Degradatienood is groot bij Smash '76 Dames beginnen goed Dartsmarathon in De Zeester levert 1250 euro op voor Villa Pardoes 'Als nieuweling hoef je nog niet te presteren' Jac. Reijngoudt wint eerste duivenvlucht Tholense Boys El hijst kampioensvlag Uw ogen, «w Verburgh BRC tótfcj Daan Hage mag door naar halve finale Binnenkort in ons theater Donderdag 8 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT ii Jeugd Dames AVC kloppen de kampioen Vroegop legt marathon af in bijna drie uur De tenniscompetitie is begonnen en verschillende da mesteams boekten al goede resultaten. De Ruucstoppe- len 1 klopte Vogelwaarde met 4-0, terwijl het derde team van de Sint-Philipslanders 2-2 speelde tegen Dos. En TOV 2 uit Oud-Vossemeer versloeg de Sprink 2 met 3-1. Nieuwe trainers Kleine oogjes Wielrenner Tim Dees legt zich nog geen druk op Koersinzicht Speels Dees blij verrast met tweede seizoenzege K The Pub 2 verrast Beocenter 2 radio - cd - dvd Bezoek onze showroom: Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.eerburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Netwerken Met nog één ronde te gaan lijkt het doek voor Smash in de hoofdklasse gevallen. De Sint-Annalanders verloren zaterdag met 8-2 van Belcrum 3, terwijl mede-degradatiekandidaat Back Hands verrassend won. Smash zal op 16 april met 10-0 moeten winnen van deze concurrent om zich te handhaven. Ook Smash 4 verkeert in degradatienood, terwijl het vijfde team de titel nauwelijks nog kan ontgaan. Tafeltennis Belcrum kon in de competitie niets meer bereiken en trad in De Welle- vaete zelfs aan met een invaller die gewoonlijk een klasse lager speelt. Smash wist daar echter niet van te (trofiteren. Christian van 't Hof en Anné van Dijke scoorden ieder één punt en daar bleef het bij. De bezoe kers uit Breda kwamen geen mo ment in gevaar en wonnen met 8-2. Smash heeft acht punten achter stand op Back Hands en zal daarom met 10-0 moeten winnen in het alles Beslissende onderlinge duel op vrij dag 16 april in Sint-Willebrord. Het lijkt erop dat, net als vorig jaar, het Hoofdklasserschap voor de Sint-An- nalanders tot één competitie beperkt blijft. In het paasweekeinde wordt er niet gespeeld. In de tweede klasse bleek koploper Back Hands 4 te sterk voor het jonge Smash 2. De Sint-Annalanders verloren met 8-2 en zakten naar de derde plaats. Er zit voor dit team mogelijk nog een tweede plaats in. Peter Bazen en Merijn v.d. Klooster scoorden de punten. Smash 3 verloor in Steenbergen met 7-3 van titelkandidaat TCS 3. Rafaël Fruc- tuoso nam alle punten voor de Tholena- rèn voor zijn rekening en bleef dus on geslagen. De vierde plaats in de vierde klasse is al zeker voor dit team, maar één plaatsje hoger kan ook nog. Voor het vierde team worden de degra datiezonen in de vijfde klasse met de week groter. Smash verloor voor de der de keer op rij, nu met 8-2 van Vice Versa 7 uit Oudenbosch. Alleen Leontiën van Keulen kwam tot scoren. Smash staat weliswaar vierde, maar het verschil met de nummers laatst en voorlaatst is slechts twee punten. De laatste speeldag moet het duel tegen mede-degradatie- kandidaat Back Hands 7 de beslissing brengen. Smash 5 heeft maar vier punten meer nodig voor de titel in de zevende klasse. Na de 8-2 overwinning afgelopen week einde tegen SVNB 4 kan het bijna niet meer mis gaan. Piet van Dijke en Jacob Elenbaas bleven ongeslagen, Chris Hage won twee partijen. Vier punten heeft Smash nog nodig en