Kraan valt op appartementen Waterfront Plaatselijk nieuws VERF NODIG? Laban Elly en Rikkert naar Meulvliet 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 april 2004 Feestelijke en sportieve Koninginnedag Vertraging de Vijfhoek Zonder gordel Botsing op Oesterdam Bestelwagen tegen lesauto Smikkelen ert smullen op De Kraal Vrouwen en het paasevangelie Creatieve avond Plattelandsvrouwen Luten wint twee keer Schipper treedt op in café The Sixties Koninginnedag Rijden onder invloed Gordels niet om Vlinder leert hoe mens moet leven Agent beledigd Geen vergunning voor snijden zeegroente Paasviering druk bezocht Eieren zoeken Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Kerk organiseert rommelmarkt Bestel-/Bedrijfsauto's Geen restaurantbus op Oesterdam Country-linedanceavond Jeugdkerk Dames maken paasschaal Van Haaften beste klaverjasser Pijl wint bij De Pendelaars Jubileum De Lofstem Rommelmarkt voor Moldavië Klaas van Steelandpolder geen natuurgebied Informatie over diabetes en voeten t Tholen Op Koninginnedag worden er tal van activiteiten georganiseerd door de verschillende verenigingen en scho len. De feestelijkheden beginnen 's morgens om acht uur met een reveille vanaf de kerktoren met medewerking van muziekvereniging Concordia. Om negen uur is er de jaarlijkse auba de op de Markt, waarna er tussen half tien en kwart voor twaalf kinderspe len zijn op sportpark De Bent, die om twaalf uur worden afgesloten met een ballonnenwedstrijd. Voor de leerlin gen van de groepen zeven en acht van de basisscholen staat een puzzeltocht op het programma, 's Morgens begint vanaf elf uur de Kunstroute en kunnen er tot één uur koopjes worden gedaan op de rommelmarkt, 's Middags wordt tussen één en vijf uur een puz zeltocht georganiseerd voor het hele gèzin. Tevens worden dan de straat versieringen beoordeeld door een on afhankelijke jury. De middag wordt afgesloten met een muziekfeest voor de jongeren op de oesterputten. Van drie tot zes uur brengt d.j. Dennis de nieuwste hits ten gehore. De stichting Stad organiseert om half vier een touwtrekwedstrijd op de oesterputten, waarvoor zich reeds zeven teams zich hebben aangemeld. Herenteams, vrouwenteams en gemengde teams van zes personen kunnen inschrijven via het mailadres: stichting.stad@zee- landnet.nl of via het telefoonnummer 604872. 's Avonds wordt er tussen zes en acht uur een viswedstrijd gehouden in de Vest. De activiteiten op Koning innedag wórden afgesloten met een optocht met versierde fietsen, waarna om half acht de prijsuitreiking plaats vindt bij de kiosk op de Markt. De provincie heeft b. en w. om meer informatie gevraagd over de bouw- aanvraag voor de Vijfhoek, waar Castria een woonzorgcomplex met een gezondheidscentrum en een par keergarage wil bouwen. Binnen zes weken moet de gemeente informatie geven over de motivering van de af wijking van de hoogtebepalingen in het bestemmingsplan. Ook een ge motiveerde weerlegging van de be zwaarschriften op dit punt moet daar bijgevoegd zijn. De provincie verlangt verderj inzicht in de huizen Waarvoor geen hogere grenswaarde in het kader van de wet geluidhinder i§ verleend of vereist. Ten derde is éen onderzoek in het kader van de flora- en faunawet noodzakelijk en afhankelijk van de uitkomst hier van, eventueel een verzoek tot ont heffing. De provincie heeft de ge meente gevraagd om de aanvullende gegevens ook rechtstreeks naar de inspectie van het ministerie van Vrom in Rotterdam te