w SPS 2 met overmacht kampioen Zes Thoolse turnsters gaan door naar finale regiokampioenschap Verburgh Domper voor Noad '67 r Gebiedscommissie van waterschap blijft op Tholen Wedstrijd met bijna 300 gymnasten in Meulvliet loopt gesmeerd Learbuch vist op selectie NK beste Emergo wint op het veld Koersballen Binnenkort in ons theater Donderdag 1 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Verlies in de slotminuut van blessuretijd Zege fel WHS 2 Smerdiek 2 veilig Vijf treffers Van der Wielen Smerdiek 4 heeft pech Vosmeer 3 wint ruim Eerste zege dames Tholense Boys Smash jeugd kampioen Dees wint Pallieterprijs In Waarde kon SPS 2 zaterdagmiddag de champagnekur- ken laten knallen. Vier wedstrijden voor het einde van de competitie zijn de rood-witten kampioen in de vierde klasse reserve. De 7-1 winst tegen Waarde was de acht tiende overwinning op rij. De voetballers uit Poortvliet en Scherpenisse verspeelden nog niet één punt. Ze kun nen het volgend seizoen een trapje hoger gaan proberen. Vijf turnsters van WIK Sint-Annaland en één van SHF Scherpenisse hebben zich zaterdag in Tholen geplaatst voor de finale van het regiokampioenschap, op 15 mei in Goes. In Meulvliet kwamen 296 turnsters van 25 vereni gingen in actie op de onderdelen sprong, brug, balk en mat. Het hoogste puntenaantal (36) werd behaald door Isabeau Vije van Olympia Kapelle in de categorie instap niveau 7. In diezelfde klasse was de achtjarige Vera Vroegop van WIK Sint-Annaland qua klassering en pun tental de beste van 35 Thoolse deelnemers. Uitslag Tholenaren Goed debuut Vera Blom Zegereeks van AVC beëindigd Nuttige zege The Pub Om de inwoners van Tholen en Sint-Philipsland de mo gelijkheid te bieden om van het inspreekrecht gebruik te maken, blijft er minimaal één vergadering van de ge biedscommissie Tholen van waterschap Zeeuwse Eilan den gehandhaafd. Beocenter 2 radio - cd - dvd Bezoek onze showroom: b.v. Aangeslagen zochten de spelers van Noad '67 na het duel tegen Terneu- zense Boys de kleedkamer op. In de slotminuut werd het verdiende ge lijkspel uit handen gegeven: 0-1. Ondanks zeven minuten blessuretijd slaagden de Fluplanders er niet in om nog langszij te komen. De drui ven waren zuur, zeker omdat de directe concurrenten Arendskerke en AZVV wel de volle winst pakten. „We staan er ineens heel anders voor", concludeerde Noad-trainer Peter van Poortvliet. Tweede klasse Aanvallend kon Noad in de zoveel ste finale op rij weinig uitrichten te gen Temeuzense Boys, dat niet voor niets over één van de minst gepas seerde defensies van de tweede klas se beschikt. Achterin gaf de thuis club tot aan de rust overigens ook niets weg. Belangrijkste wapenfeit in de eerste helft was een tik op de knie van Arjan Moerland, maar de Flup- landse aanvoerder verbeet de pijn en kon de wedstrijd vol maken. In het tweede bedrijf zochten beide ploe gen nadrukkelijk het offensief. De eerste kans was voor de bezoekers. Een Zeeuws-Vlaamse aanvaller ver scheen oog in oog met doelman Kees Lozekoot, die in de benarde si tuatie overeind bleef. De altijd op een goede gelegenheid loerende Corné de Frel kreeg ook zijn kans. Op het beslissende moment wist De Frel de bal echter niet vol te raken, zodat een verdediger nog voor de lijn kon wegwerken. De beste mogelijk heid was voor Aijan Moerland. In de slotfase kreeg