dat moet tegen het al gedegradeerde Scaldina 6 mogelijk zijn. Het eerste jeugdteam boekte tegen Mar- kiezaat de eerste zege in deze competitie: 6-4. Een opsteker en Smash neemt hier door wat meer afstand van de laatste plaats in de vijfde klasse junioren. Martijn v.d. Klooster won al zijn partijen, Cindy v.d. Klooster won er twee en Alieke Vroegopéén. Smash 2 en Smash 4 namen het tegen el kaar op. Het werd een klinkende 10-0 ze ge voor het tweede team. Niet verrassend, want dat heeft al meer ervaring. De kam pioenen van Smash 3 gingen gewoon door en stuurden Oudelande met een 9-1 nederlaag naar huis temg. Allen Huib v.d. Klooster liet een steekje vallen; Eric Bruijnzeel en Jan Willem van Vossen ble ven ongeslagen. Programma 17 april: Back Hands- Smash (16/4), Smash 2-Kapelle 1, 'tZand 7-Smash 3 (16/4), Smash 4-Back Hands 7, Smash 5-Scaldina 6; Smash jeugd 1- Westerzicht, Tanaka-Smash 2, St.Aloysi- us-Smash 3, Smash 4-Back Hands. N*_ Turnen Door goede resultaten bij twee voorwed strijden heeft turner Daan Hage vol doende punten vergaard om 24 april deel te nemen aan de halve finale te Heeren veen. Daan is lid van gymnastiekvereni ging WIK en volgt sinds korte tijd extra trainingen bij de Turncombinatie Zuid- West Nederland. Wegens een blessure kon hij eerder niet deelnemen aan een selectiewedstrijd, zodat hij zich in schreef voor de inhaalwedstrijd te Vo- lendam. Hij behaalde in de categorie In stap C in totaal 44,60 punten. Bij zijn optreden werd hij begeleid door Suzan ne Suurland, die trainer is van de jon gens bij WIK. De punten die Daan be haalde op de verschillende onderdelen Waren: vloer 6,20; voltige 8,30; ringen 7,40; sprong 8,65; brug 6,20 en rek 7,85. Bart de Wilde eindigde in Volendam tij dens de halve finale op een negende plaats. Met deze klassering mag hij op 8 mei in Amersfoort opnieuw proberen een finaleplaats te bemachtigen. In de categorie jeugd C moest hij het opnemen tegen zestien turners. Een goede vloer oefening en rekoefening konden de mis lukte voltige oefening niet goed maken. Bij voltige ging hij door een fout van het toestel af, waarna hij moeite had om de draad weer op te pakken. Na een stevig gesprek met de trainer en wat opbeuren de woorden van de turners van zijn club ging het toch weer beter. Zijn puntento taal kwam op 43,45. De beoordeling per onderdeel was: vloer 8,35; voltige 5,95; ringen 7,55; sprong 7,20; brug 6,70 en rek 7,70. Joost de Wilde, die lid is van SDS Rot terdam, turnde zondag zijn eerste plaat singswedstrijd van dit seizoen. In zijn laatste jaar als junior komt hij uit in de categorie junioren 2B. In verband met schoolverplichtingen en blessures richt Joost zich dit seizoen op voltige en brug. Joost moest het maar opnemen tegen zes turners en was niet tevreden over zijn prestaties. Met name bij het onderdeel voltige was zijn optreden beneden de maat. Zijn uitgangspunt was een 8,8 maar de jurybeoordeling bleef met een 6,3 laag. Zijn oefening leverde een ge deelde tweede plaats op. Ook de brugoe- fening verliep niet vlekkeloos. Hij raakte even uit balans en raakte met zijn been de leggen. Met een beoordeling van 7,2 eindigde hij op dit onderdeel als vierde. De volgende plaatsingswedstrijd is 25 april in Heerenveen. Volleybal Het damesteam van volleybalvereniging AVC '87 versloeg maandag in Breda verrassend De Burghst, die al zeker is van de titel. AVC staat zelf op de tweede plaats in de rangschikking. De eerste set werd