5 Op tal van plekken genieten van kunst Eerste paal voor de Schutse Zwakke start wordt Emergo toch fataal Minister Veerman opent uitbreiding van jachthaven in Sint-Annaland Nog 2 scholen Biljartstrijd in Vossemeer Koersballen bij BAS-project Donderdag 29 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Winst Tholense Boys 5 Thol.Boys 4 gaat voor tweede plaats Tebbens te fanatiek Noad 2 lonkt naar promotieduels Daan Hage mist finale Vosmeer 3 onderuit 21 Reserve vierde klasse Kunst maakt gelukkig, schrijft Piet Swarthoff van de Kunstkring Tho- len in het programma van de achtste Kunstroute. Vrijdag en zaterdag staat Tholen bol van de uitingen van beeldende en podiumkunst. In de Gasthuiskapel exposeren de beroepskunstenaars Ineke Roelzema, Joop Mijsbergen en Marianne Klunne. Deze tentoonstelling duurt tot en met zaterdag 8 mei. Gedichten, muziek en zang, beel dende kunst, kermiek, schilderijen en fotografie zijn de ingrediënten van de kunstroute. Op zestien adres sen in het centrum van Tholen zijn de kunstwerken te zien, zowel vrij dag als zaterdag, tussen elf en zes uur. Onder meer in een aantal ka rakteristieke woonhuizen, de Grote Kerk, de R.K. kerk, Gasthuiskapel en gebouw van de Protestanten bond. Maar ook in molen De Hoop, de molen aan de Vlasmarkt, het Kunstcentrum aan de Dalemsestraat en Atelier 28 aan de Botermarkt. Er zal werk te lezen zijn van een aantal dichters van Thoolse bodem over het thema 'Vesting'. Muziek vormt altijd een belangrijk onderdeel van de Kunstroute. In de Grote Kerk zijn beide dagen regel matig orgelbespelingen. In de hal van het voormalige stadhuis staat Ierse en Schotse muziek op het pro gramma, maar ook kamermuziek van Ars Musica, volksmuziek van Groep Jan van de Velde. En zater dag aan het eind van de middag is daar zelfs de rockband Groover te horen. In de R.K. kerk treedt zater dag twee keer de gospelgroep Vi sion op, maar ook het Passagekoor, Canticum en dameskoor de Noord- zeestemmen. Het leerlingenorkest van harmonie Concordia is even eens van de partij. De woning van de familie Bout-Sakko aan de Kerk straat is beide dagen het decor van regelmatige ensembleuitvoeringen, zowel vocaal als instrumentaal. Waarbij ook jong talent zoals Jenne- ke en Danielle Ouwersloot op dwarsfluit en viool. Het is een greep uit de programmafolder, die in Tho len te koop is (zie ook www.kun- stroutetholen.nl). De jeugd is ook nu bij de Kunstrou te betrokken. Via de basisscholen kregen de kinderen om iets te ma ken met als thema 'Ik keek door het sleutelgat en ik zag....'. De resulta ten zijn langs de route te zien. In het Kunstcentrum aan de Dalemsestraat is werk te zien van kunstenaars uit het Poolse Ilawa, waarmee Tholen een stedenband onderhoudt. Evenals vorig jaar is er de gelegen heid om kunst te kopen. Op het adres Kerkstraat 21 zijn de werken te zien waarop ingeschreven kan worden. Zaterdagavond om zes uur worden de namen getrokken en na het goed beantwoorden van een een voudige vraag kan de betreffende persoon het kunstwerk meenemen. De start van de Kunstroute' is van middag. Cultuurgedeputeerde H. van Waveren komt naar Tholen om de expositie in de Gasthuiskapel of ficieel te openen. Vorig jaar was het kofferproject van de Zeeuwse Kunstkring te zien bij de Kunstroute. In aanwezigheid van directie, be stuur en bewonerscommissie van de Schutse en belangstellenden vanuit het naburige woonzorgcen trum de V roonhof is gisterenmor gen de eerste paal de grond inge gaan voor het nieuwe zorgcentrum in Sint-Annaland. Heibedrijf Hyl- kema uit Kampen is veertien da gen zoet met het boren van ruim tweehonderd palen. Alleen het bo ren vergt al zo'n twintig minuten per paal. Wanneer de ijzeren buis zo'n 11,5 meter in de grond zit, wordt het laatste stuk nog de grond ingeslagen, zodat omwonen den beperkt overlast ondervinden. In