Jozina Deurloo uit Poortvliet helpt de natuur een handje Plaatselijk nieuws Negen kuikens uit tien ganzeneieren in broedmachine 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 april 2004 Diefstal kinderzitje Motorrijder valt door slik Botsing op Postweg Wethouder opent Kunstcentrum Kunstroute op radio Bewoners Voorerf versieren nieuwe straat Voorjaarsverkoping kerk Kettelerij exposeert in Badhoevedorp Verkerke wint klaverjassen Al zeven ploegen Nieuwbouw stroopwafels Karei Hommel wint biljartbeker Uitvoering OVM voor volle zaal Verkoping vrouwenvereniging Terras Havenzicht Swingend Accelerando wil nieuwe uniformen Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Bestuur EHBO vernieuwd Open atelier Slaatjesactie Te weinig spuitgasten Zendingsavond over werk Maria van 't Hof Pools schip vastgelopen Geiten en zwijnen weg Voorjaarsmarkt Olympische spelen Excursie Pluimpot Rijden onder invloed Tholen Uit een auto die geparkeerd stond aan de Edisonweg is tussen zater dagavond 18.00 uur en maandag morgen 7.30 uur ingebroken. Uit de auto werd een kinderautostoeltje weggenomen. De braakschade be draagt een paar honderd euro. Op de Oudelandsedijk vond zondag avond omstreeks 19.00 uur een een zijdig ongeval plaats. Een 42-jarige bestuurder van een motor raakte door slik op de weg in de slip. Hij raakte de controle kwijt over zijn voertuig en kwam ten val. Hij hield aan de valpartij pijnlijke schouders en een pijnlijke nek over. Zijn motor raakte door het ongeval zwaar be schadigd. Een 75-jarige automobiliste botste donderdagmorgen omstreeks tien uur tegen de auto van een 21-jarige vrouw die voor haar reed. Deze remde af om ter hoogte van de Ka- dijk linksaf te gaan. maar de 75-jari- ge vrouw ontdekte dit te laat. Beide voertuigen liepen door de aanrijding veel schade op. Wethouder M. Velthuis opent zater dagmiddag om 15.00 uur het Kunst- Centrum aan de Botermarkt. Tussen 14.00 en 17.00 uur kan iedereen een kijkje komen nemen in Atelier28. Het Kunstcentrum is een idee van de beeldende kunstenaars Francesco Antonietti, Dini Simons en Andrea Cook. Er zijn tentoonstellingen te zien van diverse kunstenaars uit de regio en werken van deelnemers aan de cursus Tekenen en Aquarellen. Ook laat men zien hoe etsen worden gemaakt, hoe handgeschept papier wordt vervaardigd en hoe acrylschil- derijen tot stand komen. Er is in het centrum de mogelijkheid om kunst boeken in te zien en tevens wordt er over diverse cursussen informatie verstrekt. Voor de bezoekers zijn er hapjes en drankjes, terwijl Mark Westdorp op zijn gitaar zorgt voor de muzikale omlijsting. Het radioprogramma 'De Helpende Hand' bij Omroep Zeeland staat za terdagmorgen van acht tot negen uur geheel in het teken van de Kunstrou te die op Koninginnedag en zaterdag 1 mei wordt gehouden. De bewoners van de nieuwe straat 'Voorerf' willen hun eerste Koning innedag in de wijk Stadszicht feeste lijk vieren door mee te doen aan de versierde stratenwedstrijd. Het be stuur van de stichting Samen Thool- se Activiteiten Doen (S.T.A.D.) hoopt dat ook andere straten zich nog aanmelden. Naast de straten in het centrum wordt onder meer ook de Vossemeersepoort, Prinses Bea-trix- straat, Molensingel, Molenvliet- sestraat en Regentessestraat versierd. Op het terrein en in de zalen van het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Ds. G.H. Kersten straat wordt op 7 en 8 mei een voor jaarsverkoping gehouden. De op brengst is bestemd voor de kerkbouw, de Klimroos en de Mek kerstee. Vele artikelen worden te koop aangeboden, zoals: boeken, kleding, tuin- en perkplanten, snoep en koek. De Mekkerstee zal met eigen produkten en jonge geitjes op de verkoopdagen aanwezig zijn. Op zaterdag wordt een vrijmarkt door kinderen georganiseerd, waarbij kin deren een bakje of mandje kunnen vullen met plantjes en