Jaarverslag Commissaris van de Koningin Maand van de Vrijheid Tennissers Sint-Annaland in het nieuw Bevrijding Walcheren De vlag uit voor Europa Koersballen Nipte nederlaag voor Emergo Ondergoed tentoongesteld Vogels kijken in natuurgebied 55 Donderdag 15 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Commissaris van de Koningin drs. W.T. van Gelder noemt in zijn jaarverslag 2003 een bewogen jaar. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 16/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Provinciale Staten Ecologie en Water Economie en Mobiliteit Website www.zeeland.nl Commissie Ruimte vergadert voor het eerst op locatie \s&f Ruime winst WHS 3 Thol.Boys 4 wint matige partij Fouten breken Smerdiek 4 op Pole Position loopt in Twee winstpunten Geluk en Blom Vier treffers uit hoekschoppen Ilse Polderman Donderdag 15 april is het offi ciële begin van de Maand van de Vrijheid met de première van de voorstelling OverHit van de Zeeuwse theatergroep Kwark. Behalve theatervoorstellingen zijn er projecten voor het basisonder wijs onder de naam Tkanook- anders. Studenten van het ROC 9 Zeeland kunnen meedoen met een fotowedstrijd over een vijftal thema's. De Hogeschool Zeeland houdt een Hindoestaanse dag, die 's avonds voor de studenten van HZ-Cult een vervolg krijgt in de Cinema Middelburg. De schrijfster Veronica Touma- nova houdt lezingen op zeven Zeeuwse scholen en woensdag 5 mei vindt in Vlissingen de veer tiende editie van Bevrijdings festival Zeeland plaats met als thema 'Vrijheid is kiezen én delen'. In de Straat van de Vrij heid, op het Arsenaalplein en de Zeilmarkt, zijn dan tal van activi teiten georganiseerd, zoals een discussieprogramma van Om roep Zeeland in de Spiegeltent en het maken van een reusachtig Schilderij van de Vrijheid. In de Drvkkery in Middelburg is Foto: Anda van Riet. van 17 april tot eind mei een col lectie 'Mail art' te bewonderen. Alle activiteit staan in het teken van de vier vrijheden (Four Free doms) zoals die in 1941 zijn ge formuleerd door de Amerikaanse president Roosevelt: de vrijheid van meningsuiting, de vrijheid van godsdienst, de vrijwaring van ge brek en de vrijwaring van vrees. Op 8 mei krijgt Kofi Annan de Four Freedoms Award in Middel burg. De Maand van de Vrijheid is een samenwerkingsverband tussen de provincie Zeeland, het festival Cultureel Gekleurd (COS Zee land), het bevrijdingsfestival Zee land, het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ), Scoop, De Zeeuwse Bibliotheek en de Four Freedoms Awards. Het totale overzicht van alle acti viteiten rond de Maand van de Vrijheid is te lezen op de website www.maandvandevrijheid.nl. In november 2004 zal het zestig jaar geleden zijn dat Walcheren is bevrijd. Van 30 oktober tot en met 6 no vember worden herdenkings bijeenkomsten georganiseerd voor veteranen die in 1944 mee gestreden hebben. De herdenking heeft dit jaar een bijzonder karakter. Niet alleen omdat het 60 jaar geleden is. Ook gezien de leeftijd van de veteranen mag worden aangeno men dat het de laatste keer is dat de bevrijding op zo'n uitge breide schaal wordt herdacht. Het college van Gedeputeerde Staten vraagt Provinciale Staten akkoord te gaan met een subsi die van maximaal 17.125 in de organisatiekosten van de herden king. De Europese Unie wordt 3 mei uitgebreid met tien nieuwe landen. Europarlementariër M. Martens vindt dat een