9 Heijboer overleeft met gemak extra raadsdebat over tekort Paar laat jaren zestig herleven Bogert wil dat zegel van woning wordt gehaald Provincie karig met 20 mille voor kansarm project de Vossenkuil 350 OCCASIONS ABT stapt op uit protest Redactie EB genomineerd Waterpartij nieuw stadhuis 1; Donderdag 22 april 2004 60e jaargang no. 23 Altijd meer dan kijk op www.autoteam.nl Kritieke toestand automobilist uit Anna Jacobapolder In verwachting? zie pagina 16. bromfietspremies 2004 Geen steun voor motie van wantrouwen ABT; CU en D66 onthouden zich Met gemak overleefde wethouder K.A. Heijboer van fi nanciën donderdagavond in de extra gemeenteraadsver gadering de motie van wantrouwen van ABT. Er was geen enkele fractie die de motie waarin het vertrouwen in de wethouder werd opgezegd, steunde. De ChristenUnie vond de motie wel sympathiek maar gaf de wethouder een herkansing. CU en D66 onthielden zich vervolgens van stemming en moesten daarvóór even de zaal verla ten. SGP, PvdA, CDA en VVD waren met een ruime meerderheid van veertien stemmen tegen. Het college kan nu in de huidige samenstelling maar met een ge schonden vertrouwen verder om het gat van bijna acht ton te repareren dat was ontstaan na een foute berekening van de personeelskosten. Herschikking Hoop op vergunnning en dochter trouwt De familie A. Bogert uit Oud-Vossemeer wil dat de ge meente de verzegeling van de woning in hun bedrijfs pand op het industrieterrein in Tholen ongedaan maakt zodat Bogert het huis gereed kan maken voor bewoning. Die oproep deed mevrouw Bogert maandagavond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling. Positief Extra's Deze week De jaren zestig herleefden dinsdag op de Markt en in het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk toen ambtenaar burgerzaken Sonja Huizer (43) en Sjaak Oosdijk (46) uit Stavenisse in de echt werden verbonden. Familie, vrienden en kennissen hadden zich in kleding uit die roerige tijd gestoken om de bruiloft mee te komen vieren. Rock- en rolloutfits maar ook hippiehaar, petty- coats en gleufhoeden en veel muziek. Het stel werd in een Cadillac 'coupe de ville' naar het gemeente huis vervoerd waar ze door vier collega-ambtenaren van de bruid werden toegesproken: Leo Quist, Jenny van der Burg, Jo- landa Bijnagte en Tamar Heuvelman. Sonja is zelf ook ambte naar van burgerlijke stand. Ze kon nu goed beoordelen hoe haar collega's het er van afbrachten. De fotosessie in de achtertuin na de plechtigheid was een kleur rijke aangelegenheid en trok ook bekijks van de ambtenaren die vanachter de ramen naar het bruidspaar in de zonovergoten tuin zwaaiden. Het stel leerde elkaar kennen in de randstand, woont al 12,5 jaar samen en wilde deze periode met een boterbriefje verzilveren. 40m L K IK Mi Eendrachtbode, deThoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mailredactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,50 per halfjaar, 28,50 per jaar, per post 47,75 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. ABT wil niet langer dat de raads commissies in beslotenheid verga deren als het niet om gevoelige privézaken gaat. Maandagavond in de commissie gemeentelijke ont wikkeling stapte commissielid J.J. van 't Hof (ABT) na de vergade ring uit protest op. „Hier moeten we van af," zei hij desgevraagd. „Het gebeurt veel te vaak dat er za ken achter gesloten deuren worden besproken die gewoon in de open baarheid besproken kunnen wor den. Het kan alleen als het om privézaken gaat." Van 't Hof nam zijn beslissing nadat voorzitter M.J. Klippel niet wilde zeggen welk on derwerp er besproken zou worden. Klippel zei dat hij dat pas bekend zou maken aan het begin van de be sloten vergadering. Daar nam Van 't Hof geen genoegen mee, pakte zijn spullen en liep - tot verbazing van de overige leden en de wethou ders K.A. Heijboer, W.C. van Kem pen en F.J. Goossen - weg. Op weg naar de deur werd nog op hem in gesproken, maar hij besloot toch om niet te blijven. „We hebben