Raad bang dat andere cijfers nu niet meer zullen kloppen Hartstochtelijk beroep om plaats in PKN toch te nemen m/// Verburgh Heijboer vindt motie van ABT onbegrijpelijk Ds. Wüllschleger bij verdeeld Hervormd Sint-Annaland JVC plasma PD 35 D 30 Piet: Molen niet later VVD: Op een sigarenkistje Donderdag 22 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De raad is bang dat andere cijfers uit de gemeentebegro ting niet kloppen. De fracties drongen aan op strengere controles. Menselijke fouten zijn vergeeflijk, maar het roer moet om om fouten in de toekomst te voorkomen. Er is sprake van nalatigheid, vindt de SGP. Het hapert aan planning en controle, vindt de PvdA. College loopt averij op, volgens CU een buts in het vertrouwen Eigen boezem Blamage Routine SGP: Onbehagen is versterkt ,,Doe het uiterste om bij elkaar te blijven. Ik doe een hartstochtelijk beroep op u om niet te bedanken als kerk lid. De plaatselijke identiteit blijft vrijwel hetzelfde, want die wordt door de gemeente zelf vastgesteld. En als u twijfels hebt, leef even met dat verschil van visie. Er zou alles mee gewonnen zijn als u bij elkaar kon blijven. Zoek tot het uiterste!" College is als geheel verantwoordelijk Gewoon onbegrip. Zo noemde wethouder K.A. Heijboer van financiën de motie van wantrouwen van ABT tegen zijn persoon na afloop van de raadsvergadering nadat hij de indiener J.J.P.A. Boulogne de hand had gedrukt. „Ik heb hier namens het hele college het woord gevoerd. Ik ben wel wethouder van financiën, maar geen hoofd van personeelszaken. Dat is de burgemeester." Gegijzeld Diepe crisis Grote woorden Signalen 91 cm plasma T. V. nu in prijs verlaagd! uit voorraad leverbaar b.U. Twee hoofdrolspelers treffen elkaar na het debat, wethouder K.A. Heijboer van financiën en fractievoorzitter J.J.P.A. Boulogne (ABT). Door de fout die is gemaakt, kan de CU er nu niet zo zeker van zijn dat de ramingen in de (meerjaren)begro- ting nog kloppen. Verder laakte P. van Belzen het plan van het college om de financiële verordening te ge bruiken om onvolkomenheden te voorkomen bij de. berekeningen. Volgens Van Belzen is die verorde ning al lang vastgesteld, alleen niet uitgevoerd. Hij hamerde op een plan van aanpak, waarbij het college zelf de koe bij de horens moet vatten. „We willen concrete stappen, geen vage oplossingen." Zijn fractiegenoot Piet zei dat hij zijn ogen nauwelijks kon geloven toen hij las dat er bijna acht ton was misrekend. Hij begreep niet dat de fouten (verkeerd jaar ingevoerd, va kantietoeslag vergeten) niet gezien Waren. „Het is tien procent van de totale loonkosten! Niet bij de con troles naar voren gekomen, maar ook niet bij de afdelingen gezien. Of heerst er een mentaliteit om niet te controleren?" Volgens Piet had ook de raad schuld omdat ze haar 'rekenkamerfunctie' vooruitgeschoven heeft. „We waren juist zo druk met het zoeken naar be zuinigingen en dan komt dit punt. Het is de tweede keer al, want ook bij de begroting vorig jaar was er een tekort. Met kunst en vliegwerk moest dat gerepareerd worden." Voor de CU had het vertrouwen in het college averij opgelopen, zo zei Piet. Hij verwoordde het netjes: „Het heeft een buts opgelopen." J.J.P.A. Boulogne (ABT) zei ge schokt te zijn door de te lage raming. Ook hij noemde het de tweede te genvaller in een korte tijd. „Mense lijke fouten zijn vergeeflijk, maar de controles hebben het af laten weten. Dat is minder vergeeflijk. Dat geldt ook voor de controlende functie van de raad." Dat het college nieuwe controlemo menten wil toevoegen was voor ABT niet overtuigend. „De ketting is net zo sterk als de zwakste scha kel. Je kan wel dertig controles in bouwen, als je er een vergeet, heeft de rest geen waarde. We zijn niet ge sterkt in het vertrouwen van het col lege. En het vertrouwen van de bur ger na deze fout is er zeker niet groter op geworden. We moeten da den stellen om de geloofwaardig heid in de politiek te herstellen. In de politiek is vaak plaats voor her kansing, maar hier is dat niet moge