'Werknemers zitten niet op de nul, maar al heel lang in de min' 'Veiligheid begint bij jezelf' Schoolproject levert creatieve werkstukken op Jeugdbrandweer met twee teams kwartfinale Winst Delta 57,5 miljoen ZLM AUTOVERZEKERING? Voorzitter M. Poot van woonaf deling Tholen van FNV Bondgenoten Donderdag 1 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Werknemers die de lonen matigen, hebben nu nog min der te besteden omdat de belastingen en de eigen bijdra ge aan de ziektekostenverzekering omhoog gaan. Ze zit ten niet alleen op de nullijn, maar al heel lang in de min. Dat zei voorzitter M. Poot van de woonafdeling Tholen van FNV Bondgenoten vrijdagavond op de jaarvergade ring in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Er waren dit jaar twaalf jubilarissen, maar slechts vier waren aanwezig. M.A.J. van der Linde uit Tholen trad na ruim dertig jaar terug als bestuurder. Van der Linde Tegen staken Vergif lossen Over één ding waren alle partijen het vrijdagmiddag bij de afsluiting van het schoolproject ,Als ik burgemeester was dan....' het helemaal eens. Veiligheid is een onder werp dat jong en oud aangaat. „We zullen er dus ook sa men voor moeten zorgen dat we ons veilig kunnen voe len", zei burgemeester W. Nuis. Hij was daarom zeer verheugd dat de kinderen uit groep 8 van 17 Thoolse ba sisscholen en de tweedeklassers van het Markiezaat- en Calvijncollege zich op zo'n positieve en creatieve ma nier met het thema 'hoe veilig voelen wij ons' hadden beziggehouden. De werkstukken en fotocollages die de kinderen hadden gemaakt, waren vrijdagmiddag in ge meenschapscentrum Meulvliet te bewonderen. Rehobothschool Kritische beoordeling In mei selectiewedstrijd in Sint-Philipsland Zowel de junioren als de aspiranten van de Sint-Philips- landse jeugdbrandweer wonnen zaterdag in Sliedrecht de selectiewedstrijd voor het Nederlands kampioenschap. Beide ploegen mogen op 26 juni in Beverwijk meedoen aan de kwartfinale. Datzelfde geldt voor de andere Zeeuwse deelnemer, Westenschouwen, die in beide cate gorieën tweede werd. Op 22 mei wordt in Sint-Philips land één van de acht andere selectiewedstrijden georga niseerd. Winkeldief uit Sint-Maartensdij k rijdt filiaalchef aan Poot ging voor zo'n 35 aanwezigen in op de koers die het kabinet van CDA, VVD en D66 voert. Sociale voorzieningen staan steeds verder op de tocht. Vooral voor de sociaal zwakkeren, zei hij. „Ze worden uit gekleed of overboord gezet. Denk maar eens aan de thuiszorg voor ou deren en gehandicapten. De eigen bijdragen worden zo hoog dat deze mensen het niet meer op kunnen brengen en dus verloederen. Terwijl het beleid er op gericht is om men sen langer zelfstandig te laten wo nen." Ook met de werkloosheidswet gaat het volgens Poot de verkeerde kant op omdat mensen na een half jaar WW al in de bijstand terecht komen. „Ook de WAO gaat op de schop, Vut en vervroegd uittreden wil men af schaffen want men moet langer blij ven werken. Tegelijkertijd worden er iedere maand achtduizend men sen ontslagen, de jeugdwerkloos heid staat op twaalf procent." De FNV vindt dat het anders moet, zo zei Poot, maar erkende wel dat het in een laagconjunctuur niet ge makkelijk zal zijn om op korte ter mijn resultaten te zien. „Het najaars akkoord is afgesloten op de nullijn. Maar nul is nul en niet min. Op dit moment zitten we al lang in de min want de belastingen en eigen bijdra gen gaan gewoon omhoog. De CAO-onderhandelingen lopen bijna allemaal vast omdat de werkgevers van geen enkele kant iets tegemoet willen komen. Zij praten zichzelf een crisis aan. Er zijn zelfs bedrijfs takken die durven voor te stellen om de arbeidstijd in de seizoenen op te rekken tot zestig uren per week als normale arbeidstijd. Ook komen er voorstellen binnen die botweg tien procent onder de huidige CAO lig gen." Het steekt de vakbeweging des te meer dat juist nu topdirecteuren twintig procent meer gaan verdienen en dat hun bonussen