Geen geld voor gezondheidsbeleid Meerderheid commissie wil actie voor ontwikkeling zuidkant Tholen Veel groen op Groen van Prinstererschool 'Mooi plan, jammer dat we er geen geld voor hebben' Laatste woorden Verburgh Raadslid Van der Linde dreigt voorzitterschap commissie neer te leggen JVC plasma PD 35 D 30 Handen voor de ogen Scholen sluiten en oprichten is zaak voor college b. en w. Donderdag 29 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Uitbreiding van presidium blijkt heikel punt Wat vooraf wellicht een vlot te passeren punt leek op de agenda van de commissie algemeen bestuur, mondde donderdagavond toch nog uit in een verhit debat. Het voorstel om het presidium (overleg van de voorzitters van de commissies en de burgemeester) uit te breiden met leden van de commissies stuitte op grote weerstand bij met name M.A.J. van der Linde van de PvdA. Die dreigde zelfs zijn voorzitterschap van de commissie wel zijn en onderwijs neer te leggen. Extra leden Huisartsenzorg is eerste prioriteit Het Thoolse volksgezondheidsbeleid voor de periode 2004-2007 is in een nota vastgelegd, maar er is geen geld om het uit te voeren. Verder dan de wettelijk voor geschreven taken wil het gemeentebestuur dan ook niet gaan. Anders zou ieder jaar 40 mille nodig zijn, terwijl in de meerjarenbegroting slechts 4200 euro is uitgetrokken (naast 6,9 ton voor de GGD). Maar de politiek moet zich er door het krappe budget niet van laten weerhouden om beleid vast te stellen, zei wethouder mevrouw M.A.E. Velthuis in de commissie welzijn en onderwijs. Meldpunt Vaccinatie Inventarisatie van burgemeester en wethouders niet echt hartelijk ontvangen Teleurstellend en magertjes. Dat waren geluiden die donderdag in de commissie algemeen bestuur te horen waren over een inventarisatie van het college van burge meester en wethouders ten aanzien van beleidszaken voor de ontwikkeling van het gebied rond en ten zuiden van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse. Het wordt tijd dat er actie wordt ondernomen, vinden de meeste com missieleden. Over de manier waarop, en vooral de hoe veelheid geld die erin gestoken moet worden, bestaat nogal verschil van mening. Stoeien met Bout Ondernemers Thools veiligheidsbeleid lijdt onder tekorten Het veiligheidsbeleid en het bijbehorende uitvoerings programma dat burgemeester en wethouders voor Tho len hebben opgesteld, zitten goed in elkaar. Het is alleen jammer dat er geen geld is om het uit te voeren. Dat was de treurige tendens van de opmerkingen tijdens de ver gadering van de commissie algemeen bestuur donder dag. Slechts 14.000 euro is er over. Het beleidsplan werd door de commissieleden goedgekeurd en tegelijk werd de conclusie getrokken dat veiligheid voor Tholen geen acuut probeem is. Veiligheidswijzer 91 cm plasma T.V. nu in prijs verlaagd! uit voorraad leverbaar In het presidium wordt geen politiek bedreven. Dat is althans niet de be doeling. Het is een vergadering waar de voorzitters van de commissies de agenda's van de commissies bepalen en (vergader)technische problemen bespreken. Omdat de voorzitters ge leverd worden door de grootste poli tieke partijen (in dit geval SGP en PvdA), hebben de kleinere partijen geen inbreng in het presidium. Om dat toch mogelijk te maken, wordt voorgesteld dat die kleinere partijen een commissielid mogen aanwijzen dat ook in het presidium plaatsneemt. SGP-raadslid M.J. Klippel keerde zich tegen uitbreiding. „Het moet geen hele club worden. Het presidi- um houdt zich alleen bezig met tech nische zaken, voornamelijk het bepa len van de agenda." Maar J.J.P.A. Boulogne van Algemeen Belang Tholen zag dat duidelijk anders. „Eindelijk komt er uitbreiding. Het zal verrijkend zijn als er meer men sen aan mee doen. Er kunnen nu za ken van de agenda geweerd worden en daar hebben de kleinere partijen geen zeggenschap over." De ABT'er kwam