TIPP 2003 Provincie Zeeland Zachte kni Nieuwe Rij o <sweg _A eENDRDCHTI NEFIT ER remeha V r De nieuwe Microcar MC1maximaal comfort ARDI KEUKENS Faxnummer 0166-657008 Subsidie Natuur compensatie r\ lOfficiële Mededelingen UW CV-KETEL VERVANGEN? Donderdag 1 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 14/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Gedeputeerde Staten willen ongewenst sluipverkeer op de Nieuwe Rijksweg terugdringen door middel van een zogeheten "zachte knip". Provinciale Staten Provinciale Staten hebben een beeld merk Commissie Ruimte vergadert in Hulst Statenvergadering via de radio te beluisteren Milieu Ontwerpbeschikking grondwateronttrekking aanleg groene berging te Oud-Vossemeer Ruimtelijke Ordening Kennisgeving gedachtewisseling ont- werp-streekplan- herziening Vitaliteit en kwaliteit Schrauwen Vorkhef trucks b.v. FIRMA HOOGERWERF HIER VALT ZELFS VOOR ONS GEEN EER TE BEHALEN) gils steenbergen i I, /I ■BEVELANDER 00 ■lj De provincie Zeeland heeft het rapport Tender Investerings Programma's (TIPP) 2003 opge steld. Het rapport is het resultaat van een intensief samenwerkings proces tussen de provincie, de Zeeuwse gemeenten en het geor ganiseerde bedrijfsleven in Zee land. Het is gebaseerd op de meerjari ge Economische Visie 2001 en het investeringsprogramma 2003. Het investeringsprogramma 2003 bestaat uit zeven projecten die te maken hebben met her structurering en ontwikkeling van vijf bedrijventerreinen in de ge meenten Middelburg, Sluis, Kapelle en Veere (twee locaties). Twee projecten zijn van infra structurele aard: de recreatie- verdeelweg in de gemeente Schouwen-Duiveland en "aanleg en aanpassing van de infrastructuur op het bedrijventerrein Logistiek Park Braakman. Het investeringsprogramma 2003 moet bestaande knelpunten oplossen, die de beschikbaarheid van goede bedrijfsterreinen op het juiste moment in de weg staan. Met flankerend beleid wordt geprobeerd Zeeland aan trekkelijk te maken voor inves teerders. Om dit te bereiken zijn visie en daadkracht en financiële midde len noodzakelijk. Inmiddels is bekend geworden dat voor de door Zeeland inge diende projecten in het kader van TIPP 2003 geen geld door het Rijk beschikbaar wordt gesteld. Het volledige TIPP 2003 rapport is te bestellen bij het provinciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail- adres infocentrum@zeeland.nl Op werkdagen is het informatie centrum vooralsnog geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. In de vergadering van 16 april wordt aan Provinciale Staten gevraagd een éénmalige subsidie te verstrekken van €234.515 aan de Zeeuwse bibliotheek. Het grootste gedeelte van de subsidie zal worden gebruikt om het tekort aan digitale werkplek ken op te lossen. De 40 extra werkplekken zijn nodig om onder meer studenten van de Hoge school Zeeland, ROC Zeeland en straks de Roosevelt Academy de gelegenheid te geven beschik bare mediabestanden te raad plegen. Met het subsidiebedrag kan meteen ook geïnvesteerd worden in de digitale infrastructuur, in clusief exploitatiekosten Gigaport en het upgraden van het PC be stand. Provinciale Staten wordt ge vraagd nu een beslissing te nemen, zodat de nodige voor bereidingen getroffen kunnen worden voor het studiejaar 2004- 2005. Het jaarprogramma 2004 voor binnendijkse projecten van het Natuurcompensatieprogramma Westerschelde is vastgesteld. Dit programma geeft aan welke concrete activiteiten plaats zullen vinden met betrekking tot het Natuurcompensatieprogramma voor de verdieping van de vaar geul van de Westerschelde en de financiële aspecten. Het jaarprogramma kan opge vraagd worden bij het informatie centrum van de provincie (zie hiernaast) of gedownload worden via de website van de provincie www.zeeland.nl. Zoeken aanklik ken en jaarprogramma 2004 Natuurcompensatieprogramma Westerschelde. Nieuws Sinds een aantal jaren vragen bewoners regelmatig aandacht voor het sluipverkeer op de Nieuwe Rijksweg (N254) bij 's-Heer Arendskerke. Na verschillende studies en in spraakavonden heeft het college van Gedeputeerde Staten een voorlopige keuze gemaakt uit vier varianten. Deze zogenaamde B2-variant bestaat uit de aanleg van een half klaverblad. Hierbij wordt de doorgaande verbinding gestremd en wordt het verkeer gedwongen om via de lussen van het half klaverblad te rijden. Deze variant heeft als bijkomen de voordelen dat