De cirkel is rond voor zaalvoetbalpionier Verkerke uit Tholen Kunstgrasbanen mijlpaal bij tennisclub Jacoba van Beieren Winst voor heren van Jacoba van Beieren J. Reijngoudt heeft opnieuw snelste duif Paasweekeinde voor groen-witten rampzalig In het vuur van het spel roep je wel eens wat' Ledental vereniging in Sint-Maartensdijk stijgt naar honderdzestig Donderdag 15 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Ruim twintig jaar maakte hij deel uit van de zaalvoetbal teams van Vosmeer. Onlangs nam Cees Verkerke (53) af scheid. Het zaalvoetbal in de regio verloor met het terug treden van Verkerke één van zijn boegbeelden. In een sport die zich kenmerkt door een groot verloop van le den bleef Tholenaar Verkerke zijn club altijd trouw. Inzet en karakter waren de basis van zijn spel. En sportiviteit. Zijn grootste vergrijp in meer dan twee decennia voetbal in de zaal: een tijdstraf van twee minuten, vanwege te vroeg inlopen bij een vrije schop. Polderjongens Setallanders zakken onder de streep V" Het nieuwe seizoen begint voor de laatste keer, want stoppen hoeven we niet meer. Dat schrijft voorzitter Marcel Bentvelsen van de tennisvereniging Jacoba van Beieren aan de leden in het programmaboekje 2004/2005. De leden van de Smurdiekse tennisclub kun nen voortaan het hele jaar doorspelen op de drie kunst grasbanen die zaterdag officieel geopend werden door wethouder M.A.E. Velthuis. De club neemt nu ook het totale onderhoud van het park voor eigen rekening. Het ledental van Jacoba van Beieren is gestegen naar 162. Tijd nodig Besparen Dames Tim Dees vierde In feite wilde hij vorig jaar al stop pen. Verkerke, lid van Vosmeer sinds 1 januari 1982, vond het wel letjes. Op aandringen van zijn teamgenoten besloot hij om er nog een seizoen aan vast te knopen. Nu is het definitief over en uit. Niet dat hij fysiek opgebrand is. „Ik heb al tijd achterin gespeeld. Op die posi tie kun je het lang volhouden, ook in de zaal. Ik kom zelden over de middenlijn." Zijn redenen om te stoppen met het voetbal in de zaal, liggen meer in de sociale sfeer. „Het verloop in de teams is groot. Daar heb ik nooit goed tegen gekund. Zelf ben ik he lemaal geen wegloper. Maar door al die wisselingen wordt de gezellig heid steeds minder. Jonge spelers willen ook steeds minder aannemen van iemand die al wat langer mee loopt. Gezelligheid heeft bij mij steeds voorop gestaan. Natuurlijk speelde ik altijd wel om te winnen, maar niet op het scherp van de sne de. Het heeft ook wel te maken met de veranderende tijdgeest. Het blij ven plakken na de wedstrijden is minder geworden. Iedereen heeft meer te doen en meer afspraken dan toen we met zaalvoetballen in Meulvliet begonnen. Het is ook een economisch verhaal. Niet iedereen kan de consumpties na afloop beta len." Verkerke was één van de pioniers van het zaalvoetbal in de regio. Door Vosmeer werd de nieuwe rage aan het begin van de jaren tachtig het eerst opgepikt. Als enige voet balvereniging van het eiland schreef Vosmeer na de oplevering van Meulvliet zaalvoetbalteams voor de competitie in. Het seizoen 1981/1982 werd begonnen met drie teams en Verkerke kwam de gele deren al snel versterken. Voor hem was het een soort herstart van zijn voetbalcarrière die bij Tholense Boys op het veld was begonnen. Na een flinke onderbreking wegens studie en gezinsredenen, besloot hij in de zaal verder te gaan. „Vooral vanwege de spelverruwing op het veld. Zeker in die lagere elftallen was het niet