Muziek met een boodschap boeit jong en oud in Meulvliet Horeca vrouw Mar ja van Dijke tien jaar Hof van Holland Tholen Kunstcentrum feestelijk geopend Duizend euro voor uitbreiding Rehoboth Uw ogen, o m Elly en Rikkert voor 425 kinderen en 200 volwassenen Creatieve ontmoetingsplaats in Dalemsestraat Tholen Markt voor tuin en goed doel Gastvrijheid en gezellige sfeer, daar komen de mensen voor Tholen in bedrijf Donderdag 29 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Comité Musical Message bestaat vijf jaar en voor de da mes die zich inzetten voor muzikale activiteiten met een christelijke boodschap was dat aanleiding om het popu laire muzikale duo Elly en Rikkert naar Tholen te halen. Het was de tweede keer dat het bekende tweetal te gast was, want vijf jaar geleden stonden zij ook op het podi um in Tholen. Als ervaren horeca-onderneemster weet Marja van Dijke uit Tholen precies hoe ze haar klanten moet verwennen. „Een gastvrije ontvangst, het scheppen van een gezellige sfeer en eten en drinken serveren van goede kwaliteit en tegen een betaalbaar tarief, dan weten de mensen de weg naar je restaurant wel te vinden." De 36-jarige Thoolse spreekt uit ervaring want op koninginnedag zwaait zij precies 10 jaar de scepter in café-restaurant en feestzaal Hof van Holland in Tholen. Vol ambitie In enkele maanden tijd hebben Dini Simons, Francesco Antoniëtti en Andrea Cook de voormalige fietsenzaak van G. Vis aan de Dalemsestraat in Tholen omgetoverd tot een sfeervol ingericht kunstcentrum. Wethouder van cultuur mevr. drs. M.A.E. Velthuis verrichte zaterdag middag de officiële opening. Ze heeft zelf een schilders cursus bij kunstenaar Antoniëtti heeft gevolgd en ze mocht haar talenten aan de verzamelde kunstliefhebbers tonen. Met een penseel kleurde mevrouw Velthuis een deel van de skyline van Tholen in en vervolgens konden anderen de raamschildering verder kleur geven. Thoolse kunst .«r MMin '"wvmm-' mm -é Het populaire zangduo Elly en Rikkert verzorgde zaterdag twee optredens in Meulvliet en het publiek werd nadrukkelijk bij de religieuze liedjes betrokken. Zaterdagmiddag genoten 425 kin deren van een veelzijdig muzikaal programma en 's avonds waren er ruim 200 volwassenen in Meul vliet aanwezig bij een indrukwek kend optreden waarbij menigeen geraakt werd door de persoonlijke teksten en religieuze betekenis die de twee artiesten aan hun liedjes meegaven. Er is momenteel veel over de verschillende kerkelijke stromingen te doen in Nederland, maar afgaand op de spontane reac ties en de saamhorigheid onder het publiek van Elly en Rikkert zijn de onderlinge verschillen tussen gelo vigen niet zo groot. Een gemeleerd gezelschap genoot in ieder geval met volle teugen van de korte ver halen en christelijke liederen die het echtpaar, bekend van radio en tv, in Meulvliet ten gehore bracht. Soms dansend maar af en toe ook met een traantje in de ooghoeken werd er door het publiek geluisterd naar de boodschap die de rasartie sten via hun muziek verkondigen. Tijdens het middagprogramma werd de jeugd veel betrokken bij het optreden en als zangeres Elly of gitarist Rikkert wat vertelt, luistert de zaal ademloos toe. Voor de oudere jeugd en de volwasse nen heeft het tweetal, begeleid door enkele muzikanten, een ei gentijdse show in petto waarin ze van allerlei onderwerpen de revue laten passeren. Soms ontlokten de luchtige teksten een gulle lach, maar diverse mensen werden door de gevoelige vertolking van religi eus getinte liedjes tot tranen toe geroerd. Na afloop van de voor stelling was jong en oud het er over eens dat het comité Musical Message het eerste lustrum niet op een betere manier had kunnen vie- Holland in Tholen. Vlet het aanbreken van het voorjaar iloeit ook de bedrijvigheid in en ■ond de Thoolse jachthaven weer op :n dat is aan de drukte op het terras /an Hof van Holland aan de Kaaij >oed te merken. Uitbaatster en gast- /rouw Marja van Dijke geniet van le gezellige drukte in haar etablisse- nent en ondanks de drukke werk zaamheden maakt ze tijd voor een praatje met haar klanten. „We heb ben veel vaste klanten die speciaal voor onze Franse keuken en visspe- cialiteiten komen. Bovendien merk je dat mensen het fijn vinden dat ze voor iedere gelegenheid bij ons te recht kunnen. Een bezoekje aan een gezellig café met terras, een (zaken-) lunch of uitgebreid diner a la carte in een sfeervol ingericht restaurant of een