verrassend met 25-12 door de Tho- lenaren gewonnen. Ook in de tweede set overtrof AVC zichzelf door meteen een ruime voorsprong te nemen. Door een 25-9 setwinst kwamen de dames op een 0-2 voorsprong te staan. AVC bleef in een hoog tempo spelen en wist regel matig door het blok van De Burghst te komen. In de vertrouwde opstelling, met de van een blessure teruggekeerde Titia Geuze, had AVC de basis gelegd voor de zege. De derde set werd, na een span nende slotfase en een dubieuze beslis sing van de scheidsrechter, met 27-25 verloren. In de vierde set stelde AVC door een 25-11 setwinst de zege veilig. In de laatste wedstrijd op 17 april moet AVC proberen de tweede plaats te ver dedigen. Atletiek Wim Vroegop uit Scherpenisse was zon dag één van de 11.000 deelnemers bij de marathon van Rotterdam. Het was voor Vroegop voor de dertiende keer dat hij aan het evenement deelnam. De aanvang van de wedstrijd was met een uur ver vroegd, om zo toptijden te laten realise ren, maar door een stevige wind waren de omstandigheden niet optimaal. Vroegop bouwde zijn race goed op en overbrugde de 42,195 kilometer in 2 uur 59 minuten en 10 seconden. Daarmee haalde hij nipt zijn doelstelling om on der de drie uur te finishen. "Ondanks de harde wind had ik er niet heel veel hin der van. Ik wist dat ik iets minder snel heid had ten opzichte van vorig jaar, maar met mijn eindtijd onder de drie uur ben ik tevreden", aldus Wim Vroegop. Everaers en Buijs geen moeite met hun te- Tennis Hoewel het weer op de eerste wedstrijd dag spelbreker leek te worden, kon De Ruucstoppelen na een fikse regenbui de vier partijen alsnog in een lekker zonnetje afwerken. Leni Verwijs en Lijdie Kot had den alleen in de eerste set moeite met hun tegenstanders uit Vogelwaarde (4-6), maar ze wonnen de partij uiteindelijk in een driesetter (6-2, 6-2). Anja Jansen en Elly van Dijke hadden het niet echt moeilijk. Na de eerste set met 6-3 te hebben gewon nen, ging de tweede van een leien dakje (6-1). In de volgende partij moesten Kot en Van Dijke alle zeilen bijzetten om de eerste set te winnen. Ook in de tweede waren er pittige rally's bij, maar de Sint- Philipslanders wisten met 6-4 een derde set te voorkomen. In de laatste partij wa ren Verwijs en Jansen veel te sterk: 6-2 en 6.-3. Het derde damesteam van De Ruucstop pelen kreeg Dos uit Vlissingen op bezoek. Anja Everaers en Joke Bomas wonnen hun eerste set vrij gemakkelijk (6-3). In de tweede kwamen ze met 2-5 achter te Staan, maar wisten door tactisch spel met 7r5 te winnen. In de volgende partij had den Lia Buijs en Els v.d. Giesen moeilijke tegenstanders. Die wisten met zachte kap- ballen en een wel heel vreemde service te winnen (4-6, 4-6). Vervolgens hadden genstanders, ze wonnen met 6-3 en 6-3. In de slotpartij verloren Bomas en Van der Giesen de eerste set (2-6). In de tweede kregen ze meer vat op het spel en ze won nen die met 6-4. De derde set was op nieuw voor Dos (2-6), dat duidelijk ge wend was aan de harde wind. Ook in Oud-Vossemeer was het winderig, toen TOV 2 het opnam tegen De Sprink 2 uit Oostkapelle. De ballen vlogen alle kanten uit, maar TOV wist met 3-1 te win nen. Het team wordt gevormd door Corry Egberts (captain), Jessie Aarden, Juliette Geluk en Els Frigge, met Lia Hopmans en Cindy Reijngoudt als reserves. Doordat Frigge verhinderd was, moest Hopmans al meteen deze eerste wedstrijd invallen. Tennisvereniging Sint-Annaland en ten nisvereniging Eegedima