af gesproken in de fractie dat we hier niet langer aan meedoen." Volgens wethouder Heijboer ging het over privaat-rechtelijke zaken waarover hij geen mededelingen wilde doen. Een 22-jarige automobilist uit Anna Jacobapolder ligt in kritieke toestand in het Erasmus Medisch Centrum te Rotterdam. Zondagmorgen om half zeven werd hij in beknelde toestand in zijn voertuig aangetroffen langs de Rijksweg te Sint-Philipsland. ter hoogte van speelterrein de Tramput. Een voorbijganger trof hem daar aan. De brandweer van Sint-Philipsland en Sint-Maartensdijk werden gealar meerd en om tien over zeven was de bestuurder uit het autowrak bevrijd. Ook de traumahelikopter werd opge roepen voor medische hulpverlening. Er werd een bloedproef afgenomen. De automobilist kwam in de nacht van zaterdag op zondag uit de rich ting Steenbergen. Nadat hij met de linker wielen tegen een verkeersgelei der kwam, is hij vermoedelijk de macht over het stuur kwijt geraakt en met hoge snelheid tegen een boom gereden. Hoe laat dit is gebeurd, kon de politie niet achterhalen. De perso nenauto raakte zwaar beschadigd. De wegbeheerder heeft de boom inmid dels in zijn geheel gekapt. De redactie van de Eendrachtbode is genomineerd voor de Prijs voor de Nieuwsbladjournalistiek, die elk jaar wordt uitgereikt door de NNP, de organisatie van lokale media. Op de NNP-dag, die vanmiddag in Hooglanderveen bij Amersfoort wordt georganiseerd, is de staatsse cretaris voor cultuur en media, mevr. mr. Medy van der Laan, als speciale gast aanwezig. Ook de prijs voor de nieuwsbladfotografie, die vorig jaar gewonnen werd door Arie de Viet, wordt dan uitgereikt, maar daarvoor is de Eendrachtbode nu niet genomineerd, evenmin als voor de A.M. Banda-prijs voor de meest opvallende commerciële activiteit in nieuwsbladland. Bij de NNP zijn ruim honderd lokale kranten uit het hele land aangesloten: van Texel tot Tholen en van Kollum tot Vaals. Bij het nieuw te bouwen gemeente huis in Tholen komt een waterpartij. Dat zei wethouder F.J. Goossen bij de presentatie van het ontwerp-wa- terplan Tholen dat door de gemeente en het waterschap Zeeuwse Eilanden is samengesteld. Daarin wordt onder meer gesteld dat er in stedelijke ge bieden voor wateropvang moet wor den gezorgd. Bij nieuwbouwwijken wordt dit al toegepast en het zal deel uitgaan maken van het beleid. „Lo gisch dat dan ook bij het nieuwe ge meentehuis in Tholen een waterpartij komt." Zie verder pagina 9. Advertentie I.M. zie pagina 16. Advertentie I.M. De twee ABT-raadsleden C. van der Horst (links) en J.J.P.A. Boulogne delen in de raadzaal de motie van wantrouwen uit. De publieke tribune in de raadzaal was nagenoeg vol met belangstel lende burgers, ambtenaren, frac tievolgers en de 10-jarige Herri- aan Franssen uit Scherpenisse die samen met zijn moeder tot de ont knoping rond elf uur, bleef. Zoals verwacht trok het college het boetekleed aan. Heijboer bood namens het college excuses aan. Hij legde uit welke factoren een rol hebben gespeeld bij de foutie ve raming, en somde een aantal vergaande maatregelen op om te voorkomen dat er weer 'blunders' worden gemaakt. Het college kwam tegemoet aan alle wensen van de raad die te kennen gaf dat het vertrouwen in b. en w. döor de misrekening wel een flinke deuk heeft opgelopen. Heijboer zei dat te kunnen begrijpen. Net als ABT dreigden CDA, CU, VVD en D66 in de eerste termijn met moties, maar hielden ze na twee rondes en twee schorsingen op zak. Het CDA had een symbo lische 'motie van treurnis' voorbe reid. De raad blafte maar beet uit eindelijk niet. Dat wilde alleen ABT door de wethouder weg te sturen. Maar die vond geen enkele steun bij de overige fracties. Een fout is menselijk, zo redeneerden ze. Ook ambtenaren maken fou ten, maar de bestuurder is verant woordelijk en die verantwoorde lijkheid wilde het college niet ontlopen, zo maakte de wethouder duidelijk. Het ontbrekende geld zal gezocht worden in de lopende begroting. Mocht dit niet helemaal