een eierkoek kunnen versieren. Ook worden er tweedehandse boeken te koop aan geboden. De verkoping wordt vrij dag gehouden tussen 16.00 en 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Stenen beelden en objecten van Jan Kettelerij zijn vanaf morgen te zien bij Galerie Kunst 2001 in Badhoeve dorp. De Thoolse beeldhouwer werkt abstract, waarbij enerzijds zijn florale achtergrond van invloed is en anderzijds zijn voorliefde voor ar chitecturale vormen. In zijn installa ties speelt het Zeeuwse landschap een grote rol. Het werk van Kettele rij is oeganisch en bestaat meestal uit gesloten vormen. Het wordt in Badhoevedorp gecombineerd met schilderijen van Frank van Eijndho- ven, die eveneens abstract zijn, zeer kleurrijk en expressief. De expositie duurt tot en met 16 mei. De galerie, gevestigd in het dorpshuis, is op vrij dagmiddag, zaterdag en zondag geo pend. Marie Verkerke werd met 5176 pun ten de winnaar van de laatstgehou den clubavond van klaverjasvereni- ging Stad Tholen. De eerste vijf van de uitslag zijn: 1. Marie Verkerke 5176 punten; 2. Peter Luten 5114 p; 3. Sonja Doelman 4982 p; 4. Edward Tazelaar 4850 p; 5. Herman Olden burg 4802 punten. Oud- Vossemeer Er hebben zich zeven ploegen ge meld voor de touwtrekwedstrijden op koninginnedag die op het ter rein achter café Hof van "Holland plaatsvinden. Er kunnen nog meer teams meedoen: zes personen waaronder minimaal twee dames. Deelnemers kunnen hun team tot donderdag 29 april aanmelden bij Hof van Holland (tel. 672497) of bij Chris Burgers (tel. 672699). Het touwtrektoernooi begint om 13.30 uur. Tijdens de wedstrijden zal dweil band de Lamsooren spelen en vanaf vier uur verzorgt discotheek Voyage een muzikaal programma. Leo Konijn gaat op het industrieter rein een magazijn en inpandige be drijfswoning bouwen voor zijn han delsbedrijf in stroopwafels. Omdat het om een bestaand bestemmings plan gaat, mag er nog een bedrijfs woning komen, want op nieuwe in dustrieterreinen zoals Welgelegen II mag dat niet meer. Wel rekent de ge meente een hogere grondprijs voor de woning dan de bedrijfsloods, wat in het verleden ook niet het geval was. De gemeente verkoopt 1100 m2 grond waarvan zo'n 300 m2 wordt bebouwd. Van Houte uit Sint- Maartensdijk voert de bouw uit. Welstandstoezicht heeft het plan goedgekeurd. Karei Hommel heeft bij biljartver eniging De Treffers de beker gewon nen. In de finale versloeg hij in 27 beurten Arno Deurloo. Voor de tweede keer in zijn carrière werd Hommel winnaar van het bekertoer nooi. Bij de strijd om de derde en vierde plaats behaalde Kees Burgers een overwinning op Han van Daal- en. In zijn partij had hij twintig beur ten nodig en scoorde hij een gemid delde van 3,25. Het opleidingsorkest, de majorettes en de blokfluitgroep van OVM gaven vrijdagavond in dorpshuis De Vossenkuil een uitvoering. Door de grootte van de muziekvereniging en de beperkte ruimte in het dorpshuis wordt door OVM niet meer een jaar concert georganiseerd, maar worden er twee optredens verzorgd door de diverse onderdelen van het korps. Voor de eerste uitvoering was de be langstelling massaal. Ad Verhees sprak een welkomstwoord waarna hij de microfoon gaf aan presentator Jaap v.d. Jagt. Het opleidingsorkest onder leiding van Adrie Luijsterburg beet de spits af met het spelen van 'A Ceremonial March', waarna de diligente uitleg gaf over de werkwij ze van het opleidingsorkest. Het concert werd vervolgd met 'Contra- sto Grosso' en 'Blues and Dixie'. Toen de vloer weer vrij was mar cheerde de eerste groep majorettes op. Op 8 mei gaan de majorettes deelnemen aan een festival in Som- melsdijk en op 16 mei staat het KNFM-concours te Klundert op het programma. De reacties van het pu bliek waren voor de majorettes een stimulans om zich verder voor te be reiden op deze belangrijke optre dens. Vervolgens