„Ik heb maar vast een derde spijker in de muur geslagen" Op reis dankzij goede slagzin OR van Budelpack: reorganisatie onvoldoende www.rabobanktholen.nl Platform teleurgesteld over sluiten 't Lamsoortje Chalets passen niet in regels bestemmingsplan FINANCIERING? Nieuwe bedrijven Thoolse diabetesafdeling voor tweede keer grootste groeier Fotowedstrijd moeder en kind Gemeente sprak met Aldi Donderdag 22 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Ontslag 25 mensen; 35 herplaatst De ondernemingsraad van Budelpack uit Poortvliet noemt het ontslag van 25 medewerkers en de herplaat sing van nog eens 35 mensen onvermijdelijk. „Voor een reeële overlevingskans is inkrimpen noodzakelijk, maar niet voldoende. De o.r. is niet onbezorgd over de toe komst van het bedrijf na de reorganisatie en heeft dan ook nadrukkelijk de vinger op de zere plek gelegd." Monteurs Rode cijfers Tholen Oud-Vossemeer Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint-Philipsland Kinderdag Voeten Scholieren bij politie op bezoek De Leeuw: Verhoudingen waren wel zuur Het platform leefbaar platteland Tholen is teleurgesteld in het bestuur van kinderboerderij/heemtuin 't Lamsoor tje in Sint-Maartensdijk. Volgens voorzitter G. de Leeuw van het platform was het onnodig om 't Lamsoortje op te heffen, zo zei hij maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling waar hij gebruik maakte van het algemeen spreekrecht. Klip en klaar ABT bezorgd over camping Krabbenkreek Geen asbest Geen toezeggingen Volwassenen 's avonds en 300 kinderen 's middags bij Elly en Rikkert in Tholen dig'heden geen basis vormen voor de omvang van de huidige organi satie. „Maar het is niet alleen de conjunctuur, Budelpack is tot nu toe onvoldoende succesvol ge weest om de noodzakelijke veran deringen te realiseren. Een aan zienlijk omzetvolume binnen het gekozen profiel van specialist in bepaalde verpakkingstechnieken, is een essentiële voorwaarde voor succes van deze omslag. Daarnaast is het van belang om te investeren in de kwaliteit en het resultaatsbe- wustzijn op alle niveaus, waardoor de organisatie optimaal afgestemd is op de specialisatie." OR-voorzitter Jan Willem Oskam zegt dat in Poortvliet 'de nodige problemen opgelost moeten wor den.' Als voorbeeld daarvan noemt hij het goed uitnutten van de spe cialisaties van het verpakkingsbe drijf. „Er is een overcapaciteit van 65% in onze branche, dus er zullen nogal wat fabrieken gaan sluiten. Dan moet Budelpack zich onder scheiden door nog veel beter te worden in bepaalde verpakkingen waarin we al sterk zijn. Daarvoor moeten we nog meer kennis en kunde in huis halen om voor te blijven lopen op lage loon-landen. De afgelopen jaren is er bij Budel pack wat gemakzucht ingeslopen. De directie kan zich niet verschui len achter de economische situatie. Daarom wordt het nu echt span nend", zegt Oskam. Directeur Jan Bakker onderschrijft de mening van de o.r., dat een tweede ingreep nodig zou kunnen zijn als de omstandigheden niet verbeteren. „Vooralsnog is deze re organisatie voldoende en in de le vensmiddelenafdeling zien we lichtpunten. Wanneer echter bij de evaluatie aan het begin van de zo mer de situatie niet verbeterd is, kan het nodig zijn om de capaciteit in te krimpen." De reorganisatie betreft nu met na me leidinggevende en ondersteu nende functies, zoals het schrappen van banen in de kantine, bij de re ceptie en van monteurs. Sommigen zijn nog maar 1 jaar in dienst, een enkeling al 12,5 jaar. De