hij een vrije schiet kans, maar zijn te gehaaste schot ging over. Iedereen had zich al ver zoend met een gelijkspel toen Ter- neuzense Boys bij een uitval de ach terlijn haalde en een aanvaller juist voor de graaiende handen van Loze koot in wist te koppen: 0-1. De thuis club zette alles op alles, waarbij in het slotoffensief ook de fysiek sterke Cenny van Splunter in de spits oor log maakte. Temeuzense Boys ving de aanvalsgolven echter rustig op, zodat NOAD met een flinke kater af droop. De Fluplanders staan nu qua verliespunten weer onder de fatale streep, al blijft de concurrentie onder handbereik. Mede gezien het zware programma, met zaterdag een uit wedstrijd tegen Arnemuiden, ziet het er ineens somber uit voor NOAD. „Dit komt hard aan", aldus Peter van Poortvliet. „Toch kan ik de jongens niets verwijten. We hebben verdien stelijk gespeeld, beter dan de vorige twee wedstrijden. Het duurt even om dit te verwerken. Toch zullen we er zaterdag tegen Arnemuiden weer moeten staan." Reserve eerste klasse WHS 2 heeft het gat met Kapelle 2 ver kleind tot vier punten door de Beveland- se ploeg met 2-0 te verslaan. De Sint- Annalanders traden met een jonge ploeg aan en ze misten Rien Fase door een blessure. Ze hadden vooraf dan ook op meer tegenstand gerekend. WHS speel de van meet af aan fel op de bal en gaf Kapelle geen ruimte. Voorin was Pieter Lindhoud, die met zijn snelheid ruimte maakte voor de andere spitsen, een plaag voor de tegenstander. Eric Post bracht de groen-witten op voorsprong. Na de rust bleven Johan v.d. Repe en Jan Quist ge blesseerd aan de kant. Remco Tempe laars en Niels Kodde waren hun vervan gers. Halverwege de tweede helft scoorde Lennart v.d. Reest 2-0. Hij werd meteen daarna vervangen door Rien Fa se. WHS kreeg nog volop kansen om de score op te voeren, maar verzuimde die te benutten. De ploeg blijft zevende staan in de ranglijst. Reserve derde klasse Door de 9-3 winst tegen hekkensluiter Noad 3 lijkt middenmoter Smerdiek 2 zich veilig te hebben gespeeld. De zege kwam na een slechte reeks in de voor gaande weken. De terugkeer van Pierre Withagen na een schorsing deed de blauw-zwarten opleven. Withagen nam vier treffers voor zijn rekening. Hij stond ook aan de basis van de openings treffer, na slecht uitverdedigen van de Sint-Philipslandse keeper. Ramon Bijl verzilverde de niet te missen kans. Noad kwam hierna weliswaar beter in de wed strijd, maar Smerdiek wist wel raad met de kansen die het kreeg. Bij de rust stond het 5-2 voor de thuisclub. Frans Ista nam voor de tweede helft de plaats van Gert-Jan Snip in op het middenveld. Met vlot lopende combinaties voerde Smerdiek de score op. Naast Withagen en Bijl scoorden Nordine Achabar (3x) en - uit een strafschop - doelman Theo Rijnberg. Reserve vierde klasse De vijfde keus van Tholense Boys klop te WHS 3 in een sportieve wedstrijd met 5-2. In het begin was het een gelijk op gaande strijd met iets meer balbezit voor de Sint-Annalanders. Marco v.d. Wielen maakte aan Thoolse kant het verschil. Hij kreeg goede passes en leverde veel strijd in het strafschopgebied van de te genstander. Van der Wielen zorgde voor een 2-0 voorsprong. De groen-witten vonden de aansluiting (2-1), maar hun verdediging bleef gedold worden. Van der Wielen voerde de score op naar 5-1. De Sint-Annalanders kwamen met