sturen. Het bouwproject op de hoek van de Jan van Bloisstraat/Molenvlietsedijk/ Ten Ankerweg loopt daardoor ver traging op. Een 19-jarige automobilist kreeg vo rige week woensdagavond rond half acht op de Ten Ankerweg een bekeu ring, omdat hij zonder gordel in zijn auto reed. Op de Oesterdam vond woensdag morgen omstreeks 8.25 uur een aan rijding plaats. Een 24-jarige inwoner ontdekte te laat dat een 49-jarige au tomobilist uit Den Bommel remde, waardoor hij tegen de achterkant van de auto botste. Er was alleen mate riële schade. Een bestelwagen met aanhanger, die bestuurd werd door een 40-jari- ge Tholenaar, botste woensdag middag rond tien over vijf op de A58 bij Middelburg tegen een les auto. De leswagen week door in grijpen van de 62-jarige instructri- ce uit naar links, toen een auto vanaf de invoegstrook wilde invoe gen terwijl de lesauto er naast reed. Door de slinger die de lesauto maakte, kwam deze in aanraking njet de bestelwagen. Door de aan rijding kantelde de aanhanger van de bestelwagen. Beide voertuigen liepen schade op. De kinderen van montessorischool De Kraal nuttigden op de laatste schooldag voor Pasen een paasont- bijl. Samen met de leerkrachten hadden de kinderen vooraf de sa menstelling van het ontbijt vastge steld. De school kocht de broodjes en het brood, maar de kinderen namen zelf het beleg mee. Vrijwel alle kinderen kwamen 's morgens in hun pyjama naar school. Ook de leerkrachten, stagiaires en klassen- ouders waren in stijl op school ge komen. Na het eten wasten de kin deren zelf hun bord en bestek af, waarna ze gingen knutselen. Een middenbouwgroep bezocht een zieke klasgenoot die pas aan zijn keelamandelen was geopereerd. De •jongen was heel blij met het ontbijt dat hij van zijn medeleerlingen kreeg, 's Middags werden in aan wezigheid van een paashaas eieren gezocht, wat een geslaagde afslui ting was van deze bijzondere Schooldag. De christelijke vrouwenbond Passa ge vierde met een vijftigtal dames het paasfeest in het Visnet. Presiden te Betsie Quist opende de avond met gebed. Jenny Laban had voor de vie ring een paasdecoratie gemaakt, waarbij een toepassend gedicht werd voorgedragen. Het Passagekoor onder leiding van dhr. D, Letzer zong enkele liederen, waarna ds. Oorschot naar aanleiding van het evangelie van Lukas en Johannes sprak over het thema 'vrouwen op de paasmorgen'. Hij maakte duide lijk hoe belangrijk de rol van de vrouwen is geweest. De vrouwen volgden Jezus naar het graf en maakten vervolgens de specerijen klaar om Zijn lichaam te zalven. Na de sabbat gingen ze op de eerste dag van de nieuwe week als eersten naar het graf. Juist aan vrouwen maakte Jezus zich het eerste bekend, waarna zij de discipelen moesten vertellen dat Jezus de dood had overwonnen. Na de lezing werd het lied gezongen 'Jezus leven van mijn leven'. Het Passagekoor zong vervolgens nog enkele paasliederen, waarna de bij eenkomst door ds. Oorschot werd af gesloten met dankgebed. De Plattelandsvrouwen hebben op een creatieve avond onder leiding van de dames C. Stoutjesdijk en L. Vermaas paasstukjes gemaakt. Aan het einde van de bijeenkomst waren er mooie creaties te bewonderen, die onder andere bestonden uit buxus, struikklimopblad, conifeer, en die verder versierd werden met bijvoor beeld eierschalen, ranonkels en paaskuikentjes. Op de volgende bij eenkomst op donderdag 13 mei komt dhr. Vissers namens het water schap een lezing houden. Twee clubavonden achter elkaar ging