worden ver drievoudigd, zoals bij Philips, zei Poot. „Daar gaat het kleine beetje haar dat ik nog op mijn hoofd heb, steil van overeind staan. Dan krijg je toch de neiging om burgerlijk onge hoorzaam te worden. Je moet je ver stand echter laten zegevieren en pro beren met vereende krachten dit onrecht de kop in te drukken en massaal als vakbeweging in actie zien te komen. Dat kan alleen als er eensgezindheid binnen de vakbewe ging is én er een grote en sterke club staat die weet was ze wil." Ook bestuurder C. Coban (agrarisch groen), benadrukte dat. Zonder de vakbeweging zou het er voor de werknemers veel slechter uitzien, zei hij. „Werkgevers en overheid kunnen niet om de vakorganisatie heen. De jubilarissen hebben daar een groot aandeel in gehad. Zij wer den vijftig, veertig en 25 jaar gele den lid van onze bond." De om standigheden zijn sindsdien erg veranderd, behalve de factor arbeid, de werknemers, zo zei hij. „Als een bedrijf in moeilijkheden komt, dan beknibbelt men eerst op de werkne mers. Ook bij vernieuwing is dat het geval. Het werk wordt geautomati seerd, want machines kunnen 24 uur per dag werken. Mensen niet. Ma chines zeuren niet om loonsverho ging en ze worden ook nooit ziek, maar hebben wel één nadeel. Ze kunnen niet denken. En dat kunnen mensen wel. Daarom zullen er altijd mensen nodig zijn om werk te ver richten, hoe de maatschappij of de wereldeconomie er ook uitziet. En dat is onze kracht. Dat was in het verleden zo. Dat is nu zo en dat zal in de toekomst zo blijven." Bij de bestuursverkiezing werden Poot, Jac. van Akkeren uit Tholen, Iz. Geuze uit Stavenisse en C. Kloet uit Scherpenisse herkozen. Het be stuur had een brief ontvangen van bestuurslid M.A.J. van der Linde waarin hij liet weten zich niet meer herkiesbaar te willen stellen. Door dat hij als raadslid en fractievoorzit ter van de PvdA actief is, moest hij vaak verstek laten gaan, zo schreef hij. Het werk voor de gemeenteraad neemt veel tijd in beslag. Het speet hem bijzonder om te moeten stop pen, te meer omdat hij al sinds de ja ren zeventig betrokken is geweest bij het bestuur van de bond. Wel blijft hij nog actief in de sectie beton van Bondgenoten. Poot zei het te betreuren dat Van der Linde afstand moet nemen, maar zei diens besluit ook te respecteren. „Hij heeft jarenlang in de Industrie bond FNV gezeten, maar sinds Bondgenoten is opgericht niet meer in het dagelijks bestuur. We bedan ken Chiel voor zijn inzet." De 82-jarige A. Verwijs uit Sint-Phi- lipsland is een van de jubilarissen die een halve eeuw lid is van de vak bond. Verwijs probeerde vanaf 1940 zijn brood te verdienen als kappers knecht in zijn dorp. In 1949 nam hij een zaak over in Middelburg. „Het was een verlopen zaakje. Het was eigenlijk te veel voor een man en te weinig om er een knecht bij te ne men. Het zakte in elkaar en in 1954 heb ik de schop gepakt en ben ik in het grondwerk terecht gekomen." Verwijs werkte bij verschillende loonwerkers en aannemers. In 1968 was hij betrokken bij de aanleg van de weg tussen Steenbergen en Din- teloord maar ging ook de grens over, naar België waar de E3 moest wor den aangelegd. „Ik heb bijna altijd Op de jaarvergadering werd ook een potje bingo gespeeld. De jubilarissen DA. Hendrikse en zijn vrouw (links) en W. Potappel en zijn vrouw deden mee. in de wegenbouw gezeten, maar heb ook in Nieuwerkerk aan de IJssel een weiland afgegraven en geëgali seerd voor de bouw van 1700 wo ningen." Verwijs heeft de vakbond tijdens zijn arbeidszame leven nodig gehad, zo vertelt hij. In 1959 werkte hij bij een loonwerker in Bruinisse die bij verschilllende boeren op Schouwen aardappelen moest rooien. „Alle maal aangenomen werk. We werden ook gevraagd om peëen uit te doen bij een boer, maar ik had het werk voor de aardappelen afgesproken en moest aan die verplichting voldoen. Daar had ik elf getuigen bij. Twee jongens zijn toen gaan botten. De boer was kwaad dat we niet