€419,- n L 145,- 10% KORTING OP ALLE TUINSETS 169,- Bereikbaar Agenda 2e Paasdag geopend van 10 tot 17 uur Wouts Co. Tuinmeubelen Parallelweg 41 Speciale Teak-afdeling met een ruime keuze aan stoelen, fauteuils, banken, tafels, loungers etc. Prachtige collectie Aluminium, Metaal en Rotan-look meubelen Alle topmerken o.a. Hartman, Mesch, PalmCollect, Applebee, 4-Seasons, Preston, RoyalGarden, Lafuma ALUMINIUM GRANULITE ALUMINIUM y EUCALYPTUS 4 Samarina klapte 1 Samarina klaptafel rond 120cm Bergen op Zoom Tel: 0164 - 241662 (achterzijde station) Zie ook onze uitgebreide website: www.woutstuinmeubelen.nl KUNSTSTOF Donderdag 8 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 outs Co. 4 Move fauteuils (textileen) 1 Granulite tafel rond 100cm van 465,- voor Op Op 2 Java fauteuils 1 Javal glastafel rond 60cm Java bistro-set Prachtige Australische houtsoort 'Nieuw' van 935,- voor 4 Carlo fauteuils 1 Strekmetaal tafel rond 105cm van 549,- voor 495, 4 Gemini stoelen 1 Galaxy tafel 136x84cm (verkrijgbaar in diverse kleuren) van 189,75 voor Mensen met een verstandelijke handicap worden gediscrimi neerd Mantelzorg: de rek is eruit Weer die eigen bijdragen Symposium:'Klant in Zorgland mist inzicht en overzicht in regelingen' c Gouden Klaver voor... Kinderwebsite: het pirateneiland surf naar: www.swwg.nl en klik op pirateneiland. Obstakel van de maand... Niet vrijgehouden voorzieningen VijA HU V Klaverblad actueel c. C" Hoe lees je de krant of een tijdschrift als je blind of slechtziend bent? Of niet kunt lezen, zoals veel mensen met een verstan delijke handicap? Tot 2004 kon je via de blindenbibliotheek cassettebandjes krijgen met gesproken tekst van kranten, tijdschriften en boeken. Sinds kort zijn de cassettebandjes afge schaft en heb je om te kunnen luisteren een speciale speler nodig, de daisy speler. Deze speler kun je aanvragen als hulpmid del bij de zorgverzekeraar als je blind of slechtziend bent. Mensen met een verstandelijke handicap die wel goed kunnen zien, maar niet kun nen lezen komen hier vreemd genoeg niet voor in aanmerking. En dat is discriminerend. Edwin Maas is een van de gedupeerden. In gesprek met zijn vader: "Edwin maakt al 20 jaar gebruik van de blinden bibliotheek. Hij kan niet lezen maar gesproken tekst begrijpt hij wel. Hij vertelt ons op zijn manier wat hij 'gelezen' heeft. Zo'n daisy speler kost als je hem zelf moet aanschaffen tussen de 440,- en €600,-. Edwin houdt per maand al weinig geld over en nu komen dit soort kosten daar nog eens bovenop. Dat is heel oneerlijk. Ik vind dat de zorgverzekeraar daar iets aan moet doen." r'v3 c. ledereen kent wel mensen in hun omgeving die dingen voor anderen doen, voor wie ze zorgen. Mantelzorg wordt dat wel genoemd. Dat is vrijwilligerswerk: niet ver plicht en onbetaald. Er zijn ook vormen van onbetaalde zorg die bijna iedereen normaal vindt: die "horen er gewoon bij". Zoals de zorg van partners voor elkaar, van ouders voor hun kinderen en omgekeerd. De regering noemt dit: "gebruikelijke zorg". De regering vindt ook dat als je zorg aan vraagt bij een indicatiecommissie deze eerst moet kijken of deze gebruikelijke zorg er wel is. Dat moet namelijk eerst. Alleen voor de zorg die dan overblijft kun je een indicatie aanvragen. Indicatiecommissies (rio's) kun nen u hierover meer informatie geven. Naar verwachting komt de regering bin nenkort met nieuwe richtlijnen over dit onderwerp. Het in bepaalde situaties voor elkaar zor gen hoort bij "samen leven". Maar er zijn grenzen! En die grenzen moeten we duide lijk zien te maken. Als u zorg aanvraagt, maak dan heel duidelijk wat uw familie wel maar misschien ook niet meer kan. Geef voorbeelden. Houden ze te weinig rekening met uw situatie: teken dan bezwaar aan tegen de uitspraak en geef voorbeelden van waar het spaak loopt. Als u wil kan ons Informatie en Klachtenbureau (IKG) u daarbij op weg helpen. En we kunnen de politiek laten weten dat de rek er bij de mantelzorgers uit raakt. Meldweek "Mantelzorg: de rek is eruit! Van 19 t/m 24 april houdt de landelijke ver eniging van mantelzorgers een meldweek. Mantelzorgers kunnen hun ervaringen mel den bij de Mantelzorglijn: dagelijks van 9 tot 16.00 uur, telefoonnummer 0900 - 2020 496 (10 cent per minuut). Deze informatie wordt daarna, samen met andere organisaties, aangeboden aan de politiek. Natuurlijk voorzien van voorstel len vanuit de mantelzorg om de knelpunten op te lossen. c. Het ministerie van VWS is heeft een onderzoek uitgevoerd naar de gevolgen van de verhoging van de eigen bijdragen in de thuiszorg. Patiëntenorganisaties en ouderenbonden hebben aan de