Van Oeckelenorgel onder knie krijgen is een uitdaging voor de organisten Thoolse zangeres Annika Boxhoorn wint Bergse talentenjacht The Voice PLEUNE 1777 Meer werklozen onder jongeren baart zorgen Slachthuis van Slager op het industrieterrein IK Voor mode en wonen Welgelegen/Slabbecoorn goedgekeurd door provincie Lennard Hage en Ronnie Keur vallen net buiten de prijzen Korting op energiekosten in plaats van krachtpunten Delta Donderdag 1 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 'Als er geen banen zijn, dan houdt het op' Pendel Klaverblad Twee bezwaren tegen nieuw vestiging Burgemeester en wethouders willen medewerking verle nen aan de vestiging van het slachthuis van slager M.C. Slager op het bedrijventerrein in Sint-Annaland. Het slachthuis voor rundvee, varkens en schapen is voorzien aan de Bronsgeestweg 2 in een bestaande loods die daar voor verbouwd en uitgebreid wordt, op de hoek met de Veilingweg. Dat beketent dat het slachthuis aan de Oost straat in de bebouwde komt, komt te vervallen. Bezwaar van Bogert ongegrond verklaard Gedeputeerde staten van Zeeland hebben dinsdag be stemmingsplan Slabbecoornpolder/Welgelegen in Tholen goedgekeurd. Het bezwaar van A. Bogert uit Oud-Vosse- meer is ongegrond verklaard. De provinciale subcommis sie voor de gemeentelijke plannen had g.s. geadviseerd om de goedkeuring gedeeltelijk te onthouden omdat b. en w. via een vrijstelling categorie 5 bedrijven (chemische industrie) zouden kunnen toestaan en dat is in strijd met het streekplan. Nu het gemeentebestuur van Tholen met de hand op het hart heeft beloofd dat de vrijstelling be perkt blijft tot en met milieucategorie 4.1, hebben g.s. het advies van de subcommissie naast zich neergelegd. B. en w. hebben bovendien toegezegd, dat bij de eerstvolgende herziening van het bestemmingsplan de beperking van zware industrie alsnog wordt vastgelegd. Bouwer draagt monumentaal orgel over aan Gereformeerde Gemeente In de Rehobothkerk van de Gereformeerde Gemeente in Tholen wordt morgenavond het monumentale orgel offi cieel overgedragen. De afgelopen drie weken is het in strument door de vier vaste organisten intensief be speeld. „Er is minimaal een jaar voor nodig om alles onder de knie te krijgen, maar dat is juist de uitdaging", zegt Bram Bout die tevens secretaris is van de orgel bouwcommissie. Het 19e eeuwse orgel, gebouwd door Petrus van Oeckelen, is de afgelopen maanden geplaatst, gestemd en geïntoneerd door orgelmakerij Steendam. ~'tz Veel fans Krachtsinspanning Boekje Politie weet niet wat respect is BELEEF DE SHOWROOM VAN IMABO ESSELINK De werkloosheid onder Thoolse jongeren stijgt. Waren vorig jaar janu ari nog vier jongeren onder de 23 jaar op zoek naar werk, een jaar later waren dat er zestien, zo vertelde beleidsmedewerker C. Weterings van sociale zaken dinsdag in de commissie welzijn en onderwijs. Gezien de algemene economische situatie verwacht hij daar nog geen verandering in. Hij vreest dat jongeren langdurig in het bestand van de nieuwe wet werk en bijstand blijven. Dat baarde ook de commissieleden zorgen. Hen werd gevraagd uitspra ken te doen over het gemeentelijk beleid voor de nieuwe wet die op 1 januari van kracht wordt. De com missie is echter nog niet zo ver. P. van Belzen (CU) worstelde met de vraag wat een evenwichtig recht vaardig beleid is in deze. Hij bleek niet alleen te staan: „We kunnen nog zoveel willen, we worden elke dag door de werkelijkheid inge haald. Dat de werkloosheid onder jongeren hier van 4 naar 16 is ge gaan, is een teken aan de wand. Als er geen banen zijn, dan houdt het gewoon op." Maar wethouder M.A.E. Velthuis stelde dat het wel degelijk zin heeft om vooruit te kijken. Nu al zullen er maatregelen genomen moeten wor den om ervoor te voorkomen dat jongeren de boot helemaal missen, zei ze. Als voorbeeld gaf ze aan dat er nu teveel studenten op de peda gogische academie zitten, maar dat er over een