betrokke nen werden vorige week woensdag ingelicht. „Het is heel tragisch wanneer je afscheid moet nemen van collega's", zegt Oskam. ,Dat was heel erg zwaar, maar de ontsla genen hebben het goed opgevan gen en waren de volgende dag weer op hun werk." Donderdag kregen de 35 medewerkers die her plaatst worden te horen, wat hun nieuwe functie wordt. Ook dat viel soms niet mee. „Je krijgt andere werktijden en ander werk en men sen hebben altijd al moeite met veranderen", aldus Oskam. De o.r. was er echter van overtuigd - na externe adviezen van een be drijfskundige - dat de orderporte feuille alsmede de marktomstan- Was Budelpack in 2003 nog winst gevend, de eerste maanden van 2004 is het Poortvlietse bedrijf in de rode cijfers terecht gekomen. De 25 mensen die vertrekken krij gen - behalve een hoeveelheid geld - ook professionele hulp bij het zoeken naar een nieuwe baan. „Dat neemt een belangrijke plaats in", zegt directeur Bakker. „We hebben daarover nauw contact met het be drijfsleven in de regio." Oskam is blij dat o.r. en directie op één lijn zitten. „We willen samen op een sociale manier afscheid ne men van de 25 collega's. Het doet recht aan de mensen die hun baan verliezen, zonder dat het ten koste gaat van het bedrijf en de mensen die achterblijven. Dit neemt niet weg, dat we met veel spijt afscheid nemen van gewaardeerde collega's die we dit - als het had gekund - graag hadden bespaard!" Bakker wijst erop, dat Budelpack al sinds mei 2002 een vacaturestop heeft. „We hebben nu een aantal banen laten vervallen. Een hele boel werk doen we niet meer." De overige medewerkers zijn daarover tijdens twee bijeenkomsten in de kantine ook ingelicht. Bakker zei erg content te zijn met de kwaliteit van het o.r.-advies. „Dat is zeer professioneel gedaan." De nieuwe organisatie moet 1 sep tember operationeel zijn. Budel pack hoopt dat de milieuvergun ningen van gemeente en provincie voor het installeren van productie lijnen voor shampoo, e.d. in Poort vliet dit jaar nog rond komen, wat de situatie kan verbeteren. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand maart 2004. Timpa holding b.v., Wattstraat 1, beheermaatschappij, bestuurder P.L. Theunisse uit Halsteren, gevol machtigde A.J.M. van Poppel uit Etten-Leur. Timmerwerk Projectontwikkeling b.v. i.o., Hoogstraat 12, ontwikke ling en exploitatie van bouwkundi ge projecten, 1 personeelslid, direc teur-grootaandeelhouder Timmerwerk Holding b.v. i.o. Timmerwerk Holding b.v. i.o., Hoogstraat 12, holdingmaatschap pij directeur-grootaandeelhouder P.P.M. Timmermans. Conpipe International b.v., Simon Lindhoutstraat lg, prebariceren/ce- menteren van pijpleidingsystemen t.b.v. de petrochemische-, drinkwa- terbereidings- en voorzienings- en afvalwaterbehandelingsindustrie, geen personeelsleden, enig aandeel houder J.M. Bianchi uit Halsteren, bestuurder Conpipe Beheer b.v.. Ateliet Mangrove v.o.f., Dalem- sestraat 65, het ontwerpen en uitge ven van kunstkaarten, alsmede het ontwerpen van huisstijlen, vennoten mevr. J.H. de Koning uit Tholen en mevr. M. Burgers uit Kalmthout, België, beiden beperkt bevoegd. Zeebra Online, Grindweg 13, sys teembeheer, klein- en groothandel in computers en aanverwante pro ducten, eenmanszaak van M. van Rooden. Gereformeerde zanggroep d'Ac cord, Jan van Bloisstraat 5, vereni ging met volledige rechtsbevoegd heid, voorzitter M. Ligtendag- Quist, secretaris N. Moerland-Over- beeke, penningmeester S.G. Moeli- ker-van Oudenaarde, algemeen