de buis wordt vervolgens ijzer vlechtwerk aangebracht, waarna er beton wordt ingebracht. De hei machine trekt de buis vervolgens uit de grond, waarna er een beton nen paal overblijft. Aannemer Fraanje uit Lewedorp zit verder op schema met de voorbereidin gen. Het nieuwe zorgcentrum moet volgend jaar zomer klaar zijn, maar in de loop van juni/juli a.s. zal er tussentijds nog aandacht aan de bouw worden besteed door middel van het plaatsen van een gedenksteen. scoorden Johan Schot (3x) en Aad Gun- ter, ook was er een eigen doelpunt van DVO. Ook Tholense Boys 5 was te sterk voor DVO 3, het won met 4-2. Met een ren dement van twee doelpunten uit drie kansen waren de Tholenaren in de eerste helft trefzeker. Op aangeven van Marco v.d. Wielen opende Sharif Daoud de sco re. Vervolgens stelde de doelpuntenma ker met een pass Wim Tichem in staat om 2-0 te scoren. Invaller Paul Lasseur bracht in de tweede helft de stand op 3- 0. Vlak daarop werd gelegenheidskeeper Jack de Rond geklopt, waardoor DVO iets terug kwam in de wedstrijd. Marco v.d. Wielen bracht de score op 4-1waar na Ad de Kok met een eigen doelpunt de eindstand op 4-2 bepaalde. Tegen het laaggeklasseerde Chrislandia 2 leden de Tholenaren een week eerder een 2-3 nederlaag. Peter Broeders open de in een goede eerste helft de score. Maar het vervolg was niet aan de thuis club besteed. Dekkingsfouten en missers leidden ertoe dat de Brabanders op een 1-3 voorsprong kwamen. Wim Bal maakte nog wel de aansluitingstreffer, maar de resterende tijd was onvoldoende om nog gelijk te komen. Het was gisterenmorgen ook werkelijk de eerste paal die de grond inging voor de nieuwe Schutse, een dag later dan eerst de bedoeling was in verband met extra voorbereidingswerkzaamheden. Links directeur P. W. Kok. Bluf in Middelburg. Op de Markt in Middelburg treedt op koninginnedag 's avonds de Zeeuwse band Blpf op. Het programma begint om kwart voor zeven met in het voorprogramma de coverband Copycat en de band Beef. Info over kaartverkoop op www.drvkkery.nl. Na een gemakkelijke 17-6 winst tegen hekkensluiter Argento had Emergo het een week later tegen Oni een stuk moeilijker. De Thoolse korfballers verloren in Schiedam met 12-8. Emergo 2 had geen moeite met het zwakke Hoogerop en boekte een ruime 18-3 zege. Emergo verloor de wedstrijd tegen Oni in de eerste helft. De rood zwarten kwamen snel op achter stand en dat bleek niet bevorderlijk voor het zelfvertrouwen. De Schie dammers leidden bij de rust met 7- 3. In de tweede helft liepen ze naar 11-5 uit, alvorens Emergo terug kwam. Met zeer behoorlijk korfbal verkleinden de Tholenaren de ach terstand tot drie punten: 11-8. Maar Oni had het laatste woord en vond nog één keer de korf. Voor Emergo scoorden Kristian van Heemskerk (3x), Marchel de Frel (3x) en Jaco van Heemskerk (2x). Het hoge tempo was een week eer der teveel voor Argento, dat bij de rust al met 8-3 achter stond. In de tweede helft kreeg de ploeg uit Schoonhoven nog negen treffers om de oren, waar ze er zelf maar drie tegenover konden stellen. De Thoolse doelpunten kwamen op naam van Jaco v. Heemskerk (6x), Marchel de Frel (4x), Nicole Dam (2x), Kristian v. Heemskerk (2x), Justine Weijenberg (2x) en Marco v.d Hoek. Emergo 2 won met groot gemak van Hoogerop. Binnen tien minuten stond het al op een 5-0 voorsprong en de rust stand was 8-1Uiteindelijk werd er met 18-3 gewonnen. In de tweede helft maakte Ad Farla plaats voor zijn zoon Pascal. De C-junior maakte het laatste doelpunt. De overige treffers werden gescoord door Ad Farla (5x), Jaco Rip (4x), Gerrie Anthonisse (2x), Marianne Rombouts (2x), Renate Breure, Arie Jansen, Aswintha Konijnenburg en Leo Overbeeke. De B-jeugd kon het succes tegen de kop loper (4-3 winst) niet voortzetten. Sagit- ta uit Ridderkerk was te snel in de aan val en liep naar een 0-5 