aantal jaren een 'gigan tische behoefte' zal zijn aan leer krachten. En dat het dus zin heeft om jongeren te scholen, al dan niet in combinatie met werk. Volgens J.J.P.A. Boulogne ABT) heeft de regering zich als taak ge steld om 40.000 jongeren aan een baan te helpen. Maar volgens de wethouder verloopt dat heel moei zaam. Het gaat om 'het lospeuteren van banen bij werkgevers door veel lobbywerk.' „Dat gaat mondjes maat. Ik weet niet wat dit voor Tho len betekent." H.W. van Eenennaam (SGP) wilde weten welk opleidingsniveau de Thoolse werkloze jongeren hebben en hoe de explosieve stijging (van 400 procent) te verklaren is. Vol gens Weterings is de opleiding van deze groep zeer divers. „Er zijn ook jongeren bij die goed zouden star ten. Het is een algemeen beeld." Ook de pendel kwam nog ter sprake bij de vraag of een werkzoekende gedwongen kan worden om ver van zijn woonplaats een baan aan te ne men. In de nieuwe wet kan een baan niet zomaar geweigerd worden. Vol gens de wethouder werken er nog steeds meer mensen buiten de ge meente ('negatieve pendel') dan dat er mensen van buiten Tholen hier werken. Ze zei dat een reisafstand van een half uur tot drie kwartier geen reden kan zijn om de baan niet te accepteren. Weterings noemde reistijd van een uur aanvaardbaar 'als het werk niet hier te vinden is'. Geld voor de bijzondere bijstand wordt door het rijk in de algemene middelen van de gemeente gestort. M.A.H. den Haan (PvdA) stelde voor om dit geld dan ook voor de bijzondere bijstand te bestemmen. Maar daar kreeg hij geen steun voor van de andere fracties. Volgens de wethouder is het ook lastig te ach terhalen welk deel uit de algemene pot aan de bijzondere bijstand wordt besteed. D.P. Suijkerbuik (D66) hamerde op het belang van het bijhouden van de resultaten van het beleid. En Chr. Koopman (SGP) vroeg aandacht voor de toetsingslijst van de patiën tenorganisatie Het Klaverblad voor lokaal beleid voor wonen, zorg en welzijn. Daaruit blijkt onder meer dat het beroep op bijzondere bij stand zal toenemen omdat de eigen bijdragen voor thuiszorg en hulp middelen stijgen, terwijl er door de regering 1,15 miljard bezuinigd wordt op de bijzondere bijstand. pand (ooit van Rijnberg wegen bouw) wordt aangepast en uitge breid en wordt 33 meter bij 20 me ter. Per week verwacht het bedrijf 52 ton aan dierlijk/slachtafval. De ze wordt gekoeld opgeslagen voor dat het afgevoerd wordt. Het college is bereid de milieuver gunning toe te. kennen. Ze ver wacht geen bezwaar van de inspec tie van het ministerie van VRÓM. Maar tegen het ontwerp-besluit zijn inmiddels twee bezwaren inge diend. Het verzoek van Slager lag tot vorige week donderdag ter in zage. Tot die tijd konden bezwaren worden aangetekend. Dat is ook gebeurd. Over de aard van de be zwaren en door wie ze zijn inge diend, wil de gemeente nog niets zeggen omdat ook deze week (tot vandaag) bezwaren konden worden ingediend (als er speciale redenen zijn) en het college eerst een reac tie wil formuleren. Die wordt over ongeveer vier weken ter inzage ge legd. Slager diende bij de gemeente een verzoek in voor een milieuvergun ning voor het nieuwe slachthuis waar koeien, stieren, varkens en schapen worden geslacht voor de eigen winkel aan de Voostraat, maar ook voor derden. Het vee dat aangevoerd wordt, zal binnen in het gebouw uit de veewagens wor den gelaten en niet langer buiten zoals dat nu het geval is. Het slachten vindt voornamelijk op maandagochtend plaats (vanaf ze ven uur) en soms ook op donder dagochtend. Het verwerken vindt op de andere doordeweekse dagen plaats, van half acht 's ochtends tot zes uur 's avonds. Het bedrijf ver wacht dat er vier vrachtwagens per week komen. Zelf beschikt Slager over bestelauto's waarvan er dage lijks zes ingezet worden. Op het terrein komen vijf parkeerplaatsen. De mest (uit een gesloten stal) wordt volgens de aanvraag direct na de slacht op maandag en don derdag