hierdoor hard in aanvaring met Van der Linde van de PvdA. Die wond er geen doekjes om. „Het pre sidium is een technisch orgaan. Uit breiding met leden van de commis sies leidt tot achterkamertjes politiek", aldus Van der Linde. Bou logne begreep dat niet. „Voorzitters mogen in de commissievergadering niet stemmen, maar leden wel. Die leden kunnen in het presidium de voorzitters beïnvloeden. En ik heb geen zin geduwd te worden door een commissielid. Als het zo moet, houd ik ermee op. Je hoeft per slot van re kening geen voorzitter te zijn", sprak Van der Linde boos. P. van Belzen van de ChristenUnie zag het pro bleem niet zo. „Uitbreiding hoeft wat mij betreft niet, maar het mag wel. Als de leden die eenmaal in het presi dium gekomen zijn, dan ook maar blijven komen." Mevr. M.K. van Gorsel-de Oude (VVD) en J.P. Bout (CDA) gingen ook akkoord met de uitbreiding. Logisch, want ook zij zijn kleinere partijen. J. van den Don ker van D66 maakte het allemaal niet zoveel uit. Momenteel telt de gemeente Tho len vier commissies: middelen, al gemeen bestuur, welzijn en onder wijs en gemeentelijke ontwikke ling. Als het aan b. en w. ligt, gaat dat veranderen. Het voorstel is om er drie van te maken. Algemeen bestuur en middelen moeten fuse ren tot de commissie bestuursza ken. Welzijn en onderwijs wordt de commissie samenleving en ge meentelijke ontwikkeling wordt de commissie ruimte. Over dit voorstel bestond donderdagavond weinig verschil van mening. Van den Donker betwijfelde of dit nu de impuls was om te komen tot een nieuwe, betere werkwijze. Maar zijn college van de VVD, mevr. Van Gorsel, zag het 'als een middel om te komen tot minder vergaderingen en toch goede be sluitvorming'. Een tweede punt was de vorming van de commissies op zich. Nu worden de commissieleden be noemd door de gemeenteraad. Maar het voorstel is dat fracties die leden voortaan zelf kunnen aanwijzen. Op zich waren de meeste commissieleden daar wel voor, met uitzondering van ABT'er Boulogne die slechts lan gere debatten vreesde. Van der Linde diende een amendement in. „Om ervoor te zorgen dat je de mensen die je bij de commissie vergaderingen tegenkomt, ook in de raad treft, zou ik willen pleiten voor een bepaling dat als er meer leden van de partij in de commis sie plaatsnemen, tenminste één er van een raadslid is", aldus Van der Linde. En die aanvulling kreeg de in stemming van de rest (inclusief burgemeester W. Nuis), behalve van Van den Donker die alleen van belang vond dat de raadsleden zich in de raadsvergaderingen conformeren aan wat er door de vertegenwoordiger in de commis sie is gezegd. „Als dat het geval is, mag men voor mijn part een willekeurig iemand van straat plukken", besloot de democraat. Een poging van SGP'er Klippel om het schrappen van de taakom schrijvingen van de commissies en hun voorzitters ongedaan te maken, kreeg geen enkele steun. Klippel vond dat het wel heel on duidelijk werd wat de commissies en de voorzitters tot taak hebben, als dat niet op papier staat. De overige commissieleden vonden dat niet belangrijk. Zonder uitzondering vonden de commissieleden dat de eerstelijns gezondheidszorg (huisarts) priori teit moet krijgen als er extra geld beschikbaar komt. Als gevolg van een landelijk tekort dreigt verschra ling van die zorg. Doelmatigheid, cliëntgerichtheid en bereikbaarheid zijn facetten die in dit verband van belang zijn, was de boodschap. „We getroosten ons alle inspannin gen", zei de wethouder die verwees naar plannen in Tholen en Oud- Vossemeer, alsmede de recente ver andering in Stavenisse (waar de huisartsenpraktijk in een bankge bouw is ondergebracht). Mevrouw M.K. van Gorsel-de Oude (VVD) pleitte ervoor om aanvragen die met de eerstelijns zorg verband houden, met voorrang te behande len. En M.J. Klippel (SGP) wil een actiever beleid. De wethouder gaf aan dat ook het optimaliseren van