kwa men, probeerde het zelf, maar brak zijn machine op die grond. Toen de aardappelen eruit waren, zijn we ook gaan botten. Er werden jongens be dankt. Ze kregen op vrijdag te horen dat ze maandag niet meer hoefden te komen. Ik heb toen de bond opge beld. De werkgevers hadden de plicht ze nog een week te laten wer ken. Er kwam toch een ontslagbrief voor vier man, maar die hebben we niet aangenomen. Als je zo'n brief aanneemt, dan ga je akkoord. Er is een zaak van gemaakt. We moesten er voor naar Goes met een advocaat van de bond. Dat kostte ons niets. We wonnen, maar de boer ging in hoger beroep in Den Haag. Maar ook dat wonnen we. We kregen zelfs nog fietsgeld en veergeld, want we moesten elke dag over met de pont van Anna Jacobapolder naar Zijpe. Zonder bond was dat nooit gelukt." Verwijs noemt zichzelf een felle bondsman, maar is een verklaard te genstander van staken. „Dat is in de haven van Rotterdam vaak gebeurd. Dan hadden de vrouwen geen geld om de huishuur te betalen. Daarom was ik ertegen." Verwijs was ook bestuurslid van de plaatselijke afdeling. Zijn broer Jan Verwijs was penningmeester. Jan is nu nog steeds bestuurslid van de woonafdeling FNV Bondgenoten. Toen de jubilaris 62 jaar werd, kon hij vervroegd met pensioen. „Ik ben al twintig jaar thuis. Ik mag blij zijn dat ik het leven nog heb en gezond ben." Verwijs is behalve bondsman ook een fervent duivenmelker. Toen hij jong was hield hij zo'n honderd duiven, nu vijftig. „Ik houd al zeventig jaar dui ven, en ik was in 1995 vijftig jaar lid van de Reisduif in Sint-Philipsland." De 70-jarige W. Potappel uit Stave nisse is veertig jaar lid van de bond. „We gingen toen met 45 man met de bus naar de havens van Rotterdam. Als je geen lid was, kreeg je te horen: jie rie mee op 'n oare z'n rik. Daarom ben ik lid geworden." Hij kan zich de stakingen nog goed herinneren die in de jaren zestig en zeventig de havens platlegden. „Het waren er veel, maar we kregen ook goed uitbetaald. De bond heeft veel voor ons gedaan. Er was toen ook nog een berg werk." Potappel was voordat hij ging pendelen naar de Maasstad, werkzaam bij de kust- en oeververde diging in Lelystad. Als steenzetter moest hij met een clubje de dijk bij Harderwijk in de jaren 1955, 1956 van een nieuwe glooiing voorzien. „We werden met een schip aan de dijk gezet. We moesten een kilometer lengte steenzetten. We zaten van dins dag tot vrijdag aan de dijk en aten en sliepen in een keetje. Het stierf er van de ratten. We kregen er 55 gulden voor. We bezuinigden zelf op het eten, zodat we vijf of tien gulden extra over konden houden." Toen dat werk klaar was, kreeg hij op het arbeidsbureau te horen dat er werk was bij Philips en in de havens. „Ik moest buiten wezen, niet binnen. Ik koos voor de havens. Op de schepen keek ik mijn ogen uit. Zo mooi. Ik kwam uit de modder en de vette klei." Het was in die periode nog stukgoed dat gelost moest worden. Pallets met doosjes, kisten, zakken of vaten. Pot appel stond vijftien jaar 'in de put' (in het ruim) en was daarna 25 jaar dek- gast of bootsman. Lies Joppe en Jan Moerland waren in die tijd in Stave nisse belangrijke bondsmannen, ver telt Potappel. „Soms moesten we zwaar vergif lossen. Daar moest dan meer voor betaald worden vanwege de risico's, maar de verladers noem den het dan anders zodat ze minder hoefden te betalen. Dan gingen die mannen er op af." Potappel mocht ook vervroegd uittreden en geniet nu van het fietsen door de polder en zijn moestuintje aan 'de Klim' in Stave nisse. De overige jubilarissen waren C. Vroegop (50 jaar) uit Sint-Annaland. Veertig jaar G.W. de Bie uit Tholen, H. v.d. Wakker uit Stavenisse, C.J. Bijl uit Poortvliet en J. v.d. Houten uit Oud-Vossemeer. Een kwart eeuw I.M. Istha, H.J. Thonus en D.A. Hendrikse uit Oud-Vossemeer, J. v.d. Graaf uit Stavenisse en W. Koopman uit Sint- Maartensdijk. Daarnaast is het opvallend dat jon gere kinderen aangeven zich vaak