tien man te staan, waarop Tholenaar Jaap de Vos hen ging versterken. Hij bleek een prima aanvulling voor WHS en schoot ook nog een bal in de kruising van het Thoolse doel, waardoor het 5-2 werd. Reserve vijfde klasse Door een eigen doelpunt van Jos Leemreijze verloor Smerdiek 4 met 1-0 van Rillandia 4. Het door blessures ge teisterde Smerdiek was in de eerste helft de betere ploeg. Het kreeg verschillende kansen, maar inzetten van Piet Bazen en Dormus Celik werden door de keeper gestopt of belandden tegen de paal. Na de rust kwam Rillandia wat beter in zijn spel. Bij een voorzet kopte de onfortuin lijke Leemreijze het leer pardoes achter de eigen doelman. Smerdiek ging tever geefs op zoek naar de gelijkmaker. In de slotfase viel een lob van Jan van Haaften bovenop de lat en zo bleven de punten in Rilland. Reserve zesde klasse Met het afnemen van het blessureleed komt ook de vorm weer terug bij Vos meer 3. Zondag werd Gastel 7, titelkan didaat en derde op de ranglijst, met liefst 5-1 verslagen. Bij de oranje-zwarten speelden de B-junioren Martijn Brooij- mans en Mischa van Treijen een prima partij. Na een kwartier rondde Ad van Poortvliet een goede actie af met een schot in de kruising. Kort hierop speelde Mischa van Treijen Gaston v.d. Weijer aan, deze kapte zijn tegenstander uit en scoorde 2-0. Net na de rust liep Gerard Brooijmans weg bij zijn tegenstander en tekende voor de volgende treffer. Gastel scoorde tegen nadat doelman Fred Jan maat niet tegen de bal, maar tegen de neus van de tegenstander stompte. Even later passeerde Bas Quist de Gastel-ver dediging en maakte er 4-1 van. Precies in het eindsignaal kopte Ad Hommel de vijfde Vosmeer-treffer binnen, terwijl er al tegenstanders richting kleedkamer lie pen. In de vijfde klasse heeft Tholense Boys de laatste plaats overgedaan aan Nieuw- dorp 2. De geel-zwarte dames, bezig aan hun eerste competitie, mochten in de veertiende wedstrijd eindelijk het zoet van de overwinning smaken. Ze klopten Dinteloord met 3-0. Corina Oudesluijs - die een plaag was voor de Brabantse verdedigers - nam twee doelpunten voor haar rekening en Cindy de Visscher één. De Thoolse defensie, gevormd door De borah Oversteeg, Jantine v.d. Velde en Colette Deurloo, gaf maar een paar kansjes weg. Keepster Lesley van As had nauwelijks wat te doen en dat is meestal wel anders. Op het middenveld hield Liesbeth Heshof de gevaarlijkste speler van Dinteloord prima in bedwang. De overwinning was een prestatie van het collectief. De leiders Jasper v.d. Donker en André Prince waren er trots op. Tafeltennis Het derde jeugdteam van Smash '76 is ongeslagen kampioen geworden in de vierde klas aspiranten. Zaterdag werd rode-lantaarndrager St. Aloysius uit Graauw met 10-0 geklopt. Maar de titel was tevoren al een feit, zo bleek toen on langs de uitslagen bij de club binnen rol den. Twee wedstrijden voor het einde kan de concurrentie de Sint-Annalanders niet meer inhalen. Eric Bruijnzeel, Jan Willem van Vossen, Huib v.d. Klooster en Job Moerland bleven ongeslagen; hun kleinste overwinning was 8-2. Van- deze talentvolle ploeg bezocht Eric Bruijnzeel onlangs een regionale trai ningsdag in Oudenbosch. Smash kreeg bericht dat hij het goed deed en - als eni ge uit Zeeland - wordt uitgenodigd voor een vervolg in juni te Veenendaal. Bij de senioren speelde