be stuurslid P.J. Stols. Montagebedrijf J.C. Bazen, Mossel laan 51, montage en timmerwerk - zaamheden, eenmanszaak van J.C. Bazen. La Galleria, Eendrachtsweg 8, kleinhandel in cadeau-artikelen en woonaccessoires, eenmanszaak van L.E.Hage. Galerie de Bak, Bakstraat 3, galerie, eenmanszaak van J.B. Leunis. Adviesbureau Omgeving b.v., Windmolen 12, het verlenen van adviezen en diensten aan bedrijven en overheden op diverse werkge bieden, o.a. revitalisering van be drijfsterreinen, projectontwikke ling, milieu, ruimte, bodem, lucht en water, bodemonderzoek en sa nering, stedelijke vernieuwing en planvorming, directeur-grootaan deelhouder W. Mol. Rinus Moerland lijmwerken, Kui- persdreef 96, het lijmen van kalk- zandsteenmuren, eenmanszaak van M.D. Moerland. Ben de Rooy car-repair, Watervliet- sedijk 2, uitvoeren van onderhouds werkzaamheden aan interieur en ex terieur van motorvoertuigen en detailhandel in onderdelen, een manszaak van B. de Rooij. Cafetaria de Ring, Ring 32, venno ten M.A.J. Geers en S.G.E. Geers- Verhoeven. Café-restaurant Smerdiek, Markt 46, commanditaire vennootschap, beherende vennoten J.M. Schotte uit Sint-Maartensdijk en Th:M. Hartmann uit Rotterdam, beiden be perkt bevoegd, 1 commanditaire vennoot. L M Koerier, Scaldisstraat 5, na tionaal en internationaal koeriersbe drijf, eenmanszaak van L.M. An- driesse. Lodijckë, café en frituurbedrijf, Geertruidaweg 3, 2 personeelsle den, eenmanszaak van mevr. A.A.J. Kas uit Sint-Annaland. Baars Labservices, Molenstraat 11, het uitvoeren van allerlei laboratori umwerkzaamheden, onderhoud van, installeren en reparaties, eenmans zaak van B.W.H. Baars. L.W. Kosten opleiding en trainin gen, Boserf 8, eenmanszaak van L.W. Kosten. De Jager b.v., Sluisweg 18, het ex ploiteren van windmolens, direc teur-grootaandeelhouder Akker bouwbedrijf De Jager-Maris b.v. Advertentie I.M. Dhr Steenhouwer van Novo Nordisk (links) overhandigde voor de tweede keer aan het bestuur van diabetesvereniging afdeling Tholen en Sint-Philipsland, een cheque ter waarde van 1400 euro. „Hoe Tholen toch groot kan zijn," zegt een trotse voorzitter Hans Vis ser van de diabetesvereniging afdeling Tholen en Sint-Philipsland maandagavond, nadat hij voor de tweede achtereenvolgende keer de Novo Nordisk prijs heeft ontvangen. De prijs wordt elk jaar toegekend aan de afdeling die procentueel de meeste nieuwe leden heeft gekregen. De afdeling heeft momenteel 135 leden, maar de gemeente Tholen telt ongeveer 1100 diabetici die het weten. In totaal schat men dat er in de gemeente wel 2500 mensen met diabetes zijn. De opkomst was maandagavond weer groot. „Dit is een groot com pliment voor het bestuur als je na gaat dat de afdeling bijna opgehe ven was," vertelt Jan Kuijer van diabetesvereniging Nederland. Het ging ook niet goed met de afdeling totdat een paar jaar geleden een compleet nieuw bestuur gevormd werd. Ze besloten om de vereniging wat meer onder de aandacht te bren gen door bijvoorbeeld thema-avon den te organiseren. Problemen en complicaties die diabetes met zich meebrengen worden dan besproken. Vorig jaar telde de vereniging 111 leden en nu zijn ze gegroeid met 24 leden, dat is 24,32 procent. Lande lijk gezien de grootste groeier. Ten opzichte van nummer 2, Den Hel der, was het verschil 11,12 procent. De prijs wordt uitgereikt sinds 1987. Almere won toen twee keer achter elkaar deze prijs. Men keek alleen maar naar het absolute aan tal leden. Daar kleinere afdelingen nooit