lukken, dan kunnen bepaalde in vesteringen op de lange baan ge schoven worden, aldus de wethou der. De meerderheid van de fracties nam daar genoegen mee. Het liep dus met een sisser af al moest Heijboer zeker voor CU tot het uiterste gaan. De wethouder moest toezeggen dat het college voor 1 juli met een plan van aan pak komt over te nemen maatrege len anders zou er alsnog van de ChristenUnie een motie van wan trouwen komen, zo waarschuwde drs. A.L. Piet. De wethouder be loofde dat, zij het in eerste instan tie met enig voorbehoud. Toen Piet aandrong, ging de wet houder overstag. Heijboer drukte daarbij de raad op het hart dat bij het zoeken naar extra middelen de burgers er niet de dupe van mogen worden. „De lastenverzwaring voor 2005 voor de burgers staat niet ter discussie. Dat wordt geen zestien procent, maar vijf, zoals u als raad heeft aangegeven. We willen ook kijken of het rioolrecht kan worden aangepast." Opvallend was de rol van de VVD. Bij monde van M. van Gor- sel-de Oude (pas in de raad) stelde de liberale fractie voor om in het college van burgemeester en wet houders tot een herschikking van de portefeuilles te komen. Heij boer heeft behalve financiën ook de zware post ruimtelijke orde ning (bestemmingsplannen), eco nomische zaken en grondzaken onder zijn hoede. Het VVD-raads- lid maakte de nieuwe verdeling van taken echter verder niet con creet. Maar met de nieuwe liberale wethouder F.J. Goossen van open bare werken, verkeer en venjoer, sport in het college leek dat toch op een open sollicitatie van de man-uit Anna Jacobapolder. Volgens Heijboer was er eqhter geen 'onevenwichtige verdeling van portefeuilles'. De VVD ham daar genoegen mee en deelde;een gele kaart uit, zei Van Gofsel, geen rode. Een waarschuwing dus. Omdat de 'oppositiepartijen' ICU, ABT en D66 om een extra raads vergadering hadden gevraagd, kregen zij ook als eerste het woord van burgemeester W. Suis. P. van Belzen (CU) begon eveji na half acht over het enige agenda punt van die avond. Het zou bijna drieeneenhalf uur duren vookdat de burgemeester de vergadering aftikte. Van Belzen had zijn twijfels ©ver de openbaarheid. Hij vond dat het woord vertrouwelijk niet pasté bij de brief die de raadsleden van het college kregen over het ontsjane tekort. Hij wees er op dat vanj het voornemen om een doorzichtig beleid te voeren, weinig over iwas gebleven. Dat het om menselijke fouten gaat, maakt voor de CU niet uit. Zeker gezien de omvang. „Dergelijke fouten kunnen niet onzichtbaar gerepareerd worden. De bezuinigingen worden tensjlot- te ook in de openbaarheid bespro ken. Dus tekorten ook." Volgens Van Belzen is het ook belangrijk dat 'de schijn van achterkamer tjespolitiek vermeden' wordt. j Zie ook pagina 5. De familie heeft nog steeds hoop dat er alsnog een uitzondering wordt gemaakt ook al gaven gede puteerde staten van Zeeland on langs goedkeuring aan het nieuwe bestemmingsplan Slabbecoornpol- der/Welgelegen waarin geen plaats is voor een woning van Bogert. Ze haalde raadslid A.L. Piet (CU) aan die de familie er op heeft gewezen dat er nog steeds wat kan, maar dat het wel moeilijker is geworden nu het plan is vastgesteld. „We zijn verheugd dat b. en w. aan deze on derzoeken mee willen werken. De raad moet er nog over beslissen. Wij hopen dat ook zij medewerking wil verlenen," zo zei ze. Vooruitlopend op een vergunning verzoekt de familie de gemeente het zegel van de woning af te halen om er de nodige werkzaamheden aan te verrichten omdat in augustus de oudste dochter uit het gezin trouwt. „En omdat het gebruikelijk is dat men dan vanuit de woning van de bruid trouwt en wij niet de moge lijkheid hebben om de gasten de ruimte daarvoor te bieden, doen we dit verzoek." Het gezin verwacht in november ook weer een baby, zo zei mevrouw Bogert. Voor die tijd wil de familie de werkzaamheden afgerond heb ben. Ze drukte de wethouders en de leden van de commissie op het hart dat ze 'netjes zullen wachten tot de vergunning er is en