speelde de blok fluitgroep onder leiding van Anne Luysterburg. Vervolgens traden de jongste majorettes van OVM op. Op muziek van K3 toonden zij hun vaardigheden. Na de pauze was de opening voor het opleidingsorkest gevolgd door nog twee groepen met majorettes en een blokfluitgroep. Bij de oudste groep majorettes was er een verrassende ondersteuning door de in non-gewaad gehulde familiele den van de majorettes. Samen gaven zij een show op muziek uit Sister Act, wat door bestuurslid Jolanda Potappel verkleed als Whoopi Gold berg een extra accent kreeg. Met een gezamenlijke afsluiting werd de avond afgesloten. Het tweede deel van de jaaruitvoering is op zaterdag 8 mei. Dan treedt het fanfareorkest en tamboerkorps op. Op deze avond verleent ook brassband en tamboers korps Apollo uit Brouwershaven haar medewerking. Vrouwenvereniging Wees een Zegen organiseert zaterdag tussen 10.00 en 13.30 uur in verenigingsgebouw De Voorhof aan de Molenstraat 65 haar verkoping voor kerk en zending. Vele moederdag- en kraamcadeau- tjes zijn op deze verkoping verkrijg baar, zoals zelfgemaakte poppen- kleertjes, keuken- en badkamer- textiel, kinderslaapzakken, badca- pes, slabbetjes en decoraties voor huis en tuin. Ook is er een groot as sortiment geraniums en perkgoed en zijn er diverse tweedehands artike len en boeken te koop. Voor de be zoekers wordt koffie, thee en limo nade geserveerd met iets lekkers erbij. Voor de kinderen is er speel goed, snoep, knikkers en knikker zakken. Ook kan men op blikken gooien en is er een grabbelton. Op de verkoopdag zijn tal van lekkernij en verkrijgbaar zoals friet en snack, boterkoek, cake, koekjes, slaatjes, advocaat, eieren en sinaasappels. Sint-Annaland Café Havenzicht krijgt in de Ton- huisstraat een terras. Het college staat positief tegenover het verzoek van B. de Man en J. Rijnberg. Dat bleek maandagavond in de commis sie gemeentelijke ontwikkeling. Wethouder F.J. Goossen deelde mee dat de gemeente bereid is een deel van het straatje te herbestraten. Dat gebeurt op kosten van De Man. Het straatje is openbaar en bestemd voor voetgangers en fietsers en wordt afgezet met een paal, maar die kan volgens de wethouder gemakke lijk verwijderd worden voor de am bulance. Voor de familie Hage wordt de toe- gangsstrook tot de garage verbreed, zei Goossen. „Hage is met deze op lossing gaarne akkoord." Voor Havenzicht kan er een terras vergunning worden verstrekt. Die wordt verleend voor een jaar. Daar na wordt bekeken of de vergunning verlengd wordt. De commissieleden hadden geen be zwaar tegen de aanpak. Wel wilde J. van den Donker (D66) weten of die paal geen hindernis vormt voor hulpvoertuigen. „Hoe praktisch is dat? Het is toch lastig om een heel terras op te ruimen als je er langs moet." Maar volgens Goossen geeft dat geen problemen. De paal is weg te nemen en anders kan er met een brancard worden volstaan moest er iemand vervoerd worden. D.V. maandag 26 april wordt er door de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Vrijdag hield de koninklijke fanfare Accelerando in de Wellevaete haar traditionele jaaruitvoering met als titel Werk in uitvoering IIHet werd een swingende voorstelling en on derleiding van interim-dirigent Johan de Wit bracht het orkest de bigbandnummers Brillant Beatels en Mamma Mia ten gehore. Het enige echte klassieke stuk was Antartica, waarin de luisteraars werden meege voerd langs het natuurschoon van dit werelddeel, aldus presentator Pierre van Broekhoven. De leerlingen van Accelerando presenteerden de toe komstige kleding voor de fanfare met verschillende mogelijkheden: het koninklijke-het futurische - en het discothema. Op ludieke wijze stelde de fanfare de nieuwbouw aan de kaak in aanwezigheid van burge meester Nuis en verschillende ande- Donderdag, vrijdag en zaterdag |HMaandagdinsdag