afgevoerd. Het bestaande Naast een actualisering van het be- wijst op het streekplan, waarin is staande bedrijventerreinen gaat het om een uitbreiding van Welgelegen (9 ha ten zuidwesten van het be staande industrieterrein) en een noordelijke uitbreiding van de Slabbecoornpolder (2,5 ha voor Hachmer meubelen). Ook kent het plan een wijzigingsbevoegdheid voor een agrarisch restperceel (de Laatste Stuiver), aansluitend op het bedrijventerrein Welgelegen. Dit perceel wordt omringd door be staande wegen. De agrarische be stemming mag worden gewijzigd in de bestemming bedrijfsdoelein den. In hun afwijzing van het bezwaar van Bogert gaan g.s. uitvoerig in op de bouw van bedrijfswoningen on industrieterreinen. De provincie bepaald dat grote terughoudend moet worden betracht bij het toela ten van bedrijfswoningen. Dit gelet op de beperkingen daarvan voor bedrijfsfuncties. Beoogd wordt om conflictsituaties tussen gevoelige functies (wonen) en hinderlijke be drijvigheid te voorkomen. Het feit dat Bogert een groot gezin heeft en niet in zijn bestaande huis in Oud- Vossemeer kan blijven, vinden g.s. een onvoldoende sterk argument om van het streekplan af te wijken. De provincie wijst op de mogelijk heid van aankoop of bouw van een andere, grotere woning. Volgens g.s. hoeft Bogert namelijk niet noodzakelijkerwijs bij zijn bedrijf in de Slabbecoornpolder onder de Thoolse brug te wonen. De organisten Bram Bout, Paul Heijboer en Eric Quist v. l.n. r.vinden het een uitdaging om het Van Oeckelenorgel onder de knie te krijgen. Links voor Dirk Bakker die de orgelbouwcommissie adviseerde bij de keuze voor dit monumentale orgel. Krachtig klinken de tonen door de immense kerkzaal van de nieuwge bouwde kerk aan de Ds. G.H. Ker stenstraat als Bout de klavieren en pedalen beroert. Het antieke orgel is, met alle ornamenten, ruim twaalf meter hoog. Maar dat valt ei genlijk nauwelijks op als je vanuit de kerk opkijkt naar het front dat boven de kansel is aangebracht. Evenmin doet die aanblik vermoe den dat er zo'n 1600 pijpen in het orgel zitten. De kleinste amper een centimeter groot, de grootste 16 voet (ongeveer 5 meter) lang. Een kijkje nemend in de orgelkast is het een indrukwekkend gezicht om al die pijpen, gegroepeerd per stem, te zien. De twee klavieren, de pedalen en registerknoppen waarachter de organist plaatsneemt, ogen aanzien lijk minder imposant. Aanvankelijk was de gedachte om het orgel uit de oude kerk aan de Hoogaarsstraat om te bouwen tot een balustradeorgel. Maar met een hoogte van bijna zes meter zou het nietig ogen in de kerkzaal, boven dien was de dikte van de pijpwan- den deels onvoldoende voor een goed geluid in die ruimte, legt scri ba H. Aarnoudse uit. Hij is voorzit ter van de orgelbouwcommissie, waarin naast Bout ook de organis ten Jaco Akershoek, Paul Heijboer en Eric Quist zitting hebben. De commissie richtte de blik vervol gens op een nieuw orgel. Onder lei ding van adviseur Dirk Bakker uit Piershil oriënteerde de commissie zich en vroeg offertes. Mede door de dispositiewensen - de organisten wilden een orgel met dertig stem men - bleek de aanschaf van een nieuw orgel financieel niet haal baar. Bakker richtte de blik vervol gens op een 'tweedehands' orgel. Hij is een specialist op het gebied van antieke orgels. Bij orgelmaker Steendam in het Groningse Roodeschool lagen de restanten opgeslagen van een door Petrus van Oeckelen gemaakt orgel. Het was in 1986 uit de toen ges loopte Parklaankerk in de Groning se hoofdstad gehaald, maar kon vanwege de grootte nergens ge plaatst worden. Van Oeckelen bouwde het orgel in 1840/1841 voor de Rooms-Katholieke Acade mie- of Broerenkerk. Na de sloop daarvan in 1898 is het verkocht aan de Gereformeerde Parklaankerk. De oorspronkelijke 21 stemmen werden door de zonen van de bou wer in 1867 naar 26 uitgebreid. Restauraties waren er in 1925 (toen ging het oorspronkelijke front vrij wel volledig