zo geweest, dat tussen het maken van plannen en de realisatie ervan door de ge meente steeds vier jaren lagen." Met het oog hierop houdt het be stuur zaken als de privatisering van tennisbanen goed in de gaten. Vier jaar geleden werd de voorziening uitgebreid met een nieuwe steiger, vooral bedoeld voor passanten. Een uitbreiding van de jachthaven voor De Kogge zit er vooralsnog niet in. Ook al omdat in de onmiddellijke omgeving ligplaatsen voor anderen gecreëerd worden. Zo krijgen de woningen in Waterfront een eigen ligplaats en ook bij de werf van Van Duivendijk zijn er een aantal gere aliseerd. Bergen op Zoom wil uit breiden naar 350 ligplaatsen en al die extra schepen moeten van de Bergsediepsluis gebruik maken om in open water te komen. Met rijks waterstaat wordt dan ook al geruime tijd gecorrespondeerd over de capa citeit van de sluis. „Die stelt zich star op en kijkt alleen naar de getal len. Over een jaar berekend kan de sluis het aantal best aan, maar rijks waterstaat vergeet dat praktisch al les er gedurende de drie zomer maanden doorheen komt. En ze laat zich daarvan ook niet overtuigen", aldus Van Loon. Havencommissaris Kees Bal (links) en secretaris Arno van Loon (rechts) met hun echtgenotes. Was er 23 jaar geleden een wacht lijst voor een ligplaats, nu is dat niet anders. „Dagelijks krijgen we vra gen voor een ligplaats", vertelt ha vencommissaris Kees Bal. Om op de wachtlijst te komen, moet 130 euro entreegeld betaald worden. Een bewuste belemmering, omdat de vereniging in feite niet zit te wachten op mensen die alleen een plekje voor hun boot zoeken en ver der niets met De Kogge van doen willen hebben. Van Loon benadrukt dat het belangrijkste doel van De Kogge is, om de liggelden voor de leden zo laag mogelijk te houden. De ongeveer 250 leden komen uit alle windstreken. Naast veel Thole- naren zijn er 50 Belgen, vier Duit- s sers en een Engelsman lid. De leden komen uit alle lagen van de bevol king, van werklozen tot artsen. „En dat accordeert prima met elkaar", zegt Bal. De club kent verschillende commissies: redactiecommissie voor het clubblad, havencommissie, zeilcommissie, evenementencom missie en beheerscommissie Kog gedek. Jaarlijks worden, naast de voor- en de najaarsvergadering, een aantal zaken georganiseerd: ope- ningstocht, Keeten-A zeilwedstrijd, kortebaanwedstrijd met barbecue, kaairace en sluitingstocht. „Een aantal van 15 deelnemende schepen is steeds ons uitgangspunt, maar vaak zijn het er rond de twintig. Meestal de vaste kern. want het valt niet mee om mensen uit hun stoel te krijgen", aldus Grada van Loon die in de evenementencommissie zit. Daarnaast assisteert ze haar man met het secretariaatswerk. „Mijn eerste karweitje was destijds het uit typen van de statuten en het huis houdelijk reglement." Grada legt uit dat veel mensen hun boot hebben zoals een ander een stacaravan: ze bivakkeren er het hele jaar door re gelmatig op, maar varen er alleen in de zomervakantie enkele weken mee. Als havencommissaris is Bal (diens vrouw Adrie is in dezelfde commis sie actief) de man die jaarlijks de vaste ligplaatsen indeelt, de lengte van de schepen opneemt voor de be rekening van het liggeld, en verant woordelijk is voor het onderhoud aan de steigers. „Reparaties, uitbrei ding en dergelijke, daarover voer ik overleg met de gemeente." Toen hij in 1984 aantrad, was zijn eerste pro ject de golfremmende elementen in de jachthaven. Bal is ook het aan spreekpunt voor de havenmeester die bij De Kogge in dienst is. Mo menteel is dat Louis Stranders, na dat achtereenvolgens Toon van den Ende, Adja Schot en Frans Zoete- weij die functie vervulden. Bal en Van Loon moeten nog lachen als ze vertellen hoe Adja Schot ooit met haar auto achteruit de haven in reed. „Siem Bestman gooide haar een reddingsboei toe en die deed ze om terwijl ze in de auto bleef zitten. Toen moest Siem alsnog het water in om haar eruit te halen", haalt Van Loon op. Het verrijzen van een nieuw clubhuis aan de waterkant is een project dat de vereniging momenteel flink bezig houdt. Het Koggedek is verouderd (het staat nu te koop) en de inmid dels overleden voorzitter Boelhou wers maakte een in het oog sprin gend ontwerp voor een nieuw ge bouw. Vanuit de plaatselijke horeca rezen daartegen bezwaren. Die resul teerden erin, dat het gebouw kleiner moet worden dan eigenlijk de bedoe ling was. Op dit moment worden de precieze kosten van de nieuwbouw op een rij gezet in combinatie met het programma van eisen van de bouwcommissie. Pas als er duidelijk heid is, gaat er gebouwd worden. Wanneer dat zal zijn, daar durven Bal en Van Loon geen uitspraak over te doen. Maar dat het volgend jaar wordt, zoals voorzitter Jaap van den Donker onlangs zei in de dagbladen, dat willen ze niet geloven. Eerst gaat De Kogge zaterdag het jubileum vieren. Voor de tocht met de Frisia 's jvonds hebben zich 149 gegadigden gemeld. Het bestuur van de club bestaat naast Van den Donker. Van Loon en Bal uit pen ningmeester Ivo Bossers, Simon Roos, Adrie Pijnen en Leo Marcus- se. Zorgcentrum Ten Anker in Tholen en het Centrum voor Geestelijke Ge zondheidszorg Emergis beginnen met een gespreksgroep voor familiele den en andere relaties van thuiswonende dementerenden. Centraal staat de onderlinge hulp die deelnemers elkaar kunnen bieden. De bijeenkom sten vinden eenmaal in de drie weken plaats in Ten Anker. De precieze start is afhankelijk van de belangstelling. Het ligt in de bedoeling om een groep te vormen met minimaal vijf en maximaal tien deelnemers. In Ten Anker bestaan sinds een tweetal jaren vergelijkbare gespreks groepen voor partners en kinderen van dementerende bewoners en cliënten die er dagbehandeling vol gen. De in die groepen opgedane er varingen vormen de basis voor het huidige initiatief, dat zich uitsluitend richt op de omgeving van een demen terende die nog zelfstandig woont. Aan dergelijke bijeenkomsten bestaat volgens maatschappelijk werker Marlies Box grote behoefte. Box startte destijds de gespreksgroepen voor mantelzorgers en heeft ook nu, samen met sociaal psychiatrisch ver pleegkundige Frans van Dun, het voortouw genomen. „De zorgen om een dementerend familielid kunnen zwaar wegen. Mensen hebben vaak het gevoel dat ze er alleen voor staan. Dit geldt voor de partner, kinderen en andere familieleden, maar ook voor vrienden. In de groepen bouw je met elkaar het vertrouwen op dat nodig is om ervaringen uit te wisselen. Daar komen heel wat emoties bij los. In onze intra-murale groepen kregen we telkens te horen dat het jammer was dat ze pas in een laat stadium allerlei vragen beantwoord kregen en steun en herkenning vonden bij lotgenoten. Vandaar dat we ons nu ook nadrukke lijk richten om mensen die nog niet in contact met hulpverleners zijn ge komen. Op die manier hopen we zo preventief mogelijk te werken." Dementie krijgt steeds meer aandacht in de media. Het is een abnormale achteruitgang van meerdere geestelij ke functies, waaronder het geheugen. Het proces van dementeren verloopt in fasen en is afhankelijk van de oor zaak van de dementie. In het alge meen geldt dat het geestelijk functio neren in de loop van de jaren geleidelijk achteruit gaat. Vaak heeft de omgeving van een dementerende moeite om een houding te bepalen. Van Dun bezoekt vanuit Emergis be trokkenen aan huis, meestal na een signaal van de huisarts of een andere werker in de eerste lijn. „Het kan heel pijnlijk zijn om de achteruitgang van een geliefd persoon onder ogen te zien. Zorg die aanvankelijk van zelfsprekend is, wordt naarmate het proces voortschrijdt steeds moeilijker en zwaarder. Er komt zelfs een mo ment waarop de zorg door anderen moet worden overgenomen. Voor naasten is die situatie soms moeilijk te begrijpen." Elders in de regio worden soms cur sussen over dementie georganiseerd. Daarin ligt de nadruk op instructie en verheldering van praktische zaken. In de gemeente Tholen gebeurt er tot op heden, de intra-murale gespreksgroe pen in Ten Anker voor partners en kinderen van dementerenden buiten beschouwing gelaten, nog helemaal niets. Het nieuwe initiatief is duide lijk geen cursus, benadrukt Box. De nadaik ligt op het