voorsprong uit. Door treffers van Pascal Farla en Marie ke de Rooij werd de eindstand 7-2. De winst tegen koploper Vios uit Willem stad was de week tevoren een aangena me verrassing. Bij de rust keken de Tho lenaren tegen een 0-2 achterstand aan. Het werd na de hervatting 0-3, waarna Emergo knap langszij wist te komen en zelfs de winst wist te pakken. Marieke de Rooij (2x), Rick Bazen en invalster Rhea Koopman maakten de doelpunten. Emergo C verloor zaterdag met 4-3 van medekoploper Keep Fit uit Roosendaal. Bij rust stonden de Tholenaren met 2-1 achter, maar in de tweede helft kwamen ze terug tot 3-3. In de laatste minuut be sliste Keep Fit de topper tóch in zijn voordeel. Een zuur verlies voor Emergo, waarvoor Chantal Bentvelsen, Carolien Koopman en Jeffrey Pals scoorden. Een week eerder werd tegen Zevenbergen nog een ruime 8-1 winst geboekt, dank zij treffers van Pascal Farla (3x), Mireil le Dorst (2x), Jeffrey Pals (2x) en Rhea Koopman. De El-pupillen van Emergo wonnen met 0-4 van Keep Fit. De derde over winning van de rood-zwarten kwam tot stand door treffers van Anouk van Puy- felik (2x), Joyce Hoek en Sylvia van Houte. Het team herstelde zich goed van de eerder verloren topper tegen ACKC (1-2), waarin Sylvia van Houte als enige scoorde. Emergo E2 pakte door een I -1 gelijkspel tegen Terda uit Breda het eerste punt in deze competitie. Renske de Rooij scoor de na vijf minuten voor Emergo, waarna de tegenstander in de tweede helft een moment van onoplettendheid benutte om langszij te komen. Een week eerder leed men tegen het zeer sterke ELKV een ruime 0-6 nederlaag, nadat bij de rust de schade tot twee treffers beperkt was gehouden. Het welpenteam speelde 1-1 tegen Julia na. Julienne Zimmerman maakte in de tweede helft de gelijkmaker. Emergo won de strafworpen met 6-10. Tholense Boys 4 won eenvoudig met 0- 4 van Chrislandia 2. Eric Nieuwkoop bracht de Tholenaren in de eerste helft op voorsprong. In de tweede helft bracht de van een blessure herstellende Jaap de Vos de score op 0-2. Vervolgens kreeg Chrislandia enkele goede kansen om de aansluitingstreffer te maken, maar gele genheidskeeper Hans de Korte hield zijn doel schoon. Via treffers van opnieuw Nieuwkoop en De Vos liep Tholense Boys uit naar 0-4. Doordat SPS 3 ver loor van Alliance, maken de Tholenaren nog kans op de tweede plaats. Dan moet het team vanavond wél winnen van ZPR. Een week eerder wonnen de geel-zwar- ten met 9-2 van DVO 3. Aanvankelijk hadden de Roosendalers een overwicht, maar het inbrengen van Stefan van As voor Gonnie van As bracht een omme keer teweeg. Bij de rust leidde Tholen met 3-0, door treffers van Stefan van As (2x) en Johan Schot. In de tweede helft Bij de graansilo van de CZAV wordt gewerkt aan een grote passantensteiger in de jachthaven van Sint-Annaland. Minister Veerman van landbouw, natuur en voedselveiligheid ver richt zaterdag 10 juli de officiële opening van de uitgebreide jacht haven in Sint-Annaland. Er ko men 60 ligplaatsen bij en een gro te passantensteiger, waaraan momenteel gewerkt wordt. Veer man was bij de totstandkoming betrokken wegens het feit dat de Krabbenkreek onder het Natio naal Park Oosterschelde valt, waardoor een terughoudend be leid ten aanzien van de recreatie wordt gevoerd. De tweede betrok kenheid van het ministerie is de subsidie voor de onrendabele top van de passantenvoorziening via de Stichting Toervaart Recreatie Nederland, die 90.000 euro bij droeg. Verder was er nog subsidie van de Europese Unie, de provin cie Zeeland en de gemeente Tho len. De totale investering is 800.000 euro. De watersportver eniging hoopt de extra uitgaven terug te krijgen via hogere liggel den. Met de uitbreiding komt de totale capaciteit op 350 ligplaat sen met in de zomerperiode nog eens ruimte voor ruim 100 pas santen. De watersportvereniging