lijk. Wij roepen wethouder Heijboer op zijn verantwoordelijkheid te ne men." Zover wilde J. van den Donker van D66 niet gaan. „Ik wil het college niet naar huis sturen, want dat kost alleen maar wachtgeld, maar er moet wel iets gebeuren." Bij Van den Donker drong zich de vergelij king met de gemeente Schouwen- Duiveland op. Daar stapte het voltal lige college op nadat er bijna zes ton was uitgegeven aan graafwerkzaam heden voor archeologisch onderzoek aan de Korte Nobelstraat waar 50.000 euro voor was geraamd. „Maar er is een groot verschil. Hier op Tholen is geen opzettelijke mis leiding, maar een fout en dat is een grote teleurstelling. Het is de tweede keer en dat voedt de twijfels over de rest van de cijfers." Volgens Van den Donker schuift het college de schuld deels af op externe factoren, de ambtenaren en de raad. „Maar de ambtenaren kunnen hier nooit de schuld van krijgen." Ook Van den Donker vond dat de raad de hand in eigen boezem moet steken. Er had al eerder een control leur aan gesteld moeten worden. Maar het college ging niet vrijuit. „We heb ben op een productenbegroting aan gedrongen, maar dat was niet nodig. We moesten op hoofdlijnen beslis sen. In het bedrijfsleven worden mensen regelmatig wakker geschud; ze doen meer met minder mensen. Zo'n efficiencyslag moet er ko men." Voor de SGP was het een kwalijke zaak dat niemand de fouten had op gemerkt. De gevolgen zijn verstrek kend, zei M.J. Klippel: „Nota bene in een begroting. Direct voelbaar in de portemonnee van de burger. De interne controle heeft volgens de SGP 'absoluut onvoldoende' ge werkt. Ook was er sprake van nala tigheid, vond Klippel doordat er geen vergelijking ('verschillenana- lyse') is gemaakt. „Buitengewoon slordig. Iets anders kunnen we er niet van maken." Dat de interne sta ten voor de ontwerp-begroting niet door het college zijn gezien voor de vaststelling, noemde Klippel als voorbeeld voor die nalatigheid. Hij wilde het college niet over de knie leggen en een pak slaag geven, zei hij. „Maar het vertrouwen is wel be schaamd, ja." Sinds de invoering van een pro grammabegroting kan de raad de ge raamde personeelskosten met voor gaande jaren niet vergelijken. Klippel vond dat dit verbeterd dien de te worden. Hij pleitte voor een programmabegroting mét duidelijke overzichten van totaalbedragen voor onder meer de personeellasten, ren ten en afschrijvingen. Belangrijk is dat de totaalbedragen een keer ge maakt moeten worden, zei hij. Klippel kon zich vinden in de op stelling van het college dat zij be stuurlijk 'gezamenlijk verantwoor delijk 'is. En niet de wethouder van financiën. De fractie zou daarmee haar eigen SGP-wethouder afvallen. Klippel herinnerde eraan dat de raad ruim een maand geleden nog heeft gediscussieerd over bezuinigingen en het verminderen van de lasten druk voor de burger in 2005 „Het is een blamage dat we die discussie ei genlijk zouden moeten voortzetten, want er moet nu niet alleen voor 2004 naar dekking worden gezocht, maar ook voor de jaren daarna." Dat het collge de tekorten wil dek ken met het bijstellen van de ramin gen, noemde Klippel merkwaardig en vaag. „We maken vanavond lie ver afspraken over extra bezuinigin gen. het toepassen van de kaas schaafmethode of het temporiseren (op een laag pitje zetten -red.) van zaken," aldus de voorman van de grootste fractie in de raad. Volgens M.A.J. van der Linde (Pv dA) was 'alles wat mis kon lopen, ook misgelopen. „Het slaat je met verbijstering dat acht ton te laag is geraamd en niemamd die dat ge merkt heeft." De PvdA nam het op voor de ambtenaren die hij als 'des kundig betrokken en loyaal' om schreef. „Daar zit het probleem niet en toch gaat het mis. De menselijke fout is wel de aanleiding maar niet de oorzaak." Waar het volgens Van der Linde veel meer aan schort is de planning en controle. „Op dat gebied hapert er wat." Het wilde er bij hem niet in dat de raad op de cijfers moet ver trouwen. Dat vertrouwen is er niet, zei hij. „Andere cijfers kloppen, zegt het college, maar dat