uitwisselen van er varingen en het onderling geven van adviezen en vooral herkenning en steun vinden bij elkaar. We willen een sfeer creëren waarin iedereen zich vrij voelt om te praten over de eigen onzekerheden, angsten en te leurstellingen bij de. zorg voor de menterenden." Groepsleden kunnen zelf de thema's aandragen voor de bijeenkomsten. Indien nodig kan worden ingespron gen op actuele zaken. Om onderling een sfeer van vertrouwen te krijgen is de maximale groepsgrootte op tien deelnemers gesteld. Bij voldoende belangstelling kunnen aparte ge spreksgroepen worden gevormd voor partners, kinderen of overige relaties. Het betreft een doorstroomgroep zo dat deelnemers, zolang als ze zelf no dig vinden, deel kunnen nemen aan de groep. Vervolgens wordt de groep steeds aangevuld met mensen die op de wachtlijst staan. Een brochure over de plannen is verkrijgbaar via Marlies Box in Zorgcentrum Ten An ker of bij de plaatselijke huisartsen en de thuiszorgcentrales. Het ligt in de bedoeling om een keer in de drie weken in Ten Anker bij elkaar te ko men. De voorkeur gaat uit naar over dag, maar indien gewenst wordt een vaste avondbijeenkomst belegd. De financiering van de gespreksgroep is nog niet helemaal duidelijk en is me de afhankelijk van nieuwe ontwikke lingen in de AWBZ. Mogelijk wordt een kleine eigen bijdrage verlangd. Wie belangstelling heeft voor de ge spreksgroep kan contact opnemen met Marlies Box in Ten Anker: tel. 0166-602950. De in de brochure op genomen aanmeldingskaart dient in gevuld te worden verzonden naar Zorgcentrum Ten Anker, ter attentie van Marlies Box. Afgeven bij de re ceptie mag ook. Na aanmelding volgt een introductiegesprek met Box en Frans van Dun. In dit gesprek wor den de verwachtingen over de deel name aan de gespreksgroep in kaart gebracht. De schipper uit Zoutkamp ontvangt tijdens de eerste watersportdag in de Sint-Annalandse haven gasten uit Nijmegen (rechts), terwijl w.vv- oprichter Priem (links) uit Sint-Maartensdijk al aan boord is. De eerste watersportdag in Sint-Annaland leverde zaterdag bezoekers van dichtbij en veraf op. Enjoy Sailing en Busmariteam hadden de handen ineen geslagen om de zeilsport op de Krabbenkreek te stimule ren. In het clubgebouw van de watersportvereniging, de Buutengaets, werden de belangstellenden na de koffie ingedeeld op één van de huur- schepen, waarmee Enjoy Sailing uit Lemmer vorig jaar voorzichtig is begonnen. „Het eerste jaar was zeer goed", vertelt Irene van Veenen- daal. „En we zijn ook erg tevreden over de boekingen die we voor het nieuwe seizoen 2004 al hebben. In een economisch minder gunstige tijd zie je dat het huren van zeilschepen toeneemt omdat men de eigen boot heeft verkocht of geen jacht aanschaft." De schipper uit Zoutkamp die de gasten de Krabbenkreek opvaart, zegt het kernachtig: koop je een boot, dan werk je je dood. Zelf heeft hij echter ook eert zeilschip, want varen is zijn hobby, vertelt de voormalige stuurman op de grote vaart, die later vijftien jaar verkeersleider op Schiphol werd en nu nog docent is op een lucht- vaartschool. Voor Enjoy Sailing heeft hij met een aantal collega's vijf zeilschepen van Lemmer via de Noordzee naar Sint-Annaland gebracht en nu assisteert hij op deze eerste watersportdag. Een maal de haven uit, gaat al snel een 48-jarige ambtenaar uit Nijmegen aan het roer staan. Hij heeft sa men met zijn vrouw en dochtertje twee uur gereden om d'e open dag in Sint-Annaland mee te maken. Al dertig jaar gaat hij met zijn ge zin naar Friesland en nu wil hij de Zeeuwse wateren wel eens ver kennen. Aan boord is ook P.W. Priem uit Sint-Maartensdijk, des tijds mede-oprichter van de wa tersportvereniging Sint-Annaland. Hij heeft zelf geen boot meer, maar grijpt samen met zijn vrouw de kans met beide handen aan om deze watersportdag mee te ma ken. Met genoegen ziet hij, dat het initiatief van toen, prima is aangeslagen, want de jachthaven is alweer aan de zoveelste uitbrei ding toe. De opvarenden komen voor het zeilen, maar de schipper moet hen teleurstellen: er is geen spatje wind. Naarmate het