leuk meer." Niet dat Verkerke zelf een engel was. „Ik heb het nooit van mijn techniek moeten hebben. Ik speelde puur op karakter en inzet. Natuur lijk zijn de regels in de zaal stren ger dan op het veld. Toch zocht ik altijd wel de grens op. Als ik me breed maakte, dropen zeker de jon gere spelers wel af. Niet dat ik on sportief speelde. Ik heb ooit twee minuten tijdstraf gehad, vanwege te vroeg inlopen bij een vrije trap. Meer straffen heb ik nooit gehad." Verbaal kon Verkerke ook altijd uit de voeten, bevestigt echtgenote Corrie. „In het begin ging ik nog wel eens kijken. Ik schaamde me dood op de tribune. Ik herkende mijn eigen vent niet meer. Wat hij allemaal uitkraamde. Ik snapte ook niet dat de andere jongens het zo maar pikten." De boosdoener zelf wast zijn handen in onschuld. „In het vuur van het spel roep je wel eens wat." Verkerke schopte voor het eerst te gen een bal op het bietenopslagter- rein van Vrouw Belia, in de buurt schap Mosselhoek waar hij opgroeide. Mooie verhalen uit de oude doos. Over polderjongens die zich volproppen met rode bessen uit de toenmalige boomgaard aan de Ceresweg, in die zomers van weleer. Zwemmen aan de Zwarte Trap. En voetballen tegen ploegjes van Schakerloo, het gehucht iets verderop. Ook elftallen uit Tholen en zelfs Vossemeer kwamen op be zoek. Bij de oprichting van Tholen se Boys werd de gepassioneerde voetballer Verkerke meteen lid, net als zijn iets oudere broer Leen die het tot het eerste elftal zou schop pen. Voor Cees waren de hoogste teams niet weggelegd, ook al omdat trainer Jan de Kreij het niet in hem zag zitten. Zijn huwelijk en de daaropvolgende verhuizing naar Sint-Annaland maakten dat hij zijn lidmaatschap moest opzeggen. Voetballen voor WHS was voor de Tholenaar net een stap te ver. Bo- Met een biermandje van het bestuur nam Cees Verkerke afscheid van het zaalvoetbal bij Vosmeer. vendien was er de studie die Ver kerke, al tweeëndertig jaar werk zaam voor Delta Nuts en haar voor loper PZEM, noodzaakte om de voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. Later, in de zaal, liet hij zich nooit dwarsbomen door de werkgever. „We voetbalden tot Rucphen en Dordrecht toe. Ik was er altijd, ook als ik storingsdienst had. Het is wel gebeurd dat de pie per afging en ik haastje-repje terug moest. Ik deed het nu eenmaal graag. Er is een tijd geweest dat ik wel in drie elftallen tegelijk speel de. Bij Vosmeer, maar ook in het bedrijvenelftal van de PZEM en bij Elon van Koos Bosters." Helemaal verloren voor de voetbal sport is Verkerke niet. Hij gaat deel nemen aart het veteranenvoetbal dat Tholense Boys deze maanden op woensdagavond organiseert. Vrijblij vend tegen een balletje schoppen, met de kameraden van weleer. Ver kerke maakte deel uit van een legen darische lichting junioren met Jan van der Vlies, Johan Geilings, Ad Nelisse, Rien Somers en de in Tholen nooit vergeten technicus Toon van Stee. Een deel van die jongens van toen heeft zich nu als vijftiger ook weer aangemeld voor het initiatief. Zo is de cirkel rond voor Cees Ver kerke. Hij kijkt uit naar die doorde weekse partijtjes op het lentegras. Stilzitten is nu eenmaal niets voor hem. „Ik moet altijd bewegen. Fit ness, wandelen, een potje voetballen. Dat doe ik duizend keer liever dan zo maar een beetje thuis koekeloeren of aan de computer zitten." Degradatie dreigt voor WHS. De ploeg van Johan Sulkers hield slechts één schamel puntje over aan de twee duels in het paasweekeinde. Op