goede reden om vanaf die datum de Europese vlag permanent uit te hangen bij alle provinicehuizen Gedeputeerde staten zijn van mening dat de uitbreiding op 3 mei door middel van het uitste ken van de vlag gevierd mag worden, maar het ziet geen reden permanent te vlaggen. Pas als Nederland het voorzitter schap van de Europese Unie op zich neemt - in de tweede helft van 2004 - zal de Europese vlag permanent uitgaan. Als buiten die periode Europese vertegenwoordigers een officieel bezoek brengen aan de provincie zal de vlag ook uitgehangen wor den. In de eerste plaats grijpt hij terug naar de nationale herdenking van de watersnoodramp van 1953 in Oude Tonge en in Ouwerkerk - het begin van het herdenkings jaar met als thema 'herdenken, leren en vooruitzien'. Hij noemt ook de dag in september van afgelopen jaar voor de mensen die tijdens en na de ramp in 1953 hulp verleenden in zuidwest Nederland. Een gebeurtenis van een heel andere orde is de opening van de Westerscheldetunnel 14 maart door koningin Beatrix. Sinds het aftreden-van Commis saris van de Koningin mr. F.J.M. Houben van de provincie Nbord- Brabant is de Zeeuwse commis saris de langst zittende in Neder land. Dit brengt de titel 'doyen' met zich: het voorzitterschap van de Kring van Commissarissen van de Koningin. Dualisme Het jaarverslag van de commis saris is tegelijkertijd het burger jaarverslag. Deze verandering is het gevolg van het duale tijdperk dat na de verkiezingen van 2003 is aange broken. In het jaarverslag wordt voortaan aan de staten gerapporteerd over de kwaliteit van de dienst verlening en van de procedures op het terrein van burgerpartici patie. Gemeenten Bij de burgemeestersaangelegen heden is er vooral aandacht voor de gekozen burgemeester en bij de gemeentebezoeken voor zijn werkbezoeken aan de gemeenten Kapelle en Veere. Onderscheidingen De taken met betrekking tot het Koninklijk Huis bestonden voor namelijk uit het beoordelen van aanvragen voor en, in sommige gevallen, uitreiken van koninklijke onderscheidingen. Veiligheid Ruime aandacht is er voor open bare orde en veiligheid. Dat geldt voor grensoverschrij dende projecten maatregelen te nemen om overstromingen te voorkomen (ESCAPE) en voor samenwerking op het terrein van openbare orde en rampenbestrij ding in de Euregio Scheldemond. In Zeeland zelf is er aandacht voor de veiligheid in de Wester scheldetunnel en op de Wester- schelde. De commissaris heeft ook wette lijke verantwoordelijkheid voor het toetsen van gemeentelijke ram penplannen en rampbestrijdings- plannen. Er waren in 2003 twee provin ciale rampenoefeningen en er is begonnen met een Zeeuwse risi cokaart, die uitgewerkt zal wor den tot een actuele provinciale kaart, die via het internet beke ken kan worden. Het jaarverslag is in te zien en te downloaden via www.zeeland.nl, klikken op Commissaris van de Koningin en vervolgens jaarver slag. Het is ook te bestellen bij het provinciaal informatiecen trum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tele foon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl. Het centrum is op werkdagen geopend van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. 1 /""Ni Commissievergaderingen zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom voor het bijwonen van de vergadering. Indien u wenst in te spreken ver zoeken wij u vriendelijk dit uiterlijk een half uur voor aanvang van de betreffende vergadering te mel den bij de commissiegriffier. Datum: wo 21 april 2004 Aanvang: 13.30 uur Locatie: 2e commissiekamer, Provinciehuis Voorzitter: mw. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: Margreeth Trimpe statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631437 Agenda: - Presentatie milieuhandhaving en professionalisering. - Presentatie over Deelstroom- gebiedsvisie. - Stand van zaken ProSes. - Rapport grensoverschrijdende luchtverontreiniging Kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen. In verband met de werkconferen tie 'openbaar vervoer", onderdeel van de commissievergadering, zijn aanvangstijdstip en locatie gewijzigd. Datum: ma 19 april 2004 Aanvang: 13.00 uur Locatie: Statenzaal, Pro vinciehuis Voorzitter: A.A.D. Saman Commissiegriffier: Annemieke Lobik statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631888 Agenda: - Burgerinitiatiefvoorstel inzake kwaliteit en vitaliteit van Walche ren in relatie tot de plannen over de nieuwe Rijksweg N57 en Rondweg Serooskerke Noord. - Enquête door Dorpsraad Schoondijke over Rondweg. - Voorstel inzake deelname in Stichting Grootschalige Basis- kaart Nederland-Zeeland. - Statenvoorstel Nota Ruimte voor vernieuwing verblijfsrecre- atie. - Werkconferentie 'openbaar ver voer'. Sprekers uit België en Drenthe zullen hun visie toelichten op het openbaar vervoer. Aansluitend discussie. De provinciale website biedt u informatie over nieuws, bestuur en organisatie, Zeeland, digitaal loket etc. Maar ook informatie betreffende Provinciale Staten kunt u op deze site bekijken. Activiteiten van de door u geko zen leden, werkbezoeken en andere informatieve bijeenkom sten, samenstelling van commis sies, vergaderoverzichten en bij behorende documenten, pers berichten en nog veel meer is sinds kort opnieuw gerangschikt en onder Provinciale Staten een voudig terug te vinden. Voor het eerst, sinds het dualis me op provinciaal niveau zijn intrede heeft gedaan, vergadert een statencommissie in Zeeland op locatie. De leden van de commissie Ruimte komen op vrijdag 23 april om 09.00 uur in het gemeente huis van Hulst bijeen. Het thema archeologie staat deze vergadering centraal. ËÊMKÊÊÊIÊÊÊÊHKÊÊÊÊÊÊÊHÊIÊKKÊKÊK Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Reserve vierde klasse De derde keus van WHS won zaterdag met 6-2 van ZPR 2 en handhaaft zich in de topvijf. De groen-witten waren vanaf het begin de betere ploeg en zetten de bezoekers vast op de eigen helft. Dat le verde veel kansen op en één daarvan werd benut door de topscorer van het team, Marco Scherpenisse. Het midden veld was in handen van routinier Sjaak Gunter. Uit een van de aanvallen verzil verde Peter Westdorp een voorzet van Scherpenisse. WHS kreeg een straf schop tegen na een handsbal van Edwin Geuze, maar ZPR schoot naast. Jan Fase profiteerde van een fout in de Bergse de fensie en bepaalde de ruststand op 3-0. Na de hervatting kwamen Jan Willem Mosselman en Bram Bevelander in het veld voor de geblesseerde Theo van 't Hof en A-junior Marco Poot. WHS dacht er te gemakkelijk over en twee verdedigingsfouten leverden ZPR even zoveel treffers op: 3-2. Patrick Quist, in de ploeg gekomen voor Jan Fase, ver grootte de voorsprong met een stiftballe- tje. Hij was een plaag voor de verdedi ging van de Bergenaren, maar de thuisclub faalde in de afwerking. Een