schip verder de Krabbenkreek op komt, kan er toch nog een zeil gehesen worden en iedereen geniet van de rust op het Oosterscheldewater, onder wie ook wsv-voorzitter Tom van Gurp. Enjoy Sailing biedt met de verhuur van zeiljachten sinds vorig jaar een nieuwe vorm van watersport aan in Sint-Annaland. „In Bruinisse en Wil lemstad kun je dat al langer, maar hier was het nog niet", vertelt Irene van Veenendaal. „Na het nodige on derzoek zijn we in 2003 begonnen. We zijn niet zomaar in het diepe ge stapt." Directeur Oscar Snijders vult aan, dat hij niet alleen een eigen rondje Zeeland heeft gemaakt, maar ook de economische promotiestich ting Sepaz raadpleegde. „Sint-Anna land vonden we aantrekkelijk, het klikte met Bert Busman en de ge meente ging akkoord met een nieuw steiger en ligplaatsen. Ook over de samenwerking met de watersportver eniging zijn we tevreden." In Lemmer heeft Enjoy Sailing 50 schepen in de verhuur. „In Sint-An naland zijn we met 10 begonnen en eind dit jaar worden de nieuwe stei gers gebouwd, zodat we volgend jaar met 30 schepen kunnen werken. Daar komt ook een kantoor bij." Het verhuurbedrijf heeft nu op het terrein van Busmariteam naast de graansilo van de CZAV een tijdelijk kantoor. Lennard Rijksen zwaait er de scepter en hij kan over 8 tot 10 oproepkrach ten beschikken want de schepen moeten zowel van binnen als van buiten schoongemaakt worden na een verhuurperiode. Dit seizoen geeft Enjoy Sailing ook zeilles en wie het nog niet aandurft om alleen te varen, kan een schipper meekrijgen. „We hebben een heel bestand aan schippers: zowel gepen sioneerden als jongeren", zegt Snij ders. Wie tijdens het weekeinde een zeiltochtje wil maken, moet 500 euro neertellen, een hele week kost 900 euro. „Maar het gaat ook om kapitale boten van 150.000 euro", maakt de directeur duidelijk. Men heeft de keuze uit sportieve jachten of familieschepen van 4 tot 8 personen. Vorig jaar kreeg Enjoy Sailing de eerste boekingen voor evenementen van bedrijven, waarbij er na de zeiltocht kan worden gege ten in de Buutengaets. Dit seizoen hoopt men dat verder te kunnen uit bouwen, maar Enjoy Sailing is pas compleet wanneer volgend jaar de nieuwe steigers bij de nieuwbouw van Busmariteam klaar zijn. J.M. Aarnoudse wilde namens die fractie de visie dan ook nog niet vastgesteld zien. Hij zei te vrezen dat bij de verdeling van de gelden de kleine woonkernen minder geld krij gen toebedeeld omdat de grote woonkernen het leeuwendeel van het budget zullen opslokken. Aarnoudse wilde dan ook niet zo maar de bevoegdheid aan het colle ge overdragen om gelden te beste den voor die plannen. Omdat er in de plannen sprake is van het indelen in zones van een woonkern (cen trumzone, woonzone en randzone) wilde hij weten wat dat voor gevol gen heeft voor de financiering. Maar wethouder F.J. Goossen ant woordde dat hij dat nu niet kan doen omdat die plannen nog gemaakt moeten worden. Aarnoudse vond dat er duidelijk sprake was van een be leidswijziging en wilde eerst meer inzicht voordat zijn fractie het man daat over de besteding van het geld in de handen van b. en w. legt. Maar J.J. van 't Hof (ABT) vond dat het college de uitwerking van de vi sie wel was toevertrouwd. „Wij zijn ook niet geïnteresseerd in bepaalde kernen, maar het gaat ons om heel de gemeente Tholen." Aarnoudse stelde dat de 'kleine ker nen niet mogen lijden onder de gro te,' maar legde verder niet uit waar op hij de mening stoelde. Volgens J. Oudesluys (PvdA) zijn de kosten van latere zorg. Het gaat er eerst om 'groenstructuurplannen' voor de kernen te maken en dan die met elkaar te vergelijken. Op die manier kunnen er volgens de sociaal democraat keuzen worden gemaakt, maar dat bestreed Aarnoudse. „Leg je het mandaat bij het college dan krijg u niets meer van de cijfers on der uw neus." Hij kreeg bijval van J. van den Donker (D66). Ook hij wil de een vinger in de pap blijven hou den. „Een mandaat geven aan het college hoort niet bij het dualisme. Dan wordt de raad haar macht ont nomen. Wij willen ook meer duide lijkheid in het besteden van de gel