zaterdag werd bij JPS kansloos met 4-0 verloren. In Fijnaart gaven de Setallanders tegen FSV op Tweede Paasdag een 0-2 voorsprong uit han den. Het werd 2-2 tegen de mede-degradatiekandidaat, die daardoor juist boven WHS op de ranglijst blijft staan. Komende zaterdag moet WHS aantreden bij hekkensluiter Kruiningen, meteen de laatste kans om aan degradatie te ontsnappen. „Er zal gewonnen moeten worden", aldus Sulkers. Derde klasse In Tilburg ging het zaterdag al in de tweede minuut mis. Gebrek aan on derlinge communicatie in de laatste lijn bij WHS bood de thuisclub de kans om eenvoudig de leiding te ne men: 1-0. Na die vroege tegenvaller herstelde WHS zich enigszins. Wil liam Vroegop kreeg op aangeven van Patrick Ketting een goede mogelijk heid, maar had op het beslissende mo ment niet de benodigde kracht om de gelijkmaker achter de JPS-doelman te schuiven. In Tilburg ging het bij WHS vooral op het middenveld mis, waarbij met name Vincent de Jonge geen greep op de tegenstander kreeg. Trainer Sulkers voerde enkele aan passingen door, om meer rust in het elftal te krijgen. Laatste man Arjan Mosselman schoof een linie door en Vincent de Jonge ging in het centrum _yan de verdediging spelen. Halverwe ge de tweede helft sloeg de thuisclub voor de tweede maal toe. Hans van ïlen Ouden had het kwaad misschien nog' in de kiem kunnen smoren, maar de groen-witte verdediger liet zich simpel uitkappen: 2-0. De wedstrijd was gespeeld, zeker toen keeper Peter Scherpenisse een vrije trap losliet en JPS profiteerde: 3-0. Met een kopbal over de te ver voor zijn doel staande keeper legden de Tilburgers de 4-0 eindstand vast. JPS raakte dankzij de overwinning uit de degradatiezorgen en doet zelfs een gooi naar de derde en laatste periode. In Fijnaart kwam WHS aanmerkelijk beter voor de dag. Ook zonder Egbert Moerland (werk) werden de nodige kansen gecreëerd. Hans van den Ouden had de score kunnen openbreken, maar zijn kopbal miste de juiste richting. In de 18e mi nuut was het wel raak. Patrick Ketting schoot een vrije trap, op aangeven van Leon de Witte, recht in de krui sing: 0-1. WHS domineerde, maar had teveel kansen nodig om te scoren. Alleen Hans Leune wist na ruim een halfuur met een kopbal nog het net te vinden: 0-2. William Vroegop had de 0-3 op zijn schoen, maar faalde. Uit de tegenaanval kwam een tot dan toe dolend FSV terug in de wedstrijd. Een als voorzet bedoelde bal dwarrel de voorbij keeper Scherpenisse in het doel: 1-2. Na de pauze ging het alle maal krampachtiger bij de bezoekers. Voorin hadden de Setallanders moeite om de bal vast te houden, waardoor de thuisclub steeds vaker het offensief kon zoeken. Echte kansen leverde het simpele aanvalsspel van de West-Bra banders niet op. Acht minuten voor het einde kwam de al niet meer ver wachte 2-2 op het bord toen een voor zet op maat werd ingekopt. Een illu sie armer zocht WHS de kleedkamer op. „Op deze manier de punten weg geven is zuur", aldus Sulkers. „We hebben verzuimd om het voor rust af te maken. Nu bleef er altijd nog die kans op een verdwaalde bal van FSV en die kwam er ook. Het positieve is dat we vandaag eindelijk weer eens aan voetballen zijn toegekomen. We speelden niet slecht, maar in deze fase zijn de resultaten natuurlijk veel be langrijker." Behalve Kruiningen treft WHS op de laatste competitiedag ook nog Rust Roest. De Setallanders staan een punt achter op FSV. De afstand tot de veilige zone bedraagt zes pun ten en dat lijkt niet meer