Tholen hebben twee nieuwe trainers aangetrokken: Jur- jen Mooibroek en Michel Kokelaar. Le den van beide verenigingen kunnen zich opgeven voor de lessen, die op woensdag worden gegeven door Mooibroek, en op maandag en dinsdag door Kokelaar. Jur- jen Mooibroek is leerkracht aan De Ca- sembrootschool en hij tennist vanaf zijn twaalfde. De 25-jarige Mooibroek komt uit Vlissingen. Hij rondde vier jaar gele den zijn opleiding af aan het Cios in Goes. Beide tennistrainers geven ook les sen bij tennisclub De Schelde in Vlissin gen. Rick Bechthold uit Sint-Maartensdijk gooit halverwege de dartsmarathon nog geconcentreerd zijn pijltjes in het bord. Zijn plaatsgenoot en tegenspeler Nico Rouffaer kijkt op de achtergrond toe. Het dartsteam van eetcafé De Zeester heeft dit weekeinde een bijna Olympische prestatie geleverd door 48 uur lang onafgebroken pijltjes te gooien voor het goede doel. In het paviljoen aan de Gorishoeksedijk werd op sportieve manier geld bijeen gebracht voor Villa Pardoes, een vakantieverblijf in pretpark de Efteling voor kinderen met een levens bedreigende ziekte. Nadat zondagavond om acht uur het laatste pijltje in het dartbord verdween, bleek dat de marathonsessie een bedrag van 1250 euro had opgeleverd. Met dit resultaat was de familie Van Voorst, de uitbaters van De Zeester en organisatoren van het dartsevenement, zeer tevreden. De sfeer is prima bij het publiek en de darters zetten, ondanks dat de vermoeidheid zo halverwege het twee etmalen durende dartstoer- nooi toeslaat, hun beste beentje voor om zich voor iedere partij te concentreren. De entourage in het eetcafé aan de oever van de Ooster- schelde doet een beetje denken aan een Engelse pub. Getatoëerde man nen met dartsshirts staan temidden van bierdrinkende supporters kalm hun pijltjes te gooien. De aanwe zigheid van de Engelse profdarter Tony West geeft het evenement ex tra cachet. Tegen betaling van 5 eu ro kan er een setje tegen deze top- speler worden gespeeld en van die mogelijkheid wordt gretig gebruik gemaakt. Jeanny van Voorst, haar man Ed en hun zoon Wik:© zijn zeer tevreden over de publieke be langstelling, de inzet van de spelers en de medewerking die ze als orga nisatoren hebben gekregen van de middenstand uit Sint-Maartensdijk. „Het is hartverwarmend als je ziet hoe iedereen meewerkt aan ons ini tiatief. Drie jaar geleden hebben we ook al eens 48 uur gedart voor de Daniël den Hoedkliniek in Rot terdam en ook toen was het een ge weldig succes. Het goede gevoel dat we aan dat evenement hebben overgehouden, heeft ons geïnspi reerd om het nog eens te herhalen voor een ander goed doel. Via onze dochter Suzanne vernamen we dat er voor Villa Pardoes in Kaatsheu vel jaarlijks erg veel geld nodig is. Zij heeft met haar bedrijf meege werkt aan het vakantieverblijf voor doodzieke kinderen-en ze werd ge troffen door de manier waarop deze kinderen een fantastische vakantie week wordt aangeboden. We heb ben daarop besloten de opbrengst van het dartstoernooi aan dit goede doel te schenken", aldus mede-or ganisator Jeanny van Voorst. Het ritme zit er goed in bij de 12 toernooideelnemers. Vier uur ach ter elkaar darten, een half uurtje pauze om te eten en even te ont spannen en dan weer maar vier uur achter het dartsbord. Het ontbreekt de spelers aan niets, want de orga nisatie heeft overal aan gedacht. Als het gebrek aan slaap zijn tol gaat eisen, kan er zelfs even lekker gedoucht worden en verder