sluit met de 60 ligplaatsen en het passan tensteiger een reeks uitbreidingen af. Na de vernieuwing van de Sint-Annalandse jachthaven in 1990, volgden in 1994 en 1996 uit breidingen. Het clubgebouw de Buutengaets met daarboven een havenkantoor, de verdieping van de haven, de havenontvanginstal- latie voor schadelijke stoffen, het lozingspunt voor grijs en zwart water en de wasserette maken Sint-Annaland volgens het wsv- bestuur langzaam maar zeker een watersportcentrum. Daarbij ge voegd de bedrijven als Busmari- team, die volgend jaar - ook met EU-subsidie - een eigen kade krijgt. Voor de verdere toekomst staat nog woningbouw op het pro gramma bij plan waterfront, wanneer de graansilo van de CZAV is gesloopt. Voor de tweede keer wordt in Oud- Vossemeer een invitatietoernooi bil jarten georganiseerd. In café Hof van Holland is de gelijknamige bo kaal de inzet van een strijd tussen acht meesters op het groene laken. Onder hen de plaatselijke biljarter René Koetsier, Kees Nagelkerke uit Stavenisse en titelverdediger Mari- us van Nispen uit Bergen op Zoom. Donderdagavond 13 mei om zeven uur geeft sportwethouder Goossen het startsein voor het toernooi. Ook vrijdag beginnen de partijen om ze ven uur, zaterdag al om twaalf uur en zondag om half twee. Die slot dag staat de finale rond drie uur ge pland. De deelnemers aan de Hof van Hol land bokaal nemen het tegen elkaar op in de spelsoorten bandstoten en driebanden. In een setverband moe ten bij het bandstoten 35 caramboles (in maximaal 12 beurten) worden gemaakt, en bij het driebanden 20 caramboles (maximaal 25 beurten). De vierjarige Tebbens van de gelijkna mige familie Tebbens te Sint-Annaland heeft In Dirksland met amazone Isabel Wessels zijn eerste concoursje gelopen. Dit paard is een eigen, vooral springge- richt, fokproduct, maar het moet in het belang van zijn opleiding ook een aantal klassen in de dressuursport doorlopen. Isabel Wessels had er een zware dobber aan, want Tebbens nam bit en carrière stevig in eigen mond en sprong in de eerste proef tot tweemaal toe heel fana tiek over de omheining. Ondanks de hi lariteit die dit teweeg bracht, werd de combinatie wél gediskwalificeerd. De tweede proef snapte het paard dat dit echt niet kon, en werd braaf vijfde met 158 punten. Het eerste winstpunt was daarmee binnen. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. R. v.d. Houten 28 p; 2. mevr. R. van Driel 22 p; 3. L. Soomers 21 p; 4. mevr. R. Nagtegaal 17 p; 5. D. Schellinger 15 p; 6. mevr. A. Scherpe- nisse 13 p; 7. N. Moerkerken 12 p; 8. W. Scherpenisse 8 p. Meulvliet: 1. T. Goode en L. van Bale 40 p; 2. L. Verschoor en R. Vroegop 38 p; 3. B. Schot en G. Bolier 35 p; 4. D. Lindenberg en J. Bos 24 p; 5. R. Bolier en W. Bijl 21 p. Sint-Maartensdijk: 1. C. van Gorsel en W. Bijl 35 p; 2. A. Poot en L. Wielaard 30 p; 3. T. Goode en A. Wielaard 22 p; 4. W. Lutt en J. Nijstad, én M. Dane 18 p; 6. B. Bijnagte en L. Bijnagte 15 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. Lindhout 30 p; 2. mevr. L. van Poortvliet 17 p; 3. W. Lindhout 16 p; 4. mevr. N. Minheere 15 p; 5. mevr. A. Bosters 9 p; 6. mevr. D. van Dijke 6 p. Reserve tweede klasse Met een 0-3 overwinning op Oranje Wit 3 revancheerden de reserves van Noad zich voor de 0-4 thuisnederlaag tegen deze ploeg. De dezege betekent dat Noad nog kans heeft op een periodetitel en de vierde plaats in de rangschikking. Op aangeven van Johnny van Dijke bracht Dennis Kot met zijn vijftiende seizoentreffer de Sint- Philipslanders op voorsprong. De sterk spelende A-junior Jan Zuidweg noteerde op aangeven van John van Splunter de tweede treffer voor Noad. Sven Buijs kreeg twee mooie kansen om nog voor mst de wedstrijd definitief te beslissen, maar hij faalde in de afwerking. In de mst werd hij vervangen door Patrick Verwijs. Sietse Geluk trof uit