de eerste prijs bij klaverjasclub Stad Tholen naar Peter Luten. Don derdagavond behaalde hij 516^ pun ten. Edward Tazelaar eindigde met 5027 punten als tweede. Direct ge volgd door Aad Volwerk (4984 pun ten), Monique Kijzers (4960 p.) en Leen Hage (4831 punten). De uitslag van de eerder gehouden clubavond is: 1. Peter Luten 5311 punten; 2. Leen Hage 5208 p; 3. Monique Kij zers 4783 p; 4. HermanlPerk 4676 p; 5. Anita Aarnoudse 4649 punten. In eetcafé The Sixties is zaterdag avond om tien uur een optreden van zanger en gitarist Kees Schipper. Hij heeft een groep gevormd samen met basgitarist Eric Wels en slagwerker Silvester van Rijckevorsel, die rock en bluesmuziek brengen. Naast een aantal door Kees zelf geschreven nummers bestaat het repertoire van Schipper bemanning uit gearran geerd werk van onder anderen Rob ben Ford, BB. King, Brian Setzer, Stones en The Free. Oud- Vossemeer De Oranjestichting heeft het pro gramma voor de viering van de ko ninginnedag rond. Nieuw is een goo- chelmiddag in de gymzaal voor de schooljeugd, maar verder zijn het de vertrouwde onderdelen. Om 9 uur 's morgens worden de kinderen door de muziekvereniging opgehaald voor de aubade bij de Vossenkuil. Na het oplaten van ballonnen is er op het sportveld een spelcircuit voor de peuters en de groepen 1 t/m 4 van de basisscholen. Voor de bovenbouw staat een zeskamp op het program ma. Om zes uur 's avonds is er vanaf het dorpshuis een optocht met ver sierde fietsen en kinderwagens. In de Vossenkuil begint 's middags om half twee de traditionele fancyfair van peuterspeelzaal De Pluus. De al even gebruikelijke bingo voor de ou deren is al donderdagmiddag 29 april om twee uur in het dorpshuis. Café Hof van Holland organiseert op 30 april vanaf half twee touwtrek wedstrijden. Een 39-jarige automobilist is zater dagavond om kwart over acht in de Damasstraat aangehouden voor een alcoholcontrole. Uit de ademanalyse bleek dat de man 1,3 maal teveel had gedronken. Hij kreeg een bekeuring en een rijverbod van een uur opge legd. Door de politie zijn zaterdag twee automobilisten bekeurd wegens het rijden zonder gorel om. De controle vond plaats op de Oud-Vossemeer- sedijk en in de Molenweg. School met de Bijbel De Ark heeft in de veertig-dagentijd uitvoerig stilge staan bij het project: 'Dat is pas leven!'. Aan de hand van een grote poster is in alle groepen gewerkt rond de bijbelverhalen van de lij- denstijd, Goede Vrijdag en Pasen. Met wandkranten werd door de leer lingen de ellende in deze wereld uit gebeeld, maar ook werd uitdrukking gegeven aan de hoop die ér volgens de bijbel is vanwege de Heere Jezus die stierf aan het kruis, maar na drie dagen opstond uit het graf. Tussen alle verdriet werd met vlinders, nest kastjes en een grote lenteboom door de leerlingen van de groepen 1 en 2 gewezen op de hoop en het nieuw leven. Tijdens de paasviering wer den de werken door de leerlingen gepresenteerd aan hun ouders. Ook kregen de kinderen een verhaal te horen over Rupsje Nooitgenoeg. Volgens dit verhaal hebben de men sen vele overeenkomsten met een rups. Ze eten, vieren feest en maken veel kapot en hebben slechts een be perkt blikveld. Maar met dit beeld werd ook gewezen op Jezus, door wie er toch hoop is. De oproep klonk om te leven als een vlinder, die ge richt is naar boven. Vervolgens werd het verhaal verteld van de opstan ding van de Heere Jezus, waarna er onder begeleiding van organist Han- nie Droogers diverse paasliederen