zorgt het publiek er wel voor, dat de deelnemers aan de dartsmarathon constant bij de les blijven. „Het is goed vol te houden, alleen in de nachtelijke uurtjes krijg je wel eens te maken met een dipje", zegt dartsspeler Rick Bechthold uit Sint-Maartensdijk. Hij speelt een partijtje tegen plaatsgenoot en uit dager Nico Rouffaer. Bechthold ziet er halfkoers nog monter uit. „Op tijd ontspannen en geen alco hol", luidt zijn devies. Darten doet de Smurdiekenaar puur voor de lol, maar hij is best tevreden over zijn gemiddelde score. Volgens zijn teamgenoten is Rick dan ook een versterking voor de 14 leden tel lende dartsclub van De Zeester. Zijn prestaties zijn in ieder geval goed voor de overwinning in het onderlinge klassement dat na 48 uur darten wordt opgemaakt. Voor alle deelnemers is er een leuke at tentie en de partners, die het van vrijdagavond tot zondagavond zon der hun mannen moesten stellen, krijgen een bloemetje voor hun morele steun. De organisatoren hebben al besloten dat het evene ment volgend jaar een vervolg krijgt. „We houden de dartsmara thon dan waarschijnlijk iets later in het jaar. Er zijn hier op de cam pings in de buurt dan wat meer toe risten en voor hen is zoiets natuur lijk ook een leuke activiteit. Het is nog niet bekend welk goede doel we volgend jaar zullen gaan steu nen, maar ik denk dat we snel ge noeg een project of instelling vin den die onze financiële steun goed kan gebruiken", besluit Jeanny van Voorst. Volgers van de koers beschouwen hem als een nog groter talent dan Joram, zijn oudere broer die van wege gezondheidsredenen acuut het peloton in de steek moest la ten. Tweedejaars nieuweling Tim Dees (15) mag tot de nationale top in zijn leeftijdscategorie gerekend worden. Onlangs won hij in het Vlaamse Zottegem zijn eerste koers van het seizoen en zaterdag kwam hij in Steenbergen opnieuw als eerste over de meet. Ook legde de coureur uit Tholen al beslag op diverse ereplaatsen in klassiekers. „Ik moet het hebben van zware parkoersen." De winst in de Pallieterprijs in Zotte gem sprak tot de verbeelding. Vooral ook omdat het rondje door de Vlaam se Ardennen voerde, met de ook uit de Ronde van Vlaanderen bekende Grotenberge als scherprechter. Acht maal moest de bult bij Zottegem be klommen worden. In de eindsprint klopte Dees zijn ploeggenoot Jaco Wagenaar, met wie hij halfkoers was ontsnapt. Zelf slaat hij zijn in maart behaalde vijfde plaats in de Omloop van de Groene Gemeenten in Oost- Brabant hoger aan. „Daar was de hele nationale top aanwezig. In Zottegem stonden er nog geen dertig renners aan de start." Dees rijdt vaak in Vlaanderen, het land waar nog volop koersen worden georganiseerd en de coureur op een voetstuk staat. Vorig seizoen eindigde hij 35 maal bij de eerste twintig. In bijna de helft van de gevallen gebeur de dat in België. Dees houdt van het sfeertje aan de andere kant van de grens. „Het heeft ook een praktische reden. Er worden gewoon veel meer koersen voor nieuwelingen georgani seerd dan bij ons. En je kunt er op het laatste moment naar toe, zonder voor inschrijving. In Nederland moet je bijbetalen, als je niet van tevoren bent aangemeld. Vlaanderen is in veel ge vallen ook dichterbij. Daarnaast leeft de koers er meer, ook bij de suppor ters. Vlaanderen is een echt wieler- Iand. Ook zijn de rondjes er langer dan bij ons. De koersen liggen me vaak beter." In Vlaanderen won Dees vorig jaar ook zijn eerste wedstrijd. Hij