verloren) en 1962. „Het orgel is zes keer omgebouwd en meer dan de helft ervan was weg", vertelt Bakker. In 2001 sloot de Gereformeerd Gemeente een overeenkomst met Steendam. Be sloten werd het orgel te restaureren naar de staat van 1840 en 1867, met toevoeging van drie registers zodat er nu 29 stemmen zijn. „Het bestek uit 1838 bleek bewaard gebleven en dat kwam zeer van pas", aldus Bakker. Verder diende het eveneens door Van Oeckelen gebouwde orgel in de kerk van Strijen als voorbeeld voor de maatvoering van de orgel kast. De kerkenraad wilde een orgel dat allereerst geschikt zou zijn voor be geleiding van de gemeentezang. En daarnaast moest koorbegeleiding ermee mogelijk zijn. De Gerefor meerde Gemeente telt vier koren: de jeugdkoren Sjaloom en Hananja, het gemengd koor Crescendo en het mannenkoor Rehoboth. „We zijn een zanglustige gemeente", aldus Aarnoudse. Het nieuwe orgel heeft veel meer mogelijkheden dan het oude (dat is ingeruild en aangepast geplaatst in een hervormde kerk in Krimpen a.d. IJssel - bijgeval ook pSÉÖ' w ifiÉÉjB Annika Boxhoorn uit Tholen won de eerste prijs tijdens een talentenjacht in Bergen op Zoom. De overwinning is voor haar een extra stimulans om verder te gaan in de muziek. De gemeente Tholen was zondag goed vertegenwoordigd bij de finale van The Voice 2004, een talentenjacht in het Centrum der Kunsten Ber gen op Zoom (CKB). Onder de 18 finalisten bevonden zich de 17-jarige Thoolse zangeres Annika Boxhoorn, zanger Lennard Hage en gitarist Ronnie Keur uit Sint-Annaland. Annika mocht na afloop de eerste prijs in ontvangst nemen. Ze werd begeleid door klasgenoot en toetsenist Pim Meijer uit Bergen op Zoom. Ondanks een positieve jurybeoorde ling vielen de twee Setallandse deelnemers net buiten de prijzen. Er deden talenten mee uit heel Ne derland en de jury was erg onder de indruk van het hoge niveau van de vocalisten. „Dat geeft mijn over winning alleen maar meer glans", glundert winnares Annika Box hoorn. Ze is nog maar enkele jaren bezig als zangeres, zong al in ver schillende bandjes maar richt zich nog maar enkele maanden op een professionele zangcarrière. „Ik volg pas sinds eind vorig jaar zangles en ik heb me aangemeld bij de Rock Academie in Tilburg en de Pop, de afdeling lichte muziek van het con servatorium in Rotterdam. Dit jaar hoop ik mijn vwo-diploma te halen en dan ga ik gewoon kijken hoe ver ik het in de muziekwereld kan schoppen. Het is natuurlijk maar af wachten of ik bij een van de twee opleidingen wórdt aangenomen, want de toelatingseisen zijn erg streng. Je moet auditie doen en als blijkt dal je onvoldoende talent hebt, dan kom je niet in aanmer king." De overwinning tijdens de Bergse talentenjacht en het feit dat ze sinds november in de band Groover optreedt, geeft haar echter veel vertrouwen in een mooie muzi kale toekomst. Als winnares van The Voice - met het nummer My Friend van Anouk - is ze uitgeno digd om enkele optredens te geven en er werd haar bovendien een cd- opname aangeboden. „Het was een schitterende ervaring om samen met een professionele band op het podi um te staan, maar ik vond de andere deelnemers ook zo goed, dat ik er niet op gerekend had dat ik hier met de eerste prijs aan de haal zou gaan." De andere Thoolse vocalist die aan de talentenjacht deelnam, Lennard Hage uit Sint-Annaland, sluit zich bij de woorden van de winnares aan. Hij drong samen met dorpsge noot en gitarist Ronnie Keur tot de finale door met het lied Stairway to heaven van Led Zeppelin. „De on derlinge verschillen waren erg klein en de jury was ook zeker positief over ons optreden. We hadden over steun van het publiek niet te klagen, want er waren zeker zestig fans met ons meegereisd." In tegenstelling tot Annika Boxhoorn hebben Len nard en Ronnie geen plannen om zich volledig op de muziek te gaan concentreren. „Wij treden regelma tig op met zijn tweeën, maar het blijft voor ons een pure hobby. Bin