een kans zouden maken op deze prijs, zijn de geldende criteria in 1996 aangepast. Nu kijkt men naar de procentuele stijging van de vereniging. Dat afdeling Tholen deze prijs voor de tweede keer ge wonnen heeft, is uniek en geeft aan dat het bestuur goed bezig is met ledenwerving, benadrukte Kuijer. Er is een nieuwe folder gemaakt voor iedereen die belangstelling heeft voor de vereniging. Bestuurs leden zijn ook naar huisartsen ge weest om te vertellen dat de ver eniging nog wel degelijk bestaat, en er zijn informatiepakketjes afge geven voor nieuwe patiënten. Eind van de zomer is er een huis-aan- huis folder rondgebracht, waar veel reacties op gekomen zijn. Maar uit ervaring is gebleken dat wanneer een vereniging rond de 180 leden zou hebben, de rek er een beetje uit is. De prijs bedraagt 1400 euro. Het bestuur wil dat dit bedrag geheel ten goede aan de leden komt en or ganiseert net als vorig jaar een bar becue. Deze zal waarschijnlijk in juli plaats gaan vinden. Ook aan de kinderen wordt gedacht. 12 juni wordt er een kinderdag gehouden, voor kinderen met diabetes. Wat er die dag gedaan wordt is nog een verrassing. De leden worden hier voor nog aangeschreven, maar niet-leden kunnen zich hiervoor ook opgeven: telefoon 662884. Ter gelegenheid van de prijsuitrei king was er gebak bij de koffie. Het was gezellig, rrihar er werd ook nuttige informatie verstrekt. Gast spreker dr. Karei Bakker, internist- endocrinoloog (gespecialiseerd in hormonale ziektebeelden) aan het ziekenhuis te Heemstede, gaf een lezing over een veel voorkomende complicatie van diabetici, namelijk voetproblemen. Met behulp van fo to's werd duidelijk gemaakt dat de voeten zeer goed behandeld moe ten worden. De mensen in de zaal zagen de ernst van het probleem in en luisterden aandachtig. Bakker legde uit waar men allemaal op moet letten eb daarom waren er ook diverse Thoolse pedicures uit genodigd. Iedereen die wilde mocht advies vragen en zijn of haar voeten laten zien. De vereniging heeft ook een eigen diabetes informatiepost. Deze 'dip per', Bert Janse uit Sint-Annaland, heeft cursussen gevolgd en weet veel van diabëtes af. Als men vra gen heeft of gewoon zijn verhaal kwijt wil. kan men altijd bij hem terecht. Bert Janse stond ook bij één van de stands in Haestinge. Hij had borden gemaakt met onder an der symptonen van diabetes en di verse insulineis. Bij de andere tafels kon men terécht om zich te laten meten of om meer informatie te krijgen over meters en andere dia betesbenodigdheden. De gasten werden door Novo Nor disk voorzien van drank en hapjes. Het gewonnen bedrag was evenals vorig jaar symbolisch in de vorm van een schilderij overhandigd. Voorzitter Hans Visser is zo opti- misch "dat Tholen volgend jaar de prijs opnieuw in de wacht sleept dat hij de derde spijker al in de muur geslagen heeft. 'Moeder en kind (in wording)' is het thema van een fotowedstrijd die de werkgroep Tholen van de Vereniging ter bescherming van het ongeboren kind (VBOK) orga niseert. Mensen die creatief zijn met de fotocamera, kunnen hun zelfgemaakte opname - voorzien van naam, adres en woonplaats - tot 15 mei insturen. De winnende foto zal, samen met de overige in zendingen, op 29 mei in Sint- Maartensdijk te zien zijn waar de werkgroep dan met een stand staat. De winnaar kan er zijn prijs afhalen. Inzendingen voor de wedstrijd kunnen naar: VBOK Laat Leven Tholen, p/a Westvest 21, 4695 EA Sint-Maartensdijk. Informatie is telefonisch verkrijgbaar, 0166- 