was de sterkste in de Noordkem- pense Pijl in Brecht. Tot zijn eigen verrassing. Het was meteen ook zijn beste ervaring tot nu toe. „Het was de week na het Nederlands kampioen schap. Vanwege ziekte moest ik me daar op het laatste moment voor af melden. Ik was nog bezig met een an- tibioticakuur en ging absoluut niet voor de zege. Samen met een Belg kwam ik op kop. In de koers voelde ik al dat ik de sterkste was. In de laatste kilometer kwam de wind van de zij kant en reed ik hem los. De handjes in de lucht op de streep, een machtig ge voel was het. Vooral omdat het de eer ste keer was natuurlijk." Dees vertelt het allemaal rustig en be redeneerd. In het voetspoor van broer Joram trok hij al vroeg naar de koers. Ruim anderhalf jaar geleden besloot hij te stoppen met voetballen bij Tho- lense Boys. Ook de jongste Dees koos voor de fiets. Eerst nog een half sei zoen bij de jeugd. Vorig jaar maakte hij zijn entree bij de nieuwelingen. In het shirt van de wielervereniging Theo Middelkamp, de club waar ook zijn broer lid van was. Joram Dees was als junior de evenknie van ie mand als Thomas Dekker, die nu in het opleidingsteam van de Rabobank furore maakt. Medische klachten noopten de oudste Dees in de remmen te knijpen. Nu bestormt Tim Dees de top. De kenners geven hoog op over zijn koersinzicht en herstelvermogen in de koers. Ook durft hij meer in het peloton. Waar Joram Dees soms moeite had met het wringen in de groep, deelt Tim als het moet gerust een kwakje uit. Dees heeft nog geen idee waar zijn grenzen liggen. Wel heeft hij zich als coureur beter leren kennen. „Ik ben geen sprinter. Ik moet demarreren om eerste te wor den. In een groepje kan ik ook rede lijk aankomen. In een massasprint doe ik niet mee voor de overwinning. Ik moet het hebben van zware par koersen. Wind, heuveltjes, dat soort omstandigheden. Net als in Zottegem. Van kop af demarreren tegen de heu vel en boven omkijken, om te zien wie er nog in je wiel zit. Als je dan nog maar één coureur ziet is dat een lekker gevoel. Soms ben ik trouwens zelf ook zo kapot dat ik helemaal niets meer denk of voel. Ook dat komt voor." Dees heeft geen moeite met het be staan als wielrenner. Aan uitgaan denkt hij niet. De training is, naast school, voor hem het belangrijkste. Op het Mollerlyceum in Bergen op Zoom wordt volop meegewerkt, ook al mist de school de faciliteiten van een echte topsportopleiding. Met na me in de donkere wintermaanden werd ook door de school alles in het werk gesteld om hem overdag zijn trainingskilometers te laten maken. Drieduizend kilometer heeft hij dit seizoen al in de benen. Dees traint op moderne schema's waar de afstand overigens al lang niet meer het meest belangrijk is. Intensiteit en op z'n tijd rust zijn voor hem even belangrijk. Voorlopig beperkt Dees zich tot één koers per week. Aan een carrière als beroepsrenner denkt hij niet. „Dat is voor zo weinig jongens weggelegd. Ik leg mezelf niet al teveel druk op. Ze ker nu ik lekker mee rij voel ik bijna geen druk, niet uit mijn omgeving en niet bij mezelf. Ik benader het alle maal vrij speels, ook het trainen met mijn omslagpunt. Ik weet niet eens waar dat precies ligt. Ik doe nog veel op gevoel. Als nieuweling hoef je ei genlijk nog niet te presteren. Dat komt allemaal later wel." Trainen is voor wielrenner Tim Dees, naast school, het belangrijkst. Tot zijn eigen verrassing lukte het Tim Dees zondag om in Steenbergen de nieu- welingenkoers