en woensdag ♦Mag. runderlappen ♦Sucadelappen ♦Procureurlapjes Jgepan. of naturel jBeckers vleeskrok. ♦4 kg kg 500gr 10 st. 7,90 7,90 2,75 2,50 Mag. speklappen 1 kg Dikke vleesribben 1 kg Hamburgers 5 halen 3,50 4,- 4 BETALEN VrijrJmg m %pri) Beenham 100 gram 1,35 Frikando 100 gram 1,25 Katenspek 100 gram 0,75 1 puntje crème paté 1,10 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. re gemeentebestuurders. Op grote beeldschermen kon men zien dat de oude Sakofahal allerlei gebreken vertoont. Voorzitter Jack Westdorp legde uit dat de appel aanvankelijk wel erg zuur was, toen bleek dat de gemeente afzag van het bouwen van een eigen muzieklokaal voor de ver eniging. Maar als de gemeente mee zou kunnen gaan met het pakket van eisen dat de vereniging inmiddels heeft neergelegd, dan zou het wel eens een hele goede optie kunnen zijn. Ruim applaus was er ook voor de slagwerkgroep onder leiding van Thieu Rivers. Deze groep mag zich ook verheugen in een groeiend aan tal leden dankzij de goede begelei ding. De slagwerkgroep trad op met Suite voor jeugd. Thunder en The Youngsters. Hans Goedegebuure op bugel schitterde met zijn solo in de Maid of de Moor. Gastdirigent Johan de Wit had de hoofdrol in The Cuc koo, waarin hij in een nostalgies jachtuniform gestoken, een vogeltje uit het luchtruim schoot en in het swingende nummer Longstreet Dixie, waarin hij soleerde en blijk gaf van zijn voorkeur voor swingen de muziek. Geen Paniek, een 12-koppig a capel- la dameskoor zorgde voor nog meer verstrooiing. Zij zongen vooral ge zellige nummers, waaronder ver schillende liedjes van Annie M.G. Schmidt, zoals Schipbreukeling. De dames zongen prima en maakten er een leuk optreden van. Het slot van het programma werd gevormd door een gezamenlijk optreden van leer lingen, orkest en slagwerkgroep met het toepasselijke Bob de Bouwer. De EHBO-vereniging hield maan dag de jaarlijkse diploma-avond. In De Wellevaete werd het EHBO-di- ploma uitgereikt aan Bert van Bee- len, Jessica Bouman, Corina Dekker, Marnix van Dijke, Suzanne van Dijke, Evert Goedegebuure, Petra Jansen, Ellie Kaljouw, Marco Kooij- man en Rien Westdorp. Daarna werd de avond gevuld met een bingo en een verloting waarvoor de leden zelf prijzen beschikbaar hadden gesteld. Het bestuur van de EHBO-vereni- ging is onlangs gewijzigd. Voorzitter Tjidde Heijboer en penningmeester Leny Elenbaas zijn gestopt. Als nieuwe bestuursleden zijn Conny Gulden en Rianne de Witte be noemd. Eerstgenoemde neemt het penningmeesterschap op zich, ter wijl bestuurslid Jeannette Smits voortaan de voorzittershamer han teert. In het atelier van Jos Boogaard is er op koninginnedag weer de traditio nele open dag. Er is werk te zien van cursisten van het kinderatelier, het jongerenatelier en de groep tekenen en schilderen voor volwassenen. Schilderijen in olieverf, acryl en plakkaatverf. Het atelier aan de Anna van Bourgondiëstraat 58 is ge opend van elf tot vijf uur. In alle groepen was de kleur groen de afgelopen tijd het uitgangspunt. Materiaal en onderwerp mochten de cursisten zelf kiezen, maar de bedoe ling was om zoveel mogelijk kleuren groen te maken. De volwassenen hebben zich, naast de vrije keuze, verdiept in de mogelijkheden van olieverf. De kinderen werkten met verschillende materialen, maar voor al met pastelkrijt. D? kleintjes maak ten samen een havenstad, de teke ningen werden uitgeknipt en op een groot papier geplakt. Verder is er aandacht besteed aan de verschillen de vormen om ons heen. De activiteitencommissie van de Hervormde gemeente organiseert zaterdagmorgen een slaatjesactie. Vanaf half tien 's morgens komen leden van diverse jeugdclubs met de slaatjes langs de deur. Met deze acti viteit start de actie 'Operatie Life line', een landelijk project van de Hervormde Gereformeerde Jeugd bond (HGJB) en de