664562 of 664402. De leerlingen van de basisscholen die hebben meegedaan aan het school adoptieplan (sap), zijn maandag en dinsdag te gast bij de politie. Maan dag komen de groepen 7 en 8 van der tien scholen naar het bureau aan de Simon Lindhoutstraat, dinsdag vol gen er nog zes scholen. Het uniform, de bewapening, de mobiele eenheid, surveillancevoertuigen en wapens die in beslag zijn genomen, krijgen aan dacht tijdens het bezoek van de 469 scholieren, die uit alle Thoolse plaat sen komen. In de lessen van het schooladoptieplan besteden de wijk agenten in de klas aandacht aan maat schappelijke problemen als vandalis me, diefstal, discriminatie, drugs-, alcohol- en gokverslaving. Het sap- project is preventief bedoeld, met als motto 'het is beter een kind wat te le ren, dan een volwassene te repareren'. Kina van Leeuwen (links) ontving van Maja Westdorp een reischeque en bloemen. Zonder te vragen, beantwoordt zij al mijn vragen.' Met die slag zin won Rina van Leeuwen-Kaas hoek uit Sint-Annaland gisteren een reischeque ter waarde van vierhonderd euro bij drogisterij Maja aan de Ring in Sint-Anna land. Dat was de hoofdprijs in een negentien weken durende ac tie ter gelegenheid van het tienja rig bestaan van de ABC/DIO-or- ganisatie, waarbij ook drogisterij Maja is aangesloten. De vorige ei genaar van deze winkel, P.M. van 't Hof, viel ook in de prijzen met een tosti-ijzer. Naast verschillen de huishoudelijke apparaten zijn er ook toegangsbewijzen voor musicalvoorstellingen te winnen. Rina van Leeuwen had al een be stemming voor de cheque: een wintersportvakantie. Dhr. C.J. Sijmons van groothan del Faco was gisteren naar Sint- Annaland gekomen om de reis cheque af te leveren. Drogisterij Maja is 1 van de 122 ABC/DIO- vestigingen die tot juni aan de ac tie meedoet, waarbij totaal 1700 winnaars 75000 euro aan prijzen ontvangen. „Qua organisatie voor de zelfstandige drogist zijn we de tweede in grootte in ons land", vertelde dhr. Sijmons. „Prima producten staat natuur lijk voorop, maar ook veel keuze, aantrekkelijke prijzen en goed opgeleid personeel dat vakkundig advies kan geven." Bij drogisterij Maja hoef je daar zelfs niet om te vragen, concludeerde de prijs- winnares, die naast de cheque ook nog bloemen kreeg. (Advertentie I.M.) Volgens De Leeuw was er vrucht baar gewerkt in de werkgroep die was gevormd om uit de bestuurlijke problemen te komen. De werkgroep bestond uit het platform, 't Lams oortje, staatsbosbeheer, natuurver- eniging Tholen en beheerder J. Bak ker van camping de Muie. „Er zou een fusie komen op 31 maart van beide besturen en wij hadden be loofd dat wij nooit meer één voet op het centrum zouden zetten. Het is heel teleurstellend dat mevrouw Ina van der Zwan (voorzitter 't Lams oortje -red.) gezegd heeft: we stop pen ermee, ik heb er geen bood schap meer aan. Heel jammer voor de gemeente en wethouder Van Kempen die zich aardig uitgesloofd heeft. Er is uitgebreid gelobbyd door Rob van der Laan van de na- tuurvereniging om de kinderboerde rij te bewegen te wachten omdat er financieel weer wat mogelijkheden waren." De Leeuw wees er op dat de voor zieningen aan de Kastelijnsweg tot stand zijn gekomen met overheids steun en sponsorgelden. „Alles is gebouwd met gemeenschapsgeld. Alle andere betrokken partijen heb ben een verklaring uit doen gaan dat het onnodig is om in het zicht van de haven te stoppen. Het was node loos om de stekker eruit te trek ken." J.J. van 't Hof (ABT) herinnerde er