een vrije trap bijna doel, maar de doelman keerde zijn inzet. Lars Steijn kreeg vervolgens twee opge legde kansen, maar ook hij kwam niet tot scoren. Erwin Kot kwam voor het slot- kwartier in het veld voor Johnny van Dij ke. Kot kwam twee keer gevaarlijk voor het doel, maar miste net. Oranje Wit kreeg nog een mogelijkheid, nadat Michiel v.d. Est een stevige overtreding had begaan, maar de ploeg uit Dordrecht wist niet te scoren. Lars Steijn bepaalde in de slotfase de eindstand op 0-3. Vorige week werd per abuis vermeld, dat de School met de Bijbel te Sint- Annaland als enige school op het ei land meedoet aan het BAS-project. Er blijken nog twee basisscholen aan mee te doen. Directeur De Korte van de Juliana van Stolbergschool uit Sint-Maartensdijk doet eraan mee en de Eben Haëzerschool in Tholen zelfs al vijf jaar. „We zijn in 1999 begon nen en BAS (bouwen aan een adap tieve school) is een geweldig pro ject", laat directeur Nederlof weten. „We zijn er zeer intensief mee aan de slag gegaan en we hebben al heel goede resultaten geboekt." De Eben Haëzerschool maakt ook gebruik van de diensten van het seminarium voor orthopedagogiek aan de hogeschool Utrecht, maar de Thoolse school heeft wel een andere hegeleider dan die in Sint-Annaland. BAS houdt rekening met verschillen bij de leerlingen en is erop gericht om de kwaliteit van het onderwijs te verbeteren. Daarbij spe len ook de inrichting, de tijdsindeling en de organisatie een rol, naast pure onderwijskundige zaken. 8,8, wat een aftrek betekent van 0,95 punten. Op brug ging het iets minder goed, een onderdeel van de oefening mislukte. Daardoor bleef de score tot 6,95 punten beperkt en dat was onvol doende om bij de eerste drie te eindigen. Op 9 mei is in Amersfoort de derde plaatsingswedstrijd. In Oostburg was zaterdag de finale van de regionale verenigingswedstrijd, waar voor in maart in Sint-Annaland een voorwedstrijd plaatsvond. Twee teams van WIK en één van Spido hadden zich geplaatst. Het beste resultaat was voor WIK in de categorie instap/pupil los 7. Met 136,45 punten (maar 1,8 minder dan de winnaar) pakten Yvette Goedege- buure, Sophie Droogendijk, Iris Goede- gebuure, Bonita Westdorp en Kelly Oos- terbaan de derde prijs en kwamen met een trofee terug thuis. De vierde prijs in de categorie junior/senior los 5 was voor Spido. En in de categorie pupil 1-2 los 6 eindigde WIK met 103,7 punten als achtste. der eveneens te sterk voor Vosmeer, dat met 5-1 verloor. Bij de rust stond het nog maar 1-0 voor NSV, maar na de hervat ting liepen ze naar 5-0 uit. Vlak voor tijd redde Ad van Poortvliet de eer uit een strafschop. De derde Vosmeer-keus sluij een - door blessures - moeizaam verlo pen seizoen af. Het team nam afscheid van keeper Fred Janmaat en van Jack Mosch. Er zullen wat extra spelers ge zocht moeten worden om volgend sei zoen een nieuwe start te maken. Turnen Het is Daan Hage van WIK niet gelukt om door te dringen in de landelijke turn- finale of in de play-offs daarvoor. Vooral op de onderdelen voltige en brug speel den de zenuwen hem zaterdag in Heer enveen parten. Met een 23e plaats (43,75 punten) viel hij buiten de plaat sing. Hage turnde dit seizoen voor het eerst op landelijk niveau en zijn kwalifi catie voor de plaatsingswedstrijd was verrassend. De jurybeoordeling per on derdeel was: vloer 6,45; voltige 6,85; ringen 7,75; sprong 8,75; brug 5,10 en rek 8,85. Joost de Wilde werd een dag later in Heerenveen eerste op het onderdeel vol tige. Zijn oefening werd met 7,85 punten gewaardeerd. De uitgangswaarde was Reserve zesde klasse Vosmeer 3 heeft de competitie afgesloten met een 1-3 nederlaag tegen DSE 4. De ploeg uit Leur had aan die zege niet ge noeg, de titel gaat naar NSV 5 uit Nis pen. De Nispenaren waren een week eer- i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 21