Jeugdbrandweer huldigt bruidspaar Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 april 2004 Sprookjes van koninklijk niveau Fietsenstalling bij kerk VERF NODIG? Noordijke wint klaverjassen Geen gordel om Trib U2 op herhaling Zangavond Rehobothkerk M Wandelvierdaagse Sponsorloop voor Villa Pardoes Koffie voor Sudan Drukke feestdag Accelerando Vaart achter scholenbouw gewenst Zeeuwse avond Smash naar Polen 68 kilo vis bij bootwedstrijd Rommelmarkt voor zending Vertrek pastoraal werker Geslacht in eigen slagerij X Voor lekker vlees, mals en mager X moet u zijn bij uw echte slager SLAGER X Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 J Lezing over dementie Vergunning Kampman wint klaverjassen r- Extra vertoning film Van Tiggele beste schutter Alpha-jeugdsoos Serie van 20 caramboles Riolering Graefnisse Polen bij koninginnedag Dodenherdenking Bestel-/Bedrijfsauto's Tholen Diverse straten zijn feestelijk ver sierd voor de door de stichting STAD georganiseerde straatversier- wedstrijd. Voor het eerst doet ook de Prinses Beatrixstraat aan de wed strijd mee. Twintig van de 25 bewo ners hebben de straat omgetoverd in een sprookjesstraat. Vrijdag zal be kend worden gemaakt welke straat het mooist versierd is. De Hervormde gemeente heeft toe stemming gekregen om de fietsen stalling bij het kerkgebouw uit te breiden. Door de groei van de kern komen steeds meer kerkgangers zondags met de fiets naar de eredien sten. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING f Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 I Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Magda Noordijke won bij klaverjas- club Stad Tholen de vierde ronde van de Jan Jansen trofee. De eerste vijf in de uitslag zijn: 1. Magda Noordijke 5602 punten; 2. Sonja Doelman 5220 p; 3. Coby Leijdek- kers 4948 p; 4. Frans Bahnert 4803 p; 5. Monique Kyzers 4769 punten. Op de Grindweg kreeg donderdag morgen om 9.40 uur een 35-jarige automobiliste een bekeuring wegens het niet dragen van een autogordel. In café The Sixties treedt zaterdag opnieuw de band Trib U2 op. Kees Meerman (zang), David Hollestelle (gitaar), Ivo Severijns (bas) en Leon Klaasse (drums) waren in januari ook al te gast in het eetcafé. Het vir tuoze quartet brengt rock roll mu ziek. Het optreden dat gratis toegan kelijk is begint om 22.00 uur. In de Rehobothkerk wordt zaterdag een zang- en orgelavond gehouden in het kader van de ingebruikname van het Van Oeckelenorgel. De ge zamenlijke koren treden voor het eerst op rond dit orgel. Tevens is dit de afsluiting van de actie TH3 - de cd 'Wanneer ik voor U kniel' - ten bate van het orgel. Voor de begelei ding van koorzang en sologebruik biedt het orgel tal van mogelijkhe den. Dat zal op 8 mei te horen zijn. Medewerking verlenen het chr. ge mengd koor Crescendo o.l.v. Paul Heijboer, jeugdkoor Sjaloom en jon gerenkoor Hananja o.l.v. Willy Eg- gebeen en chr. Thools mannenkoor Rehoboth o.l.v. Cees van der Steen hoven. Bram Bout zal de samenzang begeleiden en enkele orgelsolo's laten horen. De avond begint om half acht. De toegang is vrij en er wordt gecollecteerd voor het orgel fonds. Oud- Vossemeer De wandelsportclub organiseert van 10 t/m 13 mei weer de avond wan delvierdaagse. Iedere avond start er een wandeltocht van vijf of tien kilo meter vanaf café