er niet eerder in te zullen trekken.' Want zo zei ze, 'we zijn al blij genoeg dat b. en w. mee willen werken en omdat we als bedrijf dikwijls met de gemeente te maken hebben, willen we niet graag tot in de lengte van dagen in deze verhouding blijven samen werken'. De leden van de commissie re ageerden niet op dit nieuwe ver zoek. J.J. van 't Hof (ABT) wilde alleen weten of de commissie zich hierover uit moest laten of dat het een zaak van het college is. Volgens wethouder W.C. van Kempen is het verlenen van een vergunning een zaak van b. en w. „We zullen ons moeten beraden of het überhaupt mogelijk is of we er iets aan kunnen doen." De wethouder beloofde de commis sie op de hoogte te houden. H. Ge luk (SGP) vroeg aan het college de zaak 'positief te benaderen.' Zijn fractie en die van de ChristenUnie namen het op voor het kroostrijke gezin dat nu in een te kleine woning woont in Oud-Vossemeer. De provincie komt voor het nieuwe dorpshuis met woonzorgcentrum de Vossenkuil in Oud-Vossemeer maar met 20.000 euro over de brug, ter wijl de gemeente 150.000 euro had gevraagd. Het geld komt uit de pot plattelandsontwikkeling. Gedeputeerde staten strijken hierbij nog met hun hand over het hart, want de adviezen spreken over 'een kansarm project.' B. en w. krijgen echter nog een herkansing, want ook op de pot sociale zorg van de provincie werd een beroep gedaan. Het college dacht aanvankelijk uit beide potten ieder 150 mille te ontvangen. Gedeputeerde Van Heu- kelom bracht met het oog op de sub sidieverzoeken speciaal nog een verzoek aan Oud-Vossemeer om de situatie ter plaatse te bekijken. Over een bijdrage uit de pot sociale zorg js nog niet beslist. Voor de gemeente is de karige subsidie uit de pot vitaal platteland Zeeland een flinke tegen valler, mede gezien de grote proble men die er al zijn door het tekort van 8 ton op de personeelskosten. De gemeenteraad had 1,8 miljoen euro voor het Oud-Vossemeerse project uitgetrokken, onder de voor waarde dat zoveel mogelijk subsidie van de provincie zou komen, naast de al bekende 150.000 euro uit de erfenis van mevr. Van 't Hof-Quist. Naast het nieuwe dorphuis omvat het complex een woonzorgcentrum (21 huizen), peuterspeelzaal, kin deropvang, huisartsen-praktijk en ruimte voor fysiotherapeut en tan darts, geldautomaat en spreekruimte voor banken. Over het eerste defini tieve plan van architect Sturm uit Roosendaal is vooroverleg gepleegd in de grote welstandscommissie te Dirksland. Op een aantal onderdelen na was dat akkoord, zodat de aan vraag nu officieel behandeld kan worden in de welstandscommissie. Vermoedelijk gebeurt dat in de tweede week van mei. Wethouder mevrouw Velthuis re ageert verbaasd op de tegenvallende bijdrage uit Middelburg en op de kwalificatie 'kansarm' voor het dorpshuis-nieuwe-stijl. „Er is meer dere keren met gedeputeerde Van Heukelom overleg geweest en die was positief. We gaan ervoor, zei hij." Het Vossemeerse project komt volgens de wethouder niet in gevaar. De financiering is afgedekt, de bij de provincie gevraagde bijdragen waren voor extra's binnen in het ge bouw, laat ze weten. Voorzitter Nieuwkoop hoopt op blijvende steun van velen voor de Meestoof Kinderen van de Ark zingen jubilaris André Wisse en diens vrouw toe EN VERDER.. Hartstochtelijk beroep ds. Wüllschleger op verdeeld Hervormd Sint-Annaland om plaats in PKN in te nemen Diabetesafdeling Tholen voor tweede keer bekroond voor ledengroei Ondernemingsraad Budeipack vindt ontslag 25 medewerkers onvoldoende Chalets de Krabbenkreek passen niet in regels bestemmingsplan ER ZIJN WOORDEN DIE ONJUIST SCHIJNEN EN TOCH JUIST ZUN EN ER ZIJN WOORDEN DIE JUIST SCHIJNEN EN TOCH ONJUIST ZIJN Dit nummer bestaat uit 20 pagina's v f i\„v- '3 WÊt m m ig. Sonja Huizer en Sjaak Oosdijk uit StavOiisse trouwden dinsdag in zestiger jarenstijl. Het paar omringd door collega's Leo Quist. Jenny v.d. Brug, Tamar Heuvelman en Jolanda JJijnagte.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 1