te overbrug gen, zodat de nacompetitie voor WHS het hoogst haalbare is. De opdracht voor WHS is volgens Sulkers even duidelijk als moeilijk. „We moeten gewoon zes punten pakken uit die laatste twee duels. Er zal gewonnen moeten worden." Voetbal Uitslagen Derde kl.S JPS-WHS 4-0, FSV-WHS 2- •2. Dames: Kogelvangers-Thol.Boys 3-1, Aardenburg-Thol.Boys 7-1, DBGC- Smerdiek da.fvr.) 1-7. Eerste kl. res.: Pelikaan 2-WHS 2 3-1. Tweede kl. res.: Zwervers 3-Noad 2 1- 2. Derde kl. res.: Noad 3-Wieldrecht 3 2- 2, Stavenisse 2-Rillandia 3 1-7. Vierde kl. res.: Waarde 1-Thol.Boys 3 3-7, WHS 3-ZPR 2 6-2, Vrederust 2- Thol.Boys 4 1-2. Zesde kl. res.: Steenbergen 4-Vosmeer 2 4-3, Unitas 7-Vosmeer 3 5-4. Jeugd: Val Aan-Stavenisse B 7-0, Sta venisse D-HZ 7-0; Grenswachters-Vos meer B 0-0; Bavel-Smerdiek meisjes 3- 1, Arnemuiden-Smerdiek C 3-5, Noad D-Smerdiek D 3-3, Sprundel-Smerdiek E3 3-0, Smerdiek F2-Dosko 3-3; Dintel- oord-WHS C 4-5, WHS meisjes-Allian- ce 6-2, WHS Dl-Mevo 6-2, WHS D2- WVV 5-1, WHS D2-Kruisland 3-3, WHS El-Rillandia 0-0, NVS-WHS E2 3-4, WHS E3-NVS 5-1, Steenbergen- WHS F1 14-0, Rillandia-WHS F2 2-1, WHS F3-Smerdiek F3 1-6, Steenbergen- WHS smurfen 3-3; Cal Aan-Thol.Boys B 0-3, Thol.Boys C-Meto 1-10, Thol.Boys E2-Meto 0-10, Noordhoek- Thol.Boys meisjes 5-4. Voetbal programma Donderdag 15 april uur Vosmeer 2-Vivoo 2 18.30 Zaterdag 17 april uur Noad-Groote Lindt(dKeyzer) 14.30 Thol.Boys-Dongen(Nefs) 14.30 Kruiningen-WHS(vdVelde) 14.30 SPS-Smerdiek(vLinstee) 14.30 Halsteren-Stavenisse(Pietjouw) 14.30 Meeuwen 3-Thol.Boys da. 10.00 Thol.Boys 2-FSV 2(Wilbrink) 12.30 Thol.Boys 4-DVO 3 14.30 Thol.Boys 5-Chrislandia 2 14.30 Vosmeer 4-WHS 4 14.30 Bruse B.5-Smerdiek 4 15.00 Dinteloord 3-Noad 4 14.30 Zondag 18 april uur Robur-Vosmeer(vHurck) 14.30 NS V 5-Vosmeer 3 10.00 Wethouder M.A.E. Velthuis plaatst de bloembak naast de nieuwe kunstgrasbanen. Links kijkt voorzitter M. Bentvelsen toe. In de kantine noemde Bentvelsen de aanleg van de nieuwe banen een mijlpaal in de geschiedenis van de vereniging. Op dat moment speel den buiten de heren van het eerste team hun competitiewedstrijd. Op de kunstgrasbanen die onlangs zijn aangelegd. Bentvelsen herinnerde er aan dat er in Nederland heel veel tennisclubs zijn en dat velen alle zeilen bij moeten zetten om te blij ven voortbestaan nu de overheid zich 'steeds meer terugtrekt terwijl de clubs wel een maatschappelijke functie vervullen'. In de gemeente Tholen zijn vijf tennisverenigingen actief. Volgens de voorzitter is het zaak dat er in de toekomst wordt geïnvesteerd nu de clubs steeds minder op de overheid kunnen reke nen. „Daar willen we onze ogen niet voor sluiten, maar we willen wel een rol kunnen blijven spelen." Het heeft volgens Bentvelsen wel enige tijd geduurd voordat de priva tisering rond was. „We zijn er twee jaar mee bezig geweest. Het tweede jaar was wachten op de politiek. We moesten geduld opbrengen en dat is gelukt. We zijn trots op de nieuwe aanwinst want nu kunnen we ook in de geslo ten periode, van oktober tot april, door gaan met deze sport. We zien dan ook vol vertrouwen de toe komst tegemoet en willen graag de ze sport verder uitdragen. Tennis kun je op elk moment van je leven en op je eigen niveau spelen. En tot op hoge leeftijd. Dat is meer regel dan uitzondering." Bentvelsen herinnerde er nog aan dat er drie wethouders betrokken zijn geweest bij de overdracht van het onderhoud en de aanleg van kunstgrasbanen: L.J. van Doorn, Velthuis en