nenkort treden we waarschijnlijk op tijdens het sportgala van de ge meente Tholen (vrijdag 14 mei). Ons genre is muziek uit de jaren ze ventig en tachtig, nummers van on der andere Pink Floyd, Bruce Springsteen en The Kinks." een Rehobothkerk). „Qua registra tie (het aantal orgelstemmen) is er een breed palet om uit te kiezen." Vanaf december is het orgel door Steendam in de kerk opgebouwd. Commissie en adviseur zijn meer dan tevreden over het resultaat. Bakker: „De kunst was om het or gel van 1840 terug te halen. Steen dam heeft écht kwaliteit geleverd en het allemaal even netjes afge werkt." Voor een orgelbouwer is het bouwen van een dergelijk ins trument, aldus Bakker, een stuk van zijn leven. „Ieder onderdeel, elke pijp, gaat door zijn handen." Tijdens de opbouw waren er altijd wel belangstellende gemeenteleden in de kerk. De bouwer was bereid hen uitleg te geven en hij nam zelfs het initiatief om daarvoor een avond te beleggen. Zo'n honderd belangstellenden kwamen daar op af. Ook de organisten volgden het proces op de voet. „Zoiets maak je waarschijnlijk maar eens in je le ven mee. Het was zeer interessant en verrijkend voor de eigen ken nis", zegt Bout. Hij en zijn collega-organisten kun nen nu de 'strijd' aangaan met het orgel, dat volgens Bakker een per soonlijkheid is. „Qua stijlen kan het veel en je moet je aanpassen aan het instrument", zegt Bout. Het oefenen zal uit moeten wijzen wat er mooi klinkt en daarop zal de organist zijn keuze bepalen. Het historische orgel werkt mechanisch (alleen de luchtaanvoer wordt elek trisch geregeld). „Het koppelspel (op twee of meer klavieren) vergt een behoorlijke krachtsinspanning. Na tien minuten voel je je schou derbladen", zegt Paul Heijboer. Dat ieder dat anders ervaart, blijkt. Want Eric Quist en Bram Bout vin den het voor een dergelijk orgel wel meevallen. Heijboer speelt echter vaker op een keyboard, geeft hij aan. Het drietal verzorgt samen met Jaco Akershoek in wis selbeurten het orgelspel tijdens de kerdiensten. „We hebben elke zon dag drie diensten, dus is er steeds één organist vrij", legt Aarnoudse uit. Vrijdagavond zal het viertal beur telings spelen, waarbij de ver schillende klankschakeringen te horen zullen zijn. Ds. C. de Jong ste spreekt een meditatie uit tij dens de bijeenkomst, die om half acht begint. En er wordt een boekje gepresenteerd, waarin Bak ker de geschiedenis van het Van Oeckelenorgel beschrijft én er van de hand van Aarnoudse beknopte informatie is opgenomen over de orgelhistorie van de Gereformeer de Gemeente. Zaterdagmiddag om twee uur houdt Bakker een lezing over de historische en technische Stemmen van lezers 20 Maart werd Nederland zwaar ge schokt door het overlijden van Prin ses Juliana. Iedereen was diep ge raakt door de dood van de warme vrouw, die eens de moeder koningin was van het Nederlandse volk. Door het hele land werden de vlaggen halfstok gehangen om Prinses Julia na te herdenken en een laatste eer te bewijzen. Ik werd diep geraakt door dit gebaar. Om het vlaggen bij bij zondere en bij bijzonder droevige gebeurtenissen in goede banen te leiden, zijn er zoals iedereen wel weet, regels opgesteld. Gelukkig worden die regels over het algemeen gerespecteerd en na geleefd. Dat hoort ook zo, omdat d^ mensen, die de vlag halfstok han gen, dat uit respect doen. Dit keer bleek dat echter anders te zijn. Toefi ik op vrijdagavond langs het politie bureau van Tholen fietste, zag ik tot mijn verbazing, dat de vlag daar ook na zonsondergang nog buiten hing. Het is in Nederland ten strengste verboden om na zonson dergang en op zondag te vlaggen. Het is dan ook een absolute schande dat uitgerekend de dienders van de wet, de politie, de wet op zo'n gro ve wijze overtraden. De politie van Tholen moet zich vreselijk scha men, omdat ze geen enkel respect heeft getoond voor Prinses Juliana. Als je vlagt, dan doe je dat volgens de regels, die daarvoor gelden en