de eerstelijns zorg geld zal kosten. In de nota wordt gewag gemaakt van sociaal-economische gezond- heidsverschillen en huiselijk ge weld die prioriteit zouden moeten krijgen. Voor dit laatste zou 30.000 euro nodig zijn. Evenals voor het alcoholgebruik - wat verschillende fracties zorgen baart en in Tholen een groter probleem is dan elders in Zeeland - zou de commissie meer inzicht willen in de omvang van de problematiek. Volgens amb tenaar De Kok is de situatie in Tholen beslist niet gunstiger dan elders. Het vergaren van Thoolse cijfers vergt echter ook weer geld. Een anoniem meldpunt lijkt de VVD nuttig bij de aanpak van huiselijk geweld. Die fractie vroeg ook aandacht voor de verpleeg huiszorg en de ouderenzorg in het algemeen (met de signalerende functie van de thuiszorg). De SGP spitste dat toe op een woonzorg centrum voor Scherpenisse (vol gens de wethouder wordt daar bin nenkort werk van gemaakt en mevrouw C. van der Horst (ABT) wees op het probleem van ouderen die in een sociaal isolement gera ken. Zorg was er ook over de verdwij ning van het regionaal indicatieor gaan als gevolg van veranderde re gelgeving. „Daarbij is er absoluut geen inspraak van onderaf ge weest", beklaagde de wethouder zich. De PvdA maakte zich bij monde van mevrouw E. Bastianen zorgen om de gevolgen die de in komensachteruitgang in deze eco nomisch mindere tijd zal hebben op de gezondheid van mensen. En D66'er D.P. Suijkerbuijk vroeg aandacht voor de problematiek van de lage vaccinatiegraad. In zijn op tiek moet er jaarlijks bekeken wor den voor welk onderdeel van het gewenste beleid er extra geld be schikbaar is. P. van Belzen (CU) hekelde het be leid van de rijksoverheid om als maar taken naar de gemeenten door te schuiven omdat die het goedko per zouden kunnen. „In hoeverre gaat het rijk in de voorzieningen snijden?" vroeg hij zich af. De CU'er wees de hele discussie door op het ontbreken van geld voor het uitvoeren van de nota, maar kreeg pas in een laat stadium bijval van de SGP. Eind 2005 zal bekeken worden wat er van het gewenste beleid op dat moment terecht is gekomen. De politiek is vóór actie om Sint-Maartensdijk een impuls te geven, maar niet iedereen wil nu dl over geld praten. Burgemeester en wethouders inven tariseerden op een paar A4-tjes de problemen en beleidszaken voor hel zuiden van Tholen en meer speciaal Sint-Maartensdijk en Scherpenisse. Een speciale 'Taskforce ieefbaar Sint-Maartensdijk/Scherpenisse', waarin inwoners van beide dorpen zitting hadden, keek ook naar de knelpunten in de twee kernen. ChristenUnie-raadslid P. van Belzen (zelf betrokken bij de taskforce) vindt dat je de inventarisatie niet zomaar voor kennisgeving aan kunt nemen. „We hebben de taskforce gehoord. Die had toch wel de nodi ge kritiek. Ik vind het dan ook ma gertjes om zo'n rapport naast ons neer te leggen. Gebruik het rapport om tot een dorpsplan te komen en doe dat volledig in samenspraak met de taskforce." PvdA'er M.A.J. van der Linde sloot zich bij Van Belzen aan. „De plannen moeten doorgaan." Maar Van der Linde noemde de papieren van b. en w. 'niet meer dan een inventarisatie'. „Dat is teleurstellend. Nota's hoe ven niet lang te zijn, als ze maar wel richting hebben.We moeten iets doen met de zuidkant yan Tholen." Van Belzen merkte op dat er in de begroting 60.000 euro voor de ont wikkeling van dorpsplannen is op genomen. „Dat geld zou je wellicht In de discussie overeen impuls voor Sint-Maartensdijk en Scherpenis se, maakte raadslid J.J.P.A. Boulogne van Algemeen Belang Tholen een opmerking die nogal wat vragen opriep bij de rest van de commis sie algemeen bestuur. Boulogne refereerde aan de grond van het be drijf Massagia die de gemeente aankocht, maar waarvoor tot op heden nog geen kopers zijn gevonden. „Zijn investeerders wel welkom op Tholen? Het plan Wulpdal (een projectontwikkelaar wil een bunga