Hof van Holland. Het vertrek is steeds tussen 18.30 en 19.00 uur. De routes gaan door het dorp en de nabije omgeving. Onder weg worden de wandelaars voorzien van versnaperingen. Alle deelne mers die minimaal drie routes lopen krijgen een herinnering. Op de laat ste avond worden de wandelaars door muziekvereniging OVM bin nengehaald. De route van vijf kilo meter is ook geschikt voor kinder wagens of mensen in minder goede conditie. Deelnemers kunnen zich individueel of als groep aanmelden. Voor de grootste groep wandelaars wordt een beker beschikbaar gesteld. Deelenemers kunnen zich vooraf inschrijven bij C. Havermans (672674), S. Brusselaars (672858) en L. Plandsoen (672953) of via het mailadres: cn.wscv@zeelandnet.nl. Meer informatie over het wandele venement is te vinden op de website: zevendorpentocht.tk. De Die Heenetrechtschool organi seert woensdag 19 mei een sponsor loop voor het vakantieverblijf Villa Pardoes in Kaatsheuvel. In dit ver blijf worden vakantieweken gehou den voor kinderen met een levens bedreigende ziekte. De openbare basisschool houdt de sponsorloop op het terrein van voetbalvereniging Vosmeer. Om 8.45 uur gaan de kin deren van start. Na de sponsorloop blijft men op het sportpark voor de jaarlijkse sport- en speldag. De kin deren komen vanaf maandag met de sponsorlij sten langs de deur. Sint-Annaland Bij de kinderspelen op Koninginne dag is de hervormde gemeente met een koffiestand aan de Ring aanwe zig. Met deze actie wordt er geld in gezameld voor het HGJB-project 'Operatie Lifeline' van de Her vormde Gereformeerde Jeugdbond (HGJB) en de Gereformeerde Zen- dingsbond (GZB). De actie heeft als doel om kinderbijbels aan te schaf fen en te verspreiden in Sudan. Za terdag ging de actie van start met een slaatjesverkoop. De 700 slaatjes waren zeer snel uitverkocht, zo dat diverse inwoners teleurgesteld moesten worden. Deze actie leverde ruim 400 euro op. Op zaterdag 12 juni wordt de actie afgesloten met vele activiteiten rondom de Ring. De Koninklijke fanfare Accelerando organiseert ook dit jaar op Koning innedag een rommelmarkt in de vei linghallen. Tussen 10.00 en 13.00 uur kunnen koopjesjagers hun slag slaan. Daarnaast zijn er diverse acti viteiten, waaronder het rad van avontuur en een dartscompetitie. Om 12.15 uur worden de waardevol le spullen per opbod verkocht. Ook is er ondermeer een terras, hambur gertent en een snoepkraam aanwe zig. Tussen 8.30 en 10.00 uur verkoopt de muziekvereniging olie bollen aan de Ring. Daarna zijn de lekkernijen in de veiling verkrijg baar. In de veiling is er naast een rommelmarkt ook een geranium- markt. Voor de leden van Acceleran do is het een drukke dag, want zij verlenen ook medewerking aan de aubade en maken 's avonds een rondgang door het dorp met versier de feesten, waarna de feestelijke dag wordt afgesloten met een Oranje concert in De Wellevaete. 