werden gezongen. Met voorbede voor de wereld in nood werd de vie ring afgesloten. Tijdens het project hebben leerlingen geld ingezameld voor de steun die het Zeister zen dingsgenootschap geeft aan school kinderen in Suriname. De ouderraad organiseerde voorafgaande aan de viering een paasontbijt in de speel zaal van de school. Sint-Annaland Een 19-jarige jongen kreeg zater dagavond kort na elf uur op de Hoenderweg een bekeuring wegens het beledigen van politieagenten die in een auto voorbij reden. Maandag 19 april haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Een inwoner heeft bij de provincie Zeeland een bezwaarschrift inge diend wegens het weigeren van de gevraagde ontheffing om zeegroente te snijden. Het bezwaarschrift is doorgezonden aan de commissie van bezwaarschriften van het ministerie van landbouw, natuur en voedsel kwaliteit in Den Haag. Voor de paasviering van de School met de Bijbel was donderdagavond in het kerkgebouw van de hervorm de gemeente grote belangstelling. De avond stond in het teken van de stille zaterdag, de dag tussen Goede Vrijdag en Pasen. De bijeenkomst werd geopend door een muziek- groepje onder leiding van juf Joke van 't Hof. Met fluiten, keyboard en harp werden twee bekende paaslie deren gespeeld. Directeur Baaij heette vervolgens iedereen welkom en opende de avond met gebed. Daarna werd het programma gevuld door de leerlingen met zang en de clamatie, waarbij alle leerlingen een taak hadden. Juf Zwerus vertelde het paasverhaal met behulp van een fla nelbord, wat vooral bij de jongste kinderen aansprak. Ds. P.C. Hoek sprak een kort dankwoord en sloot de bijeenkomst met gebed af, waar na staande het lied 'U zij de glorie' werd gezongen. Alle leerlingen kre gen als een geschenk een leesboek mee naar huis. De openbare basisschool liet de kin deren ook dit jaar eieren zoeken. De groepen 1 en 2 van de De Casem- Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg. 5,- Rundgehakt ♦Varkensschnitzels 500 gr. 3,80 Half om gehakt ♦Nasivlees 500 gr. 2,25 Saucijzen JVerse kippebouten 1 kg. rund of varken Jgeen 2,50 maar 1,98 Rundervinken Schouderham 150 gram 1,- Boterhamworst 150 gram 1,- Zeeuws spek 100 gram 1,- Ei-bieslooksalade 150 gram 1,20 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. brootschool brachten donderdag een bezoek aan de speeltuin, waar de ou dercommissie diverse eieren had verstopt. De groepen drie tot en met zes maakten een speurtocht met op drachten door het dorp. De oudste leerlingen gingen met de fiets naar de zeedijk bij de Grote Nol, waar meester Van de Broek tachtig ge nummerde eieren had verstopt. De beste speurders waren Wouter en Sandra Borst. Zij wonnen allebei een paashaas van chocolade. Om half vier 's middags gingen de leerlingen voorzien van een schoolkrant, een rapport en een paassurprise naar huis om te genieten van de paasvakantie. KB Stavenisse D.V. Dinsdag 20 april wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. In het gebouw van de oude kleuter school aan de Radda Barnenstraat organiseert de hervormde gemeente Rehoboth zaterdag 24 april haar jaarlijkse rommelmarkt. Vanaf half elf start de verkoping, die zal duren tot één uur. Bij de kerk aan de West- vest worden op deze dag oliebollen verkocht. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Aan A.RM. van der Rooij, inwoner van Sint-Maartensdijk, wordt door de provincie Zeeland geen toestem ming verleend om met een restau rantbus te staan op de carpoolplaats aan het einde van de Oesterdam. Hij had een verzoek hiervoor gedaan bij de gemeente Reimerswaal, maar deze verwees de aanvraag door naar de provincie. De provinciebestuur ders zijn van mening dat een ver kooppunt op dit parkeerterrein de gebruikers van de carpoolplaats kan hinderen en dat het verkooppunt een negatief effect kan hebben op de verkeersveiligheid. De Smalltown dancers organiseren zaterdag in partycentrum Haestinge een country-linedanceavond. Lief hebbers kunnen vanaf acht uur gratis meedoen aan deze dansavond, waar bij de muziek verzorgd wordt door d.j. Ben. Een grote houten dansvloer en aankleding van de zaal moeten de dansers in de sfeer van de country- muziek brengen. In de oude kleuterschool aan de Radda Barnenstraat wordt zondag middag 25 april een jeugdkerk ge houden met als thema 'He makes me beautiful'. Dit thema is gekozen naar aanleiding van tv-programma's als Make me beautiful en Extreme ma keover. Nagedacht zal worden over hoe je innerlijk mooi kunt worden door het werk van de Heere Jezus. De bijeenkomst begint om drie uur en wordt muzikaal begeleid door de band SaxxuS uit Bergen op Zoom. Na afloop is er gelegenheid om samen wat te drinken en na te praten. De bijeenkomst is bedoeld voor jon geren van 14 tot 30 jaar. Meer infor matie is verkrijgbaar via Jaap Hage, tel. 603089 of via het mailadres: jhage61@zeelandnet.nl. De Plattelandsvrouwen organiseer den een doé-avond die in het teken stond van Pasen. De voorzitter heette de vele aanwezigen welkom en me moreerde bij de opening aan het overlijden van prinses Juliana, waar na een gedicht over de lente werd voorgedragen. Vervolgens gingen de dames creatief aan de slag. Op lange tafels stond voor iedereen een glazen schaal op voet klaar met diverse paasspulletjes, zoals eitjes, veertjes, kippetjes en vogelnestjes. Ook was er veel groen, mos, takken en bloe men aanwezig. Enkele schalen waren vooraf reeds opgemaakt en dienden als voorbeeld. Doordat ieder met eigen creativiteit aan de slag ging, ontstonden er zeer uiteenlopende schalen die door de leden na afloop mee naar huis werden genomen. W. van Haaften heeft met grote voorsprong het paasklaverjastoer- nooi gewonnen van tennisvereniging Jacoba van Beieren. In totaal deden er 24 personen aan de kaartavond mee. De uitslag is: 1W. van Haaften 5823 p; 2. H. Gunnewegh 5314 p; 3. R. van Putten 5214 p; 4. C. Weeland 5072 p; 5. J. Oudesluijs 4976 p; 6. J. Meijer 4971 p; 7. A. Arts 4759 p; 8. G. Geluk 4674 p; 9. P. Bazen 4642 p; 10. M. Vroegop 4599 p; 11. B. Be- ringer 4535 p; 12. A. Koetsier 4474 p; 13. A. Bogert 4467 p; 14. J. Bijl 4305 p; 15. M. den Haan 4274 p; 16. J. van Gorsel 4254 p; 17. M. Bent- velsen 4152 p; 18. J. van Haaften 4092 p; 19. W. Geluk 4061 p; 20. P. Groffen 4035 p; 21. L. Kampman 4007 p; 22. H. Geluk 3863 p; 23. W. van Put 3679 p; 24. L. Mayer 3670 punten. J. Pijl won het paasklaverjastoernooi dat georganiseerd werd door klaver- jasvereniging De Pendelaars. In to taal namen twintig personen aan de wedstrijd deel. De eerste tien in de uitslag zijn: 1J. Pijl 5524 punten; 2. J. van Zetten 5174 p; 3. J. van Gor sel 4980 p; 4. J. Schellekens 4914 p; 5. J. van Splunter 4890 p; 6. J. Fran ke 4771 p; 7. M. v.d. Molen 4753 p; 8. W. van Haaften 4648 p; 9. A. Koetsier 4609 p; 10. R. Zwagemaker 4577 punten. Scherpenisse Het gemengd koor De Lofstem onder leiding van Koos v.d. Slikke bestaat 40 jaar en het jeugdkoor De Jonge Lofstem onder