lowpark bouwen bij Gorishoek - red.) ligt al jaren stil. Soms moeten we de handen voor de ogen doen, omdat die investering er is", aldus Boulogne. Dat kwam hem natuurlijk op de vraag te staan of hij voor stelde het niet zo nauw te nemen met de wettelijke voorschriften als het op een flinke investering aankwam. De ABT'er haastte zich dat te ontkennen. „We moeten ons aan de wet houden, maar ik vraag me af of de gemeente zelf geen belemmeringen in het vaandel houdt." kunnen besteden aan de ontwikke ling van de zuidkant van Tholen", aldus het ChristenUnie-raadslid. Dat schoot SGP'er M.J. Klippel in het verkeerde keelgat. „We moeten afwegen wat de financiële mogelijk heden zijn. Daar kunnen we pas over praten bij de discussie over de kadernota 2005. Ik vind de uitspra ken van dhr. Van Belzen dan ook prematuur. Hij zit hier bovendien niet als lid van de taskforce, maar als raadslid." Het CU-raadslid vond dat Klippel te weinig vooruit wilde met de plannen, waarop de SGP'er Van Belzen 'negatief gedrag' ver weet. Maar ook CDA-raadslid J.P. Bout vond het noemen van bedragen te ver gaan. „We zullen uit deze inven tarisatie een paar concrete zaken moeten balen en eerst kijken wat het allemaal kost. Ik zou niet net als dhr. Van Belzen meteen 60.000 euro ervoor uit willen trekken. Je kunt dat geld nu nog niet zomaar alle maal aan Sint-Maartensdijk beste den", aldus Bout. Waarop Van Bel zen gepikeerd reageerde: „Nu zit u weer op hetzelfde lijntje als altijd. U hoort de taskforce aan, maar legt de adviezen naast u neer." Van der Linde wilde 'ook wel eens stoeien met Bout': „Als je geen plan hebt. kun je ook niet weten wat het gaat kosten." „Wij willen ook wel een plan, maar je kunt er niet nu al geld voor voteren. Misschien blijkt wel dat we geen 60.000, maar 150.000 euro nodig hebben", ant woordde Bout. J.J.P.A. Boulogne van Algemeen Belang Tholen vond dat ABT de eer toekwam met betrekking tot de ont wikkeling van het gebied rond Sint- Maartensdijk en Scherpenisse. „Vo rig jaar kwam ABT al met een plan, maar toen speelden we nog zoge naamd ëen spelletje volgens Van der Linde. Dat spelletje is nu uitge speeld, maar we moeten dan ook met geld komen. Een impuls van 10.000 euro is niets. De 60.000 die Van Belzen voorstelt is nog wei nig", aldus Boulogne. Commissie lid Klippel hoonde die opmerkingen weg. „Grote sprongen met een lege buidel. Het ABT was nog lang niet in beeld toen we al spraken over een impuls voor Sint-Maartensdijk." „We praten al jaren en er is nog steeds niets gebeurd", mopperde Boulogne. Mevr. M.K. van Gorsel-de Oude van de VVD hield zich buiten het 'gestoei van de jongens'. Zij vond overigens dat er behoorlijk wat geld voor de impuls voor Sint-Maartens dijk moet komen. „We zijn ver plicht iets te doen voor Sint-Maar tensdijk, zeker als het gemeentehuis naar Tholen verdwijnt. En dat zal meer moeten zijn dan 60.000 euro." Boulogne en D66'er J. van den Donker waren het er over eens dat de gemeente een goede ontwikke ling van het zuiden van Tholen (in clusief Sint-Maartensdijk en Scher penisse) niet alleen kan betalen. „Klippel zegt terecht dat de finan ciën onvoldoende zijn om grote din gen te doen. Maar als je een recre atieve invalshoek kiest, willen ondernemers er wellicht geld inste ken, zodat de gemeente het niet hoeft te betalen", aldus Boulogne. Maar Klippel hield die boot af. „Wij zijn niet tegen kwaliteitsverbetering van de bestaande recreatie, maar wel tegen uitbreiding." Van den Donker sloot echter aan bij ABT. „We hebben ondernemers nodig om dit te financieren. Dus zul je recre atie en wonen uit moeten breiden. Verder mis ik in de inventarisatie bijvoorbeeld plannen voor het hui dige gemeentehuis. Laten we een paar concrete plannen uitwerken. Dat hangt inderdaad af van de finan ciën, maar we hebben wel beloofd een inspanning te leveren." Er was zaterdagmorgen erg veel