's Mor gens wordt met koraalmuziek vanaf de kerktoren de activiteiten geopend. Het gemeentebestuur moet vaart zet ten achter het onderzoek naar de scholenbouw in het dorp. De voltal lige commissie welzijn en onderwijs schaarde zich onlangs achter een voorstel van de SGP om b. en w. tot spoed te manen. SGP'er H.W. van Eenennaam wees erop dat het onder zoek in januari zou beginnen, maar dat het inmiddels april is. En het is al uitgesteld, want het raadsprogram- ma maakt melding van een onder zoek in 2002/2003. De vertraging is het gevolg van de geplande verplaat sing van het Markiezaat college. Het ruimtegebrek in beide basisscholen is nijpend. B. en w. antwoordden op de vragen van het commissielid dat deze maand bij vijf bureaus offerte wordt gevraagd voor een onderzoek. Vorige week is het programma van eisen door b. en w. besproken en dit wordt aan de schoolbesturen ge stuurd. Vóór de zomervakantie zou den de eerste resultaten van het on derzoek bekend moeten zijn. Van Eenennaam zei, te betwijfelen of dat gehaald wordt. Reden voor hem om het college tot spoed te manen. Voor de leden van de Plattelands vrouwen organiseerde mevr. Reyn- hout een Zeeuwse avond. Met het zingen van het Zeeuwse volkslied en het eerste couplet van het Zeeuws- Vlaams volkslied werd de avond be gonnen, waarna mevr. Reynhout vertelde over het ontstaan van Zee land en de inpoldering. Ook gaf ze informatie over de Zeeuwse vlag en over de betekenis van Luctor et Emergo. Het leven van de Zeeuwen kenmerkte zich altijd door de strijd tegen het water. Na de pauze ver toonde mevr. Reynhout nog diverse dia's met beelden van bekende Zeeuwse kerken, burchten, natuur gebieden en de klederdracht. Met enkele verhalen in het Zeeuwse dia lect werd de bijeenkomst afgesloten. Drie teams van tafeltennisvereniging Smash '76 brengen van 5 tot en met 8 mei op uitnodiging van de stichting Tholen-Itawa een bezoek aan Polen om aan een sportieve uitwisseling mee te doen. Secretaris van de stichting Rina Bout, die tevens competitiespeel ster is bij Smash '76, legde de eerste contacten. Op de jaarvergadering in februari reageerden de leden van Smash positief op het voorstel. Piet van Dijke en Rafaël Fructuoso werk ten de plannen verder uit, terwijl Rina de contacten met Polen onderhield. De reis bestaat uit ontspanning en het spe len van enkele wedstrijden. Negen leden vertrekken op 5 mei in een busje met volgauto voor de reis naar Polen, die ongeveer achttien uur zal duren. Op de eerste dag krijgen de leden van Smash een ontvangst op het stadhuis en wordt er een rondvaart gemaakt op het meer en een bezoek gebracht aan een ziekenhuis en een sportcentrum. Na het spelen van een wedstrijd tegen de gastvereniging vindt er een ont moeting plaats met andere tafeltennis clubs uit Rusland, Letland en Litou wen. Tegen deze clubs wordt later een afsluitend toernooi gespeeld. Aan de reis naar Polen nemen deel: Merijn v.d. Klooster, Remco Vroegop, Peter Bazen, Anné van Dijke, Rina Bout- Den Ouden, Piet van Dijke, Anky Vroegop, Rafaël Fructuoso en ere voorzitter Adri Fase. Stavenisse Sportvissers en watersportvereniging Stavenisse hield zaterdag haar eerste bootwedstrijd in dit seizoen. Met 19 boten voer men de Oosterschelde op onder gunstige weersomstandigheden. In het Brabantse vaarwater werden de vislijnen uitgeworpen. In totaal werd er door de 46 deelnemers 68 kilo vis gevangen, waaronder veel bot en 19 kilo schol. Een bijzondere vangst was een lipvis, die weer terug werd gezet in het water. Bij de jeugd won Comé Westerlaken uit Sint-Maartensdijk met 2025 gram vis. Bij de senioren ging de eerste prijs naar Henny Blewanus uit Breda, die ruim vijf kilo vis boven water haalde. Naast de vis trok ook een koppel zeehonden de