deze voor het openbaar vervoer het minst ingrij pend is en dat de huidige weg constructie beter benut kan wor den, waardoor de kosten het laagst zijn. Illegaal motorcircuit De provincie wil met de zachte knip ook het probleem van het illegale motorcircuit op de Nieuwe Rijksweg tussen de A58 en 's Heer-Arendskerke aanpak ken. Het is de bedoeling de Nieuwe Rijksweg tussen de A58 en de N 665 te versmallen waardoor de gemiddelde snelheid omlaag gaat en motorrijders niet meer in kun nen halen. Ook zijn er afspraken gemaakt met de politie en het Openbaar Ministerie om handha vend op te treden. Lange termijn-oplossing De zachte knip is een tijdelijke oplossing voor het sluipverkeer. Er wordt ook gekeken naar een oplossing voor de lange termijn, namelijk het volledig losknippen van de A58 bij 's-Heer-Arends- kerke. Dat zou de verkeersintensiteit met 50% verlagen, maar omdat de Nieuwe Rijksweg een belang rijke functie vervult voor de omgeving moet er dan wel een andere verbinding komen tussen 's-Heer Arendskerke en de A58. Een nieuwe aansluiting van de Drieweg op de A58 bij Heinkens- zand zou dit probleem op kunnen lossen. Reacties Tot 20 april 2004 kunnen belang hebbenden reageren op het voor lopige besluit van Gedeputeerde Staten over de zachte knip. De reacties kunnen gestuurd wor den aan: Provincie Zeeland Afdeling Verkeer en Vervoer T.a.v.: W.J. Blommaert Postbus 524 4330 AM Middelburg. Met vragen kunt u ook telefo nisch terecht bij de heer Blom maert, 0118-631612. Hierboven ziet u het nieuwe beeldmerk van Provinciale Saten. De afbeelding is een strakke ge- stylde versie van de indeling van de Statenzaal en symboliseert de 'politieke arena', de plek waar het debat van de statenleden plaats vindt. Het beeldmerk of logo is in de zelfde stijl als het Provinciale logo en zal ook niet afzonderlijk gebruikt worden. Provinciale Staten zijn en blijven uiteraard een belangrijk onderdeel van het bestuurlijk gedeelte van de Pro vincie. Nu het dualisme op provinciaal niveau is ingevoerd, is het van belang de verschillen in verant woordelijkheden en taken tussen Provinciale Staten en Gedepu teerde Staten zichtbaar te maken. Een beeldmerk kan u hel pen eenvoudiger informatie van de Provinciale Staten uit het tota le aanbod te selecteren. Voor het eerst sinds het dualisme op provinciaal niveau zijn intrede heeft gedaan, vergadert een sta tencommissie op locatie. Het uitgangspunt van het verga deren elders is het verkleinen van de afstand tussen politiek ener zijds en burgers en belangenor ganisaties anderzijds. Daarnaast wordt op deze manier actief inge speeld op de lokale problematiek of actualiteit. De commissie Ruimte vergadert op vrijdag 23 april in het ge meentehuis van de gemeente Hulst, aanvang 09.00 uur. Aanleiding voor deze bijeenkomst is de problematiek die het wonen in een dynamische stadskern met een rijk verleden met zich mee brengt.De commissie brengt om 9.15 uur een bezoek aan het gebied achter de Basiliek, waar archeologisch onderzoek nood zakelijk is. Vervolgens zal in het gemeentehuis van Hulst door Wethouder B. Pauwels een toe lichting worden gegeven, waarbij actuele onderwerpen als het cen trumplan Hulst, de verbinding bin nenstad centrum en de ontwikke ling van de scharnierwegen in samenhang met Morres en de ontwikkelingsvisie Perkpolder op de agenda staan. Aangezien commissievergaderin gen openbaar zijn bent u van harte welkom deze bijeenkomst bij te wonen. Sinds kort kunt u via de radio fre quentie 91,0 fm op de kabel sta tenvergaderingen van de Provin cie Zeeland beluisteren. De statenvergaderingen vinden maandelijks plaats. De eerstvol gende vergaderingen worden gehouden op vrijdag 16 april, 14 mei en 18 juni en worden vanaf 10.00 uur uitgezonden. Heeft u interesse in de Zeeuwse politiek en bent u niet in de gele genheid deze openbare bijeen komsten bij te wonen dan bieden wij u een alternatief: radio 95.9 fm. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van de bij het grondwaterbeheer betrok ken belangen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen van Grontmij Advies en Techniek namens de gemeente Tholen om een vergunning Grondwaterwet. De aanvraag betreft het onttrekken van grond water ten behoeve van het aan leggen van een groene berging te Oud-Vossemeer in de gemeen te Tholen. Gedeputeerde Staten willen de De ontwerpvergunning ligt van 1 tot en met 28 april 2004 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren en in het ge meentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werk dagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefo nische afspraak (0166-668200 tst 13). Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 28 april 2004 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerpvergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 21 a-pril 2004 kan een ieder verzoeken om een gedachtewisseling over de ont werpvergunning (0118-631168). Bij de gedachtewisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerpvergunning, de adviseurs die advies hebben uit gebracht over de ontwerpvergun ning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ont werpvergunning kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot W. Buizer, (tel. 0118- 631168). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben op 10 februari 2004 de ontwerp-streekplanherziening Vitaliteit en kwaliteit vastgesteld. De streekplanherziening heeft ten doel om het streekplan op onder delen aan te passen en te verbe teren. Een belangrijk deel daar van heeft betrekking op de vitali teit van het agrarisch gebied. De ontwerp-herziening heeft van 1 maart tot 29 maart 2004 ter visie gelegen. In die periode kon den schriftelijke bedenkingen worden ingediend. Binnenkort vindt een bijeenkomst plaats voor de indieners van be denkingen en andere belangstel lenden. Dan kan een gedachte wisseling plaatsvinden met leden van de Commissie Ruimte van Provinciale Staten, waarbij gele genheid wordt geboden de be denkingen nader toe te lichten. De gedachtewisseling vindt plaats op maandag 5 april in de Statenzaal te Middelburg, Abdij 6. De aanvang is om 19.30 uur. De grootste brom- mobiel met het meeste comfort Rijbewijsvrij Gratis rij-instructie 2 jaar garantie en 1 jaar ANWB- Wegenwacht 35 dealers door heel Nederland Autobedrijf de Buitenvest Buitenvest 44 4614 AD Bergen op Zoom Tel: 0164 235295 www.microcar.nl Ja, ik wil graag informatie over de nieuwe en meest comfortabele MICROCAR: Naam Q M Qv Straat Postcode Plaats Tel.nr Stuur deze coupon in een portvrije enveloppe naar: GMS Import, Antwoordnummer. 24S2, 6710 WB EDE. Levering direct vanaf de fabriek: Voordelig Perfecte aflevering en service Persoonlijke en klantgerichte verkoop Eigen montagedienst Voor meer info: 0166-65 34 48 Industrieterrein Vijfhuizenberg 72a 4708 AL Roosendaal Tel. 0165-559320 Fax. 0165-547982 Verkoop (nieuw en gebruikt), verhuur, leasing, reparatie, service en onderdelen van vorkheftrucks. AUTODEMONTAGE- BEDRIJF ruime sortering onderdelen, gebruikt en nieuw In- en verkoop schadeauto's, aangesloten bij auto- recycling Nederland U ontvangt officieel vrijwaringsbewijs Molenweg 2 Bruinisse tel. 0111 -481400 Lid-Stiba m* .F V SJË Wij worden nu niet bepaald vrolijk bij het aanschouwen van een auto kerkhof. Daar valt zelfs voor ons geen eer meer te behalen. Alle andere autoschade repareren wij vakkundig en onzichtbaar. Dat doen we al jaren. Sindskort doen wij dat in teamverband. Door als team te opereren kunnen wij de krachten bundelen. U als autorijder profiteert daarvan. Wij investeren gezamenlijk in de nieuwste schade- reparatietechnieken. U wordt pro fessioneel en snel geholpen. Waar u ook schade oploopt: wij zijn altijd in de buurt. Wij nemen u alle zor gen uit handen, regelen alles voor u: van sleep tot schadeherstei. ten vervangende auto staat uiteraard altijd voor u klaar! Merkendealers, Lease-bedrijven en Verzekerings maatschappijen werken graag met ons samen. Zij kennen onze uitste kende reputatie. Kies bij auto schade voor een vertrouwd adres. Autoschadeteam! /I GMAHTtmmUf WflOGAHAHT emcmo Koperslagerij 2, 4651 SK Steenbergen Tel.: 0167 563178, Fax: 0167 567878 E-mail: info@vangilsautoschade.nl www.autoschadeteam.nl VESTIGINGEN IN: Bergen op Zoom - Goes - Roosendaal - Steenbergen - Temeuzen - IJzendijke - Zierikzee Ook voor autoruitschade! BEL BEVELANDER jl'l| Ook voor rendementsmetingen en onderhoud aan uw installatie. Klein vakkundig geschoold team. Landelijk erkend installatiebedrijf. Lid van Uneto-Vni fy INSTALLATIEBEDRIJF Gas, water, C.V., dakbedekking en zink- en loodwerk Gladiolenstraat 24 4695 HS Sint-Maartensdijk Tel. 0166-66 28 76 Fax 0166-66 40 97 Scherpenisse: 0166-6631 22 Tholen: 0166-6064 06

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 19