speler van ZPR kreeg nog een rode kaart wegens natrappen bij Jan Fase. Deze laatste werd diep gestuurd en daarbij vastgehouden, wat een vrije trap ople verde net buiten het zestienmetergebied. Corné van Tilbeurgh schoot de bal recht streeks in het kruis: 5-2. Toen was de wedstrijd al gespeeld. Aan de andere kant moest doelman Patrick van Hooff toch ook nog een redding verrichten en in de slotfase schoot Patrick Quist de zesde WHS-treffer binnen. Tholense Boys 4 won met 1-2 van Vre derust 2. Vooraf dachten de Tholenaren dat het geen probleem zou zijn om te winnen, maar dat pakte anders uit. Na twaalf minuten namen de Bergenaren de leiding door een kopbal. Even later ver kleinde Erik Nieuwkoop zijn doel goed en voorkwam daardoor een grotere ach terstand. De kansen die de bezoekers kregen, leverden niets op. Met ruw spel haalde Vrederust de geel-zwarten uit hun ritme. In de tweede helft verbeterde het spel van de Tholenaren gaandeweg. Hal verwege kon een Bergenaar me} een rode kaart voortijdig vertrekken. Uit de bij diens overtreding toegekende vrije trap scoorde invaller Marco v.d. Wielen de gelijkmaker. Twee minuten later kreeg Leendert de Graaff de bal op het midden veld en hij schoot van zo'n 25 meter zijn team op voorsprong. Er kwamen nog meer kansen, maar geen treffers meer. Door een tegentreffer in de laatste secon de speelde Smerdiek 4 slechts gelijk te gen Kloetinge 6: 2-2. De blauw-zwarten hadden iets goed te maken, want de uit wedstrijd verloren ze. Maar de start was niet goed, waardoor Kloetinge wat doel kansen kreeg. Maar Kees v.d. Velde ver dedigde goed. Hierna kreeg de thuisclub een overwicht. Mogelijkheden voor Ruud Cogels leverden weliswaar nog niets op, maar na twintig minuten rondde Frans Ista een aanval via Jacco Priem doeltreffend af. Smerdiek ging hierna goed door en gaf weinig kansen weg. Mark Dawson schoot een pass van Ista prima in en dat betekende 2-0. Even later stond de paal een treffer van Dawson in de weg. Na de rust werd Kloetinge ster ker. Tóch had Smerdiek de score moeten opvoeren, maar het verzuimde dit. Hal verwege de tweede helft werd Marcel Baan met een rode kaart voortijdig naar de kant gestuurd. Met tien man kwam de thuisclub onder druk te staan. Een fout van Jos Leemreijze bracht Kloetinge te rug in de wedstrijd. Leemreijze gooide bij een ingooi de bal terug naar de keep er, maar de worp was te kort en daarvan profiteerde een tegenstander (2-1). Het ieek erop dat Smerdiek desondanks de punten in huis zou houden, tot in de slot seconde van het duel opnieuw een per soonlijke fout van een speler van de thuisclub werd afgestraft. Sponsors en tennissers bij de kledingpresentatie, vd.n.r. staande Miranda Pleune, Merien Poot, Luud van Dijke, Arjan Mosselman, René Moerland en Wim Pleune, knielend v.l.n.r. Robert van 't Hof en Curtis Goedegebuure. Advertentie I.M.) Het eerste herenteam van tennis vereniging Sint-Annaland is za terdagmorgen van nieuwe kleding voorzien door de fa. Pleune. In de winkel aan de Voorstraat vond de officiële presentatie plaats, waar bij aanvoerder René Moerland de sponsor met bloemen en wijn be dankte voor de steun. De Sint-An- nalandse tennissers doen mee aan de landelijke competitie en zoch ten een nieuwe sponsor, toen hotel de Gouden Leeuw van de familie Poot sloot. Merien Poot is zelf 1 van de 6 spelers van het team en hij komt nog steeds vanuit zijn