aandacht van de deelnemers. De sportvissers en watersportvereniging Stavenisse orga niseert dit seizoen nog 2 vaartochten, een barbeque op de Kaai en enkele viswedstrijden. De eerste vijf in de uit slag van de viswedstrijd waren: 1. Henny Blewanus (Breda) 5010 gram; 2. Rens Treytel (Rotterdam) 3970 gr.; 3. C. van Steenpaal (Oud-Vossemeer) 3895 gr.; 4. Koos Bosters (Oud-Vosse meer) 3870 gr. en 5. Bert Koopman (Sint-Maartensdijk) 3640 gram. Uit slag jeugd: 1. Comé Westerlaken (Sint-Maartensdijk) 2025 gram; 2. Jaco Hage (Sint-Maartensdijk) 1065 gr.; 3. Ronald Bosters (Oud-Vosse- meer) 1035 gr.; 4. Marco Moerland (Stavenisse) 985 gr.; 5. Lydi Kouwen- hoven (Sint-Maartensdijk) 495 gram. De zendingscommissie van de her vormde gemeente organiseert zater dag 8 mei van 9.30 tot 15.00 uur een rommelmarkt in verenigingsgebouw De Schuilplaats. Naast tweedehands artikelen worden ook nieuwe spelle tjes, speelgoed, sokken en kleding te koop aangeboden. De opbrengst gaat naar het zendingswerk dat oud inwoner Christiaan Nieuwenhuize verricht. Op donderdag 13 mei orga niseert de zendingscommissie een zendingsavond, waarbij Maria van 't Hof een presentatie geeft over haar werk in Kyrgyzstan. Zij werd enkele jaren geleden vanuit de her vormde gemeente te Sint-Annaland uitgezonden namens de Gerefor meerde Zendingsbond (GZB) en is momenteel enkele maanden op ver lof. Deze zendingsavond wordt ge organiseerd in samenwerking met de vrouwenvereniging en begint om 19.30 uur in verenigingsgebouw De Schuilplaats. Sint-Maartensdijk Pastoraal medewerker Kleinbloe- sem van de hervormde gemeente is Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag Malse riblappen 1 kg Nasi of bami 500 gr. Babipangang 400 gr. Slavinken 5 halen ♦Malse biefstuk 250 gr. 3,25 ♦Bieflappen 500 gr. 5,20 ^Soeppakket 1 st. 3,20 JVerse vark.lever 500 gr. 1,60 Vrijdag 30 april Koninginnedag zijn wij open tot 12.30 uur! X X Zie dan onze speciale aanbiedingen in de winkel!! Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Bacon 100 gram 1,25 Gebraden gehakt 150 gram 1,- Oranje salade 100 gram 1,- Advertentie I.M. niet langer in functie meer. Door dat de kandidaat in de theologie besloten heeft om zich mee te laten nemen in de PKN, is de samenwer king beëindigd. De hervormde ge meente wil immers geen deel uit maken van de nieuw te vormen kerk. Ook moet de kerkenraad op zoek gaan naar een nieuwe consu lent, aangezien ook ds. J. Lohuis uit Scherpenisse meegaat met de Protestantse Kerk in Nederland. Voor de Plattelandsvereniging hield Ine van Ommen, die werk zaam is bij zorgcentrum De Schut- se in Sint-Annaland, een lezing over dementie. Ze stelde dat ieder een in zijn omgeving wel te maken krijgt met dementie, omdat een op de tien ouderen aan die ziekte gaat lijden. Ze stond niet alleen stil bij de patiënt, maar ook bij de mensen die in de directe omgeving van een dementerende zijn, zoals partner of kinders. Er zijn diverse vormen van dementie en vaak is het moei lijk te bepalen hoe en wanneer de ziekte begon. Er bestaan diverse trainingen om het proces te vertra gen, maar genezing is nog niet mo gelijk. Naar aanleiding van de boeiende lezing werden er vele vragen gesteld, waar Ine van Ommen deskundig op in ging. De voorzitter bedankte haar voor haar komst en gaf een enveloppe met inhoud, welke op