belangstelling voor de geraniums en andere perkplanten die op het schoolplein bij de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse werden verkocht. In het voorjaar gaat het bij veel mensen kriebelen, ze willen hun tuin aanplanten en de bloem bakken vullen. Op de geranium- markt die de activiteitencom missie van de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse zaterdagochtend organiseerde, konden de bloemenliefhebbers hun hartje ophalen. Naast gera niums werden er ook andere perkplantjes, potgrond, fruit, speelgoed, kinderkleding en snoep verkocht en op het aan grenzende terras konden de be zoekers koffie met cake nutti gen. De leden van de activi teitencommissie waren zeer te vreden over de grote toeloop van kooplustigen die vaak met kis ten, skelterkarren, tassen of zelfs kruiwagens vol koopwaar huiswaarts gingen. De verko ping leverde een bedrag van 1400 euro op dat zal worden ge bruikt voor leermiddelen en speelvoorzieningen voor de re formatorische basisschool. In het conceptplan integraal veilig heidsbeleid wordt verwezen naar een onderzoek dat de gemeenteraad liet uitvoeren door TNS-NIPO. Daaruit blijkt dat 95 procent van de Tholenaren zich veilig voelL „Dus is veiligheid voor Tholen geen structureel probleem", vatte mevr. M.K. van Gorsel-de Oude (VVD) de zaak samen. SGP-raadslid M.J. Klippel voelde zich moedeloos. „De nota ziet er perfect uit. We heb ben straks keurig beleid, maar geen geld. De raad is beperkt in het kie zen van activiteiten tot een maxi mum van 14.000 euro. We moeten in het overleg rond de kadernota meer geld proberen te vinden. Maar ik heb er weinig moed op." P. van Belzen (ChristenUnie) riep op voor al positief te blijven en gewoon aan de slag te gaan. Hij pleitte overigens voor een tussenrapportage zodat het beleid bijgesteld kan worden. CDA'er J.P. Bout had het over het 'bijstellen van ons ambitieniveau'. „Dat moet nu noodgedwongen om laag, maar zo snel mogelijk weer omhoog als er weer geld voor is." Voor het weinige geld dat er be schikbaar is voor taken waarvoor al niet eerder middelen gereserveerd waren, legden de meeste commis sieleden prioriteit bij een veilig heidswijzer die informatie geeft over zaken omtrent veiligheid en rampenplannen. Verder vonden Bout en Klippel onaangepast gedrag (bijvoorbeeld mensen die hun hond laten poepen op plaatsen waar dat overlast veroorzaakt, vernieling en vandalisme) een probleem waar nog wat geld in gestoken moet worden. J.J.P.A. Boulogne van ABT wilde een deel van het beschikbare geld aan de problematiek van huiselijk geweld besteden en D66-raadslid J. van den Donker wilde budget voor het wegwerken van 'enge plekken'. Burgemeester W. Nuis voegde nog toe dat niet alles veel geld hoeft te kosten. „Door verschillende secto ren van de gemeente naar aan dachtsgebieden te laten kijken, is er binnen het ambtelijk apparaat ook winst te behalen", aldus de burger vader. Voor de rest blijft het hopen op financieel betere tijden. De gemeenteraad moet besluiten over het oprichten, opheffen of sa menvoegen van scholen in eigen hand houden en niet delegeren aan het college van burgemeester en wethouders. Dat bracht D66-raads- lid J. van den Donker donderdag naar voren tijdens de vergadering van de commissie algemeen be stuur. Op de agenda stond onder meer het delegeren van taken aan het college van b. en w., vooruitlopend op de nieuwe wet dualisering die naar ver wachting eind dit jaar aangenomen zal worden door de Tweede Kamer. Die wet regelt de bevoegdheden van bijvoorbeeld de gemeenteraad en het college van b. en w. Dit zou een slagvaardiger bestuur op moeten le veren. Maar Van den Donker zag enkele passages waar hij het beslist niet mee eens was. „Ik zou graag geschrapt willen zien dat het oprich ten, samenvoegen en opheffen van scholen gedelegeerd wordt. Ik vind dat zo iets belangrijks, dat moet de raad in eigen