niet veilig voelen in de nabijheid van opgeschoten jongelui die in groepjes rondhangen. Het project, dat deel uit maakt van het Integraal Veiligheidsprogramma (IPV) Tho len, leverde volop nuttige informa tie op. Als je kinderen op pad stuurt met een fotocamera en je geeft ze de op dracht om eens vast te leggen wat er in hun ogen allemaal onveilig is in onze gemeente, dan levert dat een verrassende expositie op. De grote zaal van Meulvliet biedt een bonte verzameling van foto's, maquettes, zelfgemaakte veiligheidskranten en zelfs een complete computer animatie. Onveilige verkeerssitu aties voeren de boventoon bij vrij wel alle inzendingen maar ook cri minaliteit, vervuiling, vandalisme, hangjongeren, donkere steegjes en het ontbreken van voldoende politie op straat, zijn onderwerpen die op een vaak treffende manier in beeld gebracht zijn. Zo hebben de kinderen van De Ark uit Oud-Vossemeer een muurkrant gemaakt waarin de jeugd aandacht vraagt voor verkeersknelpunten en het gedrag van hangjeugd in het dorp. Op een foto is te zien hoe een meisje graffiti aanbrengt op de deur van de gymzaal. Maar sommige ex posanten brengen niet alleen de pro blemen haarfijn in beeld, zij dragen ook zelf mogelijke oplossingen aan. De Rehobothschool uit Stavenisse draagt bijvoorbeeld letterlijk ,een steentje bij' aan de veiligheid. Hun inzending bestaat uit witte bouwste nen, voorzien van onderwerpen die bij kunnen dragen aan een betere veiligheid. De oplossingen worden door de meeste scholieren gezocht in praktische zaken, zoals het plaat sen van extra fietsrekken bij open bare gebouwen, het aanbrengen van extra openbare verlichting op afge legen plaatsen en in stegen en por tieken, het plaatsen van spiegels op onoverzichtelijke kruisingen en de inzet van meer politie. De hand wordt echter zelden in eigen boe zem gestoken en verder dan de con statering dat veel overlast van hang jeugd komt doordat ze zich vervelen, komen de meeste deelne mers aan het schoolproject niet. Ter stimulering van de bewustwor ding over veiligheid werden er door de organisatoren van het schoolpro ject - bureau Halt - aanmoedigings prijzen toegekend voor de inzendin gen die door een vakjury en door de kinderen zelf als beste werden beoordeeld. Naast burgemeester Nuis keken beroepsfotograaf Xan- der Koppelmans, diens broer en vi deoman Frank Koppelmans en Ralf Smits (lid van de Thoolse jongeren- raad) kritisch naar de inhoud, origi naliteit en vormgeving. De juryle den lieten zich bij iedere inzending uitgebreid informeren door de ma kers. Jorian van Duuren uit Sint-Philips land en zijn klasgenoot Frank Snoei uit Poortvliet hebben heel wat uit te leggen als zij de deskundigen wij zen op de gevaarlijke situaties in hun eigen woonplaatsen en vlakbij hun school, het Calvijncollege in Tholen. Als Jorian opmerkt dat er op sommige plaatsen altijd erg hard gereden wordt door automobilisten, pareert de burgemeester deze op merking door de tweedeklasser te wijzen op het vaak roekeloze ver keersgedrag van pubers op scooters en fietsende scholieren. Volgens Mathilde van der Stelt uit Tholen en de Vossemeerse Joanke Kole valt het met de onveiligheid in en om hun woonplaats wel mee. „Alleen de dijken rondom ons dorp nodigen nog al eens uit tot racepartijen met auto's en motoren", aldus Joanke. Onder de aanwezigen bevinden zich ook diverse mensen die beroepshal ve veel met het thema veiligheid te maken hebben. Zo zijn wet- Jorian van Duuren (voorgrond) en zijn klasgenoot Frans Snoei leggen aan burgemeester Nuis uit welke onveilige situaties ze met hun werkstuk onder de aandacht willen brengen. houder van jeugdzaken en welzijn mevr.drs. M.A.E. Velthuis en brand weercommandant J. de Feijter aan dachtig toeschouwer tijdens de projectafsluiting. Het viel de orga nisatoren op, dat jongeren zich klaarblijkelijk nog niet bezighouden met de gevaren die het transport van gevaarlijke stoffen en de vestiging van