verzoek van de gastspreekster zal gaan naar de stichting Altzheimer. Bij de afslui ting werden de leden van de Platte landsvrouwen nog gewezen op de modeshow die in Scherpenisse wordt gehouden. Dhr. Van Ast heeft van de Provin cie Zeeland toestemming gekregen om bij zijn woning aan de Kaai- straat in de achtergevel de kozijnen te vervangen. Voor de verbouwing moest toestemming komen van de Rijksdienst voor Monumenten zorg. L. Kampman werd met 4939 pun ten de winnaar van de clubavond van klaverjasvereniging De Pende laars. De eerste negen in de uitslag waren: 1. L. Kampman 4939 pun ten; 2. J. Guiljam 4887 p; 3. A. Arts 4791 p; 4. M. Vermaas 4575 p; 5. J. van Zetten 4393 p; 6. G. van Ham 4344 p; 7. J. van Splunter 4309 p; 8. J. van Gorsel 4233 p; 9. R. van Putten 3917 punten. s Scherpenisse Op zaterdag 7 mei vindt er om acht uur 's avonds in het Holland Huis een extra vertoning plaats van de film over het dorp en haar bewoners die in de jaren negentig is gemaakt door J. Claerhout in opdracht van de oranjevereniging Prins Willem Alexander. De extra avond komt er omdat de zaal voor de eerste vertoning zater dagavond om acht uur met ongeveer tachtig personen nagenoeg vol is. De deelnemers aan de zeskamp op ko ninginnedag krijgen namelijk een gratis toegangskaartje. Omdat er zes teams van zeven personen zijn, is de eerste avond snel vol. In 1994 zijn het hele jaar opnamen gemaakt. Alle bijzondere maar ook alle gewone dingen van het dorp zijn vastgelegd. Zo is er een opname ge maakt bij de bakker op zaterdag- aochtend en in het 'praet'uus'. Het feest van' de gildebroeders komt langs, er worden lammetjes geboren en de eerste aardappelen worden ge poot. De film is ingesproken door Kees Slager. Renate Slager is blij met de grote be langstelling voor de film maar ook voor de zeskamp. „We koesteren de film. Over tien jaar komt hij pas weer uit de kast." Ze volgde haar vader op als voorzitter van de oran jevereniging die dit jaar het pro gramma voor 30 april huis-aan-huis liet bezorgen, met een acceptgiro kaart. Leden en donateurs maakten daar ruimschoots gebruik van om de vereniging financieel te steunen. Kaarten voor de film zijn op koning innedag verkrijgbaar tijdens de zes kamp, bij het cafétaria de Heksenke tel en café Zeelands Welvaren. De schutters van schietvereniging Prinses Juliana streden in een ge moedelijke sfeer in verschillende klassen om het clubkampioenschap. Bij deze wedstrijd werd er geteid volgens het 'serie-steunserie' sys teem, wat soms verrassende uitkom sten gaf. Van 13 tot 15 mei neemt de vereniging deel aan de wedstrijd van de Kring Tholen. De uitslagen zijn: Liggend geweer klasse A: 1Jan van Tiggele (50 en 49 punten); 2. Jan Poot (49/46); 3. Leen Bijnagte (48/46); 4. Abel Potappel (47/44); 5. Jan Verwijs (46/45); 6. Han van Tig gele (45/45). Liggend geweer klasse B: 1. Thijs Geuze (50/46); 2. Ri chard Poot (48/48); 3. Frits Wortel- boer (48/47); 4. Hermien Bijnagte (48/45); 5. Patrick Poot (47/46); 6. Comé v.d. Slikke (46/46); 7. Albert de Bruyn (46/45); 8. Maarten Joppe (44/38). Liggend geweer klasse C: 1 Rien Oostdijk (48/44); 2. Bram Lindhoud (47/45); 3. Marien Moer land (47/45); 4. Gertjan Rijstenbil (47/44); 5. Corné Lindhoud (46/45); 6. Berry de Graaf (44/42); 7. Corné de Koning (39/38). Liggend geweer klasse D: 1. Sander