hand houden", aldus Van den Donker die met name vreest voor de openbare scholen in de gemeente. „U weet dat, wat mij betreft, de laatste school die over blijft in een dorp, een openbare moet zijn. Maar het merendeel van de gemeenteraad is confessioneel, dus ik zal er wel geen steun voor krijgen", voorspelde de D66'er. En hij kreeg gelijk. Alleen mevr. M.K. van Gorsel-de Oude van de VVD en ABT'er J.J.P.A. Boulogne konden zich in de opmerkingen van Van den Donker vinden. De overige com missieleden vonden het niet zo'n probleem. Bovendien plaatste bur gemeester W. Nuis - die was uitge nodigd om een toelichting te geven - de kanttekening dat het een tijde lijke regeling zou zijn, want als de nieuwe wet eenmaal is ingevoerd, worden deze zaken automatisch aan b. en w. gedelegeerd. „Maar u kunt ervan op aan dat u als raad door het college volledig wordt geïnfor meerd. Dat is onze plicht", aldus Nuis. Het zoveelste pleidooi van de actie groep de Doordrammers voor de komst van een Aldi-supermarkt aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk, zorgde donderdagavond op de verga dering van de commissie algemeen bestuur voor irritatie tussen woord voerster mevr. De Beuckelaer en SGP-raadslid M.J. Klippel. Mevr. De Beuckelaer spoorde de raadsleden aan om er bij burgemees ter en wethouders op aan te dringen in hoger beroep te gaan tegen een ge rechtelijke uitspraak inzake de komst van Aldi. De gemeente verleende eer der vrijstelling voor de bouw van een Aldi-supermarkt op de plaats van de percelen van de familie Schot-Ou- desluijs aan de Sportlaan. Maar de rechtbank oordeelde dat dit besluit niet terecht was, gezien het landelijke beleid om dergelijke detailhandelsbe drijven alleen binnen de dorps- of stadskern te bouwen. Mevr. De Beuc kelaer en de actiegroep Doordram mers zijn van mening dat de Sport laan binnen de bebouwde kom ligt en dat de vertegenwoordiger van de ge meente op de rechtzitting zijn best gewoon niet heeft gedaan. „Hij heeft het standpunt van de raad niet goed overgebracht. U hebt destijds beslo ten dat er een Aldi aan de Sportlaan moet komen. U heeft A gezegd, nu is het ook tijd om B te zeggen. U moet in beroep gaan bij de Raad van State. In verband met de samenwerking tus sen Sint-Maartensdijk en Scherpenis se, ligt de Sportlaan ideaal voor een Aldi", aldus mevr. De Beuckelaer. „En ik heb met advocaat Reverman van Aldi gesproken en die heeft ge zegd dat Aldi de gemeente financieel tegemoet zal komen in de kosten van het hoger beroep. Reverman heeft daarover vandaag ook gesproken met wethouder Heijboer en als die dat ontkent, moet hij dat nu maar zeg gen." Bij het horen van de naam van 'zijn'- wethouder, veerde Klippel op en vroeg mevr. De Beuckelaer haar laat ste woorden nog eens te herhalen, want hij wilde wel eens weten wat ze nou over Heijboer had gezegd. Maar de woordvoerster van de Doordram mers begreep die vraag weer ver keerd en begon opnieuw te vertellen over het geld dat Aldi zou willen ste ken in een beroepsprocedure. Waarop Klippel zijn vraag opnieuw stelde en er wederom hetzelfde antwoord kwam. De emoties liepen daarbij nogal op tot op het punt dat mevr. De Beuckelaer zei dat ze 'rfiaar een dom me burger' was en Klippel geen zin had om nog verder te discussiëren. Overigens hadden de commissiele den weinig enthousiasme voor een hoger beroep. „Er moet wel grond zijn om in hoger beroep te gaan", vond J.J.P.A. Boulogne van Alge meen Belang Tholen. En raadslid P. van Belzen (ChristenUnie) merkte nog op dat de raad had besloten dat er een Aldi 'mocht' komen en niet dat dat 'moest'. Mevr. De Beuckelaer constateerde dan ook dat er weinig 'saamhorigheid' was onder de com missieleden. earn Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 Mww.verburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Heiwerken Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15