huidige woonplaats Rotterdam om op de banen van het Spook- huisje te spelen. Een ontmoeting van René Moerland met Wim Pleune over sponsoring was gelijk raak. „Ik ben blij, dat een onder nemer uit Sint-Annaland die zich zeer sterk profileert, ook op deze manier naar huiten treedt. Dit is toch ook weer een stukje uitstra ling." René Moerland noemde vier kernbegrippen voor de hech te samenwerking. De basis is de gelijk, wat tot uiting komt in de kleuren wit en blauw. De kwaliteit is goed, want Pleune staat bekend om zijn goede merken. Er wordt ook op details gelet door het be drijf en dat komt o.a. naar voren in het rode logo op de broeken en het feit, dat iedereen twee shirtjes heeft gekregen. Als vierde noemde de aanvoerder de frisheid. „De witte kleur past bij Miranda Pleu ne, een frisse, jonge meid die als nieuwe firmant tot deze onderne ming is toegetreden. De tennisver eniging en speciaal het eerste he renteam vindt het heel leuk, dat jullie dit initiatief hebben geno men", zei Moerland. „Wij doen dit graag", liet Wim Pleune weten. „En ik hoop dat jullie in deze nieuwe kleding suc ces hebben in de competitie." Vol gens de tennissers is het eerste punt al binnen, want met unifor me kleding boezem je als team ontzag in.Ja, jullie staan zo keu rig op de baan", merkte Miranda Pleune op. De 170 leden tellende tennisver eniging Sint-Annalnad komt met 7 seniorenploegen (2 heren, 2 da mes, 3 gemengd) en 2 jeugdteams uit in de competitie. Het eerste he renteam eindigde vorig seizoen op een gedeelde lste/2de plaats en promoveerde naar de zesde klas. Gedurende de zeven weken du rende competitie reizen de Sint- Annalanders naar o.a. Roosen daal, Hontenisse, Axel, Heinkenszand en Middelburg. „Wij bestrijken heel zuid-west Nederland, dus we zijn niet alleen voor onze club, maar ook voor on ze sponsor echte ambassadeurs", aldus Merien Poot. Darten Met nog drie speelronden voor de boeg zijn de eerste kampioenen in de Roosen- daalse dartsfederatie bekend. In divisie 3B won Sol 2 weliswaar met 9-1 van De Stadhouder, maar de Sint-Philipslanders kunnen Bordertown Thrillers 2 niet meer achterhalen. Het verschil is 43 punten. In de eredivisie verkleinde Pole Position de achterstand op koploper Vossehol met vijf tot 24 punten. De Thoolse ploeg won met 10-0 van 't Zooitje, terwijl de Brabanders niet ver der kwamen dan 5-5. In divisie 3A ver loor de nummer twee, Sol 1, met 7-3 van middenmoter Jansen Jansens 3. En in 3C bleef het verschil tussen Olip- hant 2 en The Terminators vier punten, want de nummers drie en twee kwamen remise overeen (5-5). Haestinge liep in deze afdeling over Jansen Jansens 5 heen: 9-1 De overige Thoolse uitslagen in de 23e ronde zijn: eredivisie: DVW 1-d'n Overkant 1 3-7, Bónte Os 1-Oliphant 1 4-6. Divisie IA: Fendert Bulls-The Pub 1 8-2, Arrows-d'n Overkant 5 3-7 Blits Boys kampioen). Divisie 2A: Fendertse Hoeve 1-Dartcentrum A 8-2, Burger- hout-d'n Overkant 2 6-4. Divisie 2B: Dartcentrum B-Treffers 3 1-9, Calypso undertakers-d'n Overkant 3 5-5. Divisie 3D: Trefpunt 2-The Pub 2 8-2, d'n Overkant 4-Jansen Jansens 6 8-2. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Oud-Vossemeer: I. W. Bijl 42 p; 2. me vr. C. van Mierlo 28 p; 3. mevr. C. Lind- hout 19 p; 4. mevr. D. van Dijke 14 p; 5. W. Lindhout 11 p; 6. mevr. N. Minheere 9 P- Tholen stad: 1. mevr. R. Burrows 23 p; 2. mevr. F. Schellinger 22 p; 3. D. Schel- linger 21 p; 4. N. Moerkerken 17 p; 5. mevr. R. Nagtegaa! 