besloten feest, vergadering of evenement in een grote feestzaal? Bij ons vind je het allemaal onder één dak, in een karakteristiek pand en op een schitterende plek," vertelt Marja van Dijke die zelf meestal in de keuken van haar zaak te vinden is. „Ik heb een koksopleiding ge volgd en voor ik hier in 1994 begon, heb ik in diverse gerenommeerde restaurants achter het fornuis ge staan. Het bereiden van een simpele of exclusieve maaltijd is dus aan mij wel toevertrouwd. Daarnaast moet je als horeca-ondernemer het vermo gen hebben om zaken goed te orga niseren want er komen hier vaak grote gezelschappen voor een recep tie, familiefeest of vergadering en we worden - zeker in het zomersei zoen - regelmatig gebeld door reis organisators of ze met hun busgezel schappen bij ons terecht kunnen voor een koffiestop, lunch of voor een compleet diner. Je moet daar na tuurlijk qua inkoop en personele be zetting adequaat op inspringen. Als je kwaliteit levert en de mensen voe len zich bij je thuis, dan komen ze graag nog eens terug en daar doe ik het samen met mijn personeel toch allemaal voor." Bij het bereiken van haar 10-jarig jubileum in Hof van Holland is Mar ja van Dijke nog steeds erg ambiti eus. Ze geniet nu al bij de gedachten dat er de komende maanden weer volop activiteiten in de Thoolse jachthaven zijn en ze verheugt zich op de bedrijvigheid die het aanme ren van toeristen automatisch met zich meebrengt voor haar horecabe drijf aan de Kaaij. „In het zomersei zoen is de sfeer hier altijd extra ge zellig en veel mensen komen op het terras lekker genieten van koffie met appelgebak of ze laven zich in het zonnetje met een consumptie." Met ingang van dit watersportsei zoen gaat Marja samen met haar vriend Frank van Treijen bovendien het clubgebouw van watersportver eniging De Kogge runnen. „Ik ben nu eenmaal een horecamens in hart en nieren en je moet je bakens steeds durven te verzetten als onderne mer." Op vrijdag 7 mei gedenkt Marja van Dijke het feit dat ze een decennium lang aan het roer staat van Hof van Holland. „Ik geef die avond een feest voor zakenrelaties en genodig den. Daarnaast trakteer ik alle be zoekers van ons restaurant in de maanden mei en juni op een gratis glas champagne." Hof van Holland aan de Kaaij 1 in Tholen is 's maandags gesloten, maar op alle andere dagen van de week is het café en terras geopend van 's ochtends 10 uur tot midder nacht. Het restaurant is van woens dag tot en met zondag van zes tot tien uur 's avonds geopend en er kan uiteraard vooraf gereserveerd wor den. Dit geldt tevens voor feesten, bijeenkomsten en evenementen die mensen in de feestzaal van Hof van Holland (604297) willen houden. Vrijdagavond 30 april is er vanaf tien uur een koninginnebal m.m.v. de 10 mans formatie Talk off Town. De toegang is gratis. (Advertentie I.M.) De drie initiatiefnemers willen kunst stimuleren en het kunstcen trum moet in hun ogen een ont moetingsplaats worden waar ama teur- en beroepskunstenaars volop de ruimte krijgen om zich creatief te uiten. Over een ding waren alle aanwezigen het bij de opening van het kunstcentrum eens. De drie kunstenaars uit Tholen hebben met slechts enkele kleine aanpassingen van de voormalige fietsenwinkel en werkplaats een sfeervolle werk en expositieruimte gemaakt. Etser Francesco Antoniëtti sprak als woordvoerder van het drietal van een functionele en overzichtelijke ruimte waarin plaats is voor ieder een die zich met kunst bezig wil houden. „Van poëzie tot sculptu ren, van aquarel tot ets en van col lages tot olieverfschilderijen. Wij bieden mensen die zich op wat voor manier dan ook bezighouden met het maken van kunst de ruimte om hun werk te laten zien. Daar naast verzorgen we in ons centrum diverse cursussen voor beginnende en gevorderde amateurkunstenaars. Kunst is van iedereen en het is toch doodzonde als je de creatieve schoonheid van je werk niet met anderen kunt delen. Dini, Andrea en ik hebben bij het opzetten van deze ruimte daarom bewust geko zen voor een goede toegankelijk heid. De drempel moet erg laag zijn zodat iedereen hier onbelem merd van kunst kan genieten." Acrylschilderes Dini Simons trok vorig jaar de stoute schoenen aan en informeerde bij Castria Wonen, de eigenaar van het pand van de voormalige rijwielhandel, of er mogelijkheden waren om er een kunstcentrum in te vestigen. Tot haar enthousiasme vonden ze dat bij de woningstichting een prima