chemische bedrijven met zich mee kunnen brengen. Bovendien la ten de jongeren onderwerpen als calamiteitenplannen en ontruiming sprotocollen nog buiten beschou wing. „Dat is voor deze leeftijdsca tegorieën nog niet zo interessant, zij zoeken het dichter bij huis. Maar uit diverse werkstukken blijkt dat er wel degelijk aan milieu en rampenbestrijding wordt gedacht als ze het over veiligheid hebben", aldus de brandweercommandant. Mevrouw Spaapen, directeur van het Markiezaatcollege in Sint-Maar tensdijk, is positief over het initia tief van de gemeente en het bureau Halt. „In de praktijk merken we als onderwijzend personeel dat veel kinderen last hebben van een onvei lig gevoel. Slechts enkele, dominan te leerlingen bepalen echter de norm in de klas en om bij hen in de gunst (en niet buiten de boot) te vallen gaan anderen zich ook maar stoer gedragen. In hun hart zien de mees te leerlingen het roekeloze en pro vocerende gedrag van die 'leiders' helemaal niet zitten. Er is dus voor ons op school ook een belangrijke rol weggelegd om die meelopers er van te overtuigen dat het al een stuk leuker en veiliger zou worden als zij zich volgens hun eigen natuur en in stelling zouden gedragen." Nadat de deelnemende schoolkin deren een rondje langs alle inzen dingen hebben gemaakt, worden ze in de sporthal door de burgemees ter toegesproken. Hij bedankt ie dereen voor zijn inzet en hij bena drukt nog maar eens dat wat hem betreft de inzet van de kinderen op het gebied van veiligheid niet tot het deelnemen van dit project be perkt blijft. „Dit was naar onze me ning een zeer nuttige en leuke aan zet tot de bewustwording dat veiligheid niet alleen op het bordje van anderen gelegd kan worden. Gezien de prachtige werkstukken hebben jullie die boodschap goed opgepikt. Wij zullen de ervaringen, opmerkingen en het ingezonden materiaal als gemeentebestuurders zeker nog eens kritisch bekijken en waar mogelijk (en noodzakelijk) zullen we zeker actie ondernemen om de veiligheid te bevorderen." Voor klas 2b van het Markiezaat college en groep 8 van de Die Hee- netrechtschool uit Oud-Vossemeer leverde de deelname aan het schoolproject een bedrag van 100 euro op. Hun inzendingen werden door de vakjury als meest originele gekozen. De cheques die beide scholen in ontvangst mochten ne men, moeten besteed worden aan iets wat met het thema veiligheid te maken heeft. In de ogen van de scholieren gaven de maquette van De Schalm uit Stavenisse en de presentatie van de Eben-Haëzer- school uit Tholen het beste weer waaraan het schort op het gebied van veiligheid. De twee basisscho len kregen een cadeaubon van 45 euro. Nadat de hindernisbaan goed en snel was genomen, begonnen de ju nioren van Sint-Philipsland aan hun inzetoefening. Bevelvoerder Joost Kunst en de aanvalsploeg (Richard en Jorian van Duuren) voerden een goede verkenning uit in de speciaal voor deze wedstrijden gemaakte container. De uitbreiding van de brand werd ontdekt, maar voor de vuurhaard moest een deur worden geopend die op slot zat. Kunst vroeg daarom een sleutelhouder en de politie ter plaatse. De waterploeg (Jan-Willem Kempeneers en Hu- brecht van Harberden, met pompbe- diener Marthyn Mol) had intussen voor de aanvoer van water gezorgd, zodat de stralen direct ingezet kon den worden toen Kunst de deur had opengemaakt. Na het blussen werd er grondig naverkend, om zeker te zijn dat er geen vuurhaarden meer waren. Hierna werden de stralen op geruimd en kon er ingepakt worden. De aspiranten kregen een melding van brand in een woning. Bij aan komst bleek de eigenaar nog aanwe zig. Bevelvoerder Pieter Verwijs vroeg hem om de sleutel van het huis en gaf de man vervolgens over aan de politie om te voorkomen dat hij de brandende woning zou bin nen gaan. Terwijl pompbediener Coen Noorthoek en de waterploeg (Hermen Geluk en Pim v.d. Est) voor de watervoorziening zorgden, begon de aanvalsploeg (Pim v.d. Est en Evert-Jan Geluk) met