vind ik niet voldoende." J.P. Bout (CDA) sprak zijn treurnis uit over de gang van zaken. De raad is dan wel snel op de hoogte ge bracht. maar dan nog is de stemming droevig, zei hij. „Controlemomen ten zijn niet juist of in het geheel niet uitgevoerd. Dat het ook niet door het college is opgemerkt stemt ons somber." Volgens Bout had de fout met een dergelijke grote om vang nooit onopgemerkt het hele traject mogen doorlopen. Het tekort zou volgens het CDA in één keer uit de algemene reserve (vrij besteedbaar) gehaald kunnen worden. De VVD-fractie noemde de lage ra ming door de fout onbegrijpelijk. „Ik snap er niets van," zei M. van Gorsel- de Oude. „Dat er eens een foutje gemaakt wordt kan ik me voorstellen, maar dit is een ernstige misser. Dat er bij niemand een lamp je is gaan branden." De VVD had een aantal vragen: of er nog meer te genvallers te verwachten zijn en of er ook missers zijn aan de uitgaven kant. De fractie hield een motie klaar over de herschikking van func ties binnen het college 'opdat de ta ken naar redelijkheid en werkbelas ting efficiënt verdeeld zijn.' Om twintig over acht was de eerste ronde klaar. De burgemeester schor ste de vergadering maar kon geen tijd afspreken voor de hervatting. Het college trok zich samen met de ambtenaren terug om aan de beant woording te werken. Dat nam een kleine veertig minuten in beslag. Heijboer nam het woord en zei dat hij een schets wilde geven van de factoren die een rol hebben gespeeld bij de fouten. „Daarmee willen we het niet vergoeilijken. We zijn be wust van de ernst van de zaak." Het was onder meer de routine die er volgens Heijboer toe had geleid dat er een verkeerd jaartal was opge voerd voor de personeelskosten, 2003 in plaats van 2004. „In dat be grotingsjaar wordt niet over vakan- tieggeld gepraat. Priodieken komen er niet in aan de orde. Ook als er pas personeel in mei in dienst treedt wordt dat niet opgenomen. Dan kom je tekort." Maar ook de tijdsdruk speelde een rol. Er werd met de ka dernota 2003 geworsteld, ook door de raad. De politiek stapte over naar het duale stelsel. De begroting werd omgezet van een product- naar een programmabegroting. De junicircu- laire over de uitkeringen van het rijk, was laat waardoor de cijfers (in terne staten met zestien posten) pas eind mei, begin juni konden worden opgesteld. „Die hadden aangeboden moeten worden aan het college. Dat is niet gebeurd omdat een en ander nog niet was afgwerkt." Toen op 22 juli de cijfers zonder het vergelijk (verschillenanalyse) ten opzichte van het huidige begrotings jaar aan het college werden voorge legd, hebben b. en w. niet gezien dat het vergelijk ontbrak. „Dat was een fout van het bestuur." Ook de veror dening financiën waar de cijfers ge toetst aan kunnen worden was nog niet klaar. „We zaten met de evalu atie van Kleur bekennen. Dat slokte ook tijd op." Heijboer kondigde aan dat er meer inzicht gebracht zal worden in de begrotingen die komen gaan. Per programma zal elk product in kaart worden gebracht met baten en las ten. Ook de vergelijking met de voorgaande jaren wordt nu opgeno men in de maatregelen." En de toezichthoudende functie van de raad moet in 2006 een feit zijn. Dat er geen controlleur was is geen excuus, zei Heijboer. „Ook als we die wel hadden gehad dan was dit niet per se voorkomen kunnen wor den. Het zou wel goed zijn, want een van de steken die we hebben laten vallen is dat we geen vergelijking hebben gemaakt." Ook beloofde de wethouder werk te zullen maken van de efficiëncyslag. Maar er bleven nog vragen over en weer schorste Nuis de vegadering, Nu voor tien minuten. In de tweede rond kwam naar voren dat de afde ling waar de fout werd begaan, met onderbezetting kampt. En dat de loonkosten (de daling daarvan) door niemand was ontdekt omdat die 'centraal worden bijgehouden.' Over het plan van aanpak zei Heijboer dat dit volgt na de bestuursrapportage van 1 mei en bij de kaderota van 2005. Of er uit de algemene reserves geput moeten worden, kon hij niet zeggen omdat