F.J. Goossen. De laatste, met sport in zijn portefeuille, was zaterdag verhinderd. Wethouder Velthuis was vervanger voor Van Doorn nadat die was opge stapt als wethouder. „De vereniging wilde al in 2003 op eigen benen staan, maar zo snel ging dat niet. Het had veel voeten in de aarde. Het ging niet alleen om de banen, maar ook om de volledige privatisering. Er was tijd nodig om dat goed te re gelen. Gelukkig is het voor het nieu we seizoen rond gekomen." De nieuwe banen bieden de mogelijk heid om het hele jaar door te spelen. En dat is van belang voor de toe komst van de tennissport, zo zei ze. De wethouder had thuis naar de Da- viscup gekeken tussen Spanje en Nederland toen het er niet goed uit zag voor Oranje. Het commentaar van Richard Krajicek op het Neder landse team was dat er (behlave zijn zusje) te weinig jeugd klaarstaat, zo zei ze. „Deze kunstgrasbanen bie den de jeugd nu de mogelijkheid om het hele jaar door te trainen en de sport tot op hoge leeftijd te blijven beoefenen. De banen vergen minder onderhoud, maar er blijven vrijwilli gers nodig en daar heb je juist de jeugd voor nodig." De wethouder had haar racket mee genomen en haar sportkleren aange trokken. Maar omdat de banen bezet waren, werd de openingshandeling aangepast. „Ik heb geen tegenstan der." Samen met de voorzitter reed ze twee bloembakken naar de rand van de banen en daarmee was de opening een feit. Het bestuur kreeg een envelop met inhoud en de wet houder een boeket. Bij de vereniging kunnen zich nu ook zogenaamde winterleden mel den. Zij kunnen van oktober tot april gebruik maken van de banen en be talen de helft van de jaarcontributie. Het bestuur van Jacoba van Beieren verwacht dat hier gebruik van zal worden gemaakt. Om de kostbare banen te beschermen en het hele complex te beveiligen wordt er een hek geplaatst. De leden krijgen een sleutel, zodat ze er altijd terecht kunnen. De club beschikt sinds drie jaar over een nieuwe grote kantine. De kleine en oude kantine, met kleedkamers en toiletten, blijft gehandhaafd zodat de leden daar gebruik van kunnen maken als ze doordeweeks een balletje komen slaan. De grote kantine hoeft dan niet geopend te worden. De oefenkooi is voor de nieuwe kantine verplaatst naar de westkant van het complex. De vereniging kan met de kunstgrasbanen kosten besparen op het watergebruik. Tij dens het seizoen was volgens se cretaris W. Pipping 570 kubieke meter water nodig.om de gravelba- nen bespeelbaar te houden. Dat is nu niet meer nodig. Wel moet er elke week fijn zand in de 'hoogpo lige vloerbedekking' van Jacoba van Beieren worden gestrooid. Bij het spelen op kunstgras wordt het zand namelijk naar de zijkanten gewerkt. Ook moeten de banen elk jaar met een anti-algenmiddel wor den bewerkt. Nu de banen een feit zijn, kijkt het bestuur al weer uit naar de volgende verbetering van het complex, het vervangen van het 25 jaar oude hekwerk. In de tweede ronde vielen er voor diverse Thoolse tennisteams overwin ningen te noteren. Het eerste herenteam van Jacoba van Beieren won zaterdag met 5-1, terwijl de collega's in de zondagcompetitie met 4-2 onderuit gingen. Ook het vlaggenschip van Sint-Annaland verloor, met 5-1. Bij de dames won Ruucstoppelen 1 met 4-0, terwijl de hoofdmacht van TOV de punten deelde (2-2). Tennis Het eerste herenteam van Jacoba van Beieren in de zaterdagcompetitie heeft thuis met 5-1 gewonnen van ASOC. Het enige verliespunt voor de Tholenaren was de dubbelpartij van Tonny