te winnen. De vooraf gaande week was de Tholenaar zwaar verkouden en daags tevoren kreeg hij kramp in de laatste kilometers van de ronde van Noordwest-Overijssel (daar finishte hij als dertiende). In Steenber gen sprong Tim Dees al in de derde van 33 af te leggen ronden weg, met drie medevluchters. Halverwege de koers leek het peloton terug te komen, maar onder aansporingen van de jeugdige Tholenaar lukte het de kopgroep om uit de greep van de hoofdmacht te blijven. De voorsprong werd zelfs naar 45 se conden uitgebouwd. In de laatste vijf ronden probeerde Tim Dees twee keer uit de kopgroep te demareren, maar de omstandigheden waren - met windkracht 5 6 - te zwaar om alleen voor te kun nen blijven. In de eindsprint lukte het Dees - verreweg de sterkste renner in de kopgroep - om als eerste te finishen. Naast zijn tweede seizoenzege leverde dat hem ook de leidersprijs op. De El-pupillen van Tholense Boys zijn zaterdag kampioen geworden. Zelf wonnen ze in Woensdrecht met 2-4 van WW, terwijl concurrent WC bij Smerdiek verrassend op een gelijkspel bleef steken. De jeugdige Tholenaartjes speelden een matige eerste helft, waarin ze geen vuist konden maken tegen de evenmin uit blinkende WW'ers. Tholen sprong slordig met de kansen om, zodat het niet gevaarlijk werd bij het doel van de tegenstander. Doelman Merein de Hond moest aan de andere kant alles uit de kast halen om een tegentreffer te voorkomen. Maar de thuisclub wist één uitgespeelde kans te verzil veren. Na een peptalk in de rust verscheen voor de tweede helft een heel ander Tholense Boys op het veld. Meteen vanaf de aftrap werd een aanval op gezet die tot een hoekschop leidde. Deze trap van Wiebe Smits kwam bij Samir Ibrahim, die de WW doelman kansloos liet: 1-1. De thuisclub was hierdoor de weg kwijt. Met een pri ma voorzet stond Wiebe ook aan de basis van de tweede Thoolse treffer. Zijn achterneef Lucas den Hartog hoefde maar een teen tegen de bal te zetten om het leer in het doel te wer ken. De spaarzame aanvallen van WW werden in de kiem gesmoord. En de mouwen werden opgestroopt om de voorsprong te vergroten. De 1 - 3 kwam van Omar Boudou, die eén voorzet van Remco Bosmans ineens op de schoen nam. WW kwam mët een tegenstoot op 2-3. Meteen werd een goede tegenaanval opgezet. Het schot van Wiebe Smits werd door de doelman gekeerd, maar de meegeko men Samir Ibrahim was attent en pe- gelde de bal alsnog in het doel. Terug in Tholen kregen de jongens te horen dat WC twee punten had laten liggen, waardoor het kampioenschap een feit was. Dat werd gevierd met bloemen van de jeugdvoorzitter, en friet met alles wat daar bij hoort in de kantine. Duivensport Het wedstrijdseizoen voor de dui- venliefhebbers is begonnen. Voor de eerste vlucht gingen zaterdagmor gen om kwart voor tien in Niergnies 1010 Thoolse duiven van 68 deelne mers de lucht in. Een tochtje van 165 tot 177 kilometer, met een ste vige zuidwestenwind. D. de Wilde uit Sint-Maartensdijk klokte om acht minuten over elf de eerste te ruggekeerde duif, maar de snelste in de streek - met 1997,4 meter per mi nuut - was een duif van Jac. Reijn goudt uit Sint-Philipsland. De Vredesduif, Sint-Philipsland. 131 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 11.12.52 u. is 1997,395 m/min, laatste duif 11.34.26 u. is 1602,214 m/min. Jac. Reijngoudt 1,2, 3, 5, 10, 11, 13, 26, 31; Comb. Hoek 4, 8, 9, 14, 15, 21, 29; 3. Comb. Reijngoudt en zn. 6, 7, 17, 18, 19, 27, 33; Gebr. Reijngoudt 12; J.D. Quist 16, 20, 23, 25, 32; A. Goudzwaard 22,24; A. Vermaas 28, 30. De Zwaluw, Sint-Maartensdijk. 