daar de raad een keu- Drs A.L. Piet (CU) begreep maar niet waarom niemand had gezien dat de loonkosten zoveel lager uitvielen dan het jaar daarvoor. Piet verweet het bestuur niet dat er een lakse cultuur heerst. „Nee, ik denk dat de cijfers onduidelijk wor den gepresenteerd. Dat zal voortaan anders moeten. Er zijn tien leidinggevenden of zo. Het kan toch niemand niet opvallen dat de loonkosten veel lager uitvielen? Er is iets helemaal mis in de systema- tiuek. Ik heb een onbehaaglijk gevoel bij de betrouwbaarheid van de cijfers." Hij haalde de Thoolse molens weer van stal om het college te waarschuwen nu er naar extra geld gezocht moet worden. „Als u de restauratie van de molen in Scherpenisse wil ver schuiven naar 2005, dan heeft u een groot probleem. Inwo ners mogen er niet de dupe van worden, maar het mag ook geen uitstel van restauratie be tekenen." ze over moet maken. Van Belzen vond het argument tijds druk niet overtuigend. „Is dat altijd een geldig excuus?" ABT liet bij monde van Boulogne weten dat er 'weinig oplossingen' waren aange dragen. Tijdsdruk noemde hij geen excuus. „Ons vertrouwen is niet toe genomen. Controlemomenten in bouwen, ja, maar twee is genoeg." Van den Donker had moeite met de uitleg dat er routine in de controle was geslopen. „Een onzinreden." Ook de uitleg dat de afdeling onder bezet is, stuitte hem tegen de borst. Dat er doelmatiger gewerkt moeten worden roept hij al twaalf jaar, zei Van den Donker. „Het is nog steeds niet gebeurd. Binnen het apparaat zal een herschikking moeten komen. Anders blijft het pappen en nathou den. Als dat niet gebeurt op perso neelszaken, dan moeten we de bur gemeester wegsturen als hij gekozen zou zijn. Anders de wethouder." Boulogne vroeg een schorsing aan om zijn motie in te dienen. D66 en CU verlieten bij de stemming de zaal. De motie werd niet aangeno men omdat SGP, PvdA, VVD en CDA tegen stemden. Op een A-viertje, het sigaren kistje van vroeger, zou het col lege af en toe eens een samen vatting moeten maken om de financiële hoofdzaken in de gaten te houden. Dat zei M. van Gorsel-de Oude namens de VVD over het ontstane te kort van bijna acht ton. „De personeelskosten is de groot ste post in het gemeentelijk apparaat en als de raadsleden daar geen inzicht in hebben, is er iets mis. De hoofdzaken moeten per onderdeel inzich telijk zijn. Ik heb de indruk dat alles op punten en komma's gecontroleerd wordt, maar niet op hoofdzaken." Het gevoel van onbehagen bij de Thoolse burgers is na de foute bere kening bij de gemeente van bijna acht ton, verder versterkt, zei fractie voorzitter M.J. Klippel van de SGP. „Briefschrijvers in de lokale me dia hebben weer nieuwe munitie om weer eens lekker uit te pakken en om de bevolking te vergiftigen met niet onderbouwde en ongenuan ceerde uitspraken. Jammer dat dat juist nu gebeurt." Volgens de SGP is het zaak om de burger duidelijk te maken dat er 'niet gesjoemeld is met geld of dat er geen stuiver te veel of verkeerd is uitgegeven.' „Maar dat er gewoonweg sprake is van een vergissing die als gevolg van onvoldoende controle niet is opgemerkt én dat de raad van Tholen en het college er alles aan zullen doen om dit soort blunders te voorkomen." De Nederlandse Hervormde Kerk in Sint-Annaland dreigt leger te worden, als zo'n 200 bezwaarden per 1 mei niet meegaan met de PKN. Ds. L. Wüllschleger, secretaris van de provinciale synode Zeeland en oud-predikant in Tholen, zei dat vrijdagavond op de eerste van twee gemeente-avonden in de Hervorm de Gemeente Sint-Annaland. Hij deed er alles aan om een scheuring te voorkomen, o.a. ook door naar het convenant van Alblasserdam en de motie Burggraaf te verwijzen, wat voor verschillende Gerefor meerde Bonders een oplossing is om binnen de PKN te blijven. De 200 belangstellenden kregen eerst van ds. P.C. Hoek te horen, dat 6 van de 14 kerkenraadsleden niet meegaan met de Protestantse Kerk in Nederland (PKN). Naast de pre dikant zijn dat de ouderlingen C. Scherpenisse en P. den Ouden, als mede de diakenen