Smash 3 een in haalwedstrijd tegen Scaldina 2 uit Zier- ikzee. Smash won met 7-3 en stijgt naar de derde plek. Het vijfde team staat ste vig aan kop in de vijfde klas en heeft dus ook uitzicht op de titel. Smash 1 en 4 daarentegen moeten alles uit de kast ha len om niet te degraderen. Programma: Smash-Wanzl/Belcrum 3, The Back Hands 4-Smash 2 (2/4), TCS 3-Smash 3 (2/4), Smash 4-Vice Versa 7, SVNB 4-Smash 5; Markiezaat-Smash jeugd 1, Smash 2-Smash 4, Smash 3- Oudelande. De thuiswedstrijden begin nen om 14 uur in de Wellevaete. Wielrennen In het Belgische Zottegem boekte Tim Dees uit Tholen zondag zijn eerste sei zoenzege. Hij won de Pallieterprijs door in de eindsprint zijn ploegmaat Jaco Wa genaar te verslaan. Het tweetal had een voorsprong van anderhalve minuut op het peloton. De wedstrijd ging over 48 kilometer en acht keer moest de Grotenberge beklom men worden (komend weekeinde de eer ste klim in de Ronde van Vlaanderen). Na achttien kilometer sprong een renner weg. Zeven kilometer verder waagde Tim Dees op de Grotenberge de sprong, met Wagenaar in zijn kielzog. Het twee tal achterhaalde de eenzame koploper en liet deze achter zich. Ze werkten goed samen en de eindsprint moest uitwijzen wie de winnaar zou worden. En dat be sliste de jeugdige Tholenaar in zijn voordeel. Met champagne en bloemen vieren de SPS-reserves op het veld van Waarde het kampioenschap. Reserve vierde klasse De leiders Sjaak Quist en Arjan Voshol hadden zaterdag 17 spelers tot hun beschikking. Alleen Joey van Akkeren was niet van de partij. Jos Bos, in de eerste wedstrijd ge blesseerd geraakt, maakte zijn ren tree voor twintig minuten en ook de nog niet fitte Jeroen Boer kreeg speeltijd. SPS was de hele wedstrijd de meerdere. Waarde probeerde wel, maar beschikte niet over vol doende kwaliteit om het de bezoe kers echt moeilijk te maken. Na drie minuten lag de bal al in het net. De Waarde-keeper liet een redelijk on gevaarlijk schot van Berrie Hage onder zich door glijden. Bij twee van de drie andere doelpunten in de De ranglijst laat zien dat SPS 2, vo rig seizoen nog middenmoter in de ze klasse, veel te sterk was voor de concurrentie. De voorsprong op Cortgene 1 en Rillandia 3 bedroeg vóór de kampioenswedstrijd al veertien punten. Dit mede dankzij de KNVB, die Cortgene drie punten afnam. SPS scoorde tot nu toe 98 keer, een gemiddelde van 5,4 doel punten per wedstrijd. Het elftal hoefde slechts 17 tegentreffers te in casseren. eerste helft ging de doelman even min vrijuit. Een hoge bal die op de vijfmeterlijn loodrecht naar bene den viel, liet iedereen bij Waarde gaan. Sjaak Quist zette zijn schoen tegen de bal vóór die de grond raak te en dat betekende 0-2. Er waren zeven minuten gespeeld. Een kwar tier. later dook de sluitpost opnieuw over de bal, dit keer een schot van Wim de Groen. En tien minuten voor de rust bepaalde Peter Noordij- ke de stand op 0-4. Hij draaide, na een pass van Ab v.d. Belt, in het zestienmetergebied weg van zijn te genstander en schoot het leer bin nen. Even later verspeelde Hans Hage de bal aan een tegenstander, die een teamgenoot in staat stelde om de eretreffer te scoren. Na de thee was het spelbeeld het zelfde: SPS viel aan en de thuisclub verdedigde. De Tholenaren hadden vier verse krachten ingebracht. Een voorzet van René van Vossen stui terde via de