Veijaal en Vincent de Kerf. Die liep niet en het tweetal miste veel kansen. Met gecon centreerd spel haalden Kees Lindhout en Jan Leeuwenhaag hun partij wél binnen (7-6, 6-2). De Kerf won de eerste enkel partij. Hij had tegen een B2-speler liefst 2,5 uur nodig, maar klopte deze in drie sets. Zowel Verjaal als Timo Bocxe wonnen eveneens. Kees Lindhout ver loor in zijn partij de eerste set ruim, maar hij knokte zich terug en won ver volgens zowel de tweede als de derde set. Een week eerder verloor het team met 4-2 van Animo 1, waarbij alleen de dubbelpartijen werden gewonnen. Jacoba van Beieren 2 stond tegenstander Tiola 1 geen enkel punt toe: 6-0. In het dubbelspel wonnen Martijn de Graaf en Frank Betist de eerste set met 7-5. Bij een 5-1 voorsprong in de tweede, dach ten de Tholenaren dat de partij gespeeld was. Maar uiteindelijk ging deze set met 7-6 naar de tegenstander. De laatste was met 6-3 weer voor de thuisclub. In de volgende partij moesten Martijn van Nijnatten en Marcel Bentvelsen even aan elkaar wennen, maar met de setstan den 7-6 en 6-2 was de winst snel binnen. De enkelpartijen verliepen eveneens goed voor de Tholenaren, met als span nende wedstrijden die van de beide Mar- tijns. Een week eerder speelde het team gelijk tegen Axel 2. Martijn van Nijnat ten won zijn enkelpartij en samen met Martijn de Graaf het dubbelspel, ook Frank Betist zegevierde in het enkelspel. Het derde herenteam van Jacoba van Beieren deelde in Aardenburg de punten met Sjef 4: 3-3. Van de vier enkelspelen werden er twee gewonnen, door Danny Oosterbaan (een driesetter) en Antal Joppe. Het derde punt kwam door de dubbelpartij van Michael Bazen en An tal Joppe en was ook een driesetter (6-4, 4-6, 4-6). Met alleen winst in één enkel en één dubbelpartij verloren de Tholena ren een week eerder met 2-4 van Sou- burgh 5. Het eerste zondagteam van de tennisclub uit Sint-Maartensdijk zag de eerste wed strijd van het seizoen niet helemaal naar wens verlopen: men verloor met 4-2 van Roosendaal. De talentvolle Rick Zwage- maker, die geblesseerd is, werd node ge mist. Er werden slechts één enkel- en één dubbelpartij gewonnen. Het 35-plus team maakte een prima competitiedebuut door Yerseke met 3-1 te kloppen. Mede door de wind waren de nieuwe kunststof banen in de smalstad lastig te bespelen. W. Aerts en C. Wee land wonnen hun dubbelpartij (4-6, 6-1, 6-4) en dat deden ook M.A. den Haan en J. Oudesluijs (6-1, 7-6). Daarna verloor Oudesluijs samen met P.A.M. Groffen (4-6, 4-6), maar de combinatie Wee land/Den Haan zorgde voor het derde punt (6-4,6-2). Ook het 55-plus team had de eerste com petitiewedstrijd op het programma staan, in en tegen Sluiskil. In een gezellige sfeer werden zes dubbelpartijen ge speeld. Octaaf Cleemput, Wilfried Aerts, Rients Padt en Wim Brevet zorgden voor de nodige tegenstand en kwamen met een gelijkspel (6-6) thuis. Het jongensteam 13 t/m 17 jaar verloor de eerste wedstrijd tegen Kapelle met 5- 1. De Tholenaren waren niet helemaal kansloos, want drie partijen werden pas in de derde set beslist. Maarten Pot, Sandro Duric en Bas Vroegop verloren hun enkelpartijen, alleen Ruud Schot scoorde hier een punt. Van de beide dub belpartijen was die van Vedad Hadzic en Sandro erg spannend, ze ging in de der de set met 7-5 naar de tegenstander. Het in de landelijke competitie uitko mende eerste herenteam van Sint-Anna land moest, gestoken in nieuwe kleding van sponsor Pleune, maandag de meer dere erkennen in SSVR