aan dat vorig jaar mei er al een 'ruw rapport' lag over de toestand in de Muyepolder. En dat hij het in de cember in de commissie wilde be spreken, maar dat De Leeuw hem toen vroeg om dat uit te stellen. „Er is een enorme hoeveelheid kostbare tijd verloren gegaan, terwijl de pro blemen in mei al klip en klaar wa ren." Maar volgens De Leeuw gold dat niet voor iedereen. „Er is wel eens meer tijd nodig. De verhoudingen waren wel zuur. We hebben vier maanden samen gezeten. We heb ben de handen uit de mouwen ge stoken. Die tijd was nodig." Staats bosbeheer was volgens De Leeuw optimistisch gestemd over de af loop, maar het opheffen van 't Lamsoortje heeft daar nu een einde aan gemaakt. Wethouder W.C. van Kempen re ageerde niet op de woorden van De Leeuw. Hij zei alleen dat de com missieleden op de hoogte zijn ge bracht van de stappen die het colle ge heeft gezet. Er komt een nieuw bestemmingsplan voor het gebied rond de Sint-An- nalandse haven. De gemeente voert er op dit moment oriënterende ge sprekken over met de stedenbouwkundige. Daarbij wordt bekeken in hoeverre er medewerking gegeven kan worden aan het plan van pro jectontwikkelaar Grotenhuis om chalets te realiseren op de camping De Krabbenkreek. Binnen de nu geldende regels passen die namelijk niet. De projectontwikkelaar, die de cam ping vorig jaar overnam van de fa milie Dusink, is er nadrukkelijk op gewezen dat het bestemmingsplan nu geen chalets toestaat, maar slechts tenten en (sta)caravans. Bur gemeester en wethouders antwoor den dat op vragen die J.J. van 't Hof (ABT) begin maart stelde in de commissie gemeentelijke ontwikke ling. De ABT'er had eigenlijk me teen antwoord gewild en volgens hem kon dat ook omdat de vragen eerder waren gesteld. „Wat daar ge beurt, kan niet. De regels worden er met voeten getreden. Mijn fractie heeft daar grote zorgen over en wenst daarvoor geen verantwoorde lijkheid te dragen", zei Van 't Hof in de commissie. Wethouder Van Kempen ging er niet op in en zei dat de vragen schriftelijk beantwoord zouden worden. CU en SGP bonden b. en w. toen wél op het hart, dat er opgetreden moet worden als er op de camping illegaal chalets ge plaatst zouden worden. In januari lieten b. en w. al weten dat er geen bouwaanvragen voor chalets inge diend waren. Wél lag er een schets- plan. Ook toen al meldde het ge meentebestuur dat er eerst een bestemmingsplan moet komen. Van 't Hof informeerde verder naar een sloop- en een kapvergunning. Naast drie gebouwen waarvoor de vergunning was afgegeven, zijn alle andere bijgebouwen op het cam pingterrein afgebroken. B. en w. be vestigen dat de vergunning is ge vraagd en verleend voor drie toiletgebouwen. Ten aanzien van eventueel aanwezige asbest, waar naar de ABT'er ook vroeg, wordt gemeld dat de eigenaar heeft ver klaard dat een visuele inspectie heeft uitgewezen dat er geen asbest aanwezig was. Van 't Hof had er verder moeite mee dat houtopstand al was verwijderd voordat de be- zwarentermijn van de kapvergun ning was verwijderd. De vergun ning is op 3 februari verleend, waarbij door palingrokerij Scherpe nisse en P.M. Scherpenisse aange voerde bezwaren voor b. en w. geen aanleiding waren om anders te be slissen. Tot 31 maart kon tegen dat besluit opnieuw bezwaar worden gemaakt en beiden deden dat ook. De palingrokerij ligt aan de west kant van het campingterrein. De on dernemer maakt bezwaar tegen de uitbreiding van de camping, omdat hij vreest beknot te zullen worden in zijn