Elenbaas (44/42); Jeugd klasse 1: 1. Jan Wil lem Bijnagte (47/45). Karabijn klas se A: 1. Thijs Gëuze (49/47); Kara bijn klasse B: 1. Nico Tijssen (49/44); 2. Dies Lindhoud (48/48); 3. Gabi Bolier (48/45); 4. Arno Moerland (46/43). Karabijn C: 1. Corné Lindhoud (47/42); 2. Wilbert v.d. Male (46/44); 3. Johan de Graaf (44/43); 4. Pieter Verwijs (44/41). Liggend karabijn: 1. Wilbert v.d. Male (48/48); 2. Pieter Poot (48/39); Pistool klasse D: 1Armand Baayens (38/33): Pistool klasse F: IBart Reijngoudt (40/38); 2. Corné v.d. Slikke (36/32) en 3. Lisette v.d. Slik ke (29/22). Op zaterdagavond 15 mei en 5 juni wordt er weer een alpha-jeugdsoos gehouden op de sfeervoïle zolder van het oude gemeentehuis voor jon gelui vanaf 13 jaar. Tussen 20.00 en 23.30 uur kan een bezoek worden gebracht aan de jeugdsoos. Op de zolder kan men sjoelen, darten, air- hockeyen en poolen. Meer informa tie is verkrijgbaar via de website: www.alpha-jeugdsoos.tk. II Poortvliet In de clubcompetitie van biljartver eniging 't Centrum had M. Uijl maar zestien beurten nodig om A. Schot te verslaan. Ook W. Bijl was goed in vorm en behaalde in zijn partij een gemiddelde van vier en maakte een serie van 20 caramboles. Minder goed verging het J. Goudzwaard, die tegen J. Uijl maar 3,30 punten scoor de. De uitslagen zijn: J. Goud- zwaard-M. Uijl 10-9,00; G. de Jonge-R. Elenbaas 5,31-10; M. Uijl- A. Schot 10-2,50; A. Schot-R. Ge braad 10-9,26; W. Bijl-A. Burgers 9,47-10; J. Goudzwaard-J. Uijl 3,33- 10; W. Bijl-A. Schot 10-7,14; R. Elings-S. de Wit 10-8,06; R. Polder- man-R. Gebraad 6,92-10; J. Goud zwaard-A. Burgers 10-7,38. Maandag 1 mei hoopt de zending oud papier op te halen vanaf 18.30 u. Advertentie I.M. Sint-Philipsland In plan Graefnisse is projectontwikke laar Stienstra bezig met het herstellen van rioleringen. Volgens een woord voerder van de gemeente gaat het maar om .kleine dingen.' Inwoners constateren echter dat er aan het eind van de Eendrachtstraat een noodstraat met rijplaten wordt aangelegd, terwijl er ook bronnen worden geslagen. El ders in deze krant zegt wethouder Goossen op vragen van raadslid Aarn- oudse dat er in Graefnisse niets aan Harm Verwijs en Joyce Tichem temidden van de leden van de jeugdbrandweer Sint-Philipsland. Wanneer de vonk precies is over gesprongen, bleef vrijdagmiddag onbekend maar feit is wel dat de 26-jarige beroepsbrandweerman Harm Verwijs uit Sint-Philips land meteen in vuur en vlam stond voor zijn bruid, de 21-jari ge Joyce Tichem uit Tholen. Leden van de jeugdbrandweer uit Flupland, waarvan de brui degom leider is, vormden een erehaag bij het stadhuis in Tho len en het jonge paar werd met de brandweerauto naar feestzaal De Grevelingen gereden. De blauwe zwaailampen en de alar merende sirene van de brand weerauto leken bij alle feestelijk uitgedoste bruiloftsgasten als sfeerverlichting en achtergrond muziek over te komen. Er was wel degelijk iets loos, zo wist men, maar de aanwezige aspi rant-spuitgasten waren dit keer speciaal uitgerukt oni hun leider Harm Verwijs en zijn kersverse echtgenote Joyce Tichem in stijl te verwelkomen. De bruidegom maakte vanaf zijn elfde jaar deel uit van de jeugdbrandweer in zijn geboorteplaats, maar tegen woordig verdient hij de kost als preventiemedewerker bij de Rot terdamse brandweer. De binding met het vrijwilligerskorps in zijn voormalige woonplaats is er ech ter nog wel degelijk want Harm geeft al acht jaar leiding aan de jeugdbrandweer. Zijn bruid Joyce Tichem werkt als secreta resse bij Hemi winkel- en pro jectinrichting in Halsteren. Het jonge stel vestigt zich in de Oes terstraat in Tholen. Predikbeurten Zondag 2 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 18.30 u. ds. De Reuver, Delft. BEZWAARDEN (Calvijncollege) 8.45 u. ds. Oorschot. 