leiding van Sjan van Gorsel is 25 jaar geleden opgericht. Ter gelegenheid hiervan organiseren beide koren zaterdag een jubileumavond in de hervormde kerk te Poortvliet. Het orgel wordt op deze zangavond bespeeld door Kees van der Slikke en Arjan Dek ker. De bijeenkomst begint om half acht. In het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente wordt woensdag 21 april eveneens stilge staan bij het zilveren jubileum van het kinderkoor. Familieleden en oud-koorleden worden dan vanaf zeven uur verwacht. Öe hulporganisatie Dorcas houdt op zaterdag 24 april een rommelmarkt in het depot aan de Platteweg. Kooplustigen kunnen hier terecht van 9.30 tot twaalf uur. Eerder in geleverde spullen die niet op de lan delijke goederenlijst van Dorcas staan, worden door de Thoolse werkgroep te koop aangeboden. Te vens kunnen bezoekers de eigen tuin verfraaien met vaste plantjes en tuinbeelden die op de verkooptafel staan. De opbrengst van deze rom melmarkt gaat naar het project 'Mobiele kliniek in Moldavië'. Op 24 april kunnen ook hulpgoederen worden ingeleverd bij het vrijwilli- gersteam in het depot. Poortvliet De 20 ha landbouwgrond in de Klaas van Steelandpolder blijft de land- bouwfunctie behouden en wordt geen natuurgebied, zoals oorspronkelijk wel de bedoeling was. Dat hebben ge deputeerde staten van Zeeland dinsdag besloten. Het provinciaal bestuur streeft ernaar, zoals ook in het college programma is vastgelegd, dat goede landbouwgrond zoveel mogelijk voor de landbouw beschikbaar blijft en na tuurontwikkeling op slechte, laaggele gen gronden plaatsvindt. Na unanieme positieve adviezen hebben g.s. beslo ten tot een korte procedure, waarbij circa 20 ha nieuwe natuur in de Klaas van Steelandpolder vervalt en een ge deeltelijke herbegrenzing (van het laag gelegen karreveld) als beheersgebied. De eigenaren zullen door de provincie geïnformeerd worden. Maandag 19 april haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen. 0166-604923. Advertentie I.M. De giek van de kraan ligt dwars over het appartementenxomplex in aanbouw. Linksachter is de werf van Van Duivendijk. In de nieuwbouwwijk Water front in Tholen is dinsdag de giek van een kraan afgebroken en op een appartementencom plex in aanbouw terecht geko men. Hoewel er mensen aan het werk waren, raakte wonder boven wonder niemand gewond. Gisteren zou de kraan opge ruimd worden, zodat de bouw vervolgd kan worden. Hoe dit ongeval heeft kunnen gebeuren, wordt nog onderzocht, aldus woordvoerder P. Joustra van de bouwcombinatie Ballast Nedam Heijmans. De arbeidsinspectie komt daar verder niet aan te pas. Mensen in de jachthaven hoor den rond half twaalf dinsdag morgen een geweldige klap. Het geluid werd weerkaatst door de huizenrij op de Wal. „Het was net of er een hele hoop stenen ge lost werd", beschrijft een van de bewoners van de nieuwe huiden aan Slikkenburg, op de landtong. Een ander zegt dat hij, vanuit Brabant de brug oprijdend, de kraan nog zag staan. „Maar toen ik hier aan kwam, lag hij omver." De kraan van het bedrijf Adri-ghem Barnhoorn hees een balk op, voor op de verdie ping. Maar doordat er grond onder de rupsbanden verschoof, raakte de machine uit balans. Daarbij brak de giek af en viel over het complex heen met de top in het water. De kraan was inge huurd door de onderaannemer die verantwoordelijk is voor de skeletbouw. De tien appartemen ten worden vlak aan de water kant gebouwd, zowat recht te genover het praathuisje. De