15 p; 6. L. Soomers 14 p; 7. mevr. R. van Driel 12 p; 8. mevr. A. Scherpenisse 11 p; 9. W. Scherpenis se 10 p. Meulvliet: 1. J. Bos 40 p; 2. G. Bolier 31 p; 3. T. Goode 26 p; 4. L. Verschoor 23 p; 5. W. Bijl 22 p; 6. B. Schot 17 p; 7. D. Lindenberg 15 p; 8. R. Bolier 13 p; 9. L. van Bale 10 p. Tegen Olympia is Emergo er niet in geslaagd een punt te pakken. De uitwedstrijd eindigde in een nipte 10-9 nederlaag voor de Tho lenaren. Bij de jeugd wonnen de C en de El hun wedstrijd. Emergo wist vooraf dat het geen ge makkelijk duel zou worden. Het be gon scherp en dat had resultaat, want de Tholenaren kwamen met 2- 4 voor te staan. Hierna wist de thuisploeg het heft in handen te ne men, wat in een 6-4 voorsprong re sulteerde. Nog voor de rust trokken de rood-zwarten de stand gelijk (6- 6). Maar ze begonnen mat aan de tweede helft en daardoor was de wedstrijd na twaalf minuten ge speeld. Emergo kwam 10-6 achter te staan. Bij die stand verbeterde het spel weer en drie keer werd er door de Tholenaren gescoord. Het ver diende gelijkspel werd echter niet afgedwongen. De doelpunten wer den gemaakt door Marchel de Frel (2x), Marco v.d. Hoek (2x), Marian Bazen, Nicole Dam en Patricia Pel grim. De B-jeugd van Emergo verloor met 8-0 van Oranje Wit, na een 3-0 ruststand. In de eerste helft gaven de Tholenaren nog redelijk partij, maar ze hadden geen ant woord op de lengte in de Dordtse ploeg. Ondanks de zware weersomstandighe den speelde Emergo C in Hoeven een goede partij tegen Springfield en won met 1-3. Het aanvallen ging redelijk en er werd goed verdedigd. Het werd 0-2, maar nog voor de rust scoorde de thuis club tegen. In de tweede helft bleef het lang spannend doordat Emergo veel pech had in de afronding. Eén treffer kwam er nog bij. Chantal Bentvelsen, Pascal Farla en Rhea Koopman teken den voor de doelpunten. Dankzij drie doelpunten van Joyce Hoek won Emergo E1 met 1 -3 van Hoogerop. In Hoogerhêide bleken de Tholenaren iets sterker te zijn en ze kregen dan ook meer doelkansen. Bij de rust stond het 0- 2. Na de hervatting bracht Hoogerop de spanning terug met de aansluitings treffer, maar met haar derde doelpunt maakte Joyce Hoek aan alle onzekerheid een einde. Emergo 2 nam tegen Scheldevogels de leiding, maar verloor uiteindelijk met 5- INa de voorsprong, een doelpunt van Marcella Ballemans, zakten de Tholena ren ver terug. De Bergenaren konden de wedstrijd naar zich toe trekken en ston den bij de rust met 3-1 voor. Na de her vatting kwamen daar nog twee doelpun ten bij. De welpen van Emergo hadden het in hun tweede competitiewedstrijd moei lijk tegen Hoogerop. Doordat de thuis club goed stoorde, konden de Tholena ren nauwelijks kansen scheppen. Bij de rust stond het 2-0 en in de tweede helft kwam daar nog een derde Hoogerheide- nse treffer bij: 3-0. De strafworpen wer den door Emergo met 7-11 gewonnen. Programma: Emergo-Argento 16 u., Emergo 2-Olympia 2 14 u.; Emergo B- Vios 12 u„ Emergo C-Zevenbergen 10.30 u., Emergo El-ACKC 9.30 u., Emergo 2-ELKV 10.30 u., Emergo W- Springfield 9.30 u. treffer kon scoren. De thuisclub had ver der weinig in te brengen, maar ze speelt dan ook twee klassen lager. Keeper Jane Lazerom had het niet moeilijk. Bij Smerdiek waren sommige spelers slor dig in de passing. Op slag van rust werd het 1-3. Opnieuw een hoekschop