paal terug in het veld, waarna een verdediger onder druk van Maarten Joppe de bal over de eigen doellijn werkte (1-5). Vier mi nuten later maakte Sjaak Quist zijn tweede doelpunt van de middag, na dat de keeper een voorzet van René van Vossen verkeerd had ingeschat. Na een half uur kon Maarten Joppe alleen op het doel afgaan en hij rondde die kans koelbloedig af. Na het laatste fluitsignaal zorgden drie meegereisde bestuursleden voor de bloemen. Ook de meegebrachte champagne vloeide rijkelijk, de spe lers lieten zich het bier goed smaken en Corné Goudzwaard had voor ie dereen een sigaar om het kampioen schap te vieren. Doelstelling voor de resterende wedstrijden is om géén punten te verspelen en de hon derd doelpunten te bereiken. Opstelling SPS: Alexander van As (Luc van Vossen), Dick Uijl. Arjan Dijke (Corné Goudzwaard), Corné v.d. Male (Maikel Goudzwaard), Hans Hage, Ab v.d. Belt, Berrie Ha ge, Wim de Groen (Jeroen Boer), Sjaak Quist, Peter Noordijke (René van Vossen) en Maarten Joppe (Jos Bos). Janneke Vroegop van SHF Scherpenisse plaatste zich bij de senioren voor de finale, maar de brug met ongelijke leggers was haar slechtste onderdeel. Gymnastiek was voor Tholen nieuw, zegt Moer land. De grote mat nam een flink deel van de beschikbare ruimte in beslag. Toestellen waren uit gymza len elders op het eiland gehaald. „Het vervoer is door de gemeente gedaan", aldus Jacob Pekelsma die voor dit onderdeel verantwoordelijk was. Op twee computers werden alle resultaten ingevoerd en daardoor wa ren binnen tien minuten na een wed strijd de uitslagen bekend. Die wer den aan de ingang van de zaal, waar ook de wedstrijdnummers gehaald en ingeleverd moesten worden, ge kopieerd voor de deelnemende ver enigingen. Weer andere vrijwilligers vulden de diploma's in. Iedere deel nemer kon daarop de per toestel be haalde punten zien. Voor de topdrie (soms de topvijf) per categorie wa ren er bovendien medailles. Die wer den uitgereikt aan het einde van een wedstrijd, als alle deelnemers aange treden stonden. De deelnemers kwamen uit Zeeland, West- en Midden-Brabant. Ze waren Het was voor het eerst dat een derge lijke grote wedstrijd op Tholen werd georganiseerd. De vijf gymnastiek verenigingen Excelsior, Olympia, SHF, Spido en WIK tekenden geza menlijk voor de organisatie. „Het is als een trein gelopen", zegt wed strijdleider Peter Moerland. „Om kwart voor zes waren we klaar en drie kwartier later was de sporthal leeg. Om zeven uur moest de zaal voetbal erin." Om kwart over acht 's morgens begonnen de eerste turn sters. De voorbereiding voor een der gelijke wedstrijd is het grootste karwei. Het maken van een wed strijdschema - er waren twee banen uitgezet - en daar op de dag zelf strak de hand aan zien te houden. „Voor de muziekoefening op vloer heeft iede re turnster eigen muziek bij zich en dat is opletten." Het onderdeel vloer verdeeld over vijftien categorieën naar leeftijd en niveau. Van Tholen was WIK Sint-Annaland met 24 deelnemers present, SHF Scherpe nisse met acht en Olympia Tholen met drie. „Dit niveau is voor ons te hoog, wij waren vorige week bij een andere wedstrijd", legt voorzitter Riet Krijger van Excelsior Poortvliet uit. Per onderdeel sloegen twee jury leden de verrichtingen gade en ook daarbij was er een flinke Thoolse in breng. „Dit is het derde weekend