den." Volgens Goossen wordt er met de groenvisie een nieuwe weg ingesla gen. Hij vroeg de commissie het be gin van die weg te aanvaarden zon der dat het eind al in zicht is. „Anders ga je nu al met het uitwer ken van details verder en dat is niet de bedoeling." En in de behandeling van de visie in de raad, kan de SGP altijd nog met een amendement komen, zo werd Aarnoudse van verschillende kanten gewezen. Het Rode Kruis heeft nog geen zicht op andere huisvesting. Vanwege de bezuinigingen bij de gemeente staat overal de rem op, zei Bert Stolk donderdag tijdens de algemene ledenvergadering in Sint-Maartens dijk. Hij werd bij acclamatie herkozen tot voorzitter van de afdeling Tholen/Sint-Philipsland. Het was aftredend en herkiesbaar. Adri Boot- Mangold uit Zierikzee trad af als bestuurslid. Zij wordt opgevolgd door Annelis Neele-Clement uit Sint-Philipsland die zich kandidaat had gesteld. Er waren twintig aanwezigen waaronder drie vertegenwoordi gers uit het district. Wilma Neele las een ABC-rijm op over de loopbaan van mevrouw Boot. Ze bedankte iedereen. En zei dat ze als actief lid stopt, maar dat ze wel zal proberen beschikbaar te blij ven voor het Rode Kruis. De tele foon is geduldig, zo zei ze. Chr. de Neef las in het verenigingsge bouw aan de Radda Barnenstraat een brief voor van de voorzitter van het Rode Kruis, ex-minister Eelco Brink man waarin het overlijden van prin ses Juliana werd herdacht. Zij was beschermvrouwe van het Rode Kruis en vervulde in haar actieve leven di verse functies in de hulporganisatie. Het bestuur heeft nog geen zicht op andere huisvesting. Met de gemeente zou er volgens Stolk samen naar worden gezocht. Daarbij is er ook aan gedacht om samen met de brand weer in Sint-Annaland onder een dak te gaan, maar daarover is nog geen enkele duidelijkheid. „Overal wordt vanwege de bezuinigingen de rem op gezet." Aan het huidige gebouw worden re gelmatig vernielingen gepleegd. Zo is er een ruit ingegooid en is tot twee toe het lood rond de schoorsteen ge stolen. Jeroen Tol uit Poortvliet is geslaagd voor zijn Lotus-diploma (landelijke organisatie ter uitbeelding van slachtoffers). Tijdens de avond werd het project van het Rode Kruis in Manizalis in Colombia belicht. Co Blok van de afdeling Kapelle toonde beelden van het opknappen van het kinderzie kenhuis waar meisjes en jongens on der de achttien jaar worden opgeno men uit de regio. Ze worden behandeld voor allerlei ziektes, maar ook voor verwondingen als ge volg van de gevechten tussen gueril- lastrijders en militairen. Dit jaar draagt de afdeling 3000 euro bij aan het project, het district geeft 5000 euro. Tijdens de rondvraag werd de vraag gesteld waarom er voor een project gekozen wordt in Zuid-Amerika en niet dichter bij huis. Stolk antwoord de dat het ziekenhuis in Manizalis door het Colombiaanse Rode Kruis wordt gesteund, waardoor de sa menwerking vergemakkelijkt wordt en de controle beter uitvoerbaar is. In Graefnisse Sint-Philipsland is niets aan de hand. Dat zei wethouder F.J. Goossen maandag in de com missie gemeentelijke ontwikkeling naar aanleiding van de brief in deze krant van J. Kempeneers die een aantal kanttekeningen plaatste bij de aanleg van de nieuwbouwwijk. Goossen zei door het artikel te zijn verrast en zei dat het niet was zoals Kempeneers had geschreven. „De huizen zijn niet te laag gebouwd." Het college kreeg er schriftelijke vragen over van J.M. Aarnoudse (SGP). Hij wil weten wie de regie voert over de bouwpeilen en de bouwhoogtes. Verder vraagt hij zich af wat de lezing van het college is op de situatie. Verder wil hij weten hoe een en ander zich verhoudt met de plannen voor het stedelijk waterbe heer. Goossen liet weten dat hij van me ning verschilt met de briefschrijver, maar zegde toe de vragen van Aar noudse schriftelijk te zullen beant woorden omdat er nogal wat techni sche details zijn. Assurantiekantoor Burgemeet 25 Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 ||f Jan P.M. erheeke Ten Ankerweg 72 - Tholen Tel: (0166) 602 888 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 7