16 u. ds. Hoek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van de Poll, Tholen. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's Gravendeel. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan, Sliedrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bevelander, Alblasserdam. 18.30 u. ds. Oberink, Bruinisse. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Vuuren. 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en I8.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. gezinsviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 9 u. ds. Meyer, Yerseke. 16.30 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. BEZWAARDEN (ook in N.H. kerk) 11 u. ds. Hoek. 18.30 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zwanenburg, Ede. 18 u. ds. Van Bruggen, 't Harde. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 4/5 19.30 u. ds. Monster, Barne- veld. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Ginkel, Maartens dijk. 14.30 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. onbekend. 19 u. da. Graafland, Roterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 5/5 19.30 u. ds. Gerritsen, Har- dinxveld-Giessendam. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE do 29/4 14.45 u. ds. Lohuis (huw. bevest.). 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. kand. Van Ginkel, Maar tensdijk. do 6/5 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. De Kok, Rotterdam. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman. de hand is.' Hij komt nog met een uit gebreide schriftelijke beantwoording. Het bouwrijp maken valt onder ver antwoordelijkheid van Stienstra. De gemeente neemt straks wel alle stra ten e.d. over, zodat de bouwvergade- ringen worden bijgewoond door een vertegenwoordiger van de gemeente. De delegatie uit Ilawa die momenteel Tholen bezoekt, zal morgenochtend aanwezig zijn bij de aubade ter gele genheid van koninginnedag. Dat is om half negen bij dorpshuis De Wimpel (en dus niet bij de muzieknis zoals wij vorige week abusievelijk meldden). De Polen zullen op verschillende plaatsen in de gemeente de activiteiten voor koninginnedag bekijken.De ex positie van de heemkundekring over koninginnedag door de jaren heen, in het verenigingsgebouw van de her vormde gemeente, duurt van 's mor gens tien tot 's avonds acht uur. Dinsdagavond wordt door muziekver eniging Concordia de jaarlijkse do denherdenking gehouden. Op de mu zieknis aan de Kerkring wordt vanaf zeven uur koraalmuziek gespeeld. Om kwart voor acht gaan de kerkklokken luiden. Coen Everaers en Richard Feleus spelen The Last Post en om acht uur worden twee minuten stilte in acht genomen. Met het Wilhelmus wordt de plechtigheid besloten. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Extra Van Lunen, Past. Ju- tenlaan 2a, tel. 0164-255888. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28. za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP 30/4 tandarts Wllebrands Bakker, Wagnerstraat 3, Bergen op Zoom, tel. 0164-233723. 1 en 2/5 tandarts Abdullah, Pegagus- laan 20, Bergen op Zoom, tel. 0164- 237302. 5/5 tandarts G. Bakker, Pegaguslaan 20, Bergen op Zoom, 0164-237302. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 apr. t/m vrijdag 7 mei. donderdag 29 11.37 - vrijdag 30 0.07 -13.05 zaterdag 1 1.27 -14.07 zondag 2 2.27 - 14.57 maandag 3 3.15-15.39 dinsdag 4 3.55 -16.20 woensdag 5 4.37 - 17.02 donderdag 6 5.17 -17.45 vrijdag 7 6.02 -18.27 di 4/5 22.36 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 6 mei Reisje, Chr. Oud. ver. 12 mei Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 13 mei Informatiebijeenkomst borst voeding, Stoofstr. 8, 20 u. 19 mei Voorlichting waterschap door dhr. R. Visser, Plattelandsvrouwen, Oudelandsestraat 1120 u. OUD-VOSSEMEER 4, 11, 18 en 25 mei Koersbal Anbo, Vossenkuil, 14 u. 12 mei Bingo Anbo, Vossenkuil, 14 u. 15 mei Excursie heemkundekring, 14 u. SINT-ANNALAND t/m 30 okt. Exposities Visie op Tho len, Ondergoed in de loop der tijd en Stavenisse in beeld, De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 30 apr. Maximale rommelmarkt Ac celerando, Veiling, 10 u. 13 mei NBvP afd. St.-Annaland, reisje naar Bavel, vertrek vanaf Ha venplein, 8.15 u. 15 mei Samenzang chr. mannenkoor DEV, N.H. kerk, 19.30 u. STAVENISSE I mei Voorjaarsmarkt Woord en Daad, Van der Lek de Clercqplein, 9-12 u. SINT-MAARTENSDIJK 29 apr. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 15 mei Alpha Jeugdsoos, zolder oude gemeente huis, 20 u. POORTVLIET 8 mei Schuurfeest PJZ, Bitterhoekse- weg, 20.30 u. II t/m 13 mei Avondwandeldriedaag- se. BERGEN OPZOOM 1 mei Musical Ducis, De Maagd, 20.15 u. 2 mei Snuffelmarkt, De Stoelemat, 10 u. 4 mei Herdenkingsconcert Dvorak- Requiem, St. Gertrudiskerk, 20.45 u. 6 mei Muzikale komedie 'Een Zo merzotheid', de Maagd, 20.15 u. 7 mei Topcabaret Kommil Foo, De Maagd, 20.15 u. 8 mei Verdi-opera Rigoletto, De Maagd, 20.15 u. 9 mei Kindermusical Nijntje is er weer, De Maagd, 14 en 16 u. 9 mei Internationale kattenshow, De Stoelemat, 10 u. 11 mei Benny Neyman jubileumtour, de Maagd, 20.15u. 13 mei Concert Romeo Kwartet, Markiezenhof, 20 u. +film+++film+++lilm+++filin+ ROXY I: In oranje - vr, zo t/m wo 13.45, za 13.45 en 16 u. Starsky Hutch - do, ma en di 20 u., vr 20.30 u., za 18.45 en 21.15 u., zo 16 en 20 u. Van Helsing - wo 13.45 en 20 u. ROXY II: Honey - za 16 en 18.45 u., zo 16 u en di 13.45 u. Gothika - do, zo t/m wo 20 u., vr 20.30 u. en za 2115 u. Scooby Doo 2 - vr en za 13.45 u. Brother Bear - zo en ma 13.45 u. CINEM'ACTUEEL: Verrassingsvoorpremière - do 20 u. Brother bear - zo 16 u. Kill Bill 2 - vr, za en zo 2115 u., ma, di en wo 21 u. In oranje - do 20 u., vr én za 14 en 18.45 u., zo 13.45 en 16 u., ma,di en wo 14 en 19 u. Starsky Hutch - do 20 u„ vr en za 14, 18.45 en 21.15 u., zo 13.45, 18.45 en 21.15 u., ma, di en wo 14, 19 en 21 u. Van Helsing - wo 20 u. Cold Mountain - zo 19 u., ma en di 20.30 u. The haunted man sion - vr en za 18.45 u., zo 16 en 18.45 u. Scooby doo 2 - vr, za, ma t/m wo 14 u., zo 13.45 u. The pas sion of the Christ - vr, za en zo 2115

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2