op rij dat ik een wedstrijd jureer", zegt Piet Nuijten uit Sint-Maartensdijk. Van de 296 turnsters die in actie kwamen, gaan er 128 door naar de regionale finale. Onder hen Bonnie Huibrechtse, Thirsa den Engelsman, Vera Vroegop, Kelly Oosterbaan en Marleen Westdorp van WIK, alsme de Janneke Vroegop van SHF. Zij proberen op 15 mei bij de besten te komen, want per toestel gaan dan de beste tien door naar de toestelfinale. Instap niveau 7 (19 deelnemers): 4. Vera Vroegop, WIK, 33,9 p; 18. Yvet Goedegebuure, WIK, 28,7 p. Instap niveau 8 (31 deelnemers): 18. Demi de Jong, WIK, 29,4 p; 23. Femke van Riessen, WIK, 28,9 p; 25. Paula Goedegebuure, SHF, 27,7 p; 28. Naomie van Brakel, WIK, 24,3 p; 29. Sharon den Engelsman, WIK, 23,3 p; 30. Tessa van Poort vliet, WIK, 18 p. Pupil 1 niveau 6 (20 deelnemers): 19. Tessa van Dijke, WIK, 27,3 p; 20. Joyce Maas, WIK, 27 p. Pupil 1 niveau 7 (32 deelnemers): 7. Kelly Oosterbaan, WIK, 32,4 p; 23. Bonita Westdorp, WIK, 29,9 p; 29. Sophie Droogendijk, WIK, 28,6 p; 30. Iris Goedegebuure, WIK, 27,6 p; 31. Antoinet Hoekman, WIK, 23,4 p. Pupil 2 niveau 5 (16 deelnemers): 6. Bonnie Huibrechtse, WIK, 31,2 p; 7. Thirsa den Engelsman, WIK, 30,9 p; 9. Leonie Mosselman, WIK, 29,5 p; 10. Danica Huibrechtse, WIK, 29,3 p; 11Amber Bongaerts, SHF, 29,1 p; 13. Yvonne de Jong, SHF, 28,7 p. Pupil 2 niveau 6 (26 deelnemers): 18. Anne de Graaf. WIK, 27,2 p; 19. Amanda Hage, WIK, 27,2 p. Jeugd niveau 4 (26 deelnemers): 18. Melissa Kuiper, SHF, 28,1 p; 24. Sandra Borst, WIK, 26,5 p. Jeugd niveau 5 (16 deelnemers): 13. Marita Contant, Olympia, 29,2 p; 15. Astrid Quist, Olympia, 27,8 p; 16. Mirella de Witte, WIK, 26,7 p. Jeugd niveau 6 (27 deelnemers): 17. Colinda v.d. Werf, SHF, 27,7 p; 22. Ariella op den Brouw, SHF, 25,95 p; 24. Anna Bosman, Olym pia, 25,55 p. Junior niveau 4 (20 deelnemers): 18. Maroesjka Mosselman, WIK, 25,3 p. Senior niveau 4 (18 deelnemers): 5. Marleen Westdorp, WIK, 29,5 p; 9. Janneke Vroegop, SHF, 28,3 p; 13. Marieke van Bloppoel, SHF, 27,1 p. Emil Learbuch van de Oosterscheldevis- sers te Sint-Maartensdijk heeft de selec tiewedstrijd rayon zuid gewonnen voor het nationaal kampioenschap kustvissen. Van de 37 Thoolse deelnemers plaatsten er zich 23 voor de eindstrijd op 30 okto ber bij het Noord-Hollandse Wielingen. Learbuch haalde op het strand tussen Zoutelande en Westkapelle elf vissen uit het water met een totale lengte van 283 cm. Van de club uit de smalstad deden 21 leden mee, van de Zeebaars uit Scherpe nisse acht en van 't Scharretje uit Oud- Vossemeer vijf. Ook deden nog drie Tho lenaren mee bij de Bergse club Edelkarper. Bij de korpsen (teams van vijf) ging de Edelkarper - met Remi Lindhout uit Sint-Maartensdijk in de gelederen - met de hoogste eer strijken. Het tweede korps van deze club werd - met Frank Koop uit Oud-Vossemeer erbij - vierde. De Oos- terscheldevissers kan met drie teams naar het NK; het eerste korps werd tweede, het vierde tiende en het tweede korps elf de. Het korps van 't Scharretje eindigde als achtste. Via de korpsen drongen 15 vissers van de Oosterscheldevissers, vijf van 't Scharretje en twee Thoolse Edel- karpers door tot de eindstrijd. Miranda Koop plaatste zich individueel. Drie Tholenaren bleven zaterdag zonder vis. Emergo heeft de veldcompetitie hervat. Het ging op bezoek bij Triade in