initiatief en zo kon ze samen met haar kunstzinnige collega's Andrea Cook en Francesco Antoiniëtti aan de slag met het opknappen en her- inrichten van het pand. „Wij heb ben alle drie onze eigen specialisa ties en creatieve inzichten en door samenwerking proberen we onze ervaring en inspiratie over te bren gen op anderen", aldus de kunst schilderes. Simons heeft haar eigen atelier en een galerij met haar werk ondergebracht in de werkplaats waar fietsenmaker Gerrie Vis vroe ger de fietsen repareerde. De uit Engeland afkomstige, maar in Tho len woonachtige Andrea Cook houdt zich bezig met kunstzinnige architectuur. In het kunstcentrum verzorgt ze cursussen waarbij ze de cursisten leert hoe je handgeschept papier maakt. Antoniëtti is eige naar van een eigen atelier aan de Botermarkt in Tholen en hij geeft in het kunstcentrum lessen in teke nen en aquarelleren voor beginners en gevorderden. In het kunstcen trum is een doorlopende expositie te zien van kunstenaars uit de ge meente Tholen en omgeving. Het kunstcentrum is op woensdagmid dag geopend van drie uur tot half zes, op vrijdagmiddag van twee uur tot half zes en zaterdags van 10 tot 12 uur. Dini Simons, Francesco Antoniëtti en Andrea Cook (vlnr) namen gezamenlijk het initiatief en wethouder Velthuis nam zaterdagmiddag de officiële opening van Kunstcentrum Tholen voor haar rekening. Het was zaterdagochtend dringen geblazen in de oude kleuterschool aan de Radda Barnen- straat in Sint-Maartensdijk. De activiteiten- commissie van de Hervormde Gemeente Re hoboth hield er een rommelmarkt waarvan de opbrengst voor de verbouwing en uitbrei ding van de kerk aan de Westvest bestemd is. De verkoping bracht een bedrag van 1000 eu ro op. De (ver)bouwplannen voor de kerk zijn vol gens Jannie van Dijke-de Bor, voorzitter van de activiteitencommissie, in een vergevor derd stadium, maar mevrouw van Dijke weet ook dat er erg veel geld nodig is om die plan nen te realiseren. Met de andere leden van de activiteitencommissie probeert ze een deel van het benodigde geld bijeen te brengen en ze is enthousiast over de publieke belangstel ling voor de rommelmarkt. „De mensen ston den hier vanmorgen al ruim voor opening voor de deur en ik zie vele portemonnees opengaan." Voetje voor voetje schuifelen ko pers en kijkers langs de uitgestalde boeken, huishoudelijke apparaten, speelgoed, en cu riosa en veel gebruikte spullen worden, al dan niet met opbod, verkocht. Enkele dames die zich met het maken van de bloemversie- ringen in het kerkgebouw van Rehoboth be zighouden, hebben voor deze gelegenheid bloemstukken gemaakt die ze te koop aanbie den. Ton Viergever, lid van de activiteiten commissie, werpt zich op als een volleerde veilingmeester en het lukt hem regelmatig om een mooi bedrag te krijgen voor de tweede hands artikelen. Voor de voormalige kleuter school staat een kraampje waar tuinplantjes worden verkocht en ook de versgebakken oliebollen vinden gretig aftrek onder de rom melmarktbezoekers. De voorjaarsmarkt die het comité van Woord en Daad zaterdagmor gen in Stavenisse organiseert, is he lemaal gericht op de tuinliefhebber. Tussen 9 en 12 uur is op het Van der Lek de Clercqplein van alles te koop voor de aanplant en aankle ding van de tuin: eenjarig perk- goed, vaste planten, geraniums, boompjes op stam, potgrond en tuinaarde, tuinbeeldjes, nestkastjes, bloempotten en -bakken, speelgoed en decoratieve tuinartikelen. Bij slecht weer wordt de markt een week verplaatst, naar zaterdag 8 mei. De opbrengst van de voorjaars markt (de netto-opbrengst wordt verdubbeld door de organisatie voor ontwikkelingssamenwerking ICCO) is bestemd voor een project van de reformatorische hulpactie Woord en Daad, de uitbreiding van vakschool Léo in het Afrikaanse land Burkina Faso. Bij deze voor 320 leerlingen bedoelde school worden een eetzaal, kantoor en vijf personeelswoningen gebouwd. Advertentie I.M. Marja van Dijke staat al 10 jaar lang aan het roer van café-restaurant en feestzaal Hof van Er was voor ieder wat wils op de rommelmarkt van de Hervormde Gemeente Rehoboth in Sint-Maartensdijk. De verkoping van gebruikte spullen leverde een bedrag 1000 euro op voor de verbouwing van de kerk aan de Westvest. Bel voor een gratis oogmet» door vakbekwame specialist Waarom sot OPTIEK - 00GMUTKUKDI6 CENTRUM tH'nO<'ljC Grote Kerkstraat 18 Steenbergen tel

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 13