de verken ning. Al snel werd op de begane grond een vuurhaard ontdekt. Om veilig te kunnen werken werd daar de eerste straal ingezet alvorens de verdieping te verkennen. Hier werd de uitbreiding gevonden, waarop de tweede straal is ingezet. Na het sein 'brand meester' kon er worden af- geblust, naverkend en ingepakt. De verrichtingen van beide ploegen werden door een flink aantal meege reisde supporters gadegeslagen. On der hen de zes leiders van de jeugd brandweer (Arco Kunst, Erik van Duuren, Harm en Jaap Verwijs, Mi chel v.d. Est en Bram Noorthoek) alsmede de Thoolse brandweercom mandant Koos de Feijter. Tijdens de prijsuitreiking steeg de spanning, want de burgemeester van Slie drecht begon onderaan de lijst. Toen duidelijk werd dat beide ploegen bij de topdrie zaten, ebde die spanning weg. En met de eerste plaats was men natuurlijk helemaal tevreden. Voor de kwartfinales plaatsen zich bij zowel de junioren als de aspiran ten 24 ploegen en in de finale ko men er twaalf in actie. Het Zeeuwse nutsbedrijf Delta zag vorig jaar de omzet stijgen tot bo ven een miljard en sloot 2003 af met een netto-resultaat van 57,5 miljoen euro. Daarmee was de winst flink hoger dan in 2002 (36,5 miljoen). Vooral de verkoop en het transport van elektriciteit (+14%) en gas (+18%) zorgden voor de om zetstijging. Niet alleen werd er meer verkocht, maar ook lag de gemid delde prijs hoger. Met name de ho gere brutomarge bij de elektriciteit stemt Delta tevreden, omdat het een betere basis legt voor investeren in nieuwe productiecapaciteit (Sloe- centrale). De wateromzet steeg met 19%, vooral doordat Delta volledig eige naar is geworden van de waterfa- briek voor Dow Benelux. Maar dankzij de warme zomer werd ook meer water aan huishoudens gele verd. Overigens hebben de aandeel houders van Delta (provincie en ge meenten) onlangs ingestemd - slechts Middelburg en Noord-Beve land stemden tegen - met de fusie van het Zeeuwse waterbedrijf en waterbedrijf Europoort. Delta moet 70 miljoen op tafel leggen en blijft voor de helft eigenaar van de nieu we onderneming. Waar internetprovider Zeelandnet een goed jaar kende, liep de omzet bij de milieu-activiteiten van Delta iets terug. Er is een nieuwe b.v. Del ta Milieu gevormd, maar besloten is om het inzamelen en transporteren van afval af te stoten. Een 53-jarige man uit Sint-Maar tensdijk winkelde zaterdagmiddag in een supermarkt in Bergen op Zoom zonder te betalen en reed ver volgens de bedrijfsleider aan. De man is 's avonds door de politie op gepakt en in de loop van zondag weer op vrije voeten gesteld. Hij zal zich voor de rechter moeten verant woorden voor mishandeling, poging tot zware mishandeling en poging tot doodslag. De Tholenaar deed zijn boodschap pen bij Dirk v.d. Broek (voorheen Jan Bruijns) aan de Noordgeest. Hij laadde een mandje vol, maar meed vervolgens de kassa en verdween zonder te betalen via de winkelin gang naar buiten. Personeelsleden gingen de man achterna en zagen de boodschappen liggen in diens auto op de parkeerplaats. De bedrijfslei der sprak de Smurdiekenaar aan, maar die verklaarde dat hij wél had afgerekend en zei zijn bonnetje uit de auto te zullen pakken. De man stapte in, startte en reed meteen ach teruit het parkeervak uit, waarbij hij bijna een aantal mensen raakte dat daar stond. De Tholenaar stond met zijn auto naar de bedrijfsleider toe, keek deze aan, gaf gas en trok snel op. Bij die manoeuvre raakte de au to de bedrijfsleider, die aan de lin kerknie gewond werd. Crohn en voeding. De Crohn en Colitis Ulcerosa vereniging organi seert op 6 april een thema-avond over voeding en probiotica. Belang stellenden zijn welkom in het Gre- velingenrestaurant te Bruinisse, aanvang 19.30 uur. Advertentie I.M. Assurantiekantoor Van Dijke Burgemeet 25 Poortvliet Tel: (0166) 612 509 Jan P.M. Overheeke Ten Ankerweg 72 - Tholen Tel: (0166) 602 888 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 7