Lange- rak en won met 10-13. Op een erbarme lijke grasmat speelden de Tholenaren een goede partij en na amper vier minu ten stonden ze dan ook al met 0-3 voor. Die marge bleef lange tijd in stand, maar halverwege de eerste helft kwam de thuisclub terug tot 5-6. Emergo nam hierna het initiatief weer over en leidde bij de rust met 5-9. In de tweede helft wist Triade niet meer terug te komen. De rood-zwarten speelden het duel rustig uit en liet treffers noteren voor Jaco van Heemskerk (6x), Kristian van Heems kerk (3x), Liesbeth Dam, Marchel de Frel, Marco v.d. Hoek en Justine We- ijenberg. In de zaalcompetitie is Emergo vierde geworden in klasse R4C, met twaalf punten uit negen wedstrijden. Emergo 2 is met drie punten op de laatste plaats geëindigd in klasse R6C. Programma: KVK 3-Emergo 2, Mer- wede-Emergo B, Emergo C-Keep Fit, Emergo El-Keep Fit, Terda-Emergo E2, Emergo W-Juliana. Paardensport Vera Blom heeft met Shaka een prima debuut gemaakt in de L2-dressuur. De combinatie kreeg zondag op een con cours hippique in Waspik twee winst punten, dankzij proeven die 163 en 166 punten opleverden. Een dag eerder in Oud-Gastel pakte ook Sonja van Gils twee winstpunten in de L2-dressuur. Zij reed met Spetter boven dien twee keer naar de tweede prijs, de combinatie kreeg 168 en 158 punten. Volleybal Na een reeks van vijf overwinningen leed het eerste herenteam van AVC za terdag in Breskens een 3-2 nederlaag te gen YVC. Het duel verliep moeizaam, mede doordat bij de Tholenaren libero Jan Boer en buitenaanvaller Freddy Si mons ontbraken. Vooral in de eerste twee sets speelde AVC veel te voorzich tig, met maar enkele harde aanvallen. Die sets verloor AVC dan ook. Vanaf de derde set werd het ervaren YVC onder druk gezet door een goed lopende aan val, maar de verdediging kon opnieuw niet de punten redden die nodig zijn om een wedstrijd te winnen. In de vijfde set ging het lang gelijk op, maar bij een 12- 12 stand gaf de ervaring van de Zeeuws- Vlamingen en de minder goede Thoolse verdediging de doorslag. Het damesteam van AVC deelt de twee de plaats met Cometo nadat ze maandag AKS uit Breda met 3-1 klopten. Het du el verliep van Thoolse kant moeizaam, elke set begon met een ruime achter stand. Maar de Thoolse dames wisten AKS steeds te passeren, wat resulteerde in drie gewonnen sets. Carina Droogen dijk, die twee sets speelde, scoorde veel. Als AVC de tweede plaats vasthoudt, promoveert het naar de tweede klasse. Volgende week spelen ze in Breda tegen de niet meer te achterhalen koploper en hopen daar punten te pakken. Overige uitslagen: Mikro 6-AVC 2 2-2, MVC 3-AVC 3 1-3, VAT-AVC jongens A 2-2, De Burgst-AVC jeugd C 0-4, AVC meisjes A-Zuvo 0-4, Voko, AVC meisjes A 4-0. Darten In de dartscompetitie vielen op de 21e speeldag weinig verrassingen te noteren. In divisie 3C boekte The Pub 2 een nut tige 6-4 zege op Jansen Jansens 6 dat net boven hen staat. Kannebuis 2 was niet opgewassen tegen d'n Overkant 4 uit Tholen: 7-3. In de eredivisie won d'n Overkant 1 met 3-7 van La Plaza, terwijl Pole Position met 4-6 de baas bleef over Calypso Wi zards. Oliphant 1 verloor met 8-2 van de nummer drie, Spinooltjes 1 In divisie 2A verloor Dartcentrum A met 8-2 van het twee plaatsen lager geklas seerde Hof van Holland 3. Koploper The Bulls was veel te sterk voor d'n Over kant 2: 9-1. Dartcentrum