bedrijfsvoering. Waarom er dan door de gemeente pas in okto ber 2003 met Scherpenisse is ge sproken, wil ABT weten. B. en w. antwoorden dat de in april van dat jaar aangestelde projectleider voor het havengebied Sint-Annaland sinds zijn aantreden al diverse keren met Scherpenisse overleg heeft ge voerd. Het knelpunt van de paling rokerij wordt volgens b. en w. zeker niet gebagatelliseerd. En de paling kweker heeft zijn belangen al in de eerste helft van 2002 onder de aan dacht van Grotenhuis gebracht. Er zouden metingen verricht moeten worden. 'De heer Scherpenisse heeft aangegeven hieraan in begin sel mee te willen werken, doch aan de zijde van diens adviseurs valt weinig beweging te bespeuren om met voortvarendheid aan de nodige metingen/onderzoeken mee te wer ken', schrijven b. en w. in hun ant woord. Sinds 2002 is de palingroke rij eigendom van BZG Vastgoed te Sliedrecht. De heer A. Slieker van dat bedrijf heeft recent bij de ge meente kenbaar gemaakt, over deze zaak in contact te zullen treden met de projectontwikkelaar. Onderdeel van het havenplan is de uitbreiding van de jachthaven met 55 ligplaatsen en een 'shoppingstei- ger'. Daarvoor is herschikking no dig van de ligplaatsen in de aan grenzende handelshaven. Inmiddels is daarover met alle belanghebben den overeenstemming bereikt. De bij de gemeente ingediende be zwaarschriften en het verzoek bij de rechtbank om een voorlopige voor ziening zijn ingetrokken, aldus b. en w. ABT wil ook nog weten waarom er over de structuurvisie Sint-Anna land is gesproken met bouwbedrijf BAM. Volgens b. en w. is daarmee niet gesproken, maar met Ballast Nedam. Een puur informatief ge sprek op verzoek van het bedrijf, waarin geen enkele toezegging is gedaan. Het is volgens b. en w. niet bijzonder dat projectontwikkelaars belangstelling tonen voor projecten zoals het havengebied Sint-Anna land. Afgelopen maandag kwam Van 't Hof in de commissie terug op de antwoorden, waarbij hij het verschil tussen een stacaravan en een chalet aansneed. Als daarmee iets niet in orde is, zal de gemeente handha vens optreden, kreeg de ABT'er te horen van wethouder Van Kempen. Hij kwam overigens meteen met nieuwe vragen op de proppen. Die hadden betrekking op'een voormali ge vuilstortplaats in de Suzannapol- der en de sanering daarvan. Ook nu weer krijgt het commissielid schrif telijk antwoord. Voor het middagconcert van Elly en Rikkert, zaterdag a.s. in Meulvliet te Tholen, hebben zich ruim 300 kin deren aangemeld. Voor het avond programma, waarbij de doelgroep gevormd wordt door jongeren boven de 12 jaar en volwassenen, zijn nog maar 70 kaartjes in de voorverkoop aan de man gebracht, 's Middags be gint het concert om drie uur, 's avonds om acht uur. Ook aan de zaal zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wethouder K.A. Heijboer heeft gis terochtend gesproken met Aldi over de situatie aan de Sportlaah in Sint- Maartensdijk, nu de rechter daar een stokje voor gestoken heeft. De wet houder zegt dat b. en w. zich nader over de zaak zullen beraden. Haast is er niet bij omdat de beroepstermijn bij de Raad van State pas 18 mei af loopt. Overigens neemt Heijboer af stand van uitlatingen van initiatief nemer mevr. Schot-Oudesluijs ,dat Aldi en de gemeente Tholen samen beramen om hun gelijk te behalen bij de Raad van State.' Volgens de wet houder is daar geen sprake van om dat het college nog geen uitspraak heeft gedaan over de kwestie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 7