Gereformeerde Zendingsbond (GZB). Het geld zal worden besteed aan het vertalen en verspreiden van kinderbijbels in Sudan, maar ook aan het uitgeven van studiemateriaal en het produce ren van liederenbundels in verschil lende talen die in Sudan worden ge sproken. Op Koninginnedag wordt voor dit project tijdens de kinderspe len aan de Ring tevens koffie ge schonken. De koffietafel staat ter hoogte van verenigingsgebouw Het Trefpunt. Voor het spuitbal om twee uur op ko ninginnedag zijn er nog te weinig deelnemers. Ook voor het touwtrek ken, dat aansluitend om half drie op het havenplateau begint, zijn er on voldoende ploegen. Opgave is nu snel gewenst bij Johan Vroegop, Kerkeblokstraat 20 voor het spuitbal en bij Ad Oosdijk, Huygensstraat 81 voor de touwtrekwedstrijd. In verenigingsgebouw Het Trefpunt organiseert de hervormde gemeente dinsdag een zendingsavond. Maria van 't Hof, die namens de Gerefor meerde Zendingsbond (GZB) werk zaam is in Kyrgyzstan, vertelt op deze bijeenkomst over haar werk zaamheden onder straatkinderen en laat dia's zien. De bijeenkomst wordt geopend door ds. RC. Hoek. Het kinderkoor Soli Deo Gloria onder leiding van Heieen Troost zingt op deze bijeenkomst enkele liederen. De avond begint om 19.00 uur en wordt omstreeks 20.45 uur af gesloten. Stavenisse De Zephyrus van bergingsbedrijf Van den Berge moest dinsdag in actie komen om het Pools binnen schip Transbode 6 vlot te trekken. Het schip was geladen met 500 ton profielstaal. Doordat het water nog twee meter zou gaan zakken was snelheid geboden. Het voorschip zat over ongeveer twintig meter aan de grond en de rest zat in tien meter water. Het schip kwam wel mee naar stuur- en bakboord maar de kop bleef omhoog zitten. Met assistentie van de tanker Fatima werd gepro beerd het binnenschip los te trekken. Met zijn 3000 pk kwam het schip goed mee, maar de kop bleef om hoog zitten en nadat tot twee keer toe een dikke tros en een staaldraad waren gebroken stopte de Fatima ermee. Vervolgens werd de 2500 pk sleepboot Indtis ingeschakeld van Bouwman Marina Service. Nu lukte het wel om het schip vlot te trekken, waarmee voorkomen werd dat het schip ging breken. In verband met klachten van ontwo nen over stankoverlast heeft de ge meente in overleg met beheerder Fons Leemreijze het aantal dieren in het hertenkamp aan het Bos verminderd. Drie geiten, drie hangbuikzwijnen en een paar kippen zijn verwijderd. Het was er te vol. Het hertenkamp blijft echter gehandhaafd. Niet alleen is het een schenking van na de watersnood van 1953, maar het is nog steeds een publiekstrekker voor kinderen en hun ouders, die de dieren vaak van brood voorzien en het hertenkamp altijd wel in de wandelroute meenemen. Er blij ven ook nog geiten en hangbuikzwij nen over. Van de laatste soort overi gens alleen twee vrouwtjes. Mogelijk zijn er elders nog mannetjes. De ge meente is voor de reeën namelijk van plan om tijdelijk een bok als gast op te nemen om voor jonge reeën te kunnen zorgen. Zo blijft ook in de toekomst het hertenkamp aantrekkelijk voor de inwoners. Uit de tien ganzeneieren die Jozina Deurloo in de broedmachine legde, kwamen maar liefst negen kuikens. Er zijn er nu nog acht in leven en die krijgen alle zorg en aandacht van Annelien (links), Karei en Carliene Deurloo. De kinderen van het gezin Deur loo aan de Hogeweg in Poortvliet zijn er gek inee en de klanten die de boerderijwinkel van de familie Deurloo bezoeken, vinden het ook schitterend. Sinds zaterdag trek ken acht donzige ganzenkuikens alle aandacht op het erf en Jozina Deurloo, die letterlijk aan de wieg van de jonge gansjes stond, is zo trots als een pauw op de kernge zonde diertjes. Toen een moeder gans enkele weken geleden haar broedsel in het weiland naast de boerderij in de steek liet, aarzelde mevrouw Deurloo geen moment. Ze