minister gevraagd om daar bij ook te kijken of mensen geen indicatie meer hebben aangevraagd omdat het alle maal toch te duur zou worden. Wij hebben gesproken met Tweede Kamerleden. Men was erg blij met de verha len uit de praktijk en zegde toe deze zeker te zullen inbrengen in het debat.Volgens hen kennen de staatssecretaris en de minister de praktijkverhalen onvoldoende. Tegemoetkomingregeling De overheid heeft 80 miljoen euro beschikbaar gesteld aan gemeenten om bij zondere bijstand te verlenen aan ouderen, gehandicapten en chronisch zieken in ver band met extra kosten die u maakt als gevolg van uw ziekte of handicap. Met name wanneer u te maken heeft met een stapeling van deze kosten. U kunt een beroep doen op de bijzondere bijstand voor uw eigen bijdragen, bv die van de thuiszorg. Gemeenten bepalen wie er voor in aanmerking komt. U kunt aan hen dus vragen hoe zij dat doen. Het Klaverblad organiseert op woensdag 28 april een bijeenkomst over alle eigen bij dragen: wat is er veranderd in 2004? Wat betekent dat voor u? En wat belangrijker is: wat kunt u er aan doen. Wij geven inzicht in de regelgeving en de mogelijkheden. En van u horen wij graag wat uw bevindin gen zijn, bv. met de aanvraag van bijzonde re bijstand. U bent van harte welkom in De Mythe te Goes vanaf 13.00 uur. Meer informatie op de website van Het Klaverblad of bij Marleen Vermeer. Aanmelden is noodzakelijk en kan tot 14 april. Het Klaverblad Postbus 2054 4460 MB Goes Oil3-249 325 Op werkdagen van 09.00-17.00 uur algemeen@ktaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl Redactie: Marleen Vermeer Informatie-en Klachtenbureau Gezondheidszorg Zeeland Telefonisch spreekuur op werkdagen van 09.30-12.00 u. 01 13-249 490 lkg@klaverbladzeeiand.nl WAO-Platform Zeeland Telefonisch spreekuur op werkdagen van 09.30-1 1.30 01I3-249 3I5 wao-platform@klaverbladzeeland.nl ZSG adviesbureau Telefoon 0118-623 592 Fax. 0118-627 690 Herengracht 52,4331 PX Middelburg Bezoek op afspraak Cliënt Vertrouwens - Persoon jeugdzorg Telefoon 06-55 80 08 88 cvp@klaverbladzeeland.nl Alle vestigingen hebben een invalidenparkeerplaats Woensdag 28 april 2004 van 13.00-17.00 uur Uitreiking Zeeuwse Integratieprijs 2004 - Symposium'Klant in Zorgland' in Theater de Mythe in Goes. De prijsuitreiking is gekoppeld aan het symposi um 'Klant in Zorgland'. Voor meer informatie over de prijsuitreiking en het symposium zie artikel 'Symposium' of kijk in de agenda van www.klaverbladzeeland.nl. Dinsdag 11 mei 2004 van 13.00-17.00 uur Werkconferentie Vermaatschappelijking in de GGZ 'Van knelpunten naar Oplossing'. - Hoe kunnen we werken aan de oplossingen voor knelpunten in relatie tot de Wet Maatschappelijke Ondersteuning? - Wie gaat wat doen en wanneer? - Hoe kunnen alle partijen met elkaar samenwerken? - Hoe kunnen cliënten hierop invloed blijven uitoefenen? In de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Opgave is wel noodzakelijk en kan bij Yvonne van Renswoude. E.: ggz@klaverbladzeeland.nl. Donderdag 10 juni 2004 van 14.00-17.00 uur. Werkconferentie over zorg en welzijn in de buurt. De gevolgen van de modernisering AWBZ en de op handen zijnde Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Informatie bij Mieke van Marissing. De stichting werkgroep West Zeeuwsch Vlaanderen Gehandicaptenbeleid heeft de eigen website uitgebreid met een kinderwebsite over mensen met een handicap. De nieuwe site kent veel leuke zaken zoals spelletjes met geluiden, met veel beweging en kleurplaten, maar ook serieuzere zaken zoals informatie over diverse onderwerpen. Zoals toegankelijkheid van musea, pretparken en de kust, maar ook een prikbord voor kinderen en voor ouders. De kinderwebsite is een zeer goed voorbeeld hoe je kinderen kunt betrekken en infor meren over mensen met een handicap en verdient daarom de Gouden Klaver. Noodzakelijke voorzieningen maken het voor veel mensen mogelijk in hun woonomge ving te blijven wonen. Denk aan gidslijnen voor slechtzienden (bijvoorbeeld de bekende witte ribbeltegel), hellingbanen voor mensen in een rolstoel, met rollator of die gewoon slecht ter been zijn. Wat veel mensen schijnbaar niet weten is dat de voorzieningen wel bruikbaar moeten blijven. Bijvoorbeeld de hellingbaan op het station inVlissingen wordt te vaak als 'fietsparkeer-hellingbaan' gebruikt. Motors, fietsen e.d. worden vaak achteloos op een geleidelijn gestald! Met zeer vervelende gevolgen voor de gebruikers! Dus, houdt voorzieningen vrij! Suggesties voor: 'Gouden Klaver' en 'Obstakel van de maand' kunt u melden bij de redaktie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 23