B redde het in divisie 2B niet tegen Calypso underta kers (4-6) en d'n Overkant 3 verloor met dezelfde cijfers van Wapen van Roosen daal. Morgenavond om acht uur begint in eet café De Zeester bij Gorishoek een 48 uur durende dartmarathon. De opbrengst is voor een goed doel, het vakantiever blijf Villa Pardoes voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Meulvliet: 1. L. van Bale en L. Ver schoor 40 p; 2. R. Bolier en W. Schot 36 p; 3. G. Bolier en J. Bos 33 p; 4. R. Vroegop en J. Vroegop 31 p; 5. B. Schot en D. Lindenberg 24 p. Tholen stad: 1. N. Moerkerken en D. Schellinger 32 p; 2. L. Soomers en mevr. R. Burrows 31 p; 3. mevr. R. van Driel en R. v.d. Houten 23 p; 4. mevr. R. Nag- tegaal en mevr. A. Scherpenisse 21 p; 5. W. Scherpenisse en mevr. F. Schellinger 12 p. Sint-Maartensdijk: 1. W. Lutt 33 p; 2. J. Nijstad en A. Wielaard 23 p; 3. C. van Mierlo en J. Bijnagte, én C. van Gorsel en C. Breure 22 p; 5. L. Wielaard en A. Poot 20 p; 6. B. Bijnagte en T. Breure 17 p; 7. G. Verwijs en W. Bijl 14 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poort vliet 39 p; 2. D. van Dijke 28 p; 3. W. Bijl 26 p; 4. W. Lindhout 19 p; 5. mevr. C. van Mierlo 14 p; 6. mevr. A. Bosters 11 p; 7. mevr. N. Minheere 9 p. Dat bleek tijdens de evaluatie van de werkwijze van de gebiedscom- missies tijdens een informatieve bij eenkomst van de algemene vergade ring van het waterschap in Middelburg. Naar aanleiding van klachten van gebiedscommissie- voorzitters zei dijkgraaf W.A. Gos- selaar, dat aandacht geschonken zal worden aan de ambtelijke vertegen woordiging tijdens de vergaderin gen. Voorheen deed elk districts hoofd verslag over de wegen, waterlopen en waterkeringen, maar na de reorganisatie ter beperking van de personeelskosten verdwenen de districtshoofden. Daardoor kun nen sommige vragen van inwoners niet direct beantwoord worden. Ook de aankondiging van de gebieds- commissievergaderingen (via een kleine advertentie) zal opnieuw worden bekeken. Voorzitter drs. P.M. van den Dorpel van de gebiedscommissie Tholen vindt de toegevoegde waarde van de gebiedscommissie 'voor het gebied Tholen gering.' „Er staan weinig punten op de agenda en het publiek dat aanwezig is, is gering. Het hou den van een klachtenspreekuur heeft geen status ten opzichte van een commissievergadering." Toch concludeerde Van den Dorpel, dat minimaal één vergadering van de gebiedscommissie Tholen nodig blijft. Tot nu toe waren die er twee: in het voor- en in het najaar. Met na me landbouwers waren aanwezig en maakten royaal van de mogelijkheid om vragen te stellen aan gebiedsge- zworene J.L.C. Mol, hoofdingelan den of medewerkers. In de laatste vergadering voerden ook niet-land- bouwers het woord, o.a. over de af sluiting van de Weihoek voor door gaand verkeer. Volgens dijkgraaf W.A. Gosselaar moet de gebiedscommissie zelf haar wensen kenbaar maken met betrek king tot een toelichting bij een spe cifiek onderwerp. Hij achtte het niet zinvol om onderwerpen aan de agenda toe te voegen die besproken worden in de functionele commis sies, die voor elke algemene verga dering in het hoofdkantoor te Goes worden gehouden. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.verburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Heiwerken Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17