van Polderman, Angelique Hage legde de bal terug en Jansen haalde hard uit. Een be ter Smerdiek had na de rust meer balbe zit. Na acht minuten werd het 1-4. Een kopbal van Jansen, ook nu weer uit een hoekschop van Polderman. Met een lob zorgde Polderman zelf voor 1-5, terwijl de zesde Thoolse treffer door Tina Du- jakovic ook weer uit een hoekschop van Ilse werd ingekopt. Toen het bijna tijd was ging Angelique Hage alleen door over rechts en ze schoot de I -7 hoog in het doel. Het ondergoed is dit jaar één van de onderwerpen voor een expositie in streekmuseum De Meestoof te Sint- Annaland. Ondergoed is van alle tij den en diende allereerst om de dure bovenkleding te beschermen tegen bevuiling door het ongewassen li chaam. Later was ook figuurverbe tering een reden om het te dragen, met name corsetten. De onderbroek werd pas eind 19e eeuw gemeen goed, en dan nog zonder kruis. Eeu wenlang dacht men namelijk dat het ongezond was om het kruis' te be dekken. In het museum wordt on dergoed getoond uit de eigen col lectie. Op een dressuurwedstlijd in Dirksland was Laura Geluk met haar paard Nora zaterdag succesvol in de Ml-klasse. Ze kwam met twee winstpunten, een eerste en een vierde prijs naar huis. De eerste proef werd met 169 punten beloond, de tweede met 154 punten. In de Zl-klasse kwam Helma v.d. Slikke in actie met Lucky. Deze combinatie behaalde in de eerste proef 185 punten, goed voor een winstpunt en de derde prijs. De tweede proef leverde met 183 punten een twee de prijs op. In Waspik reed Vera Blom zondag met Shaka in de L2-dressuur. Met respectie velijk 161 en 162 punten pakte de com binatie in beide proeven een winstpunt. Ook Sonja van Gils kwam zondag in ac tie. In Oude Tonge kwam ze met Spetter uit in de L2-dressuur. De eerste proef le verde met 161 punten een winstpunt op en de tweede prijs. De tweede proef werd met 154 punten beoordeeld. Een tweede expositie betreft foto's die C. Droogendijk rond 1900 maakte in zijn woonplaats Stavenis- se. En de derde tentoonstelling be staat uit schilderijen met Tholen als onderwerp. Maar ook werk van door Tholen geïnspireerde (beel dend) kunstenaars wordt getoond. Zaterdagmorgen om elf uur verricht cultuurwethouder mevrouw M.A.E. Velthuis de officiële opening van het nieuwe museumseizoen. De Meestoof in Sint-Annaland is geo pend op dinsdag t/m zaterdag van twee tot vijf uur. Smerdiek dames heeft in Oude Tonge een oefenpartij tegen vierdeklasser DBGC met 1-7 gewonnen. Binnen vijf minuten stonden de Tholenaren al met 0-2 voor. Eerst verzilverde Josca Jansen een hoekschop van Ilse Polderman, even later rondde Anne Hage een combinatie met Jansen met succes af. Te tam verde digen aan Thoolse kant leidde ertoe dat DBGC na een kwartier de aansluitings- Liefhebbers van een wandeling door de natuur kunnen zaterdag aan hun trekken komen in de Scherpe- nissepolder. Onder leiding van een gids van Staatsbosbeheer wordt er een uur rondgekeken in het natuur ontwikkelingsgebied. Vanaf de ho ger gelegen randen laten de vogels zich prima bekijken zonder dat ze worden verstoord. Deelnemers wordt geadviseerd een verrekijker mee te nemen en warme kleding aan te trekken. Honden mogen aan gelijnd mee. Informatie over de ex cursie is verkrijgbaar bij de VVV in Sint-Maartensdijk, die ook de kaart verkoop regelt. Oefenvoetbal V3:

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 13