H.W. van Eenen- naam, E. Goedegebuure en H. de Ruiter. Als het tot een breuk in de gemeente komt en bezwaarden een eigen kerkverband stichten, dan wil Den Ouden daarvoor niet de verant woordelijkheid dragen, zodat hij stopt. Acht kerkenraadsleden schik ken zich in de PKN: de ouderlingen W.P. Goedegebuure, W.E. Overbee- ke, M. Polderman, D. Quist en J. Wesdorp, alsmede de diakenen J.L van Dijke en J.G. Kats. De inmid dels teruggetreden ouderling-kerk voogd P.M. Gunter was het achtste kerkenraadslid voor de PKN. Oud-ouderling M.C. den Engels man bekritiseerde de blijvers. Hij kon niet begrijpen dat ze met de PKN meegaan. Den Engelsman haalde de Tweede Wereldoorlog er bij en zei dat je destijds niet kon weigeren om voor de Duitse Wehr- macht te werken, maar volgens hem kon je wel weigeren om met de PKN mee te gaan. Ouderling J. Wesdorp voelde zich aangesproken en liet blijken, totaal geen enthousiasme te kunnen op brengen voor de eenwording van hervormden, gereformeerden en lut- hersen. „Deze kerkfusie is een his torische vergissing, maar ik voel me als een gegijzelde. Het is een oor deel van God waaraan ik me niet kan onttrekken, zoals ook ds. Lo- huis uit Scherpenisse in de Kerkbo de schreef. Maar de PKN is een kerk waarvoor ik geen liefde kan opbrengen", aldus Wesdorp. Het was de enige directe confronta tie tussen de voor- en tegenstanders van de PKN op de rustig verlopen gemeente-avond. Ds. Wüllschleger gaf een uiteenzetting over de basis principes en het tijdpad van de PKN, de hoofdlijnen van de nieuwe kerkorde, e.d. Na de pauze beant woordde hij schriftelijke vragen en was er ook nog een enkele monde linge vraag, zoals van dhr. Trom mel, wat de positie van ds. Hoek is na 1 mei. Volgens de predikant zelf stopt per 1 mei in elk geval zijn salaris, zo meldde hij na navraag bij het kerke lijk bureau van de synode. Ds. Wüllschleger merkte op, dat wie niet meegaat in de PKN, niet be voegd is tot ambtelijk handelen, zo als preken, dopen, e.d. „Het is niet mogelijk om lid van de Nederlandse Hervormde Kerk te blijven, buiten de PKN. De PKN is de voortzetting van de NHK, zo staat in artikel II-1 van de kerkorde." In zijn openingswoord had ds. Hoek al duidelijk gemaakt, dat ds. Wüll schleger tot aan de synode toe po gingen in het werk had gesteld om PKN'ers en bezwaarde hervormden op de een of andere manier bijeen te houden. Kerkvoogd J.P. van Dijke maakte ook melding van pogingen om gezamenlijke erediensten te houden, maar dat bleek niet haal baar. „We willen en mogen echter niet uit elkaar", zei Van Dijke in een emotioneel betoog. „Een diepe crisis dreigt of is er al. We mogen ons niet door de synode uiteen laten drijven, want dat zou een dramati sche gebeurtenis zijn. De colleges (kerkvoogdij en commissie van bij stand) zijn zeer verdeeld over de PKN. Het doet ons heel veel pijn gezien de zorgen die we voor het beheer van het kerkgebouw, vereni gingsgebouw het Trefpunt en de pastorie hebben." Van Dijke deed een .dringend en klemmend' beroep op de kerken raad om bijeen te blijven. Hij vond dat er een of andere vorm van com promis mogelijk moest zijn. „Voor harde eisen is er dan geen,plaats. De scherpe kanten moeten eraf", zei de kerkvoogd. Ook bij de schriftelijke vragen was een .dringende oproep van een ge woon gemeentelid: houd de ge meente bij elkaar!' Ds. Wüllschle ger onderstreepte dat. „We moeten geen kerkelijke zwervers en daklo zen krijgen, blijf alsjeblieft op je plek." De provinciale synodesecre taris zei niet te willen zinspelen op ijdele hoop voor andere oplossin gen. Hij riep ook iedereen op om elkaar niet zwart te maken. „Er zijn door sommigen vele grote woorden gesproken die ze nu weer moeten inslikken. Doe elkaar geen onrecht aan, ga op een respectabele manier met elkaar om." Ds. Wüllschleger ruimde het misverstand uit de weg, dat kerkenraden kunnen heslissen dat een gemeente niet meegaat met de PKN. „Dat is een individueel, persoonlijk besluit van elk gemeen telid. Individuele uittreding uit de kerk en eventueel