wijk Waterfront wordt ontwikkeld door de Sterner Groep. Vertegen woordigers daarvan legden de toestand dinsdagmiddag met de fotocamera vast. Aan het wonin gencomplex lijkt geen noemens waardige schade te zijn ontstaan. Volgens Joustra komt de opleve ringsdatum niet in gevaar. Hij vertelt dat het bedrijf een eigen afdeling slachtofferhulp heeft die bij calamiteiten meteen in actie komt. De geschrokken werkne mers gingen voor een groepsge sprek naar een keet. Na een kop koffie waren ze over de schrik heen. De afwikkeling van de ma teriële schade is verder een zaak Predikbeurten Zondag 18 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Van Spanje, Ooltgens- plaat. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Wisse, 's Heer Arendsker- ke. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. De Graaf, Opperdoes. 18.30 u. ds. Van der Zwan, Slied recht. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Kunst. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Jong, Nieuw-Beijerland. 18.30 u. ds. Van der Heijden, Hei- nenoord. GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman, Anna Jacobapol- der. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. ds. De Graaf. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Prins, Randwijk. 18 u. ds. Molenaar, Dordrecht. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Ginkel, Goes. 18 u. ds. Bom, Brakel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Reinders, Maar tensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Slabbekoorn, Goes. 19 u. ds. Steegman, Ridderkerk (m.m.v. ZEC). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 22/4 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Abbink, Vriezen- veen. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zanden, Middel burg. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dr. Buitelaar, Ridderkerk. 17 u. ds. Burger, Waddinxveen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwaag, Halsteren. In partycentrum Haestinge in Sint- Maartensdijk wordt op maandag een informatiebijeenkomst gehouden voor diabetes. Endocrinoloog dr. Bakker houdt een inleiding over dia betes en voeten. Na de lezing wordt aan het afdelingsbestuur van de dia betesvereniging voor de tweede keer de Novo Nordisk prijs uitgereikt. Di rectielid Van der Wal zal namens de firma de prijs van 1400 euro overhan digen. De afdeling Tholen/Sint-Phi- lipsland was opnieuw de snelst groei ende afdeling van de Diabetesvere niging Nederland. Op de bijeenkomst zijn er tevens diverse workshops en bestaat de mogelijkheid om de sui- kerwaarde van uw bloed te meten. Ook is er een verpleegkundige aan wezig en kunt u uw voeten laten con troleren door de pedicures Els van der Plicht uit Oud-Vossemeer, Riet Wisse uit Anna Jacobapolder, Trudy Stoutjesdijk uit Scherpenisse en Diana van IJsseldijk uit Sint-Maar tensdijk. De avond wordt muzikaal ondersteund door een kwartet. De bijeenkomst begint om half acht. Meer informatie is verkrijgbaar via Hans Visser, tel. 662884. Elly en Rikkert geven zaterdag 24 april twee concerten in Tholen. 's Middags om drie uur treedt het duo in Meulvliet op voor kinderen vanaf 4 jaar. Ze proberen een bijbelse bood schap mee te geven. Het optreden duurt 75 minuten tot anderhalf uur, zonder pauze. Het concert voor jonge ren en volwassenen begint om acht uur. Toegangskaarten voor beide con certen zijn nog tot 21 april in de voor verkoop verkrijgbaar. Het optreden wordt georganiseerd door Musical Message. Dit comité is toe aan het eerste lustrum. In 1999 begon men met eveneens een optreden van Elly en Rikkert. Het jaar daarop trad Simon en Zo op en anderhalf jaar ge leden kwam Ben Ketting naar Tholen. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Ant werpsestraat 101-103, tel. 0164- 259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Vos, Kaaij 14, Tholen, tel. 0166-602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 15 t/m vrijdag 23 apr. donderdag 15 0.52 - 13.42 vrijdag 16 2.12-14.52 zaterdag 17 3.12-15.42 zondag 18 3.57 - 16.22 maandag 19 4.35 -16.57 dinsdag 20 5.07 - 17.30 woensdag 21 5,39-18.02 donderdag 22 6.12 - 18.29 vrijdag 23 6.42 -18.57 ma 19/4 J 5.24 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 24 apr. Concert Elly en Rikkert, Meulvliet, 15 u. (kinderen) en 20 u. 24 apr. Afgifte hulpgoederen Dor cas, Regentessestraat 50, 9.30 u. OUD-VOSSEMEER 20 apr. Sieradenparty, Algemene Vrouwenbond, Vossenkuil, 19.30 u. 20 en 27 apr. Koersballen Anbo, Vossenkuil, 14 u. SINT-ANNALAND 15 apr. Jaarvergadering heemkunde kring, De Meestoof, 19.30 u. 16 apr. Jaaruitvoering Accelerando, De Wellevaete. 19 apr. Diploma-avond EHBO-ver eniging, Wellevaete, 20 u. 20 apr. Presentatie van mevr. Reijn- houdt over Ons Zeeland, bij Platte landsvrouwen, Wellevaete, 19.30 u. 30 apr. Maximale rommelmarkt Ac celerando, Veiling, 10 u. STAVENISSE 1 mei Voorjaarsmarkt Woord en Daad, Van der Lek de Clercqplein, 9-12 u. SINT-MAARTENSDIJK 15 apr. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 19 apr. Vergadering comm. gem. ontwikkeling, gemeentehuis, 19.30 u. 20 apr. Vergadering comm. welzijn en onderwijs, gemeentehuis, 19.30 u. 22 apr. Vergadering comm. alg. be stuur, gemeentehuis, 19.30 u. 24 apr. Rommelmarkt Rehoboth- kerk, vml. kleuterschool R. Barnen- str., 10-13 u. 29 apr. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 17 apr. Excursie Scherpenissepol- der. 24 apr. Alpha jeugdsoos, zolder vml. gemeentehuis, 20-23.30 u. 24 apr. Afgifte hulpgoederen voor Dorcas, Platteweg, 9.30 u. 24 apr. Literaire avond met Judith Herzberg, vml. gemeentehuis, 20.15 u. SINT-PHILIPSLAND 22 apr. Jaarvergadering studiever. Calvijn, met thema modern media gebruik, ver.geb. Oud Ger. Gem., 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 16 en 17 apr. Theaterconcert Euro song A58, De Maagd, 20.15 u. 17 apr. Pianoconcert Tamara Ru- miantsev, Markiezenhof, 20 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The passion of the Christ - do en zo t/m wo 20 u., vr 21.15 u., za 18.30 en 2115 u. Scooby Doo 2 - vr 18.45u., za en zo 13.45 en 16 u., wo 14 u. ROXY II: Honey - do, ma en di 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 16 en 20u. Brother Bear - za en zo 13.45 u., wo 14 u. Spy kids 3D: game over - za 16 u. Sea biscuit - wo 20 u. CINEM'ACTUEEL: Verrassings voorpremière - do 20 u. Brother bear - za en wo 14 u., zo 13.45 u. Peter Pan - zo 16 u. Grimm - zo 19 u, ma 20.30 u. Depuis quotar est parti - di 20.30 u. Kill Bill 1 2 ma rathon - vr 19.30 u. The haunted mansion - vr 18.45 za 14, 18.45 en 21.15 u., zo 13.45, 18.45 en 21.15 u., di 20 u. wo 14 en £0 u. Scooby doo 2 - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 13.45 en 16 u., wo 14 u. The passion of the Christ - do, ma, di en wo 20 u., vr 21.15 u., za en zo 18.45 en 21.15 u. Torque - do, ma en wo 20 u., vr en za 21.15 u, zo 16 en 1.15 u. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2