als je dat niet kunt. dan is het respect voller om niet te vlaggen! Niels van den Berge uit Tholen. aspecten van het orgel. Eric Quist speelt drie kwartier en daarna is het de beurt aan de belangstellen den die zich tevoren hebben aan gemeld. Op zaterdagmiddag 10 april zijn tussen twee en vier uur belangstellenden van heel Tholen en Sint-Philipsland welkom om een kijkje te nemen in de kerk. Bouw- en orgelbouwcommissie zijn aanwezig voor uitleg en om het orgel te laten horen. Op zaterdag 8 mei volgt een zang avond door de vier koren van de gemeente, met de presentatie van een cd met gemeentezang en or gelspel uit meerdere Gereformeer de Gemeenten. De verkoop ervan is onderdeel van de acties die Coert de Jongste - zoon van de predikant - de afgelopen jaren op zette om geld voor het orgel bij een te brengen. Daarvan zijn on der meer twee registers bekostigd: een tremulant op het bovenwerk en een terts op het hoofdwerk. Stemmen van lezers Tot onze grote verbazing ontvingen wij van nutsbedrijf Delta een brochure met een brief over de ac tie 'Powerpoints' (overigens: wat mankeert er aan de term 'krachtpun ten'). Wij zijn totaal niet geïnteres seerd in die aanbiedingen. Boven dien: wat kun je met krachtpunten? Kun je er baar geld voor krijgen? Of ben je verplicht die punten te beste den bij de door Delta aangewezen bedrijven en instellingen? Wij weigeren dit aanbod en op grond van de wet op het cadeaustel sel willen wij simpel de door Delta genoemde bescheiden betalingskor ting op automatisch betalen en geen omzetting in welke punten dan ook. Wanneer Delta zich zou beperken tot het werk waar deze organisatie voor bedoeld is, namelijk het leve ren van energie aan de klanten, zou deze .bescheiden' korting weieens heel wat royaler kunnen uitvallen. Immers, het hebben van contacten met de bedrijven waar het in de ac tie om gaat, zal veel tijd kosten en dus geld. Om nog maar niet te spre ken van het drukken en verzenden van de dure glossy-achtige folders die Delta ons zo nu en dan doet toe komen. Geld dat besteed zou moe ten worden aan de innovatie van Delta en bediening van de afnemers op een adequate en zo goedkoop mogelijke manier. Wij eisen dus minstens de korting zoals die tot nu toe werd gegeven en zelfs nog meer omdat wij geen ge bruik wensen te maken van die dure zaken die Delta ons oplegt. Als je in Scherpenisse woont en moet gaan tanken in Sint-Philipsland. Of mu sea bezoeken, in restaurants eten, minigolf spelen, naar een speeltuin (de maximale korting geldt voor een paar maanden en voor slechts twee kinderen) of iets dergelijks. Als wij uitgaan, wat helaas niet zo vaak kan, kiezen wij zelf wel naar welk restaurant en welke activiteit we gaan en niet die Delta voor ons uit zoekt. Wij spreken ook namens bu ren en bekenden, waaronder nogal wat ouderen en alleenstaanden en dus duidelijk niet de rijksten onder ons. De verontwaardiging over het handelen van Delta is groter dan de directie denkt. Ik denk dat het be langrijk is dat mensen zelf beslissen waar ze uitgaan en benzine tanken. En dat mensen zich niet gedwongen voelen zich te beperken in verband met kortingen, van wie dan ook. Wij zien het terugdraaien van de krachtpunten voor afnemers die niet geïnteresseerd zijn en graag profite ren van de 'gulheid' van Delta voor een extra korting, gaarne spoedig tegemoet. N. van Werkhoven-van Beveren, Scherpenisse. Wilt u verzekerd zijn van ioo% tijd en aandacht? Bet dan voor een afspraak 0187-475 440. gevelstenen dakpannen tegels en sanitair deuren en kozijnen sfeer verwarming plafond- en wandpanelen hout en plaatmateriaal sierbestrating bouwmaterialen gereedschappen t - Middelhamis - industrieweg 55 Advertentie I.M. DAMES- HEREN- EN KINDERMODE TEXTIEL- INTERIEURVERZORGING Voorstraat 5-7, 4697 EH St. Annaland, tel. 0166-657084 e mail: pleune@sint-annaland.com www.sint-annaland.com/pleune.htm Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 3