het neerleggen van het ambt is de enige weg als men persoonlijk niet mee wil gaan met de PKN." Ten aanzien van de strijdpunten zo als het zegenen van homohuwelij ken, stelde de synodesecretaris met nadruk, dat niemand de Sint-Anna- landse kerkenraad kan dwingen om een homohuwelijk te zegenen. „In de PKN-kerkorde is grote zorg be steed aan het waarborgen van de ruimte voor de identiteit van de plaatselijke gemeente." Volgens artikel 11-2 van de nieuwe kerkorde kan bijvoorbeeld de Her vormde Gemeente Sint-Annaland ook na 1 mei precies zo blijven he ten. De zittingsduur van de ouder lingen en diaken en wordt beperkt van 12 tot 8 jaar. Als enige classis in Zeeland behoudt de classis Zier- ikzee, waartoe Tholen en Sint-Phi- lipsland behoren, nog vijf jaar een aparte hervormde classis, zonder gereformeerden en lutheranen erbij. De bij de bezwaarde hervormden omstreden lutherse inbreng in de kerkorde moet volgens ds. Wül lschleger gezien worden in zijn his torisch verband, waarbij hij het ver zet tegen Hitier Duitsland noemde en het geven van tegengas tegen de wederdopers. De oud-predikant van Tholen wilde ineer de nadruk leg gen op gemeenschappelijke zaken dan op verschillen. „Betrokken in Gods toewending tot de wereld, be lijdt de kerk in gehoorzaamheid aan de Heilige Schrift als enige bron en norm van de kerkelijke verkondi ging en dienst, de drie-enige God, Vader, Zoon en Heilige Geest", zo staat er in artikel 1-3 van de PKN- kerkorde. Ds. Wüllschleger zei in zijn Haagse tijd geen energie in het Samen-Op-Weg-proces gestoken te hebben en hij vond het ook verspil de energie tijd te steken in verzet daartegen. „De evangelieverkondi ging dient centraal te staan." Vrijdagavond a.s. is er een tweede gemeente-avond in Sint-Annaland over de situatie na 1 mei. De situ atie is er bijzonder omdat Sint-An naland de enige Hervormde Ge meente is op het eiland waar de meerderheid van de kerkenraad en de predikant een ander standpunt innemen. Daardoor mag ds. Hoek na I mei niet meer preken in de Hervormde Gemeente Sint-Anna land, die onder de PKN-vlag verder gaat. En die trad tijdens het debat hoofdzakelijk als voorzitter op. „Het college treedt als college op en er was afgesproken dat ik na mens het college het woord zou doen." Heijboer hield zich daar strikt aan. Toen tijdens het debat ook J.P. Bout (CDA) de wethouder per soonlijk aansprak, greep Heijboer in om te zeggen dat het college verantwoordelijk was en niet één wethouder. Bout verontschuldigde zich daarop. B. en w. vormden dus een blok met Heijboer als woord voerder, die monter aan de beraad slagingen begon en ontspannen oogde toen de sessie met drie schorsingen rond elf uur door de burgemeester werd beëindigd, maar daarna toch nog even uithaal de naar ABT. Volgens Boulogne, die met zijn collega C. van der Horst helemaal alleen stond, was het juist wel no dig dat de motie werd ingediend, zo zei hij toen hij tijdens een schorsing door de gang beende: „In het bedrijfsleven stappen be stuurders voor minder op." Dat zijn motie geen kans van slagen zou hebben, was toen al te voor zien. Maar dat belette de fractie niet om hem in te dienen. „We luisteren ook naar de signalen van burgers. Die liegen er niet om. In onze fractie hebben we ook gister avond unaniem afgesproken dat we deze motie zouden indienen." De motie lag dus klaar en ging niet meer van tafel. Boulogne zei bij het indienen dat zijn fractie onvol doende gerustgesteld was in de aanpak van het college, gezien de antwoorden van Heijboer. SGP-fractievoorzitter M.J. Klippel verbaasde zich daarover. „De mo tie lag al klaar. U wist kennelijk al voor de beantwoording van de vra gen dat ze onvoldoende beant woord zouden worden. Zeer merk waardig." Zeeuws Bataljon. Multi World Pic tures te Amsterdam krijgt van de provincie maximaal 10.000 euro subsidie voor een filmdocumentaire over het Bataljon Zeeland in het na oorlogse Indië. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.verburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 5