uit Roosendaal: 5-1. Het enige punt werd door Curtis Goedegebuure gescoord in zijn enkel partij (6-4 en 7-6, na tie-break 7-5). Te voren zagen Robert van 't Hof (6-1, 6- 1), René Moerland (6-0, 6-2) en Luud van Dijke (6-3, 6-4) hun partijen verlo ren gaan. Toen stonden de dubbelspelen op het programma. Van 't Hof en Moer land knokten voor wat ze waard waren, maar de tegenstander bleek een maatje te groot (6-0, 6-0). Van Dijke en Goede gebuure begonnen goed in de eerste set. Tot 6-6 ging het gelijk op, het werd zelfs setpoint voor Sint-Annaland, maar tóch verloor men met 7-6. Dat was een ge voelige knauw en de tweede set werd snel ingeleverd met 6-1. De ruime 5-1 nederlaag illustreert de zware tegenstand die het uit de zevende klasse gepromo veerde team op het hogere niveau te wachten staat. De Ruucstoppelen 1 vervolgde het succes van een week eerder, want ook in Hulst behaalden de dames de maximale vier punten. Leni Verwijs en Elly van Dijke hadden in de eerste partij een driesetter nodig. Ze wonnen de eerste set (4-6), maar waren in de volgende het spoor bij ster en verloren die (6-2). In de derde set zetten de Sint-Philipslanders de zaak weer recht (1-6). In de volgende partij hadden Anja Jansen en Betsie Huijsmans in de eerste set lange rally's nodig, die ze veelal wonnen. De tweede verliep vlotter en ze wonnen beide sets met 3-6. Vervol gens lieten Verwijs en Jansen de tegen standers niet in hun spel komen: 3-6 en 1 - 6. Huijsmans en Van Dijke begonnen slecht in de slotpartij. Ze kwamen 4-1 achter te staan, kwamen sterk terug en wonnen met 5-7. De tweede set was met 2-6 voor de Sint-Philipslanders. Het tweede damesteam ontving Splinter 1 uit Graauw en deelde de punten: 2-2. Riet Sondermeijer en Liesbeth van Dijke won nen de eersteb partij overtuigend (6-1, 7- 6). Daarna speelden Rietje Verwijs en Maddy een lange driesetter. Na 4-6 en 6-4 verloren de Sint-Philipslanders de derde set nipt in de tie-break. Samen met Rian Baauw won Sondermeijer de volgende partij opnieuw overtuigend (6-3, 6-2). De laatste was opnieuw lang en spannend. In twee sets moesten Van Dijke en Verwijs de winst aan de tegenstander laten (6-3, 6-4). Het derde damesteam van De Ruucstop pelen ging op bezoek bij Amemuiden 2. De Sint-Philipslanders wonnen met 4-0. Joke Bomas en Lia van Dijke hadden het vrij gemakkelijk (6-3, 6-1). Ook Els v.d. Giesen en Anja Everaers hadden weinig moeite met hun opponenten. Ze wonnen de eerste set met 6-0, maar de tweede ging tot 4-4 gelijk op. Uiteindelijk was de winst voor De Ruucstoppelen (6-4). Ook de partij van Everaers en Bomas was een makkie (6-0,6-1). In de slotpartij wonnen Van Dijke en Van der Giesen de eerste set met 6-1, maar vervolgens verslapte de concentratie. In de tweede set werd het 4- 4 en Amemuiden won met 4-6. Een derde set was nodig, die ging echter met 6-0 naar de Sint-Philipslandse dames. Het eerste damesteam van TOV speelde thuis 2-2 tegen WPD uit Wolphaartsdijk. Lony Hommel en Mariëtte Boonman ver sloegen hun opponenten in een driesetter (6-4, 4-6, 6-3). Stina van Driel en Maijos Boonman verloren vervolgens (4-6, 0-6) en datzelfde overkwam de combinatie Hommel/Van Driel (2-6,4-6). Het tweede punt voor TOV kwam er in de laatste par tij, van moeder en dochter Boonman (6-4, 6-7,6-0). TOV 2 kwam met een 1-3 zege terug uit Kamperland, ook zij hadden twee dries etters nodig. Corry Egberts en Cindy Reijngoudt wonnen de eerste partij (7-6, 4-6, 2-6), maar daarna verloren