195 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 11.08.54 u. is 1976,637 m/min. laatste duif 11.35.06 u. is 1506,266 m/min. D. de Wilde 13, 6, 38,42,43,44,49; I. Quist 2, 4, 5, 7, 13, 16, 19, 24, 25, 39; A.W.A.P. Bolijn 8; H.T. v. Hemert-Rijn- berg 9, 10, 11, 14, 22, 26, 28; J. Walpot 12,45, 17, 18, 20, 21, 27, 29, 30, 31, 33, 34, 35, 36, 37, 40, 45, 46, 47, 48; W.H. Openneer 23, 32. De Reisduif, Scherpenisse. 251 duiven van 15 deelnemers. Eerste duif 11.13.57 u. is 1884,118 m/min, laatste duif 11.36.46 u. is 1507.825 m/min. L. Hage 1, 13, 21, 49, 66, 73, 75; J.J. Bi lier 2, 3, 11, 14, 15,44,48, 77, 83; P. P( tappel 4, 8,18, 20, 30, 54,63, 81J. Moer- Kwak Koolaard 10, 42, 46, 60; Gebr. Suurland 12,45,68,79; KJ. Priem 16; C. de Graaf 19, 35, 50, 55, 56, 69, 70; J.W. Heijboer 23, 27, 36, 38, 58; A. Hage 2i 32, 33, 43, 59; A. Moerland 29, 57, 61: C.D. Uijl 47, 72, 74; W.J. Beurkens sj, 62,71. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. 273 dui ven van 19 deelnemers. Eerste duif 11.12.01 u. is 1971,699 m/min, laatste duif 11.34.48 u. is 1563,624 m/min. P. de Wilde 1,2,8,10,12,52; C. Hommel 43, 45, 67; A. Capelle 4, 24, 27, 37; A. Havermans 5, 18, 29, 30, 31, 33, 50, 54, 56,69; S. Berkey 6,1113,21,34,44,46, 48,5163; J. Capelle 7, 14, 23,40,53,61 H. Buitenhuis 9, 22,41,47, 57, 64; A. Vis 15; D. Vaders 16, 20, 32, 60, 66; T. de Graaff 17, 19, 62; P. Vis 25, 28; J. Toete- nel 26, 36, 65; F. Bal 35, 39, 58, 59; K. Rijnberg 38, 55; Comb. Fonteijne 49; P. Hommel 42,68. De Ti-ouwe Duif, Tholen. 160 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 11.15.18 is 1868,549 m/min, laatste duif 11.25.50 u. is 1673,807 m/min. D. Noom 1,29; L. Hage 2,4, 31,38; M.J. Laban en Zn. 3,10,32; C. Moeliker 5,35, 36, 37; J. Baay 6, 18, 20; C. Laban 7, 13, 15, 17, 25, 28, 34; K. v.d. Berge 8, 21, 2% 23, 24, 26,40; P. Laban 9, 11, 12, 14, 19, 39; J. Kegge 16,33; P. van Driel 27,30. In divisie 3D van de Roosendaalse darts federatie boekte het op de voorlaatste plaats staande The Pub 2 een verrassen de 3-7 zege tegen 't Kefeeke 1. Een aan tal andere Thoolse dartteams verloor juist van lager geklasseerde tegenstan ders, of kwam niet verder dan een ge lijkspel. Zo bleef Oliphant 1 in de eredi visie tegen hekkensluiter DVW op 5-5 steken en datzelfde overkwam Dartcen trum B in divisie 2B tegen rode-lan taarndrager de Sjoes. In 3C ging de nummer twee, Oliphant 2, met 7-3 on deruit tegen Hot Pink dat twaalfde staat. In 3A namen de nummers een en twee het tegen elkaar op. Sol 1 uit Sint-Phi lipsland slaagde er echter niet in koplo per 't Kefeeke 2 te verslaan: 3-7. Andere uitslagen van de 22e ronde: Pole Position-The Wanderers 9-1, d'n Over kant 1-Spinooltjes 1 7-3; d'n Overkant 3-Sportvriend 2 4-6; Café Today's 2-Ha- estinge 4-6; Zaal Koch-Zeester 7-3. Dobbertje 1-d'n Overkant 4 6-4. Het kampioensteam. Staand v.l.n.r. Ablas Boudou, Wiebe Smits, Telles de Kok, Samir Ibrahim, Lucas den Hartog, Gert Smits en jeugdvoorzitter Albert Walpot. Knielend v.l.n.r. Rick van Haaften, Omar Boudou, Merein de Hond en Remco Bosmans. Mario de Graaf ontbreekt. Bel voor een gratis oogmeti door vakbekwame specialist OPTIEK -QOCMEETKÜNDIG CENTRUM genoet,err^wn Grote Kerkstraat 18 Steenbergen telefoon (01871 56 68 41 Advertentie I.M. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17