raapte de eieren op en ze legde die samen met enkele andere gan zeneieren in de broedmachine. „Het kunstmatig uitbroeden van ganzeneieren vraagt best veel aandacht, je moet in principe het natuurlijk verloop nabootsen. Dat betekent dat je de eieren twee keer per dag moet draaien - dat doet de moeder in het nest nor maliter met haar poten - en ik maakte het broedsel iedere dag met een spons nat." Nadat ze de laatste dagen met rust gelaten waren, kwamen er uit de 10 gan zeneieren zaterdag maar liefst negen kuikens gekropen, een on gekend hoog aantal volgens Jozi na Deurloo. „Vorig jaar had ik een nest met 6 ganzeneieren en toen kwam er maar 1 kuiken uit." Van het jonge negental is er in middels een dood gegaan, maar volgens de gezinsleden, die geza menlijk de verzorging van hun tijdelijke huisdieren op zich nemen, zijn de andere kuikens al lemaal kerngezond. „Over enkele weken zijn ze groot genoeg om voor zichzelf te zorgen en dan laten we ze bij onze andere gan zen in de wei", aldus mevrouw Deurloo. Voorlopig kunnen haar kinderen de donzige diertjes ech ter nog lekker vertroetelen in het hokje naast de achterdeur. Predikbeurten Zondag 25 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Vernooij. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. dhr. Baas, Ooltgensplaat. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Uitslag, Kerkwer- ve. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. Pascal de Jong. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. prof. dr. Cossée, Rotterdam. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Middelkoop, Klundert. 18.30 u. ds. Catsburg, Goes. GEREF. KERK 10 u. ds. Melse, Vrouwenpolder. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Velema. 14.30 u. ds. Uitslag, Kerkwerve. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18i30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering (eerste communie). SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kooij, Barendrecht. 18 u. ds. Schaap, Strijen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Volk, Nieuw- Lekkerland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk (H.D.). 19 u. ds. ds. IJsseldijk, Haamstede. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE do 22/4 19.30 u. ds. Lohuis. 9.30 en 14.30 u. ds. Simons, Gouds waard. do 29/4 14.45 u. ds. Lohuis (huw. bev.). GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Vermeulen. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Hofman. 14.30 leesdienst. wo 28/4 19.30 u. ds. Mandria, Waar denburg. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Van Ginkel, Goes. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Flobbe, Zevenbergen. De reformatorische hulpstichting Woord en Daad organiseert zaterdag 1 mei tussen 9.00 en 12.00 uur een voorjaarsmarkt op het Van der Lek de Clercqplein. De markt is geheel gericht op de aanplant en aankleding van de tuin. Zo wordt er perkgoed, geraniums, tuinaarde, potgrond en veel tuinaccessoires te koop aange boden; De opbrengst van deze markt wordt door de organisatie voor ont wikkelingssamenwerking (ICCO) verdubbeld. Morgen sluit de inschrijving voor de 'olympische Stavenisse spelen' op koninginnedag. Teams van minimaal vijf personen kunnen nog aangemeld worden bij Elles Steendijk (tel. 697081). De spelen worden 's mid dags vanaf twee uur gehouden op het havenplateau. Een Thoolse dj zorgt voor de muziek en ook staat er een frituur bij de haven. Sint-Maartensdijk Vanaf het multifunctioneel cen trum Scaldis Naturalis aan de Kas- telijnsweg staat zaterdagmiddag een twee uur durende excursie door de Pluimpot op het program ma. Een gids van Staatsbosbeheer vertelt over het wel en wee van dit natuurgebied. De deelnemers zullen versteld staan van de bloemenpracht en de vele soorten vogels in deze voor malige zeearm. Ook wieren en zee diertjes langs de buite'ndijk van de Oosterschelde krijgen aandacht. Honden mogen aangelijnd mee, terwijl wordt aangeraden om laar zen en een verrekijker mee te nemen. Deelnamekaarten zijn te koop bij de VVV. De excursie be gint om twee uur en ze is de eerste in een serie van zes. De volgende staat voor 5 juni gepland. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Meilust-Tuinwijk, Zand straat 34, tel. 0164-254980. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Wevers, Weststraat 26a, Huybergen, tel. 0164-642888. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 april donderdag 22 6.12 -18.29 vrijdag 23 6.42 -18.57 zaterdag 24 7.12 -19.27 zondag 25 7.45 -19.55 maandag 26 8.22 -20.32 dinsdag 27 9.02 -21.22 woensdag 28 10.05 -22.27 donderdag 29 11.37 - ----- vrijdag 30 0.07 - 13.05 di 27/4 19.34 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twéé minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 24 apr. Concert Elly en Rikkert, Meulvliet, 15 u. (kinderen) en 20 u. 24 apr. Afgifte hulpgoederen Dor cas, Regentessestraat 50, 9.30 u. 6 mei Reisje, Chr. Oud. ver. 12 mei Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 13 mei Voorlichting waterschap door dhr. R. Visser, Plattelands vrouwen, Oudelandsestraat 11, 20 u. OUD-VOSSEMEER 27 apr. Koersballen Anbo, Vossen kuil, 14 u. SINT-ANNALAND t/m 30 okt. Exposities Visie op Tholen, Ondergoed in de loop der tijd en Stavenisse in beeld, De Meestoof, di t/m za 14-17 u. 30 apr. Maximale rommelmarkt Accelerando, Veiling, 10 u. 15 mei Samenzang chr. mannen koor DEV, N.H. kerk, 19.30 u. STAVENISSE 1 mei Voorjaarsmarkt Woord en Daad, Van der Lek de Clercqplein, 9-12 u. SINT-MAARTENSDIJK. 22 apr. Vergadering comm. alg. be stuur, gemeentehuis, 19.30 u. 24 apr. Rommelmarkt Rehoboth- kerk, vml. kleuterschool R. Bar- nenstr., 10-13 u. 24 apr. Excursie door de Pluimpot, vertrek Scaldis Naturalis, 14 u. 29 apr. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 24 apr. Alpha jeugdsoos, zolder vml. gemeentehuis, 20-23.30 u. 24 apr. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Platteweg, 9.30 u. 24 apr. Geraniummarkt, Groen van Prinstererschool, 9.30-12 u. 24 apr. Literaire avond met Judith Herzberg, vml. gemeentehuis, 20.15 u. POORTVLIET II t/m 13 mei Avondwandeldrie- daagse. SINT-PHILIPSLAND 22 apr. Jaarvergadering studiever. Calvijn, met thema modern media gebruik, ver.geb. Oud Ger. Gem., 19.30 u. 28 apr. Boterkoekenactie Woord en Daad, 18.30-21 u. +film+++Film+++film+++Film+ ROXY I: Gothika - do, ma, di en wo 20 u„ vr en za 18.45 en 2115 u„ zo 16.15 en 20 u. Scooby Doo 2 - za 13.45 en 16 u„ zo 13.45 u„ wo 14 u. ROXY II: The passion of the Christ do, zo, ma en di 20 u„ za 21,15 u. Honey - vr 18.45 en 21.15 u„ za 16 en 18.45 u„ zo 16 u. Brot her Bear - za en zo 13.45 u„ wo 14 u. In oranje - wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL: Brother hear -za 14 u„ zo 13.15 u. Kill Bill 1 2 marathon - do, ma, di en wo 20 u„ vr en za 18.15 en 21.15 u„ zo 16, 18.15 en 21.15 u. In oranje - wo 14 en 20 u. Starsky Hutch - vr en za 21.15 u. Hero - zo 19 u„ ma 20.30 u. The dancer upstairs - di 20.30 u. The haunted mansion - vr 18.15 u„ za 14 en 18.15 u„ zo 13.15 en 16 u„ wo 14 u. Scooby doo 2 - vr 18.15 u„ za 14 u„ zo 13.15 en 16 u„ wo 14 u. The passion of the Christ - do, di en wo 20 u„ vren za 18.15 en 21.15 u„ zo 16, 18.15 en 21.15 u. Torque - za 18.15 u.zo 21.15 u„ ma 20 u. Ver rassingsvoorpremière - do 20 u. In de nacht van zondag op maandag werd omstreeks twee uur een 20-ja- rige automobilist door de politie aangehouden aan de Westpoort. De bestuurder werd gecontroleerd op alcohol en bleek 1,4 maal teveel ge dronken te hebben. Hij kreeg een bekeuring en een rijverbod van twee uur. /II VERDER PAGINA 7

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2