Jessie Aarden en Reijngoudt (6-3, 4-6, 6-4). De combinatie Aarden/Juliëtte Geluk wist wél een punt te pakken (1-6, 4-6) en daarin slaagde ook het koppel Egberts/Geluk (5-7,2-6). Duivensport Opnieuw had Jac. Reijngoudt uit Sint-Philipsland de snelste Thool se duif. En net als een week eer der pakte hij bij zijn eigen vereni ging De Vredesduif de eerste drie prijzen. M.J. Laban en Zn. uit Tholen deed hetzelfde bij De Trouwe Duif. De prijsduif van Reijngoudt liet een snelheid note ren van 1225,9 meter per minuut. Om half tien 's morgens gingen in Peronne 810 Thoolse duiven de lucht in voor een vlucht van iets meer dan 200 kilometer. Er stond een zwakke noordenwind. De Vredesduif Sint-Philipsland, in concours 120 duiven van 11 deelne mers. Eerste duif 12.18.41 u. is 1225,856 m/min, laatste duif 12.41.50 u. is 1076,902 m/min. J. Reijngoudt 1, 2, 3, 15, 20, 21, 23; comb. Hoek 4,5,6,7, 10, 13, 14, 17, 22, 25, 27, 28; gebr. Reijngoudt 8, 12; comb. Reijngoudt en Zn. 9, 11, 30; A. Goudzwaard 16, 19; J.D. Quist 18, 24; S. Vermaas en Zn. 26; J. Suurlant 29. De Reisduif Scherpenisse, in concours 128 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 12.18.17 u. is 1175,866 m/min, laatste duif 12.35.43 u. is 1066,002 m/min. J.J. Bolier 1, 7, 8, 13, 14, 25, 33, 40, 41; A. Moerland 2, 5, 22, 27, 29, 42; D.J. Menheere 3, 10, 12, 15, 16, 18, 32; P. Potappel 4, 23, 24, 39, 43; M.Y. Ponse 6, 9, 11, 19,20,21,26,28, 30, 31; J. Moer land 17,34, 35. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, in concours 190 duiven van 12 deelne mers. Eerste duif 12.15.09 u. is 1192,427 m/min, laatste duif 12.38.34 u. is 1058,13 m/min. D. de Wilde 1, 3, 12, 14, 15, 16, 23, 30, 33, 34; I. Quist 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 17. 18, 20, 24, 25, 26, 27, 28, 37, 38; H.T. van Hemert-Rijnberg 11, 19, 21, 29, 43, 45; A.W.A.P. Bolijn 13, 22, 46; J. Wal pot 31, 32, 41, 42, 47; R. v.d. Laan 40; P. Potappel 48. De Trouwe Duif Tholen, in concours 139 duiven van 13 deelnemers. Eerste duif 12.15.36 u. is 1205,59 m/min, laatste duif 12.31.20 u. is 1103,269 m/min. M.J. Laban en Zn. 1, 2, 3, 8, 10, 13, 15, 19, 22; J. Baay 4, 11; C. Moeliker 5, 6, 20; J. Kegge 7, 9, 21; P. Laban 12, 14, 23, 24, 26, 28, 32; C. Laban 16, 27, 30, 31, 33; K. v.d. Berge 17; P. van Driel 18, 34; L. Hage 25, 35; L. v.d. Kleijn 29. De Zwaluw Oud-Vossemeer, in con cours 233 duiven van 18 deelnemers. Eerste duif 12.21.15 u. is 1187,016 m/min, laatste duif 12.33.37 u. is 1105,934 m/min. A. Havermans 1, 2, 5, 7, 12, 15, 16, 20, 21, 22, 30, 32, 37, 38, 42, 55; P. de Wil de 3, 19, 56; I. Berkey 4, 6, 11, 18, 43, 49, 53; A. Capelle 8, 13, 23, 24, 27, 31, 44, 45, 47; C. Hommel 9, 29, 36, 52, 57; P. Hommel 10, 50; J. Capelle 14, 28, 34, 48; M. de Graaf 17, 35; D. Vaders 25, 26, 39, 59; P. Vis 33, 51, 54, 58; J. Eg berts 40; J. Buitenhuis 4146. Wielrennen De Thoolse nieuweling Tim Dees koer ste in het paasweekeindq twee keer. Maandag werd hij in het Oost-Brabantse Gerwen in de sprint geklopt en finishte als vierde. Er waren meer dan honderd deelnemers. Zaterdag in Orroir in België was er een internationaal sterk bezette klimkoers (113 deelnemers). Dees kwam als zeventiende over de streep. Lauran de Winter uit Oud-Vossemeer fi nishte in het Belgische Hoevenen als vijftiende bij de junioren. En in Ottergem (ook België) werd Mar co van Haaften uit Stavenisse bij de eli te/beloften eveneens vijftiende.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 11